Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

mario315 05.08.2008 16:28

Ja lubie Lecha, OK, Okocim palone i mocne, Carlsberga, Warke strąg i specjal (czerwoną)
a nie lubie Tyskiego, Żywca, i tych tanich sikaczy typu karpackie

a o DESPERADOS powiem tyle że to smakuje jak orenżada a nie jak piwo!!

Zbychu 05.08.2008 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mario315 (Post 579654)
o DESPERADOS powiem tyle że to smakuje jak orenżada a nie jak piwo!!

Po części tak ale dla urazmaicenia jest jak najbardziej OK.Skoro już jesteśmy przy smakowych piwach to po raz kolejny polecam kapera.8,7% mocy,20% wag.

http://i.wp.pl/a/i/miastokaprow/hist_piwo.gif

saklak1906 05.08.2008 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LGL (Post 579630)
Okocim Mocne nie jest najgorsze,sam nie daże go zbytnia sympatią, lecz mimo wszystko są zdecydowanie lepsze piwa. Najczęstsze popijawki jednak spędzam nad butelką O.K-ja (Browar Okocim) no i Tyskacza. Polecam piwko DESPERADO które zdobywa coraz wiecej sympatyków:D

http://pl.beeropedia.org/media/blog/122/1191.4.jpg

A ja wrecz przeciwnie to jest profanacja nazwy piwo, wes wlej zlotej teuquili do sprita i efect ten sam.

Ja za to polecam Australijskie piwo FOSTERS bardzo popularne w Anglii

Moj ranking z zagranicznych
1.Grolsch(najlepiej ten z metalowym zamkiem)
2.Fosters
3.FAXE(puszka litrowa)
4.Budwiser
5.Kronenberg 1694

z Polskich

1.Okocim OK
2.Zywiec
3.EB(mala butelka)
4.Carlsberg(keg)

LGL 05.08.2008 18:38

Może i macie racje z tym Desperadosem, mimo wszystko jest to jakieś urozmaicenie na naszym rynku piwnym, mi smakuje:P sa gusta i guściki:) a co do zagranicznych piw polecam Karlovackie, chorwackie piwko ale naprawde super oraz wspomniane wyżej Fosters.

Mam pytanie do wprawionych zawodników:D jaki smak ma Balantajs, i co to wogóle jest?:P

vote-for-mikey 05.08.2008 18:44

Desperados jest równie paskudny co Reedsy i inne Freeqi. syf

Ballantines to whisky, smakuje jak whisky, wygląda jak whisky i pije się jak whisky. google nie boli.

Luquas 05.08.2008 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 579667)
A ja wrecz przeciwnie to jest profanacja nazwy piwo, wes wlej zlotej teuquili do sprita i efect ten sam.

Ja za to polecam Australijskie piwo FOSTERS bardzo popularne w Anglii

Moj ranking z zagranicznych
1.Grolsch(najlepiej ten z metalowym zamkiem)
2.Fosters
3.FAXE(puszka litrowa)
4.Budwiser
5.Kronenberg 1694

tez lubie fajny smaczek i ta moc:D
z Polskich

1.Okocim OK
2.Zywiec
3.EB(mala butelka)
4.Carlsberg(keg)

To jest jeszcze sprzedawane??

Blondas 07.08.2008 21:42

Nie wiecie czy można kupić w Krakowie bułgarskie piwa Kamenitza albo Zagorke?

Firo 07.08.2008 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BORYS96 (Post 579084)
A gdzie można zakupić to piwko?

Np w knajpie na rogu Stolarskiej i Siennej

Z kupnem puszki/butelki będzie ciężko.

pietras1234 07.08.2008 22:50

Blondas, zajrzyj do Almy, chyba Kamenitz widziałem.

Pablo84 07.08.2008 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luquas (Post 579203)
To jest wrecz zalosne czarny Okocim i przymiotnik dobre zdecydowanie do siebie nie pasuja. Jesli takie piwo caly czas pijesz to az mi Cie zal, bo nie wiesz co dobre.

Widocznie taki mam gust.Po prostu wole mocniejsze piwa a takie carlsbergi, desperada tym bardziej budweisery smakują mi jak woda mineralna

kalvin 07.08.2008 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luquas (Post 579725)
To jest jeszcze sprzedawane??

Faxe na pewno tak. Miałem przyjemność spróbować podczas tegorocznych wakacji.
Co do EB to faktycznie od dobrych kilku(nastu?) lat zaginione (przynajmniej jeśli chodzi o Polskę). A szkoda...

kohprzem'68 20.03.2009 12:49

Smutna wiadomośc dla nas wszystkich ze nie bedzie jak wszędzie w cywilizowanym świecie czyli normalnie , ani Żywiec ani Warka Tyskiego tez nie uświadczymy na stadionach
http://wiadomosci.onet.pl/1937825,11,item.html

WALDI TSW 12.06.2009 11:29

http://biznes.interia.pl/news/bedzie...u-piwa,1321935 co myslicie o tym ?? Moim zdaniem nic nie zastapi zimnego piwka z butelki.. do puszki tez nie mam nic:) ale ...plastik

mic 12.06.2009 11:33

Przeciez tego sie pic nie bedzie dalo. Warki co prawda nie pijam, ale pewnie czulbym sie jakbym walil mamrota z gwinta z zulami pod spozywczakiem.
No chyba ze chca troche odchamic spoleczenstwo, zeby zamielini mozgojeby na browara z plastiku :lol:

Kandzior 12.06.2009 11:39

Oczywiście Tyskie, Lech. Ale też czasami Carlsberg czy jakiś Żubr. Co do tej Warki to pijąc ją pamiętajcie który klub wspieracie :rotfl: A tak na poważnie to Warka nie taka zła.

saklak1906 12.06.2009 12:25

Lech to mi przez gardlo nie przejdzie juz z samej nazwy, Tyskie tez nie przepadam. Zracji rodzinnych( wielu pracuje w OKOCIMIU) i tego ze mieszkam od tego browaru 15 km preferuje regionalna marke ale i bez tego bym pil bo mi smakuje.


Ostatnio kupilem w Tesco w Angli piwo Karpackie( zielone) cena jak na Anglie bardzo dobra a i w smaku powiem ze bardzo dobre.


Piwem nad piwem jest dla mnie AMSTEL tylko musi byc z Grecji( nie wiem czy to woda, slonce czy co innego powoduje) ale mialem orgazm w gebie jak pilem na urlopie to piwo. Kupilem w Angli to juz nie to samo

Zastanawiam sie nad domowa produkcja piwa mam pare przepisow, nawet znalazlem w internecie cos takiego http://www.allegro.pl/item656984530_...ylo_lager.html

i teraz pytanie czy koledzy Wislacy maja doswiadczenie z domowa produkcja piwa. Nie chodzi mi o koszt tylko o smak

Kibic_1906 12.06.2009 12:47

Dla mnie najlepszym piwem jest Lech.Nie pogardzę też Tyskim , Carlsbergiem , Żywcem lub Heinekenem.
P.S. salak1906: mój wujek próbował robić domowe i piwo i skończyło się to tak , że nikt tego nie chciał pić bo smakowało jak coś pomiędzy bimbrem a szampanem :lol:. Poza tym , miało chyba z 30% alkoholu :P
Także jak się nie ma odpowiedniego doświadczenia i sprzętu to nawet najlepsza książka nie pomoże :-D

Nowohucianin^^ 12.06.2009 12:54

Warka 1,5l nie taka zła jak się każdemu wydaje w prawie każdym sklepie po 8zł :D a i na melanżyki dobra na "dobicie" :D. Nawet nie czuć że to plastik jak jest schłodzona to miazga :D

poza warką to Tyskie ;)

!!IRIVER!! 12.06.2009 13:15

To ta warka 1,5l jest już w sklepach? :-)

Chętnie zdegustuję w najbliższym czasie :D

Nowohucianin^^ 12.06.2009 13:22

pewnie że jest. Ja ją już od jakiegoś tygodnia widzę w monopolach, spożywczakach, na stacjach i w marketach no Wszędzie :D a z plastiku to szybciutko się pije i tak samo szybciutko wchodzi :D

gackos 12.06.2009 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 744138)
Zastanawiam sie nad domowa produkcja piwa mam pare przepisow, nawet znalazlem w internecie cos takiego http://www.allegro.pl/item656984530_...ylo_lager.html

i teraz pytanie czy koledzy Wislacy maja doswiadczenie z domowa produkcja piwa. Nie chodzi mi o koszt tylko o smak

U tego samego sprzedającego jest dostępny cały zestaw: http://www.allegro.pl/item650914650_...e_prezent.html

I też jestem ciekaw czy ktoś się z tym bawił i czy smakowo jest podobieństwo do normalnego piwka, jezeli zrobi się je używając np. takiego sprzetu i w odpowiedni sposób?

WALDI TSW 12.06.2009 13:42

no w najblizszym czasie musze napic tej warki 1.5 w plastiku.. ciekawi mnie jak bedzie smakowac (mysle ze na melanzyki bedzie ciekawym materiałem:D)

tembeltsw 12.06.2009 14:10

Nie ma to jak Pilsik z Yakuzy to jest piweczko:D:P:D

SuperWisła 12.06.2009 14:21

Co prawda, to prawda :D

Najbardziej lubię Carlsberga, Lecha i Tyskie. Warka i Tatra też nie są złe.

Najbardziej nie trawię Harnasia, smakuje jak siki.

Wujek dobra rada 12.06.2009 14:25

Ja najbardziej lubie Dębowe Mocne ale Warką czerwoną i Harnasiem tez nie pogardzę :-)

kreseq 12.06.2009 14:30

Lech do niczego, Tyskie,Warka to samo.... moze to moje zboczenie ale gustuje tylko i wylacznie w ciemnym piwie ;) Wiadomo ze Krolewskie wspieram od czasu do czasu w gronie znajomych ;)
Z dostepnym w Polsce : Black Boss Porter i Budweiser Dark Lager.
Z mniej dostepnych to 3/4 irlandzkich ciemnych piw...w tej klasie to mistrzostwo swiata :)

gackos 12.06.2009 14:35

Jezeli chodzi o gatunki, to normalnie najbardziej podchodzi mi Lech i Tyskie, czasami dla smaku sięgam po Pilsnera Urquella lub Żywca Portera. A dawniej, dla szybkiego zrobienia się, często kupowało się Faxa czarnego lub Amsterdama, ale do nich (a na pewno do Amsterdama) dodawany był spirytus. A tak ogólnie, a szczególnie po dużym spożyciu to raczej żadnego browarka nie odmówię:D

S88 12.06.2009 15:13

Co do plastiku to w innych krajach to normalka, np w Chorwacji, podobnie jak male puszki 0.33l. Co do piwa to ostatnio jestem cienki bolek przez nauke do sesji, ale trzeba bedzie rozkminic taka buteleczke 1,5 litra :-D

WALDI TSW 12.06.2009 15:26

W plastikowych pilem raz zakupione u naszych wschodnich sasiadow byla to beczka litrowa plastikowa pisalo na niej ze ma chyba 7,9 % wypilem tego 3 litry i... masakra faza kosmiczna do dzis mam dziwne mysli o piwie w plastiku:D (i jeszcze jedno nie wierze ze te piwa mialy 7,9%)

rabbit466 12.06.2009 15:28

Piwa duńskie są bardzo dobre,podobne do naszych marek.Zeszta z zachodu to sikacze.Szklanka piwa i wiadro wody,takie mają chyba receptury.TUBORG z Dani,pychota.Nie wiem czy jest dostępne u nas,kiedyś było?Jak coś to dajcie znać gdzie można je dostać,będę wdzięczny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl