![]() |
Ruch i ŁKS to chyba powinni się już przygotowywać do powrotu do 1 ligi.
W granicy 3 punktów od 3 miejsca spadkowego są: - Piast (mecz zaległy z Puszczą) - Radomiak - Warta - Korona - Puszcza Remisem z Ległą, Puszcza pokazała, że jeszcze walczy Ciekawe kiedy poleci trener Śląska |
Według jakichś tam wyliczeń obecnie faworytem do mistrza jest Lech. Żydy niestety mała szansa na spadek, a Ruch i ŁKS już praktycznie pewny. Co ciekawe my też jesteśmy w tej tabeli i mamy 7% na puchary ze względu na PP.
https://i.imgur.com/HjmAoU5.png https://twitter.com/pklimek99/status...004569/photo/1 |
https://i.pinimg.com/564x/fe/f9/63/f...a9e875140a.jpg
nowy nabytek Korony Kielce, zdobywcy decydującej bramki z ŁKS |
Takiego pecha jaki dotyka Ruchu w obecnym sezonie to nawet my nie mieliśmy w sezonie spadkowym .
|
Górnik dziw wygrana z Jagą. gdyby nie porażka tydzień temu z Widzewem , walczyliby o puchary. czołówka gubi punkty i robi się ścisk.
|
Górnik jest 7, nawet gdyby chwilowo doskoczył do 6 miejsca to ta czolowka jest zbyt duża i zbyt mocna by pozwolić Górnikowi wbić się do top4. A po prawdzie to wciąż istnieje możliwości że puchary będą tylko dla top3.
Po terminarzu rozgrywek można wstępnie założyć że panny z Warszawy nie bedzie raczej w tym gronie. |
cieszy forma Gliwic
|
Cytat:
|
Po stracie punktów z Pogonią, 7egła ma coraz mniejsze szanse na puchary.
Za ten syf co nam zrobili "chłopcy z żylety" to należy im się z rok odpoczynku :> |
Cytat:
|
Fajna tabela na górze się zrobiła:
Kod:
mecze punktyRaków ma zaległy mecz z Koroną Kielce. |
Nie ma ukryć że walka o top3 esa jest nawet ciekawsza niż o awans w 1 lidze (dla postronnych obserwatorów).
A jeszcze ciekawiej to wygląda jak spojrzymy w terminarz. To co na dziś obstawiam: 1. Śląsk wypadnie z top4 (6) 2. Jagiellonia wypadnie z top3 (5) 3. Pogoń będzie w top 3 (2) 4. Lech będzie w top 4 (3) 5. Raków będzie w top 3 (1). 6. Legia nie będzie w top3. (4). Faworytem w wyścigu o MP wydaje się jednak Raków i chyba jedyny zespół który może go realnie powstrzymać to Pogoń, choć przyjdzie moment że nie wytrzymają presji. |
Taaa, Raków.....buahahahaha
|
Cytat:
|
Cytat:
Wg mnie Amikarze zaczną znowu punktować. To prędzej z Pogoni uleci powietrze. No ale zobaczymy już niedługo jak to będzie :) |
Zgadzam sie z Karheropem, ze Rakow obroni tytul. Wszystko za nimi przemawia.
|
Cytat:
Co do parchow, oby, oby. |
Jak tam patrzę z kim Cracovia gra do końca sezonu to oni naprawdę mogą się spier... z ligi:haha:
|
Cytat:
Tymczasem tak jak piszą przedmówcy. "Wyścig " o spadek zapowiada się fascynująco. Stare porzekadło mówi że spada ten który nie nastawiał się na walkę o utrzymanie. I z trójki Korona, Puszcza i craxa to właśnie dla tej ostatniej może być to największe zaskoczenie. Pozostaje trzymać kciuki. |
Moze tak krakowska wymianka ligami? cracovia do 1 ligi , a my cudem do e klapsy zeby sie stan posiadania zgadzal?
|
Kalendarz mają ciężki, ale reszta drużyn walczących o spadek też nie będzie mieć łatwo. Tak naprawdę żaden z zespołów, legitymujących się dorobkiem punktowym na poziomie 35 punktów, nie może czuć się bezpiecznie na ten moment.
|
Ogolnie ta liga w tym roku jest jeszcze ciekawsza niz rok temu. Zwroccie uwage, ze o top 3 bije sie... 7 druzyn. Moze nie o mistrza, bo to sie rozegra miedzy Jagiellonia, Lechem i Slaskiem, ale pozostale 4 moga zahaczyc o 3 miejsce jak Lech lub Slask zlapia zadyszke.
|
Cracovia ma trudny terminarz, ale to nasza ekstraklasa. Tutaj rola faworyta często nic nie znaczy. Przykładem jest chociażby ich niedawny mecz z Jagiellonią. Kto typował, że pokonają lidera na wyjeździe? Podchodząc do meczu w roli słabszego można się cofnąć i grać z kontry. A ponieważ nikt u nas nie ma dobrze opanowanego ataku pozycyjnego, taka taktyka zazwyczaj przynosi skutek.
Na razie się nimi nie emocjonuję, żeby się nie rozczarować. Jak będziemy przed ostatnią kolejka i będą w strefie spadkowej to wtedy zacznę :) |
Cytat:
Jej druga wygrana w tej rundzie to na otwarcie również... Grając w przewadze od 2 minuty z Radomniakiem, a finalnie Radomniak kończył w 9. Zmienić okoliczności tych spotkań a craxa miałaby 4-6 pkt mniej i byłaby jedną nogą w 1 lidze. W najbliższej kolejce arcy ciekawy mecz Puszcza - Korona i jeśli wygra Korona to uważam że craxa się nie wygrzebie. Mając gorszy bilans z Puszcza potrzebują 1 pkt więcej. Z Koroną mają bilans na 0, więc decydują ogólne zwycięstwa, a tych wtedy Korona miałaby więcej (jeśli wygra z Puszcza). W małej tabeli Korona- Puszcza -craxa, też sąsiadka jest najgorsza. Może się jeszcze Warta wmieszać w ta walke, choć styl z którym wygrali ze Stala daje im nadzieję że się utrzymają. A dodatkowo w meczu Puszcza - Warta ktoś na pewno wzbogaci się o punkty. Piast/Zagłębie/Radomniak - nie wierzę że ktoś z tego grona poleci. Jedna wygrana i każdy jest utrzymany. |
Tomasz Pasieczny z kolejnym spadkiem do kolekcji. Szef polskiego stowarzyszenia dyrektorów sportowych, a ma już w CV spadek po zbudowaniu kadry Wisły w sezonie 2021/22 (wraz z fenomenalnymi transferami np. Fazlagicia), a teraz spuścił z ligi Wartę (stracił pracę jeszcze na jesieni 2023, ale kadrę na sezon w letnim okienku jeszcze on konstruował). Brawo!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Czyli klasyka polskiej piłki. AI zaliczyła by to jako niewątpliwe kwalifikacje. Dwa spadki to prawie jak dwa przegrane baraże. |
Ale na pewno i u nas i tam wykonał wspaniałą pracę. Prawdziwy profesjonalista.
|
najgorsze że zydy nie spadly
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl