Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kibice Wisły o ekstraklasie ogółem z nami czy bez (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10967)

pepe72 20.02.2024 01:57

Ruch i ŁKS to chyba powinni się już przygotowywać do powrotu do 1 ligi.
W granicy 3 punktów od 3 miejsca spadkowego są:
- Piast (mecz zaległy z Puszczą)
- Radomiak
- Warta
- Korona
- Puszcza
Remisem z Ległą, Puszcza pokazała, że jeszcze walczy

Ciekawe kiedy poleci trener Śląska

redrum 20.02.2024 09:46

Według jakichś tam wyliczeń obecnie faworytem do mistrza jest Lech. Żydy niestety mała szansa na spadek, a Ruch i ŁKS już praktycznie pewny. Co ciekawe my też jesteśmy w tej tabeli i mamy 7% na puchary ze względu na PP.

https://i.imgur.com/HjmAoU5.png

https://twitter.com/pklimek99/status...004569/photo/1

Arkadiusz.Czerepach 24.02.2024 12:37

https://i.pinimg.com/564x/fe/f9/63/f...a9e875140a.jpg

nowy nabytek Korony Kielce, zdobywcy decydującej bramki z ŁKS

Karherop 24.02.2024 21:00

Takiego pecha jaki dotyka Ruchu w obecnym sezonie to nawet my nie mieliśmy w sezonie spadkowym .

Szneka 02.03.2024 17:53

Górnik dziw wygrana z Jagą. gdyby nie porażka tydzień temu z Widzewem , walczyliby o puchary. czołówka gubi punkty i robi się ścisk.

Karherop 03.03.2024 01:09

Górnik jest 7, nawet gdyby chwilowo doskoczył do 6 miejsca to ta czolowka jest zbyt duża i zbyt mocna by pozwolić Górnikowi wbić się do top4. A po prawdzie to wciąż istnieje możliwości że puchary będą tylko dla top3.

Po terminarzu rozgrywek można wstępnie założyć że panny z Warszawy nie bedzie raczej w tym gronie.

Arkadiusz.Czerepach 03.03.2024 09:43

cieszy forma Gliwic

MaLk 03.03.2024 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1617377)
cieszy forma Gliwic

Będą się mogli skupić na pucharze ;)

pepe72 03.03.2024 12:43

Po stracie punktów z Pogonią, 7egła ma coraz mniejsze szanse na puchary.
Za ten syf co nam zrobili "chłopcy z żylety" to należy im się z rok odpoczynku :>

Karherop 03.03.2024 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1617397)
Będą się mogli skupić na pucharze ;)

Żeby Vukovic wytrzymał tam do meczu z nami, bo mam co do tego pewne obawy

pepe72 03.03.2024 23:23

Fajna tabela na górze się zrobiła:
Kod:

              mecze  punkty
1. Śląsk Wrocław  23  45
2. Jagiellonia    23  42
3. Pogoń Szczecin 23  40
4. Lech Poznań    23  40
5. Raków Częst.  22  39
6. Legia Warszawa 23  38

Pogrubione nadal walczą o puchar. W europucharach walczą 1-3, chyba, że ktoś z top3 wygra puchar Polski.
Raków ma zaległy mecz z Koroną Kielce.

Karherop 04.03.2024 00:04

Nie ma ukryć że walka o top3 esa jest nawet ciekawsza niż o awans w 1 lidze (dla postronnych obserwatorów).

A jeszcze ciekawiej to wygląda jak spojrzymy w terminarz.

To co na dziś obstawiam:
1. Śląsk wypadnie z top4 (6)
2. Jagiellonia wypadnie z top3 (5)
3. Pogoń będzie w top 3 (2)
4. Lech będzie w top 4 (3)
5. Raków będzie w top 3 (1).
6. Legia nie będzie w top3. (4).

Faworytem w wyścigu o MP wydaje się jednak Raków i chyba jedyny zespół który może go realnie powstrzymać to Pogoń, choć przyjdzie moment że nie wytrzymają presji.

leszekpw 04.03.2024 10:15

Taaa, Raków.....buahahahaha

ciacho 05.03.2024 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1617476)
Nie ma ukryć że walka o top3 esa jest nawet ciekawsza niż o awans w 1 lidze (dla postronnych obserwatorów).

Ktoś taki istnieje? Serio można oglądać polską ligę nie będąc kibicem którejś z drużyn?

Ogryzek 05.03.2024 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1617476)
Nie ma ukryć że walka o top3 esa jest nawet ciekawsza niż o awans w 1 lidze (dla postronnych obserwatorów).

A jeszcze ciekawiej to wygląda jak spojrzymy w terminarz.

To co na dziś obstawiam:
1. Śląsk wypadnie z top4 (6)
2. Jagiellonia wypadnie z top3 (5)
3. Pogoń będzie w top 3 (2)
4. Lech będzie w top 4 (3)
5. Raków będzie w top 3 (1).
6. Legia nie będzie w top3. (4).

Faworytem w wyścigu o MP wydaje się jednak Raków i chyba jedyny zespół który może go realnie powstrzymać to Pogoń, choć przyjdzie moment że nie wytrzymają presji.

A Amica? Mam nadzieję że nie sugerujesz się tylko tym że Częstochowianie sprali w bezpośrednim meczu Poznaniaków dotkliwie.

Wg mnie Amikarze zaczną znowu punktować. To prędzej z Pogoni uleci powietrze.

No ale zobaczymy już niedługo jak to będzie :)

wiesniak842 05.03.2024 16:33

Zgadzam sie z Karheropem, ze Rakow obroni tytul. Wszystko za nimi przemawia.

wiesniak842 21.04.2024 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1617602)
Zgadzam sie z Karheropem, ze Rakow obroni tytul. Wszystko za nimi przemawia.

No juz raczej nie obroni:rotfl:

Co do parchow, oby, oby.

ciacho 22.04.2024 22:30

Jak tam patrzę z kim Cracovia gra do końca sezonu to oni naprawdę mogą się spier... z ligi:haha:

Karherop 22.04.2024 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1617602)
Zgadzam sie z Karheropem, ze Rakow obroni tytul. Wszystko za nimi przemawia.

Źle się to zestarzało, nie powiem.


Tymczasem tak jak piszą przedmówcy. "Wyścig " o spadek zapowiada się fascynująco.

Stare porzekadło mówi że spada ten który nie nastawiał się na walkę o utrzymanie. I z trójki Korona, Puszcza i craxa to właśnie dla tej ostatniej może być to największe zaskoczenie.

Pozostaje trzymać kciuki.

skarabeus 23.04.2024 10:07

Moze tak krakowska wymianka ligami? cracovia do 1 ligi , a my cudem do e klapsy zeby sie stan posiadania zgadzal?

Patryko 23.04.2024 10:50

Kalendarz mają ciężki, ale reszta drużyn walczących o spadek też nie będzie mieć łatwo. Tak naprawdę żaden z zespołów, legitymujących się dorobkiem punktowym na poziomie 35 punktów, nie może czuć się bezpiecznie na ten moment.

skarabeus 23.04.2024 12:55

Ogolnie ta liga w tym roku jest jeszcze ciekawsza niz rok temu. Zwroccie uwage, ze o top 3 bije sie... 7 druzyn. Moze nie o mistrza, bo to sie rozegra miedzy Jagiellonia, Lechem i Slaskiem, ale pozostale 4 moga zahaczyc o 3 miejsce jak Lech lub Slask zlapia zadyszke.

kbr 23.04.2024 13:02

Cracovia ma trudny terminarz, ale to nasza ekstraklasa. Tutaj rola faworyta często nic nie znaczy. Przykładem jest chociażby ich niedawny mecz z Jagiellonią. Kto typował, że pokonają lidera na wyjeździe? Podchodząc do meczu w roli słabszego można się cofnąć i grać z kontry. A ponieważ nikt u nas nie ma dobrze opanowanego ataku pozycyjnego, taka taktyka zazwyczaj przynosi skutek.

Na razie się nimi nie emocjonuję, żeby się nie rozczarować. Jak będziemy przed ostatnią kolejka i będą w strefie spadkowej to wtedy zacznę :)

Karherop 23.04.2024 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1621164)
Cracovia ma trudny terminarz, ale to nasza ekstraklasa. Tutaj rola faworyta często nic nie znaczy. Przykładem jest chociażby ich niedawny mecz z Jagiellonią. Kto typował, że pokonają lidera na wyjeździe? Podchodząc do meczu w roli słabszego można się cofnąć i grać z kontry. A ponieważ nikt u nas nie ma dobrze opanowanego ataku pozycyjnego, taka taktyka zazwyczaj przynosi skutek.

Jaga grała praktycznie od początku meczu w 10.

Jej druga wygrana w tej rundzie to na otwarcie również... Grając w przewadze od 2 minuty z Radomniakiem, a finalnie Radomniak kończył w 9.

Zmienić okoliczności tych spotkań a craxa miałaby 4-6 pkt mniej i byłaby jedną nogą w 1 lidze.

W najbliższej kolejce arcy ciekawy mecz Puszcza - Korona i jeśli wygra Korona to uważam że craxa się nie wygrzebie. Mając gorszy bilans z Puszcza potrzebują 1 pkt więcej. Z Koroną mają bilans na 0, więc decydują ogólne zwycięstwa, a tych wtedy Korona miałaby więcej (jeśli wygra z Puszcza). W małej tabeli Korona- Puszcza -craxa, też sąsiadka jest najgorsza.

Może się jeszcze Warta wmieszać w ta walke, choć styl z którym wygrali ze Stala daje im nadzieję że się utrzymają.

A dodatkowo w meczu Puszcza - Warta ktoś na pewno wzbogaci się o punkty.

Piast/Zagłębie/Radomniak - nie wierzę że ktoś z tego grona poleci. Jedna wygrana i każdy jest utrzymany.

roki9 25.05.2024 18:43

Tomasz Pasieczny z kolejnym spadkiem do kolekcji. Szef polskiego stowarzyszenia dyrektorów sportowych, a ma już w CV spadek po zbudowaniu kadry Wisły w sezonie 2021/22 (wraz z fenomenalnymi transferami np. Fazlagicia), a teraz spuścił z ligi Wartę (stracił pracę jeszcze na jesieni 2023, ale kadrę na sezon w letnim okienku jeszcze on konstruował). Brawo!

Ogryzek 25.05.2024 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez roki9 (Post 1624723)
Tomasz Pasieczny z kolejnym spadkiem do kolekcji. Szef polskiego stowarzyszenia dyrektorów sportowych, a ma już w CV spadek po zbudowaniu kadry Wisły w sezonie 2021/22 (wraz z fenomenalnymi transferami np. Fazlagicia), a teraz spuścił z ligi Wartę (stracił pracę jeszcze na jesieni 2023, ale kadrę na sezon w letnim okienku jeszcze on konstruował). Brawo!

Ciekawe czy by się nadal za Kiko wg AI Krolewskiego? :D

Patryko 25.05.2024 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1624724)
Ciekawe czy by się nadal za Kiko wg AI Krolewskiego? :D

Statystycznie trzeci spadek jest mało prawdopodobny :D

MaLk 25.05.2024 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1624724)
Ciekawe czy by się nadal za Kiko wg AI Krolewskiego? :D

Ale za to realizuje się jako prezes stowarzyszenia dyrektorów sportowych i organizator szkoły dla dyrektorów sportowych.

Czyli klasyka polskiej piłki.

AI zaliczyła by to jako niewątpliwe kwalifikacje. Dwa spadki to prawie jak dwa przegrane baraże.

Drozd 25.05.2024 19:11

Ale na pewno i u nas i tam wykonał wspaniałą pracę. Prawdziwy profesjonalista.

Arkadiusz.Czerepach 25.05.2024 22:44

najgorsze że zydy nie spadly


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl