Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   29 kolejka, Wisła Kraków - Chojniczanka Chojnice, 29 kwietnia 2023, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10874)

FraMat 29.04.2023 16:25

Dobry trener to nie taki, który ma na wszystko gotową odpowiedź i wszystkie scenariusze (to niemożliwe -) przed każdym meczem tak, żeby zadowolić kibiców, ale taki, który umie wyciągać wnioski.

doktor granat 29.04.2023 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1600364)
A jednak da się przy braku Muli i Junki zestawić jedenastkę bez Szywacza i Szota.

Szkoda, że o tydzień za późno.

Zamienił skrzydłowego i ofensywnego lo na 2 stoperów i jest wielki ch.. w ofensywie (35 min gry), kto by pomyślał? To też nie jest rozwiązanie zwłaszcza na mecz z ostatnią drużyną u siebie.
Wymęczmy dziś jakoś te 3 pkt i niech J&M jakimś cudem wrócą na ŁKS.

AgresywnyChomik 29.04.2023 17:22

Sobolewski prawie dobrze dziś z tego składu jaki ma.
Jeszcze posadzic Dude i dać Żyro albo Ondraska - gra na 2 napastników i byłoby dobrze.

Szneka 29.04.2023 17:22

chcieliśmy zmian to mamy. 3-5-2 było rozsądne ale trzeba się jeszcze skoncentrować. szczęśliwy gol Tachiego. w drugiej połowie szybko strzelić ze 2 bramki i można dać odpocząć podstawowym zawodnikom

Markus 29.04.2023 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1600366)
Dobry trener to nie taki, który ma na wszystko gotową odpowiedź i wszystkie scenariusze (to niemożliwe -) przed każdym meczem tak, żeby zadowolić kibiców, ale taki, który umie wyciągać wnioski.

FraMatcie, dobry trener przede wszystkim nie podejmuje tak idiotycznych i szkodliwych decyzji, jakie podjął Sobolewski w meczu z Ruchem.

To nie jest kwestia posiadania "gotowych odpowiedzi", tylko znajomości własnych zawodników. On jako pierwszy powinien wiedzieć, że Szot i Szywacz są za słabi by uratować lewą stronę boiska i mecz z Ruchem.

Zachował się wtedy fatalnie, nie broń go za to. :-) Dobrze, że dziś przynajmniej wyciągnął z tego jakieś wnioski, za to akurat można go pochwalić.

kolarz90 29.04.2023 17:31

Nie wygląda to źle, przy optymalnym składzie też było ciężko strzelić drużynom murującym. Dobrze że nie poszedł na łatwiznę czego się w sumie każdy spodziewał tylko w końcu pokombinował i postawił jednak na doświadczonych i trochę pewniejszych. Ta formacja pewnie bardziej sprawdzi się na łks żeby chociaż tam zremisować bo w powrót Junci i Muli ciężko liczyć

Jaroo1 29.04.2023 18:11

Cytat:

To nie jest kwestia posiadania "gotowych odpowiedzi", tylko znajomości własnych zawodników. On jako pierwszy powinien wiedzieć, że Szot i Szywacz są za słabi by uratować lewą stronę boiska i mecz z Ruchem.
Hmm czyli Sobolewski nie wie jak ustawić skład i nie zna swoich zawodników ale ty sprzed klawiatury wiesz na 100% lepiej od niego jak to powinno wyglądać.

Nie bronię Sobola ale jest to bardzo ciekawe ilu prawdziwych fachowców się marnuje w Polsce, robiąc bez sensu w innych branżach niż trenerka.

wiesniak842 29.04.2023 18:12

Pewnie tyle samo co marnujacych sie w branzy pilkarskiej jako trenerzy:D

Elendil 29.04.2023 18:31

czyli jednak Młyński, a nawet Żyro, potrafią coś zagrać.

Brawo dla całego zespołu za dziś. Tym niemniej, prawdziwy sprawdzian za 6 dni.

aNouc 29.04.2023 18:32

Wideo konferencja Radosława Sobolewskiego po meczu Wisła 3-0 Chojniczanka:

https://www.youtube.com/live/Am_KCyemX2c

Markus 29.04.2023 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1600372)
Hmm czyli Sobolewski nie wie jak ustawić skład i nie zna swoich zawodników ale ty sprzed klawiatury wiesz na 100% lepiej od niego jak to powinno wyglądać.

Nie bronię Sobola ale jest to bardzo ciekawe ilu prawdziwych fachowców się marnuje w Polsce, robiąc bez sensu w innych branżach niż trenerka.

Czyli przed tygodniem Sobolewski wiedział, jak ustawić skład, by uratować mecz z Ruchem, tak?

Myliły się zaś osoby, które widziały, jak słabymi piłkarzami są Szot i Szywacz? To była i jest jakaś wiedza tajemna?

wolfy 29.04.2023 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1600341)
Razem 9,8 mln plus sztab czyli w sumie ok 12 mln w skali roku.

Warto nie bujać w obłokach jak coś na poważnie analizujemy.

Nie wiem skąd bierzesz wyliczenia (albo inaczej, wiem że z de), ale część piłkarzy udało się czasowo upchnąć (Hugi to drugi kontrakt w klubie po Fernandezie, Fazlagić za frytki nie gra), Urydze który też pewnie zarabia płaci ZUS.
Hiszpanie od Kiko zarabiają zdecydowanie poniżej takiego Colleya AFAIK.
Do tego budżet płacowy to też rozwiązanie z zawodnikami kontraktów za porozumienien stron, a tego po spadku było sporo. Wielu z tych pajaców trzeba było wypłacić po kilka pensji.

@Mecz z Chojniczanką - Sobolewski zaskoczył składem, przede wszystkim jednak nie było niespodzianki z wynikiem. I bardzo dobrze.

AgresywnyChomik 29.04.2023 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1600376)
Czyli przed tygodniem Sobolewski wiedział, jak ustawić skład, by uratować mecz z Ruchem, tak?

Myliły się zaś osoby, które widziały, jak słabymi piłkarzami są Szot i Szywacz? To była i jest jakaś wiedza tajemna?

Hmm? To że Sobolewski nie potrafi reagować na żywo do przebiegu spotkania to jedno a to że przez tydzień dobrał prawie optymalną taktyke do posiadanych graczy to drugie.

Piknik1906 29.04.2023 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1600377)
Urydze który też pewnie zarabia płaci ZUS.

Miałem coś odpisać, ale nie ma sensu. To co powyżej dyskwalifikuje w poważnych rozmowach. Zanotuję sobie, że kolega z poziomem wiedzy o biznesowych realiach futbolu w okolicach najstarszej grupy przedszkola.

To jest naprawdę szokujące, że osoba potrafiąca pisać i używać komputera/telefonu tak bardzo nie ogarnia otaczającej jej rzeczywistości.

wolfy 29.04.2023 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1600378)
Hmm? To że Sobolewski nie potrafi reagować na żywo do przebiegu spotkania to jedno a to że przez tydzień dobrał prawie optymalną taktyke do posiadanych graczy to drugie.

Umówmy się że nie musiał reagować na żywo, od czegoś jest 15 minutowa przerwa.

Ale najważniejsze że wyciągnął wnioski. Ja najbardziej bałem się tego że Sobolewski pójdzie w zaparte, jednak trochę pokombinował ze składem i dało to dobry efekt. I oby tak dalej.
Brawo trener!

LucjuszWielki 29.04.2023 19:29

A co myślicie, że z Dawidem S. na prawej(Jaroch lewa) i Młyńskim na lewej końcowy efekt byłby inny? Pewnie tez wygralibyśmy dwoma, trzema trafieniami.

wolfy 29.04.2023 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1600382)
A co myślicie, że z Dawidem S. na prawej(Jaroch lewa) i Młyńskim na lewej końcowy efektu byłby inny? Pewnie tez wygralibyśmy dwoma, trzema trafieniami.

Myślę że byłoby ciężej. Umówmy się że to nie są nieznani nam piłkarze, mniej więcej wiadomo na co ich aktualnie stać.

LucjuszWielki 29.04.2023 19:54

Ja się obawiałem, że Colley babola odstawi jak w sparnigu z Odra Opole.

Książę Palownik 29.04.2023 19:59

Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
Po raz kolejny potwierdza się całkowita nieprzydatność tego piłkarza jako pomocnika. Same straty, faule. Dwie straty powinny się zakończyć setkami dla Chojniczanki. Sapała wróć.

Poza tym jestem miło zaskoczony jak nasze ustawienie zafunkcjonowało. Jaroch grał bardziej takiego prawego obrońcę-wahadłowego, a Miki Villar nieco wyżej od Jarocha, bardziej ofensywnie, asekurowany przez Moltenusa, który zagrał dobry mecz.

Dobre zmiany Benito i Młyńskiego.

Cieszy, że Sobolewski wyciąga wnioski i postanowił dzieci (Szot, Szywacz) nie dopuszczać do odpowiedzialności za wynik.

wolfy 29.04.2023 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1600385)
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
Po raz kolejny potwierdza się całkowita nieprzydatność tego piłkarza jako pomocnika. Same straty, faule. Dwie straty powinny się zakończyć setkami dla Chojniczanki. Sapała wróć.

Poza tym jestem miło zaskoczony jak nasze ustawienie zafunkcjonowało. Jaroch grał bardziej takiego prawego obrońcę-wahadłowego, a Miki Villar nieco wyżej od Jarocha, bardziej ofensywnie, asekurowany przez Moltenusa, który zagrał dobry mecz.

Dobre zmiany Benito i Młyńskiego.

Cieszy, że Sobolewski wyciąga wnioski i postanowił dzieci (Szot, Szywacz) nie dopuszczać do odpowiedzialności za wynik.

Zgadzam się z gratulacjami co do ustawienia przez Sobolewskiego drużyny tak aby wykorzystać wszystkie swoje atuty. Oczywiście, czekają nas trudniejsze mecze, pewnie o wiele trudniejsze, ale daje to nadzieje że nie będziemy uwiązani do jednego ustawienia bez względu na wykonawców.

aNouc 29.04.2023 20:32

(wideo) Jarosław Królewski i piłkarze w wiślackiej szatni po meczu Wisła 3-0 Chojniczanka:

https://www.instagram.com/reel/Croas...d=YmMyMTA2M2Y=

Obserwuj oficjalny profil Wisły na Instagramie i bądź na bieżąco z materiałami wideo.

Patryko 29.04.2023 20:35

Zwraca uwagę radość Colley'a, która nie jest wymuszona. Co jednak znaczy wyjście w podstawowym składzie :)

Arkadiusz.Czerepach 29.04.2023 20:57

nie chce gasić optyzmizmu , ale graliśmy z najgorszą drużyną tej ligi , która już wywalczyła w zasadzie spadek , a bilans bramkowy na wyjazdach ma 13:32

nie możemy przez ich pryzmat oceniać naszych graczy , Sobola etc,

nie chodzi o żadne lekceważenie, ale jeśli my myślimy o awansie w dodatku bezpośrednim , to drużyny drugoligowe mamy obowiązek pyknąć pewnie i wysoko

Patryko 29.04.2023 21:03

Wygrana z Chojniczanką to był obowiązek, bez względu na osłabienia składu. Tak naprawdę gra o Ekstraklasę zaczyna się w piątek, przed nami 3 najważniejsze mecze sezonu - 6 punktów w nich zdobytych wziąłbym chyba w ciemno.

pepe72 29.04.2023 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1600385)
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
...

A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0

wolfy 29.04.2023 22:06

Sapała byłby BYĆ MOŻE lepszy (jednak Tachi jakieś liczby ma, lepsze niż Szywacz i Duda), ale mu nogę złamali. Basha byłby na pewno lepszy, ale ma za krótkie przerwy między kontuzjami. Tachi gra bo nie ma za bardzo alternatywy. Duda przy pressingu przestaje istnieć, Szywacz nie istnieje bez względu na rywala na środku.

inspektor erektor 29.04.2023 22:15

dobry mecz Wisły

krysztal 29.04.2023 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1600393)
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0

Na jego nominalnej pozycji zwłaszcza,że Łasicki robi się mocno niepewny i być może powinien 2-3 mecze obejrzeć z ławki

pepe72 30.04.2023 00:10

Narzekasz na straty, a chcesz przesuwać go do tyłu?
Poza tym Łasicki dostał właśnie 7 kartkę (:shock:) więc twoje życzenie może się spełnić szybciej niż się komuś wydaje.

Książę Palownik 30.04.2023 01:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1600393)
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0

Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.

Tachi nie ma przeglądu pola, traci piłki ponieważ nie nadaje się do gry w pomocy. To jest typowy stoper, który musi mieć w polu widzenia całe boisko. Dziś dwa razy dał Chojniczance piłkę na sytuacje bramkowe, ponieważ nie ma doświadczenia jako pomocnik i po prostu nie widzi co się wokół niego dzieje. ŁKS takie buble wykorzysta.

Fakty są takie, że Tachi gra bo nie ma ludzi na tą pozycję: Sapała kontuzjowany a Basha nie wybiega nawet 45 minut. Mam nadzieje, że Sapała się jak najszybciej wyleczy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl