Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto zastąpi trenera Adriana Gulę (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10458)

Merkury 27.11.2021 10:41

Ja widziałbym Tomasza Hajtę albo samego Jakuba Błaszczykowskiego jednego z liderów dobrej zmiany w naszym klubie, pod okiem takiego eksperta nasza gra z tak fantastycznymi zawodnikami sprawiałaby wiele radości z całą pewnością.

wolfy 27.11.2021 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1574104)
Ja widziałbym Tomasza Hajtę albo samego Jakuba Błaszczykowskiego jednego z liderów dobrej zmiany w naszym klubie, pod okiem takiego eksperta nasza gra z tak fantastycznymi zawodnikami sprawiałaby wiele radości z całą pewnością.

Koniecznie jako grający trener.

Książę Palownik 27.11.2021 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1574099)
^^ taki research to chyba sporo pracy kosztuje...

Ja bym się zaczął oglądać za siebie wychodząc rano po bułki do sklepu :D

wolfy 27.11.2021 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1574106)
Ja bym się zaczął oglądać za siebie wychodząc rano po bułki do sklepu :D

Jak zacznie wrzucać moje zdjęcia albo detale z życia to oficjalnie można się zacząć martwić :D

Książę Palownik 27.11.2021 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1574097)
I znowu ten sam, wypracowany cykl - zwolnić trenera. Potem stara śpiewka, że zwalniamy co pół roku, więc w końcu trzeba dać komuś czas, bo nigdzie nie zajdziemy co chwilę zwalniając. Następnie kryzys i znowu "jednak zwolnić, bo to debil i się nie zna" :)

Po pierwsze: co złego w zwalnianiu trenerów co pół roku? W naszej sytuacji finansowej i tak nie ma sensu wdrażać żadnych długoterminowych planów - bo niby jak to zrobić, skoro stać nas jedynie na szrot i odpady, których nikt nigdzie nie chciał? Jeśli wymiana trenera co pół roku daje kopa na 5-10 kolejek ligowych, to jedyne, co trzeba robić, to podpisywać krótkie kontrakty.

Po drugie: u Guli kryzys to jest jak kryzys w socjalizmie, tj. jest permanentną cechą systemu. Ten zespół wygląda coraz gorzej, bo o ile w pierwszych kilku kolejkach widać było jedynie kompletne zero wiedzy taktycznej "trenera" tak teraz dochodzi jeszcze do tego upadek morale zespołu.

Wniosek jest jeden: słowackiemu Dyzmie kupić bilet w jedną stronę, a na trenera zatrudnić kogoś obytego w Ekstraklasie, kto nie będzie tutaj jakichś cudownych "wizji" wdrażał, tylko po prostu ogarnie co się da z tym szrotem - w pierwszej kolejności grę obronną.

serek.c2 27.11.2021 10:53

Ja sobie tylko piszę o cyklu, który od lat przerabiamy. Niech spece decydują :)

wolfy 27.11.2021 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1574109)
Ja sobie tylko piszę o cyklu, który od lat przerabiamy. Niech spece decydują :)

Bo ludzie chcieliby stabilizację, ja też bym chciał, ale sami strzelamy sobie w kolano stawiając nierealne wymogi w stosunku do ściąganego szrotu. Jakby mu ściągnąć piłkarzy to pewnie Gula dałby radę, no ale my ściągamy trzeciorzędnych kopaczy z gównianych lig bez żadnej selekcji i potem taki Radomiak zabija nas organizacją gry.

Merkury 27.11.2021 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1574109)
Ja sobie tylko piszę o cyklu, który od lat przerabiamy. Niech spece decydują :)

No dobra a ta ostatnia odsłona cyklu to gdzie ma nas zaprowadzić, przecież tu ani składu ani myśli szkoleniowej nie ma. Nagle Trio zacznie działać z głową przecież każdy widzi a takie są fakty że od 3 lat stoimy a transfery to majstersztyk pod każdym względem.

Mixu 27.11.2021 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1574113)
Bo ludzie chcieliby stabilizację, ja też bym chciał, ale sami strzelamy sobie w kolano stawiając nierealne wymogi w stosunku do ściąganego szrotu. Jakby mu ściągnąć piłkarzy to pewnie Gula dałby radę, no ale my ściągamy trzeciorzędnych kopaczy z gównianych lig bez żadnej selekcji i potem taki Radomiak zabija nas organizacją gry.

Radomiak to czwarta na ten moment drużyna ligi gdzie trener wprowadza swoją wizję gry i organizację od 3 lat a ty się spodziewasz niewiadomo czego po łysym który jest kilka miesięcy.

Armin 27.11.2021 11:32

Przypominam wam mecz derbowy, gdyby nie bramkarz byłoby 2,3 punkty mniej teraz. Na ten moment sprawa wyglada tak ze do konca roku pozostaje obecny trener a od stycznia przychodzi wujek.

FraMat 27.11.2021 11:39

Wujek?
Czyli koniec "krakowskiej piłki"?

krysztal 27.11.2021 11:49

Cały czas mnie bawi to zliczanie ile punktów byśmy mieli mniej gdyby nie to czy tamto.A ile mogło być więcej gdyby nam wpadało wszystko co leci w światło bramki przeciwnika?Przepraszam bardzo Kuvelic wczoraj nie trafił z 3 metrów w bramkę a we wcześniejszej sytuacji prawie wyjebał piłkę poza stadion.

Kurz 27.11.2021 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1574108)
Po pierwsze: co złego w zwalnianiu trenerów co pół roku? W naszej sytuacji finansowej i tak nie ma sensu wdrażać żadnych długoterminowych planów - bo niby jak to zrobić, skoro stać nas jedynie na szrot i odpady, których nikt nigdzie nie chciał? Jeśli wymiana trenera co pół roku daje kopa na 5-10 kolejek ligowych, to jedyne, co trzeba robić, to podpisywać krótkie kontrakty.

Po drugie: u Guli kryzys to jest jak kryzys w socjalizmie, tj. jest permanentną cechą systemu. Ten zespół wygląda coraz gorzej, bo o ile w pierwszych kilku kolejkach widać było jedynie kompletne zero wiedzy taktycznej "trenera" tak teraz dochodzi jeszcze do tego upadek morale zespołu.

Wniosek jest jeden: słowackiemu Dyzmie kupić bilet w jedną stronę, a na trenera zatrudnić kogoś obytego w Ekstraklasie, kto nie będzie tutaj jakichś cudownych "wizji" wdrażał, tylko po prostu ogarnie co się da z tym szrotem - w pierwszej kolejności grę obronną.

Zwalnianie trenerów jak rękawiczki tylko pogarsza tę i tak już nienajlepszą sytuację. W naszej sytuacji finansowej moglibyśmy zbudować silniejszą drużynę, choć raczej grającą to co gra większość ekstraklasy. Tylko, że na Wiśle ciąży piętno minionych lat i nikt do tej pory nie podjął się takiego zadania na poważnie. Bo to jest Wisła. Ona zawsze musi grać w piłkę, kombinacyjnie i widowiskowo. Ten problem był za Stolarczyka, Skowronek miał uszczelnić obronę i nadal grać widowiskowo... Hyballa podszedł w bardziej racjonalny sposób, ale i tak był skazany na dłuższą metę na porażkę. Gula ma ten sam problem co Stolarczyk, tylko słabszych piłkarzy.

Słowo kryzys jest tu nadużyciem (i być może pasuje do Legii), bo sugeruje, że mogłoby być lepiej. Rzekłbym, że to raczej aktualnie wszystko na co stać Wisłę.

wolfy 27.11.2021 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1574125)
Cały czas mnie bawi to zliczanie ile punktów byśmy mieli mniej gdyby nie to czy tamto.A ile mogło być więcej gdyby nam wpadało wszystko co leci w światło bramki przeciwnika?Przepraszam bardzo Kuvelic wczoraj nie trafił z 3 metrów w bramkę a we wcześniejszej sytuacji prawie wyjebał piłkę poza stadion.

To Kuvejlić, czego się spodziewałeś? Fakt że doszedł do dwóch setek i nie zajebał bramki sprawia że to chyba jego najlepszy mecz od przyjścia do nas.

Zresztą jak na niego to naprawdę bardzo dobrze zagrał, nawet żółtą dostał za mądry faul taktyczny, naprawiając błąd innych.

No ale liczenie że Kuvejlić mógł dwa gole strzelić - no litości, ile on goli dla nas strzelił do tej pory, hmm?

MMTS 27.11.2021 12:08

Kurzu, nie wyczułeś ironii w moim poście? Wiem wiem, napisałem że bez szydery, ale przecież wiemy że nie można zmieniać trenerów jak rękawiczki bo to najzwyczajniej nic nie daje.
Uważam osobiście że faktycznie Gula ma bardzo mały wpływ na ta drużynę i to co robi na boisku ale cały czas się zastanawiam, dlaczego tak się dzieje a nie kiedy go zwolnić.
Potencjał piłkarski może i nie jest na puchary ale nie jest też na miejsce blisko spadku.
Nie wiem czy po prostu Gula nie jest takim trochę za dobrym czlowiekiem z charakteru, który woli rozmowę konstruktywna zamiast darcia mordy. i czy nie brakuje w szatni takiego czlowieka, który właśnie wydarłby ta mordę i jebnął że 2 w szafkę żeby trochę tej terapii szokującej było. Nasi piłkarze to fajne chlopaki ale kto ma być tym złym? Sadlok który nie widzi swoich błędów? Frydrych? Widziałeś kiedyś o....... po czesku? To już lepiej Gruszkowski bo to kawał zdrowego typa. No tak, ale on nie ma autorytetu...
Dlatego zamiast zwalniać trenera i pisać o Brzeczkach i innych to może ktoś z górnych pięter wziąłby ba siebie rolę złego policjanta i pomógł Guli bo widać że chlop zaczyna pękać emocjonalnie. A czerwona kartka po meczu jest tylko tego dowodem.

czaro 27.11.2021 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1574123)
Wujek?
Czyli koniec "krakowskiej piłki"?

Koniec krakowskiej piłki to nawet ok. Problem w tym, że z przyjściem wujka nadejdzie koniec piłki jakiejkolwiek, tj. pomysłu na tę drużynę, a może i klub.

wiśnia 27.11.2021 14:08

Kaziu Moskal, on chyba się zmieści w naszych słynnych "widełkach finansowych".

Książę Palownik 27.11.2021 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1574130)
To Kuvejlić, czego się spodziewałeś? Fakt że doszedł do dwóch setek i nie zajebał bramki sprawia że to chyba jego najlepszy mecz od przyjścia do nas.

:rotfl: Występ Kuvelijca zaskoczył mnie pozytywnie. Nie zgubił krycia, nie zlekceważył zawodnika wbiegającego z drugiej linii, przeciął groźną akcję. To sporo jak na niego.

Teraz czekam jeszcze tylko aż zademonstruje on wreszcie ten mityczny "młotek w stopie." I nie - nie chodzi mi o to, że gola strzeli. Niechby tylko trafił w światło bramki - od kiedy jest w Wiśle jeszcze mu się to chyba nie udało.

TSWojtas 27.11.2021 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiśnia (Post 1574144)
Kaziu Moskal, on chyba się zmieści w naszych słynnych "widełkach finansowych".

i zrzeknie się odprawy

PAWEŁ 27.11.2021 15:28

Dobra pośmialiśmy się, bo co nam pozostało. Ale ....a nie straszcie ludzi wujkiem!!!!

wolfy 27.11.2021 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1574146)
:rotfl: Występ Kuvelijca zaskoczył mnie pozytywnie. Nie zgubił krycia, nie zlekceważył zawodnika wbiegającego z drugiej linii, przeciął groźną akcję. To sporo jak na niego.

Teraz czekam jeszcze tylko aż zademonstruje on wreszcie ten mityczny "młotek w stopie." I nie - nie chodzi mi o to, że gola strzeli. Niechby tylko trafił w światło bramki - od kiedy jest w Wiśle jeszcze mu się to chyba nie udało.

Podejrzewam że ktoś zawalił tłumaczenie. Z tym "młotkiem w stopie" pewnie chodziło o to że jak wypije na imprezie to robi taką sztuczkę że gwoździe piętą wbija, albo coś w tym stylu, a nie że umie strzelić gola lewą nogą. To by w sumie pasowało do transferów trio. I wiele tłumaczyło.

No i przez taki głuchy telefon wszyscy kibice i komentatorzy czekają aż wreszcie przyceluje, co może nigdy nie nastąpić. Trener mu każe strzelać bo myśli że umie, ten się stresuje bo wie że nie. Grecka tragedia.

Jaroo1 27.11.2021 16:04

Kto ma za Gulę przyjść? Serio chcielibyście go wywalić?
Od x lat robimy to samo, zmiana trenera w nadziei, że polowa obecnego składu + połowa wynalazków sciąganych przed sezonem nagle olśni nas swoją grą.
To może czas chociaż zostawić jeden element, trenera, na kilka sezonów, i tak nic na tym nie stracimy... i niech pogra po swojemu te 2-4 sezony, może takie coś stworzy chociaż namiastkę kadry na której będzie można budować coś mocniejszego w przyszłości.

Potrzeba u nas tytanicznej pracy wszystkich, zarządu, trenera, pilkarzy i kibiców. Pomysł z wymianą jednego elementu, zrzucania winy na trenera, jak widać nie wypalil.

Także czas zacisnąć zęby i probować nowych rozwiązań, tzn trener zostaje, oby się z ligi nie spie.ić, co roku poprawić ten skład o 1-3 pilkarzy, mlodzież też ciągle ogrywana to będzie lepsza z roku na rok. Szukać, takich perełek jak Biegański, którzy startując z pozycji zera, na wejściu rosną o 100 pkt. Póki co mamy w ten przywilej, że nie szukamy pilkarzy na LM więc przy dobrym skautingu, chęciach i stabilizacji uważam, że można sporo takich dobrych piłkarzy jak na nasze obecne ambicje znaleźć.

Co da zmiana trenera? Nic. Przecież to jest cala machina trybików i zdarzeń. Dopóki będziemy żyli w przekonaniu, że wymiana jednego czlowieka, trenera czy piłkarza coś zmieni, to będziemy w dupie, bo sami z takim podejściem jesteśmy częścią tej niemocny, patologii.

Arkadiusz.Czerepach 27.11.2021 16:22

weź już trollu przestań, bo to ty rozkreciłeś naforum hejt na hyballe (niby jako prowokacja) , przeczytał to potem Jakub i wiemy co było dalej

Jaroo1 27.11.2021 16:26

No ja pytałem czy Hyballa już do wy.......enia, a co poniektórzy mi tu ubliżali hahaha Ale Gulę szanuje za to, że nie wykręca sutków piłkarzom, dlatego nie będę prowokował.

d 27.11.2021 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1574167)
Kto ma za Gulę przyjść? Serio chcielibyście go wywalić?
Od x lat robimy to samo, zmiana trenera w nadziei, że polowa obecnego składu + połowa wynalazków sciąganych przed sezonem nagle olśni nas swoją grą.
To może czas chociaż zostawić jeden element, trenera, na kilka sezonów, i tak nic na tym nie stracimy... i niech pogra po swojemu te 2-4 sezony, może takie coś stworzy chociaż namiastkę kadry na której będzie można budować coś mocniejszego w przyszłości.

Rozumiem Twoją argumentację, ale niestety jesteśmy w takiej sytuacji, że wysoce prawdopodobne że trener nie pogra tu 2-4 sezonów, bo s***olimy się z hukiem z tej ligi i nie wiadomo czy wylądujemy na drugim poziomie rozgrywkowym.

To tylko moja opinia, może minęło za mało czasu, ale mnie trener Gula niestety kompletnie nie przekonuje. Całościowo to najgorszy trener za czasów Tria - gorzej graliśmy tylko za schyłkowego Stolarczyka, tyle że w przeciwieństwie do Guli Stolarczyk (zresztą tak jak Skowronek i Hyballa) miał momenty spektakularnej gry i dobrych wyników. Za Guli poza debiutem nic takiego nie miało miejsca, nawet to zwycięstwo z Legią z perspektywy czasu nie robi wrażenia, bo potem jeszcze przyjęli z 7 czy 8 porażek praktycznie z każdym jak leci.

Piłkarze - w kontrze do popularnych opinii nie uważam, że to totalny szrot. To nie są goście po 2-letnich kontuzjach czy turyści powyciągani z Kirgistanu jak Mawutor. Przypomnijcie sobie jaki skład węgla i papy mieli w zeszłym sezonie Skowronek i Hyballa. Wiadomo, że zgranie potrzebuje trochę czasu, ale tu minęło już prawie pół roku i - przede wszystkim - KAŻDY (no, może poza Młyńskim, po półrocznym urlopie od grania) z nowych zawodników gra gorzej niż na początku i to wiele wyjaśnia.

Oczywiście ci piłkarze też nie reprezentują nie wiadomo jakiego poziomu, ale ciągły regres ich formy i totalny chaos na boisku - połączony z wyjebaniem, jak słusznie tu już zauważono, chyba nikt nie wierzy w sensowność tego projektu - to już niestety jest wina szkoleniowca. Ta zbieranina nie jest aż tak słaba żeby dostawać w ryj od każdego jak leci, niezależnie czy w domu czy w delegacji. Wyjąwszy mecze z Legią i derby ten sezon to jest totalna katastrofa póki co, zarówno jeśli chodzi o estetykę jak i, przede wszystkim, punkty.

Kurz 27.11.2021 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MMTS (Post 1574131)
Kurzu, nie wyczułeś ironii w moim poście? Wiem wiem, napisałem że bez szydery, ale przecież wiemy że nie można zmieniać trenerów jak rękawiczki bo to najzwyczajniej nic nie daje.
Uważam osobiście że faktycznie Gula ma bardzo mały wpływ na ta drużynę i to co robi na boisku ale cały czas się zastanawiam, dlaczego tak się dzieje a nie kiedy go zwolnić.
Potencjał piłkarski może i nie jest na puchary ale nie jest też na miejsce blisko spadku.
Nie wiem czy po prostu Gula nie jest takim trochę za dobrym czlowiekiem z charakteru, który woli rozmowę konstruktywna zamiast darcia mordy. i czy nie brakuje w szatni takiego czlowieka, który właśnie wydarłby ta mordę i jebnął że 2 w szafkę żeby trochę tej terapii szokującej było. Nasi piłkarze to fajne chlopaki ale kto ma być tym złym? Sadlok który nie widzi swoich błędów? Frydrych? Widziałeś kiedyś o....... po czesku? To już lepiej Gruszkowski bo to kawał zdrowego typa. No tak, ale on nie ma autorytetu...
Dlatego zamiast zwalniać trenera i pisać o Brzeczkach i innych to może ktoś z górnych pięter wziąłby ba siebie rolę złego policjanta i pomógł Guli bo widać że chlop zaczyna pękać emocjonalnie. A czerwona kartka po meczu jest tylko tego dowodem.

Sry to wpływ alko.

maxx304 27.11.2021 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1574082)
Musicie wziąć pod uwagę, że w zimie zespół zostanie osłabiony. Tak, nie pomyliłem się - osłabiony. Zostanie sprzedany jeden z dwóch piłkarzy sprowadzonych przez trio którzy jako-tako grają - Yeboah, a na jego miejsce przyjdą jakieś plastusie w typie Skvarki lub Klimenta. Statystyka jest nieubłagana, możecie mydlić sobie oczy opowieściami o Pasiecznym, ale tak na 90% przyjdą jakieś pokraki ku uciesze ich menadżerów.

W ogóle pisanie o jakiejś "budowie" jest idiotyczne w naszym kontekście, skoro sprzedajemy cokolwiek się da(czyli - prawie nic, bo skład to totalni inwalidzi) i sprowadzamy szrot z gównianych lig.

Aż nie mogę się doczekać krakowskiej piłki bez Yeboaha, za to z zastrzykiem czechosłowaków poleconych przez Gulę. Ale piłeczka będzie chodzić (między stoperami a bramkarzem)!

Tak przy okazji, nasza polityka transferowa to w sumie lustrzane odbicie Korony Kielce z czasów jak spadała z ligi. I jesteśmy już na ostatniej prostej.

No i dobrze. W końcu spadniemy, skończą się męczarnie i zakładanie pojebanych tematów, forsujących pojebane koncepcje, które nic nie dają, poza mentalną masturbacją zakładającego ów temat. Chociaż tyle.
I bilety w I lidze będą tańsze.

Kac 27.11.2021 18:50

jak spadniemy to sie skonczy, ale Wisla Krakow bo nie wystartujemy w I lidze, a nawet jak sie jakims cudem uda po kolejnej zbiorce to bedziemy leciec w dol sezon po sezonie jak Ruch

utrzymanie sie w lidze jest najwazniejsze, nawet kosztem dlugofalowej polityki

maxx304 27.11.2021 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kac (Post 1574188)
jak spadniemy to sie skonczy, ale Wisla Krakow bo nie wystartujemy w I lidze, a nawet jak sie jakims cudem uda po kolejnej zbiorce to bedziemy leciec w dol sezon po sezonie jak Ruch

utrzymanie sie w lidze jest najwazniejsze, nawet kosztem dlugofalowej polityki

Co pozwoli na redukcję długu poprzez systematyczne wypłacanie odpraw kolejnym zwalnianym trenerom. No jest to jakaś koncepcja.

wolfy 27.11.2021 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kac (Post 1574188)
jak spadniemy to sie skonczy, ale Wisla Krakow bo nie wystartujemy w I lidze, a nawet jak sie jakims cudem uda po kolejnej zbiorce to bedziemy leciec w dol sezon po sezonie jak Ruch

utrzymanie sie w lidze jest najwazniejsze, nawet kosztem dlugofalowej polityki

Bez utrzymania nie będzie długofalowej polityki, tylko upadłość.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl