![]() |
Jak na pierwszy mecz w rundzie rewanżowej zagraliśmy bez zarzutu.
Pareiko w bramce interweniował bardzo pewnie, widać, że partnerzy z defensywy mają do niego zaufanie. Myślę, że w przypadku pozycji bramkarza co najmniej zachowaliśmy jakość, jaką dawał nam Pawełek w poprzedniej rundzie. Z nowych zawodników zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Melikson. Pewnie jest to też zasługa tego, że jak do nas przyszedł to był w Izraelu już w trakcie sezonu. Z meczu na mecz powinien wyglądać jeszcze lepiej, bo będzie lepiej rozumiał się z partnerami z drużyny, choć i w Gdyni wyglądało to całkiem ok. Na pewno ma świetne umiejętności techniczne, nie boi się pojedynków 1 na 1 i nie notuje głupich strat. Jedyne do czego można się przyczepić to stałe fragmenty gry, ale nikt nie jest idealny. Nie mniej, debiut na mocne 4+. Wilk bardzo dobrze zastąpił Sobolewskiego w środku pomocy, ogólnie ta formacja prezentowała się u nas dobrze. Zarzuty można mieć tylko do Kirma, który spaprał stu procentową sytuację w 1. połowie i Sivakowa, któremu brakuje chyba zgrania z drużyną. Czasem sprawiał wrażenie jakby nie do końca wiedział, co robić na boisku. Pomeczowa wypowiedź Maaskanta, w której ujawnił, że Genkov przed meczem zgłaszał kłopoty zdrowotne paradoksalnie trochę mnie uspokoiła. Uspokoiła, bo pierwszą połowę zagrał nieźle, a drugą gorzej. Czegoś mi w jego grze brakowało jak na najbardziej wysuniętego zawodnika, który ma strzelać dla nas bramki. Skoro jednak nie grał na 100% swoich umiejętności, a do tego był to jego pierwszy oficjalny mecz to ok, wierzę, że będzie radził sobie coraz lepiej. Najważniejsze są 3 punkty i to, że wszyscy z Gdyni wrócili bez kontuzji. Można spokojnie szykować się do ogrania Ruchu w piątek. |
Moje oceny:
Pareiko - Uwazam, ze Wisla zakontraktowala wreszcie dobrego bramkarza. Nie mial bledow wiec wystep OK. Cikos - Nie bylo tak zle. Asysta, kilka akcji ofensywnych OK. Chavez - Nie wiem co tu napisac. Ani dobrze ani zle :) Jaliens - Pierwszy wystep doswiadczonego Holendra. Wiele spodziewam sie po tym zawodniku ale uwazam, ze jego wystep wczorajszy byl bardzo dobry. Paljic - Jak dla mnie to to nie jest obronca. Bardziej widzial bym go na pomocy ale Maaskant wie co robi :) Wilk - Uwazam, ze bardzo pozytywnie zastapil Sobola w srodku pola. Sivakow - Nie bylo zle, ale spodziewalem sie wiecej. Kirm - Mysle, ze jeden z lepszych na boisku. Mial kilka dogodnych szans ale ogolnie bardzo widoczny. Genkow - Hmm z nim bylo roznie. Kilka razy go widzialem ale nic specialnego. Uwazam, ze powinniscie dac mu jeszcze troche czasu a napewno bedzie lepiej. Malecki - Mial kilka fajnych zagran ale czasami nie potrzebnie szedl sam i gubil niestety pilke, ale strzelil piekna zwycieska bramke i za to brawa ! Melikson - Udany transfer, bedziecie mieli z niego duzo pozytku !!!! |
Cytat:
Genkov zagrał poprawnie, za to Kirm fatalnie, a to że nie trafił na bramkę z 10 metrów to jest idealnym podsumowaniem jego gry. Spowalnia grę, nie robi przewagi w ataku, jego dośrodkowania są bezużyteczne, bo gdy drużyna się już ustawi, pokryje kogo trzeba to on wtedy wrzuca z prawej nogi, co jest stanowczo za późno. Gdyby nie pozyskanie Meliksona to muszę powiedzieć trudno byłoby zakończyć ten sezon pomyślnie. Ja tego w ogóle nie rozumiem jak to jest możliwe, że "Mial kilka dogodnych szans ale ogolnie bardzo widoczny." czyli miał szanse, był widoczny a żadnego celnego strzału nie oddał ?, raz tylko faulowany (przypominam to skrzydłowy!) , przewagi to chyba w ataku w ogóle nie zrobił ... celnego dośrodkowania z gry też za bardzo nie widziałem. Jedyny plus to to dośrodkowanie z rzutu wolnego gdzie Mały strzelił prawie brame Nie chcę sprawdzać ile razy Błaszczykowski, Kosa, Uche byli faulowany podczas meczów w Wiśle, ale w ciągu 90 minut mając często piłkę przy nodze to trzeba być chociaż jak na skrzydłowego przystało z 4-5 razy faulowanym. Jeszcze wspomnę, iż nie mamy bocznych obrońcy, bo Cikos i Paljic grają zbyt słabo, Cikos coś próbował ale nie za bardzo mu to wychodziło. Za to Pereiko zaskoczył mnie pozytywnie. Można powiedzieć, że prezentuje podobny poziom do Pawełka, baa nawet chyba lepszy troszkę ;) |
Nie rozumiem, na czym opieracie tak wysoką ocenę Małego w tym meczu? No chyba, że bierzecie pod uwagę strzeloną bramkę - to proszę bardzo. Ale w przekroju całego spotkania Mały zagrał przeciętnie i wcale nie był lepszy od Kirma czy Sivakowa. Notował straty, wdawał się w niepotrzebne dryblingi z 2-3 przeciwnikami (i to w środku boiska, co jest wyjątkowo niebezpieczne), ani raz celnie nie dośrodkował. Jednym słowem - stary, dobry jeździec bez głowy...
Ogólnie o meczu - myślałem, że będzie gorzej. Bałem się zwłaszcza wpływu warunków atmosferycznych na zagranicznych piłkarzy, zwłaszcza Meliksona. Tymczasem ten ostatni zagrał bardzo dobry mecz, a drużyna pokazała momentami ciekawą, techniczną piłkę. Widać było pomysł na grę, czego niewątpliwie brakowało za ostatniego Skorży. Nic nie można też zarzucić Wiślakom w sferze mentalnej, widać było zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Czasami szwankowała komunikacja, ale tego akurat można się było spodziewać, to wymaga jeszcze czasu. trudno wyciągać jakiekolwiek wnioski po pierwszym meczu, zwłaszcza przy takiej pogodzie, ale można ostrożnie stwierdzić, że: PLUSY: 1. Drużyna rokuje nadzieję na odzyskanie tytułu. 2. Melikson będzie wzmocnieniem. 3. Mamy w końcu dobrego bramkarza 4. Jaliens robi lepsze wrażenie niż Bunoza 5. Mamy w końcu silnego, wysokiego napastnika MINUSY: 1. Dalej dziury na bokach obrony - ani Paljic ani Cikos się tam nie nadają 2. Brakuje jeszcze jednego klasowego napastnika. 3. Niestety brak postępów w grze u Kirma - mamy problem z lewą pomocą. 4. Drużyna musi pracować nad ruchem na boisku i celnością podań To takie moje subiektywne spostrzeżenia, powtórzę: dość ostrożne |
Z forum kibiców Legii o meczu Arka - Wisła
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
co do pod pkt 4. To wczoraj jak Jeliens podchodził z piłką do środka pola to wszyscy stali (No prawie oprócz Meliksona) i to mi się nie podoba , więcej ruchu bez piłki powinno być , bo po prostu nie lubię patrzeć jak pykamy sobie w obronie , albo jak Dragan pokazuje że nie ma komu podać. |
:D
dobry prognostyk pamietam jak Legia wygrywała swoje mecze w końcówkach, a bramek nie zdobywali napastnicy. Wtedy po raz ostatni stołeczny klub był mistrzem.. Pareiko - Zapomniałem o Pawełku. |
Cytat:
|
Hmm aż z ciekawości zajrzałem na jakąś strone LEgii i na Legia.net w komentarzach dotyczących 16 kolejki ekstraklasy piszą, że Wisła rozegrała bardzo dobre spotkanie, że patrząc na mecze Wisły, Legii, Polonii i Lecha to my zaprezentowaliśmy się najlepiej. I cholernie nam zazdroszczą już po jednym meczu Meliksona !
|
jak dla mnie nie ma co takich głębokich ocen robić po JEDNYM meczu. Panowie spokojnie.
Co do Gienka to poczytajcie co trener mówił, że był przeziębiony i do końca nie było pewnie czy zagra więc jak dla mnie to na pewno pokaże się z lepszej strony jak wyzdrowieje. Siwakov tak samo miał braki ale jak trener zaznaczył chciał dać im od razu szansę. Miejcie to na uwadze oceniając tych zawodników. Ja od swojej strony dodam tyle że takie oceny to możemy robić po 5 czy 6 kolejkach. Dla mnie najważniejsze jest to że zagraliśmy o wiele lepiej niż w 1 meczach rundy wiosennej poprzednich sezonów. Gra wyglądała już przyzwoicie a i wydolnościowo było ok i to napawa optymizmem:) |
W kwestii wychodzenia na pozycje to przy 15 stopniach mrozu trochę zatyka! nasi i tak sporo biegali uważam... poza tym nikt w takich warunkach i przy takiej zwrotności nie chciał dostać piłki tyłem do bramki... myślę, że naprawdę jak na te warunki bardzo dobry mecz zagraliśmy... mróz niedługo ustąpi i będzie wiosna:)
|
http://s2.ifotos.pl/img/arka1_hrrhsrw.pnghttp://s2.ifotos.pl/img/wisla1_hrrhsxh.png Arka Gdynia - Wisła Kraków 624x352| AVI | HQ |16:9 | Polski Komentarz http://s.v3.tvp.pl/files/portal/gfx/ico/epg/liveT.png http://i48.tinypic.com/2uzy1s0.jpg http://justpic.pl/pic/info40.png Cytat:
http://up.programosy.pl/foto/vlcsnap...17s233_min.jpg http://up.programosy.pl/foto/vlcsnap...43s228_min.jpg http://up.programosy.pl/foto/vlcsnap...46s218_min.jpg http://up.programosy.pl/foto/vlcsnap...m59s84_min.jpg http://up.programosy.pl/foto/vlcsnap...19s106_min.jpg http://justpic.pl/pic/download68.png 1 Połowa Kod:
Part 1 http://www.multiupload.com/Q2ZYMEJ8ZYKod:
Part 1 http://www.multiupload.com/MIJACL9R34Bramka Małeckiego ( na żywo) Kod:
http://www.multiupload.com/QSMLS75LBG |
Cytat:
|
Cytat:
Ponadto, oglądnij tamte bramki i powiedz mi w czym niby sędziowie pomogli przy nich? np. przy tej: http://www.youtube.com/watch?v=IQjDBAFR7cg |
@wiertar- spoko. Po prostu tak jakoś prędzej bym się spodziewała t-shirtu np. "Wisła&Lechia Forever", jak niegdyś u Zienia.
Tak czy siak, poczuło się większą satysfakcję z tego, że to Mały strzelił. Bardzo ładnie śledziom odpowiedział. :) Btw. Czy nasi zawodnicy od razu (zn. jeszcze wczoraj) wrócili do Krakowa? |
Są powody do optymizmu ale bez przesady, każdy następny mecz będzie ciężki.
Ale biorąc pod uwagę jak prezentowała się zazwyczaj Wisełka po przerwie zimowej to czapki z głów przed Robertem. Widać że jest walka, zaangażowanie a z czasem przyjdzie coraz lepsza gra w piłkę. Widać w tej grze przebłyski jakiejś myśli przewodniej. I to trzeba rozwijać. Brawa dla całej drużyny, bez wyróżniania, bez wyjątków. Ja jestem po tym meczu autentycznie zadowolony. |
Dobry mecz Wisły, widziałem w tej rundzie wiele gorszych.
Moje oceny (0-10): Pareiko - 6 nie miał za wiele pracy ... jedno niepewne wyjście ale ogólnie dobre wrażenie Cikos - 7 (mam do niego słabość) .... robi czasem zielone światło wrogim napastnikom ale w ofensywie jest dosyć kreatywny Chavez - 5 - przyśpieszenie i zwrotność niepokoi .. jak się natknie na szybszego napastnika z kiwką ... będzie źle Jaliens - 7 dobrze się ustawia druga połowa lepsza. Paljic - 6 występ średni Wilk - 6 nie był to jego najlepszy mecz jeśli chodzi o ofensywę ale czyścił dobrze Sivakow - 5 -mało dynamiczny i mało kreatywny. Kirm - 6 - może grać lepiej , czasem się przypala jak Mały Genkow - 5 - nie grał źle ale bez błysku szybkość jak na napastnika słaba , natomiast dobrze pracował dla innych w polu karnym Malecki -7 - to jest taki zawodnik który pół meczu wkurza wszystkich zwłaszcza bezsensownymi solówkami i strzałami ale swoją dynamiką dużo daje ..... Melikson - 8 - szybki i dobry technicznie .... nie chcę zapeszać ale na pewno wart kasy za jaką go kupiono ... Maskant - 7 - wystawił skład całkiem nowy i chyba optymalny ... Taktyka była efektem postawy Arki .... która nie szturmowała ... zwłaszcza w drugiej połowie Niepokoi mnie mała ilość Polaków w składzie .... wiem że to nieracjonalne ale mnie się to nie podoba ... (i już) |
Bardzo fajna analiza w Canal plus. Szczególnie polecam niektórym naszym forumowym pseudoekspertom. Zwłaszcza co do zawodników, których gry nie widać, ale odwalają czarna robotę (typu Sivakov).
|
odnosnie krytycznych glosow dotyczacych Sivakova i jego ''niewidocznosci'' wlasnie na Canal plus Mielcarski swietne to pokazal jak chlop byl zdyscyplinowany taktycznie i ile niewidocznej dla zwyklego zjadacza chleba pracy wykonal.Kto ogladal ten wie.Nie mielismy tego szansy widziec, bo nie mamy takich technicznych mozliwosci, ale to co zobaczylem wystarczylo, aby zobaczyc co to taktyka na wysokim poziomie i co Maaskant wprowadza i Mielcarski powiedzial, ze mowi o tym bo takiej taktycznie druzyny to w polskiej lidze dawno nie widzial.Jak pisal kiedys Marszalek, jesli Maasakant dostanie zawodnikow do swojej wizji i uda (czyt. zdazy:) ) wprowadzic 4:3:3 to odjedziemy calej lidze, ktora rowniez dla mnie jest taktycznie skansenem.pozdrawiam
|
Cytat:
|
Kurczę można jeszcze raz zobaczyć gdzieś ten "odcinek" Ligi +?
|
o 22:45 na canal plus sport 2
|
Mielcarski kapitalnie przedstawil II linie Wisly. Mamy najmocniejsza pomoc w lidze i zawodnikow, ktorzy moga na prawde swietnie grac i sie uzupelniac. Sivakow gral b.dobrze i odwalal czarno robote. My tego nie widzielismy, bo nie jestesmy ekspertami. Problem moim zdaniem to obrona. CHavez slabo ( mam nadzieje, że to przez pogode albo zly dzien ) i Pajic to samo. O Genkova jestem spokojny. POkazal, ze potrafi wiele. Po 1-wszych 45 minutach powinno byc 3:0 dla WIsly ( karny, Cikos i Kirm ). Skutecznosc do poprawy. Kirm rowniez troszke slabiej zagral. Cikos niezle, jednak moglo byc lepiej. Brakuje dobrych : 1 napastnik, prawy i lewy obronca i lewy pomocnik.
Jak na pierwszy mecz to iwdac ogromny postep co do jesieni. WIdac nareszcie reke Maaskanta ( na jesien to byla bardziej druzyna Kasperczaka jeszcze ). Wielki +++ dla zespolu. |
Cytat:
C+ sport dziś w nocy o 2.00 i jutro o 9.30 |
Myślę, że z Ruchem trzeba jednak zwycięski skład zmienić: za Wilka Sobol, za Chaveza Bunoza. Może być tylko lepiej!
hehe dzięki panowie za inf. : ) |
Cytat:
Dla tych co nie widzieli: np. pokazywał jak Sivakov i Melikson cały czas w ruchu wymieniali się pozycjami, jak rewelacyjnie cała drużyna sie asekurowała. W akcji, w której Q poszedł do przodu (chyba do rogu)i był potem kontratak, linie obrony idealnie trzymali z prawej strony Małecki, a w środku Siva, Chavez, z lewej Paljic, a potem płynnie Siva z Q wymienili się miejscami i jeszcze Q skasował akcję, a Siva wychodząc z linii obrony tez nie poszedł się położyć na trawkę tylko podsuwał się umiejętnie pod atakującą Arkę. I g... Arce z akcji wyszło. |
Czyli dużo osób widziało jak fajnie zagraliśmy klepą
jak to mówił Grzesiu : przyjęcie i zagranie, przyjęcie i zagranie, przyjęcie i zagranie, przyjęcie Kirma i zamiast dośrodkować z lewej przekłada na prawą i już to wszystkim ... a dostał fajną piłkę, z której powinno iść groźne dośrodkowanie ;/ |
|
Cytat:
|
Sobol za Wilka? DObrze sie czujesz. WIlk w piatek rozwalał kazda akcje Arki i tym meczem zasluzyl na wystep za tydzien. Bunoza za Chaveza - jestem na tak!
|
Czy Lige+ można obejrzeć w internecie ?
|
Dobrze się czuję :) ale wiem jak nasz selekcjoner ceni Sobola, choć oczywiście Wilk znakomity występ i szkoda by było żeby nie grał, bo on jak dla mnie podstawowa 11 na EURO 2012. ;)
|
Cytat:
|
http://www.arkowcy.pl/artykul,3295,1...o-arka-gts.tag
''Ciekawy'' artykul :) Ale sledzie maja kompleksy, prawie takie jak kibice cracovii :) |
A od kiedy to Mielcarski na tym forum jest uważany za "eksperta"? Wystarczyło, że powiedział coś dobrego o Wiśle i już się okazuje, że jest wysoko cenionym ekspertem? Jak za tydzień powie o nas złe słowo to się okaże, że jest to proleginy niby ekspert dorabiający do emerytury. I będzie gadanie, że w Polsce "nie ma rzetelnych dziennikarzy, są tylko pismaki". Aż oczy bolą jak się czyta to wasze włażenie mu w dupe bo "ładnie przeanalizował gre drugiej lini"
|
Cytat:
|
Cytat:
|
(...)Byli za to dobrze oflagowani m.in. Pruszcz Gdański, Gdynia, Nieobliczalni, Qrdwanów, Przemyśl, Bierzanów, Bronowice, CHWM.(...)
Trzeba powiedzieć, że wykształconego mają redaktora tego swojego serwisu :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl