Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10902)

pepe72 10.07.2025 14:28

Kadra rezerw:
Bramkarze: Dawid Krysa (2008), Michał Szynkiewicz (2006), Maciej Wolicki (2007).
Obrońcy: Michał Bierzało (1995), Alex Bugaj (2006), Sławomir Chmiel (2002), Jakub Nowiński (2006), Maciej Pachel (2006), Michał Prochowicz (2006), Igor Woś (2003), Kuba Wiśniewski (2004).
Pomocnicy: Danylo Boiko (2005), Tomasz Dusik (2006), Dawid Gap (2006), Jehor Chromych (2005), Kamil Kaczówka (2004), Jan Molenda (2007), Maksym Cymbaluk (2007), Wiktor Szywacz (2002).
Napastnicy: Wiktor Benedyktowicz (2006), Kacper Chełmecki (2004), Karol Tokarczyk (2004), Hugo Woyna-Orlewicz (2006), Dominik Sarga (2004).

Dodatkowo szpital: Adam Pieniądz (2006), Filip Kowalski (2008)

Edit: właśnie ogłoszono Dominika Kościelniaka (1995)

pepe72 10.07.2025 14:34

Sparingi:
- 11.07 z Lubań Maniowy
- 16.07 z Arką Pawłów
- 18.07 z AKS SMS Łódź
- 23.07 z Dalin Myślenice
- 26.07 z Podlesianką Katowice

Wszystkie treningi oraz sparingi z udziałem drużyny rezerw zostaną zrealizowane w Myślenicach

Szneka 10.07.2025 19:41

Kościelniak i Bierzało to nie przypadkiem nasze wielkie nadzieje, które zdobyły tytuł MP juniorów? po słynnym 10-0 na Cracovii?

emjot 10.07.2025 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1649561)
Kościelniak i Bierzało to nie przypadkiem nasze wielkie nadzieje, które zdobyły tytuł MP juniorów? po słynnym 10-0 na Cracovii?

przypadkiem tak
żaden z nich nie zaistniał w I drużynie
(z tej ekipy od jednego do kilkunastu spotkań w jedynce zagrali Kolanko (1), Lech (2), Kujawa (3), Kamiński (4), Marszalik (5), Kuczak (5), Żemło (11), i Tomasz Zając (12). Najwięcej Bartosz: 53 )

Karherop 11.07.2025 09:01

Ta kadra wklejona przez Pepe72 jeszcze sie będzie bardzo zmieniać, zresztą nie ma w niej Ziarko, Kawały czy Kuziemki ktorzy pewnie wiecej beda w niej grac niz w jedynce.

Szneka 11.07.2025 10:23

Ziarko na jakim jest poziomie? Jest szansa że na lewej obronie póki co powalczy z Krzyżanowskim?

pepe72 11.07.2025 10:29

Największą zmianą było zakończenie umów z chyba 13 zawodnikami.
Za miesiąc zaczynają grę w 3 lidze więc kadrę będą domykać. Zwłaszcza, że są już zaplanowane sparingi.

wolfy 11.07.2025 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1649591)
Ziarko na jakim jest poziomie? Jest szansa że na lewej obronie póki co powalczy z Krzyżanowskim?

Z Krzyżanowskim pewnie tak, z Holendrem albo docelowym LO to już gorzej.
W sparingach OK wyglądał (to chyba on grał?).

emjot 11.07.2025 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1649597)
Z Krzyżanowskim pewnie tak, z Holendrem albo docelowym LO to już gorzej.
W sparingach OK wyglądał (to chyba on grał?).

no wątpię
Krzyżanowski jest makabryczny, ale nie bez powodu Ziarko gnił w rezerwach cały poprzedni sezon i pies z kulawą nogą nie chciał go od nas nawet wypożyczyć, żeby grał w wyższej lidze niż III (tzn. czwarta)
oglądałem Ziarkę w barwach SSW jeszcze w II lidze i szału absolutnie nie robił, dlatego po awansie do I nie zostawili go u siebie tylko oddali do nas (zostawili za to Chełmeckiego, który ... I ligi nie podbił)

sandomingo 11.07.2025 12:08

Ziarko w 1 lidze? Bądźmy poważni, to jest poziom 3 ligowy.

Jego aktualna obecność w kadrze pierwszej drużyny świadczy o dramatycznym poziomie sportowym.
Podobnie ma się rzecz ze Skałą, który w rezerwach wcale się nie wyróżniał.

pepe72 11.07.2025 18:58

Rezerwy wygrały pierwszy sparing z Lubaniem Maniowy 2:0

1 połowa:

Chichkan
Bugaj - Zając - Skała - Wiśniewski
Gap - Dusik - Tsymbaliuk - Kościelniak
Szywacz - Benedyktowicz

2 polowa:

Wolicki
Ziarko - Woś - Nowiński - Pachel
Kaczówka - Molenda - Boiko - Prochwicz
Sarga - Woyna-Orlewicz

1:0 Prochwicz 85'
2:0 Boiko 88'

wolfy 12.07.2025 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1649602)
Ziarko w 1 lidze? Bądźmy poważni, to jest poziom 3 ligowy.

Jego aktualna obecność w kadrze pierwszej drużyny świadczy o dramatycznym poziomie sportowym.
Podobnie ma się rzecz ze Skałą, który w rezerwach wcale się nie wyróżniał.

Piszę jak wyglądał w sparingach.
Zdaje się że Jop testuje Holendra na lewej, więc nie będzie grał - chyba że dobrze wygląda na treningach, wtedy może złapać jakieś minuty.

pepe72 16.07.2025 22:12

Informujemy iż jutro o 16:00 Wisła II Kraków rozegra mecz sparingowy z drużyną Ironi Tiberias
Mecz zajmie miejsce odwołanego spotkania z drużyną Arki Pawłów.
Więcej informacji o planie sparingowym drugiej drużyny Białej Gwiazdy
https://akademia.wislakrakow.com/pos...nu-202526/1358

Wszystkie treningi oraz sparingi z udziałem drużyny rezerw zostaną zrealizowane w Myślenicach, a gracze Białej Gwiazdy staną do pierwszego pojedynku ligowego sezonu 2025/26 już 2 sierpnia.

- 17.07 z Ironi Tiberias
- 18.07 z AKS SMS Łódź
- 23.07 z Dalin Myślenice
- 26.07 z Podlesianką Katowice

pepe72 17.07.2025 19:28

Wisła II - Ironi Tyberiada 1:2
Adrian Rodado strzelił na 1:1

1 połowa:
Dawid Krysa
Kuba Wiśniewski, Igor Woś, Radosław Skała, Arkadiusz Ziarko
Dawid Gap, Danyło Bojko, Jan Molenda, Wiktor Szywacz, Michał Prochwicz
Hugo Woyna-Orlewicz.

2 połowa:
Dawid Krysa
Alex Bugaj, Michał Bierzało, Jakub Nowiński, Maciej Pachel
Dominik Sarga, Tomasz Dusik, Maksym Cymbaluk, Kamil Kaczówka
Wiktor Benedyktowicz, Adrian Rodado.

Arkadiusz.Czerepach 18.07.2025 11:55

kto to jest ?

Pulpet 18.07.2025 12:07

To jest brat naszego Anioła.

Zastanawiające, że na jego instagramie nie ma ani jednego zdjęcia z grania w piłkę, w koszulce piłkarskiej itd.
Jest za to masa sweet foteczek z nagim torsem. Oby to nie był jakiś bananowy chłopiec, któremu musimy płacić.

A z drugiej strony jeśli pozamiata w rezerwach to chyba pora gasić światło w komedii pt. polska piłka na tle europy.

FraMat 18.07.2025 12:37

Jednak
Cytat:

W sparingu z Ironi Tiberias bramkę dla trzecioligowych rezerw Wisły Kraków zdobył testowany tam Adrian Rodado.
.
Oczywiście, o niczym to jeszcze nie świadczy, ale nie jest to przynajmniej, jak na razie, żaden Sorin Oproiescu z fałszywym CV

Karherop 18.07.2025 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pulpet (Post 1650043)
To jest brat naszego Anioła.

Zastanawiające, że na jego instagramie nie ma ani jednego zdjęcia z grania w piłkę, w koszulce piłkarskiej itd.
Jest za to masa sweet foteczek z nagim torsem. Oby to nie był jakiś bananowy chłopiec, któremu musimy płacić.

A z drugiej strony jeśli pozamiata w rezerwach to chyba pora gasić światło w komedii pt. polska piłka na tle europy.

On tam nawet zaliczyl poza bramką poprzeczke.

Nie wiem czy jakimkolwiek zaskoczeniem miałoby być że zawodnik z 5 ligi Hiszpańskiej jest na wyższym poziomie niż zawodnicy z 4 poziomu rozgrywkowego w PL.

Inna sprawa że nikt takich gości do PL nie sciaga, bo to sie zupelnie nie opłaca. Tu pewnie Rodado mu pozwoli u siebie mieszkać lub podnajmie mu cos w Krk żeby brat mógł żyć na jakimś poziomie.

pepe72 18.07.2025 14:07

Do polski opłaca się ściągać 3 poziom i wyższy z Hiszpanii. Młodszy Rodado ponoć się odbił od 4 poziomu ale on ma tylko 21 lat. Więc pewnie podobnie jak z poprzednimi Hiszpanami w rezerwach, jak mieli chatę za półdarmo to się opłacało grać u nas w rezerwach.
A może się przebije w Polsce.

Karherop 18.07.2025 14:40

Sparing drugiej drużyny Wisły Kraków z drużyną AKS SMS Łódź zostanie rozegrany w 3 tercjach po 40 minut
A oto skład wyjściowy drużyny:

Wolicki (BR) - Ziarko, Bierzało, Nowiński, Pachel - Olejarka, Dusik, Tsymbaliuk, Kaczówka - Sarga, Rodado

Olejarka juz gra :shock:

pepe72 18.07.2025 14:41

w rezerwach, więc wszystko OK

Karherop 18.07.2025 15:43

Spodziewałem sie że będzie dłużej wracał po kontuzji w Zniczu.

Istnieje szansa ze go jeszcze gdzies wypozycza w tym oknie

wolfy 18.07.2025 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1650053)
Sparing drugiej drużyny Wisły Kraków z drużyną AKS SMS Łódź zostanie rozegrany w 3 tercjach po 40 minut
A oto skład wyjściowy drużyny:

Wolicki (BR) - Ziarko, Bierzało, Nowiński, Pachel - Olejarka, Dusik, Tsymbaliuk, Kaczówka - Sarga, Rodado

Olejarka juz gra :shock:

Trenuje od jakiegoś czasu. Wiadomo było że wróci, ale raczej do rezerw. Po takiej kontuzji może trochę potrwać zanim będzie się do czegoś nadawał, nie wiem na ile wypożyczenie będzie wchodziło w grę.

++++++++++++++++

Wisła II Kraków - AKS SMS Łódź 3-2 (0-0, 2-1)
0-1 (49.)
1-1 Michał Prochwicz (57.)
2-1 Hugo Woyna-Orlewicz (64.)
3-1 Wiktor Benedyktowicz (115.)
3-2 (120.)

pepe72 23.07.2025 21:31

Rezerwy grały z Dalinem.

Skład wyjściowy:
Szynkiewicz - Pachel, Skała, Bierzało, Ziarko - Kaczówka, Tsymbaliuk, Molenda, Prochwicz - Benedyktowicz, Szywacz

2 połowa:
Wolicki - Wiśniewski, Woś, Nowiński, Bugaj - Kościelniak, Boiko, Dusik, Sarga - Woyna-Orlewicz, Tokarczyk

1:0 Prochwicz 33'
1:1 -- 43'

pepe72 01.08.2025 21:55

Sparta Kazimierza Wielka - Wisła II Kraków
2 sierpnia, 15:00

Transmisja na Machesz Sports:
https://www.youtube.com/live/kcnAThD...o-KivSrUdGRe3A

6:2 - dramat w obronie i czerwona kartka
Bramki: 1:0 Stanek 2, 1:1 Szywacz 18, 2:1 Bajorek 56, 3:1 Zębala 60, 4:1 Stanek 71, 5:1 Bajorek 79, 6:1 Stanek 85 karny, 6:2 Benedyktowicz 90+2.
Żółte kartki: Nowiński - Bajorek. Czerwona kartka: Skała (81, faul)

Wisła II: Krysa - Chmiel, Skała, Nowiński (46 Bojko), Ziarko (66 Wiśniewski) - Cymbaluk, Molenda (56 Tokarczyk) - Gap (73 Prochwicz), Szywacz, Kościelniak (66 Kaczówka) - Benedyktowicz.

wolfy 02.08.2025 21:57

Zaczynamy sezon od mocnego uderzenia.

pepe72 09.08.2025 13:03

Wisła II Kraków - Stal Kraśnik 1:0
1:0 Olejarka (k) 14'

Wisła:
Krysa (BR), Pachel, Ziarko, Woś, Bierzało, Cymbaliuk, Kościelniak, Tokarczyk, Nikaj, Szywacz, Olejarka

Transmisję realizuje CFSport ale na kanale Wisły https://www.youtube.com/@WislaKrakowSA

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2025 17:45

czemu Adrian wypadł juz ze składu ?

pepe72 14.08.2025 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1651590)
czemu Adrian wypadł juz ze składu ?

Czytałem jakieś plotki o kontuzji ...

pepe72 14.08.2025 23:11

Wisła II Kraków - Chełmianka Chełm 16 sierpnia, 12:00
Transmisja na klubowym:
https://www.youtube.com/@wislakrakowsa

i promocja na stadionie:
https://x.com/WislaKrakowSA/status/1956318783762543088
Cytat:

Wiecie, że lubimy robić Wam niespodzianki, więc oto ona: przyjdź w sobotę (16.08) na mecz rezerw na stadion Prądniczanki i uważnie wypatruj Rafała Mikulca i Alana Urygi, którzy będą mieć ostanie 100 voucherów zniżkowych na bilet na mecz #WISŚLĄ na Sektor E

Gin 16.08.2025 15:56

Słaby mecz rezerw , Olejarka cieniutki a obrona to poziom orlika.

pepe72 16.08.2025 16:10

Niestety słabo się oglądało. Wisła II wzięła się do roboty dopiero pod koniec meczu.

Wisła II Kraków 2:4 Chełmianka Chełm

Krysa (BR) - Pachel (Bugaj 81'), Ziarko, Skała, Bierzało - Cymbaliuk, Kościelniak (Prochwicz 46') Molenda - Benedyktowicz (Tokarczyk 46'), Szywacz, Olejarka (Kaczówka 63').

0:1 Paweł Tomczyk 26'
0:2 Bartłomiej Korbecki 45'
0:3 Bartłomiej Korbecki 49'
0:4 Jakub Branecki 67'
1:4 Michał Prochwicz 77'
2:4 Arkadiusz Ziarko 84'

wolfy 16.08.2025 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gin (Post 1651790)
Słaby mecz rezerw , Olejarka cieniutki a obrona to poziom orlika.

Może być trudno o utrzymanie w tym sezonie.

pepe72 16.08.2025 20:34

są gorsi ...

grogoriogreg 16.08.2025 21:39

Od Kościelniaka? ;)

Ten transfer to jakieś totalne nieporozumienie, tak jakby to rezerwy miały pomóc w odbudowaniu juniorskiego Mistrza Polski, a nie Kościelniak miał wesprzeć rezerwy (a przecież taka miała być jego rola).

Gość prezentuje absurdalnie niski poziom szybkościowy/biegowy (wyglada jak oldboj) - jak na skrzydłowego mającego metr siedemdziesiąt w kapeluszu, gość jest pozbawiony jakiegokolwiek atutu.

Cymbaliuk w tym sezonie wygląda fatalnie - trudno szukać w rezerwach kogokolwiek, kto mógłby podążyć drogą Kutwy, czy Kuziemki.

pepe72 16.08.2025 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1651807)
Od Kościelniaka? ;)
(...)

w tabeli.
Z rezerw odeszło ponad 10 zawodników, więc trzeba dać trenerowi chwilę by to poskładać do kupy.

sandomingo 21.08.2025 07:46

Już w przyszłym tygodniu wielkie święto futbolu w Liszkach.
W czasach pasiastej ofensywy skutkującej sporym zwiększaniem fanbazy przy jednoczesnej bierności w tym zakresie ze strony Wisły Królewicza Jarka, Liszki stają się powoli tym, czym gallijska wioska Asterixa i Obeliksa - ostatnią ostoją wiślackości po tej stronie Krakowa.

Liszczanka po wyeliminowaniu Tęczy Piekary, Kabla Kraków i Clepardii zmierzy się w małopolskim PP w rezerwami Wisły.
Cała społeczność bardzo liczyła na to spotkanie, odpowiedniej oprawy na pewno nie zabraknie, podobnie jak piwka i pysznej giętej:)
Także kto ma czas i ochotę niech przybywa:)

MaLk 21.08.2025 18:40

Zapowiada się na wielki pojedynek byłego szefa skautów ze skautingowanymi ;)

pepe72 22.08.2025 11:39

Dziś gramy:
Sokół Kolbuszowa Dolna (#5)- Wisła II Kraków (#16)
22 sierpnia, 17:30
Transmisja na kanale PZPN (nie tego :>)
https://www.youtube.com/watch?v=pk2RuoFGjQA

pepe72 22.08.2025 19:14

Sokół Kolbuszowa Dolna - Wisła II Kraków 1:2
0:1 Prochwicz 65'
1:1 Cyganowski 83'
1:2 Szywacz 88'

Skład Wisły II Kraków

Krysa (BR) - Chmiel (Bugaj 58'), Bierzało, Woś, Ziarko - Cymbaliuk, Prochwicz (Kościelniak 73'), Molenda (Pachel 79') - Benedyktowicz (Kaczówka 73'), Szywacz (c), Olejarka (Tokarczyk 79')


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl