![]() |
Kadra rezerw:
Bramkarze: Dawid Krysa (2008), Michał Szynkiewicz (2006), Maciej Wolicki (2007). Obrońcy: Michał Bierzało (1995), Alex Bugaj (2006), Sławomir Chmiel (2002), Jakub Nowiński (2006), Maciej Pachel (2006), Michał Prochowicz (2006), Igor Woś (2003), Kuba Wiśniewski (2004). Pomocnicy: Danylo Boiko (2005), Tomasz Dusik (2006), Dawid Gap (2006), Jehor Chromych (2005), Kamil Kaczówka (2004), Jan Molenda (2007), Maksym Cymbaluk (2007), Wiktor Szywacz (2002). Napastnicy: Wiktor Benedyktowicz (2006), Kacper Chełmecki (2004), Karol Tokarczyk (2004), Hugo Woyna-Orlewicz (2006), Dominik Sarga (2004). Dodatkowo szpital: Adam Pieniądz (2006), Filip Kowalski (2008) Edit: właśnie ogłoszono Dominika Kościelniaka (1995) |
Sparingi:
- 11.07 z Lubań Maniowy - 16.07 z Arką Pawłów - 18.07 z AKS SMS Łódź - 23.07 z Dalin Myślenice - 26.07 z Podlesianką Katowice Wszystkie treningi oraz sparingi z udziałem drużyny rezerw zostaną zrealizowane w Myślenicach |
Kościelniak i Bierzało to nie przypadkiem nasze wielkie nadzieje, które zdobyły tytuł MP juniorów? po słynnym 10-0 na Cracovii?
|
Cytat:
żaden z nich nie zaistniał w I drużynie (z tej ekipy od jednego do kilkunastu spotkań w jedynce zagrali Kolanko (1), Lech (2), Kujawa (3), Kamiński (4), Marszalik (5), Kuczak (5), Żemło (11), i Tomasz Zając (12). Najwięcej Bartosz: 53 ) |
Ta kadra wklejona przez Pepe72 jeszcze sie będzie bardzo zmieniać, zresztą nie ma w niej Ziarko, Kawały czy Kuziemki ktorzy pewnie wiecej beda w niej grac niz w jedynce.
|
Ziarko na jakim jest poziomie? Jest szansa że na lewej obronie póki co powalczy z Krzyżanowskim?
|
Największą zmianą było zakończenie umów z chyba 13 zawodnikami.
Za miesiąc zaczynają grę w 3 lidze więc kadrę będą domykać. Zwłaszcza, że są już zaplanowane sparingi. |
Cytat:
W sparingach OK wyglądał (to chyba on grał?). |
Cytat:
Krzyżanowski jest makabryczny, ale nie bez powodu Ziarko gnił w rezerwach cały poprzedni sezon i pies z kulawą nogą nie chciał go od nas nawet wypożyczyć, żeby grał w wyższej lidze niż III (tzn. czwarta) oglądałem Ziarkę w barwach SSW jeszcze w II lidze i szału absolutnie nie robił, dlatego po awansie do I nie zostawili go u siebie tylko oddali do nas (zostawili za to Chełmeckiego, który ... I ligi nie podbił) |
Ziarko w 1 lidze? Bądźmy poważni, to jest poziom 3 ligowy.
Jego aktualna obecność w kadrze pierwszej drużyny świadczy o dramatycznym poziomie sportowym. Podobnie ma się rzecz ze Skałą, który w rezerwach wcale się nie wyróżniał. |
Rezerwy wygrały pierwszy sparing z Lubaniem Maniowy 2:0
1 połowa: Chichkan Bugaj - Zając - Skała - Wiśniewski Gap - Dusik - Tsymbaliuk - Kościelniak Szywacz - Benedyktowicz 2 polowa: Wolicki Ziarko - Woś - Nowiński - Pachel Kaczówka - Molenda - Boiko - Prochwicz Sarga - Woyna-Orlewicz 1:0 Prochwicz 85' 2:0 Boiko 88' |
Cytat:
Zdaje się że Jop testuje Holendra na lewej, więc nie będzie grał - chyba że dobrze wygląda na treningach, wtedy może złapać jakieś minuty. |
Informujemy iż jutro o 16:00 Wisła II Kraków rozegra mecz sparingowy z drużyną Ironi Tiberias
Mecz zajmie miejsce odwołanego spotkania z drużyną Arki Pawłów. Więcej informacji o planie sparingowym drugiej drużyny Białej Gwiazdy https://akademia.wislakrakow.com/pos...nu-202526/1358 Wszystkie treningi oraz sparingi z udziałem drużyny rezerw zostaną zrealizowane w Myślenicach, a gracze Białej Gwiazdy staną do pierwszego pojedynku ligowego sezonu 2025/26 już 2 sierpnia. - 17.07 z Ironi Tiberias - 18.07 z AKS SMS Łódź - 23.07 z Dalin Myślenice - 26.07 z Podlesianką Katowice |
Wisła II - Ironi Tyberiada 1:2
Adrian Rodado strzelił na 1:1 1 połowa: Dawid Krysa Kuba Wiśniewski, Igor Woś, Radosław Skała, Arkadiusz Ziarko Dawid Gap, Danyło Bojko, Jan Molenda, Wiktor Szywacz, Michał Prochwicz Hugo Woyna-Orlewicz. 2 połowa: Dawid Krysa Alex Bugaj, Michał Bierzało, Jakub Nowiński, Maciej Pachel Dominik Sarga, Tomasz Dusik, Maksym Cymbaluk, Kamil Kaczówka Wiktor Benedyktowicz, Adrian Rodado. |
kto to jest ?
|
To jest brat naszego Anioła.
Zastanawiające, że na jego instagramie nie ma ani jednego zdjęcia z grania w piłkę, w koszulce piłkarskiej itd. Jest za to masa sweet foteczek z nagim torsem. Oby to nie był jakiś bananowy chłopiec, któremu musimy płacić. A z drugiej strony jeśli pozamiata w rezerwach to chyba pora gasić światło w komedii pt. polska piłka na tle europy. |
Jednak
Cytat:
Oczywiście, o niczym to jeszcze nie świadczy, ale nie jest to przynajmniej, jak na razie, żaden Sorin Oproiescu z fałszywym CV |
Cytat:
Nie wiem czy jakimkolwiek zaskoczeniem miałoby być że zawodnik z 5 ligi Hiszpańskiej jest na wyższym poziomie niż zawodnicy z 4 poziomu rozgrywkowego w PL. Inna sprawa że nikt takich gości do PL nie sciaga, bo to sie zupelnie nie opłaca. Tu pewnie Rodado mu pozwoli u siebie mieszkać lub podnajmie mu cos w Krk żeby brat mógł żyć na jakimś poziomie. |
Do polski opłaca się ściągać 3 poziom i wyższy z Hiszpanii. Młodszy Rodado ponoć się odbił od 4 poziomu ale on ma tylko 21 lat. Więc pewnie podobnie jak z poprzednimi Hiszpanami w rezerwach, jak mieli chatę za półdarmo to się opłacało grać u nas w rezerwach.
A może się przebije w Polsce. |
Sparing drugiej drużyny Wisły Kraków z drużyną AKS SMS Łódź zostanie rozegrany w 3 tercjach po 40 minut
A oto skład wyjściowy drużyny: Wolicki (BR) - Ziarko, Bierzało, Nowiński, Pachel - Olejarka, Dusik, Tsymbaliuk, Kaczówka - Sarga, Rodado Olejarka juz gra :shock: |
w rezerwach, więc wszystko OK
|
Spodziewałem sie że będzie dłużej wracał po kontuzji w Zniczu.
Istnieje szansa ze go jeszcze gdzies wypozycza w tym oknie |
Cytat:
++++++++++++++++ Wisła II Kraków - AKS SMS Łódź 3-2 (0-0, 2-1) 0-1 (49.) 1-1 Michał Prochwicz (57.) 2-1 Hugo Woyna-Orlewicz (64.) 3-1 Wiktor Benedyktowicz (115.) 3-2 (120.) |
Rezerwy grały z Dalinem.
Skład wyjściowy: Szynkiewicz - Pachel, Skała, Bierzało, Ziarko - Kaczówka, Tsymbaliuk, Molenda, Prochwicz - Benedyktowicz, Szywacz 2 połowa: Wolicki - Wiśniewski, Woś, Nowiński, Bugaj - Kościelniak, Boiko, Dusik, Sarga - Woyna-Orlewicz, Tokarczyk 1:0 Prochwicz 33' 1:1 -- 43' |
Sparta Kazimierza Wielka - Wisła II Kraków
2 sierpnia, 15:00 Transmisja na Machesz Sports: https://www.youtube.com/live/kcnAThD...o-KivSrUdGRe3A 6:2 - dramat w obronie i czerwona kartka Bramki: 1:0 Stanek 2, 1:1 Szywacz 18, 2:1 Bajorek 56, 3:1 Zębala 60, 4:1 Stanek 71, 5:1 Bajorek 79, 6:1 Stanek 85 karny, 6:2 Benedyktowicz 90+2. Żółte kartki: Nowiński - Bajorek. Czerwona kartka: Skała (81, faul) Wisła II: Krysa - Chmiel, Skała, Nowiński (46 Bojko), Ziarko (66 Wiśniewski) - Cymbaluk, Molenda (56 Tokarczyk) - Gap (73 Prochwicz), Szywacz, Kościelniak (66 Kaczówka) - Benedyktowicz. |
Zaczynamy sezon od mocnego uderzenia.
|
Wisła II Kraków - Stal Kraśnik 1:0
1:0 Olejarka (k) 14' Wisła: Krysa (BR), Pachel, Ziarko, Woś, Bierzało, Cymbaliuk, Kościelniak, Tokarczyk, Nikaj, Szywacz, Olejarka Transmisję realizuje CFSport ale na kanale Wisły https://www.youtube.com/@WislaKrakowSA |
czemu Adrian wypadł juz ze składu ?
|
Cytat:
|
Wisła II Kraków - Chełmianka Chełm 16 sierpnia, 12:00
Transmisja na klubowym: https://www.youtube.com/@wislakrakowsa i promocja na stadionie: https://x.com/WislaKrakowSA/status/1956318783762543088 Cytat:
|
Słaby mecz rezerw , Olejarka cieniutki a obrona to poziom orlika.
|
Niestety słabo się oglądało. Wisła II wzięła się do roboty dopiero pod koniec meczu.
Wisła II Kraków 2:4 Chełmianka Chełm Krysa (BR) - Pachel (Bugaj 81'), Ziarko, Skała, Bierzało - Cymbaliuk, Kościelniak (Prochwicz 46') Molenda - Benedyktowicz (Tokarczyk 46'), Szywacz, Olejarka (Kaczówka 63'). 0:1 Paweł Tomczyk 26' 0:2 Bartłomiej Korbecki 45' 0:3 Bartłomiej Korbecki 49' 0:4 Jakub Branecki 67' 1:4 Michał Prochwicz 77' 2:4 Arkadiusz Ziarko 84' |
Cytat:
|
są gorsi ...
|
Od Kościelniaka? ;)
Ten transfer to jakieś totalne nieporozumienie, tak jakby to rezerwy miały pomóc w odbudowaniu juniorskiego Mistrza Polski, a nie Kościelniak miał wesprzeć rezerwy (a przecież taka miała być jego rola). Gość prezentuje absurdalnie niski poziom szybkościowy/biegowy (wyglada jak oldboj) - jak na skrzydłowego mającego metr siedemdziesiąt w kapeluszu, gość jest pozbawiony jakiegokolwiek atutu. Cymbaliuk w tym sezonie wygląda fatalnie - trudno szukać w rezerwach kogokolwiek, kto mógłby podążyć drogą Kutwy, czy Kuziemki. |
Cytat:
Z rezerw odeszło ponad 10 zawodników, więc trzeba dać trenerowi chwilę by to poskładać do kupy. |
Już w przyszłym tygodniu wielkie święto futbolu w Liszkach.
W czasach pasiastej ofensywy skutkującej sporym zwiększaniem fanbazy przy jednoczesnej bierności w tym zakresie ze strony Wisły Królewicza Jarka, Liszki stają się powoli tym, czym gallijska wioska Asterixa i Obeliksa - ostatnią ostoją wiślackości po tej stronie Krakowa. Liszczanka po wyeliminowaniu Tęczy Piekary, Kabla Kraków i Clepardii zmierzy się w małopolskim PP w rezerwami Wisły. Cała społeczność bardzo liczyła na to spotkanie, odpowiedniej oprawy na pewno nie zabraknie, podobnie jak piwka i pysznej giętej:) Także kto ma czas i ochotę niech przybywa:) |
Zapowiada się na wielki pojedynek byłego szefa skautów ze skautingowanymi ;)
|
Dziś gramy:
Sokół Kolbuszowa Dolna (#5)- Wisła II Kraków (#16) 22 sierpnia, 17:30 Transmisja na kanale PZPN (nie tego :>) https://www.youtube.com/watch?v=pk2RuoFGjQA |
Sokół Kolbuszowa Dolna - Wisła II Kraków 1:2
0:1 Prochwicz 65' 1:1 Cyganowski 83' 1:2 Szywacz 88' Skład Wisły II Kraków Krysa (BR) - Chmiel (Bugaj 58'), Bierzało, Woś, Ziarko - Cymbaliuk, Prochwicz (Kościelniak 73'), Molenda (Pachel 79') - Benedyktowicz (Kaczówka 73'), Szywacz (c), Olejarka (Tokarczyk 79') |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl