Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8239)

Aletsch 14.03.2012 01:11

Tak dla zorientowania:
"Klub, który zdobędzie IV miejsce w rozgrywkach, reprezentuje Polskę w rozgrywkach UEFA Europa League w sytuacji, gdy wicemistrz Polski lub klub, który zdobędzie III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo ekstraklasy, jest jednocześnie zdobywcą Pucharu Polski, jak też w sytuacji, gdy finalistami rozgrywek o Puchar Polski są Mistrz Polski, wicemistrz Polski lub klub, który zdobędzie III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo ekstraklasy."

babing 14.03.2012 01:38

nie otrzymałem odpowiedzi, dlatego jeszcze raz pytam: Czy na tym forum należy pisać zgodnie z przekonaniami admina, czy można formułować własne wnioski?

Greebo 14.03.2012 06:54

Wyjatkowo pewne to było podanie Bunozy do Chaveza po ktorym ten rownie efektownie (nie)opanował piłkę co po chwili zakończyło sie poprzeczką Stilica.

Żenujacy jest i bramka tego nie zmienia, licze że szybko Jaliens wroci na srodek obrony.

tarantulaw2 14.03.2012 07:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez babing (Post 1230459)
nie otrzymałem odpowiedzi, dlatego jeszcze raz pytam: Czy na tym forum należy pisać zgodnie z przekonaniami admina, czy można formułować własne wnioski?

Masz specjalny temat do takich postów. Poza tym zapoznaj się z regulaminem.

Wracając do tematu - wynik bardzo dobry, a że Amica nie może z Nami od pewnego czasu wygrać - jestem raczej spokojny o awans.

Michacho 14.03.2012 08:54

Na pewno muszą być ostrożni piłkarze Wisły, bo przecież ile razy poznaniacy mogą nie wykorzystywać 100%-owych akcji. Rewanż powinien być ciekawy;)

Belzebub 14.03.2012 10:28

Czyli jak rozumiem slowa Aletscha, w przypadku finału Legia-Wisła i zdobycia przez Legię mistrzostwa, gramy w Lidze Europy z Pucharu Polski, nie zależnie czy go zdobędziemy?? Jeśli przejdziemy Wronki i nie wylosujemy Legii w półfinale, to taki scenariusz wydaje się być prawdopodobny( zarazem praktycznie jedyny) by zagrać w lecie w pucharach..

Co do meczu..Amica miała dwie poprzeczki, my mieliśmy dwie patelnie..Bunoza, Jaliens super..Reszta conajmniej poprawnie..Sedzia pajac, licze, że w rewanżu nasi pocisną z Enrikezem, bo gość grał jakby się fety nawpier...

Ten drugi co komentował to Terlecki? Nie wiem jak wam, ale spoko mi się go słuchało, bo komentuje jak "z boiska", a i 100 razy lepiej mu to wychodzi niz prezentującemu podobny styl Szymkowiakowi..Drugi komentator za bardzo stronniczy..

Ajax 14.03.2012 12:18

Biorąc pod uwagę stan naszej kadry i kartofliska mecz nadzwyczaj udany.

Taką grą mamy szanse na puchary w tym sezonie. (Ale to ugranie to już raczej nie)

Cieszy bardzo pewna gra Bunozy, Jaliensa (długo wieszałem na nim psy ale teraz jest pewnym punktem defensywy)
Smuci nieporadność napastników, pomocników duże problemy z pojedynkami 1 na 1.

U siebie zagramy na 0 z tyłu oby się to przeciw nam nie obróciło.

Arked 14.03.2012 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aletsch (Post 1230446)
Jak by nie spojrzec pod wodza Probierza 3 mecz na zero w tyłach. Trener musi miec szczescie :)

Jak by nie spojrzeć naszym problemem nie było zero z tyłu tylko zero z przodu ;)

Ajax 14.03.2012 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1230550)
Jak by nie spojrzeć naszym problemem nie było zero z tyłu tylko zero z przodu ;)

Jakby nie spojrzeć 3 mecze 3 bramki jest progres:)

Michacho 14.03.2012 14:23

No tak, tylko biorąc pod uwagę fakt, że Wisła grała z Lechem, który też ma problem, słabo gra, nie wykorzystuje okazji do strzelenia, ogólnie poziom gry jest podobny do gry Wisły, to nie ma powodów do zadowolenia. Oczywiście trzeba się cieszyć z bramki strzelonej i niestrzelonych nam:P Jednak nawet jak się uda pokonać Lecha, to taką grą daleko nie zajdziemy.

Nie ma co, Wisła musi zacząć grać zarówno defensywą (jest dobrze) jak i ofensywą. Żeby wygrywać, trzeba strzelać i wykorzystywać okazje. Nad tym muszą jeszcze opracować. Mam nadzieje, że będzie dobrze i już w następnym meczu zdecydowanie lepiej zagrają. Przede wszystkim pewniej i z pomysłem na grę:-)

Aletsch 14.03.2012 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Belzebub (Post 1230501)
w przypadku finału Legia-Wisła i zdobycia przez Legię mistrzostwa, gramy w Lidze Europy z Pucharu Polski, nie zależnie czy go zdobędziemy

Tak by z tego wynikało. Licze na finał Wisła - Legia. I w razie potknięcia mamy "koło ratunkowe"

Smok 14.03.2012 15:08

Nie bardzo rozumiem te zachwyty nadnaszą obroną. Ludzie - Lech miał 2 poprzeczki i jeszcze ze 2 setki, których niewykorzystał. Jakby mial troszkę więcej farta i umiejętnosci, to by były 4 sztuki w siatce naszej.A już conajmniej dwukrotne wystawienie piłki kuchenkorzom jest karygodne dla naszej gry obronnej. My, oprócz bramki, mieliśmy chyba jeszcze tylko jedna setkę niewykorzystaną.
Co do domniemanego karnego. Powtórki nie wykazały na 100% ręki amikosa w polu karnym. Główny raczej nie miał dokładnego oglądu sytuacji (częściowo zasłonięty), a boczny nic nie sygnalizował. Ja odniosłem wrażenie, ze piłka poszła na klatę i być może potem przesmyknęła się po ręce, ale i tak żadnego Wiślaka w pobliżu nie było wtedy.

funkykoval 14.03.2012 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smok (Post 1230602)
Nie bardzo rozumiem te zachwyty nadnaszą obroną. Ludzie - Lech miał 2 poprzeczki i jeszcze ze 2 setki, których niewykorzystał. Jakby mial troszkę więcej farta i umiejętnosci, to by były 4 sztuki w siatce naszej.A już conajmniej dwukrotne wystawienie piłki kuchenkorzom jest karygodne dla naszej gry obronnej. My, oprócz bramki, mieliśmy chyba jeszcze tylko jedna setkę niewykorzystaną.
Co do domniemanego karnego. Powtórki nie wykazały na 100% ręki amikosa w polu karnym. Główny raczej nie miał dokładnego oglądu sytuacji (częściowo zasłonięty), a boczny nic nie sygnalizował. Ja odniosłem wrażenie, ze piłka poszła na klatę i być może potem przesmyknęła się po ręce, ale i tak żadnego Wiślaka w pobliżu nie było wtedy.

Takiej setki jak Biton w I połowie i Nunez w II połowie, to jednak Amika raczej nie miała..... 2 poprzeczki to soczyste i ładne strzały, ale strzał Tonewa nie był 100 % sytuacją, a to co zrobił Biton woła o pomstę do nieba - 5 metrów i czas aby się zapytać "Kotora" (za komentatorem) w który róg mu wsadzić..... Nunez też wyszedł sam na sam w polu karnym - wykończenie godne wręcz Sławka Majaka... To były 2 setki, stuprocentowo zmarnowane przez naszych graczy. Natomiast gol Bunozy to głównie błąd obrony Amikowców...

Zwitter 14.03.2012 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aletsch (Post 1230457)
Tak dla zorientowania:
"Klub, który zdobędzie IV miejsce w rozgrywkach, reprezentuje Polskę w rozgrywkach UEFA Europa League w sytuacji, gdy wicemistrz Polski lub klub, który zdobędzie III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo ekstraklasy, jest jednocześnie zdobywcą Pucharu Polski, jak też w sytuacji, gdy finalistami rozgrywek o Puchar Polski są Mistrz Polski, wicemistrz Polski lub klub, który zdobędzie III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo ekstraklasy."

Może ktoś potwierdzić czy tak jest?
W zeszłym sezonie było inaczej bo Lech był finalistą Pucharu Polski a w pucharach nie zagrał, a w finale zagrał z Legią ale Legia miała puchary zagwarantowane za ligę, gdzie była na trzecim miejscu.
Jak to w końcu jest?

kacpaw91 14.03.2012 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1230618)
Może ktoś potwierdzić czy tak jest?
W zeszłym sezonie było inaczej bo Lech był finalistą Pucharu Polski a w pucharach nie zagrał, a w finale zagrał z Legią ale Legia miała puchary zagwarantowane za ligę, gdzie była na trzecim miejscu.
Jak to w końcu jest?

Legia nie była mistrzem Polski. Był taki sezon, że jak MP zdobył PP to grał finalista (i tak było), a w którymś z następnych zdobył medalista MP i grała czwarta drużyna. Dlatego warto znaleźć jakiś dokument, który to określa.

killzone 14.03.2012 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1230618)
Może ktoś potwierdzić czy tak jest?
W zeszłym sezonie było inaczej bo Lech był finalistą Pucharu Polski a w pucharach nie zagrał, a w finale zagrał z Legią ale Legia miała puchary zagwarantowane za ligę, gdzie była na trzecim miejscu.
Jak to w końcu jest?


Hipotetyczna sytuacja nr 1

Liga:
Legia - MP
Wisla - 5 miejsce

Finał Pucharu Polski:
Legia Wisla 1:0

Legia - LM
Wisla - LE

Hipotetyczna sytuacja nr 2

Liga:
Slask - MP
Legia - 2 miejsce
Wisła - 5 miejsce

Finał Pucharu Polski:
Legia - Wisla 1:0

Slask - LM
Legia - LE

Jagul 14.03.2012 18:30

Już dawno przestałem się przejmować tym co Wisła pokazuje w tym sezonie jeżeli chodzi o styl.W tym momencie liczy się tylko i wyłącznie wynik, a że jest korzystny, to trzeba się z tego cieszyć.

elliot_ness 14.03.2012 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1230618)
Może ktoś potwierdzić czy tak jest?
W zeszłym sezonie było inaczej bo Lech był finalistą Pucharu Polski a w pucharach nie zagrał, a w finale zagrał z Legią ale Legia miała puchary zagwarantowane za ligę, gdzie była na trzecim miejscu.
Jak to w końcu jest?

Legia wygrała PP i jako zdobywca zagrała w LE. Dublowało to się z miejscem w lidze gwarantujacym start w tych rozgrywkach więc jej miejsce wykorzystała czwarta Jagiellonia i grała w pucharach. Wszystko zależy ile mejsc Polska ma przyznana w pucharach. Składają się na to punkty ugrane w pucharach przez polskie druzyny chyba z 5 lat. W tej chwili sa to 4 miejsca.Pierwsze to LM drugie i trzecie LE. Jezeli druzyna z miejsc1-3 zdobywa PP to wtedy gra albo finalista PP albo czwarta drużyna z ekstraklasy.

arti 14.03.2012 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elliot_ness (Post 1230663)
Legia wygrała PP i jako zdobywca zagrała w LE. Dublowało to się z miejscem w lidze gwarantujacym start w tych rozgrywkach więc jej miejsce wykorzystała czwarta Jagiellonia i grała w pucharach. Wszystko zależy ile mejsc Polska ma przyznana w pucharach. Składają się na to punkty ugrane w pucharach przez polskie druzyny chyba z 5 lat. W tej chwili sa to 4 miejsca.Pierwsze to LM drugie i trzecie LE. Jezeli druzyna z miejsc1-3 zdobywa PP to wtedy gra albo finalista PP albo czwarta drużyna z ekstraklasy.

A dokładnie to:
Jeśli mistrz zdobędzie także pp to do le wchodzi finalista pp
Jeśli drużyna z miejsca 2 lub 3 zdobędzie pp to do le wchodzi dodatkowo drużyna z miejsca 4.

bomba 14.03.2012 21:46

Najlepiej będzie wylosować Arkę/Śląsk w półfinale i w tej słabej lidze zająć minimum 4 miejsce, wtedy będą puchary.

lorddavy 14.03.2012 22:18

Śląsk chyba gra największa pytę jaką ostatnio widziałem. Nawet nasza rąbanka to przy ich występach kosmos. W Gdyni 1 ligowy zespół środka tabeli robi z nimi co chce. Faktycznie najlepiej trafić na zwycięzcę tej pary.

palikot 14.03.2012 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bomba (Post 1230712)
Najlepiej będzie wylosować Arkę/Śląsk w półfinale i w tej słabej lidze zająć minimum 4 miejsce, wtedy będą puchary.

Zapomnij. Tę pare trafi Legiunia Warszawska :)

Tominho 15.03.2012 00:13

Gorzej będzie jeśli to my trafimy na Legię...

Wojtas 15.03.2012 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1230732)
Zapomnij. Tę pare trafi Legiunia Warszawska :)



Losowanie bedzie w siedzibie n -sport?

pewnie kule juz poznaczone :lol:

Nehiar 15.03.2012 01:03

Najważniejsze, żeby nie trafić na Legie, bo daje to jakieś szanse na puchary, nawet przy przegranej w finale z Legią(o ile oba zespoły dojdą do finału ...), o ile oczywiście Legia zostanie mistrzem, co niestety/stety jest coraz bardziej realne.

Dani 15.03.2012 05:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1230752)
Losowanie bedzie w siedzibie n -sport?

pewnie kule juz poznaczone :lol:

A wiadomo kiedy to losowanie będzie ?

rafkur 15.03.2012 07:55

Jak trafimy na Legię to też nie ma dramatu bo w Polsce standardem jest "my wam ligę wy nam puchar" a jak nie trudno się domyślić oni do końca będą walczyć o mistrza - w odróżnieniu od nas chyba raczej.
W klubie wraca stare ciągle poparte szarą eminencją Kapka więc układ dość prawdopodobny.

Proud 15.03.2012 08:15

Najpierw to my przejdźmy Amikę.

Przypominam wszystkim, że jeszcze jest drugi mecz na R22, gdzie w tym sezonie nie jest problemem wygrać gościom.

Sialalalala 15.03.2012 11:28

wylosujemy arkę :)

_ukoL 15.03.2012 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tominho (Post 1230750)
Gorzej będzie jeśli to my trafimy na Legię...

Będą chcieli dla prestiżu finału na Narodowym ustawić by w finale grała Legia z Wisłą/Lechem, bo jeszcze nie awansowaliśmy, żeby piać z zachwytu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl