![]() |
Wojtas ale jeszcze się nie musimy żegnać:-)
Adam co najmniej jeszcze jeden sezon poskacze na 100%. Ja po cichu liczę że do Soczki (chyba że reszta Polaków się obudzi i będzie miał kto go zastąpic...) |
Wojtas, ja mam takie małe przeczucie, ze to jeszcze nie koniec tej pięknej historii. Według mnie to jest raczej piękne podsumowanie tego, co dotychczas zrobił i co osiągnął i wiem, że jeszcze nas zaskoczy :)
|
Musze ogladac zdecydowanie kazdy mecz curlingu Rosjanek od tej pory :D
Tak sie zastanawiam, jutro bedzie ciezka noc, kazdy mecz w hokeja absolutnie konieczny do ogladania. Rosja - Czechy, Kanada - USA , Szwecja - Finlandia. Same klasyki :P |
Ludzie pomocy nie mam dostępu do tv!:P A chcę zobaczyć te kobiety, które aż tak poruszyły forum:D
A co do Małysza, to jak pisał Wojtas, na dzień dzisiejszy to nasz największy sportowiec. Może za kilka lat dorówna mu Justyna Kowalczyk. Ale to co zrobił ten facet jest niesamowite. W najbardziej optymistycznej wizji nie spodziewałem się 2 medali. Złota nie ma, ale to też przejdzie do historii i będzie zapewne powtarzane w anegdotach o Małyszu jako o jednym z najlepszych skoczków świata. |
http://www.vancouver2010.com/olympic...--+Keywords+--
GALKINA Ekaterina PRIVIVKOVA Ludmila SIDOROVA Anna :D:D |
czekam sobie na relacje na ES to zrobiłem Ci screeny z tego meczu co teraz leci:rotfl::rotfl: też dobre.
http://i48.tinypic.com/qxthmc.jpg http://i48.tinypic.com/2hnwh05.jpg http://i46.tinypic.com/wrntz8.jpg |
Galkina i Sidorova ahhh :D
A tak swoją drogą to dziś naszły mnie czarne myśli...co to będzie za rok max dwa jak Adaś i Sikora skończą kariery,przecież nie będzie po co już załączać transmisji na Eurosporcie,zostanie tylko Kowalczyk...bo na tych Szczórków Krężeloków i innych to aż szkoda czasu,no może się ta Nowakowska rozkręci ;) |
Cytat:
Biathlonistki będą mocne w sztafecie przez dłuższy czas. Niedawno Hojnisz zdobyła dwa medale na MŚJ i to dzięki dobremu biegowi (a nie jak Szczurek który raczej tylko dobrze strzelał). O biathlonistki się nie martw:D |
|
http://www.eurovisionsports.tv/olympics/ tu są skróty, można patrzeć do woli, oglądam Szwajcaria-Rosja :D
|
ceremonia wręczenia medali, drugie srebro Małysza! :)
Kod:
http://hotfile.com/dl/29508657/eaf200f/AG_ceremonia_dekoracji_skoki_k125_2010-02-21.avi.zip.html |
Kowalczyk przebiegła łyżwą około 30 metrów. Bez wątpienia odniosła wymierną korzyść - tłumaczy podstawy ewentualnego protestu przeciw polskiej biegaczce trener norweskiej kadry. Na jego złożenie mają 72 godziny. Jeśli to zrobią, podeprą się obrazem telewizyjnym, którego wcześniej nie miało jury.
http://www.eurosport.pl/biegi-narcia...49/story.shtml To jest skandal kur... |
Żaden skandal!
Przepisy zostały wyraźnie złamane. I trudno - mimo, że to nasza Justyna to trzeba być obiektywnym - podstawy do dyskwalifikacji są. Ponoć (wg gazeta.pl) o 17 konferencja, na której Norwegowie poinformują czy złoża oficjalny protest. My możemy tylko czekać. I proszę nie wyskakiwać z argumentem, ze Norweżki sie "szprycują" na astmę. Przepisów nie łamią, a to, że przepisy są niekiedy głupie to inna sprawa. |
Cytat:
- Kowalczyk faktycznie zrobiła kilka kroków łyżwą przed zmiana nart, lecz na filmie widać wyraźnie, że jest przekonana, iż znajduje się już w strefie, gdzie to jest dozwolone. W dodatku zdejmuje kijki. W ten sposób kilka odepchnięć łyżwą nic jej nie dało, żadnej korzyści i dlatego decyzja jury była jak najbardziej słuszna - powiedział Ulvang na łamach największej norweskiej gazety "Verdens Gang". Jak znasz przepisy lepiej od specjalistów to gratuluję :) |
Dla mnie to takie pier***** i wydaje mi się że Steira nie będzie protestować. No litości... Co ona na tym zyskała?
Przypomina mi to sytuacje jakby kolarz jadący w peletonie przez przypadek pojechał inną drogą krótszą o jeden metr i by dołączył do peletonu. Wygrałby ale później by protestowali że przjechał metr mniej:-D:D bez sensu porównanie ale Kowalczyk jakby biegła tyłem to do tej grupy by też dołączyła.... |
Cytat:
Jury, które podejmuje decyzję w Vancouver jest złożone z tych samych ludzi, którzy decydują podczas zawodów Tour de Ski. W trakcie siódmego wyścigu tego cyklu za takie samo wykroczenie wyeliminowali oni Norwega Vibeke Skofteruda. PS - poza tym ten medalista którego cytujesz wypowiada się o decyzji jury po wyścigu. Protest ma dotyczyc innej sytuacji. PS2 - co to za gadanie, że "te kilka metrów nie przełożyło sie na wynik końcowy" ? Przeciez Justyna z tą Steirą o długiego palca wygrała... :shock: |
Takie samo tzn tyle samo kroków zrobiła? A może o jeden więcej?
Jakie to ma znaczenie o ile wygrała? Przecież przez dłuższy czas biegły wolno w grupie i wiele zawodniczek dołączyło aż Bjoergen w końcu rozerwała stawkę. Tak piszesz trochę bez sensu. Rozumiem że to że wygrała na finiszu zawdzięcza temu że oszczędziła mnóstwo energii na oszustwie? Litości. |
Akurat "na trasie" przy takim wysiłku każde ułatwnienie ma niebagatelny wpływ na końcowy wynik. One nie maszerują sobie na tych nartach, tylko gonia na 110% możliwości. Wszystko się liczy, uwierz.
Ale mniejsza z tym, każdy ma swoje zdanie w tej kwestii. Rozchodzi się jednak o to (i temu nie zaprzeczył nawet cytowany przez ciebie Norweg), że przepis złamała i za to spotkać ja MOŻE kara. Oby nie. Koniec z mojej strony. |
Ale mi cały czas chodzi o to jaki przepis złamała bo ja nie wiem. Cały czas ktoś mówi o czymś a nikt nie można podać konkretnego przepisu który rzekomo złamała.
W jakiej odległości od strefy zmian można łyżwować, ile kroków można zrobić itp. |
Sranie w banie. Idę o zakład że gdyby chodziło o Kowalczyk bo byłaby 4 za Steirą, dzikie hordy Hunów znad Wisły pewnie już rozjebałyby siedzibę FIS, a na bank pierwsze łodzie z rozgoryczonymi, oszukanymi i uzbrojonymi po zęby fanami zmierzałyby w stronę Skandynawii.
Jest tylko jedno małe ale... Całe zajście miało zdarzenie 7,5 km przed metą i nie miało żadnego znaczenia w dalszym wyścigu. To tak jakby napastnik stracił piłkę w 7 minucie i mieć doniego pretensje za stratę bramki 20min później. Więc jak zwykle "punkt widzenia zależy itd.." |
Cytat:
|
Cytat:
Uwierz, że jakby sobie wydatnie ułatwiła, to by ją zdyskwalifikowali, a nie cackali się. O jakiś durny metr, gdzie zdejmowała już kijki i podjechała nartą w bok, a nie prosto jest awantura. Awantura dmuchana przez nasze media i oczywiście wszędzie swoje zdanie muszą wpychać ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym, o czym mówią. Aha.. Już wiem czemu. Pewnie dlatego, że narodziło się nam 40 mln znawców biegów narciarskich. I warto sobie przyswoić, że dziewczyny długo biegły w "kupce", czyli takim małym peletoniku. Bieg jednej determinuje drugi. Niektórzy tego nie kumają. To tak jak w kolarstwie. Ktoś mógłby szybciej, ale się trzyma peletonu. |
Cytat:
Ponieważ dotyczy to już kilku osób z tego co widzę (dramat :shock: ) powtórzę - nie chcę tej dyskwalifikacji, widzę natomiast ku niej podstawy. Wyklucza się to? EDIT dla ciebie, UniaTarnów http://bi.gazeta.pl/im/0/7584/z7584380Z.jpg jest linia "zmiany stylu", łyżwuje przed nią |
"Pokażcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf"
To może niech przeanalizują każdą zawodniczkę z czołówki na całej trasie, wtedy będzie sprawiedliwe, że żadna nie robiła żadnych niedozwolonych rzeczy. Jak się chce kogoś udupić zawsze to można zrobić. I może od razu niech przebadają wszystkie zawodniczki, czy rzeczywiście mają astmę :) |
Cytat:
Cytat:
Kowalczyk zdobyła 3 miejsce to wiadomo, że bedzie bardziej "analizowana" niż jakaś Jaśkowiec z końca stawki. Co do astmy - wiem, paranoja, jak jedna na sto bedzie faktycznie chora to moim zdaniem max. Ale zaświadczenia odpowiednia mają, więc przepisów (głupich) nie łamią... EDIT - wg zczuba.pl Norwegowie nie beda oprotestowywać tej sytuacji. Brawo dla nich :) |
Cytat:
|
Curling już się zaczął, nasze idolki :D
|
To zdjęcie nic nie pokazuje bo jestem pewien że połowa zawodniczek zrobiła przed strefą ze dwie łyżwy.
Jak ją zdyskwalifikują to myślę że wtedy się zacznie masakra. Zresztą czy większość z as zdaje sobie sprawę że dwie te kilka łyżw nie daje nawet sekundy? tym bardziej bez odpychania kijkami.... |
Cytat:
Temat jednak można zakończyć, protestu oficjalnie nie będzie. Podejrzewam, ze Norwegowie nie chcą babrać się w protest z prostej przyczyny - samo złożenie wniosku jeszcze nic nie gwarantuje, a przyczyniłoby sie tylko do rozpętania w odwecie nagonki na astmatyczki :) Tak to widzę. W każdym razie cieszmy się i czekajmy na biathlon. |
Norwegowie nie chcą? Nie kpij bo jeszcze oni sami w to uwierzą. Norwegowie ją nakłaniali i Steira pokazała że "ma jaja" i że takiego medalu nie chce mimo że już wielokrotnie była 4 i jej bardzo na krążku zależało.
BRAWA DLA NIEJ! A Norwegowie niech nie zadzierają:) W reczną nas medalu pozbawili. http://www.sport.pl/celebrities/1,96...lifikacje.html |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl