Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Vancouver 2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6841)

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 00:54

Wojtas ale jeszcze się nie musimy żegnać:-)

Adam co najmniej jeszcze jeden sezon poskacze na 100%. Ja po cichu liczę że do Soczki (chyba że reszta Polaków się obudzi i będzie miał kto go zastąpic...)

Wichar87 21.02.2010 00:54

Wojtas, ja mam takie małe przeczucie, ze to jeszcze nie koniec tej pięknej historii. Według mnie to jest raczej piękne podsumowanie tego, co dotychczas zrobił i co osiągnął i wiem, że jeszcze nas zaskoczy :)

Fuks 21.02.2010 01:29

Musze ogladac zdecydowanie kazdy mecz curlingu Rosjanek od tej pory :D

Tak sie zastanawiam, jutro bedzie ciezka noc, kazdy mecz w hokeja absolutnie konieczny do ogladania. Rosja - Czechy, Kanada - USA , Szwecja - Finlandia. Same klasyki :P

buczo1985 21.02.2010 01:42

Ludzie pomocy nie mam dostępu do tv!:P A chcę zobaczyć te kobiety, które aż tak poruszyły forum:D

A co do Małysza, to jak pisał Wojtas, na dzień dzisiejszy to nasz największy sportowiec. Może za kilka lat dorówna mu Justyna Kowalczyk.
Ale to co zrobił ten facet jest niesamowite. W najbardziej optymistycznej wizji nie spodziewałem się 2 medali. Złota nie ma, ale to też przejdzie do historii i będzie zapewne powtarzane w anegdotach o Małyszu jako o jednym z najlepszych skoczków świata.

Fuks 21.02.2010 01:55

http://www.vancouver2010.com/olympic...--+Keywords+--

GALKINA Ekaterina
PRIVIVKOVA Ludmila
SIDOROVA Anna

:D:D

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 01:57

czekam sobie na relacje na ES to zrobiłem Ci screeny z tego meczu co teraz leci:rotfl::rotfl: też dobre.

http://i48.tinypic.com/qxthmc.jpg
http://i48.tinypic.com/2hnwh05.jpg
http://i46.tinypic.com/wrntz8.jpg

WILU TS 21.02.2010 13:01

Galkina i Sidorova ahhh :D
A tak swoją drogą to dziś naszły mnie czarne myśli...co to będzie za rok max dwa jak Adaś i Sikora skończą kariery,przecież nie będzie po co już załączać transmisji na Eurosporcie,zostanie tylko Kowalczyk...bo na tych Szczórków Krężeloków i innych to aż szkoda czasu,no może się ta Nowakowska rozkręci ;)

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 857475)
A tak swoją drogą to dziś naszły mnie czarne myśli...co to będzie za rok max dwa jak Adaś i Sikora skończą kariery,przecież nie będzie po co już załączać transmisji na Eurosporcie,zostanie tylko Kowalczyk...bo na tych Szczórków Krężeloków i innych to aż szkoda czasu,no może się ta Nowakowska rozkręci ;)


Biathlonistki będą mocne w sztafecie przez dłuższy czas. Niedawno Hojnisz zdobyła dwa medale na MŚJ i to dzięki dobremu biegowi (a nie jak Szczurek który raczej tylko dobrze strzelał).

O biathlonistki się nie martw:D

felipe 21.02.2010 13:10

A mnie tam podobają się Szwajcarki :D

http://www.sowcc.isp.ca/current/imag...m_ott_2009.jpg

Kameleon 21.02.2010 13:36

http://www.eurovisionsports.tv/olympics/ tu są skróty, można patrzeć do woli, oglądam Szwajcaria-Rosja :D

Szymonito 21.02.2010 16:49

ceremonia wręczenia medali, drugie srebro Małysza! :)
Kod:

http://hotfile.com/dl/29508657/eaf200f/AG_ceremonia_dekoracji_skoki_k125_2010-02-21.avi.zip.html

John1906 21.02.2010 16:55

Kowalczyk przebiegła łyżwą około 30 metrów. Bez wątpienia odniosła wymierną korzyść - tłumaczy podstawy ewentualnego protestu przeciw polskiej biegaczce trener norweskiej kadry. Na jego złożenie mają 72 godziny. Jeśli to zrobią, podeprą się obrazem telewizyjnym, którego wcześniej nie miało jury.
http://www.eurosport.pl/biegi-narcia...49/story.shtml
To jest skandal kur...

felipe 21.02.2010 17:01

Żaden skandal!
Przepisy zostały wyraźnie złamane. I trudno - mimo, że to nasza Justyna to trzeba być obiektywnym - podstawy do dyskwalifikacji są. Ponoć (wg gazeta.pl) o 17 konferencja, na której Norwegowie poinformują czy złoża oficjalny protest. My możemy tylko czekać.

I proszę nie wyskakiwać z argumentem, ze Norweżki sie "szprycują" na astmę. Przepisów nie łamią, a to, że przepisy są niekiedy głupie to inna sprawa.

John1906 21.02.2010 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 857569)
Żaden skandal!
Przepisy zostały wyraźnie złamane. I trudno - mimo, że to nasza Justyna to trzeba być obiektywnym - podstawy do dyskwalifikacji są. Ponoć (wg gazeta.pl) o 17 konferencja, na której Norwegowie poinformują czy złoża oficjalny protest. My możemy tylko czekać.

I proszę nie wyskakiwać z argumentem, ze Norweżki sie "szprycują" na astmę. Przepisów nie łamią, a to, że przepisy są niekiedy głupie to inna sprawa.

Sześciokrotny medalista olimpijski stanął w obronie Justyny Kowalczyk i podkreślił, że decyzja jury, oddalająca protesty norweskich działaczy, była jak najbardziej słuszna.
- Kowalczyk faktycznie zrobiła kilka kroków łyżwą przed zmiana nart, lecz na filmie widać wyraźnie, że jest przekonana, iż znajduje się już w strefie, gdzie to jest dozwolone. W dodatku zdejmuje kijki. W ten sposób kilka odepchnięć łyżwą nic jej nie dało, żadnej korzyści i dlatego decyzja jury była jak najbardziej słuszna - powiedział Ulvang na łamach największej norweskiej gazety "Verdens Gang".

Jak znasz przepisy lepiej od specjalistów to gratuluję :)

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 17:17

Dla mnie to takie pier***** i wydaje mi się że Steira nie będzie protestować. No litości... Co ona na tym zyskała?

Przypomina mi to sytuacje jakby kolarz jadący w peletonie przez przypadek pojechał inną drogą krótszą o jeden metr i by dołączył do peletonu. Wygrałby ale później by protestowali że przjechał metr mniej:-D:D

bez sensu porównanie ale Kowalczyk jakby biegła tyłem to do tej grupy by też dołączyła....

felipe 21.02.2010 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 857572)
Sześciokrotny medalista olimpijski stanął w obronie Justyny Kowalczyk i podkreślił, że decyzja jury, oddalająca protesty norweskich działaczy, była jak najbardziej słuszna.
- Kowalczyk faktycznie zrobiła kilka kroków łyżwą przed zmiana nart, lecz na filmie widać wyraźnie, że jest przekonana, iż znajduje się już w strefie, gdzie to jest dozwolone. W dodatku zdejmuje kijki. W ten sposób kilka odepchnięć łyżwą nic jej nie dało, żadnej korzyści i dlatego decyzja jury była jak najbardziej słuszna - powiedział Ulvang na łamach największej norweskiej gazety "Verdens Gang".

Jak znasz przepisy lepiej od specjalistów to gratuluję :)

Nie znam się lepiej na przepisach, ale czytać ze zrozumieniem umiem...

Jury, które podejmuje decyzję w Vancouver jest złożone z tych samych ludzi, którzy decydują podczas zawodów Tour de Ski. W trakcie siódmego wyścigu tego cyklu za takie samo wykroczenie wyeliminowali oni Norwega Vibeke Skofteruda.


PS - poza tym ten medalista którego cytujesz wypowiada się o decyzji jury po wyścigu. Protest ma dotyczyc innej sytuacji.
PS2 - co to za gadanie, że "te kilka metrów nie przełożyło sie na wynik końcowy" ? Przeciez Justyna z tą Steirą o długiego palca wygrała... :shock:

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 17:27

Takie samo tzn tyle samo kroków zrobiła? A może o jeden więcej?

Jakie to ma znaczenie o ile wygrała? Przecież przez dłuższy czas biegły wolno w grupie i wiele zawodniczek dołączyło aż Bjoergen w końcu rozerwała stawkę.

Tak piszesz trochę bez sensu. Rozumiem że to że wygrała na finiszu zawdzięcza temu że oszczędziła mnóstwo energii na oszustwie? Litości.

felipe 21.02.2010 17:40

Akurat "na trasie" przy takim wysiłku każde ułatwnienie ma niebagatelny wpływ na końcowy wynik. One nie maszerują sobie na tych nartach, tylko gonia na 110% możliwości. Wszystko się liczy, uwierz.

Ale mniejsza z tym, każdy ma swoje zdanie w tej kwestii.

Rozchodzi się jednak o to (i temu nie zaprzeczył nawet cytowany przez ciebie Norweg), że przepis złamała i za to spotkać ja MOŻE kara. Oby nie. Koniec z mojej strony.

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 17:45

Ale mi cały czas chodzi o to jaki przepis złamała bo ja nie wiem. Cały czas ktoś mówi o czymś a nikt nie można podać konkretnego przepisu który rzekomo złamała.

W jakiej odległości od strefy zmian można łyżwować, ile kroków można zrobić itp.

gigant 21.02.2010 17:47

Sranie w banie. Idę o zakład że gdyby chodziło o Kowalczyk bo byłaby 4 za Steirą, dzikie hordy Hunów znad Wisły pewnie już rozjebałyby siedzibę FIS, a na bank pierwsze łodzie z rozgoryczonymi, oszukanymi i uzbrojonymi po zęby fanami zmierzałyby w stronę Skandynawii.

Jest tylko jedno małe ale...
Całe zajście miało zdarzenie 7,5 km przed metą i nie miało żadnego znaczenia w dalszym wyścigu.
To tak jakby napastnik stracił piłkę w 7 minucie i mieć doniego pretensje za stratę bramki 20min później.

Więc jak zwykle "punkt widzenia zależy itd.."

!!IRIVER!! 21.02.2010 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 857582)
Akurat "na trasie" przy takim wysiłku każde ułatwnienie ma niebagatelny wpływ na końcowy wynik. One nie maszerują sobie na tych nartach, tylko gonia na 110% możliwości. Wszystko się liczy, uwierz.

Ale mniejsza z tym, każdy ma swoje zdanie w tej kwestii.

Rozchodzi się jednak o to (i temu nie zaprzeczył nawet cytowany przez ciebie Norweg), że przepis złamała i za to spotkać ja MOŻE kara. Oby nie. Koniec z mojej strony.

Jejku, jakie to polskie... Zdobyła medal - źle, bo złamała dwoma krokami przepis. Nie zdobyłaby - też źle, bo słaba. Ja pierniczę. Zastanówcie się. Kogo bronicie? Polki czy Norweżki?

Pablooo 21.02.2010 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 857582)
Akurat "na trasie" przy takim wysiłku każde ułatwnienie ma niebagatelny wpływ na końcowy wynik. One nie maszerują sobie na tych nartach, tylko gonia na 110% możliwości. Wszystko się liczy, uwierz


Uwierz, że jakby sobie wydatnie ułatwiła, to by ją zdyskwalifikowali, a nie cackali się. O jakiś durny metr, gdzie zdejmowała już kijki i podjechała nartą w bok, a nie prosto jest awantura. Awantura dmuchana przez nasze media i oczywiście wszędzie swoje zdanie muszą wpychać ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym, o czym mówią. Aha.. Już wiem czemu. Pewnie dlatego, że narodziło się nam 40 mln znawców biegów narciarskich.

I warto sobie przyswoić, że dziewczyny długo biegły w "kupce", czyli takim małym peletoniku. Bieg jednej determinuje drugi. Niektórzy tego nie kumają. To tak jak w kolarstwie. Ktoś mógłby szybciej, ale się trzyma peletonu.

felipe 21.02.2010 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 857588)
Jejku, jakie to polskie... Zdobyła medal - źle, bo złamała dwoma krokami przepis. Nie zdobyłaby - też źle, bo słaba. Ja pierniczę. Zastanówcie się. Kogo bronicie? Polki czy Norweżki?

Brak umiejętności zrozumienia dwóch zdań jest jeszcze bardziej "polski"...

Ponieważ dotyczy to już kilku osób z tego co widzę (dramat :shock: ) powtórzę - nie chcę tej dyskwalifikacji, widzę natomiast ku niej podstawy. Wyklucza się to?

EDIT
dla ciebie, UniaTarnów

http://bi.gazeta.pl/im/0/7584/z7584380Z.jpg


jest linia "zmiany stylu", łyżwuje przed nią

John1906 21.02.2010 17:54

"Pokażcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf"
To może niech przeanalizują każdą zawodniczkę z czołówki na całej trasie, wtedy będzie sprawiedliwe, że żadna nie robiła żadnych niedozwolonych rzeczy. Jak się chce kogoś udupić zawsze to można zrobić.
I może od razu niech przebadają wszystkie zawodniczki, czy rzeczywiście mają astmę :)

felipe 21.02.2010 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 857592)
"Pokażcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf"

no takie życie, nie tylko sportowe :)
Cytat:

To może niech przeanalizują każdą zawodniczkę z czołówki na całej trasie, wtedy będzie sprawiedliwe, że żadna nie robiła żadnych niedozwolonych rzeczy. Jak się chce kogoś udupić zawsze to można zrobić.
I może od razu niech przebadają wszystkie zawodniczki, czy rzeczywiście mają astmę :)
To by było bez sensu - dlatego, jak mniemam, tego typu sprawy rozstrzyga się tylko na wniosek.

Kowalczyk zdobyła 3 miejsce to wiadomo, że bedzie bardziej "analizowana" niż jakaś Jaśkowiec z końca stawki.


Co do astmy - wiem, paranoja, jak jedna na sto bedzie faktycznie chora to moim zdaniem max. Ale zaświadczenia odpowiednia mają, więc przepisów (głupich) nie łamią...


EDIT - wg zczuba.pl Norwegowie nie beda oprotestowywać tej sytuacji. Brawo dla nich :)

Krissu 21.02.2010 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 857478)
A mnie tam podobają się Szwajcarki :D

http://www.sowcc.isp.ca/current/imag...m_ott_2009.jpg

De gustibus non est disputandum... :-/

Kameleon 21.02.2010 18:14

Curling już się zaczął, nasze idolki :D

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 18:20

To zdjęcie nic nie pokazuje bo jestem pewien że połowa zawodniczek zrobiła przed strefą ze dwie łyżwy.

Jak ją zdyskwalifikują to myślę że wtedy się zacznie masakra.


Zresztą czy większość z as zdaje sobie sprawę że dwie te kilka łyżw nie daje nawet sekundy? tym bardziej bez odpychania kijkami....

felipe 21.02.2010 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 857602)
To zdjęcie nic nie pokazuje bo jestem pewien że połowa zawodniczek zrobiła przed strefą ze dwie łyżwy.

Jak ją zdyskwalifikują to myślę że wtedy się zacznie masakra.


Zresztą czy większość z as zdaje sobie sprawę że dwie te kilka łyżw nie daje nawet sekundy? tym bardziej bez odpychania kijkami....

Pewnie masz rację, że więcej zawodniczek złamało przepis (już bez rozpatrywania czy zyskały sekunde czy trzy), ale jak mówiłem - podejrzewam, że jury nie działa z urzędu a jedynie na wniosek w tym przypadku. A nikt nie bedzie składał skarg na 14 czy 27 na mecie zawodniczkę.

Temat jednak można zakończyć, protestu oficjalnie nie będzie.
Podejrzewam, ze Norwegowie nie chcą babrać się w protest z prostej przyczyny - samo złożenie wniosku jeszcze nic nie gwarantuje, a przyczyniłoby sie tylko do rozpętania w odwecie nagonki na astmatyczki :) Tak to widzę.

W każdym razie cieszmy się i czekajmy na biathlon.

UniaTarnówZKS1928 21.02.2010 18:37

Norwegowie nie chcą? Nie kpij bo jeszcze oni sami w to uwierzą. Norwegowie ją nakłaniali i Steira pokazała że "ma jaja" i że takiego medalu nie chce mimo że już wielokrotnie była 4 i jej bardzo na krążku zależało.

BRAWA DLA NIEJ! A Norwegowie niech nie zadzierają:) W reczną nas medalu pozbawili.

http://www.sport.pl/celebrities/1,96...lifikacje.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl