Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

Kfok 01.02.2012 11:57

dla mnie najlepszy jest Piast, szkoda tylko że jest typowo regionalny i poza Wrocławiem nigdzie nie mozna go kupić

jakkfk 01.02.2012 12:07

Na samym Ruczaju są przynajmniej 2 sklepy gdzie można kupić Piasta ;)

zim zum 01.02.2012 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kfok (Post 1214223)
dla mnie najlepszy jest Piast, szkoda tylko że jest typowo regionalny i poza Wrocławiem nigdzie nie mozna go kupić

W każdym Lidlu jest puszkowe.

Arturo Qr2nów 01.02.2012 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hypocrite (Post 1214131)
Można na Kurdwanowie kupić Żywe ? Lub ewentualnie proszę o namiary na sklepik z piwami niekoncernowymi. Z góry dzięki.

Żywe dostaniesz w Cerfie na Witosa, ewentualnie w Planetach.

Dive Pirate 01.02.2012 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 1214231)
Żywe dostaniesz w Cerfie na Witosa, ewentualnie w Planetach.

Piękne dzięki ostatnio jestem uzależniony od Żywego :D

Snoopy5 01.02.2012 14:34

Różne są gusta
 
Mnie osobiście bardzo smakuje Perła niepasteryzowana którą piję jednak w niewielkich ilościach żeby nie znudzić się jej smakiem. Z innych browarów piłem piwo Lwówek książęcy z Browaru Lwówek Śląski - całkiem niezłe.

LuKaS TSW 16.02.2012 12:31

Czy ktoś z was już testował to piwko: http://produktyzbiedronki.blogspot.c...iltrowane.html

crazykaro 25.03.2012 13:05

Był ktoś na Tyskie z tanka? Jaka cena, gdzie i jak smakuje?

arti 25.03.2012 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hypocrite (Post 1214131)
Można na Kurdwanowie kupić Żywe ? Lub ewentualnie proszę o namiary na sklepik z piwami niekoncernowymi. Z góry dzięki.

Żywe - ul. Wysłouchów w tym żółtym Lewiatanie naprzeciwko baru mlecznego (bliżej początku Wysłouchów bo drugi jest na końcu).
A niekoncernowe to np. na początku Wysłouchów po prawej stronie za Banolli i bankiem (nr 6) masz rząd sklepików, tam jest m.in. taki z alkoholem i tam możesz kupić m.in. Racibórz, Ciechan, Grybów, Cornelius, Trybunał (Piotrków Tryb?), było też kiedyś Zawiercie. Ostatnio znalazłem tam piwo pt. Krakowiak. Rozlewane w Krakowie (Browar Południe) - dla mnie smaczna niespodzianka!

Kocur 03.05.2012 10:39

Jak zwykle w sklepiku "Pod Wiaduktem" nabyłem zapas Czarnej Perły - jestem zakochany w tym piwie od ponad pół roku oraz coś takiego :


http://2.bp.blogspot.com/--SuE8HqwsA...zeniczniak.jpg


Pił ktoś kiedyś to? W sumie już kupiłem i wypić muszę :D ale opinie mile widziane.

LuKaS TSW 03.05.2012 12:12

A ja tak zapytam teraz o "piwo" http://www.noltychy.pl/7,7,2927,Tysk...i,artykul.html pił ktoś z Was już?

Kocur,gdzie ten sklep się znajduje?

Kocur 03.05.2012 12:39

Ulica "Nad Strugą" - jadą 29go Listopada od centrum - za estakadą na Opolskiej kolejne światła i w lewo - wiadukt kolejowy i za wiaduktem domek jednorodzinny - wypas niesamowity jeśli chodzi o takie piwa niszowe.

crazykaro 03.05.2012 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 1245736)
A ja tak zapytam teraz o "piwo" http://www.noltychy.pl/7,7,2927,Tysk...i,artykul.html pił ktoś z Was już?

Kocur,gdzie ten sklep się znajduje?

Żaden specjał. Piwo niemal takie samo jak Tyskie Gronie, może nieco lepsze ale porównania bezpośredniego nie miałem z tym zwykłym więc cieżko tak jednoznacznie powiedzieć. Za to Tyskie z tanka jest znacznie lepsze od zwykłego tsykiego.

Nawiązując jeszcze do Kompanii Piwowarskiej polecam piwo Książęce przeniczne. Jedno z lepszych pszenicznych jakie ostatnio miałem okazje spróbować, szczególnie gdy jest pite z odpowiedniego kufla, a wierzcie mi że rodzaj kufla ma znaczenie przy smakowaniu piwa :piwko:

Kocur 06.05.2012 20:24

Tytułem podsumowania - Pszeniczniak naprawdę bardzo dobry - palce lizać :)

Jak oddawałem butelki to zwróciłem uwagę na Pinty - jest kilka rodzajów w tym nowe "Imperium Kontratakuje" - ale jeśli to piwo nie robi masażu, nie myje podłogi i nie prasuje to nie jest warte tej chorej ceny - ponad 5 zeta za butelkę.

Skrewdriver 14.06.2012 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1247371)
Tytułem podsumowania - Pszeniczniak naprawdę bardzo dobry - palce lizać :)

Jak oddawałem butelki to zwróciłem uwagę na Pinty - jest kilka rodzajów w tym nowe "Imperium Kontratakuje" - ale jeśli to piwo nie robi masażu, nie myje podłogi i nie prasuje to nie jest warte tej chorej ceny - ponad 5 zeta za butelkę.

nie, kolego. to nie są chore ceny. Pinta jest projektem, który warzy piwa ekskluzywne, nie sesyjne, w gatunkach bardzo rzadko spotykanych w Polsce. przykładowo Atak Chmielu (to piwo zostało wybrane najlepszym polskim piwem w 2011 roku ) w ''Browarku'' na Kobierzynie kosztuje 6.30 zł, lecz jest to piwo gatunku American India Pale Ale i wszystkie składniki potrzebne do uwarzenia tego piwa są z importu czyli drożdże, słody, chmiele... i to nie jest zła cena, gdyż jeśli chciałbys napić się innego piwa z tego gatunku musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 8-15zł za butelke. podsumowując czasem jest dobrze poświecić dwie butelki tyskiego czy carlsberga na jedną butelke piwa

Mar85 14.06.2012 13:08

Zgadza się, Pinta jest piwem które doceni prawdziwy smakosz piwa. Ja sam kupuje piwo w "Browarku" na Kobierzyńskiej....dla mnie Ciechan, Lwówek, Krakowiak...Pinta dla całkowitego relaksu :)

Kocur 14.06.2012 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skrewdriver (Post 1257100)
nie, kolego. to nie są chore ceny. Pinta jest projektem, który warzy piwa ekskluzywne, nie sesyjne, w gatunkach bardzo rzadko spotykanych w Polsce. przykładowo Atak Chmielu (to piwo zostało wybrane najlepszym polskim piwem w 2011 roku ) w ''Browarku'' na Kobierzynie kosztuje 6.30 zł, lecz jest to piwo gatunku American India Pale Ale i wszystkie składniki potrzebne do uwarzenia tego piwa są z importu czyli drożdże, słody, chmiele... i to nie jest zła cena, gdyż jeśli chciałbys napić się innego piwa z tego gatunku musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 8-15zł za butelke. podsumowując czasem jest dobrze poświecić dwie butelki tyskiego czy carlsberga na jedną butelke piwa


Ale ja Tyskiego ani Carlsberga nie pijam.

Jak kupuje "Smoka" czy "Fortunę" za 4 z groszami to Pinta na 6 mnie troszkę zdziwiła ...
Ja doskonale wiem że to nie jest piwo marketowe ale tak czy siak, jest w cenie.

pawelwislak 14.06.2012 14:16

Browar Pinta dla mnie to obecnie najlepszy browar na rynku warty kazdej zlotowki (niestety bo uzaleznia). Godzny polecenia jest tez niedawno powstaly AleBrowar. W obu przypadkach sa to browary kontraktowe z tad tez wyzsze ceny. Ale tez w obu przypadkach w moim odrzuciu zostawiaja konkurencje daleko. Z AleBrowaru polecam Lady Blanche a z Pinty Atak Chmielu jest po prostu piwem z absolutnego topu choc przyznaje ze spotkalem sie z opinia ze tego sie pic nie da. Jednak dla mnie obecnie TOP1.

yoda79 14.06.2012 14:24

Dobra pany, przyznac się do znajomości Browaru Jabłonowo,a konkretnie piwa klasztornego iz miodem gryczanym bo takowe zauwazyłem w swoim sklepie.

nio nio 21.06.2012 19:28

jest mnóstwo piw, które zasługują na to, żeby o nich wspomnieć, nie wiem jak wy, ale ja też bardzo lubię piwka z C. K. Browaru. Mniam, tylko tam można się napić przepysznego piwka ;) A wy chodzicie do tej knajpy??

gigant 21.06.2012 21:30

Nie wiem jak to napisać, ale ostatnio Argus Miodowy z Lidla "żondzi". Poważnie.

Marszałek 21.06.2012 22:43

Perłe zgodnie z sugestiami smakuje od miesiąca i muszę przyznać,że jest doprawy rewelacyjnym piwem. Polecam.

martin_6 21.06.2012 23:34

A i owszem. I to wszelkie praktycznie odmiany Perełki podchodzą mi pięknie. Wyżej stawiam jedynie czeskie i słowackie pilznery, no ale to inna liga w ogóle jest :)

_ukoL 22.06.2012 09:32

Dla mnie osobiście już od dawna Perła ale w wersji EXPORT jest jednym z lepszych piw na rynku. Osobiście nie podchodzi mi CHMIELOWA ale to już raczej rzecz gustu.

LuKaS TSW 22.06.2012 10:33

A mi ta export nie podchodzi za bardzo,za to chmielowa jak najbardziej,do tego zasmakowała mi Łomża akurat w wersji export:) A do przetestowania kupiłem dwa piwka http://www.smaki-piwa.pl/wp-content/...8/DSCN2933.jpg oraz http://3.bp.blogspot.com/-7c5auabExq...5%82awskie.jpg ale to czekają na jakąś okazję.

Arkas 23.06.2012 21:25

Mazowieckie jak i Wrocławskie fajne lekkie piwa i w dodatku tanie, bo chyba poniżej 3 kosztują. Odnośnie Pint, to ten Atak Chmielu to jest stały produkt tak? Bo swego czasu kupowałem pewną Pintę i okazało się po jakimś czasie że to była limitowana edycja i nie wiem jak to jest.
Ostatnio zacząłem kupować też pszeniczne i godne polecenia jest Gościszewo, Pszeniczne (to piłem w HoB, w sklepach nie mogę dorwać) i Viva Hel, jeśli ktoś lubi mocniejszy aromat. Natomiast niemieckie pszeniczne piwa nie dość że w cenie pint, to moim zdaniem są niedobre, jakiś taki specyficzny mają smak.
I jeszcze jedno pytanko, Radegasta i Ostravar'a można gdzieś w Krakowie kupić?

chudy_TSW 23.06.2012 22:55

mi zasmakował ten nowy lech shandy (lemoniada)

Kocur 24.06.2012 09:05

Lech to nie piwo, to napój chmielo-podobny :P


Ostatnio w HoB testowane:


http://www.smaki-piwa.pl/wp-content/...e/imgp2478.jpg




Pycha :)

uuuatach 24.06.2012 09:38

Potwierdzam:) w jednej knajpie na rynku po 4/5 zł serwują :)

Pablo84 24.06.2012 09:53

Jest przed południem, ale takiego smaka mi na browara Kocur zrobił, że szok.

jaitylkoja 24.06.2012 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez uuuatach (Post 1259392)
Potwierdzam:) w jednej knajpie na rynku po 4/5 zł serwują :)

W której? :)

adas123 24.06.2012 11:46

Ja miałem niemałą przyjemność być w browarze Grybów i zasmakować piw tamtejszych. Byłem miło zaskoczony, że piwa o voltagu kolo 9% nie ciągną spirolem jak te wszystkie żubry złote i czarne tatry, tylko mają naprawde przyjemny mocny smak i aromat. Wszystkie piwa tam po 2,5zł za butelke więc cena zacna, polecam jakby ktoś się zapuścił w tamte okolice!

DevilMayCry 24.06.2012 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1259389)
Lech to nie piwo, to napój chmielo-podobny :P


Ostatnio w HoB testowane:


http://www.smaki-piwa.pl/wp-content/...e/imgp2478.jpg




Pycha :)

tak samo jak to. Znajomy, z Browarów Południe, mówił o wystrzeganiu się piw "miodowych". Nie da się połączyć (bez drobnych chemikaliów ) piwa z miodem. Oni starali się to zrobić w uczciwy sposób. Poddali się :)

Ja polecam natomiast piwko Klasztorne. Także do zakupienia w HoB.

TSWojtas 24.06.2012 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez chudy_TSW (Post 1259373)
mi zasmakował ten nowy lech shandy (lemoniada)

Dużo lepsza w tym klimacie jest warka cytrynowa :)

Kocur 24.06.2012 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DevilMayCry (Post 1259441)
tak samo jak to. Znajomy, z Browarów Południe, mówił o wystrzeganiu się piw "miodowych". Nie da się połączyć (bez drobnych chemikaliów ) piwa z miodem. Oni starali się to zrobić w uczciwy sposób. Poddali się :)

Ja polecam natomiast piwko Klasztorne. Także do zakupienia w HoB.


Czy ja wiem ... w porze zimowej w Krakowskiej Kolibie na Siennej jak się uśmiechnie do barmanki albo się jest częstym bywalcem to do grzanego piwa (piwa, nie kufla w mikrofalówce) dodają łychę albo dwie miodu - taki grzaniec miażdży :)

serek.c2 24.06.2012 18:37

Właśnie mnie ochota wzięła na jakieś miodowe piwo - chciałem łyknąć Ciechana ale w sklepie brak więc wziąłem Lubuskie Miodowe. Kosztował ktoś?

speedfashion 24.06.2012 20:53

Mnie jakoś te Lubuskie nie przekonują. Jeśli chodzi o miodowe, to wysoko nad nim stawiam Ciechana. Z kolei te "egzotyczne" - np. jagodowe, czekoladowe itp. - są, moim zdaniem, fatalne. Naprawdę lepiej kupić Warkę Radler albo Lecha Shandy (chociaż cenowo bardziej się opłaca, przynajmniej u mnie). Tak samo niefajnie, także moim zdaniem, wypadają eksperymentalne Bernardy (z Browaru Zamkowego w Radomiu). Szczególnie ten o smaku coca-coli jest odrzucający (nawet kobieta moja nie dopiła!).

Moimi absolutnymi faworytami są ostatnio Ciechan Lagerowe (fenomenalne piwo) oraz Atak Chmielu z Pinty. Także Żywe i Awiatik dają radę - szczególnie w upalne dni.

serek.c2 25.06.2012 14:33

Racja - Lubuskie Miodowe w porównaniu do miodowego Ciechana wypada słabiutko... Zawiodłem się.

Gwiaździsty 25.06.2012 18:05

A jakie sa Wasze typy odnośnie piw zagranicznych ? Tylko bez piw z róznymi dodatkami typu "miodowe" bo nie jestem miłosnikiem paskudzenia piwa :). Piwo dla mnie to piwo bez dodatkowych smaków typu soczek + rurka. Swego czasu podczas pobytu w Niemczech lubiałem wypić piwo o nazwie Krombacher, po jakims czasie przekonałem się tez do piw typu weissbier pitych w Bawarii czyli metnych pszenicznych całkowicie innych w smaku i polecanych na trawienie przy jedzeniu obiadu. Tydzien temu wypiłem sentymentalnie DAB-a, piwo, które w czasach komuny przywiózł kolega z wizyty u ojca w Niemczech i delektowalismy się nim jako symbolem lepszego swiata.
Oczywiście jak każdy w latach postsowieckich smakowałem tez piwa czeskie, które były oknem na świat typu Zlaty Bażant itp.

LuKaS TSW 25.06.2012 18:20

Z tych popularnych zagranicznych piw to mi zasmakował Budweiser oraz Krusovice.A co do piw miodowych mi jakoś nie podchodzą za bardzo,może zimą w formie grzańca by były dobre,ale w normalnych warunkach wolę tradycyjny smak.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl