Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] Arka Gdynia - Wisła Kraków 25 luty piątek godz. 20:00 . (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7775)

lorddavy 25.02.2011 23:07

Wynik super, gra momentami wyglądała bardzo przyzwoicie, a trzeba wziąć poprawkę na zmrożoną murawę. Nowi na razie wyglądają dobrze. Z pozostałych to tragedią jest lewy obrońca Paljic, lepszy przeciwnik z pewnością wykorzysta te jego kiksy. No i trzeba mieć nadzieję, że odpali nam Genkov...

K* tak sobie myślę jakbyśmy mieli w składzie Brożków i tych nowych co ściągnięto to LM z palcem w dupie. W każdym razie z tym składem co teraz mamy mistrzostwo jest realne.

CH. 25.02.2011 23:09

bramka Małeckiego


http://www.youtube.com/watch?v=CD0A3qj2DMY

martin_6 25.02.2011 23:10

Może grać ale raczej nie zagra, bo pewnie woli grać dla Izraela, a jak będzie tak grał, to szybko go ich selekcjoner dostrzeże.

Titto 25.02.2011 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 1056144)
Nie może. :) Pewne info. Niestety albo stety, jak kto woli.

Nie zagrał on w oficjalnym spotkaniu, lecz w sparingu reprezentacji. Wg. obecnych przepisów FIFA taki zawodnik może jeszcze zmienić reprezentacje.

leszekm_ 25.02.2011 23:13

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Mel...142,1,727.html

Zmiany w przepisach obejmują Boenischa, ale nie Meliksona. Beonisch ma kilkadziesiąt meczy w młodzieżówkach Niemiec, ale żadnego w 1 kadrze, więc mógł u nas zagrać, ale jeśli zawodnik zagrał choćby pół sekundy w oficjalnym meczu 1 kadry to jest dla nas stracony.

@Titto

Sparing to oficjalny mecz.

murray 25.02.2011 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1056145)
Wynik super, gra momentami wyglądała bardzo przyzwoicie, a trzeba wziąć poprawkę na zmrożoną murawę. Nowi na razie wyglądają dobrze. Z pozostałych to tragedią jest lewy obrońca Paljic, lepszy przeciwnik z pewnością wykorzysta te jego kiksy. No i trzeba mieć nadzieję, że odpali nam Genkov...

K* tak sobie myślę jakbyśmy mieli w składzie Brożków i tych nowych co ściągnięto to LM z palcem w dupie. W każdym razie z tym składem co teraz mamy mistrzostwo jest realne.

A za dwa lata cały świat.
Nie przesadzajmy. Na razie to był jeden dobry mecz, chociaż trudno nie oprzeć się wrażeniu, że stanowi on solidny prognostyk przed resztą rundy, głównie z uwagi na sposób rozgrywania piłki. Nie gramy chaotycznie, licząc na przebłyski poszczególnych piłkarzy.

Lysy 25.02.2011 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DJ Hazel (Post 1056124)
Kiedy Melikson przechodził do Wisły zastanawiałem się po co nam na dobrą sprawę pomocnik skoro mamy Gargułę a potrzeba nam np bramkarza czy napastnika...

To źle się zastanawiałeś. Druga linia była naszą bolączką od czasów duetu Kosa-Zieniu. Co nam po Klose czy Rooneyu gdy w meczu z takimi pomocnikami jakich mieliśmy (mamy) nie dostaną ani jednego sensownego podania? I tak mimo wszystko uważam , że przydałby się nam drugi zawodnik o umiejętnościach technicznych i przyspieszeniu Meliksona... na skrzydło. Może Garguła przekona trenera grą na treningu, że zasługuje na miejsce na środku pomocy, Moar zajmie miejsce Małęgo, a Patryk zagra w końcu jako klasyczna "9" .

moce 25.02.2011 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1056151)
Może grać ale raczej nie zagra, bo pewnie woli grać dla Izraela, a jak będzie tak grał, to szybko go ich selekcjoner dostrzeże.

a myślisz że jak on grał w tej lidze izraelskiej że selekcjoner dopiero teraz go dostrzeże ?

Elefant 25.02.2011 23:17

Fajny początek !

Wszystko juz chyba powiedziane, ale zwróciłbym uwagę na spontaniczną radość piłkarzy po końcowym gwizdku.

AmaDeo_Krk_ 25.02.2011 23:17

śmiem twierdzić ze ten strzał głową(plecami) Rozicia z około 15minuty ktory obronił Pareiko to Pawełka ten strzał by przelobował

Jakubus 25.02.2011 23:18

Widać, że Melikson to zawodnik którego Wisła poszukiwała od dłuższego czasu. Nie boi się, bierze ciężar gry na siebie. Będzie z pewnością gwiazdą ligi, niebagatelna technika, duża szybkość, waleczność, dobre wyczucie tempa akcji.
Dawno nie widziałem tylu akcji Wisły na pierwszy kontakt, grali po ziemi, nie było już długich piłek na aferę, kilka 100procentowych sytuacji podbramkowych. Zdecydowanie to spotkania napawa sporym optymizmem, widać rękę Maaskanta w tym wszystkim. Co nie wielu z Was dostrzegło, drużyna fizycznie bardzo dobrze wyglądała( z czym poprzedni szkoleniowcy miewali problemy w spotkaniach inaugurujących rundy)

sportnh 25.02.2011 23:18

MELIKSON mowi po polsku?> Wie ktos?

IncognitoTSW 25.02.2011 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez moce (Post 1056160)
a myślisz że jak on grał w tej lidze izraelskiej że selekcjoner dopiero teraz go dostrzeże ?

Może jest podobny do Smudy, Smuda też nie widzi tego co ma pod nosem (Brożek, Głowacki)

Wojtas 25.02.2011 23:20

Bez kitu,po raz pierwszy od dawien dawna widzialem nasz druzyne grajaca z jakism ogolnym sensem i pomyslem.

Obralismy bardzo dobry kierunek i trzeba ufac Maaskantowi i Stanowi -oni wiedzą co robia.

Melikson wydaje sie byc juz naszym mozgiem,i tym kims na kogo czekalismy tyle lat.nareszcie :)

jesli on dokladnie "zrozumie" sie z Genkovem czy pomocnikami ,to to moze byc naprawde dobra druzyna,eh dobry humor cos we mnie wstapil,moze dlatego ze naresczie cos chyba w naszej Wisle drgnęło do przodu! :)

murray 25.02.2011 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1056161)
Fajny początek !

Wszystko juz chyba powiedziane, ale zwróciłbym uwagę na spontaniczną radość piłkarzy po końcowym gwizdku.

Co mi się podobało, to bieg Genkowa pod sektor. Widać chłopaki tworzą zgraną grupę, a dodatkowo czują więź z kibicami. Tak trzymać.

Przemas 25.02.2011 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1056166)
MELIKSON mowi po polsku?> Wie ktos?

Raczej nie bo niby czemu miałby umieć?

Teqcontroller 25.02.2011 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1056166)
MELIKSON mowi po polsku?> Wie ktos?


Nie.

1906 znaków. Info ? Poszukaj w prasie gdzies byl wywiad.

sportnh 25.02.2011 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przemas (Post 1056173)
Raczej nie bo niby czemu miałby umieć?

bo jego matka jest Polką..

bridgeburner 25.02.2011 23:24

Czarek razem z Sobolem w nastepnym meczu w wyjsciowym
Meleks na lepszej płycie przy lepszej pogodzie dopiero pokaże co potrafi
Fajnie Pereiko, pewnosć ,spokój w bramce - tego nam było trzeba
Jaliens zgodnie z oczekiwaniami, troche strat przy wyprowadzeniu
słabiej dzisiaj lewa strona zagrała ale i tak źle nie było

wiertar 25.02.2011 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 1056047)
Piękna bramka Małego. Bardzo fajna sprawa, że się "odwdzięczył" kibicom Arki :D Ciekawa tylko jestem z jakiegoż to powodu akurat na koszulce miał flagę "Pruszcz gdański" (a nie np. Wierność czy inne, których bym się po prostu prędzej spodziewała)?

:)

z takiego powodu ze Wisła grała z Arką... a nic tak podobno nie działa na śledzi jak bramka Patryka Małeckiego... znienawidzonego Wiślaka, który ma na sobie koszulkę jeszcze bardziej znienawidzonej Lechii (Pruszcz Gdański) w 88 minucie na jedne zero i to jeszcze na otwarcie tej wielkiej puszki z Rybami!!!!

podobno Rybacy już zapowiedzieli pikietę pod sejmem bo w tym roku Śledzie, mają przez to traumę i nie będą mogły się rozmnażać:)

KOMINEK 25.02.2011 23:25

Panowie tu jest temat Arka Wisła a nie Melikson jako taki . Temat reprezentacji był już tyle razy wałkowany tak że szczególnie tutaj zejdźcie z niego

a tak w temacie jestem ciekaw czy komisja ligi coś nie wymyśli i nie da Małemu jakiejś dodatkowej kary np obrażanie kibiców gospodarzy.
Nasi wracają też samolotem ??

licoo 25.02.2011 23:29

Jakby ktoś nie wiedział, to Patryk Małecki pod koszulką Wisły miał również koszulkę Lechii. Wydaje mi się że była na niej namalowana jedna z flag Lechii. Po meczu w Canal + widać było jeszcze jak całuje herb a do kamery krzyczy Wisła Kraków ( przynajmniej to było widać z ruchu warg bo niestety dźwięku już nie było). To mi się podoba, widać że Mały żyje z kibicami i dla niego Wisła to coś więcej niż tylko pracodawca, to prawdziwy Wiślak:)

P.S. Kibiców Arki powinni ukarać za okrzyki skierowane do Małego. Przecież gdyby wyzywano tak np. jakiegoś murzyna to kara na pewno by była.

Mario Nh 25.02.2011 23:39

Część osób pisze, że karnego na Genkovie nie było argumentując, że rywal nie popchnął go na tyle mocno. Natomiast ja widzę ewidentne kopnięcie naszego zawodnika. Maskaant też się zarzeka, ze karny był.

Grzadq 25.02.2011 23:41

Naprawdę, jestem pod dużym wrażeniem. Przynajmniej 3 z 5 transferów przeprowadzonych zimą już pokazało, że raczej się spłacą. Za Maliksona, o ile się pokażemy w pucharach, zgarniemy grubą kasę. Mr kupić - sprzedać - kogoś takiego nam brakowało na stanowisku.

Zaczynam też powoli rozumieć filozofie "Basałaja" - aż przyjemnie było patrzeć dzisiaj na grę chłopaków, naprawdę. I rzeczywiście, mając do wyboru przepłaconych gorszych polskich piłkarzy a zagranicznych porządnych piłkarzy (Melikson tańszy od Robaka, a jak się ma jeden do drugiego? :lol: ) to nawet przełknę to, że Wisła coraz mniej "wiślacka". Nie ma sentymentów w piłce, jeśli chcemy coś osiągnąć to musimy sięgać po najlepszych możliwych piłkarzy, bez patrzenia na paszporty. Dzisiejsze spotkanie, mimo że pierwsze i w ciężkich warunkach, zdaje się to potwierdzać. I Kirm jakoś zaczął lepiej grać, Mały coś strzelił. Naprawdę, optymistycznie można patrzeć na przyszłość. Z taką grą, wyniki prędzej czy później przyjdą.

*Jeśli mogę mieć uwagi to do gry obronnej, zwłaszcza Palić i Chavez. To była _tylko_ arka, będą jeszcze lepsi przeciwnicy, a i tak mieli parę dobrych sytuacji. Wszystkich się ich nie da wyeliminować, jasne, ale tak serducho mi szybciej biło jak widziałem jak nasz zwrotny Chavez w pojedynki biegowe się wdawał ...

Pan Jotka 25.02.2011 23:42

Mamy zajebistą drużynę, a najlepszy jest Żyd! ogólnie to miło oglądać!!!

GAMBOS 25.02.2011 23:42

dobry mecz !!! a silny miał pruszcz gdański pod koszulką :)

marek2a 25.02.2011 23:43

Mam nadzieje, ze byl to pierwszy krok do spadku arki bo uwazam, ze taki klub jak arka nie powinien byc w ekstraklasie ! Za wysokie progi :)

Tak właśnie myśle, że pozim naszej ligi podnosi się i miejsce Ary jest w 1-szej lidze(Polscy sędziowie lubią Arkę)

Donki 25.02.2011 23:45

Najlepsze jest to, że wygrywamy 1-0 a bramke strzela znienawidzony przez kibiców Małecki :D

I pozwole sobie zacytowac pare postów :
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1055920)
Arka strzeli pod koniec tak coś czuję!!! Nasi są bezradni w ataku... Kto to ma strzelić ... Małecki???

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 1055921)
Guła za Małego... bo ja już na to patrzeć nie mogę...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nieznajomy (Post 1055926)
Małecki NIE CHOLUJ TEJ PIŁKI ! PODAWAJ PODAWAJ PODAWAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1055927)
Podzielam zdanie.. Małecki jest W K U R W I A J Ą C Y w tej samolubności. Jedyne co się może Małecki zrobić to się za głowę złapać...


gianbuffon 25.02.2011 23:50

Pereiko, Wilk, Melikson kapitalny mecz! Kirm, Małecki, Genkov tez całkiem nieźle. Reszta niech dalej pracuje nad formą.
Radość po bramce Małego niesamowita. Zwłaszcza po tych okrzykach coś cie tak cicho i ubliżenia na Małego.

A tak w ogóle to do naszych: rzeczywiście tak cicho byliście? Bo w drugie połowie w ogóle nic nie słyszałem...

Donki 25.02.2011 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1056209)
Pereiko, Wilk, Melikson kapitalny mecz! Kirm, Małecki, Genkov tez całkiem nieźle. Reszta niech dalej pracuje nad formą.
Radość po bramce Małego niesamowita. Zwłaszcza po tych okrzykach coś cie tak cicho i ubliżenia na Małego.

A tak w ogóle to do naszych: rzeczywiście tak cicho byliście? Bo w drugie połowie w ogóle nic nie słyszałem...

Po pierwsze nasi napewno Ci teraz napiszą czy byli cicho :D
Po drugie, jak mozna oceniac doping na podstawie TV ?

emj10 25.02.2011 23:55

Jak wyglądała dziś gra Wisły względem tego co prezentowali na jesieni? Jak spisywała się defensywa z Jaliensem i czy Maor to naprawdę taki nieprzeciętny grajek? :)

atomek21 25.02.2011 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 1056199)
to nawet przełknę to, że Wisła coraz mniej "wiślacka".

chyba chciałeś napisać, że Wisła coraz mniej "polska"?

Grzadq 25.02.2011 23:59

Cytat:

Mamy zajebistą drużynę, a najlepszy jest Żyd! ogólnie to miło oglądać!!!
Myślę że powinieneś się wstrzymać od takich wycieczek. Niby go nie obrażasz, ale każdy wie o co chodzi -_-

Jeszcze jedna kwestia, na którą mało kto zwraca uwagę - mamy bardzo mocną, szeroką ławkę. Nie mógł zagrać Sobol, Wilk wszedł w jego miejsce i nie wiem czy nie zagrał jeszcze lepiej. Pomocników mamy tyle, że można naprawdę nieźle kombinować z ustawieniem, w ataku również. Nawet w linii obrony, chociaż tutaj bardziej ubogo, ale Bunoza też zaczął się jakoś rozgrywać pod koniec zeszłej rundy. Najgorzej chyba z lewym obrońcą. Tak poza tym to tak szeroka ławka, że raczej nie straszne nam kartki czy jakaś pojedyńcza kontuzja. Możemy spokojnie jechać na 2 fronty, bez przemęczania zawodników czy dobierania na siłę młodzików.

Cytat:

chyba chciałeś napisać, że Wisła coraz mniej "polska"?
Tak, dokładnie to miałem na myśli.

marek2a 26.02.2011 00:00

Maor,Maor Melikson.Za tydzień gramy z tymi
Volksdeutsche Chorzow licze na 3 bramki .Viva Maor!!!!!!

Karherop 26.02.2011 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1056217)
Jak wyglądała dziś gra Wisły względem tego co prezentowali na jesieni? Jak spisywała się defensywa z Jaliensem i czy Maor to naprawdę taki nieprzeciętny grajek? :)


Defensywa była dosyc dziurawa , ale sam Jaliens to naprawde solidny obrońca , na pewno był najlepszy w całym bloku defensywnym .

Nasza gra względem jesieni nabrała zdecydowanego pomysłu . Nawet gdyby padł remis 0-0 to byłbym zadowolony po tym spotkaniu . Melikson da nam jeszcze mnóstwo pociechy , mamy to jak w banku .

gianbuffon 26.02.2011 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1056215)
Po pierwsze nasi napewno Ci teraz napiszą czy byli cicho :D
Po drugie, jak mozna oceniac doping na podstawie TV ?

Po pierwsze nie oczekuję od nich odpowiedzi w tym momencie.
Po drugie nie uważam, że byli cicho, tylko oglądając mecz w TV nic nie słyszałem w drugiej połowie, stąd pytanie, czy rzeczywiście byli cicho, czy mi i kibicom arki fujarki się tylko wydawało?

HEDu 26.02.2011 00:07

dobry mecz. fajnie sie go oglądało ;) wreszcie czuć powiew jakości w drużynie.

Jeremi 26.02.2011 00:08

Cieszę się z zaangażowania w grę, z Maora, z dojrzalszej gry Małego, Z Wilka, z Genkova bo myślę, że się rozkręci, z bramkarza, bo nie srałem w gacie jak do niego podawali obrońcy :) Podziękowania dla naszego dyrektora sportowego, bo zrobił kawał dobrej roboty.

gromaders 26.02.2011 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1056202)
Mamy zajebistą drużynę, a najlepszy jest Żyd! ogólnie to miło oglądać!!!

dał byś sobie spokój, Melikson nasz najlepszy zawodnik w tym meczu, dawno nie wiedziałem żeby ktoś tak zasuwał jak on w Wiśle, brawo, takiego piłkarza nam brakowało, jak dziś oglądałem jego grę to aż nie dowierzałem
Wisła dziś? widać zalążki dobrej gry, chyba w końcu coś poszło do przodu, będzie dobrze, a nowi zawodnicy zostawiają po sobie dobre wrażenie (Maor wywarł na mnie ogromne wrażenie, takiego zawodnika w Wiśle w ofensywie dawno nie widziałem, potrafił sam ponad połowę boiska przejść), z niecierpliwością czekam na pierwszy mecz u nas!

JrQ- 26.02.2011 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1056226)
Po pierwsze nie oczekuję od nich odpowiedzi w tym momencie.
Po drugie nie uważam, że byli cicho, tylko oglądając mecz w TV nic nie słyszałem w drugiej połowie, stąd pytanie, czy rzeczywiście byli cicho, czy mi i kibicom arki fujarki się tylko wydawało?

nie było cicho, jak się sędzia pomylił na korzyść śledzi słychać było gromkie sędzia .... :rotfl:
dodatkowo kilka razy Wisełka rządzi w Krakowie etc

Pożycz markowe słuchafony od Westersyla :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl