Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

Kocur 25.12.2010 12:20

Czy ktoś się orientuje czy dalej jest warzone piwo "Smocza Głowa" ? I czy gdzieś można kupić - detalicznie.

Luquas 25.12.2010 13:46

Wie ktoś gdzie w Gorzowie Wielkopolskim można kupić piwo Ciechan (niepasteryzowany) albo Rybnicki ??

PedroNH 25.12.2010 18:20

Wiesz wiem że można zasmakować tego piwa w krakowskim pubie/klubie....Imbirze na ul. Szpitalnej.

DrewniaQ 26.12.2010 10:03

Noteckie sprzedane Gontyńcowi.Trzeba mieć nadzieję, że nie ulepszą i unowocześnią produkcji.

siara 26.12.2010 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1028168)
Czy ktoś się orientuje czy dalej jest warzone piwo "Smocza Głowa" ? I czy gdzieś można kupić - detalicznie.

Na 100% w "Piwniczce" przy Kobierzyńskiej. Co do ceny to około 3 zł

Kocur 26.12.2010 12:43

A można jakieś bliższe namiary - to nie moje okolice ;) "Piwniczka" to jest jakiś sklepik ? Monopol?

Z góry dzięki.

mlynnek 26.12.2010 13:32

czy ktoś natknął sie na piwo SPECJAL w Krakowie? smak niepowtarzalny, ale na kaszuby po nie nie chce mi się jechac :/

siara 26.12.2010 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1028377)
A można jakieś bliższe namiary - to nie moje okolice ;) "Piwniczka" to jest jakiś sklepik ? Monopol?

Z góry dzięki.


tak sklep, jakieś 500 - 1000 metrów za Tesco

Arkas 26.12.2010 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siara (Post 1028405)
tak sklep, jakieś 500 - 1000 metrów za Tesco

Zwany też "domkiem". A dokładnie już to jest to sklep "U Marii" na Kobierzyńskiej 61 bodajże.

Ela 03.01.2011 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1027891)
Oczywiście gust jest gust. Jednak w mojej opinii tej Łomży nie można podciągać pod kategorię piw niepasteryzowanych. Co prawda ma tak napisane na okładce ale termin ważności (chyba trzy miesiące) i chemia którą czuć w smaku każe sądzić że jest to tzw: piwo niepasteryzowane podrasowane. Tak jak napisałem: w smaku to czuć!. Co nie zmienia faktu że są tacy którym to piwo może smakować.

Tak - oczywiście, że jest podrasowane.
Nie mniej jako lekkie piwko dla orzeźwienia, mnie podchodzi.

Z niepasteryzowanych piłam w święta Raciborskie.
Nieco słodkawe, ale też całkiem niezłe.
Cytat:

PS: a z tym designem to dałaś mi do myślenia. Bardzo fajnie leży w dłoni tulipan z takiej butelki ale chyba nie o to Ci chodziło. Z drugiej strony jak pomyślę o innym potencjalnym zastosowaniu to aż czerwienieje na samą myśl ... :>.
Design etykietki.
Prosty, wręcz purystyczny - kolorystycznie zwłaszcza.


Zachęcam do spróbowania wspomnianego już wcześniej przeze mnie Brackiego Palm Ale Belgijskiego ( Grand Championa festiwalu piw domowych ) - to ewenement - ze względu i na recepturę i na fakt, że to limitowana edycja, która nie będzie powtarzana już.
No i uwarzyła je dziewczyna - Dorota Chrapek ;)

W piwie tym użyto pięć rodzajów słodu i dwa gatunki chmielu ( niemiecki i słoweński ) oraz specjalnie sprowadzane drożdże z Kalifornii.
Ma lekko "waizenowy" posmak, choć słodu pszenicznego tam nie ma. Mocno chmielone.
Sporo się w tym piwku dzieje.
Zebrał entuzjastyczne recenzje wielu specjalistów i piwowarów.

I dłużej go piję tym bardziej mi smakuje.

Radzę zakupić większą partię i zostawić kilka butelek na wakacje lub przyszłe święta.

Zeszłoroczny Grand Champion - Bracki Koźlak dojrzał i obecnie jest jeszcze lepszy :)

Lukasyno 03.01.2011 15:08

Piłem w święta ten browarek, zajebisty jest:D
Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 1027892)
Mnie Gosser austriacki ładnie podchodzi, inny jest, smaczny :)

http://www.beerstore.com.au/beerstor...ager_Large.jpg


Szali 04.01.2011 19:35

http://piweczko.net/zdjecia/perla_niepasteryzowana.jpg
Od grudnia na Lubelszczyźnie.
Niestety nie miałem okazji skosztować, ale podobno warto (w końcu to Perła) ;)
Jeśli ktoś na nią trafi w Krakowie niech da znać.

siwy0000 04.01.2011 21:00

Piłem, dość smaczna.
Zakupiona w nocnym na Bieżanowie.

Furbyy 04.01.2011 22:31

Orientuje się ktoś gdzie (o ile w ogóle) można kupić Brackie Pale Ale ?

Arturo Qr2nów 04.01.2011 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1031467)

Zachęcam do spróbowania wspomnianego już wcześniej przeze mnie Brackiego Palm Ale Belgijskiego ( Grand Championa festiwalu piw domowych ) - to ewenement - ze względu i na recepturę i na fakt, że to limitowana edycja, która nie będzie powtarzana już.
No i uwarzyła je dziewczyna - Dorota Chrapek ;)

Może dysponuje Pani jakimś zapasem, którym może się podzielić tudzież wie, gdzie takowe piwko można nabyć... :-)

ByQ 05.01.2011 00:03

Wie ktoś gdzie dostane w Krakowie Złotego Hrada?
Ostatni raz je piłem z 12 lat temu. Dobre?

OpEnTaNy 05.01.2011 00:15

Ja Pale Ale kupilem w Almie bo z tego co sie orientuje to tylko w tej sieci sklepow miala byc sprzedaz.
Jesli chodzi o zwyciezce tego konkursu oczywiscie.

EDIT:
Będzie to znak do rozpoczęcia sprzedaży w prawie 200 punktach w całej Polsce m.in.w sieciach delikatesów Alma, Piotr i Paweł i ok. 50 specjalistycznych sklepach z piwem. Tegoroczenego Grand Championa będzie można również degustować w wyselekcjonowanych restauracjach i pubach w całej Polsce. Stale aktualizowana lista sklepów i lokali dostępna na stronie www.festiwal-birofilia.pl „Piwo będzie sprzedawane do wyczerpania zapasów. Obecnie nie planujemy kolejnych warek” – mówi Janusz Konieczny, dyr. Browaru w Cieszynie.

John1906 05.01.2011 00:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ByQ (Post 1032334)
Wie ktoś gdzie dostane w Krakowie Złotego Hrada?
Ostatni raz je piłem z 12 lat temu. Dobre?

Widziałem je na stacjach BP, ale puszkowe tylko.

AYALA 05.01.2011 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ByQ (Post 1032334)
Wie ktoś gdzie dostane w Krakowie Złotego Hrada?
Ostatni raz je piłem z 12 lat temu. Dobre?

też to kiedyś pijałem ale znikło .Były dwa rodzaje strong i pils w dośc korzystnej cenie .Z 12-14 lat temu jak sięgam pamięcia to było.Jeszcze w tych starych butelkach sprzedawano.

Ela 05.01.2011 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 1032317)
Może dysponuje Pani jakimś zapasem, którym może się podzielić tudzież wie, gdzie takowe piwko można nabyć... :-)

Zapasik mam niewielki. Tak jak pisałam chcę zostawić do degustacji latem i następnej zimy :)

Forumowicz OpEnTaNy już odpowiedział, gdzie można dostać Pale Ale ( ja również kupowałam w Almie ) ale wiem o małym sklepiku mdz Rondem Kocmyrzowskim a XI LO, gdzie było dostępne już 5 grudnia.
We wspominanym w tym temacie sklepie na Krowoderskiej, też na pewno będzie.

Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany ciekawymi piwkami to ukazał się właśnie pierwszy regularny numer "Piwowara". Ten drukowany periodyk wydawany jest przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i redagowany przez grupę entuzjastów piwowarstwa.


http://img141.imageshack.us/img141/3350/piwog.jpg

zim zum 05.01.2011 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlynnek (Post 1028394)
czy ktoś natknął sie na piwo SPECJAL w Krakowie? smak niepowtarzalny, ale na kaszuby po nie nie chce mi się jechac :/

Na miodowej w całodobowym monopolu jest. Jak wejdziesz, to w lodówce po lewej :D

Krissu 05.01.2011 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 1032317)
Może dysponuje Pani jakimś zapasem, którym może się podzielić tudzież wie, gdzie takowe piwko można nabyć... :-)

W Almie w Galerii Kazimierz w Sylwestra bylo ich bardzo duzo.

Nie wydaje mi sie, zeby cokolwiek w tej materii uleglo zmianie.

Piwo przyzwoite. Sa gorsze, ale sa i lepsze.

Ela 05.01.2011 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 1032424)

Piwo przyzwoite. Sa gorsze, ale sa i lepsze.

Jeremiemu nie smakuje ? ;)

Kwestia indywidualnego podejścia.
Jak ktoś preferuje Pilsy, to Palm Ale mniej mu będzie smakować.

Oczywiście, że są lepsze piwa.
Dla mnie bezapelacyjnie nr jeden to wędzone marcowe z bamberskiego browaru Schlenkerla a nr dwa to Doppelbock z Kloster Andechs.

Nie mniej i to Palm Ale smakuje mi bardzo :-)

Krissu 05.01.2011 14:09

Nie tyle, ze nie smakuje. Zrobilem wieksze zapasy i rowniez mam troche odstawione na "potemu". Ale jednak nie uwazam tego piwa za jakies zjawisko.

Moze to kwestia wlasnie specyfiki belgijskiego Pale Ale. Bo Bitter na ten przyklad bardzo lubie.

Ela 18.01.2011 17:03

Dla zwolenników niefiltrowanych piw.
Natknęłam się wczoraj w osiedlowym sklepiku na Cornelius Greener Bio-Up.

http://img690.imageshack.us/img690/5987/greenerf.jpg



Właśnie go degustuję i jestem przyjemnie zaskoczona. Lubię ten typ piwa - słodkawe - podobnie jak piwa marcowe.

Poszukałam coś na jego temat i recenzje też ma dobre :

Cytat:

Greener Bio – Up to jedno z czterech nowych piw pod marką Cornelius, które dołączyły do Cornelius Weizenbier. Zawartość ekstraktu 14,1°Blg, zawartość alkoholu 6% objętościowo.

Piana niestety rozczarowuje. Jest średnioobfita, drobna, ale bardzo krótka. Znika po kilku minutach. Z kolorem jest już znacznie lepiej. Ciemnozłoty, niemal bursztynowy, ładnie opalizuje. Z racji, że jestem wyznawcą tezy, że mętne jest piękne, doceniam brak filtracji. Zapach przyjemny, słodowy. W smaku również dominują akcenty słodowe, jednak z wyraźnie, szczególnie jak na polskie warunki, zaznaczoną goryczką. To jest po prostu bardzo dobry niefiltrowany maerzen. Dlaczego więc nie nazwać piwa po prostu Marcowym? Przecież na rynku nie ma ani jednego polskiego marcowego (Złotego Smoka litościwie przemilczę). Przecież przy okazji Oktoberfest można by to piwo promować jako polskiego Festbiera. Przecież część konsumentów pamięta piwo Marcowe z Żywca. Dlaczego sobie utrudniać życie? Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Zdecydowanie polecam to piwo, bo poza restauracyjnymi browarami jest to wg mnie jedyny maerzen na rynku, w dodatku udany. Niech nie zraża Was kretyńska nazwa. A do browaru apeluję, żeby jak najszybciej pożegnał się z Greenerem i wprowadził Marcowe.







Kibic z Grodu Kraka 22.02.2011 12:08

Mam wielka prosbę do piwoszy : Jeden z małych browarów ma zamiar wprowadzić cztery nowe piwa na rynek w tgz sredniej półce , czy macie pomysły na nazwy owych piw. Browar mieści sie na południu Polski pierwsze ważenie około połowy marca.

DrewniaQ 22.02.2011 12:15

Wiślak! I wszystko jasne :)

Kocur 22.02.2011 12:17

Ostatnio kumpela robiła imprezę w pubie "Katedra" - http://katedra.krakow.pl/

Bardzo malutki lokal ale ma wszystkie polskie piwa wspomniane w tym temacie - cena ciut nieciekawa ale jak ktoś jest na głodzie ... ;)

Devonisch 22.02.2011 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1054273)
Ostatnio kumpela robiła imprezę w pubie "Katedra" - http://katedra.krakow.pl/

Bardzo malutki lokal ale ma wszystkie polskie piwa wspomniane w tym temacie - cena ciut nieciekawa ale jak ktoś jest na głodzie ... ;)

Nie chce mi się sprawdzać czy ktoś już rekomendował....... bo ja dorzucę od siebie pub Omerta na Kazimierzu. Takiego wyboru normalnych, polskich, prawdziwych piw nie widziałem nigdzie. Chemicznego syfu sklepowego tam nie uświadczysz. Ceny 7,50 - 12 PLN ale warto.

Zubert_Wisla 22.02.2011 12:26

Judasbuster :) albo wzorem vlepki Antypas :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl