Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

wislak68 06.05.2011 23:08

W długi weekend miałem okazję zabawić w lubelskim i spróbwać niepasteryzowanej Perły. Dobre.

crazykaro 06.05.2011 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1086906)
W długi weekend miałem okazję zabawić w lubelskim i spróbwać niepasteryzowanej Perły. Dobre.

Niepasteryzowana Perła to ściema tak jak niepasteryzowany Kasztelan czy Łomża. Oczywiście to nie oznacza że są niedobre

wislak68 07.05.2011 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1086914)
Niepasteryzowana Perła to ściema tak jak niepasteryzowany Kasztelan czy Łomża. Oczywiście to nie oznacza że są niedobre

Jeśli oceniać po terminie ważności to nie masz racji. Data przydatności P (niepasteryzowanej) to około 6 tygodni (tyle ile Ciechana). Kasztelan i Łomża to około 3 miesięcy. Jak wygląda dokładny proces technologiczny: nie wiem.

Kocur 05.06.2011 17:11

Kupiłem właśnie całą baterię pszenicznych - w tym takie coś:

http://i55.tinypic.com/30tt7bd.jpg


Ktoś pił takie cudo - czego się można po tym spodziewać ?

gigant 05.06.2011 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1106559)
Kupiłem właśnie całą baterię pszenicznych - w tym takie coś:

http://i55.tinypic.com/30tt7bd.jpg


Ktoś pił takie cudo - czego się można po tym spodziewać ?

Spodziewam się że po wypiciu całej baterii padniesz.

:P

speedfashion 05.06.2011 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1086614)
Od przyszłego tygodnia w sklepach powinny się już pojawić piwa z projektu Pinta...

Tak odnośnie tych piw - to szukałem w kilku sklepach i nie znalazłem. Jest jakaś pewna lokalizacja, gdzie je dostanę?

Edit:
bardzo Ci dziękuję. :)

Ela 06.06.2011 07:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1106700)
Tak odnośnie tych piw - to szukałem w kilku sklepach i nie znalazłem. Jest jakaś pewna lokalizacja, gdzie je dostanę?

Myślałam, że te piwa będą dostępne w większej ilości punktów.
Jeśli chodzi o Kraków, to są 4 miejsca, gdzie Pinta jest dostępna :

Sklep Strefa Piwa, Krowoderska 37

Sklep Sklepik z Piwem, os. Teatralne 28

Pub Omerta, ul. Kupa 3

Sklep Maria, ul. Kobierzyńska 61

Więcej informacji na tej nowopowstałej stronie Pinty :

http://www.browarpinta.pl/


p.s.
Zbliża się już Festiwal Birofilia 2011.
W dniach 17.06 - 18.06. 2011 , Żywiec

Program festiwalu :

http://www.festiwal-birofilia.pl/program-festiwalu.html

W tym roku nowość - konkurs na najładniejszą etykietę piwa domowego :-) :

http://img220.imageshack.us/img220/9...2011newslr.jpg

Oldpara 06.06.2011 07:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1086914)
Niepasteryzowana Perła to ściema tak jak niepasteryzowany Kasztelan czy Łomża. Oczywiście to nie oznacza że są niedobre

Zgadzam sie, że z tym "Niepasteryzowaniem" to jakiś trik marketingowy, ale trzeba przyznać, że "niepasteryzowany" Kasztelan mi bardzo smakuje. Bije na głowe standardowe piwa dostępne w standardowych sklepach :)

arti 06.06.2011 08:56

Moje ostatnie odkrycia ze sklepu przy Krowoderskiej to piwa Raciborskie (najbardziej lubię klasyczne) i Zawiercie (dla mnie najlepsze po prostu jasne pełne). Obydwa w/w browary mają jakąś dobrą wodę - smak jest bardzo fajny - dosyć wysublimowany rzekłbym.
Zachęcam do kosztowania i dyskusji:)

Maciuś 06.06.2011 09:04

Ja żłopie Budweisera Budvar, drogie ale to prawdziwe piwo a nie jakies siki.

crazykaro 06.06.2011 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1106836)
Ja żłopie Budweisera Budvar, drogie ale to prawdziwe piwo a nie jakies siki.

No i to jest piwo. Może i drogie ale warte swojej ceny. Budwiser 1975 równie dobry

Arkas 06.06.2011 12:43

Z droższych to polecam "Pale ale" browaru Kocur. 6,5 ,- kosztuje ale naprawdę dobry.
Fajny też jest Radegast, ale jego nie widziałem w Polsce.
Natomiast odradzam piwo "Atak chmielu". Atakuje ale jedynie zapachem spirytusu.

Kocur 06.06.2011 18:56

Kurcze, to Gościszewo to miód w gębie :)
Pszenica pełną gębą - z terminem ważności 2 tygodnie - co prawda cena taka hmmmm ale raz na 2 tygodnie można :)

Polecam.

adas123 06.06.2011 19:08

Osobiście polecam piwo Ciechan Wyborne jest takie jak nazwa,niektórzy sie zachwycają tez Miodowym dla mnie za słodkie ale jak na słodsze piwa ktorych nie lubie to i tak jest gut.Ostatnio w Auchan gdzie jest calkiem dobry wybór zauważylem Edelweissa.Jak w Austrii raz na ruski rok jestem to na okrągło.Zwłaszcza zielony ale niebieski i czerwony(dunkel) też świetne:)a z racji funduszy to i tak Tatra za 1,79 wymiata:D

siara 06.06.2011 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1106952)
Z droższych to polecam "Pale ale" browaru Kocur. 6,5 ,- kosztuje ale naprawdę dobry.
Fajny też jest Radegast, ale jego nie widziałem w Polsce.
Natomiast odradzam piwo "Atak chmielu". Atakuje ale jedynie zapachem spirytusu.


Co do "Ataku Chmielu" zupełnie się nie zgadzam. chyba , ze na jakąś felerną butelkę trafiłeś.

DrewniaQ 06.06.2011 19:50

Ja polecam swoje Irish Red Ale z CP :)

Kibic_1906 06.06.2011 20:37

Kasztelan - tani i dobry! ;) W każdym bądź razie lepszy od tych wielkich koncerniaków. A co do zagranicznych - pił ktoś kiedyś chorwacki Karlovaćko albo Ożujsko ? Pyszne! :)

AYALA 06.06.2011 22:04

Leżajsk niepasteryzowane, całkiem dobre.

Ela 07.06.2011 06:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siara (Post 1107118)
Co do "Ataku Chmielu" zupełnie się nie zgadzam. chyba , ze na jakąś felerną butelkę trafiłeś.

Ja również.
Zawartość alkoholu jest co prawda dość wysoka ( 6,1% alkoholu z 15,1% ekstraktu ), ale nie czuć tego.
Za to czuć chmielową goryczkę z lekką nutą cytrusową.

p.s. IPA trafiło pod strzechy Pychowic :)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic_1906 (Post 1107151)
Kasztelan - tani i dobry! ;) W każdym bądź razie lepszy od tych wielkich koncerniaków. A co do zagranicznych - pił ktoś kiedyś chorwacki Karlovaćko albo Ożujsko ? Pyszne! :)

Karlovacko i Ożujsko samo w sobie nie jest wybitne. Przyzwoite bałkańskie koncerniaki - ale w upale i dobrze zmrożone ( prawie oszronione jak to mają zwyczaj robić w Chorwacji ) smakują rzeczywiście całkiem nieźle :-)

adas123 07.06.2011 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic_1906 (Post 1107151)
Kasztelan - tani i dobry! ;) W każdym bądź razie lepszy od tych wielkich koncerniaków.


Kasztelan jest tak średnio niekoncernowy bo robi pod Carlsbergiem.Gdzieś ostatnio czytałem,że ono niby jest niepasteryzowane ale nie takimi sposobami jakie są stosowane w małych browarach.W nim musi być jakaś chemia solidniejsza bo niepasteryzowane piwo z data ważności powyżej 2tyg jest raczej niemożliwe:)

Ela 20.06.2011 08:35

Tegoroczny Festiwal Birofilia był rekordowy pod względem ilości i jakości piw z całego świata, które można było degustować.
Moim osobistym odkryciem są lambiki, czyli dzikie piwa belgijskie z owocową nutą. Dzikie dlatego iż fermentują z dzikich drożdży pobieranych z powietrza. I w sumie nigdy nie wiadomo do końca jaki będą miały smak i co z tego wyjdzie. Owocowe dlatego, że do brzeczki wrzuca się świeże owoce - na przykład maliny. Nie chcę tu nikogo do lambików zniechęcić, więc dodam, że piwo to nie ma nic wspólnego z Redsem ;) a aromat owocowy jest bardzo delikatny.
Udało mi się nabyć jedną butelkę lambika z minibrowaru w centrum Brukseli - 20 zł za 0,33 ! :shock:

Innym odkryciem jest piwo Chimay - podobno uznawane za jedno z najlepszych piw świata - warzone przez opactwo trapistów Notre-Dame de Scourmont w belgijskim mieście Chimay ( odmiany : złote, czerwone, niebieskie i białe )

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chimay_%28piwo%29


Na festiwalu miała też miejsce premiera trzech nowych piw projektu Pinta.
Są to : PINTA Pierwsza Pomoc ( lekkie 10,5 ekstraktu ), PINTA Odsiecz Wiedeńska ( Vienna Lager ) i PINTA 70/- Szylingów ( Szkockie Ale ).

http://img810.imageshack.us/img810/4189/80928115.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/9356/76996845.jpg

Wracając do Ataku Chmielu - piwo to zebrało znakomite recenzje ekspertów.
Na festiwalu piłam oryginalne IPLA ( 9 % zawartości alkoholu ) najwyższej jakości - i muszę powiedzieć, że choć Atak Chmielu różni się nieco nutami smakowymi to zrobienie tego piwa w polskich warunkach zasługuje na uznanie.



I jeszcze a propos etykiet.
W tym roku wyjątkowo różnorodne i dopracowane.
Zdjęcia prosto z obraz jury konkursowego ;) ( etykiety wyróżnione ) :

http://img841.imageshack.us/img841/1299/27404556.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/569/43970859.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/5830/96154883.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/9989/67143731.jpg

http://img121.imageshack.us/img121/323/42906191.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/3512/28194294.jpg



Dla zainteresowanych wynikami :

Konkurs Piw Domowych Festiwalu Birofilia 2011 rozstrzygnięty !

Najlepszym piwem Konkursu - Grand Championem KPD Birofilia 2011 zostało wybrane piwo Kolońskie, nawarzone przez Jana Szałę z Poznania.
W pozostałych kategoriach triumfowali: Jacek Michna z Łańcuta (Rosyjski Stout Imperialny oraz Bohemskie Ciemne), Tomasz Rogaczewski z Wieliczki (Scottish Ale 70/-), Waldemar Szweda z Opola (Vienna Lager) i ponownie Jan Szała (Belgijskie Złote Ale).


Konkurs Piw Rzemieślniczych Birofilia 2011 - wyniki:

Pszeniczne (Hefe-Weizen) 11-13°Blg
1. MajEr (Gliwice).
2. Brovarnia (Gdańsk).
3. Pivovaria (Radom).

Pilzner 11-13°Blg
1. Bierhalle (Polska).
2. Grodzka 15 (Lublin).
3. Brovaria (Poznań).

Piwo Ciemne (Dark Lager) 11-13,5°Blg
1. Brovarnia (Gdańsk).
2. Kowal (Koszalin).
3. Grodzka 15 (Lublin).

Konkurs Dziennikarzy Pszeniczna Bomba 2011 - wyniki:

1. C.K. Browar (Kraków).
2. BrowArmia (Warszawa).
3. MajEr (Gliwice).
Konkurs Etykiet Piw Domowych 2011 - wyniki:

1. Marek Sikorski (Wrocław).
2. Marek Sikorski (Wrocław).
3. Jacek Głuchowski (Gdańsk).
Wyróżnienie: Jacek Głuchowski (Gdańsk).

podszywacz 08.07.2011 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adas123 (Post 1107117)
Osobiście polecam piwo Ciechan Wyborne jest takie jak nazwa

Potwierdzam. Właśnie opróżniłem kolejne pół litry tego piwa. Doskonałe. Po wypiciu całości przyjemny posmak w ustach a nie trampek jak po spożyciu masówki. Pożegnałem się z Żywcem na rzecz tego piwa. Koleś w sklepiku osiedlowym ma w ciągłej sprzedaży w związku z tym nie obawiam się o jego brak.

arti 09.07.2011 09:25

Czy gdzieś w Krakowie można kupić piwo z tego Ezoterycznego Browaru Domowego za zdjęć Eli?

Ela 09.07.2011 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1123632)
Czy gdzieś w Krakowie można kupić piwo z tego Ezoterycznego Browaru Domowego za zdjęć Eli?

No to jeszcze raz :)


"Jeśli chodzi o Kraków, to są 4 miejsca, gdzie Pinta jest dostępna :

Sklep Strefa Piwa, Krowoderska 37

Sklep Sklepik z Piwem, os. Teatralne 28

Pub Omerta, ul. Kupa 3

Sklep Maria, ul. Kobierzyńska 61

Więcej informacji na stronie Pinty :

http://www.browarpinta.pl/ "

http://www.wislakrakow.com/forum/sho...&postcount=568

Lane natomiast można dostać w Omercie.
Polecam szczególnie Atak Chmielu.
Spotkało się z entuzjastycznymi recenzjami wśród piwowarów i smakoszy :-)

regis 10.07.2011 13:41

Ale on chyba pytał o to piwo "Nocny Marek", którego etykieta jest na trzecim i piątym zdjęciu, które wrzuciłaś (na dole etykiety jest napisane "Egzotyczny Browar Domowy").
A tego piwa nie da się chyba kupić nigdzie - robione jest na własny użytek i nie wolno go wprowadzać oficjalnie do sprzedaży.

arti 10.07.2011 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regis (Post 1124049)
Ale on chyba pytał o to piwo "Nocny Marek", którego etykieta jest na trzecim i piątym zdjęciu, które wrzuciłaś (na dole etykiety jest napisane "Egzotyczny Browar Domowy").
A tego piwa nie da się chyba kupić nigdzie - robione jest na własny użytek i nie wolno go wprowadzać oficjalnie do sprzedaży.

Dokładnie - pytałem o Nocnego Marka, Czerwone, Beuldys jesienny itd.
Dziękuję za adresy Elu -znam Pintę - jestem stałym klientem SP przy Krowoderskiej:)

thomasson 10.07.2011 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1113165)
Najlepszym piwem Konkursu - Grand Championem KPD Birofilia 2011 zostało wybrane piwo Kolońskie, nawarzone przez Jana Szałę z Poznania.

Od siebie dodam, że zwycięzca konkursu (podobnie jak dwaj poprzedni) będzie miał okazję uwarzyć swoje piwo w browarze w Cieszynie i w grudniu tego roku jego limitowana edycja zostanie wprowadzona do sprzedaży. :-D

Ela 10.07.2011 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1124087)
Dokładnie - pytałem o Nocnego Marka, Czerwone, Beuldys jesienny itd.
Dziękuję za adresy Elu -znam Pintę - jestem stałym klientem SP przy Krowoderskiej:)

No widzisz, nie doczytałam.
Miałam wrażenie, że mianem ezoteryczny określasz browar warzący Pintę :-)
Przepraszam za zamieszanie.

Regis dobrze napisał.
To etykiety robione do piw domowych i specjalnie na tegoroczną edycję Birofilii.
Nie do kupienia.
A szkoda.

Ela 21.07.2011 10:48

Pinta Atak Chmielu, piwem miesiąca w Krakowie

"Dziennikarze krakowskiego miesięcznika Krakow Post uznali Atak Chmielu za Piwo Miesiąca (lipca) ! W uzasadnieniu czytamy m.in, że PINTA Atak Chmielu to "rzeczywiście najlepsze cholerne piwo, jakie próbowaliśmy w tym roku :)"

http://www.krakowpost.com/article/2580

:-)

funkykoval 21.07.2011 15:15

A ja polecam Lwówek książęcy albo Lwówek Ratuszowy - niepasteryzowane (w sensie nieutrwalone) pianę trzyma długo i jest naprawdę niesamowite.
Z Lwówka bliżej do Wrocławia, więc nie wiem jak z dostępnością w krakowie - ale zdecydowanie POLECAM>>>>>

ajasz 21.07.2011 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1130707)
A ja polecam Lwówek książęcy albo Lwówek Ratuszowy - niepasteryzowane (w sensie nieutrwalone) pianę trzyma długo i jest naprawdę niesamowite.
Z Lwówka bliżej do Wrocławia, więc nie wiem jak z dostępnością w krakowie - ale zdecydowanie POLECAM>>>>>

Kolego,Kraków piszemy z dużej litery!

Kociewiak 24.07.2011 13:50

Pił ktoś któregoś ze Smoków Fortuny?

DrewniaQ 24.07.2011 13:59

Złoty, Srebrny, Czarny, Czerwony :)

Kociewiak 24.07.2011 14:00

Dobre są? Bo tak się zastanawiałem czy kupić, ale najpierw może przeczytam, kogoś opinie na temat tych piw :)

Kocur 24.07.2011 14:08

Opinie są jak dupa - każdy ma własną.

Ja piłem i są dobre ale nie bardzo dobre - jeśli mówimy w kategorii piw "niszowych".

Bo do Żywca czy innego Tyskiego zwłaszcza lanego w knajpach to w ogóle nie ma co porównywać bo każde jest lepsze :)

Kociewiak 24.07.2011 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1132523)
Opinie są jak dupa - każdy ma własną.

no to wiadomo :)

EDIT: Dzięki

DrewniaQ 24.07.2011 14:11

Czarne i czerwone mylą mi się już teraz. Jedno jest słodsze, a drugie bardziej kawowe, wytrawne.
Złoty chyba najlepszy, ma posmaki górnej fermentacji, chociaż to nietrafne określenie, ale nie umiem znaleźć odpowiedniego. Srebrny różnie, raz mi smakował, a raz metalem zajeżdżał. Ogólnie warto spróbować za taką cenę (okolice 3zł).

Arkas 02.08.2011 13:19

Podczas krótkiego pobytu we Lwowie, miałem okazję popróbować kilka ukraińskich piw.
Tak oto, jak ktoś będzie tam w knajpie polecam Zielnik ( <- tak się wymawia a pisze jakoś 3ielnik czy coś takiego). Dostępny chyba tylko jako lane w knajpach, bardzo fajne.
Z butelkowych piw, polecę "Stare Misto" oraz premium Obołon. Dobre, nie czuć mocno goryczki, fajny bursztynowy kolor, mimo że to są pasteryzowane piwa, to polecam jak ktoś bedzie miał okazję takowe kupić.

Ela 29.08.2011 15:11

Pinta znowu warzy.
Tzn ma warzyć. Nowe piwa są na listopad przygotowywane.

Na pewno będzie stout ( porter ) i uwaga.... wędzony koźlak :-)
Nazwy jeszcze nie są wymyślone poza jedną :"Dobry wieczór".

Prezydentowa 29.08.2011 15:23

Niedawno odkryłam, że moim ulubionym piwem jest Obołon biały. Nie wiem, jakim cudem na niego wcześniej nie trafiłam, bo Obołonów degustowałam mnóstwo. Jest przepyszny!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl