![]() |
W długi weekend miałem okazję zabawić w lubelskim i spróbwać niepasteryzowanej Perły. Dobre.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Kupiłem właśnie całą baterię pszenicznych - w tym takie coś:
http://i55.tinypic.com/30tt7bd.jpg Ktoś pił takie cudo - czego się można po tym spodziewać ? |
Cytat:
:P |
Cytat:
Edit: bardzo Ci dziękuję. :) |
Cytat:
Jeśli chodzi o Kraków, to są 4 miejsca, gdzie Pinta jest dostępna : Sklep Strefa Piwa, Krowoderska 37 Sklep Sklepik z Piwem, os. Teatralne 28 Pub Omerta, ul. Kupa 3 Sklep Maria, ul. Kobierzyńska 61 Więcej informacji na tej nowopowstałej stronie Pinty : http://www.browarpinta.pl/ p.s. Zbliża się już Festiwal Birofilia 2011. W dniach 17.06 - 18.06. 2011 , Żywiec Program festiwalu : http://www.festiwal-birofilia.pl/program-festiwalu.html W tym roku nowość - konkurs na najładniejszą etykietę piwa domowego :-) : http://img220.imageshack.us/img220/9...2011newslr.jpg |
Cytat:
|
Moje ostatnie odkrycia ze sklepu przy Krowoderskiej to piwa Raciborskie (najbardziej lubię klasyczne) i Zawiercie (dla mnie najlepsze po prostu jasne pełne). Obydwa w/w browary mają jakąś dobrą wodę - smak jest bardzo fajny - dosyć wysublimowany rzekłbym.
Zachęcam do kosztowania i dyskusji:) |
Ja żłopie Budweisera Budvar, drogie ale to prawdziwe piwo a nie jakies siki.
|
Cytat:
|
Z droższych to polecam "Pale ale" browaru Kocur. 6,5 ,- kosztuje ale naprawdę dobry.
Fajny też jest Radegast, ale jego nie widziałem w Polsce. Natomiast odradzam piwo "Atak chmielu". Atakuje ale jedynie zapachem spirytusu. |
Kurcze, to Gościszewo to miód w gębie :)
Pszenica pełną gębą - z terminem ważności 2 tygodnie - co prawda cena taka hmmmm ale raz na 2 tygodnie można :) Polecam. |
Osobiście polecam piwo Ciechan Wyborne jest takie jak nazwa,niektórzy sie zachwycają tez Miodowym dla mnie za słodkie ale jak na słodsze piwa ktorych nie lubie to i tak jest gut.Ostatnio w Auchan gdzie jest calkiem dobry wybór zauważylem Edelweissa.Jak w Austrii raz na ruski rok jestem to na okrągło.Zwłaszcza zielony ale niebieski i czerwony(dunkel) też świetne:)a z racji funduszy to i tak Tatra za 1,79 wymiata:D
|
Cytat:
Co do "Ataku Chmielu" zupełnie się nie zgadzam. chyba , ze na jakąś felerną butelkę trafiłeś. |
Ja polecam swoje Irish Red Ale z CP :)
|
Kasztelan - tani i dobry! ;) W każdym bądź razie lepszy od tych wielkich koncerniaków. A co do zagranicznych - pił ktoś kiedyś chorwacki Karlovaćko albo Ożujsko ? Pyszne! :)
|
Leżajsk niepasteryzowane, całkiem dobre.
|
Cytat:
Zawartość alkoholu jest co prawda dość wysoka ( 6,1% alkoholu z 15,1% ekstraktu ), ale nie czuć tego. Za to czuć chmielową goryczkę z lekką nutą cytrusową. p.s. IPA trafiło pod strzechy Pychowic :) Cytat:
|
Cytat:
Kasztelan jest tak średnio niekoncernowy bo robi pod Carlsbergiem.Gdzieś ostatnio czytałem,że ono niby jest niepasteryzowane ale nie takimi sposobami jakie są stosowane w małych browarach.W nim musi być jakaś chemia solidniejsza bo niepasteryzowane piwo z data ważności powyżej 2tyg jest raczej niemożliwe:) |
Tegoroczny Festiwal Birofilia był rekordowy pod względem ilości i jakości piw z całego świata, które można było degustować.
Moim osobistym odkryciem są lambiki, czyli dzikie piwa belgijskie z owocową nutą. Dzikie dlatego iż fermentują z dzikich drożdży pobieranych z powietrza. I w sumie nigdy nie wiadomo do końca jaki będą miały smak i co z tego wyjdzie. Owocowe dlatego, że do brzeczki wrzuca się świeże owoce - na przykład maliny. Nie chcę tu nikogo do lambików zniechęcić, więc dodam, że piwo to nie ma nic wspólnego z Redsem ;) a aromat owocowy jest bardzo delikatny. Udało mi się nabyć jedną butelkę lambika z minibrowaru w centrum Brukseli - 20 zł za 0,33 ! :shock: Innym odkryciem jest piwo Chimay - podobno uznawane za jedno z najlepszych piw świata - warzone przez opactwo trapistów Notre-Dame de Scourmont w belgijskim mieście Chimay ( odmiany : złote, czerwone, niebieskie i białe ) http://pl.wikipedia.org/wiki/Chimay_%28piwo%29 Na festiwalu miała też miejsce premiera trzech nowych piw projektu Pinta. Są to : PINTA Pierwsza Pomoc ( lekkie 10,5 ekstraktu ), PINTA Odsiecz Wiedeńska ( Vienna Lager ) i PINTA 70/- Szylingów ( Szkockie Ale ). http://img810.imageshack.us/img810/4189/80928115.jpg http://img94.imageshack.us/img94/9356/76996845.jpg Wracając do Ataku Chmielu - piwo to zebrało znakomite recenzje ekspertów. Na festiwalu piłam oryginalne IPLA ( 9 % zawartości alkoholu ) najwyższej jakości - i muszę powiedzieć, że choć Atak Chmielu różni się nieco nutami smakowymi to zrobienie tego piwa w polskich warunkach zasługuje na uznanie. I jeszcze a propos etykiet. W tym roku wyjątkowo różnorodne i dopracowane. Zdjęcia prosto z obraz jury konkursowego ;) ( etykiety wyróżnione ) : http://img841.imageshack.us/img841/1299/27404556.jpg http://img405.imageshack.us/img405/569/43970859.jpg http://img3.imageshack.us/img3/5830/96154883.jpg http://img221.imageshack.us/img221/9989/67143731.jpg http://img121.imageshack.us/img121/323/42906191.jpg http://img189.imageshack.us/img189/3512/28194294.jpg Dla zainteresowanych wynikami : Konkurs Piw Domowych Festiwalu Birofilia 2011 rozstrzygnięty ! Najlepszym piwem Konkursu - Grand Championem KPD Birofilia 2011 zostało wybrane piwo Kolońskie, nawarzone przez Jana Szałę z Poznania. W pozostałych kategoriach triumfowali: Jacek Michna z Łańcuta (Rosyjski Stout Imperialny oraz Bohemskie Ciemne), Tomasz Rogaczewski z Wieliczki (Scottish Ale 70/-), Waldemar Szweda z Opola (Vienna Lager) i ponownie Jan Szała (Belgijskie Złote Ale). Konkurs Piw Rzemieślniczych Birofilia 2011 - wyniki: Pszeniczne (Hefe-Weizen) 11-13°Blg 1. MajEr (Gliwice). 2. Brovarnia (Gdańsk). 3. Pivovaria (Radom). Pilzner 11-13°Blg 1. Bierhalle (Polska). 2. Grodzka 15 (Lublin). 3. Brovaria (Poznań). Piwo Ciemne (Dark Lager) 11-13,5°Blg 1. Brovarnia (Gdańsk). 2. Kowal (Koszalin). 3. Grodzka 15 (Lublin). Konkurs Dziennikarzy Pszeniczna Bomba 2011 - wyniki: 1. C.K. Browar (Kraków). 2. BrowArmia (Warszawa). 3. MajEr (Gliwice). Konkurs Etykiet Piw Domowych 2011 - wyniki: 1. Marek Sikorski (Wrocław). 2. Marek Sikorski (Wrocław). 3. Jacek Głuchowski (Gdańsk). Wyróżnienie: Jacek Głuchowski (Gdańsk). |
Cytat:
|
Czy gdzieś w Krakowie można kupić piwo z tego Ezoterycznego Browaru Domowego za zdjęć Eli?
|
Cytat:
"Jeśli chodzi o Kraków, to są 4 miejsca, gdzie Pinta jest dostępna : Sklep Strefa Piwa, Krowoderska 37 Sklep Sklepik z Piwem, os. Teatralne 28 Pub Omerta, ul. Kupa 3 Sklep Maria, ul. Kobierzyńska 61 Więcej informacji na stronie Pinty : http://www.browarpinta.pl/ " http://www.wislakrakow.com/forum/sho...&postcount=568 Lane natomiast można dostać w Omercie. Polecam szczególnie Atak Chmielu. Spotkało się z entuzjastycznymi recenzjami wśród piwowarów i smakoszy :-) |
Ale on chyba pytał o to piwo "Nocny Marek", którego etykieta jest na trzecim i piątym zdjęciu, które wrzuciłaś (na dole etykiety jest napisane "Egzotyczny Browar Domowy").
A tego piwa nie da się chyba kupić nigdzie - robione jest na własny użytek i nie wolno go wprowadzać oficjalnie do sprzedaży. |
Cytat:
Dziękuję za adresy Elu -znam Pintę - jestem stałym klientem SP przy Krowoderskiej:) |
Cytat:
|
Cytat:
Miałam wrażenie, że mianem ezoteryczny określasz browar warzący Pintę :-) Przepraszam za zamieszanie. Regis dobrze napisał. To etykiety robione do piw domowych i specjalnie na tegoroczną edycję Birofilii. Nie do kupienia. A szkoda. |
Pinta Atak Chmielu, piwem miesiąca w Krakowie
"Dziennikarze krakowskiego miesięcznika Krakow Post uznali Atak Chmielu za Piwo Miesiąca (lipca) ! W uzasadnieniu czytamy m.in, że PINTA Atak Chmielu to "rzeczywiście najlepsze cholerne piwo, jakie próbowaliśmy w tym roku :)" http://www.krakowpost.com/article/2580 :-) |
A ja polecam Lwówek książęcy albo Lwówek Ratuszowy - niepasteryzowane (w sensie nieutrwalone) pianę trzyma długo i jest naprawdę niesamowite.
Z Lwówka bliżej do Wrocławia, więc nie wiem jak z dostępnością w krakowie - ale zdecydowanie POLECAM>>>>> |
Cytat:
|
Pił ktoś któregoś ze Smoków Fortuny?
|
Złoty, Srebrny, Czarny, Czerwony :)
|
Dobre są? Bo tak się zastanawiałem czy kupić, ale najpierw może przeczytam, kogoś opinie na temat tych piw :)
|
Opinie są jak dupa - każdy ma własną.
Ja piłem i są dobre ale nie bardzo dobre - jeśli mówimy w kategorii piw "niszowych". Bo do Żywca czy innego Tyskiego zwłaszcza lanego w knajpach to w ogóle nie ma co porównywać bo każde jest lepsze :) |
Cytat:
EDIT: Dzięki |
Czarne i czerwone mylą mi się już teraz. Jedno jest słodsze, a drugie bardziej kawowe, wytrawne.
Złoty chyba najlepszy, ma posmaki górnej fermentacji, chociaż to nietrafne określenie, ale nie umiem znaleźć odpowiedniego. Srebrny różnie, raz mi smakował, a raz metalem zajeżdżał. Ogólnie warto spróbować za taką cenę (okolice 3zł). |
Podczas krótkiego pobytu we Lwowie, miałem okazję popróbować kilka ukraińskich piw.
Tak oto, jak ktoś będzie tam w knajpie polecam Zielnik ( <- tak się wymawia a pisze jakoś 3ielnik czy coś takiego). Dostępny chyba tylko jako lane w knajpach, bardzo fajne. Z butelkowych piw, polecę "Stare Misto" oraz premium Obołon. Dobre, nie czuć mocno goryczki, fajny bursztynowy kolor, mimo że to są pasteryzowane piwa, to polecam jak ktoś bedzie miał okazję takowe kupić. |
Pinta znowu warzy.
Tzn ma warzyć. Nowe piwa są na listopad przygotowywane. Na pewno będzie stout ( porter ) i uwaga.... wędzony koźlak :-) Nazwy jeszcze nie są wymyślone poza jedną :"Dobry wieczór". |
Niedawno odkryłam, że moim ulubionym piwem jest Obołon biały. Nie wiem, jakim cudem na niego wcześniej nie trafiłam, bo Obołonów degustowałam mnóstwo. Jest przepyszny!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl