Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

leyzer87 22.02.2011 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic z Grodu Kraka (Post 1054268)
Mam wielka prosbę do piwoszy : Jeden z małych browarów ma zamiar wprowadzić cztery nowe piwa na rynek w tgz sredniej półce , czy macie pomysły na nazwy owych piw. Browar mieści sie na południu Polski pierwsze ważenie około połowy marca.

Moja propozycja - Galicja! Tantiemy za nazwę proszę przysyłać w browarze. :p

sandomingo 22.02.2011 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic z Grodu Kraka (Post 1054268)
Mam wielka prosbę do piwoszy : Jeden z małych browarów ma zamiar wprowadzić cztery nowe piwa na rynek w tgz sredniej półce , czy macie pomysły na nazwy owych piw. Browar mieści sie na południu Polski pierwsze ważenie około połowy marca.

Jedna lub dwie nazwy związane z nazwą miejscowości, w której jest browar. Taka nazwa - moim zdaniem - zapada w pamięć i dobrze wyróżnia dane piwo.

zim zum 22.02.2011 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zubert_Wisla (Post 1054282)
Judasbuster :) albo wzorem vlepki Antypas :)

wymyślasz nazwe firmy z Toy Toyami czy piwa ?

AYALA 22.02.2011 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 1054289)
Moja propozycja - Galicja! Tantiemy za nazwę proszę przysyłać w browarze. :p

też mi sie podoba Galicja albo Galicyjskie też ładnie brzmi.Może też byc Krakauer Pils

crazykaro 22.02.2011 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1054298)
też mi sie podoba Galicja albo Galicyjskie też ładnie brzmi.Może też byc Krakauer Pils

Wiesz ze pils/pilsner to jest gatunek piwa i nie kazde piwo sie tak można nazwać?

Zubert_Wisla 22.02.2011 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1054297)
wymyślasz nazwe firmy z Toy Toyami czy piwa ?

Jak będzie konkurs na toy-toye to też podam. Nie każdy post musi być brany na poważnie. A co do poważnej nazwy to może właśnie ta z nazwą związaną z miejscowością/regionem.Jeśli to miejscowość bliżej gór to może Górskie, Górskie mocne, ale Galicyjskie wpada w ucho, chwytliwa nazwa. Cztery Galicyjskie proszę :-D.
Mogło by być Krakus, ale się będzie z wódeczką kojarzyć

Kibic z Grodu Kraka 22.02.2011 21:05

leyzer87 dzieki mnie się spodobało Galicja brzmi dumnie tym bardziej że ma byc sprzedawane tylko w wybranych miastach
Sandomingo niestety nazwa miejscowości odpada conajmniej z dwóch powodów . Jest lekko mówiąc mało medialna marketingowo po drugie juz kiedys bylo takie więc moze się źle kojarzyć

Piotrek87 22.02.2011 21:13

mój pomysł na nazwę piwa to SPERMA SZATANA. brzmi dumnie i zachęci na pewno do kupna.

stawski 22.02.2011 22:13

Sperma szatana to jabcok z bodajże Borzęcina, więc nazwa zajęta :P

eryk_cartman 23.02.2011 11:00

Wczoraj wieczorem testowałem:

Zawiercie Jasne pełne średnie w smaku.
Lwówek Książęcy nawet dobry
Piwo Pyszne zdecydowany lider z tej trójki. Ciekawy słodkawy posmak.

wiktorpiekarski 23.02.2011 11:02

Ile najwięcej piw wypiliście podczas jednego dnia/wieczoru ? ja 7 podawajcie wasze rekordy

arti 23.02.2011 11:06

10x0,5l - niestety żywiec itp. słabe samopoczucie w ciągu następnego dnia.
W Holandii zdażyło mi się pić po 7-8 butelek 0,5 (Holandia, Belgia, Francja) przez 3-4 kolejne wieczory. Nastepnego dnia o 8 - zero problemów... znacząca różnica w jakości i surowcach niestety...:(

arti 23.02.2011 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic z Grodu Kraka (Post 1054268)
Mam wielka prosbę do piwoszy : Jeden z małych browarów ma zamiar wprowadzić cztery nowe piwa na rynek w tgz sredniej półce , czy macie pomysły na nazwy owych piw. Browar mieści sie na południu Polski pierwsze ważenie około połowy marca.

Grybów?
to może np. krynickie albo palenica albo zdrojowe (ale nie wiem czy konstancin tego nie ma) albo parkowe:)

Watts 23.02.2011 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 1054289)
Moja propozycja - Galicja! Tantiemy za nazwę proszę przysyłać w browarze. :p

"Rabator Galicyjski"

"Sześć Rabatorów pozbawi Cię łba" :D

bartek89TS 23.02.2011 11:29

12x0,5 Harnas butelka.z 13 zasnąłem:DNawet zostało to udokumentowane:)Najlepsze jest to, że piwo było otwarte i nie upite trzymałem je w rece śpiąc ok 2 godziny..nie uroniłem ani kropli:D

Bartosz 23.02.2011 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bartek89TS (Post 1054608)
12x0,5 Harnas butelka.z 13 zasnąłem:DNawet zostało to udokumentowane:)Najlepsze jest to, że piwo było otwarte i nie upite trzymałem je w rece śpiąc ok 2 godziny..nie uroniłem ani kropli:D

Smakoszem to raczej nie jesteś...

LuKaS TSW 23.02.2011 11:46

Mi ostatnio zasmakowało piwo Krzepkie z Browaru Kormoran,i mimo wszystko Łomża Miodowe,dobre na ból gardła:) Na wieczór z ligą mistrzów zakupiłem Zawiercie czekoladowe,jestem ciekaw jak takie piwo smakuje.

K-TSW 23.02.2011 22:00

Dla mnie to nasze Zawierciańskie piwo jest nieudane. Czekoladowe i bursztynowe niezbyt dobre... jakiś smak jeszcze ma miodowe. Raczej już tamtych się nie napiję, nie mają tego smaku ;]

AYALA 27.02.2011 15:34

bardziej Wam smakuje Żubr czy Harnaś ?

emj10 27.02.2011 15:38

Z tej półki cenowej zdecydowanie Harnaś.

didzej132 27.02.2011 15:39

Swego czasu harnaś (ale teraz tylko w butelce ) bo w puszcze się tak do harnasia zraziłem że już nie kupie , ale i tak najlepszy lech ;p

emj10 27.02.2011 15:50

Ja te tańsze piwa typu Harnaś, czy Tatra używam przy robieniu grzańca, bo do tego nadają się znakomicie.

LuKaS TSW 27.02.2011 16:01

15 latek i ekspert od piwa... Ja ostatnio zakupiłem Lubuskie Zielone,całkiem przyjemne piweczko,i ten kolorek:)

didzej132 27.02.2011 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 1056989)
15 latek i ekspert od piwa...

Nie ekspert tylko powiedziałem swoje zdanie . Ty jak miałeś 15/16 lat to nie piłeś ?? :-)

crazykaro 27.02.2011 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez didzej132 (Post 1057001)
Nie ekspert tylko powiedziałem swoje zdanie . Ty jak miałeś 15/16 lat to nie piłeś ?? :-)

Nie nie każdy jak miał 15 lat popijał piwo

Mistel 27.02.2011 17:41

Ja osobiście najbardziej lubię Tyskie i Warkę Strong :) A jak portfel grubszy to lubię sobie iść na ciemne do CK Browar.

AYALA 27.02.2011 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1057045)
Nie nie każdy jak miał 15 lat popijał piwo

czasy sie zmieniają,co raz młodsi zaczynaja tankowac.Piwo to nasze paliwo jak to sie mówi

Zubert_Wisla 27.02.2011 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1056973)
bardziej Wam smakuje Żubr czy Harnaś ?

Zdecydowanie Żuberek :) Harnasia się zmęczy ale jak napisał kolega wyżej absolutnie nie z puszki. Latem nie ma jak zimna Perła w Yakuzie :) Z zagranicznych tańszych piw polecam piwo Schwechater dostępne w Austrii ale chyba w Cieszynie też się kupi.
P.S. gdyby ktoś był w browarze Spiż bądź w Wrocławiu lub w klubie Spiż w Katowicach polecam piwko jasne. Warto spróbować :)

gigant 27.02.2011 18:38

W ramach informacji, od jutra w Lidlu duza butla Carlsberga 0,66 l po 2,22 zł.

emj10 28.02.2011 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1057085)
W ramach informacji, od jutra w Lidlu duza butla Carlsberga 0,66 l po 2,22 zł.

Dzięki. Zapas na wiosnę zrobiony :)

IncognitoTSW 28.02.2011 16:41

Perła Export z butelki smakuje bardzo dobrze jak na cenę 2,35 zł.

DarekK_11 28.02.2011 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1057533)
Perła Export z butelki smakuje bardzo dobrze jak na cenę 2,35 zł.

Nawet nie biorąc pod uwagę ceny jest bardzo dobra :)
Polecam też Łomże - podobny smak.

AYALA 28.02.2011 21:16

Perła to Lubelskie piwko a w tym rejonie są największe w Polsce plantacje chmielu.Łomża równie dobre, właśnie sobie 3 przechyliłem.Podobnie jak w Perle czuc chmiel a to podstawa

IncognitoTSW 28.02.2011 21:23

Prawda, Łomża i Perła są bardzo dobre. W Łomży czuć więcej goryczy, przynajmniej ja czuję.

DarekK_11 28.02.2011 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1057731)
Perła to Lubelskie piwko a w tym rejonie są największe w Polsce plantacje chmielu.Łomża równie dobre, właśnie sobie 3 przechyliłem.Podobnie jak w Perle czuc chmiel a to podstawa

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1057740)
Prawda, Łomża i Perła są bardzo dobre. W Łomży czuć więcej goryczy, przynajmniej ja czuję.

Widzę, że mamy podobne zdanie :)

Na + Perełki jest jeszcze "reklama" w Yakuzzie (chyba dlatego na nią trafiłem) :)

Polecicie jeszcze jakiś browar podobny do Perełki i Łomży?

LuKaS TSW 01.03.2011 09:31

Można polecić jeszcze piwo Zwierzyniec http://www.sachalin.pl/images/Zwierz...5p_400x300.jpg również browarów lubelskich,do kupienia min. w świecie piw na Długiej.

IncognitoTSW 01.03.2011 19:37

Jakby ktoś szukał ciekawych cen, to jest w tym tygodniu promocja w Lidlu - Carlsberg 0,66L za 2,22zł.

jumson 01.03.2011 20:00

Jestem właśnie właśnie z lubelskich stron i powiem wam, że mi dla przykładu Perła się przepiła i nie mogę już tego chmielu. Opiłem się tego tyle za małolata, że teraz wszystko byle nie Perła . Jeśli szukacie tańszego zastępnika Lecha czy Carlsberga to pewnie będzie wam smakować Goolman ale pewnie w Krk trudno dostępny. Dobrym dla was piwem powinno być też po prostu Lubelskie, jeśli oczywiście znajdziecie u Krk.
Sam popijam jak burżuj Żywca, a jak na ilość albo gdy zbyt dużo drobnych to Karpackie Premium(całkiem niezłe).

saklak1906 01.03.2011 20:10

[QUOTE=Incognito2192;1058121 Carlsberg 0,66L za 2,22zł.[/QUOTE]

Tylko jeszcze powiedz ze zielony. Tego glowna do ust juz nigdy w zyciu nie wezme. Raz to smak dwa zalatwili browar Okocim na cacy.

eryk_cartman 01.03.2011 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 1058131)
Tylko jeszcze powiedz ze zielony. Tego glowna do ust juz nigdy w zyciu nie wezme. Raz to smak dwa zalatwili browar Okocim na cacy.


Mam podobnie. Wypilem ostatnio cztery i rano myslalem ze glowa mi peknie:/ Ja mam tak samo z Heinekenem, niszcza sukcesywnie browar w Lezajsku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl