![]() |
Raz wypiłem piwo MOCNE z tego browaru,z ręką na sercu mogę powiedzieć że gorszego piwa w życiu nie piłem.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie lubię czaskich piw ale razu jednego, w Bratysławie miałem okazję spróbować lanego Budwara (teraz to Budweiser) i powiem Ci że wspomnienie tej chwili czuję na języku do dziś. POEZJA. Zdecedowanie najlepsze piwo jakie zdażyło mi się pić w życiu. |
Cytat:
|
Jestem po degustacji Belfasta. Chciałbym napisać coś w stylu nie znacie się/jesteście snobamiw wyborze piw, ale wszystkie opinie nt. tego "piwa" są prawdziwe. Słabiutkie... Smak kiepski, posmak jakiś kwaskowaty, nie polecam.
|
myśle, że to ciekawy prezent dla smakoszy piwa
http://www.toys4boys.pl/Gadajacy-lic...-item1947.html |
Cytat:
PS: a z tym designem to dałaś mi do myślenia. Bardzo fajnie leży w dłoni tulipan z takiej butelki ale chyba nie o to Ci chodziło. Z drugiej strony jak pomyślę o innym potencjalnym zastosowaniu to aż czerwienieje na samą myśl ... :>. |
Mnie Gosser austriacki ładnie podchodzi, inny jest, smaczny :)
http://www.beerstore.com.au/beerstor...ager_Large.jpg |
http://img683.imageshack.us/img683/3766/lsklepni.jpg
Dla mnie to odkrycie roku. Niefiltrowane, piwniczne z browaru Cerna Hora. http://img88.imageshack.us/img88/8854/bialeforum.jpg Miejsce nr 2 - biały Obolon. Pszenica, jęczmień i kolendra. Na trzecim miejscu: http://img535.imageshack.us/img535/5233/zawierciejp.jpg Z jasnym pelnym z Zawiercia jest jednak podejrzana sprawa. Nie smakuje tak samo po kazdej dostawie. Ze sklepu na Krowoderskiej polecam lagera z browaru Krug-Brau. Mieszkańcow Huty namawiam do wizyty w sklepie na Kocmyrzyowskiej kolo cukierni. Czlowiek, ktory tam stoi za ladą wie o czym mowi. |
Czy ktoś się orientuje czy dalej jest warzone piwo "Smocza Głowa" ? I czy gdzieś można kupić - detalicznie.
|
Wie ktoś gdzie w Gorzowie Wielkopolskim można kupić piwo Ciechan (niepasteryzowany) albo Rybnicki ??
|
Wiesz wiem że można zasmakować tego piwa w krakowskim pubie/klubie....Imbirze na ul. Szpitalnej.
|
Noteckie sprzedane Gontyńcowi.Trzeba mieć nadzieję, że nie ulepszą i unowocześnią produkcji.
|
Cytat:
|
A można jakieś bliższe namiary - to nie moje okolice ;) "Piwniczka" to jest jakiś sklepik ? Monopol?
Z góry dzięki. |
czy ktoś natknął sie na piwo SPECJAL w Krakowie? smak niepowtarzalny, ale na kaszuby po nie nie chce mi się jechac :/
|
Cytat:
tak sklep, jakieś 500 - 1000 metrów za Tesco |
Cytat:
|
Cytat:
Nie mniej jako lekkie piwko dla orzeźwienia, mnie podchodzi. Z niepasteryzowanych piłam w święta Raciborskie. Nieco słodkawe, ale też całkiem niezłe. Cytat:
Prosty, wręcz purystyczny - kolorystycznie zwłaszcza. Zachęcam do spróbowania wspomnianego już wcześniej przeze mnie Brackiego Palm Ale Belgijskiego ( Grand Championa festiwalu piw domowych ) - to ewenement - ze względu i na recepturę i na fakt, że to limitowana edycja, która nie będzie powtarzana już. No i uwarzyła je dziewczyna - Dorota Chrapek ;) W piwie tym użyto pięć rodzajów słodu i dwa gatunki chmielu ( niemiecki i słoweński ) oraz specjalnie sprowadzane drożdże z Kalifornii. Ma lekko "waizenowy" posmak, choć słodu pszenicznego tam nie ma. Mocno chmielone. Sporo się w tym piwku dzieje. Zebrał entuzjastyczne recenzje wielu specjalistów i piwowarów. I dłużej go piję tym bardziej mi smakuje. Radzę zakupić większą partię i zostawić kilka butelek na wakacje lub przyszłe święta. Zeszłoroczny Grand Champion - Bracki Koźlak dojrzał i obecnie jest jeszcze lepszy :) |
Piłem w święta ten browarek, zajebisty jest:D
Cytat:
|
http://piweczko.net/zdjecia/perla_niepasteryzowana.jpg
Od grudnia na Lubelszczyźnie. Niestety nie miałem okazji skosztować, ale podobno warto (w końcu to Perła) ;) Jeśli ktoś na nią trafi w Krakowie niech da znać. |
Piłem, dość smaczna.
Zakupiona w nocnym na Bieżanowie. |
Orientuje się ktoś gdzie (o ile w ogóle) można kupić Brackie Pale Ale ?
|
Cytat:
|
Wie ktoś gdzie dostane w Krakowie Złotego Hrada?
Ostatni raz je piłem z 12 lat temu. Dobre? |
Ja Pale Ale kupilem w Almie bo z tego co sie orientuje to tylko w tej sieci sklepow miala byc sprzedaz.
Jesli chodzi o zwyciezce tego konkursu oczywiscie. EDIT: Będzie to znak do rozpoczęcia sprzedaży w prawie 200 punktach w całej Polsce m.in.w sieciach delikatesów Alma, Piotr i Paweł i ok. 50 specjalistycznych sklepach z piwem. Tegoroczenego Grand Championa będzie można również degustować w wyselekcjonowanych restauracjach i pubach w całej Polsce. Stale aktualizowana lista sklepów i lokali dostępna na stronie www.festiwal-birofilia.pl „Piwo będzie sprzedawane do wyczerpania zapasów. Obecnie nie planujemy kolejnych warek” – mówi Janusz Konieczny, dyr. Browaru w Cieszynie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Forumowicz OpEnTaNy już odpowiedział, gdzie można dostać Pale Ale ( ja również kupowałam w Almie ) ale wiem o małym sklepiku mdz Rondem Kocmyrzowskim a XI LO, gdzie było dostępne już 5 grudnia. We wspominanym w tym temacie sklepie na Krowoderskiej, też na pewno będzie. Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany ciekawymi piwkami to ukazał się właśnie pierwszy regularny numer "Piwowara". Ten drukowany periodyk wydawany jest przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i redagowany przez grupę entuzjastów piwowarstwa. http://img141.imageshack.us/img141/3350/piwog.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
Nie wydaje mi sie, zeby cokolwiek w tej materii uleglo zmianie. Piwo przyzwoite. Sa gorsze, ale sa i lepsze. |
Cytat:
Kwestia indywidualnego podejścia. Jak ktoś preferuje Pilsy, to Palm Ale mniej mu będzie smakować. Oczywiście, że są lepsze piwa. Dla mnie bezapelacyjnie nr jeden to wędzone marcowe z bamberskiego browaru Schlenkerla a nr dwa to Doppelbock z Kloster Andechs. Nie mniej i to Palm Ale smakuje mi bardzo :-) |
Nie tyle, ze nie smakuje. Zrobilem wieksze zapasy i rowniez mam troche odstawione na "potemu". Ale jednak nie uwazam tego piwa za jakies zjawisko.
Moze to kwestia wlasnie specyfiki belgijskiego Pale Ale. Bo Bitter na ten przyklad bardzo lubie. |
Dla zwolenników niefiltrowanych piw.
Natknęłam się wczoraj w osiedlowym sklepiku na Cornelius Greener Bio-Up. http://img690.imageshack.us/img690/5987/greenerf.jpg Właśnie go degustuję i jestem przyjemnie zaskoczona. Lubię ten typ piwa - słodkawe - podobnie jak piwa marcowe. Poszukałam coś na jego temat i recenzje też ma dobre : Cytat:
|
Mam wielka prosbę do piwoszy : Jeden z małych browarów ma zamiar wprowadzić cztery nowe piwa na rynek w tgz sredniej półce , czy macie pomysły na nazwy owych piw. Browar mieści sie na południu Polski pierwsze ważenie około połowy marca.
|
Wiślak! I wszystko jasne :)
|
Ostatnio kumpela robiła imprezę w pubie "Katedra" - http://katedra.krakow.pl/
Bardzo malutki lokal ale ma wszystkie polskie piwa wspomniane w tym temacie - cena ciut nieciekawa ale jak ktoś jest na głodzie ... ;) |
Cytat:
|
Judasbuster :) albo wzorem vlepki Antypas :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl