Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Vancouver 2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6841)

panew 19.02.2010 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 856765)
Tak patrzę się na tę olimpiadę, piję mleko i się zastanawiam. Czy w 40 mln kraju nie ma nikogo lepszego od Ligockich? I czemuż w prawie,40 mln kraju nie ma kogoś kto by nas reprezentował w zjedzie kobiet lub mężczyzn. I czemu poza Adamem nikt w naszej reprezentacji skakać nie umie? Zna ktoś odpowiedź na te i inne pytania?

My nie potrzebujemy sportowców. Mamy działaczy którzy są już od lat ma poziomie światowym.
Czy PZN czy PZPN jedno i to samo

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 856782)
brak profesjonalnych klubów+brak trenerów+brak infrastruktury+ brak kasy+brak młodych chcących trenować sport=brak sukcesów
niestety, świat nam ucieka, umiemy niby powiedzieć co trzeba zrobić by było lepiej, ale jak ma dojść do czynu to nie ma komu...;/

Akurat w skokach to jest bardzo dobra organizacja, wiele klubów wiele skoczni a nie mamy skoczków?

Powodem jest kolesiostwo w PZN. Układy z trenerami itp. Zamiast zostawić Horgnahera z mlodymi to mamy jakiegoś znajomego Tajnera - Celeja który trenować na pewno nie potrafi....

darotsok73 19.02.2010 21:41

Żal , czy my kibice zawsze musimy być wkur... ? Bobsleiści przez paręnaście lat nawet boba nie mieli , bo drogi , nie stać . To samo dotyczy torów saneczkarskich , łyżwiarskich , snowbordu itd. itp.

Za to mamy nowoczesny efektowny gmach muzeum olimpizmu , czy jakoś tak , gdzie Szewińska , Robercik-rodzina Korzeniowski i reszta mogą się stołować , mamy wspaniały tor kajakarstwa górskiego , wręcz oblegany przez tysiące uprawiających ten sport i zapewne wiele innych bardzo drogich , na cholerę potrzebnych obiektów.

Osobną kwestią jest czy lepiej byłoby nie ogladac w większości dyscyplin naszych , sorry , para olimpijczyków czy tez wkurzać się z ich szczytowego 52 miejsca. ??

rospun 19.02.2010 21:59

Za bardzo dramatyzujecie. Polska obecnie zajmuje chyba 16 miejsce w rankingu medalowym. Nasza liczba ludności i PKB na mieszkańca mogłyby sugerować, że powinniśmy być na 25-35 pozycji. Wyprzedzają nas Czechy i Słowacja, za to my wyprzedzamy Włochy... Więcej optymizmu :)

qchar90 19.02.2010 22:42

Bjorgen zyciowa forma.

SpoXsteR 19.02.2010 22:43

Zjazdy nie jest jej silną stroną, to samo technika łyżwowa..toteż wielkie brawa !!!!!!!!!!!!!!!

nerwy podobne do tych co podczas PAO - Wisła w Atenach.. szkoda że przed metą zamiast tego zjazdu nie ma pod górkę.. ale co tam, WIELKIE BRAWA!



John1906 19.02.2010 22:43

Jest medal !

Amstaff 19.02.2010 22:45

Brawo brawo brawo! Bardzo emocjonujący wyścig, mamy brązowy medal!

piotrek chicago 19.02.2010 22:46

moim zdaniem i tak jest sukces jest braz bylo srebro czas na zloto:)

gigant 19.02.2010 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 856827)
Bjorgen zyciowa forma.

Albo super lekarz od astmy.

Dean 19.02.2010 22:47

Piękna walka! Brawo Justyna.:)

qchar90 19.02.2010 22:50

własnie to miałęm napisac, o astmie, ale zaraz tutaj ktos mogl mi zarzucic zazdrosc
Szkoda ze podbiegow nie...ale w Soczi obiecala ze zloto tam bedzie.
Ale na 30km pokaze klase, styl klasyczny to jest to i dorzuci do swej kolekcji to zloto~!

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 856832)
Albo super lekarz od astmy.

BRAWO JUSTYNA! JUŻ SIE BAŁEM ALE PÓŁ BUTA I DAŁA RADE:) JEST BRĄZ!


Dokładnie. Jaka tam forma? Nagle jej tak urosła? Jakby wygrała na finiszu to OK....

ale widzieliście co ona robi z rywalkami? Prowadziła praktycznie dwie rundy i na kilometr ją zminiła Justyna i na kilometr zmieniła Johaug....


Coś jest nie tak....

-Goral- 19.02.2010 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 856832)
Albo super lekarz od astmy.

Raczej super lek.



Teraz 30 km klasykiem. Czyli dużo będzie zależeć od smarowaczy z Estonii.

qchar90 19.02.2010 22:54

Super lek ktory jest "legalnym dopingiem"
Brawo Justyna za walke do konca! Ja czekam na 30km i tam wierze ze pokazesz klase tej Bjorgen! Justyna zycze Ci trzeciego medalu, wiem ze go zdobedziesz!

John1906 19.02.2010 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 856835)
BRAWO JUSTYNA! JUŻ SIE BAŁEM ALE PÓŁ BUTA I DAŁA RADE:) JEST BRĄZ!


Dokładnie. Jaka tam forma? Nagle jej tak urosła? Jakby wygrała na finiszu to OK....

ale widzieliście co ona robi z rywalkami? Prowadziła praktycznie dwie rundy i na kilometr ją zminiła Justyna i na kilometr zmieniła Johaug....


Coś jest nie tak....

Podobno robią dużo kontroli antydopingowych, więc na razie nie ma co jej zarzucić, no ale zobaczymy.
To może będziemy mieć te 5 medali ogólnie, skoro już 3 są ;)
Kto da więcej ?

rafal777 19.02.2010 22:57

BRAWO JUSTYNA!! Super że już drugi medal! Jutro Adam i na koniec Justysia złoto i gitara gra :D

diablo885 19.02.2010 22:57

Brawo Justyna za walkę do końca.. Ta Bjorgen na bank coś brała przed igrzyskami bo widać gołym okiem ze jest lepsza o klasę

-Goral- 19.02.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 856841)
Podobno robią dużo kontroli antydopingowych, więc na razie nie ma co jej zarzucić, no ale zobaczymy.
To może będziemy mieć te 5 medali ogólnie, skoro już 3 są ;)
Kto da więcej ?



Cytat:

Pierwotnie napisane przez wikipedia o Bjoergen
W grudniu 2009 r. otrzymała pozwolenie na stosowanie leku przeciwko astmie, który znajduje się na oficjalnej liście środków dopingujących Światowej Agencji Antydopingowej.


No coś najwyżej będziemy musieli poczekać do Soczi na złoto.

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 856841)
Podobno robią dużo kontroli antydopingowych, więc na razie nie ma co jej zarzucić, no ale zobaczymy.
To może będziemy mieć te 5 medali ogólnie, skoro już 3 są ;)
Kto da więcej ?

Ale chodzi o to że ona może brać te leki bo jest BARDZO CHORA! (sic!) i jest to jej niezbędne do funkcjonowania (sic! x2)

na razie jej nic nie zarzucam ale jeśli zdobędzie 6 medali a w biegu na 30 km będzie prowadzić przez 30 km to po prostu nie ma chuja i wiadomo czym to jest spowodowane.

Coż... Kowalczyk ma pecha nie dość że płaskie trasy to jeszcze "super" forma Bjoergen.

qchar90 19.02.2010 23:00

Justyna się popłakała...coś komentatorzy z jedynki mówią że narty były slabo posmarowane...tylko w ktorym stylu?

pikey 19.02.2010 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez diablo885 (Post 856843)
Brawo Justyna za walkę do końca.. Ta Bjorgen na bank coś brała przed igrzyskami bo widać gołym okiem ze jest lepsza o klasę

To że brała wiadomo- zażywa leki na astmę, które znajdują się na liście środków dopingowych, ale FIS dał jej zgodę na ich stosowanie...

Dolegliwości bidulki tak się jednak nasiliły przed Olimpiadą, że musi brać o wiele większe dawki niż wcześniej.

gigant 19.02.2010 23:02

Wniosek jest prosty, na wszystkie nastepne wielkie imprezy trzeba rozchorować na astmę wszystkich naszych reprezentantów.

John1906 19.02.2010 23:03

Nie znam sprawy, bo w tym nie siedzę, ale na moje oko jak ktoś jest bardzo chory to nie biega 15 czy 30 km na olimpiadzie, więc fakt coś nie gra.

Ja tam myślę, że naszym niektórym zawodnikom to by nawet całe opakowanie leków nie pomogło przed zawodami :D

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 856849)
Justyna się popłakała...coś komentatorzy z jedynki mówią że narty były slabo posmarowane...tylko w ktorym stylu?

Mówią że tylko płakała także nie słuchaj tych idiotów. Poczekajmy co ona powie. Myślę że narty dobrze jechały.

Marszałek 19.02.2010 23:20

Bardzo fajnie. Ale ważny też jest występ innych Polek,jak to powiedział wszech wiedzący Jóźwik, 28 miejsce kolejnej Polki, bardzo dobry bieg:). Ironia? No ,bo jak można 28 miejsce nazwać dobrym:).

Polscy sportowcy są wierni tradycji,wszak na olimpiadzie nie liczy się wynik a udział.

A studio w TVP jak zawsze przaśne.

qchar90 19.02.2010 23:22

nie wydaje mi się że aż tak źle jechały narty klasykiem Justynie, nie jestem specjalista od tego, ale przecież nic nie tracila, no jedynie na zjazdach Bjorgen uciekla, ale watpie ze Estonczycy fuszęrke odwalili...
coz teraz caly tydzien trzeba czekac na 30km i wierze ze tam narty perfekt pojada i Justyna zloto zdobedzie.

Kordel_Walker 19.02.2010 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 856853)
Mówią że tylko płakała także nie słuchaj tych idiotów. Poczekajmy co ona powie. Myślę że narty dobrze jechały.

Niby płakała, ponieważ ktoś jej zarzucił, że oszukiwała i jechała stylem łyżwowym, co jest niedozwolone. Powiedzieli jej, że zostanie zdyskwalifikowana...

SZYMEK_TSW 19.02.2010 23:39

Dla mnie dobry wynik zważywszy na to ze Justynie jakoś cieżko sie bieglo dzisiaj.

Jak się ciesze ze mogę oglądać to na Eurosporcie bo jak na chwilkę przełączyłem na TVP i zobaczyłem studio to dopiero tam jest żal + jeszcze ten Kurzajewski do tego.

Krissu 19.02.2010 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ByQ (Post 856707)
Bynajmniej. Zresztą nawet w piłce jest dużo lepszy od tych wszystkich Borków, Iwańskich a tyymbardziej paralityków z TVNu którzy o piłce i komentowaniu nie mają zielonego pojęcia.

Dobra ale twierdzenie, że hokej komentuje lepiej niż piłkę na prawdę nic nie znaczy. O sorry.. znaczy! Znaczy, że mamy ch*jowych komentatorów!

Pominę już przekręcanie nazwisk (Staal = Stil, Getzlaf = Heclaw, o Brodeurze nie będę wspominał - a to tyle co po kilku piwach jestem w stanie sobie przypomnieć), ale ten gość nie zna zasad gry!

A jak mówił, że w Turynie Kanada pokonała Szwajcarię 2:0 to już maksymalna kompromitacja.

pikey 19.02.2010 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 856855)
A studio w TVP jak zawsze przaśne.

Niemniej trzeba przyznać, że tym razem w studiu były aż 3 osoby,które znają się na rzeczy a z laików tylko Piękny Maciej i Pan Familiada. A więc w porównaniu z poprzednimi odsłonami gdzie prym wiedli Kryminalni i wójt z Rancza to i tak spora poprawa.

Czekam niecierpliwie może do letniej w Londynie TVP dorobi się wreszcie dziennikarza SPORTOWEGO, który by mógł w miarę przyzwoicie poprowadzić studio...

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 856866)
Niby płakała, ponieważ ktoś jej zarzucił, że oszukiwała i jechała stylem łyżwowym, co jest niedozwolone. Powiedzieli jej, że zostanie zdyskwalifikowana...

Zgadza się ale ponoć okazało się że łyżwowała tyle ile można więc nie było wątpliwości że ma medal.

Chwila zagrożenia tylko:)

Kolumbus 19.02.2010 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 856867)
Dla mnie dobry wynik zważywszy na to ze Justynie jakoś cieżko sie bieglo dzisiaj.

Jak się ciesze ze mogę oglądać to na Eurosporcie bo jak na chwilkę przełączyłem na TVP i zobaczyłem studio to dopiero tam jest żal + jeszcze ten Kurzajewski do tego.

ale ten koleś z Euro też sie przejebanie "jąka" także też bez szału

a co do astmatyków to Scholes jest nim i nie przeszkadza mu to w byciu świetnym zawodnikiem

qchar90 19.02.2010 23:54

ma 27 lat i już 3 medale Olimpijskie, jeszcze jeden start na który nastawiałem się od początku i tam wierze ze Justyna pokaże charakter i udowodni Martin Bjorgen ze jest swietna Biegaczka, na nia musi najbardziej uwazac.
Ale za 4 lata Soczi i pamietam jej slowa ze tam złoto dopiero na IO zdobedzie.

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kolumbus (Post 856873)
ale ten koleś z Euro też sie przejebanie "jąka" także też bez szału

a co do astmatyków to Scholes jest nim i nie przeszkadza mu to w byciu świetnym zawodnikiem


Ale nie ma co porównywać tych sportów. Żeby być dobrym w noge trzeba mieć ten dar od Boga a w biegach wystarczy wytrzymałość a jak dobrze wiemy leki na astmę jej nie zaszkodzą:rotfl:

bartek89TS 20.02.2010 00:00

Brawo Justynka!!!Jest wielka!!!Jak narazie tylko ona i Adam ratuja honor Polski, wiec powinni miec Wielki Szacunek od każdego bo co by było gdybysmy ich nie mieli??Wielkie państwo nie miało by zadnego medalu...
POLSKA !

Illargui 20.02.2010 00:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 856857)
nie wydaje mi się że aż tak źle jechały narty klasykiem Justynie, nie jestem specjalista od tego, ale przecież nic nie tracila, no jedynie na zjazdach Bjorgen uciekla, ale watpie ze Estonczycy fuszęrke odwalili...
coz teraz caly tydzien trzeba czekac na 30km i wierze ze tam narty perfekt pojada i Justyna zloto zdobedzie.

Ale własnie o to chodzi, że klasykiem powinna zbudować sobie przewagę, a to jak mówili eksperci w studio nie było możliwe przy tak źle nasmarowanych nartach, poza tym traciła niepotrzebnie sporo sił.

Ale Justyna musiała mieć nerwówę - nie dość, że wygrała brąz dosłownie o włos, to jeszcze chwile ze świadomością możliwej dyskwalifikacji ... masakra jakaś...

Naprawdę ogromne gratulacje!

UniaTarnówZKS1928 20.02.2010 00:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Illargui (Post 856880)
Ale własnie o to chodzi, że klasykiem powinna zbudować sobie przewagę, a to jak mówili eksperci w studio nie było możliwe przy tak źle nasmarowanych nartach, poza tym traciła niepotrzebnie sporo sił.

Ale Justyna musiała mieć nerwówę - nie dość, że wygrała brąz dosłownie o włos, to jeszcze chwile ze świadomością możliwej dyskwalifikacji ... masakra jakaś...

Naprawdę ogromne gratulacje!

I tak czy siak by nie odjechała. Można powiedzieć że straciła tylko srebro. Bjoergen to astmowy cyborg.

Po co jej drugie srebro? Pomyślała że lepsze 3 medale i każdy w innym kolorze:rotfl:

qchar90 20.02.2010 00:24

Ja uważam ze Justyna pobiegnie bardzo zmotywowana w ostatnim biegu. Nie mówi tego głośno, ale wiadomo że ona także marzy tutaj o złocie i ma na to bardzo duże szanse, nie więrzę ze Bjorgen tak odjedzie komus na 30km.

pikey 20.02.2010 00:38

Każdy kto oglądał zawody dzisiaj czy wcześniejszy sprint widział, że czołówka jest wyrównana, bardzo dużo zawodniczek stać na zdobywanie medali. Tym większa powinna być radość, że Justynie się udało zdobyć już 2 krążki.

To że są wątpliwości, czy te medale to sukces zawdzięczamy mediom, które już przed Olimpiadą przyznały Kowalczyk 4 złote medale. Ludzie to kupili, bo na co dzień nie interesują się biegami. Stworzono wrażenie, że w tej dyscyplinie liczy się na świecie tylko Justyna, może Majdic, nikt więcej. Majdic kontuzjowana- więc MUSI być złoto dla Kowalczyk Igrzyska pokazały, że nie jest to prawdą- każdy medal trzeba wyszarpać w morderczej walce.

Dla mnie ten medal i wcześniejsze srebro to olbrzymi sukces, dzisiaj nawet bardziej się cieszyłem , bo różnice na 3 miejsce były w centymetrach. Ale dziennikarzyny swoje - już zapowiedzieli że na 30 km NA PEWNO będzie złoto. A po tym biegu zapowiedzą że w Soczi Justyna samodzielnie wygra klasyfikację medalową...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl