![]() |
Cytat:
A wracając do Piwa - Kto próbował już Kasztelana niepasteryzowanego? |
Cytat:
PS. Po reklamie tu na forum, skosztowałem wczoraj Perłę chmielową oraz export. Faktycznie bardzo dobre piwka, a i cena 2.90 też nie odstrasza. |
Cytat:
Co do pozostałych, to nie wiem, chyba widziałem Irish i jakieś miodowe (ale nie wiem, czy to z tego browaru). Ale wybór mają całkiem spory, więc mogłem po prostu coś pominąć. Cytat:
Cytat:
U mnie w sklepie jest po 2,35. |
Cytat:
U mnie 1,99. |
Cytat:
Jedyny minus że tanie te piwa nie są. Świeże 3 zł a Warnijskie 3,8 ,- |
Cytat:
Nie dam sobie ręki uciąć, a rachunek już wyrzuciłem, ale chyba było 2.90 :P |
Milo by bylo jak bedzie mozna pic piwko podczas meczu ale zapewne beda to plastikowe kubki niestety :/ a to juz smakuje nie jak powinno. Ale lepsze to niz nic ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dokładnie Kasztelan lepciejszy od masowego chłamu aczkolwiek szału nie robi.
U mnie w sklepie ostatnio pojawiła się Łomża niepasteryzowana w butelkach 0,33 i smakuje przednio ;) - ciekawe kiedy się popsuje bo zwykła Łomża po reklamach w TV już się skiepściła. |
A ja się nie zgodzę. Kasztelan niepasteryzowany wcale nie smakuje i nie wygląda na niepasteryzowany.
A Łomża owszem jest całkiem całkiem szczególnie jeśli wziąć pod uwagę niską cenę |
Kasztelan to masówa, która mało ma wspólnego z piwem niepasteryzowanym.
Co do Łomży to się zgadzam, że Mocne 0,33 to dobry trunek ;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Nowy sklep (koniec czerwca/początek lipca) otwarli w Krakowie- Strefa Piwa na Krowoderskiej. Byłem tam- spory wybór Polskich, Niemieckich, Czeskich i Belgijskich. Ceny przyzwoite!
Noteckie po 2,10zł! |
Dzięki za link do BK. Okazało się, że mam pod nosem sklep Jola, w którym dostałem Wiśnie w piwie i Miodne.
O dziwo nie dało rady otworzyć żadnego z nich "z zęba". Nie ma to jak solidne kapsle :D |
Witam,
Ja polecam dwa wyroby browaru Namysłów - Zamkowe i Złoty Denar. Do kupienia czasem w Kauflandzie. W Makro jest też Boss browaru Witnica. A dla obieżyświatów polecam spróbować (ale zimne koniecznie): Karlovacko w Chorwacji, Mythos w Grecji (tamtejszy amstel to Tyskie w smaku, blee), Efez w Turcji, Ursus w Rumunii, a w Czechach nie do pobicia jest niepozorny Zejdlik (bez problemu do dostania w Czeskim Cieszynie). Z kolei w Bułgarii super piwkiem jest Sredec (pisany cyrylicą). W Chorwacji i Bułgarii zauważyłem w miejscowych sklepikach, że browarki typu Stella Artois, Heineken, itd. leżą na najwyższych półkach w lodówce i sięgają po nie tylko turyści. Miejscowi łoją miejscowe piwko, które jest robione tradycyjnie, nieprzemysłowo, z leżakowaniem i ma smak chorwackiego chmielu, a nie jakiś mieszanek z całego świata. W Belgii niezły jest Duvel (w PL sklepy przesadzają z ceną, choćby Bomi). Polecam również piwko Stella w Egipcie (browar w Gizie). Smak egzotyki :-) W Bośni jest Sarajevskie, które lane z kija przypomina dawnego dobrego Żywca, sprzed epoki Heinekena. Piwa w USA, to porażka. Nie dziwota, że miejscowi tankują Jaska Wędrowniczka. A australijski Fosters smakuje zupełnie inaczej, niż ten w Europie robiony we Francji. Nie natnijcie się też na japońskie piwa, drogie, ale robione w browarze... Kaliningrad (są w Makro). Naprawde niezłe piwo robią też ruscy w browarze Skt Petersburg. Baltika wymiata. Ktoś tu wymieniał wcześniej piwka z Austrii. Gosser i inne to wyroby przemysłowe. Spróbujcie Schwechatera - można kupić np. w Billi na lotnisku w Schwechat (VIE) - prawdziwe lokalne piwo, dopieszczone i "starannie warzone" :-) Pozdro. |
Ktoś tu kiedyś pytał się o piwa domowe.
Jeśli nadal jest zainteresowany, to przy okazji powrotu z Białegostoku w najbliższy piątek czy sobotę będzie miał okazję podegustować trochę tego rodzaju piw. Warto się zatrzymać w Kazimierzu Dolnym, gdzie w najbliższy weekend ( 10-11 września ) organizowane są przez browar Warka Profesonalia : http://www.profesjonalia.pl/index.php?tak=1 Oprócz finału konkursu na najlepszego piwowara domowego będzie jeszcze finał konkursu na najlepszego barmana i wyjątkowo w tym roku pokaz kulinarny Makłowicza. No ale chyba najważniejsza będzie degustacja. Piwa domowe są na prawdę świetne :-) |
Raciborskie - piwo pasteryzowane, 5%, fajne w smaku, nie czuć bardzo goryczki.
Lwówek - piwo niepasteryzowane, 6,2%, niedawno wznowili po 3 letniej przerwie produkcję tego piwa. I należy się z tego powodu cieszyć bo piwo naprawdę dobre, polecam. Teraz mam pytanie odnośnie wódki. Ostatnio natknąłem się na wódki ekskluzywne - Wyborowa exclusive, Krakus, Nerminof.. Czym się one różnią od zwykłych wódek i jest znacząca różnica w smaku? |
Wymienione w ankiecie to koncerniaki,zwykly syf poza Lechem ktorego w porywach mozna wypic .Szkoda ,ze na miescie 95% piwa ktore leja w kanajpach to zwykle pomyje. Ja pije rozne browce,ostatnio Perla,Noteckie Ciemne,Lomza,Czerwony Smok,Zielony Ciechan i Warmiak.
|
Cytat:
Żywe, Rubin i Pilsner Urquell. Te trzy lubie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Panowie, nie orientujecie się gdzie w Krakowie lub okolicach można dostać piwko "Książ" ?
|
Książ? Tożto w każdym sklepie jest :-)
|
Cytat:
|
Innego Książa nie widziałem.
Piłem ostatnio Lubuskie Zielone lane na ul. Poselskiej. Zielone jak płyn do mycia naczyć, cena 7zł. Ciekawe, lekkie, słodkawe lekko, czuć jakby owocowy posmak. Bardziej ciekawostka niż regularne, stałe piwo. |
Magnus z browaru Jagiełło ciemne, lekko słodkie w butelkach 0,33 polecam .
Ostatnio piłem kilka sztuk klasycznego Noteckiego ale to nie to co Noteckie Ciemne. Żywe z Ambera Gdańsk i Złote Lwy podobnie ale to chyba każdy fan browca zna,w sumie dobre ale bez przesady. |
http://i52.tinypic.com/34p01ld.jpg
Belgijskie Pale Ale - najlepsze piwo Konkursu Piw Domowych 2010 - premiera 6 grudnia. Cytat:
|
Z belgijskich to kojarzę Stella Artois. Smakowałem i polecam :)
|
Bardzo polubiłem ostatnio Budweisera 1795 Dark. Zdecydowanie polecam :D
|
Nie pijcie nigdy tego Książa 9%. Ostatnio po pięciu, zapomniałem się rozebrać i połozyc do łózka. Noc w pełnym oporządzeniu i na fotelu. Mały figiel zapomniałbym też się wylać, ale na szczęście w ostatniej chwili mi się przypomniało.
Nie polecam, wali w dekiel jak mało co. No chyba ze ktoś lubi ekstremalne przeżycia. |
Cytat:
|
Chyba coś dodają do tych mocnych browarów. Rozumiem spać na korytarzu czy w fotelu, w czapce i w kurtce ale czemu ku.rwa w sandałach?
|
Cytat:
|
Cytat:
Moim prywatnym zdaniem piwo powyżej 6,9% to już nie piwo a alkoholowy napój piwo podobny. Sam osobiście stałem się ostatnio fanem piw niepasteryzowanych. Ale takich autentycznie niepasteryzowanych a nie typu Kasztelan czy Łomża z czteromiesięcznym terminem ważności. Mój prywatny ranking tych piw to: Ciechan (oczywiście zielony), Koreb, Żywe (Amber), Kormoran (z Olsztyna chyba), Mazowieckie (Konstancin) i Książęce (ta sama firma co Ciechan ale inny browar) I teraz moje pytanie: czy ktoś z was zna (pił) jakąś inną markę piwa niepasteryzowanego? Był bym bardzo wdzięczny za informacje/opinie o tych piwach. Zaznaczam że chodzi mi o piwa prawdziwie niepasteryzowane a nie o takie którym pasteryzacji brakuje tylko ze wzgledów reklamowych. |
A gdzie w ankiecie Piast Wrocławski ? ;) Kto jak kto ale chłopaki z Wisełki powinni go znać. Mi bynajmniej on smakuje i to bardzo
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl