Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

Jarza 30.08.2010 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 968584)
Smak się zjebie, wyjdzie nowa inna wódka i ten nowy będzie dbał o jakość - proste. Ja przerzuciłem się właśnie z Wyborowej na De Luxa i jestem zadowolony. Popsuje się De Luxe to będzie kolejna nowa jakaś.

Pozdro !

De Luxe juz od prawie roku nie to samo... Stock teraz rządzi, walę bez przepity i zero grymasu na twarzy!!

A wracając do Piwa - Kto próbował już Kasztelana niepasteryzowanego?

Arturo Qr2nów 30.08.2010 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 971283)
Piwa tego wspaniałego browaru kupisz w sklepie na Kobierzyńskiej. Polecam Ci jeszcze oprócz tych co wymieniłeś Świeże oraz Rześkie.

Jak rozumiem mówisz o piwkach z Kormorana :-)? Gdzie dokładnie?

PS. Po reklamie tu na forum, skosztowałem wczoraj Perłę chmielową oraz export. Faktycznie bardzo dobre piwka, a i cena 2.90 też nie odstrasza.

regis 30.08.2010 15:14

Cytat:

Swoją drogą, ja z kolei polecam bardzo "Regionalne z Warmii i Mazur" - kilka ich piłem - miodne, orkiszowe, "irish beer", wiśnia w piwie - każde lepsze od poprzedniego. Jakby ktoś widział je w Krakowie, prosiłbym o info na pw
Wiśnię w piwie można na pewno dostać na Lea (niedaleko skrzyżowania z Piastowską), sklep nazywa się bodajże Vis-Pol. Idąc od skrzyżowania Lea-Piastowska w kierunku al. Kijowskiej po prawej stronie, w tym samym budynku jest sklep z winami i kawiarnia Akwarium.

Co do pozostałych, to nie wiem, chyba widziałem Irish i jakieś miodowe (ale nie wiem, czy to z tego browaru). Ale wybór mają całkiem spory, więc mogłem po prostu coś pominąć.
Cytat:

Jak rozumiem mówisz o piwkach z Kormorana ? Gdzie dokładnie?
Zapewne sklep Maria, Kobierzyńska 61.
Cytat:

PS. Po reklamie tu na forum, skosztowałem wczoraj Perłę chmielową oraz export. Faktycznie bardzo dobre piwka, a i cena 2.90 też nie odstrasza.
Jezu, Perła za 2,90? Świat się kończy.
U mnie w sklepie jest po 2,35.

yoda79 30.08.2010 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 971286)
Jak rozumiem mówisz o piwkach z Kormorana :-)? Gdzie dokładnie?

PS. Po reklamie tu na forum, skosztowałem wczoraj Perłę chmielową oraz export. Faktycznie bardzo dobre piwka, a i cena 2.90 też nie odstrasza.

2,90??
U mnie 1,99.

Arkas 30.08.2010 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regis (Post 971290)

Zapewne sklep Maria, Kobierzyńska 61.

Tak o ten mi chodzi. Napewno jest Świeże, Rześkie, Premium, Warnijskie, Orkiszowe bo te konsumuję. O tej reszcie nawet nie słyszałem i nie rzuciły mi się tam w oczy ale jak będę to zobaczę.
Jedyny minus że tanie te piwa nie są. Świeże 3 zł a Warnijskie 3,8 ,-

Arturo Qr2nów 30.08.2010 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regis (Post 97129)
Zapewne sklep Maria, Kobierzyńska 61.

Jezu, Perła za 2,90? Świat się kończy.
U mnie w sklepie jest po 2,35.

Dzięki wielkie, zapewne się wybiorę.

Nie dam sobie ręki uciąć, a rachunek już wyrzuciłem, ale chyba było 2.90 :P

arbuz 30.08.2010 15:58

Milo by bylo jak bedzie mozna pic piwko podczas meczu ale zapewne beda to plastikowe kubki niestety :/ a to juz smakuje nie jak powinno. Ale lepsze to niz nic ;)

pietras1234 30.08.2010 18:33

Cytat:

A wracając do Piwa - Kto próbował już Kasztelana niepasteryzowanego?
Bez szału.

kamilll1906 30.08.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietras1234 (Post 971400)
Bez szału.

ale mimo wszystko mi pasuje bardziej niż Żywce, Tyskie, Warki itp

Dive Pirate 30.08.2010 19:01

Dokładnie Kasztelan lepciejszy od masowego chłamu aczkolwiek szału nie robi.

U mnie w sklepie ostatnio pojawiła się Łomża niepasteryzowana w butelkach 0,33 i smakuje przednio ;) - ciekawe kiedy się popsuje bo zwykła Łomża po reklamach w TV już się skiepściła.

crazykaro 30.08.2010 19:31

A ja się nie zgodzę. Kasztelan niepasteryzowany wcale nie smakuje i nie wygląda na niepasteryzowany.

A Łomża owszem jest całkiem całkiem szczególnie jeśli wziąć pod uwagę niską cenę

emj10 30.08.2010 19:38

Kasztelan to masówa, która mało ma wspólnego z piwem niepasteryzowanym.

Co do Łomży to się zgadzam, że Mocne 0,33 to dobry trunek ;)

bercik860 30.08.2010 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arbuz (Post 971320)
Milo by bylo jak bedzie mozna pic piwko podczas meczu ale zapewne beda to plastikowe kubki niestety :/ a to juz smakuje nie jak powinno. Ale lepsze to niz nic ;)

I to podobno mają być jakieś niskoprocentowe.

crazykaro 30.08.2010 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bercik860 (Post 971485)
I to podobno mają być jakieś niskoprocentowe.

Takie do 4%. Poł świata takie pije jako zwykłe piwa. Z resztą przy piwie nie chodzi o procenty a o smak:D

DrewniaQ 31.08.2010 08:13

Nowy sklep (koniec czerwca/początek lipca) otwarli w Krakowie- Strefa Piwa na Krowoderskiej. Byłem tam- spory wybór Polskich, Niemieckich, Czeskich i Belgijskich. Ceny przyzwoite!
Noteckie po 2,10zł!

emj10 31.08.2010 13:47

Dzięki za link do BK. Okazało się, że mam pod nosem sklep Jola, w którym dostałem Wiśnie w piwie i Miodne.

O dziwo nie dało rady otworzyć żadnego z nich "z zęba". Nie ma to jak solidne kapsle :D

mandarynki 02.09.2010 08:45

Witam,

Ja polecam dwa wyroby browaru Namysłów - Zamkowe i Złoty Denar. Do kupienia czasem w Kauflandzie. W Makro jest też Boss browaru Witnica.
A dla obieżyświatów polecam spróbować (ale zimne koniecznie): Karlovacko w Chorwacji, Mythos w Grecji (tamtejszy amstel to Tyskie w smaku, blee), Efez w Turcji, Ursus w Rumunii, a w Czechach nie do pobicia jest niepozorny Zejdlik (bez problemu do dostania w Czeskim Cieszynie). Z kolei w Bułgarii super piwkiem jest Sredec (pisany cyrylicą). W Chorwacji i Bułgarii zauważyłem w miejscowych sklepikach, że browarki typu Stella Artois, Heineken, itd. leżą na najwyższych półkach w lodówce i sięgają po nie tylko turyści. Miejscowi łoją miejscowe piwko, które jest robione tradycyjnie, nieprzemysłowo, z leżakowaniem i ma smak chorwackiego chmielu, a nie jakiś mieszanek z całego świata.
W Belgii niezły jest Duvel (w PL sklepy przesadzają z ceną, choćby Bomi). Polecam również piwko Stella w Egipcie (browar w Gizie). Smak egzotyki :-) W Bośni jest Sarajevskie, które lane z kija przypomina dawnego dobrego Żywca, sprzed epoki Heinekena. Piwa w USA, to porażka. Nie dziwota, że miejscowi tankują Jaska Wędrowniczka. A australijski Fosters smakuje zupełnie inaczej, niż ten w Europie robiony we Francji. Nie natnijcie się też na japońskie piwa, drogie, ale robione w browarze... Kaliningrad (są w Makro).
Naprawde niezłe piwo robią też ruscy w browarze Skt Petersburg. Baltika wymiata. Ktoś tu wymieniał wcześniej piwka z Austrii. Gosser i inne to wyroby przemysłowe. Spróbujcie Schwechatera - można kupić np. w Billi na lotnisku w Schwechat (VIE) - prawdziwe lokalne piwo, dopieszczone i "starannie warzone" :-)
Pozdro.

Ela 07.09.2010 10:51

Ktoś tu kiedyś pytał się o piwa domowe.
Jeśli nadal jest zainteresowany, to przy okazji powrotu z Białegostoku w najbliższy piątek czy sobotę będzie miał okazję podegustować trochę tego rodzaju piw.
Warto się zatrzymać w Kazimierzu Dolnym, gdzie w najbliższy weekend ( 10-11 września ) organizowane są przez browar Warka Profesonalia :
http://www.profesjonalia.pl/index.php?tak=1

Oprócz finału konkursu na najlepszego piwowara domowego będzie jeszcze finał konkursu na najlepszego barmana i wyjątkowo w tym roku pokaz kulinarny Makłowicza.
No ale chyba najważniejsza będzie degustacja.
Piwa domowe są na prawdę świetne :-)

Arkas 11.09.2010 23:13

Raciborskie - piwo pasteryzowane, 5%, fajne w smaku, nie czuć bardzo goryczki.
Lwówek - piwo niepasteryzowane, 6,2%, niedawno wznowili po 3 letniej przerwie produkcję tego piwa. I należy się z tego powodu cieszyć bo piwo naprawdę dobre, polecam.

Teraz mam pytanie odnośnie wódki. Ostatnio natknąłem się na wódki ekskluzywne - Wyborowa exclusive, Krakus, Nerminof.. Czym się one różnią od zwykłych wódek i jest znacząca różnica w smaku?

philips kr 12.09.2010 09:48

Wymienione w ankiecie to koncerniaki,zwykly syf poza Lechem ktorego w porywach mozna wypic .Szkoda ,ze na miescie 95% piwa ktore leja w kanajpach to zwykle pomyje. Ja pije rozne browce,ostatnio Perla,Noteckie Ciemne,Lomza,Czerwony Smok,Zielony Ciechan i Warmiak.

snyrting 12.09.2010 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez philips kr (Post 978276)
Wymienione w ankiecie to koncerniaki,zwykly syf poza Lechem ktorego w porywach mozna wypic .Szkoda ,ze na miescie 95% piwa ktore leja w kanajpach to zwykle pomyje. Ja pije rozne browce,ostatnio Perla,Noteckie Ciemne,Lomza,Czerwony Smok,Zielony Ciechan i Warmiak.

Ty, a Łomża, to niby jest mały, rodzinny browar?

Żywe, Rubin i Pilsner Urquell. Te trzy lubie.

Skipper 12.09.2010 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 978219)
Teraz mam pytanie odnośnie wódki. Ostatnio natknąłem się na wódki ekskluzywne - Wyborowa exclusive, Krakus, Nerminof.. Czym się one różnią od zwykłych wódek i jest znacząca różnica w smaku?

Jeśli chodzi o Krakus Exlusive (ten w srebrnej tubie) to można nie dość że ładować bez przepity, to nawet smakować bo taka dobra. Cena to chyba z 50-60 za siódemkę/litra (już nie pamiętam) więc aż tak drogo nie jest.

philips kr 12.09.2010 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 978277)
Ty, a Łomża, to niby jest mały, rodzinny browar?

W porownaniu z takim koncerniakiem jak Grupa Zywiec to raczej tak.Dobre piwo maja choc od czasu ekspansji na rynek reklam smak poszedl w dol.

mandarynki 21.10.2010 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 978219)
Raciborskie - piwo pasteryzowane, 5%, fajne w smaku, nie czuć bardzo goryczki.
Lwówek - piwo niepasteryzowane, 6,2%, niedawno wznowili po 3 letniej przerwie produkcję tego piwa. I należy się z tego powodu cieszyć bo piwo naprawdę dobre, polecam.

Lwówek tak. Polecam.

IncognitoTSW 21.10.2010 19:24

Panowie, nie orientujecie się gdzie w Krakowie lub okolicach można dostać piwko "Książ" ?

DrewniaQ 21.10.2010 20:06

Książ? Tożto w każdym sklepie jest :-)

Kandzior 21.10.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 996910)
Książ? Tożto w każdym sklepie jest :-)

No właśnie zastanawiam się czy Incognito2192 chodzi o to samo piwo co Tobie, ale jeśli tak to nie będzie problemu z dostaniem tego piwa. Tym bardziej, że to Kraków i gama sklepów jest naprawdę duża.

DrewniaQ 21.10.2010 20:16

Innego Książa nie widziałem.

Piłem ostatnio Lubuskie Zielone lane na ul. Poselskiej. Zielone jak płyn do mycia naczyć, cena 7zł. Ciekawe, lekkie, słodkawe lekko, czuć jakby owocowy posmak. Bardziej ciekawostka niż regularne, stałe piwo.

philips kr 21.10.2010 20:50

Magnus z browaru Jagiełło ciemne, lekko słodkie w butelkach 0,33 polecam .
Ostatnio piłem kilka sztuk klasycznego Noteckiego ale to nie to co Noteckie Ciemne.
Żywe z Ambera Gdańsk i Złote Lwy podobnie ale to chyba każdy fan browca zna,w sumie dobre ale bez przesady.

Ela 07.12.2010 08:02

http://i52.tinypic.com/34p01ld.jpg

Belgijskie Pale Ale - najlepsze piwo Konkursu Piw Domowych 2010 - premiera 6 grudnia.

Cytat:

W Brackim Browarze Zamkowym uwarzono Belgian Pale Ale - uznane w czerwcu 2010 roku za najlepsze piwo Konkursu Piw Domowych w Żywcu.
Dorota Chrapek - autorka zwycięskiej receptury - nie tylko doglądała procesu ale również brała w nim czynny udział.

Premiera zwycięskiego piwa odbyła się w poniedziałek, 6 grudnia o 18:00 - w Mikołajki. Sto pięćdziesiąt tysięcy półlitrowych butelek dostępnych będzie w całej Polsce w sieciach Alma oraz Piotr i Paweł a także w specjalistycznych sklepach z piwem. Sugerowana cena butelki to 4,99 PLN.

Austerlitz 07.12.2010 10:02

Z belgijskich to kojarzę Stella Artois. Smakowałem i polecam :)

christof20 18.12.2010 22:26

Bardzo polubiłem ostatnio Budweisera 1795 Dark. Zdecydowanie polecam :D

gigant 18.12.2010 22:32

Nie pijcie nigdy tego Książa 9%. Ostatnio po pięciu, zapomniałem się rozebrać i połozyc do łózka. Noc w pełnym oporządzeniu i na fotelu. Mały figiel zapomniałbym też się wylać, ale na szczęście w ostatniej chwili mi się przypomniało.
Nie polecam, wali w dekiel jak mało co. No chyba ze ktoś lubi ekstremalne przeżycia.

AYALA 18.12.2010 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1026396)
Nie pijcie nigdy tego Książa 9%. Ostatnio po pięciu, zapomniałem się rozebrać i połozyc do łózka. Noc w pełnym oporządzeniu i na fotelu. Mały figiel zapomniałbym też się wylać, ale na szczęście w ostatniej chwili mi się przypomniało.
Nie polecam, wali w dekiel jak mało co. No chyba ze ktoś lubi ekstremalne przeżycia.

ale z tych piw 9% to chyba ten Książ mimo wszystko jest najsmaczniejszy, tak uważam.Po pięciu takich to każdy odpływa, nie martw sie.Mnie sie zdarzyło po czterech dużych porterach Żywca(9%) i piędzisiątce czystej zasnąc w opakowaniu w korytarzu.

gigant 18.12.2010 22:53

Chyba coś dodają do tych mocnych browarów. Rozumiem spać na korytarzu czy w fotelu, w czapce i w kurtce ale czemu ku.rwa w sandałach?

christof20 18.12.2010 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1026403)
Chyba coś dodają do tych mocnych browarów. Rozumiem spać na korytarzu czy w fotelu, w czapce i w kurtce ale czemu ku.rwa w sandałach?

Taak... Powinni dodawać ostrzeżenie, że producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne :P

wislak68 19.12.2010 01:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1026403)
Chyba coś dodają do tych mocnych browarów. Rozumiem spać na korytarzu czy w fotelu, w czapce i w kurtce ale czemu ku.rwa w sandałach?

Spirytus
Moim prywatnym zdaniem piwo powyżej 6,9% to już nie piwo a alkoholowy napój piwo podobny.
Sam osobiście stałem się ostatnio fanem piw niepasteryzowanych. Ale takich autentycznie niepasteryzowanych a nie typu Kasztelan czy Łomża z czteromiesięcznym terminem ważności. Mój prywatny ranking tych piw to: Ciechan (oczywiście zielony), Koreb, Żywe (Amber), Kormoran (z Olsztyna chyba), Mazowieckie (Konstancin) i Książęce (ta sama firma co Ciechan ale inny browar)
I teraz moje pytanie: czy ktoś z was zna (pił) jakąś inną markę piwa niepasteryzowanego? Był bym bardzo wdzięczny za informacje/opinie o tych piwach. Zaznaczam że chodzi mi o piwa prawdziwie niepasteryzowane a nie o takie którym pasteryzacji brakuje tylko ze wzgledów reklamowych.

Amstaf 19.12.2010 01:13

A gdzie w ankiecie Piast Wrocławski ? ;) Kto jak kto ale chłopaki z Wisełki powinni go znać. Mi bynajmniej on smakuje i to bardzo

wislak68 19.12.2010 01:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amstaf (Post 1026428)
A gdzie w ankiecie Piast Wrocławski ? ;) Kto jak kto ale chłopaki z Wisełki powinni go znać. Mi bynajmniej on smakuje i to bardzo

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem: czy jest coś takiego jak niepasteryzowany Piast?? We Wrocławiu bywam akurat stosunkowo często i nigdy nie udało mi się czegoś takiego znaleźć.

Szali 19.12.2010 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1026435)
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem: czy jest coś takiego jak niepasteryzowany Piast?? We Wrocławiu bywam akurat stosunkowo często i nigdy nie udało mi się czegoś takiego znaleźć.

Koledze chyba chodziło o ogólną ankietę w temacie (tą na samej górze) i brak wyboru Piasta, a nie o piwa niepasteryzowane o które wislak68 pytałeś ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl