Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8239)

wolfy 26.10.2011 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1182027)
Tak z ciekawości - Czekaj zawalił dzisiaj jakąś bramkę? Grał gorzej od Diaza?

O ile kojarzę, to mijali go jak pachołka, ale mecz oglądałem fragmentami i może coś pomyliłem. Na pewno Brud i Stanek pokazali, że z tej mąki chleba raczej nie będzie. Tak jak weterstyl napisał - dostają szansę na pokazanie się i co robią?

EDIT: Zapomniałem o Jovaniciu. Co ten piłkarz robi w Wiśle - nie mam pojęcia. On się nadaje maksymalnie na środek tabeli pierwszej ligi...

wiertar 26.10.2011 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1182027)



Grał gorzej od Diaza?

Nie da się;)

wolfy 26.10.2011 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1182033)
Nie da się;)

E tam się nie da. Ja wierzę w naszych obrońców i jestem pewien, że jeszcze będziesz odszczekiwał te słowa :> Po meczu z ŁKS-em wiem już, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wyobrażenia sobie.
A Diaz przynajmniej nikogo nie nabił :lol:

szprotson 26.10.2011 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1182034)
E tam się nie da. Ja wierzę w naszych obrońców i jestem pewien, że jeszcze będziesz odszczekiwał te słowa :> Po meczu z ŁKS-em wiem już, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wyobrażenia sobie.
A Diaz przynajmniej nikogo nie nabił :lol:

Paljic dno, alibi ,nie widać nic, po stracie piłki szybciej wraca na jego strefe pomocnik niż on sam. AUT !

marcin19876 26.10.2011 17:20

Witam , na początku prosze, niech mi ktoś odpowie z jakiej to zachodnioeuropejskiej ligi był nasz dzisiejszy przeciwki który tak sie przeciwstawił Wisle?
a Teraz tak na poważnie - widzieliśmy katastrofalną gre, bez zadnego pomysłu i bez ochoty do gry. Jesli chodzi o obronę to i nasz lewy obronca i środkowy czyli Diaz byli robieni jak dzieci przez ludzi którzy grają w III lidze - śmiechu warte.
Pomoc - Garguła, Wilk, Kirm - nie potrafili przyjąć a tym bardziej rozegrać piłki - może to za trudne było dzis dla nich.
Boguski - można powiedzieć jedno - katastofa - mieć 2 - setki i zadnej nie skończyć to bez komentarza.
Jeśli chodzi o naszą cudowną zdolną młodzież - Brud - zero organizacji gry, miotał się i nie wiedzial co grać, był tak przestraszony jakby to był mecz z Barceloną. Czekaj - coś próbował choc bez zadnej rewelacji.
Jesli miałbym porównać naszych mlodych zawodników jesli można tak określac 23 letniego zawodnika, to stwierdzam że młodzież niestety legii jest o 3 poziomy lepsza to pokazuje jakie jest u nas szkolenie - czyli jego brak.
Podsumowując w normalnym meczu nie widzę zadnego zawodnika w składzie Wisły na lidze a tymbardziej na europejskie puchary.

wiertar 26.10.2011 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1182034)
A Diaz przynajmniej nikogo nie nabił :lol:

on może i nie... ale za to z niego nabijał sie prawie każdy;)

wolfy 26.10.2011 17:23

Ogólnie - mieliśmy przegląd rezerw i ja żadnego w meczu Wisły nie chciałbym już oglądać. Taki Lamey czy Wilk to przy reszcie prawdziwi Galacticos.

snyrting 26.10.2011 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotson (Post 1182028)
Myślę, że dzisiejszy mecz wybił z głowy co niektórym oskarżanie Maaskanta o nie dawanie szans Brudowi i Czekajowi.
Ba! Tego drugiego nawet w składzie na Fulham niektórzy widzieli.


Może i wybił, pytanie na ile? Ja daje tym specom 2-3 tygodnie.

Meczu nie oglądałem, ale z tego co czytam ,to nasi "młodzi-zdolni" nie pokazali nic wielkiego. Czy ktokolwiek się spodziewał, że będzie inaczej?

Przecież wystarczyć rzucić okiem na tabele ME i miejsce, które tam zajmuje Wisła. Fakty są dla nas bezlitosne,mamy NAJGORSZĄ drużynę młodzieżową spośród drużyn ekstraklasy.
W 13 meczach zdobyliśmy zaledwie 7 punktów przy stosunku bramek 8-22.

Bardzo doceniam pracę prezesa Basałaja, ale tutaj nic go nie broni. Szkolenie młodzieży w Wiśle leży, sięgnęliśmy dna i musimy coś z tym zrobić. W pierwszej kolejności powinniśmy podziękować obecnemu sztabowi, który za taki stan odpowiada- poczynając od trenera Kulawika na trenerach trampkarzy kończąc.

PiotrG 26.10.2011 18:04

Ale jak tu szkolić młodzież, jak my nie mamy nawet porządnego zaplecza treningowego dla I drużyny (przynajmniej 2 boiska w dobrym stanie, duża nowoczesna siłownia i odnowa biologiczna)?
Żeby szkolić młodzież, to trzeba mieć gdzie to robić i trzeba mieć odpowiednich trenerów. Trzeba zbudować infrastrukturę dla I drużyny i przynajmniej kilka niezłych boisk dla młodzieży, tak aby mogło trenować kilkaset osób. Wtedy może 3-4 Wiślaków uda się z nich wyłowić.

szprotson 26.10.2011 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1182039)

Przecież wystarczyć rzucić okiem na tabele ME i miejsce, które tam zajmuje Wisła. Fakty są dla nas bezlitosne,mamy NAJGORSZĄ drużynę młodzieżową spośród drużyn ekstraklasy.
W 13 meczach zdobyliśmy zaledwie 7 punktów przy stosunku bramek 8-22.

\.

Nigdy dobrej młodej drużyny nie było. Nigdy.

thechris 26.10.2011 18:09

Można się było spodziewać, że zawodnicy z drugiego zespołu zagrają słabo ale tragiczni byli ci, którzy mają się bić o pierwszą "11"... Koszmarny występ Garguły i Boguskiego, słaby Jirska (może oprócz centr), Jovanić rozdygotany jakby grał na Santiago Bernabeu.

Ogólnie wybijanie na oślep i obrona Częstochowy w końcówce jak w każdym meczu, czyli jak zwykle. Przykro było na to patrzyć.

Tarann 26.10.2011 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1182052)
Ale jak tu szkolić młodzież, jak my nie mamy nawet porządnego zaplecza treningowego dla I drużyny (przynajmniej 2 boiska w dobrym stanie, duża nowoczesna siłownia i odnowa biologiczna)?
Żeby szkolić młodzież, to trzeba mieć gdzie to robić i trzeba mieć odpowiednich trenerów. Trzeba zbudować infrastrukturę dla I drużyny i przynajmniej kilka niezłych boisk dla młodzieży, tak aby mogło trenować kilkaset osób. Wtedy może 3-4 Wiślaków uda się z nich wyłowić.


A w Górniku czy Widzewie to mają po 20 boisk i 10 100m basenów.

snyrting 26.10.2011 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1182055)
Nigdy dobrej młodej drużyny nie było. Nigdy.


Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek było gorzej niż jest teraz.


ps.

Nie chce mi się szukać, ale bodaj 4-5 lat temu zdobyliśmy mistrzostwo ME.

PiotrG 26.10.2011 18:20

W sezonie 2007/2008

szprotson 26.10.2011 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1182061)
Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek było gorzej niż jest teraz.
ps.
Nie chce mi się szukać, ale bodaj 4-5 lat temu zdobyliśmy mistrzostwo ME.

Bo patrzysz na tabele ?

Nie patrz, ona w tych rozgrywkach jest gówno warta. Młoda Ekstraklasa miała wprowadzać młodych piłkarzy na wyzszy poziom poprzez granie z równieśnikami a nie kopanie po czołach w rezerwach na IV ligowych boiskach.
I teraz zobacz sobie ilu piłkarzy ud czasu powstania u Nas drużyny ME czyli sezon 2007/2008 gra na poziomie ekstraklasy.
Pozwól że wymienię :
Mączyński, Burliga, Małecki, Jirsak, Tomek Dawidowski,Jean Paulista,Cleber.

To że zdobyliśmy Mistrza wtedy moze ma znaczenie dla tych co lubią tabele oglądac, a Ci którzy bywali na spotkaniach pamietaja ze Lubin przyjeżdzał młodymi a my wystawialiśmy nie młodych a rezerwy z w/w piłkarzami w składzie.
Rok temu niby przez chwile wyglądała Młoda fajnie, ale odszedło 3 czy 4 i gry nie ma.

nesta 26.10.2011 18:25

Problemem nie jest styl czy wynik, nie takie druzyny na swiecie meczyly sie z druzynami z nizszych lig. Problemem jest brak jakiegokolwiek zaplecza, rezerw, ktore moglyby byc pomocne w grze na kilku frontach. Brud i Czekaj byli slabiutcy nawet na tle takiego przeciwnika wiec chyba czas skonczyc z presja na Maaskanta aby ich wprowadzal. Widac, ze nikomu nie robi na zlosc, nie stosuje zadnej prywaty. Sprawa jest banalna. Nie graja, bo sa slabi. A Brud (albo Czekaj, juz nie pamietam), 23 latek, jest przez niektorych nazywany "mlodzieza", ktorej nalezy dac szanse i pomalu wprowadzac do gry (!).

Do tego mam nieodparte wrazenie, ze niektorzy gracze sa po prostu.. glupi. Nie pilkarsko, tak zwyczajnie. Czasem wystarczy zagrac do boku, przytrzymac pilke, rozejrzec sie, zastanowic sie. A on jeb w przod jak nie ma nikogo dookola. Nazwisk nie ma co wymieniac.

PiotrG 26.10.2011 18:33

O pojawieniu się wychowanków w składzie to będzie można myśleć za 4-5 lat od wybudowania i uruchomienia szkółki piłkarskiej - wtedy z 13-14 latków którzy przyjdą, będzie można faktycznie wybrać zdolnych piłkarzy. Jak gość ma 20 lat i nie daje sobie rady nawet w ME, to o czym tu w ogóle mówić.
Mamy zbyt myło młodzieży, aby można było trafić na pojedyncze talenty, które rozwiną się tylko do poziomu mistrza ekstraklasy.
Na szkółkę nie ma kasy, nie ma jej nawet na zaplecze treningowe dla I drużyny. Jeśli w drugiej połowie tej dekady doczekamy się szkółki piłkarskiej, to będzie dobrze. Najbliższych kilka lat (a najprawdopodobniej nawet 10) to będzie opieranie się na transferach zagranicznych. Może trafi się jakaś polska perła, ale to tylko marzenia.

skeba 26.10.2011 18:33

My nie mamy zdolnej młodzieży.
Brud - 23 lata - koleś już powinien 3-4 lata grać w najwyższej fazie rozgrywek, a nie zaliczać pierwsze występy.

Niestety, ale Legia prześcignęła nas o mile. Za parę lat będą z tego korzystać, ale u nas ciężko z profesjonalizmem (stadion, brak szkółki itd)

Proud 26.10.2011 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1182065)
Do tego mam nieodparte wrazenie, ze niektorzy gracze sa po prostu.. glupi. Nie pilkarsko, tak zwyczajnie. Czasem wystarczy zagrac do boku, przytrzymac pilke, rozejrzec sie, zastanowic sie. A on jeb w przod jak nie ma nikogo dookola. Nazwisk nie ma co wymieniac.

Szczególnie irytuje mnie to u Kirma. Zamiast podać do wolnego kolegi to On wdaje się w jakieś przepychanki...w meczu z ŁKSem to już przechodziło ludzkie pojęcie. To przecież chłopcy na boisku wiedzą, że piłka jest szybsza od zawodnika...

Po co narażać się na stratę jak można spokojnie podać do kolegi? Niech się przeciwnik męczy. Niestety dla niektórych naszych zawodników czysta logika jest nieosiągalna.

rasel1906 26.10.2011 18:36

Daniel Brud ma 22 gwoli scislosci nie dodawajcie mu juz:P Niech graja najlepsi a mlodzi dostaja jak najwiecej szans w takich wlasnie meczach

Oldpara 26.10.2011 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1182023)
Najmniejszym nakładem sił przeczołgaliśmy się dalej. A tu płacze czemu nie 7-0 jak z Dalinem?

Zrobiliśmy to co powinniśmy zrobić - awansować dalej. Dla mnie nie ma sprawy. Spodziewałem się awansu a nie kanonady. Zwłaszcza że graliśmy bez jedynego piłkarza z naszego składu który nie cierpi na bramkowstręt. (Biton).

Więc na jakiej podstawie (jakie przesłanki) świadczyły że wygramy wysoko i po pięknej grze? Brak Ilieva robiącego grę był tą przesłanką? Albo brak Bitona co strzelił (kuriozum) więcej niż połowę bramek dla nas w lidze? Zejdźcie panowie na ziemię. Lechia też myślała że wygra z 3-0. Górnik Zabrze też dał popis i odpadł z rywalem z niższych lig.

A my ogrywamy rezerwowym składem Limanovię i gramy dalej:)

Zgadzam sę w 100%. Wisłą kontrolowała mecz, miała multum 300% sytuacji żeby strzelić nastepne bramki. A, że nie cisnęłą cały czas? Przecież na tym kartoflisku nie dało się 3 podań wymienić po ziemi, bo piłka skakała bardziej niż ostatnio Zieńczukowi na Reymonta!

Było dokładnie tak jak miało być - bez nerwów, bez wypruwania flaków, pewny awans i odpoczynek kilku piłkarzy w kontekście następnych meczów, i grania co 3 dni.

Zobaczyliśmy w końcu młodych - zagrali słabo, ale jestem pewien, że również na ich postawę wpłynęło kartoflisko - na tym nie da sie dokładnie podać, nie da sie szybko biegać, można się tylko kopać po nogach i grać ciałem i łokciami. No więc w tych kryteriach Limanovia prawie dorównała Wiśle.

Na takim boisku, nawet Barcelona zagrałaby do dupy, bo co to za gra, kiedy ćwiczysz milion podań od nogi do nogi, a nagle w Limanowej robi ci sie z tego od nogi do kolana, bo nie ma szans, żeby piłka nie trafiła na muldę

P.S. wzasadzie bardzo się cieszę, że nasi obrońcy nie próbowali grać piłką, bo jak by im zaczęłą latać na wysokości ud lub kolan, to dopiero mielibyśmy pełne gacie i sytuacje dla Limanovii. Zgrali dokładnie tak, jak trzeba było zagrać, żeby z palcem w du..pie wygrać.

snyrting 26.10.2011 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1182064)
Bo patrzysz na tabele ?

Nie patrz, ona w tych rozgrywkach jest gówno warta. Młoda Ekstraklasa miała wprowadzać młodych piłkarzy na wyzszy poziom poprzez granie z równieśnikami a nie kopanie po czołach w rezerwach na IV ligowych boiskach.
[...]

Pewnie masz racje, nie śledziłem nigdy ME.

Zgadzamy się natomiast co do wniosku- piłka młodzieżowa w Mistrzu Polski stoi (stała) na żenująco niskim poziomie. Jeżeli nie władze klubu nie zaczną czegoś w tym zakresie poprawiać, to ucieknie nam nie tylko Legia, ale też i pozostałe kluby.


@rasel
Cytat:

Niech graja najlepsi a mlodzi dostaja jak najwiecej szans w takich wlasnie meczach
No właśnie staramy się udowodnić, że na takich "młodych" nie ma sensu stawiać. Oni wyższego poziomu niż I liga nigdy nie osiągną.

AS82 26.10.2011 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1182073)
Zgadzam sę w 100%. Wisłą kontrolowała mecz, miała multum 300% sytuacji żeby strzelić nastepne bramki. A, że nie cisnęłą cały czas? Przecież na tym kartoflisku nie dało się 3 podań wymienić po ziemi, bo piłka skakała bardziej niż ostatnio Zieńczukowi na Reymonta!

Było dokładnie tak jak miało być - bez nerwów, bez wypruwania flaków, pewny awans i odpoczynek kilku piłkarzy w kontekście następnych meczów, i grania co 3 dni.

To ze bronicie Wisły i pośrednio Maaskanta jestem jeszcze jakoś w stanie zrozumieć bo mimo wszystko wygrywamy ,ale bronić tak gównian*j i żenujacej gry to nie jestem w stanie. Jako Mistrz Polski powinniśmy na takiej Limanovii zalozyc zamek hokejowy ,oczywiscie na takiej murawie gra podaniami byla utrudniona, ale tam nawet nie bylo zalążku jakiejkolwiek gry ,2 podania i strata ,2 podania i strata i tak caly mecz ,kopanina z 4 ligowa druzyna. Proponuje Maaskantowi , skoro nie umie nauczyc pilkarzy poprawnego poruszania sie po boisku przy konstruowaniu ataku pozycyjnego,żeby sobie dał z tym spokoj i wpuscil drugiego napastnika i grajmy dlugą piłką albo z kontry ,juz napewno bedzie z tego lepszy pozytek, albo najlepiej zmieńmy trenera bo on nic wiecej z tej druzyny nie wycisnie. Każdy kto śledzi gre Wisły w ostatnim 10leciu ,jest w stanie ocenić kiedy druzyna grala szybko i z polotem ,a kiedy byla ociezala,wolna tak jak jest teraz.

Gwiaździsty 26.10.2011 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1182063)
W sezonie 2007/2008

Czyli niedawno. W takim razie gdzie są te POLSKIE talenty, o które niektórzy tak gorąco się upominają ?

omen69 26.10.2011 19:04

Co do Młodej z tamtego okresu to jeszcze w bramce często grał Cebanu, który przecież nie został ściągnięty do Młodej tylko do I składu. Akurat wymienienie Burligii i Mączyńskiego jest trochę śmieszne bo wtedy pewnie mieli tyle lat co Brud i Czekaj :) ale w tamtym mistrzowskim okresie naprawdę grało wielu graczy z I składu:
Kmiecik, Dawidowski, Niedzielan, Jirsak, Cleber, Paulista...
i po drugie młodzi, którzy z nimi grali nie zrobili oszałamiającej kariery, więc co z tego że zdobyli wtedy mistrza? Lepiej teraz być ostatnim a wprowadzić jednego gracza do I składu niż wygrać i potem oddać zwycięskich piłkarzy do klubów z II i III ligi. Niestety poza Małckim to chyba tylko Burliga jest piłkarzem, który z tej drużyny gra w Ekstraklasie, więc ileż jest warte te mistrzostwo?

Ogryzek 26.10.2011 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1182084)
Czyli niedawno. W takim razie gdzie są te POLSKIE talenty, o które niektórzy tak gorąco się upominają ?

Są w Legii. Jak zaczniemy inwestować w szkolenie pewnie się pojawią i u nas. Na razie jest Czekaj (tyle o ile na tle Diaza się wyróznia) i nikt więcej. Ale też trudno żeby się pojawili jak nie szkolimy i nie sprowadzamy żadnych wybijających się młodych.

Romuald 26.10.2011 20:00

Jirsaka nie ma sensu krytykować za setke zmarnowaną ( Zieniu w meczu z nami grał na murawie o niebo lepszej a jakiego psikusa mu zrobiła w 90 minucie Wisła-Ruch)
Dzisiaj 2 asysty więc mecz na +

alberto 26.10.2011 20:01

http://www.malopolskatv.pl/pp-limanovia-wisla/ - video z pomeczowei konferencji prasowej

AS82 26.10.2011 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1182106)
Są w Legii. Jak zaczniemy inwestować w szkolenie pewnie się pojawią i u nas. Na razie jest Czekaj (tyle o ile na tle Diaza się wyróznia) i nikt więcej. Ale też trudno żeby się pojawili jak nie szkolimy i nie sprowadzamy żadnych wybijających się młodych.

Czekaj i Brud mam wrażenie zostali okrzyknieci nadziejami Wisły , a jedynym powodem dlaczego tak sie stalo ,bylo to ,że Maaskant nie miał kogo wziąć na mecz z Korona Kielce. Pilkarze niewiele pokazali , ale splynelo na nich uznanie i strumień pochwał . Dzisiejszy mecz z Limanovia pokazał ,że ci pilkarze niczym sie nie wyrozniaja i jak Czekaja sie czepiać zbytnio nie można ( choc i tak z tego meczu zapamietam tylko to ze sie kopnal pilka w reke metr przed wlasnym polem karnym) to Brud zagral mega słabo

wolfy 26.10.2011 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1182106)
Są w Legii. Jak zaczniemy inwestować w szkolenie pewnie się pojawią i u nas. Na razie jest Czekaj (tyle o ile na tle Diaza się wyróznia) i nikt więcej. Ale też trudno żeby się pojawili jak nie szkolimy i nie sprowadzamy żadnych wybijających się młodych.

A na czym polega talent Czekaja? Na tym, że ma osiemnaście lat?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl