Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [VII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Śląsk Wrocław, 26 sierpnia, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9701)

WISŁAZWE 24.08.2016 22:18

[VII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Śląsk Wrocław, 26 sierpnia, godz. 20:30
 


Nie ma czasu na zbyt długie rozpamiętywanie poniedziałkowej porażki. Wielkimi krokami zbliża się kolejny ważny mecz w naszym wykonaniu i na nim musimy skupić swoją uwagę i wszystkie siły.

Już w najbliższy piątek Wisła Kraków zmierzy się przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30 a transmisję na żywo zobaczyć będzie można tylko i wyłączne na stadionie Wisły Kraków.

Każde wsparcie w piątkowym meczu jest dla klubu bardzo ważne, już nie raz pokazywaliśmy, że drzemie w nas potencjał, który nie do końca jest wykorzystywany. Czas, więc najwyższy spiąć poślady i dać coś od siebie, a nie tylko bezsensownie klepać w klawiaturę.

Wszyscy na mecz!


Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Śląskiem Wrocław:

T-Mobile Ekstraklasa 2011/2012, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1
T-Mobile Ekstraklasa 2012/2013, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0
T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:0
T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (runda zasadnicza)
T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (runda mistrzowska)
Ekstraklasa 2015/2016, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 4:2 (runda zasadnicza)
Ekstraklasa 2015/2016, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (runda mistrzowska)




Wieści z Wrocławia.

W obecnym sezonie zespół Śląska to rekordzista w remisowaniu spotkań, w dotychczasowych spotkaniach aż czterokrotnie dzielił się punktami ze swoimi rywalami. Co ciekawe w żadnym zremisowanym meczu nie padała nawet jedna bramka i wszystkie spotkania kończyły się wynikiem 0:0. Wrocławianie w ofensywie również nie imponują, ponieważ do tej pory tylko dwa razy znajdowali drogę do bramki rywala.

Trener Rumak wyszedł z założenie, że jeżeli nie możesz meczu wygrać to go zremisuj i dopisz sobie do swojego konta kolejny punkt. Czy ta strategia okaże się na tyle skuteczna, aby zapewnić wrocławianom awans do górnej połówki tabeli? Czas pokaże, ale na dłuższą metę chyba jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Być może problem Śląska leży zupełnie gdzie indziej, być może chodzi o fakt, że napastnicy WKS-u są kompletnie bez formy? Jeżeli popatrzymy na to, kto do tej pory strzelał bramki, to ciężko szukać w tym gronie napastników z prawdziwego zdarzenia, bo ani Biliński ani Mervo nie znaleźli jeszcze sposobu na przełamanie fatalnej passy. Strzelecka niemoc we Wrocławiu trwa już 315 minut, w naszym przypadku należy mieć nadzieję, że potrwa ona jeszcze kolejne 90 minut.






Wszyscy na mecz!

Stało się to, na co większość kibiców czekała. Jakub Meresiński sprzedał Wisłę Kraków – Towarzystwu Sportowemu Wisła. Teraz kolejny krok należy do nas – Kibiców.

Każdy, kto czuje się Wiślakiem, każdy, komu dobro naszego klubu leży na sercu, musi zacząć przekładać ładne i wzniosłe słowa na czyny. Pierwsza okazja już w najbliższy piątek, kiedy to na Reymonta zagramy ze Śląskiem Wrocław.
Odłóżmy na bok wszelkiego rodzaju animozje, nie patrzymy na miejsce w tabeli naszego kochanego klubu, nie zajmujmy się pisaniem zbędnych komentarzy, ”co bym zrobił jakbym mógł” tylko zacznijmy działać sami.
Towarzystwo Sportowe „WISŁA” mówi sprawdzam! Sprawdzam, więc i Ja!
Ilu prawdziwych kibiców ma Wisła. Liczę na to, że nie zawiodę ani ja, ani tym bardziej Wisła – która właśnie dziś, właśnie teraz najbardziej potrzebuje naszego wsparcia.
Dlatego, każdy, kto może, każdy, komu los klubu nie jest obojętny wykonuje proste zadanie – KUPUJE BILET NA PIĄTKOWY MECZ! Taka mała rzecz a na pewno nam pomoże.
Jak wiecie sytuacja Wisły jest ciężka, ale już nie raz cała kibicowska brać stanęła ramię w ramię i pokazała, że potrafi. Każdy pamięta akcję „Wisła to moja historia”, do dziś jesteśmy na szczycie, jeżeli chodzi o finisz akcji, w które zebraliśmy dużo więcej niż zakładaliśmy. To pokazuje, że dysponujemy niesamowitym potencjałem, który wciąż w nas drzemie, tylko musimy go rozbudzić! Stać nas na to na pewno! Teraz mamy okazję to udowodnić.
Na naszym stadionie, w naszym domu, w którym setki razy wznosiliśmy ręce z okazji triumfu, śpiewaliśmy hymn, dopingowaliśmy Wisłę z całych sił jest miejsce dla każdego. Teraz w dzisiejszych czas potrzebujemy niesamowitej jedności, jedności, która doprowadzi nas do momentu, w którym ze łzami w oczach znowu będziemy mogli się cieszyć z Mistrzostwa Polski.


„Z tysięcy klubów, ja wybrałem ten,
Ten boski Krakowski nasz TS.
I w każdej chwili czy dobrej czy złej,
Będę kochał Wisełkę, na pewno to wiem”



Jestem Wiślakiem! Więc moim obowiązkiem jest bycie z tym klubem w piątek o 20:30 na Reymonta!
Nie szukajcie wymówek, nie wmawiajcie sobie, że ”moje 25 złotych nic nie zmieni” – zmieni bardzo dużo, Wisła nas potrzebuje i to jest najważniejsze. Tylko to się liczy. Namawiajcie znajomych, bierzcie rodziny, dziewczyny, chłopaków! Niech nasz dom znowu tętni życiem, właśnie w piątek, właśnie teraz!


Kto jednak nie może być tego dnia na Reymonta, ponieważ mieszka zbyt daleko, jest na emigracji, niech też kupi bilet! Liczy się każda osoba, każdy gest.




Do zobaczenia na meczu!
AVE WISŁA!





http://wislakrakow.com/wp-content/up...tujemyklub.jpg

KOMINEK 24.08.2016 23:25

Wiecie może czy są dostępne gdzieś plakaty promujące ten mecz (Wiślacki świat czy sklep w hali Wisły ) . Porozwieszałbym po okolicy.

universe 25.08.2016 00:18

:TS:

O naszych piłkarzach niestety nie ma co pisać.. niby są a jakby ich nie było.

szprotson 25.08.2016 07:59

to moze ja o rywalach.
Ostatnie 2 spotkania to rzeźba w gównie, wygrana po męczarniach w PP i arcyżenujący mecz przeciwko Wiśle Płock.
Marioka jest przemęczony, Mervo nie ma formy a reszta gra suche buły. Ale w defensywie solidnie a Mariusz nie popełnił póki co ani jednego "pawełka"
Duzo bedzie w tym meczu zalezało od tego kto przejmie srodek pola, niestety obawiam sie ze ten portugalczyk ze Śląska bedzie tutaj postacią numer 1. Chyba ze wyjda z Ostoją na def to bedzie luzik.
Być moze zadebiutują nowi w Sląsku : ofensywny pomocnik Engels i napastnik Sito Riera.
Jak na klub w którym nie ma pieniedzy i sponsorów to i tak przyjezdzaja ciekawe chłopy do nich.

Arka na nich siadłą i sie po nich przebiegła. Nie wiem czy Nasi potrafią, poki co fizycznie w kazdym meczu srednio o zgraniu nie wspominając bo co sie uda to sie uda.
Mam nadzieje ze Boguski jednak siądzie na ławce, a my wygramy 1-0 po golu Ondraska z ...główki!

7 kotów 25.08.2016 08:33

Pawelek to nie Neuer i tylko patrzec jak znow od.......i numer stulecia.
Oby to nastapilo w meczu z nami juz jutro.

Tajemnica naszej formy na boisku tkwi w stanie kont pilkarzy. Jesli nowym wladzom udalo sie uregulowac chociaz czesc zobowiaan, albo przekonali pilkarzy ze wyplata juz w drodze, to bedzie dobrze.

Jesli nie ma pieniedzy to wiadomo jak bedzie. Nikt nie bedzie ryzykowal kontuzji przed wnioskiem o rozwiazanie kontraktu niebawem. Cos tam sobie poczlapia, cos sobie popozoruja i bedzie 0:0

Ale oby bylo dobrze i zebysmy wygrali. NAjlepiej wysoko i przekonujaco.

Barti 25.08.2016 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1451495)
(...), a my wygramy 1-0 po golu Ondraska z ...główki!

To nasza wunderwaffe Ondrasek, będzie dopuszczona w tym meczu do gry? Podobno miał problemy ze stawem kolanowym po ostatnim meczu.
Oczywiście wszyscy którzy mogą widzą się jutro na R22!
Ave Wisła!

kalafior1993 25.08.2016 09:39

Wiadomo coś co z Pawłem Brożkiem? Bartosz i Ondrasek raczej po za kadrą bez szans na występ

crux.a 25.08.2016 13:19

Mam nadzieję, że zagramy 4-5-1 z Zacharą na szpicy. Jest oczywiście problem ze środkiem pola. Czy ktoś jest w stanie wymyślić zestawienie sensowniejsze niż Uryga Popović Mączyński? Na skrzydłach wtedy wiadomo Małecki Boguski, a w obronie to wiadomo.

Mam nadzieję, że nie wtopią 6 meczu z rzędu. Śląsk nie strzelił bramki od bodaj trzech spotkań.

Jak to jednak dobrze martwić się tylko ostatnim miejscem w tabeli:)

Arked 25.08.2016 13:47

4-5-1 przy problemach ze środkiem pola i skrzydłami odpada (nie mamy w kadrze żadnego rozgrywającego i posiadamy tylko jednego(!) bocznego pomocnika). Nie przez przypadek Wdowczyk gra dwoma napastnikami, nie ma innej sensownej opcji. Nie przez przypadek też próbował 3-5-2, z bocznym obrońcami na skrzydłach. Na razie to wszystko działa marnie i trudno się temu dziwić. Spróbował bym 4-3-3 z Mączyńskim, Brlekiem i Popovicem w pomocy oraz Zacharą, Małeckim i Boguskim w ataku.

kristos 25.08.2016 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1451496)
Pawelek to nie Neuer i tylko patrzec jak znow od.......i numer stulecia.
Oby to nastapilo w meczu z nami juz jutro.

Tajemnica naszej formy na boisku tkwi w stanie kont pilkarzy. Jesli nowym wladzom udalo sie uregulowac chociaz czesc zobowiaan, albo przekonali pilkarzy ze wyplata juz w drodze, to bedzie dobrze.

Jesli nie ma pieniedzy to wiadomo jak bedzie. Nikt nie bedzie ryzykowal kontuzji przed wnioskiem o rozwiazanie kontraktu niebawem. Cos tam sobie poczlapia, cos sobie popozoruja i bedzie 0:0

Ale oby bylo dobrze i zebysmy wygrali. NAjlepiej wysoko i przekonujaco.

Nie wiem - może się mylę ,ale nie wydaje mi się by gra naszej drużyny była uzależniona jedynie od kwestii finansowej.
Nie widzę też ,by zawodnicy nie przykładali się do gry.
Jak dla mnie problemem jest styl wymyślony przez trenera a raczej go brak.
Jakieś długie piłki z obrony do przodu ,prawie wszystkie podania górą ,mało gry kombinacyjnej po ziemi.
Jakaś staro-angielska szkoła , zupełnie obca wiślackiej piłce.
Takie moje zdanie.
PS.Owszem jakieś transfery ,byłyby mile widziane ,ale nie uważam by ten skład nie był w stanie radykalnie zmienić prezentowany styl.

Arked 25.08.2016 15:01

Drużyna jest mocno wybrakowana. Trochę bym jednak usprawiedliwił Wdowczyka. Nie można powiedzieć, że nie próbował ale bata niestety nie ukręcił.

Można nie mieć boków ale wtedy trzeba mieć kreatora gry w środku. Można grać bez rozgrywającego ale trzeba mieć wariatów na bokach. U nas nie ma niczego.

masada 25.08.2016 15:34

Ale zaraz, przecież to ta sama drużyna, która miał Kazek i która była na puchary, a moze i na MP , a tylko nieudolnosci i pechowi Moskala zawdzieczamy te wstretna remisową passę. :D

Arked 25.08.2016 15:54

Kazek musiał umrzeć.... yyy odejść bo śmiał przegrać derby. Tam gdzie zaczyna się fanatyzm tam kończy się rozum.

mitmichael 25.08.2016 16:37

Bartosz i Ondrasek wypadaja na szczescie wraca Paweł Brozek, ktory ma cos do odowodnienia. Jeszcze rano konferencja TS jak wyjasni duzo spraw to bedzie dodatkowa mobilizacja. Trzeba w koncu sie przemałac, z Korona juz wygladalismy lepiej ale dalej szwankowała skutecznosc. To samo było z Ruchem. Jezeli uda sie ja poprawic to bedzie zwycieski dla nas mecz. W koncu musi sie udac bo ilez mozna przegrywac. Takiemu klubowi jak Nasz nie przystoi tak słaba forma.

Herbi1303 25.08.2016 16:37

Wydaje mi się, że otoczka trochę przycichła, TS zapewne przedstawił piłkarzom plan działań na najbliższe miesiące, więc nie pozostaje nic innego jak w końcu wygrać. Liczę, że jakimś cudem zdobędziemy jedną bramkę więcej niż WKS i wygramy. Może Mariusz wróci do formy i pokaże jakiś "popis" bramkarski?

Pablo84 25.08.2016 17:27

A propos biletów. Ciesze się, że sprzedaż jednak idzie :). Już się nie mogę doczekać.

Davey777 25.08.2016 20:20

Muszą w końcu wygrać. Sprawy własnościowe sie wyjaśniły wiec piłkarzyki moga sie skupić na meczach i treningach

Patryko 25.08.2016 20:55

Jest jeden pozytyw związany z naszym aktualnym miejscem w tabeli - gorzej już być nie może :]

Wyszarpcie te 3 punkty żeby były jakieś argumenty dla potencjalnych inwestorów :)

KotWButach 25.08.2016 21:06

Czy Brożek jutro gra mecz nr 300 w ekstraklasie? (tak jest przynajmniej na wikipedii pod hasłem Klub 100), jeśli tak to życzę Mu drugiego jubileuszu czy 130-tej bramki w Wisełce w ekstrakalasie oraz 160-tej ogólnie w Wiśle :)

armani199 25.08.2016 21:07

Nie pie....cie że jest tak źle! Szukajcie optymistycznych spraw ! Mamy przecież tylko 3 punkty straty do mistrza Polski i 3 punkty straty do wicemistrza ! Na początku sezonu gdyby ktoś mi powiedział że tak super będzie po 6 kolejkach to odparł bym mu że chyba zwariował ! ;-)

KotWButach 25.08.2016 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez armani199 (Post 1451615)
Nie pie....cie że jest tak źle! Szukajcie optymistycznych spraw ! Mamy przecież tylko 3 punkty straty do mistrza Polski i 3 punkty straty do wicemistrza ! Na początku sezonu gdyby ktoś mi powiedział że tak super będzie po 6 kolejkach to odparł bym mu że chyba zwariował ! ;-)

Lepiej jest jeszcze, mamy trzy punkty straty do uczestnika LM... i co najważniejsze dla niektórych z Nas, wreszcie nie remisujemy...

Do boju Wisełko!!! Wisełka nigdy nie zginie!!!

17wojownik 26.08.2016 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KotWButach (Post 1451614)
Czy Brożek jutro gra mecz nr 300 w ekstraklasie? (tak jest przynajmniej na wikipedii pod hasłem Klub 100), jeśli tak to życzę Mu drugiego jubileuszu czy 130-tej bramki w Wisełce w ekstrakalasie oraz 160-tej ogólnie w Wiśle :)

Faktycznie, jubileusz! Tak samo na 90minut.pl i z moich wyliczeń. Ale w Ekstraklasie w barwach Wisły to mecz nr 280, bo 20 było dla GKS Katowice.

LucjuszWielki 26.08.2016 12:38

o 13 autobus z piłkarzami Śląska wylał się na rogu Opolskiej i Łokietka, zmierzali na na boisko JADWIGI ?wtf?

wolfu 26.08.2016 12:40

Mamy szczęście do Śląska, czuję w kościach zwycięstwo i początek normalności :)

Ivory1906 26.08.2016 13:09

Praktycznie każda drużyna mieszka w hotelu Conrad na opolskiej wiec rozruch maja na boisku koło ulicy Łokietka :) jeżdzę dużo po mieście i w dniu meczu często widzę drużyny przyjezdne właśnie tam :) żadna sensacja :)

Rob_Zombie 26.08.2016 13:51

Niestety czuję że Rumak ogra Wdowca jak uczniaka.

Wojtas 26.08.2016 16:44

Jazda po bilety ,na forum w trakcie meczu ma nie byc nikogo,kazdy kto ma choc troche Wisle w sercu powinen byc dzis na R22.,to wrecz jest obowiazek,a jak ktos nie moze to choc na bilet dac ,pomagamy jak mozemy.

wolfu 26.08.2016 18:20

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...bd&oe=583C25BC

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...71&oe=58413BF4

PhantomRanger 26.08.2016 18:47

Pawełek jak to Pawełek, Pawełki lubi puszczać, tylko trzeba mu okazję stworzyć. Liczę, że zmiana właścicielska na TS, tym razem wywoła pozytywny efekt u piłkarzy. Ucieszy mnie nawet skromne 1:0.

KotWButach 26.08.2016 18:49

Boże Uryga. Ps. Pod strefa kibica znów kolejki jak za najlepszych czasów PRL


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl