Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Projekty wsparcia Wisły Kraków -propozycje bez dyskusji (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9695)

Marcinkrakwoj 22.08.2016 12:13

Projekty wsparcia Wisły Kraków -propozycje bez dyskusji
 
Witajcie,

WISŁAZWE zaczął ostatnio na twitterze akcję dla AP Wisła Kraków.
Poszła świetnie!

Teraz ja wam rzucam rękawicę!

To forum jest największym forum kibiców Wisły Kraków, pokażmy że mamy potencjał!

Przed chwilą na konferencji padły pewne słowa o forach internetowych, że tylko gadamy - pokażmy więc, że nie tylko i wspomóżmy ten klub faktycznie!

Zakup biletów to jedno, ale co jeżeli ktoś - tak jak np. ja ma karnet na sezon?

Zapewne już za chwilę padły by propozycje, żeby zrobić akcję z fans4club. Ale po co mamy oddawać 5% innej firmie?

Oczywiście cel 110 milionów jest mało realny, ale zawsze lepiej sobie stawiać wysokie cele prawda?

Moja propozycja jest prosta:

Po pierwsze - wchodzimy na https://sklep.wisla.krakow.pl/ - wykupujemy cały asortyment!
Po drugie - dla tych, którzy nie mają karnetów kupujemy bilety!
Po trzecie - postarajmy się w klubie o dodanie do asortymentu Wirtualnej cegiełki - przyślą nam plik PDF z unikalnym numerem. Kwoty 10, 20 , 50, 100 , 200, 500, 1000 zł .

Każdy kto coś zakupi - robi skan i wkleja tutaj, stworzymy kolejny temat gdzie po każdym dniu będziemy podsumowywali te kwoty, by nas to lepiej motywowało!

WCHODZICIE W TO?!

momo 22.08.2016 12:53

Projekty wsparcia Wisły Kraków -propozycje bez dyskusji
 
Witam,
w tym temacie chce podyskutować na temat możliwych form pomocy dla Wisły.

Na tym forum pisałem już o takim pomyśle:
Plan działania.
1. Akcja na fb, tt i petycja które ma na celu niezobowiązujące zebranie liczby chętnych do finansowego wspierania klubu w sposób ciągły.
2. Po zebraniu dużej grupy ludzi zaczynamy to ubierać w ramy formalno-prawne
3. Nowy 'twór' działa na zasadzie:
- kibic rejestruje się z imienia i nazwiska na stronie i deklaruje wpłaty
- przy deklaracji jasno określa cel na który mają być przeznaczone jego pieniądze
- wybiera np. z:
a) Akademia
b) Opłaty za użytkowanie stadionu
c) Opłaty licencyjne
same 'czyste' rzeczy by każdy kibic był pewien iż jego środki są przeznaczane na funkcjonowanie klubu, a nie trafiają do kieszeni właściciela, lub nie są 'przejadane' przez administrację.
Cała sytuacja jest regulowana umową pomiędzy tym nowym 'tworem' a Klubem, Klub zapewnia transparentność środków przekazanych od kibiców.
W kwestii obsługi, nie potrzeba sztabu ludzi do zrobienia tego, wystarczy trzech - prawnik (podpisanie umów), finansista (zawarcie umowy z bankiem) i informatyk w celu stworzenia portalu.
Mamy XXI wiek. Tak, dobrze zorganizowany portal będzie potrafił ogarnąć płatności masowe, przeksięgowania do klubu, rejestracje użytkowników, blokowanie/odblokowywanie dostępu przy wpłatach, transparentność finansów w postaci zestawień ile zostało wpłacone, ile i na jaki cel wpłynęło do klubu.
Nie widzę tu konfliktu interesów z kimkolwiek, ludzie wpłacają na określony cel funkcjonowania klubu
- z czasem gdy już sytuacja się unormuje będzie można rozmawiać z władzami o pewnych przywilejach wynikających z dofinansowania Klubu przez kibiców. Ale na razie myślmy o Wiśle nie o zniżce na kiełbasę na stadionie.

To jest mój pomysł o którym z każdym porozmawiam.


Poza tym wszelkie inne formy pomocy jakie macie na myśli - piszcie tutaj. Po to jest ten temat by stworzyć najskuteczniejszy sposób pomocy Klubowi.
Proszę o konkretne i rzeczowe wpisy, ze strony administracji forum mam obietnicę ścisłego moderowania tematu.

Z Wiślackim pozdrowieniem
M.

suikoden 22.08.2016 12:55

Projekty wsparcia Wisły Kraków -propozycje bez dyskusji
 
Kochani mam ciekawy pomysł by TS podało numer rachunku do wpłat które by szły na Wisłe Kraków S.A
Chodzi mi o to, ze nim ogarną sponsorów każda 1 złotówka by była dużym wsparciem. Wystarczy by każdy wpłacał ile może chodzi o to by dać TS czas na uporządkowanie spraw. Po prostu zróbmy zrzutę tak jak na mecz gwiazd ale nie oczekujmy nic w zamian po za tym, że Wisła nie upadnie.
Więc apeluje do TS jak podpiszecie umowę podajcie numer konta na oficjalne by reszta stron portali pociągła temat. Podanie konta nic nie kosztuje, a może pomóc TS w pierwszych miesiącach z klubem.
Niech każdy wpłaca ile może 1 zł 2zł 10zł 100 zł 1000zł.

Kolejny pomysł to zbiórka kasy nie tylko na konto, ale sms niech TS uruchomi taką formę wsparcia jak na fundacje idą sms. Bo jest wielu młodych 10-18 lat którzy w ten sposób będą wspierać klub nie mając dużej gotówki a pewnie starsi też.

bob85 22.08.2016 14:08

Proponowalbym mimo wszystko fans4club, kolejna edycja oczywiscie zeby jak najwieksze przychody byly to bez organizacji meczu itd, by klub jak najwiecej zarobil na czysto.

KOMINEK 22.08.2016 14:42

Zapał w narodzie jest wielki. Postanowiłem to jakoś uporządkować i stworzyć dwa tematy jeden gdzie można dawać konkretne propozycje pomocy. Drugi dyskusyjny. Posty z innych tematów dotyczących pomocy poprzyklejałem.

regan 22.08.2016 14:47

Moja propozycja jest taka. Akcja ktotej celem jest wykupienie 10 000 karnetow. Mysle, że w obecnej sytuacji najlepsza możliwa pomoc klubowi ktora ulawi prace wszystkim ktorym na tym klubie naprawde zalezy
Nie wazne czy przyjdziecie na mecz, czy nie przyjdziecie, czy jestescie na emigrcji, czy z jakiegokolwiek powodu nie mozecie przyjsc, ale kupcie karnet! 93% ceny karnetu zostaje w klubie! Nie ma innych prowizji jak na 4fans czy sklepie klubowym. Srednia cena przyjmijmy 300 zl razy 7000 (liczac ze do tej pory poszly 3 tysiace) daje 2 miliony 100 tysiecy polskich zlotych! Jak najbardziej klubowi sie przyda taka gotowka

kibic87 22.08.2016 20:45

Nie zapomnijcie o przekazaniu 1% podatku dochodowego na rzecz TSu. Sprawa nie na już, ale od przyszłego roku trzeba mieć to na uwadze.

ArturBarlinek 22.08.2016 21:48

A może co miesiąc wpłata na konto klubu? Ktoś pisał o tym wyżej, chodzi o długotrwałe wsparcie, np. 50 zł co miesiąc

picasso 22.08.2016 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1450936)
A może co miesiąc wpłata na konto klubu? Ktoś pisał o tym wyżej, chodzi o długotrwałe wsparcie, np. 50 zł co miesiąc

nie znam się na sprawach księgowych ale to chyba z prawnego punktu widzenia nie jest możliwe.stąd pomysł z cegiełkami.

pomperek 22.08.2016 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kibic87 (Post 1450918)
Nie zapomnijcie o przekazaniu 1% podatku dochodowego na rzecz TSu. Sprawa nie na już, ale od przyszłego roku trzeba mieć to na uwadze.

Od paru już lat daję na TS ten jeden procent. Rzecz w tym, że następną transzę z tego tytułu TS dostanie za rok. Nie jestem biegły w finansach tego formatu, poza własną kieszenią, ale wydaje mi się, że nie ma już dziś takiej oficjalnej pomocy finansowej która nie miała by obciążeń prowizyjno- fiskalnych. TS po prawnym przejęciu powinien określić formę pomocy finansowej jaką widzi i o ile ją z prawnego punktu widzenia da się określić.

suikoden 23.08.2016 13:43

Kochani Wisła Kraków odbita teraz czas działać. O to podstawowy plan działania.
1.Kupujemy Bilety Na najbliższy mecz
2.Kupujemy Karnety ile się da najlepiej wszystkie możliwe :)
3.Wykupujemy cały asortyment ze sklepów Wisły.
4.Niech Wisła poda Konto gdzie każdy będzie mógł przelać ile się da
5.Niech Wisła uruchomi funkcje SMS do wspierania klubu tak jak na fundacje.
6.Jak nie możecie być na meczu kupujecie bilety lub karnety dla dzieci z Domów dziecka w ten sposób nie tylko finansowo pomagamy klubowi ale tez poprawiamy wizerunek
7.Cegiełki w postaci pluszaków (ZROBIONYCH NA WZÓR MASKOTKI WISŁY CZYLI SMOKA) i niech te misie idą do domu dziecka lub do przedszkoli świetlic itp

KOMINEK 23.08.2016 13:51

Pomysły bez dyskusji - trudno zrozumieć

Murzyn124 23.08.2016 15:14

A może Patronite,albo coś podobnego? Deklarujesz się ile co miesiąc będziesz przesyłał pieniędzy na Wisłę.

elliot_ness 23.08.2016 15:20

Wystawić 10 lub 20 % akcji Wisła S.A. do sprzedaży dla kibiców. Każdy chciałby mieć choć kilka akcji klubu ,któremu kibicuje.

Janusz94 24.08.2016 15:26

Jak dla mnie pomysł wystawienia akcji klubowych dla kibiców to byłaby super sprawa. Nowi akcjonariusze-kibice mogliby zrzerzyć się w jednym stowarzyszeniu i mieć realny wpływ na to co dzieje się w klubie. Takie stowarzyszenie jakie ma Górnik czyli Socios powołane na wzór Realu Madryt czy Barcelony. Prosty przelicznik: załóżmy że zbierze się w ramach Socios 10 000 ludzi czyli tyle ile mniej więcej kibiców chodzi na stadion. Niech każdy da po 10 zł na miesiąc daje to 100 tys zł. Jeśli te 10 000 ludzi da po 100 zł daje to milion złotych miesięcznie. Ustanowić różne poziomy finansowania w którym każdy deklaruje ile przeznaczy miesięcznie: 10, 100, 1000, itd. Dzięki temu możemy realnie pomóc Wiśle. Jeśli ktoś zorganizuje akcje na poważnym portalu społecznościowym pod nazwą SOCIOS WISŁA KRAKÓW i znajdzie kompetentnego programiste który stworzy serwis internetowy i prawnika który to ogarnie może to być ogromna szansa dla Wisły. Kochani do dzieła !!!

Viper 24.08.2016 16:06

W innym wątku został zauważony problem kupna biletu i kolejek do kas. W momencie gdy przelewy można robić za pomocą telefonu, dlaczego nie można kupić biletu?. Owszem niby można przez tel wejść na stronkę sklepu i dokonać zakupu jednak często bywa to niewygodne i działa topornie, zwłaszcza jak ktoś ma ciut starszy telefon. Może warto by wysondować wśród studentów kibiców czy nie byłoby ludzi zdolnych taką apkę zrobić? Na początek nie musi być super wymagająca, ma po prostu działać. Można wtedy ustawić proste tablice z QR kodem pod stadionem tak by ludzie stojący w kolejce mogli łatwo apkę ściągnąć i dokonać zakupu biletu. Moim zdaniem mogłoby się to przełożyć na wzrost frekwencji.

As 25.08.2016 10:20

Paowie, jesli mam przykladowo wplacac 100zl co miesiac na klub to ja chce poprzez prawo glosu w wyborach prezesa lub czlonkow zarzadu miec wplyw na to jak te pieniadze beda wydawane.

Jesli nie usystematyzujemy takich wplat to klub niestety nie bedzie mial z tego zadnych realnych korzysci poniewaz w jednym miesiacu klub dostanie 500 000 a w drugim 150 000 bo sie ludziom nie bedzie chcialo wplacic.
Natomiast gdy regularna comiesiaczna wplata zapewni wplacajacemu glow w wyborach zarzadu to ludzie beda wplacac co miesiac aby nie stracic prawa glosu. Wtedy klub bedzie mial regularny i na stalym poziomie doplyw gotowki ktory bedzie mogl wliczyc do planowanego budzetu a takze przedstawic we wniosku licencyjnym.

Generalnie moje pomysly to:

1. PODNIESIENIE FREKWENCJI

a. "Akcja 1+1" - kibic przyprowadza na mecz druga osobe tzw +1. Kibic pomaga "plus jedynce" wyrobic karte kibica, pomaga w dniu meczowym. Jest de facto przewodnikiem takiej osoby od A do Z. +1 moze byc kuzyn, sasiad, kolega ze szkoly lub z pracy. W idealnym swiecie kibic co mecz przyprowadza kogos nowego i z tych 15 "plus jedynek" 5 lapie bakcyla i zaczyna regularnie przychodzic na Reymonta.

b. Akcja "Turysci na Wisle!" - Biorac pod uwage ile ludzi przyjezdza do Krakowa na weekendy, ile mamy wieczorow kawalerskich jest wrecz grzechem, ze ci ludzie nie sa "zagospodarowani". Grupa 10 ciu anglikow, nie dosc, ze kupi te drozsze miejsca, to jeszcze zostawi pieniadze w sklepiku i bufecie. Klub poprzez, ulotki w hostelach i hotelach, namiot na rynku a takze miejska informacje turystyczna powinien informowac turystow o najlbzszym meczu Wisly, o sposobie wyrobienia KK (lub mozliwosci wejscia za okazaniem paszportu). Uwazam, ze turysci to spora niezagospodarowana grupa.



2. WISLA BUSINESS CLUB

Zakladamy buisness club zrzeszajacy firmy dzialajace w Krakowie. Firmy z BC w zamian za czlonkostwo wplacaja -powiedzmy- minimum 10 000 miesiecznie lub 100 000 z gory za rok Skupiajac w takim businnes klubie 50 firm (optymistycznie) mamy 5 milionow rocznego, pewnego dochodu.
Naturalnie obowiazkiem kazdego kibica Wisly jest korzystanie z uslug firm zrzeszonych w BC. Jesli zamawiasz taksowke to dzwonisz po "Ikara" bo jest w BC, jesli remontujesz dom to dzownisz po firme budowlana "Pan Heniek" bo pan Heniek jest czlonkiem BC, jesli kupujesz mieszkanie to w "Dasta Invest" itd itd.
Firmy skupione w BC nie dosc, ze maja w cenie czlonkowstwa reklame to jeszcze zdobywaja wiernych klientow. Firmy.

Kwoty za czlonkostwo sa oczywiscie przykladowe i mozna o nich rozmawiac jesli pomysl przejdzie faze burzy mozgow.

bonawentura 25.08.2016 12:09

Moja propozycja jest taka: współpraca klubu z blablacarem i utworzenie specjalnej aplikacji w Internecie, która pomogłaby w komunikacji kibicom Wisły z różnych zakątków PL, a także ułatwiłaby dojazd na mecz. To niezwykle ważne, by kibice mogli "zbierać się" po drodze :) dzięki temu może z meczu na mecz byłoby nas więcej :)

A i jeszcze jedna rzecz. Obecnie to Miasto Kraków powinno raczej dopłacać klubowi do stadionu niż prosić się o jakiekolwiek opłaty. To skandal, że nikt nie uzmysłowił radnym i prezydentowi, jak beznadziejnie skomunikowany jest stadion, co również odstrasza przed przyjazdem na mecze. Kibice uwielibają wygodę, zwłaszcza Ci kanapowi.

szprotson 25.08.2016 13:34

a) aplikacja spoko sprawa - skad bedziesz wiedział ze nie wsiadziesz do auta chłopaków z JG?
I w czym przekonasz wlasciciela blabla do tego by wspolpracował z Wisłą? Jakie sa argumenty za ?

b) Miasto wybuydowało stadion za 500 mln i ty jeszcze chcesz by dopłacało klubowi ? Czyli po prostu chcesz by nałożna na ciebie wiekszy podatek? No to żeby było sprawiedliwie, i ludzie ktorzy nie chcą płacić wiekszych podatków nie dopłacali do klubu moja propozycja jest inna - sam przelej kase na konto do klubu. Omijasz miasto i masz pewność ze pieniadze do klubu trafią

Ja czekam na program lojalnościowy. Kupuj w sklepie, wymieniaj punkty na znizki, bilety, gadzety. Itp itd.

Na realu sprzedawali murawe, a czemu u nas nie mozna?
W sumie krzesełko z dychy gdzies tam lezy u ziomka w piwnicy, ale czemu nie wykorzystawac wszystkiego co mozliwe?
Gdzie jest cennik na reklamy na tym naszym pieknym betonie? Tyle miejsca reklamowego sie marnuje!!!!

E:
moja propozycja:

Czemu TWSD śpi?

Za glupie 19,06 które ostatni na twiterze po akcji ZWE przelało kilkanascie osob, mozna by KUPIĆ cos na forum. A to gwiazdke, a to podpis pod nickiem, a to kutasa, a to coś innego. Czemu nei sprobujemy?
robisz przelew na klub na 19.06 i mozesz kupic opcje A-B-C, przelew za 190,6 opcja D-E-F- przelew 1906 zł - cos tam VIP

Rejestracja na forum - 5 zł. a co!
Elitarny klub w końcu.

sprzedac mozna wszystko tylko trzeba chciec a nie czekac na szóstek w totka

krzaq12 25.08.2016 13:58

Dla mnie idealnym pomysłem byłoby wprowadzenie zdjęć zawodników z ich autografami, na wzór tego co było w akcji ,,Wisła to nasza historia"

Sam kupiłbym ze 3-4. Czysty zysk dla klubu.

c. 25.08.2016 14:02

Lepiej wprowadzic cos powazniejszego, bo takie zdjecia z autografami chodzą na Allegro po .. 6 zl i nikt tego nie kupuje

Viper 25.08.2016 15:29

Dobrze wykonane zdjęcie, z ładną Wiślicką oprawką z dedykowanym podpisem, któregoś z graczy mogłoby się sprzedać w rozsądnej cenie. Głowacki czy Sobolewski mogą raz w tygodniu poświęcić trochę czasu na podpisywanie się. ;)

szprotson 25.08.2016 16:18

Kiedyś takie zdjęcia to było coś. Sam pamiętam jak byłem mały, mieć zdjecie idola z autografem..
miałem nawet, nie pilkarza a zuzlowca- Hansa Nielsena, i pewnie gdzies tam na strychu leży.
No ale to było kiedyś. Kiedy taki Hans Nielsen pojawiał sie raz na tydzien w gazecie.
A dzis? Dzis wchodzisz na snapczat pilkarza i masz go w kieszeni 24/7

Z pewnoscia powinnismy miec opcje taka jak ma Slask, czyli kupno koszulki meczowej za kwote X + dopłata za swoje nazwisko/ lub numer i nazwisko pilkarza + logotypu ligi, sponsora ,pucharu polski czy pucharu weszło.

Kryniu 25.08.2016 18:09

Wprowadziłbym możliwość wprowadzenia pozdrowień, własnych tekstów. Np kibic wpłaca odpowiednią kwotę. Klub za to przez kilka sekund wyświetla na bandzie jego pozdrowienia. Im większa kwota, tym dłuższy czas. Takie wpisy miały by podobny wygląd jak pasek informacji przewijający się w TV. Każdy mógłby coś przesłać( oczywiście po cenzurze). Podobnie mogliby robić właściciele różnych firm- restauracji itp. Mogliby np za możliwą do zaakceptowania dla nich kwotę zapłacić sobie za krótką jednorazową reklamę. Coś jak pakiety. Teraz szukamy stałego sponsora a możemy również w taki sposób zrzeszać małych przedsiębiorców.

Viper 25.08.2016 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1451558)
Kiedyś takie zdjęcia to było coś. Sam pamiętam jak byłem mały, mieć zdjecie idola z autografem..
miałem nawet, nie pilkarza a zuzlowca- Hansa Nielsena, i pewnie gdzies tam na strychu leży.
No ale to było kiedyś. Kiedy taki Hans Nielsen pojawiał sie raz na tydzien w gazecie.
A dzis? Dzis wchodzisz na snapczat pilkarza i masz go w kieszeni 24/7

Z pewnoscia powinnismy miec opcje taka jak ma Slask, czyli kupno koszulki meczowej za kwote X + dopłata za swoje nazwisko/ lub numer i nazwisko pilkarza + logotypu ligi, sponsora ,pucharu polski czy pucharu weszło.

Owszem na masową sprzedaż nie ma co liczyć, w sumie racja. Choć z drugiej strony można by pomyśleć o produkcie dla kolekcjonerów. Tutaj sprzedaż byłaby mała ale można wtedy zażądać wyższej ceny. Np zrobić jakąś mocno limitowaną serię zdjęć i wystawić na aukcji. Tylko wykonanie musiałoby być dobre i samo zdjęcie na swój sposób wyjątkowe.

siara 25.08.2016 19:09

Nie wiem czy realny projekt ze względów strategii klubu. Licytacja na wyjazd z drużyną na mecz. Jedziesz z nimi autokarem na mecz wyjazdowy, śpisz w tym samym hotelu, jesz posiłki, bierzesz udział w odprawie meczowej etc. Oczywiście za grubą kasę. Tylko dla zaawansowanych finansowo ;)

AlvaroTS 25.08.2016 19:44

Tak jak pisałem na forum. Wprowadzić złota kartę kibica w cenie powiedzmy 150 zł , która bez daty ważności

R33 25.08.2016 20:43

Przekopiuje swój post który napisałem odnośnie frekwencji gdy ruszyła sprzedaż karnetów przed sezonem 2015/2016 bo frekwencja również wpływa na finanse klubu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33
Co do moich pomysłów na podniesienie frekwencji to ogólnie pójście w zakup karnetów bo wtedy mamy na każdy mecz tzw. startową frekwencję i od razu łatwiej osiągać korzystne rezultaty (ludzie często się nakręcają jak jest duża i łatwiej im podjąć decyzję).

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie podobnej akcji jaką SKWK zrobiło odnośnie wyjazdu do Warszawy na Superpuchar w 2012 r. Czyli po prostu przypominanie o tym na każdym kroku, nakręcanie się na kupienie karnetu. Plakaty, bilboardy, filmiki na YT, layouty startowe, jakieś drobne konkursy, sygnatury itp. Jak widać sposoby są tańsze i droższe. Głównie chodzi o to, żeby informacja o zakupie karnetu wyskakiwała nam nawet przy otwieraniu lodówki. http://www.wislakrakow.com/forum/ima...lies/smile.gif

Ogólnie klub musi pokazać (i ten sezon pokazuje, że już jakieś drobne kroki są podjęte w tym aspekcie), że posiadanie karnetu to duży przywilej i można zyskać dzięki temu jakieś profity.

Jednym z moich pomysłów mogłaby być akcja typu ,,Pobijamy rekord zakupionych karnetów". Zoorganizować wyzwanie, że np. jeśli pobijemy obecny rekord sprzedanych karnetów (czyli ponad 10k) to klub zorganizuje sparing z renomowanym rywalem (dawno czegoś takiego u nas nie było, bo Wolfsburga nie liczę) i np. karnetowicze będą mogli takiego rywala wybrać (kwestia tego czy się zgodzi, ew. ustalić dogodny dla niego termin lub wybierać kilka opcji rezerwowych), albo dużo tańszy bilet. Do takiego wyzwania można dodać też szczeble osiągnięć na zasadzie, że jak tam pobijemy rekord to mamy tego rywala, jak rekord zostanie pobity o np. 5k to np. mamy o 25% tańszy bilety na ten mecz itp.


ArturBarlinek 25.08.2016 20:48

Wprowadzić możliwość finansowania nawet sms. Pozdrowienia na stadionie - pomysły mi się podobają, ale czy czyta je ktoś wyżej?

elliot_ness 27.08.2016 19:28

Ukarać finansowo wszystkich grających w ostatnim meczu . To więcej niż popcorn koszulki i ewentualne sms-y więc zysk konkretny również wychowawczy .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl