Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Klawiatura - problem. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9651)

wolfu 23.06.2016 12:04

Klawiatura - problem.
 
Drodzy Wiślacy,
od kilku dni mam problem z klawiaturą w laptopie, a konkretniej - z klawiszami funkcyjnymi. Shift, ctrl etc. Bo to nie jest tak, że nie działają. Zachowują się w dziwny sposób.

Przykładowo - przytrzymując lewy 'ctrl' i klikając myszką zaznacza się kilka plików na raz <- tak to powinno działać. Tymczasem u mnie ctrl trzyma jedynie do dwóch plików, klikając na trzeciego wszystko się odznacza. Zauważyłem, że muszę to robić odpowiednio: lewy ctrl + klik na plik, odciskam ctrl, znowu go wciskam, klikam na kolejny plik.. i tak w nieskończoność. Ale to bardzo niewygodne tak odciskać i wciskać.

To samo tyczy się przycisku shift. Bawiąc się w fotoszopie, trzymanie lewego shiftu służy do równego pomniejszania/powiększania obrazka (wiecie, pomniejsza/powiększa się równomiernie pionowo i poziomo). Teraz już to nie działa, bo gdy puszczam shift obrazek się rozjeżdża na wszystkie strony.

Macie na to jakiś pomysł? Problem nastał nagle znikąd. Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam.

TSWthedues 23.06.2016 12:58

Pierwsze pytanie jaki masz system? Win Xp, Vista, 7, 8 czy 10? a może Linuksa:)

Po drugie czy posiadasz dodatkowy sprzęt taki jak laptop? tak aby sprawdzić czy to nie jest wina samej klawiatury.

Sprawdź czy zainstalowałeś jakiś program od wczoraj i odinstaluj go, to samo zrób z aktualizacją do systemu.

wolfu 23.06.2016 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWthedues (Post 1441758)
Pierwsze pytanie jaki masz system? Win Xp, Vista, 7, 8 czy 10? a może Linuksa:)

Windows 8.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWthedues (Post 1441758)
Po drugie czy posiadasz dodatkowy sprzęt taki jak laptop? tak aby sprawdzić czy to nie jest wina samej klawiatury.

Chodzi o klawiaturę w laptopie :) To w niej nie działają (w sumie działają, ale nie tak jak powinny) klawisze funkcyjne.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWthedues (Post 1441758)
Sprawdź czy zainstalowałeś jakiś program od wczoraj i odinstaluj go, to samo zrób z aktualizacją do systemu.

Problem nie występuje od wczoraj, tylko od jakiegoś czasu. Ale interweniuję dopiero teraz, bo w sumie teraz zaczęło przeszkadzać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl