![]() |
[IX Kolejka] Podbeskidzie - WISŁA Kraków, 19 września, godz. 18:00
Przed nami kolejna kolejka Ekstraklasy. Niestety po ostatniej serii spotkań, w naszej lidze została już tylko jedna niepokonana drużyna – Pogoń Szczecin. W meczu zamykającym ósmą kolejkę spotkań Wisłą przegrała w Łęcznej 1:0. Porażka spowodowała, że Biała Gwiazda straciło miano niepokonanej i wylądowała na 11 pozycji w tabeli. W najbliższą sobotę pojawia się szansa na rehabilitację podopiecznych Kazimierza Moskala, zmierzą swoje siły w Bielsku z miejscowym Podbeskidziem. To kolejne spotkanie, które nie będzie należało do tych z serii łatwych i przyjemnych. Bielszczanie są podbudowani ostatnim zwycięstwem w Poznaniu z mistrzem Polski 1:0, więc z ich strony należy spodziewać się chęci podtrzymania dobrej passy. Początek spotkania zaplanowano an godzinę 18:00, a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+Sport. Historia pojedynków między Podbeskidziem Bielsko-Biała a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07 Brak spotkań Sezon 2007/08 Brak spotkań Sezon 2008/09 Brak spotkań Sezon 2009/10 Brak spotkań Sezon 2010/11 Brak spotkań Sezon 2011/12 21 kwietnia 2012, 18:00, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków 1:3, Liran Cohen 84 – Tomas Jirsak 76, Andraż Kirm 81, Cwetan Genkow 87. Sezon 2012/13 25 sierpnia 2012, 13:30, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła 1:1, Robert Demjan 17 – Łukasz Burliga 45. Sezon 2013/14 4 listopada 2013, 20:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków 0:0 Sezon 2014/15: 17 kwietnia, godz. 20:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków 2:2, Maciej Iwański 18 (k), Tomasz Górkiewicz 41 - Donald Guerrier 37,71. Historia pojedynków między Góralami a Białą Gwiazdą nie jest zbyt bogata, ale również nie jest korzystna dla Wiślaków. W Bielsku-Białej Wisła tylko raz w dotychczasowej historii potrafiła zainkasować komplet punktów. Dwa razy w pojedynkach na miejskim stadionie padał remis. Sylwetka Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bielszczanie w tym sezonie póki co balansują nad strefą spadkową. Na pierwsze zwycięstwo Górale i ich kibice czekali aż do ósmej kolejki, kiedy to na wyjeździe udało pokonać się mistrza Polski- Lecha Poznań. Zwycięstwo może być dla podopiecznych Dariusza Kubickiego pozytywnym bodźcem na dalszą część rundy i pozwoli odbić się od dna tabeli i wejść do pierwszej ósemki. Kiepski początek sezonu w Bielsku zwiastował nawet zmianę trenera, nieoficjalnie mówiło się, że Kubickiego miałby zastąpić Mariusz Rumak. Do tej zmiany jednak nie doszło (póki co) bo szkoleniowca uratowało zwycięstwo w Poznaniu. Gra Bielszczan mimo wszystko nie rzuca na kolana, do drużyny przed sezonem dołączyło kilku nowych zawodników jednak póki co nie tworzą oni należytego kolektywu. Ich obrona jest dziurawa jak ser szwajcarski, Górale w ośmiu Mecach stracili 13 bramek co sprawia, że pod względem straconych bramek zajmują drugie miejsce, gorszy od nich jest tylko Górnik Zabrze. Piłkarze Podbeskidzia pod lupą TWSD. Przed sobotnim spotkaniem przyglądamy się kadrze naszego najbliższego przeciwnika. Na pierwszy plan wysuwa się postać Krystiana Nowaka, młody obrońca jako jedyny z całej kadry może się pochwalić rozegraniem wszystkich spotkań od pierwszego do ostatniego gwizdka. Miejsce w bramce wywalczył sobie litewski bramkarz Emilijus Zubas, który w Bielsku miał pełnić rolę rezerwowego bramkarza. Były bramkarz GKS-u Bełchatów wykorzystał jednak swoją szansę i zadomowił się w bramce Górali na dobre. Ciekawym transferem wydaje się być pozyskanie japońskiego pomocnika Kohei Kato, który ma być odpowiedzialny za reżyserowanie gry Bielszczan, warty uwagi jest również młody napastnik Mateusz Szczepaniak, który jest najlepszym strzelcem zespołu mając na koncie trzy bramki. Wieści z Krakowa. Wiślacy do poniedziałku byli jedną z dwóch drużyn w naszej ekstraklasie, która jeszcze nie zaznała porażki. Byli.. bo w poniedziałek dali się pokonać Górnikowi Łęczna i po ośmiu kolejkach plasują się na jedenastej pozycji w tabeli. Biała Gwiazda miała swoje okazje, m.in. rzut karny, którego na bramkę nie umiał zamienić Brazylijczyk – Crivellaro. Momentami gra Wisły przypominała grę juniorów czy amatorów na orliku. Brak składnych akcji, większość naszych zawodników przechodziła koło meczu – bo tak trzeba sobie powiedzieć wprost. Poziom żenady powoli osiąga Maciej Jankowski, Alan Uryga i o dziwo Tomasz Cywka, po którym osobiście spodziewałem się więcej, dużo więcej.. W końcu grał przez kilka lat na zapleczu angielskiej Ekstraklasy. Żeby tego było mało, Arkadiusz Głowacki w poniedziałkowym meczu zobaczył żółtą kartkę i tym samym wykluczył się z najbliższego spotkania. Trener Kazimierz Moskal będzie miał mały ból głowy ze złożeniem duet środkowych obrońców, ale znając życie na środku obrony zagra Michał Czekaj, który jest naturalnym następcą Głowy. Na sobotnie spotkanie powinien już być gotowy Paweł Brożek, który w wyniku kontuzji nie był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz w Łęcznej. Do dyspozycji trenera powinien już także być Maciej Sadlok, który ostatnie spotkanie rozegrał w Derbach Krakowa. W sobotnim starciu na żółte kartki powinni uważać Richard Guzmics, Donald Guerrier oraz Łukasz Burliga. Dla każdego z wyżej wymienionych piłkarzy kolejne napomnenie to pauza w następnym spotkaniu. Zapraszam do dyskusji. |
W sezonie 10/11 były spotkania w Pucharze Polski, na wyjeździe remis 2:2.
|
Wszystko zależy od tego, czy piłkarzom Wisły będzie się tego konkretnego dnia chciało. Jak znowu prześpią większą cześć meczu a później w pomeczowych wywiadach będą wzmianki o tym, że "przespaliśmy pierwszą połowę, trzeba z tego wyciągnąć wnioski" to mnie krew zaleje.
Biegać, walczyć a nie pajacować. Optymistycznie 1-1, ewentualnie 1-0 dla bielskiego autobusu. |
Mistrz Polski przegrał z Podbeskidziem, a dziś pewnie jak równy z równym powalczy z Belenenses. Wisła, jedna z dwójki niepokonanych, po remisie z wicemistrzem, zwycięstwie z mistrzem, przerywa passę z... Łęczną. Nie ma co obstawiać, możemy sromotnie ich zlać, bądź sami zostać skompromitowani. Nauczyć się strzelać karne i jechać z nadzieją na Bielsko...
|
moim zdaniem duzo zalezy od tego, czy zagra Sadlok - szanse na zachowanie zera z tylu beda duzo wieksze, jesli partnerem Guzmicsa na stoperze bedzie on, a nie Czekaj
|
Kujawa, albo Żemło na środku, ale nie Czekaj!
|
Cytat:
Jeśli Czekaj wystąpi zamiast Żemło w pierwszym składzie, tak można powiedzieć, że Moskal sam prosi się o zwolnienie. Sadlok dopiero rozpoczął treningi, mimo iż oczekuje jego powrotu, to może to przynieść więcej problemów niż korzyści w tym momencie. Gdy ten zawodnik nie ma rytmu meczowego i jest po świezo po kontuzji to gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tak czy inaczej, jak nie wygramy z Podbeskidziem i spadniemy na 13 miejsce w tabeli tylko cud może uratować posadę Moskala. I nie, nie chcę teraz jego zwolnienia, ale lądując w pobliżu strefy spadkowej dziwne gdyby sobie nikt w klubie nie zadawał pytania nad sensownością pewnych działań. |
Kazka pewnie zwolnia przed meczem gwiazd, może po nim..
|
2:2 po ciężkim meczu. Ktokolwiek wystąpi na środku z Ryśkiem to będzie elektryczny duet. Guzmics ostatnio też coś szuka formy, także dobrze się nie zapowiada.
Cała szansa w tym, że ofensywa zrobi gola więcej. |
Obawiam sie tego meczu,jakos tam zawsze gralo sie ciezko,jak keidys na Odrze Wodzislaw...ehh ,coz takie czasy .
|
Jeśli w środku pola wystąpi ZNÓW słaby Jankowski, lub słaby Cywka, to przegramy. Nie ma co się okłamywać, auto bez kierowcy samo nie pojedzie, zdarzają się wyjątki tak jak w meczu z Lechią, że piłka spadnie pod nogi i trafi do bramki z 2 metrów, jednak częsciej zdarzają się mecze jak w Lęcznej, gdzie w 1 połowie zastanawiałem się jak wielkim fanatykiem Wisły muszę być skoro oglądam taką kopanine... wiem że skład mamy jaki mamy, zdaje sobię z tego sprawe, jednak na litość Boską ile szans może dostawać tak marny piłkarzyna jak Jankowski? Co by nie mówić, mimo karygodnego i gwiazdorskiego wykonania rzutu karnego, to po wejsciu Crivellaro nasza gra wyglądała o sto kroć lepiej.
|
Wygrana bardzo by się przydała i oczywiście jest realna.
Z drugiej strony jak widzimy nasze orły potrafią spieprzyć wszystko, Stawiam na wynik blisko remisu, oby nasza minimalna wygrana. |
Cytat:
Dzisiaj przegramy, wygramy lub zremisujemy. |
Marzy mi się w końcu zwycięstwo na wyjeździe.. Ile można, cholera od 13 grudnia 2014 nie możemy wygrać.
Ma ktoś dłuższą serię w Ekstraklasie? |
Cytat:
powiem więcej, licząc od 13 grudnia, tylko Górnik Zabrze od nas całościowo mniej zapunktował. Nawet takie Łęczne, Korony, Podbeskidzia są od nas lepsze. Co ciekawe Zawisza który rozegrał 19 spotkań jest od nas lepszy, choć rozegraliśmy ich 26 (sic!!!). żenujące mamy fatalny trend |
Cytat:
W 2013 r na jesieni Korona wygrywając w Bydgoszczy z Zawiszą zakończyła serie 21 spotkań na wyjeźdzcie Korona w całym sezonie 2012/13 nie zaliczyła wyjazdowego zwycięstwa Seria trwała 523 dni. Ostatnie zwycięstwo zaliczyli 28 kwietnia 2012 z GKS'em Bełchatów. Trwała aż do soboty, 4 października 2013 roku Ciężko to będzie pobić. |
Cytat:
|
Nie ma co się licytować, która seria jest dłuższa. Nasza jest kompromitująca i należy ją jak najszybciej zakończyć.
Liczę na zwycięstwo. Wymęczone ale zawsze. |
Kolejna szansa na przeskoczenie sąsiadki w tabeli. Dzisiaj tylko zwycięstwo!
|
Nie będzie Czekaja - dziś cały mecz w rezerwach.
|
Cytat:
Cierzniak - Jovic, Guzmics, Sadlok, Burliga - Mączyński - Jankowski, Popovic (innych nie ma), Guerrier, Boguski - Brożek Jestem realistą i czuję że wygramy, efekt złości musi wystąpić plus wyrachowanie, a nie znów byle jak i może wpadnie! |
Super skład, obstawiam gładkie 4-1 w przód :)
|
Generalnie to jest skład, który uważam za optymalny dla Wisły (i pisałem od dłuższego czasu o tym).
Sadlok za Głowę - i wreszcie linia defensywy może grać bardzo wysoko, bo jest przede wszystkim szybka. Głowa już niestety nie mógł tak grać, jest zdecydowanie za wolny i stoperzy nie mogli sobie pozwolić na aż tak wysokie podchodzenie. Popović za bezproduktywnego Urygę - i wbrew pozorom w defensywie też dajemy radę, fajna wymienność z Krzyśkiem Mączyńskim na pozycjach 6/8 i przede wszystkim rewelacyjna gra piłką. Do tego sportowa złość po Łęcznej i gramy jak z nut. Jakby tylko oni potrafili dawać z siebie wszystko w każdym meczu, to byśmy byli faworytem do mistrzowstwa. Nie będę wymieniał pojedynczych pozytywów, to dopiero pierwsza połowa, ale jak na razie na tle PBB wyglądamy wręcz kosmicznie. /ps. hejterzy Popovica do wora i na rzekę :) |
Co sie dzieje,nie poznaje tych zawodnikow......to napewno ta sama Wisla sprzed paru dni?
|
najwiekszy plus tego meczu to brak hamulcowego kołka Urygi i juz cos sie dzieje w srodku pola
|
Wygrywamy 5:0 a nasz trener dalej jak ....a (nie umniejszając jego zasług gdy biegał po murawie) boi się wprowadzić na boisko jakiegokolwiek młodego, bo to przecież 70 minuta i wiele może się wydarzyć.
|
80 minuta i kolejna zmiana wchodzi młody, nieobyty na murawie Uryga :)
|
Czyżby nasi grali o sponsora?
|
No i git i gitara teraz ten mecz to był obowiązek wygrać.Teraz czas na 3:0 ze scyzorami
|
Czemu oni, k**wa, nie mogą grać tak w każdym meczu??
Cokolwiek zrobił sztab trenerski/zarząd/Cupiał?? w przeciągu ostatniego tygodnia - niech nie przestają ^^ Jak fajnie jest się pomylić przy przewidywaniu wyniku :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl