![]() |
[VIII Kolejka] Górnik Łęczna - WISŁA Kraków, 14 września, godz. 18:30
http://www.logo-world.net/wp-content...65-311x320.png VS http://www.logo-world.net/wp-content...81-247x320.png Wisła Kraków to nasza historia! Wstęp do każdego meczu będzie poprzedzał akapit na temat genialnej akcji Wisły. Marketingowo strzał w dziesiątkę i póki, co kibice swoją hojnością również dopisują. Akcja trwa do 10 października i ma na celu zebranie 380 tys. złotych na pokrycie zobowiązań wobec naszych wierzycieli. Przez dwa dni akcji kibicom Białej Gwiazdy, ale i nie tylko udało się zebrać znaczącą kwotę 1oo tys. złotych do finiszu jeszcze droga daleka, ale jeżeli tak szybko będziemy zapełniać klubową skarbonę to powinniśmy być spokojni o realizację celu. Nagrody oraz gadżety, jakie można nabyć na stornie promującej akcję są bardzo ciekawe i zróżnicowane. W pierwszy dzień sprzedano wszystkie piłki z autografami piłkarzy, zdjęcia z piłkarzami czy meczowe szaliki upamiętniające to wydarzenie. Klub wraz z kibicami oraz serwis fans4club wciąż jest otwarty na propozycję kibiców odnośnie nowych nagród, dzięki temu wśród nagród pojawiał się opcja ufundowania biletu dla podopiecznych Domów Dziecka. Koszt takiego biletu to jedyne 14 złotych a frajda i wspomnienia dla dzieci obecnych tego dnia na stadionie im. Henryka Reymana bezcenne. Więcej o akcji dowiecie się tutaj: https://www.fans4club.com/project-nasza-historia Zachęcam do wzięcia udziału i wsparcia naszego kochanego klubu! Przerwa na mecze reprezentacji dobiegała końca, więc czas na powrót naszej rodzimej Ekstraklasy. W najbliższej kolejce Biała Gwiazda zmierzy swoje siły w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00. Tradycyjnie jak to już bywa podczas poniedziałkowych spotkań, będzie je można zobaczyć w stacji Eurosport 2 HD. Poznaliśmy również arbitra, który poprowadzi poniedziałkowe spotkanie to PanTomasz Kwiatkowski z Warszawy, który w tym sezonie już miał przyjemność prowadzić mecz z udziałem naszej drużyny (Wisła-Lechia 3:3) Zapraszam na krótką zapowiedź poniedziałkowego spotkania. Historia pojedynków pomiędzy Górnikiem Łęczna a Wisłą Kraków: Sezon 2003/04 21.05.2004, I Liga, 24. kolejka, Łęczna,Górnik Łęczna – Wisła Kraków 0:1, Maciej Stolarczyk 44. Sezon 2004/05 20.04.2005 Idea Ekstraklasa, 14. kolejka, Łęczna, Górnik Łęczna – Wisła Kraków 2:2, Szałachowski 1, Wędzyński 42 – Baszczyński 36, Żurawski 58. Sezon 2005/06 2005.07.26, Orange Ekstraklasa, 1. kolejka, Łęczna, Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:1, Kubica 33 – Uche 72. Sezon 2006/07 2006.09.17, Orange Ekstraklasa, 7. kolejka, Łęczna, Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:1, Kubica 18 – Dudka 33. Sezon 2014/15 18.07.2014, Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1, Tomasz Nowak 28 - Maciej Sadlok 41 Powyższa statystyka pokazuje, że w ostatnich latach nie mierzyliśmy się dość często z zespołem Górnika Łęczna, zauważyć również można, że nasza ostatnia wygrana na tym terenie miała miejsce w 2004 roku a w pozostałych spotkaniach dzieliliśmy się z Górnikiem punktami. Co słychać u rywali. Nasz najbliższy przeciwnik aktualnie plasuje się na 13 pozycji w tabeli. W swoim dorobku Górnik ma siedem punktów, na co składa się dwa zwycięstwa, remis i cztery porażki. Aż trudno uwierzyć, że po dwóch pierwszy kolejkach zespół z Lubelszczyzny plasował się w ścisłej czołówce tabeli, jednak mecz z mocniejszymi rywali pokazały prawdziwą siłę tej drużyny. Wielkich sukcesów raczej nie należy się spodziewać i wielu twierdzi, że zespół z Łęcznej po raz kolejny walczył będzie, co najwyżej o utrzymanie w ekstraklasie. Od czasu do czasu podopieczni Szatałowa sprawią pewnie jakąś niespodziankę, ale o końcowy sukces, jakim była by gra w górnej połowie tabeli nie ma, co marzyć. Wiślacy mimo wszystko nie powinni lekceważyć poniedziałkowych przeciwników i podejść do spotkania profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem, co powinno pozwolić na wywiezienie korzystnego rezultatu z Łęcznej. Zawodnicy Górnika pod lupą TWSD. Przeglądając skład naszych rywali można zauważyć, że nie ma w nim jakiś wybitnych gwiazd a raczej typowi, solidni ligowcy, którzy w Łęcznej postanowili kontynuować, lub kończyć przygodę z zawodowym futbolem. Dostępu do bramki strzeże Sergiusz Prusak, który po pauzie za czerwoną kartkę powinien wystąpić w najbliższym meczu od pierwszej minuty, blok defensywy tworzą doświadczeni Maciej Szmatiuk i Tomislav Bozić. W drugiej linii ważnym zawodnikiem jest Grzegorz Bonin oraz Tomasz Nowak, choć szczerze mówić, trener zielono-czarnych wciąż chyba szuka optymalnego zestawienia linii pomocy, co rusz wymyślając nowe warianty. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Łęcznej jest Bartosz Śpiączka, który ma na koncie dwie bramki, które zdobył wchodząc z ławki. Grając w pierwszym składzie jeszcze nie zdołał pokonać bramkarza przeciwnej drużyny. Miejsca w pierwszym składzie wywalczyć nie może sobie również Jakub Świerczok, który miał być rozwiązaniem problemów z atakiem. Klub w ostatnich dniach okienka jeszcze bardziej się osłabił, ponieważ na transfer do Białegostoku zdecydowała się wiodąca postać tej drużyny Fiodor Cernych, który potrafił swoimi bramkami w pojedynkę rozstrzygnąć mecz. Wieści z Grodu Kraka. Wisła do potyczki z Górnikiem Łęczna w pierwszym tygodniu przygotowywała się w nieco okrojonym składzie ze względu na powołania dla kilku naszych zawodników. Na zgrupowania swoich reprezentacji udali się m.in. Donald Guerrier, Krzysztof Mączyński czy Richard Guzmics, który nawet zdobył bramkę w starciu z Irlandią Płn. Okrojony skład nie przeszkodził jednak Wiślakom rozegrać kontrolnego spotkania z Koszarawą Żywiec, szansę pokazania się dostali zawodnicy, którzy aspirują do gry w pierwszym składzie i chcieliby odgrywać bardziej znaczącą rolę w zespole niż do tej pory. Mimo uroczystości, jakie obchodził klub z Żywca Wisła nie miała litości i rozbiła Koszarawę 7:1. Zachowanie rytmu meczowego było dla podopiecznych Kazimierza Moskala bardzo ważne i miejmy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na naszą grę w dalszej części rundy. Ostatnie dni podopieczni Kazimierza Moskala poświęcili na doskonalenie elementów taktyki, które w ostatnim czasie nie funkcjonowały tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Im bliżej meczu tym ćwiczenia i treningi Białej Gwiazdy ukierunkowane były na naszego najbliższego rywala, poznawanie stylu gry i mocnych stroną Zielono-czarnych ma zaprocentować w poniedziałek w postaci wywiezienia z Łęcznej trzech punktów. Kłopoty kadrowe a to dopiero początek? Niestety wiele wskazuje na to, że Paweł Brożek, który w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław w końcu się przełamał nie będzie miał w najbliższy poniedziałek możliwości poprawienia swojego bramkowego dorobku. Wszystko za sprawą kontuzji, która uniemożliwia mu 100% udział w treningach z drużyną. Przez ostatnie Paweł Brożek trenował indywidualnie o jego przydatności do gry zadecyduje sztab szkoleniowy wraz ze sztabem medycznym. Ale mając w perspektywie kolejne ważne mecze chyba nie warto ryzykować zdrowia Pawła. W najbliższym spotkaniu Kazimierz Moskal nadal nie będzie mógł skorzystać z usług Macieja Sadloka, lewy obrońca Wisły jeszcze nie jest w pełni sił po kontuzji, której nabawił się w derbowym spotkaniu z Cracovią. Nie wiadomo również, w jakiej dyspozycji po podróży z Haiti wróci Donald Guerrier i czy w ogóle będzie brany pod uwagę przy ustalaniu wyjściowego składu. To może być początek naszych kadrowych problemów, bo jak spojrzymy, jacy piłkarze są zagrożeni pauzą w następnym spotkaniu to aż ciarki przechodzą po plecach. Po trzy żółte napomnienia mają już Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Łukasz Burliga i Donald Guerrier. Każdy z wyżej wymienionych zawodników to podstawowy gracz naszej jedenastki, zastąpić ich nie będzie łatwo w szczególności, gdy nie daj boże, dwóch środkowych obrońców wykartkuje się w jednym spotkaniu. Wisła w końcu zwycięska! Nadal niepokonana. W ostatniej kolejce po paśmie remisów przyszła pora na trzy punkty, w końcu! Gra Wisły dłuższymi momentami mogła się podobać i to, co ważne Wiślacy szli za ciosem i ani przez chwilę nie było wątpliwości komu należą się trzy oczka. Teraz przeszedł czas na zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu, bo na to kibice krakowskiej Wisły czekają już od 13 grudnia, kiedy to ostatni raz udało nam się przywieźć do Krakowa komplet punktów (Ruch-Wisła 1:2). Czas na nowe rozdanie i zdobywanie punktów także poza Krakowem, bo remisów mamy już wystarczająco dużo. Terminarz VIII Kolejki Ekstraklasy: 11 WRZEŚNIA (PIĄTEK) 18:00 LECHIA Gdańsk - KORONA Kielce 20:30 LEGIA Warszawa- ZAGŁĘBIE Lubin 12 WRZEŚNIA (SOBOTA) 15:30 ŚLĄSK Wrocław- JAGIELLONIA Białystok 18:00 Cracovia - TERMALICA Nieciecza 20:30 LECH Poznań - PODBESKIDZIE Bielsko-Biała 13 WRZEŚNIA (NIEDZIELA) 15:30 POGOŃ Szczecin - PIAST Gliwice 18:00 RUCH Chorzów - GÓRNIK Zabrze 14 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK) 18:00 GÓRNIK Łęczna - WISŁA KRAKÓW Zapraszam do dyskusji. |
z Łęcznej i Bielska trzeba koniecznie wywieźć 6 punktów
przyjeżdżamy tam w dobrym momencie, natchnieni wygraną ze Śląskiem i dobrymi występami reprezentantów, obie drużyny przeciwne pod formą i trzeba to wykorzystać |
Oby ta tygodniowa przerwa wyszła nam na plus, a nie w drugą stronę :)
|
boję się tych dwóch spotkań, niby wszystkie atuty są po naszej stronie niemniej, zawsze takie słabe drużyny lubią mieć dzień konia (czemu akurat z nami?), szczególnie jeśli grają u siebie. Bardzo liczę na te 6 pkt i wierze w zwycięstwo!
|
prawdziwy "test" dla drużyny. Czy po zwycięstwie ze Śląskiem drużyna zacznie zwyciężać na boiskach rywala czy znów będziemy świadkami remisów /1-1/. Jak dla mnie jest szansa na wskoczenie do pierwszej trójki i zadomowienie się tam. Zobaczymy czy nasi zawodnicy podejdą do tego meczu na 100 procent i czy będziemy świadkami zwycięstwa czy znowu będziemy spekulować czy warto trzymać na ławce Kazika....
Serce mówi 1-3/0-2 Rozum 1-1/0-0 ;/ |
Ja podchodzę jakoś bez obaw. Przeczuwam gładkie 3-0, ale zobaczymy.
|
Jak wygrać, jak Brożka nie będzie? Goli nie strzelał, ale jak był na boisku to gra wyglądała lepiej.
|
Kurcze, wyniki górnej tabeli ładnie się ułożyły pod nas. Głupio było by z tego nie skorzystać, zwłaszcza że przeciwnik z górnej półki nie jest.
|
Jak wygramy to wskakujemy na podium :)
|
Drugie miejsce wtedy jak wygrają w Łęcznej i zepchnięcie Legii na 3 pozycję.
|
Jeszcze pogoń może być przed nami.
|
Zobaczymy. Niby Pogoń gra u siebie ale podejmuje lidera z Gliwic.
|
znakiznaki
|
A co to ma wspólnego z meczem Górnik Łęczna - Wisła Kraków?
Masz temat o ekstraklasie, tam se heheszkuj z Amikorza do woli. |
Cytat:
Po takich wynikach na bank będziemy grali przeciwko 14 przeciwnikom, czy się uda wygrać to zobaczymy ocenie może podlegać tylko zaangażowanie i styl gry. Niestety nawet 100% zaangażowania i ładny styl to nie zawsze gwarant wygranej. Choć tak być powinno. Liczę, że wygramy... |
Nieznosze tych poniedzialkowych meczow..
kto to wogole wymyslil zeby grac w poniedzialek,co za beznadziejna pora,powinni usunać ten termin i dac go na niedziele,.dobrze ze choc wywalili sobote 13;30 XD A co do meczu,moze byc roznie,Gornik cos tam gra,ale jednak jestem w miare optymistycznie nastawiony. |
[QUOTE=Drozd;1414117]Co to za durne pieprzenie? K.... to brak zwycięstwa z automatu ma wywoływać temat zmiany trenera? I takie mądrości wypisujesz przed meczem? I jeszcze "będziemy", sugerujesz, że takich idiotów jest więcej? I jeszcze piszesz że rozum ci podpowiada remis? Czyli w sumie rozum ci mówi żeby po spekulować czy warto trzymać na ławce Kazika? Odpieprz się od Moskala pojmujesz? Czy potrzebujesz wyraźniej?
A nie rozumiesz ze ostatnia wygrana na wyjeździe miała miejsce w Grudniu.... 10 miesięcy temu włącznie. Wiec o to mi może chodzi ze jeżeli drużyna nie potrafi być zmobilizowana na wyjazd do Łęcznej żeby WYGRAĆ to wina gdzie leży? Po stronie jak i Trenera jak i zawodników. Chyba że będziesz zadowolony z remisu ,a za tydzień z Podbeskidziem tez zremisujemy i napiszesz że Bielsko jest w gazie bo ostatnio wygrali z Lechem? ... nie mam nic do Kazika ale wyrażam swoje zdanie. Wymagać trzeba od nich zwycięstwa w tym meczu bo jest okazja wskoczyć na podium i przeskoczyć tyle drużyn. .. |
Zmobilizowana na wyjazd? A wyjazd w Białymstoku 2:2 pamiętasz? Była zmobilizowana czy nie? A Legię 2:2 pamiętasz, a Pogoń pamiętasz? Twierdzisz, że remisy w tamtych "wygranych" meczach to kwestia braku mobilizacji? Bo ja twierdzę że przyczyn było wiele w każdym inne trener o dyskusjach na temat zwolnienia którego wspomniałeś, jeżeli był jedną z nich to w minimalnym stopniu. Więc bądź łaskaw nie warunkować kolejnej debilnej dyskusji wynikiem meczu.
Gdzie napisałem, że będę zadowolony z remisu? Ja jestem niezadowolony ze stawiania kolejnych ultimatów, przed każdym kolejnym meczem. Bo wynik meczu zależy od czynników w żaden sposób niezależnych od trenera, którego można oceniać po jakimś etapie nie za wyniki kolejnych meczów, a za rezultat tych wyników czyli pozycję w tabeli, sposób gry drużyny ilość kontuzji, atmosferę itd. A Ty wypisujesz brednie, a potem się tłumaczysz, że chciałeś zmobilizować, a wsadź sobie w d... taką mobilizację. Taki był płacz, że nie wygrywamy, a tu nagle wystarczy wygrać jeden mecz z nie najsilniejszym przeciwnikiem i wskakujemy na pudło. Czy to czasem nie zasługa faktu że nie przegrywaliśmy? Więc okazuje się, że remisy które miały być pretekstem do zwolnienia Moskala wychodzą na dobre. |
dobry wynik daje mozliwosc wskoczenie na fotel wicelidera , tylko niestety obawiam sie ze Leczna nie zmobilizuje Ich tak jak 7egia, Slask czy Amica niestety ....przeczuwam znowu remis
|
A ja przeczuwam zwyciestwo i dominacje Wisly. I gdy kazdy z Was podczas meczu bedzie tak pozytywnie myslal ,to nie bedzie powodu o chocby chwile zwatpienia, ze to wygramy w ladnym stylu.Wiecej radosci przeciez jestesmy KIBICAMI NAJLEPSZEJ DRUZYNY* WISLY KRAKOW*
|
nie bądzmy frajerami! wygrajmy to i pnijmy sie w tabeli. rywal(z calym szacukiem) do ogrania na 2-0 spokojnie. 3 pkt sie liczą. nie styl!
|
Łęczna przegrała 3 ostatnie mecze. Miejmy nadzieję, że czasy, w których byliśmy drużyną 'na przełamanie' odeszły wraz ze Smudą.
|
Boguski przy Cywce to jest prze mega kot piłkarz techniczy
|
Jestem teraz ciekawy reakcji Kazka i piłkarzy
|
Od meczu z Górnikiem Zabrze nie graliśmy takiego syfu!!! Na Cywkę patrzyć nie mogę!
|
MY jestesmy zalosnie slabi dzis!!! Uryga mega cienias, to samo Cywka. Na 2 polowe Crivellaro i Popovic za ta dwójke!!!!
|
Gdzie jest ten kolega co w dyskusję ze mną się mieszał? Jaka jest teraz przyczyna ze przegrywamy? Ze mamy zero celnych strzałów? . Chciałbym odszczekac to ale zapowiada się 2-0 w pałe. Widzisz jak padła bramka... widzisz jak ograł Bonin Ryśka...widzisz jak obronę ogrywają.. widzisz jak na stojaka grają...
|
Naprawdę słabo to wyglądało w pierwszej połowie. O ile w obronie jeszcze jakoś sobie radzimy, to ofensywa leży i kwiczy. Nie oddaliśmy jednego celnego strzału. Miejmy nadzieję, że po przerwie Wisła dojedzie na mecz.
|
Taka jak mówiłem każde podanie do napastnika to faul obrońcy którego krawaciarz nie widzi. To samo było koło 20 minuty w środku pola na Mączyńskim. Tak się nie da grać, dlatego zostaje w tyle sześciu i sytuacji jest mało. Gdyby Jankowski trafił w piłkę w 5 minucie a nie zachował się jak trampkarz mogliśmy wygrywać, gdyby Cywka nie miał pomieszane w głowie nie przegrywalibyśmy.
Nie wspominając że wyszliśmy jak na sparing z Koszarawą, spacerek, kółeczka... Najsłabszy Jankowski jak dziecko we mgle. |
Popovic za Urygę i grajmy ,bo trzeba to robic do przodu przy takim wyniku
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl