Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [32 kolejka] LECHIA Gdańsk - WISŁA Kraków, 15 maja, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9464)

WISŁAZWE 12.05.2015 10:21

[32 kolejka] LECHIA Gdańsk - WISŁA Kraków, 15 maja, godz. 20:30
 
http://www.logo-world.net/wp-content...558-320x63.png



http://www.logo-world.net/wp-content...12-320x238.png VS. http://www.logo-world.net/wp-content...81-247x320.png






Za nami pierwsza kolejka grupy mistrzowskiej, w której Biała Gwiazda rozgromiła u siebie Górnik Zabrze 4:1. Dobra postawa Wiślaków w tym meczu sprawiła, że wśród kibiców znowu zaczęły pojawiać się głosy o możliwości zakwalifikowania się do europejskich pucharów. Pamiętać jednak należy o tym, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, a przekładając to na piłkę nożną – jeden dobry mecz nie gwarantuje nam udziału w pucharach.

Przed podopiecznymi Kazimierza Moskala kolejny ciężki pojedynek. Tym razem w Gdańsku z Lechią, która również ma pucharowe aspirację i tanio skóry nie sprzeda. Biało-zieloni aktualnie zajmują szóstą pozycję, lecz jej strata do trzeciej Jagiellonii wynosi tylko dwa oczka. Ścisk w tabeli jest niesamowity i w końcowym rozrachunku liczyć będzie się każdy punkcik, więc jest, o co grać.

Mecz przyjaźni na PGE Arenie zaplanowano na piątek 15 maja, początek spotkania o godzinie 20:30 a transmisję przeprowadzi stacja Canal+ Sport HD. Na dzień dzisiejszy nie poznaliśmy jeszcze głównego rozjemcy braterskiego pojedynku.

Przypomnę jeszcze na wstępie, że na mecz w Gdańsku nie ma zorganizowanego transportu a każdy kibic może dotrzeć na własną rękę. Bilety na to spotkanie można kupować w sklepie Reymonta 22 we wtorek oraz środę od 10 do 19. Cena biletu 10 złotych.



Historia spotkań pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków:


Sezon 2006/07

Brak spotkań.

Sezon 2007/08

Brak spotkań.

Sezon 2008/09


23 maja 2007, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4, Paweł Buzała 1,Karol Piątek 64 (k) - Paweł Brożek 49, Marek Zieńczuk 77, Wojciech Łobodziński 81,86


Sezon 2009/10

13 września 2009, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:1, Patryk Małecki 60.

Sezon 2010/11

8 maja 2011, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3, Tsvetan Genkov 17, Andraż Kirm 30, Michaił Sivakov 87.

Sezon 2011/12

3 marca 2012, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:2, Kew Jaliens 2, Dudu Biton 40 (k)

Sezon 2012/13

1 kwietnia 2013, 16:00, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0


Sezon 2013/14:
28 luty 2014, Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 0:0


28 maja 2014, Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 2:2, Stojan Vranješ 66 (k), 90 (k) - Semir Štilić 19, 81 (k)

Sezon 2014/15:

13 luty 2015, Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1:0, Piotr Grzelczak 54.





Jak pokazuje powyższa statystyka piłkarze oraz kibice Wisły na zwycięstwo w Gdańsku czekają od marca 2012 roku, więc przeszło 3 lata. Czas najwyższy zmienić ten niekorzystny dla nas bilans i zaprezentować się tak jak w meczu z Legią czy Jagiellonią.



Wieści z biało-zielonego Gdańska.



Lechia do końca walczyła o wejście do grupy mistrzowskiej, nie tak chyba wyobrażał sobie grę swojego zespołu Jerzy Brzęczek. Wszyscy pamiętają, że gdańszczanie mieli na wiosnę dość duży problem w meczach wyjazdowych. Praktycznie w ogóle nie przywozili punktów, często tracąc dość dużo goli. Jednak dzięki dobrej grze przed własną publicznością i konsekwentnym gromadzeniu punktów udało się zakwalifikować do ósemki.

A tutaj jak widać wszystko jest jeszcze możliwe i nie można wykluczyć tego, że to Lechia będzie drużyną, która będzie nas reprezentować w pucharach. Różnice w tabeli są naprawdę minimalne a terminarz dla gdańszczan wręcz idealny. Przed własną publicznością zagrają oni z Wisłą Kraków, Legią Warszawa i Lechem Poznań. Wszystko, więc w nogach piłkarzy Lechii Gdańsk.

Zapowiada się, więc w najbliższy piątek ciekawe spotkanie, miejmy nadzieję, że zobaczymy kawałek dobrego futbolu, bo o atmosferę na trybunach nie ma się co bać, ta na pewno będzie wspaniała bo stworzona przez kibiców dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą klubów.



Piłkarze Lechii pod lupą TWSD.





Jak zawsze przed najbliższym meczem przyglądam się kadrze naszych przeciwników. Na pierwszy ogień wysuwa się kapitan biało-zielonych Sebastian Mila. Co prawda daleko mu do formy, którą prezentował w Śląsku Wrocław jednak nadal jest ważną postacią zespołu i często jego podania są decydujące i otwierające kolegom drogę do bramki. Kolejnym ważnym zawodnikiem jest Stojan Vranjes, który w tym sezonie strzelił już siedem bramek i jest drugim najlepszym strzelcem zespołu. Większość tych bramek, co prawda padła po strzałach z rzutu karnego, co nie zmienia faktu, że Bośniak umie sobie radzić z presją.
Najlepszym strzelcem jest Antonio Colak, który już dziewięć razy znajdował drogę do bramki rywali zapewniając swojej drużynie kilka ważnych punktów. Na dalszy plan został zepchnięty Piotr Grzelczak, który z podstawowego zawodnika stał się ledwie rezerwowym, wiele wskazuje na to, że są to jego ostatnie chwilę w Gdańsku.





Powiało optymizmem. Wisła z licencją na ligę i puchary.





Po ostatnim efektownym zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze (4:1), wśród kibiców odżyła nadzieja, że wciąż jest szansa na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Owszem szansa jest zawsze, jednak trzeba pamiętać, że wiele zależeć będzie od kilku czynników m.in. od tego czy naszym piłkarzom oraz rządzącym klubem zależy na tym awansie czy też nie?
Pytanie może się wydawać dziwne, jednak ze względu na naszą sytuację finansową jest adekwatne. Jak dobrze każdy wie, zawodnicy nie dostają na czas wypłat a opóźnienia sięgają kilku miesięcy, co prawda dostali zapewnienie prezesa Gaszyńskiego, że cześć z nich zostanie uregulowania do połowy miesiąca, no, ale nie takie rzeczy się już w Wiśle obiecywało. Doświadczenie podpowiada – ‘’uwierzę jak zobaczę.’’



Pamiętać należy również o tym, że jeden dobry mecz nie gwarantuje nam z automatu miejsca w pucharach, w tej krótkiej i dość intensywnej rundzie ważne będzie każde spotkanie a także to, w jakiej formie fizycznej są nasi zawodnicy no i przede wszystkim ławka rezerwowych, która powiedzmy sobie szczerze nie jest zbyt długa i imponująca a to może mieć duże znaczenie na ostatniej prostej.



Wczoraj dotarła do Krakowa dobra informacja. Komisja ds. Licencji Klubowych przyznała Wiśle Kraków licencję na grę w Ekstraklasie w najbliższym sezonie 2015/16 oraz licencję na ewentualną grę w pucharach. Jest to efekt pracy nowego zarządu i uregulowania kilku zaległości finansowych względem wierzycieli. Chyba wszyscy pamiętają, jakie problemy miał nasz klub w ostatnich latach z uzyskaniem licencji. Teraz udało się to zrobić w pierwszym terminie.






Walka o kontrakty.





Dobra gra Wisły może mieć również drugie dno (nie jest to szukanie problemu na siłę). Jak dobrze wiemy wielu piłkarzom po sezonie kończą się kontrakty/wypożyczenia. Z klubu nie napływają żadne informacje na temat ewentualnego kształtu naszej kadry w nowym sezonie, ewentualnych przedłużeń kontraktów. Jak do tej pory klub skorzystał z opcji zatrzymania w Krakowie- Macieja Sadloka oraz Rafała Boguskiego. W kolejce czekają jeszcze m.in. Dariusz Dudka, Richard Guzmics czy Łukasz Garguła. Wiele wskazuje na to, że Wisła nie zdecyduje się przedłużyć wypożyczenia Mariusza Stępińskiego i młody napastnik wróci do Niemiec. Z każdym dniem maleją również szansę na zatrzymanie w klubie Semira Stilicia.



Cała ta sytuacja pokazuje, że chcąc nie chcąc w leci czeka nas mała rewolucja w kadrze naszego zespołu. Na ile ona będzie poważna przekonamy się już niedługo. Tak czy inaczej szykuje się ciekawe okienko transferowe.





Do Gdańska Pendolino.



Piłkarze Białej Gwiazdy do Gdańska udadzą się Pendolino. Jak mówi Marcin Broniszewski, sztab szkoleniowy ma nadzieję, że taki sposób transportu wyjdzie Wiślakom na dobre. Planowany wyjazd z Krakowa nastąpi w czwartek we wczesnych godzinach popołudniowych a już wieczorem zameldują się oni w Gdańsku. Miejmy nadzieję, że ta szybka podróż przyniesie oczekiwane efekty w postaci trzech punktów.

Uwaga na kartki.



W najbliższym spotkaniu na upomnienie żółtą kartką w naszym zespole muszą uważać Rafał Boguski, który ma na swoim koncie trzy napomnienia oraz Alan Uryga, który zebrał już siedem żółtych kartek. Kolejne napomnienie skutkuje pauzą w następnym meczu.







Terminarz 32. Kolejki TM Ekstraklasy:





GRUPA MISTRZOWSKA:

15 maja (piątek)

20:30 Lechia Gdańsk – Wisła Kraków (Canal+Sport )

17 maja (niedziela)

15:30,Lech Poznań – Jagiellonia Białystok (Canal+ Sport )
15:30 Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
18:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (Canal+)



Tabela grupy mistrzowskiej:



https://pbs.twimg.com/media/CEvxP6CUsAAVvy4.png


(za ekstraklasa.org)



GRUPA SPADKOWA:

15 maja (piątek)

18:00 Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce (Canal+Sport 2, NSport +)

16 maja (sobota)

15:30 Górnik Łęczna – Cracovia (NSport +)
18:00 GKS Bełchatów – Podbeskidzie Bielsko-Biała (Canal+ Sport)
20:30 Ruch Chorzów – Piast Gliwice (Canal+ Sport)


Tabela grupy spadkowej:


https://pbs.twimg.com/media/CEvxP6FUgAA0TaN.png


(za ekstraklasa.org)




Zapraszam do dyskusji!




wiesniak842 12.05.2015 10:29

Standardowo remis biere w ciemno:D

tomasz_19 12.05.2015 10:32

szczerze mówiąc remis z Lechią na jej terenie brałbym w ciemno biorąc pod uwagę fakt, iż Jaga gra w Poznaniu a Śląsk u siebie z Legią... jestem przekonany, że zarówno Jaga jak i Śląsk nie wyjdą ze swoich spotkań zwycięsko, więc znacząco przybliżmy się do 3 miejsca, byłoby zajebiście! ale oczywiście zwycięstwo smakowałoby jeszcze bardziej :)

El'kabat 12.05.2015 10:39

Dla mnie to zapowiada sie dość mocno overowy meczyk i wszystko się może zdarzyć. Skuteczność będzie kluczowa.

mee 12.05.2015 10:56

Ja uważam że nie ma co się bronić, tylko jazda do przodu, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Wszystkie drużyny są w naszym zasięgu, pora na serię wygranych.

coni 12.05.2015 11:25

Zwyciestwo biore w ciemno. Jesli mam grac w pucharach to musimy wygrywac, nie ma co liczyc na podkniecia innych.

silver03 12.05.2015 12:05

Remis byłby dobrym wynikiem.

funkykoval 12.05.2015 12:41

Jeżeli marzymy o pucharach to remis jest minimum.
Na początku rundy w Gdańsku zagraliśmy tragiczny mecz - najgorszy chyba na wiosnę 0 oddanych strzałów !!!!!!!!

Lechia pomimo wielu wzmocnień (Mila, Wawrzyniak, Wojtkowiak) nie grała niczego wielkiego i nadal nic wielkiego nie gra - z Pogonią pomocna była czerwień dla Matrasa (a nie Możdżenia jak napisałem wcześniej), ale u siebie zwykle nie przegrywa.

fialo 12.05.2015 14:12

Zejdźcie na ziemię, jak nie przegramy w Gdańsku, to będzie cud.

Jaka czerwień dla Możdżenia, kolego wyżej :) ?

Karherop 12.05.2015 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1400131)
Zejdźcie na ziemię, jak nie przegramy w Gdańsku, to będzie cud.

zazwyczaj gdy bierzemy remis w ciemno to albo wygrywamy, albo tracimy zwycięstwo w ostatnich minutach
gdy liczymy na łatwą wygraną to mamy remis/porażke

wychodzi na to że będzie remis, po wcześniejszym prowadzeniu.

btw nie wiem czy Lechia to klasa Barcelony, czy chociaż Sevilli, ale nie żartujcie sobie. W tej lidze każdy z kazdym może wygrać i nie należy tego traktować w kategoriach cudu.

szprotson 12.05.2015 14:47

jak będzie skuteczność i polot, możemy ich klepnąc 4-0
jak będzie ostry pressing przeciwnika, jazda na dupie możemy przegrać 4-0

ulTraS 12.05.2015 14:58

tylko wygrana, i idziemy po mistrza

TRZEBINIAnin 12.05.2015 15:01

Akurat w piątek mają dostać część zaległych pieniędzy, pewnie przed meczem sprawdzą czy coś doszło.. :)
Co do meczu.. każdy wynik możliwy, nie ma faworyta, oglądam dość często Lechijke i nie grają nic specjalnego, tak jak my, raz lepiej raz gorzej, dobrze było by nie przegrać.
Mają Mile my Stlilica oni Colaka my Brożka oni Makuszewskiego my Guerriera. Można spodziewać sie kilku bramek, my i BKS lubimy grać ofensywnie.

Wisła z Lechią! ejaoooo!

PS. Tu link do forum Lechii do tematu meczowego:

http://lechia.gda.pl/forum/watek/7370/

Można poczytać jak to widzą bracia z Gdańska!

s1mone 12.05.2015 15:24

A ja mam to w dupie jak mamy remisować to równie dobrze można przegrać, Wisełko tylko 3 punkty!

:))

Griszka30KR 12.05.2015 17:26

Myślę,ze wpływ bedzie miał tez przelew planowany na 15.05.

brylant17 12.05.2015 17:30

Hamuję wasze rozpędy moje robaczki jak nie dostaną zielonych do 15 możecie zapomnieć o grze na 100% zwycięstwie lub remisie.

fialo 12.05.2015 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1400149)
A ja mam to w dupie jak mamy remisować to równie dobrze można przegrać, Wisełko tylko 3 punkty!

:))

Ostatni mecz Lechia u siebie przegrała 8 listopada 2014r. Od tamtej pory w lidze zagrała u siebie 8 meczów = 6 zwycięstw i 2 remisy. W tych 8 meczach straciła 2 gole. Ale naczelny znawca już woła: "tylko 3 punkty!". Oczywiście, może się tak jakimś cudem zdarzyć, że tam wygramy, ale wymaganie od gości, którym nie płaci się od miesięcy 3 punktów na ultra ciężkim terenie to skrajny debilizm.

Coglin 13.05.2015 06:13

Wygramy oczywiście 3:0 i mistrz coraz bliżej :D

szprotson 13.05.2015 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1400201)
Wygramy oczywiście 3:0 i mistrz coraz bliżej :D

A potem juz tylko bramy Ligi Mistrzów czekają na szturm Wiślackiej Braci.

silver03 13.05.2015 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1400218)
A potem juz tylko bramy Ligi Mistrzów czekają na szturm Wiślackiej Braci.

Dobrze byłoby w ostatniej rundzie el.LM pyknąć jakiś Real lub Barce.

szprotson 13.05.2015 10:55

niestety na to nie ma szans poniewaz są zbyt wysoko w tabeli, ale jak Manchester United będzie czwarty i będzie musiał rozegrac eliminacje, to na bank ich wylosujemy :)
Przynajmniej wyjazd będzie spoko, a mecz....Angel Di Maria to taki sam człowiek jak Rafał Boguski, a Fellaini jak Uryga. Nie mówiąc o przewyższającym De Geje (wtf De Gea - Liczebnik kogo czego De Gei ?) Michale Buchaliku!

siemstein 13.05.2015 11:12

Nauczymy Bayern jak się wygrywa!

FraMat 13.05.2015 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1400223)
niestety na to nie ma szans poniewaz są zbyt wysoko w tabeli, ale jak Manchester United będzie czwarty i będzie musiał rozegrac eliminacje, to na bank ich wylosujemy :)

Niestety, nie.
My będziemy albowiem w grupie mistrzowskiej, a Manchester United na to nie zasłużył i będzie w niemistrzowskiej.

szprotson 13.05.2015 11:21

Mówisz?
Nie interesuje sie już eliminacjami do LM od jakiegoś czasu, wiec zapewne jest tak jak piszesz.
Czyli co, Celtic ?:D

AntyMod 13.05.2015 11:23

najlepsze zespoly nie beda ryzykowac spotkani z Nami , raczej lobby Uefa wypusci na Wisle kogos slabszego , tak czy inaczej pol europy drzy po sobocie przed Biala Gwiazda i jej szturmie na europejskie salony ...szansa dla Buchalika bo notowania Casillasa w Realu sa slabiutkie

Lukasz 13.05.2015 11:33

Spójrzcie na to realnie.
Jesli możemy trafić na ten sam szczebel eliminacji co MU, mamy podobny potencjał. Więc co za problem pyknąć Lechię w tej kolejce?

Jago 13.05.2015 11:39

Manchester miał nadzieje grać w następnym sezonie w lidze mistrzów.. tym razem przez nas będzie musiał znowu zmienić plany :/ Co prawda zaczynają się zbroić (transfer Depaya) ale no dojdzie do nas w lecie Starzyński z Ruchu, więc awans mamy pewny. Byleby nas sędzia nie przekręcił, bo to było często spotykane w spotkaniach naszej drużyny.

OstryLG 13.05.2015 11:40

Nie zapominajcie że Lechia zremisowała nie tak dawno z Barceloną która już gra w finale LM :)

vabanq 13.05.2015 11:44

która przegrała z nami 1:0 . Wygramy 12:0 w takim razie :)

szprotson 13.05.2015 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jago (Post 1400233)
Manchester miał nadzieje grać w następnym sezonie w lidze mistrzów.. tym razem przez nas będzie musiał znowu zmienić plany :/ Co prawda zaczynają się zbroić (transfer Depaya) ale no dojdzie do nas w lecie Starzyński z Ruchu, więc awans mamy pewny. Byleby nas sędzia nie przekręcił, bo to było często spotykane w spotkaniach naszej drużyny.

Podobno już nie Starzyński a Emil Drozdowicz + o.......ą nam stadion kostką brukową.
I o to chodzi Panowie.
Wszystko z głową. Nie od razu wszystko na eliminacje, tylko po awansie gdzie jeszcze można zawodnika zgłosić
wtedy pojawi się nazwisko które zapełni trybuny do ostatniego krzesełka.

Ba, nawet trenera zmienimy
http://sport.wp.pl/kat,32282,opage,7...?ticaid=114db4


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl