Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [19 kolejka] Ruch Chorzów- WISŁA Kraków, 13 grudnia godz. 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9395)

WISŁAZWE 10.12.2014 21:04

[19 kolejka] Ruch Chorzów- WISŁA Kraków, 13 grudnia godz. 15:30
 
http://i60.tinypic.com/2hekprq.png



http://desmond.imageshack.us/Himg80/...png&res=medium VS. http://desmond.imageshack.us/Himg840...png&res=medium






Przed nami ostatnia ligowa kolejka w tym roku kalendarzowym. Już w najbliższą sobotę Wisła Kraków uda się na wyjazdowe spotkanie do Chorzowa. Podopieczni Franciszka Smudy zmierzą swoje siły z tamtejszym Ruchem. W pierwszym meczu chorzowianie wygrali w Krakowie 1:0, po bramce Grzegorza Kuświka. Teraz przyszedł czas na wyrównanie rachunków. Sobotnie spotkanie rozpocznie się w sobotnie popołudnie o godzinie 15:30, a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport HD. Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze nazwiska rozjemcy meczu w Chorzowie.

Historia pojedynków pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków:

Sezon 2006/07 – brak spotkań.

Sezon 2007/08

30 września 2007, 19:15, Ruch Chorzów – Wisła Kraków 0:3, Marek Zieńczuk 55, Radosław Sobolewski 82, Mauro Cantoro 87

Sezon 2008/09

29 listopada 2008, 18:15, Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:0, Maciej Pulkowski 78.

Sezon 2009/10

6 grudnia 2009, 14:45 Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:3, Andrzej Niedzielan 59 - Piotr Brożek 66, Marcelo 78, Patryk Małecki 90

Sezon 2010/11

15 sierpnia 2010, 19:15 Ruch Chorzów – Wisła Kraków 2:0, Krzysztof Nykiel 21, Gábor Straka 31

Sezon 2011/12

25 marca 2012, 17:00 Ruch Chorzów- Wisła Kraków 1:0, Rafał Grodzicki 54 (k)

Sezon 2012/13

25 listopada 2012, 17:00 Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:2, Andrzej Niedzielan 90 - Łukasz Garguła 73,90.

Sezon 2013/14 (runda zasadnicza)

28 września 2014, 18:00 Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:1, Filip Starzyński 57 – Arkadiusz Głowacki 28.

Sezon 2013/14 (runda finałowa)

19 maja 2014, 18:00 Ruch Chorzów – Wisła Kraków 2:2, Filip Starzyński 29 (k), Grzegorz Kuświk 38 – Paweł Brożek 24, 45 (k)




Zakładam temat, jutro uzupełnię resztę :)


wolfu 10.12.2014 21:24

Łatwo o trzy oczka nie będzie. Obstawiam jednak, że koniec końców - komplet, Stilic show przed odejściem za granicę i czwarte miejsce na przerwę zimową, bo Śląsk nie polegnie z Bełchatowem, tak jak Legia w Łęcznej i Lech z Lechią.

FraMat 10.12.2014 22:22

Pojedynek dwóch byłych selekcjonerów :-)
I dwóch z trzech najbardziej utytułowanych drużyn.
Fajny koniec sezonu.

Czyżby remis?

AntyMod 10.12.2014 23:07

obstawiam 2-0 dla gospodarzy ....smutne ale prawdziwe ( obym nie mial racji )

!!IRIVER!! 10.12.2014 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfu (Post 1384743)
Stilic show przed odejściem za granicę

Tak, tak... jeśli Stilić gdziekolwiek myśli się ruszać, to niech się cztery razy nad tym zastanowi, bo jedyne co przy swoim obecnym poziomie może osiągnąć to nieco większe pieniądze (albo bardziej regularne wpływy na konto), a za rok albo powrót do ekstraklapy albo jakaś liga bośniacka.

Też twierdzę, że zamkniemy ten rok trzema punktami, choć po bardzo ciężkiej batalii.

MaThEuS 11.12.2014 00:56

W pierwszym meczu chorzowianie wygrali w Krakowie 1:0, po bramce Grzegorza Kuświka. Teraz przyszedł czas na wyrównanie rachunków.

Czy mnie pamięć zawodzi, czy się myle ale czy aby w Krakowie nie było 2:2 w pierwszym meczu?

muerte 11.12.2014 01:06

Było. :D
10 znaków.

gypsy 11.12.2014 16:53

Spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek z Gorzyc. W tym sezonie gwizdał nam już w spotkaniu z Górnikiem Łęczną w Krakowie (2:0).

PiVoSH92 11.12.2014 17:08

Hmmm... raczej kojarzy się jako przyzwoity sędzia, z Górnikiem też poszło mu nieźle.

wolfu 12.12.2014 07:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1384751)
Tak, tak... jeśli Stilić gdziekolwiek myśli się ruszać, to niech się cztery razy nad tym zastanowi, bo jedyne co przy swoim obecnym poziomie może osiągnąć to nieco większe pieniądze (albo bardziej regularne wpływy na konto), a za rok albo powrót do ekstraklapy albo jakaś liga bośniacka.

To raczej bardziej niż przesądzone (jego odejście). Dostał zapewne kilka ciekawych propozycji, bardziej opłacalnych niż w Wiśle, a i klubowi to na rękę, bo zarobimy cokolwiek (oby).

mitmichael 12.12.2014 12:06

Głowacki moze nie zagrac z Ruchem. Decyzja najprawdopodobnie dopiero przed meczem. Juz po meczu z Lechem wypowiadał sie do kamer, ze sa małe szanse na jego wystep w Chorzowie. Co do meczu najlepiej byłoby zakonczyc rok ze zwyciestwem. Łatwo nie bedzie dlatego spodziewam sie trudnego i wyrownanego spotkania.

Kamyk 12.12.2014 20:22

Przepraszam, że trochę pomijam temat rozważań ale mam ważną sprawę i nie wiem gdzie to napisać. Kolega potrzebuje kupić bilet na mecz, na nasz sektor - jest z okolić Chorzowa. Byłaby taka możliwość tuż przed meczem ?

wolfu 13.12.2014 17:51

No to teraz liczyć na Lechię, żeby pomogła nam przezimować na trzecim... :)

ulTraS 13.12.2014 17:53

Sędzia się dziś bardzo starał, no ale niestety dla niego, może następnym razem.....

siemstein 13.12.2014 17:58

Karny był ewidentny, ale ciekaw jestem co jutro powie pan Sławek ;)

crazykaro 13.12.2014 17:59

Czerwonek dla Burligi też ewidentny. Ale gdyby był karny to czerwonka też by nie bylo.
Liczy sie zwycięstwo i oby od nowej rundy Wisła zaczynała w dobrych nastrojach (szczególnie pod względem finansowym)

buczo1985 13.12.2014 18:40

No i fajnie, Można bezpiecznie przezimować w okolicach pudła :) Oby zima była dla Nas pomyślna :)

KOMINEK 13.12.2014 18:46

I co tu powiedzieć Stilić nie widoczny przez większość meczu Garguła prawie już zmieniony po bezbarwnej grze, i ten pierwszy ma na plecach pewnym monecie trzech niebieskich podaje go Garguły a ten zagrywa na nos Brożkowi. Dla tego kocham ten sport :-)

palikot 13.12.2014 18:59

Ja się zastanawiam, kiedy nasi piłkarze będą biegać a nie wyglądać jakby mieli cegłówki do kostek przywiązane
może na wiosnę nie wiem, ale mam nadzieje, że nasz trener w końcu dojdzie do wniosku, że biegając jak oldboje to z trochę lepszą ekipą niż Ruch będzie duży problem.

Smuga 13.12.2014 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1385039)
Ja się zastanawiam, kiedy nasi piłkarze będą biegać a nie wyglądać jakby mieli cegłówki do kostek przywiązane może na wiosnę

Na wiosnę, to Smuda zaordynuje, im kolejną porcję rzygania w tuje i będzie można powiedzieć tylko: "no i Plusz bombki strzelił". :rotfl:

Grisza1 13.12.2014 19:21

Cztery pierwsze kolejki rundy rewanżowej za nami: dwa zwycięstwa, jeden remis, jedna porażka. Na 12 możliwych punktów zdobytych zostało 7. Mogło być lepiej, jest dobrze :)

s1mone 13.12.2014 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1385034)
I co tu powiedzieć Stilić nie widoczny przez większość meczu Garguła prawie już zmieniony po bezbarwnej grze, i ten pierwszy ma na plecach pewnym monecie trzech niebieskich podaje go Garguły a ten zagrywa na nos Brożkowi. Dla tego kocham ten sport :-)

Trzeba dodać, że krytykowany na każdym kroku Boguski sam z niczego zdobył Brożkiem gola :D

Mecz generalnie pyty nie urywał, dobrze, że ta runda już za nami.

Liczę na poprawę gry jak wróci Jankowski oraz na to, że Smuda nie przesadzi tym razem z przygotowaniami jak ostatnio.

qqq_b 13.12.2014 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1385053)
Liczę na poprawę gry jak wróci Jankowski


Co za czasy nastały, że liczy się na poprawę gry przez powrót pseudo kopacza. Kilka lat temu nie mieściłby się w 23-osobowym składzie Wisły.:help:

Paweł 13.12.2014 22:21

Bez przesady, nawet mitologiczna "Wisła Kasperczaka" nie miała silnej całej szerokiej kadry. Jankowski z pewnością nie odstaje nie wiadomo jak poziomem od Strąka, Dubickiego, Paszulewicza, czy Kaliciaka.

s1mone 13.12.2014 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1385056)
Co za czasy nastały, że liczy się na poprawę gry przez powrót pseudo kopacza. Kilka lat temu nie mieściłby się w 23-osobowym składzie Wisły.:help:

A widzisz zasadniczą różnice jeśli chodzi o ilość zdobywanych punktów/bramek na mecz, płynność gry w ofensywie i ogólny medialny odbiór Wisły odkąd 'Janek' leczy kontuzję?

Niektórzy nie potrafią myśleć, popatrzą, że ktoś parę razy słupek obił, nie strzela bramek jak na zawołanie a przecież miał być napastnikiem! (no a u nas grał w pomocy) to już gościa skreślają. Kolejny raz powtarzam. On i Boguś to są całe płuca naszej drużyny. Są tak ruchliwi, że jak są obydwaj na boisku to robi się bardzo dużo miejsca dla Stilicia, Brożka czy nawet Garguły by odprawiali swoje czary. Popatrz na to jak się zachowują nasi piłkarze podczas, gdy jesteśmy przy piłce. Rusza się ten obok, ew. 2. Reszta stoi. Boguski oraz Jankowski są ciągle w ruchu, przez co tworzą okazje innym.

Myślisz, że dlaczego nasza gra aż tak mocno się optycznie zmieniła na przestrzeni sezonu?

Inna kwestia co zrobi Smuda, jak to ułoży i jak piłkarze będą się prezentować fizycznie po przygotowaniach. A Jankowski jest dobrym grajkiem, na pewno dużo pożyteczniejszym od naszych bamboleów na skrzydłach :) Bo oni zrobią wiatr ale dopiero jak dostaną piłkę. A nie tylko to się liczy.

Smuga 13.12.2014 22:42

Poza tym należy dodać, że Jankes do Wisły przychodził jako nominalny napastnik. Zmiana pozycji też, jednak robi swoje. Co nie zmienia faktu, że jest zawodnikiem przydatnym dla drużyny, ponieważ gra zespołu zmieniła się in minus po jego kontuzji.

mitmichael 14.12.2014 00:05

No to po tym spotkaniu spokojnie mozemy czekac do wiosny.

WhiteDoctor 14.12.2014 00:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1385058)
A widzisz zasadniczą różnice jeśli chodzi o ilość zdobywanych punktów/bramek na mecz, płynność gry w ofensywie i ogólny medialny odbiór Wisły odkąd 'Janek' leczy kontuzję?

Niektórzy nie potrafią myśleć, popatrzą, że ktoś parę razy słupek obił, nie strzela bramek jak na zawołanie a przecież miał być napastnikiem! (no a u nas grał w pomocy) to już gościa skreślają. Kolejny raz powtarzam. On i Boguś to są całe płuca naszej drużyny. Są tak ruchliwi, że jak są obydwaj na boisku to robi się bardzo dużo miejsca dla Stilicia, Brożka czy nawet Garguły by odprawiali swoje czary. Popatrz na to jak się zachowują nasi piłkarze podczas, gdy jesteśmy przy piłce. Rusza się ten obok, ew. 2. Reszta stoi. Boguski oraz Jankowski są ciągle w ruchu, przez co tworzą okazje innym.

Myślisz, że dlaczego nasza gra aż tak mocno się optycznie zmieniła na przestrzeni sezonu?

Inna kwestia co zrobi Smuda, jak to ułoży i jak piłkarze będą się prezentować fizycznie po przygotowaniach. A Jankowski jest dobrym grajkiem, na pewno dużo pożyteczniejszym od naszych bamboleów na skrzydłach :) Bo oni zrobią wiatr ale dopiero jak dostaną piłkę. A nie tylko to się liczy.

CO JAK CO ALE WEŹ NIE PIE.RDOL :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:: rotfl:

Trykuss 14.12.2014 09:44

Wygraliśmy dlatego, ze Stępiński wszedł zamiast za Gargułe za Urygę.
Garguła to najlpeszy technicznie i mówie to z pełną swiadomością zawodnik w Wisle.
Trzymanie go na skrzydle zamiast na środku to jest zabójstwo. Po tym jak przeszedł do srodka odrazu nasza gra inaczej wyglądała.
Sam nie wiem czy się cieszyć z tego zwycięstwa - zamazało to poniekąd obraz fatalnej gry Wisły w ostaniach 5 kolejkach nie będzie żadnej rewolucji i po zimie będzie ta sama kicha.
Już nie mowie o rewolucji transferowej, ale naszego ustawienie.. Kto powiedział, że jest optymalne.
Może by tak spróbować z 2 ofensywnymi w środku pomocy ( Garguła, Stilic ), z Sadlokiem na skrzydle, z dwoma napastnikami ( mamy ich 4 w składzie ).

Galonek 14.12.2014 09:49

A kto w takim ustawieniu będzie bronił?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl