Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17 kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 28 listopada godz. 20:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9387)

WISŁAZWE 25.11.2014 20:28

[17 kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 28 listopada godz. 20:30.
 





Witam,
Wielkimi krokami zbliżamy się do przerwy zimowej. W najbliższej kolejce krakowska Wisła uda się do Gliwic, aby zmierzyć się z tamtejszym Piastem. Gliwiczanie do potyczki z Białą Gwiazdą przystąpią podbudowani zwycięstwem z poznańskim Lechem 3:2.

W rundzie jesiennej Biała Gwiazda przed własną publicznością tylko zremisowała z Piastem 1:1, bramkę na wagę remisu zdobył Maciej Jankowski. Spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Wisłą Kraków zaplanowano na piątek na 20:30. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport.








Historia spotkań pomiędzy Piastem Gliwice a Wisłą Kraków:


Sezon 2006/07 – brak spotkań.

Sezon 2007/08 – brak spotkań.

Sezon 2008/09

1 maja 2009, 20:00 Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:1, Kamil Wilczek 23 – Patryk Małecki 73.

Sezon 2009/10


27 kwietnia 2010, 18:45 Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:4, Mariusz Muszalik 27 – Rafał Boguski 18,61, Paweł Brożek 48, Radosław Sobolewski 87.

Sezon 2010/11 – brak spotkań.

Sezon 2011/12 – brak spotkań.


Sezon 2012/13

1 października 2012, 18:30, Piast Gliwice – Wisła Kraków 2:0, Tomasz Podgórski 44, Wojciech Kędziora 72.

Sezon 2013/14:

17 lutego 2013, 18:00, Piast Gliwice – Wisła Kraków 0:1, Łukasz Garguła 59 (k)






Meldunek z obozu rywali.







Nasz najbliższy rywal po 16 kolejkach obecnego sezonu plasuje się na 9 pozycji z dorobkiem 22 punktów. Celem dla Piastunek na ten sezon jest bezpieczne utrzymanie, czyli zakwalifikowanie się do górnej części tabeli. Raczej wątpliwe, aby Piasta było stać na powtórzenie ostatniego osiągnięcia, czyli zajęcia miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach. Podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca mają zbyt duże wahania formy, przeplatając dobre mecze z tragicznymi, czego efekt możemy zaobserwować patrząc na pozycję w tabeli. Piątkowe spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Na papierze faworytem jest zespół Franciszka Smudy, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Piastunki w tym sezonie przed własną publicznością pokonały już Legię Warszawa 3:1, a w ostatniej kolejce odprawiły z kwitkiem poznański Lech.






Zespół Piasta pod lupą TWSD!







Dziś pod lupę idą piłkarze gliwickiego zespołu. Na pierwszy plan wysuwa się postać dobrze pod Wawelem znana i lubiana – Piotr Brożek, który aktualnie swoją karierę kontynuuje właśnie w gliwickim klubie. Piotr Brożek jest podstawowym obrońcą swojej drużyny, w tym sezonie ma na swoim koncie 15 występów, z czego 11 w pełnym wymiarze czasu. Dostępu do bramki strzeże Alberto Cifuentes, Hiszpan w tym sezonie tylko czterokrotnie zachował czyste konto, jednak jego rodak nadal na niego stawia. Pewne miejsce w składzie wyjściowym ma również Adrian Klepczyński, który jako jedyny rozegrał pełne 16 spotkań. Ważnym ogniwem w zespole jest również Ruben Jurdado, który w tym sezonie zdobył dla gliwiczan cztery bramki, warto zwrócić uwagę na najlepszego strzelca zespołu Kamila Wilczka, 26-latek popisał się trzema bramki w meczu z Legią a na swoim koncie ma już siedem trafień. Piast dał szansę na powrót do futbolu Dawidowi Janczykowi, który podczas swojej piłkarskiej kariery gdzieś się zagubił a dzięki grze w Piaście chce znowu przypomnieć o swojej osobie. Co prawda Tomasz Podgórski nie jest w swojej szczytowej formie, jednak nadal jest ważną postacią w gliwickim zespole.

Trener Angel Garcia odważnie wprowadza do składu młodych zawodników, znalazło się miejsce dla Bartosza Szeligi, Kornela Osyry czy Radosława Murawskiego. A młodzi zawodnicy odwdzięczają mu się za daną szansę dobrą grą i zdobywanie doświadczenia. Czyżby inwestycja w przyszłość w Gliwicach okazała się strzałem w „10”?





Przygotowania do meczu z Piastem. Kłopoty Stilicia i Garguły.





Wiślacy do piątkowego pojedynku przygotowują się w pod krakowskich Myślenicach. Z zespołem nie trenuje dwóch pomocników Białej Gwiazdy, zarówno Łukasz Garguła jak i Semir Stilić narzekają na urazy. Na dzień dzisiejszy ich występ w Gliwicach stoi pod znakiem zapytania. Mając przed sobą ważne spotkanie z Lechem Poznań, możliwe, że trener Smuda nie będzie chciał ryzykować zdrowiem swoich zawodników. Ta sytuacja znacząco komplikuje sytuację w drugiej linii, ponieważ obaj zawodnicy usposobieni są bardziej ofensywnie a na ławce rezerwowych nie ma ich, kto zastąpić.



Jedną z pozytywnych informacji jest powrót do składu Łukasza Burlgi, który wraca po absencji za czerwoną kartkę. Powrót Łukasza jednoznaczny jest z przesunięciem do drugiej linii Dariusza Dudki, który najprawdopodobniej zastąpi jednego z kontuzjowanych pomocników.

Jak trenerowi Smudzie uda się poukładać pierwszą jedenastkę, aby jakoś to funkcjonowało? Będzie to ciężkie zadanie, być może szansę dostanie któryś z reprezentantów Haiti, którzy jednak coraz bardziej zachodzą mu za skórę. O czym świadczy ostatnia wypowiedzi Franciszka Smudy po spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Trudno się nie zgodzić ze szkoleniowcem Białej Gwiazdy patrząc na grę obu czarnoskórych zawodników występujących w naszych barwach.






Braterski pojedynek.



Piątkowy mecz, będzie okazją do spotkania się braci Brożków, którzy jeszcze nie tak dawno grali w jednym zespole a teraz staną po przeciwnych stronach barykady. Paweł w koszulce Wisły natomiast Piotr w koszulce Piasta. Który z nich po meczu będzie mógł się cieszyć z kibicami ze zwycięstwa? O tym przekonamy się późnym wieczorem. Miejmy nadzieję, że powody do radości będzie miał przede wszystkim nasz napastnik, który strzeli w Gliwicach kolejną bramkę w ekstraklasie pnąc się w klasyfikacji wszechczasów.






Przebudzenie Rafała Boguskiego.





Ostatnimi czasy patrząc na grę Rafała Boguskiego, można przecierać oczy ze zdumienia. Dość często narzekaliśmy na jego postawę, krytykowaliśmy jego zagrania i często wskazywano w jego osobie kozła ofiarnego. Owszem można mieć do Rafała pretensję (sam nie raz miałem) ale tak samo jak go krytykowałem tutaj muszę go pochwalić nie za bramkę z Górnikiem Łęczna, ale za całokształt. Od kilku spotkań Rafał jest na boisku wszędzie, potrafi brać udział w ofensywnej akcji Wisły a już za chwilę blokować akcję rywali we własnym polu karnym, z przyjemnością ostatnio można patrzeć na jego grę. Docenia się takich piłkarzy jak Rafał i mam nadzieję, że kontuzję będę go omijać szerokim łukiem.
(Akapit jest subiektywną oceną)





Zagrożeni kartkami!

Przed nami ważne spotkanie z poznańskim Lechem, warto więc zwrócić uwagę na fakt jacy zawodnicy Wisły Kraków są zagrożeni pauzą w tym spotkaniu. Do tego grona zaliczają się Łukasz Garguła, Donald Guerrier oraz Alan Uryga.






Terminarz XVII kolejki TM Ekstraklasy:


28 listopada (piątek)

18:00 Górnik Łęczna – Ruch Chorzów (Canal+ Sport, NSport)
20:30 Piast Gliwice – Wisła Kraków (Canal+ Sport)

29 listopada (sobota)

15:30 Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz (NSport)
15:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk (Canal+ Family)
18:00 Korona Kielce – GKS Bełchatów (Canal+ Sport)

30 listopada (niedziela)

15:30 Lech Poznań – Górnik Zabrze (Canal+ Sport, TVP 1)
18:00 Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (Canal+ Sport)

1 grudnia (poniedziałek)

18:00 Legia Warszawa – Cracovia (Canal+ Family, NSport)


Zapraszam do dyskusji!

Korbit 25.11.2014 22:38

3 punkty nie ma innej opcji wygramy i dzięki temu kuchenkozjeby z amiki będą lać w gacie przed Nami

donecki 25.11.2014 22:50

A to kto wygrał ostatnio z amica? Trzeba uważać

gypsy 26.11.2014 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donecki (Post 1383258)
A to kto wygrał ostatnio z amica? Trzeba uważać

Niby tak, ale czy pokonanie Lecha, a tydzień później Wisły to nie za dużo dla nich? :)

tommiyacht 26.11.2014 13:55

Dlaczego nie. Zobacz co taki Zawisza robił w tamtym sezonie u siebie.

PiVoSH92 26.11.2014 14:35

Oba zespoły podobne - szrot, który jednak gra, trener z dupy, który jednak coś tam umie, tylko bojkotu na Piaście brakuje.

mitmichael 26.11.2014 14:51

Garguła i Stilic trenuja wiec beda mogli zagrac. Nie wiem czy moze nie lepiej zeby Stilic ten jeden mecz posiedział na ławce i sie w 100% wykurował na Lecha

przemek27 26.11.2014 15:18

Na pewno nie będzie to taki łatwy mecz bo Piast dobrze ostatnio gra , walczy o pierwszą ósemkę , wydaje mi się że to będzie ciekawe widowisko jednak wierzę że uda się wygrać i będziemy gonić lidera.

El'kabat 26.11.2014 17:34

Będzie ciężko,ale dwa razy z rzędu takiego wyniku Piast nie zrobi. Delikatnie 2:1 dla nas i 3 pkt wracają do Krakowa.

huberix 26.11.2014 17:37

Piast gra coraz lepiej i boję się o wynik. Liczę jednak na dobrą walkę naszych piłkarzy i skromne 0-1 dla nas.

arti 26.11.2014 18:26

Każdy wynik jest możliwy.
Wydajemy się być trochę silniejsi, z drugiej strony Stilic i Guła po parodniowej przerwie.

AntyMod 26.11.2014 23:58

mysle ze w piatek Piast zdobedzie 3 skalp do kolekcji ( LetFootballWin, Amica i My ) , poza tym u siebie sa mocni, a my gramy padline od dawna, czasem sie tylko zdazy fuksiarski remis lub wygrana rzutem na tasme , szczegolnie ze raczej (chyba) zagramy bez himerycznego Semira i Guly , ale nawet z Nimi obstawiam zwyciestwo Piasta ...osobiscie chcialbym Zajaca w miejsce kulawo-drewnianego w tym sezonie Brozia , ale raczej nic z tego ..... remis ( nie mowiac o zwyciestwie) biore w ciemno

siemstein 27.11.2014 21:26

Co sądzicie o prawdopodobnym wystawieniu Burligi na prawej pomocy?

PiVoSH92 27.11.2014 21:32

Wreszcie, albo coś w tym stylu. Już w tym roku ze dwie bramki zawalił, bo sie nie zdążył wrócić, więc jak będzie miał kogoś za plecami to na pewno wzrośnie pewność w def. i jego efektywność w ataku.

wolfy 27.11.2014 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1383455)
Co sądzicie o prawdopodobnym wystawieniu Burligi na prawej pomocy?

Jeżeli alternatywą ma być Sarki - dobra decyzja.

leyzer87 27.11.2014 23:12

Aj tam, pierdzielicie. Ja na przekór wszystkim stawiam na wysoki wynik dla nad, 4-0, 5-0. Tak to czuję i tak k-mać będzie!

shaggy 28.11.2014 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1383455)
Co sądzicie o prawdopodobnym wystawieniu Burligi na prawej pomocy?

Sam jestem ciekaw tego eksperymentu. Teoretycznie powinno się to udać bo Bury ma naturalny ciąg na bramkę. Problem w tym że za plecami będzie miał Dudkę, który za bardzo w ofensywie się nie udziela, a Bury potrzebuje mieć koło siebie gościa z którym wymieni piłeczkę – tak to do tej pory funkcjonowało z prawym pomocnikiem.
Nie wiem czemu Smuda zawsze gra w otwarte karty z rywalami. Wiem, że teoretycznie i tak o wszystkim decyduje boisko i umiejętności, ale odrobina niepewności w szeregach rywala co do naszego ustawienia nie zaszkodziłaby.
Co do meczy: wygramy liczę na prawo serii a raczej jego brak w przypadku Piasta. Wygrali z legia i kuchenkami czy to aby nie za dużo szczęścia gdyby i naszą Wisełkę udało im się ograć.
Po podniesieniu sprawy z warszawskimi sędziami okazuje się, że jednak są gwizdki spoza stolicy. Gil w tym sezonie sędziował nam jeden mecz wygrany z Lechią 3-1. W sezonie poprzednim 4 mecze- 3 wygrane (3-0 z Piastem, 3-0 z Widzewem, 5-0 z Pogonią) – 1 przegrany (2-0 z Lechem).

Karherop 28.11.2014 10:22

Bury zrobi więcej szumu niż Sarki, nie wiem czy lepiej od Donaldinho, ale na prawej nie mamy w tej chwili nikogo kto robi więcej dobrej roboty niż Bury. Da radę.

Zwycięstwo w jakimkolwiek stylu i wymiarze biorę w ciemno.

a obstawiam 2-1 dla nas

Paweł 28.11.2014 10:40

Mam tylko nadzieję, że nie zobaczę na lewym skrzydle Garguły. On się tam ewidentnie męczy, to nie jest pozycja dla niego. Albo środek pomocy, albo ławka.

PiVoSH92 28.11.2014 14:21

Na lewe chętnie postawiłbym Stępińskiego, ale jako ofensywnego, schodzącego skrzydłowego, a Stilić głębiej niż zazwyczaj, w linii z Bogusiem tuż przed Urygą - wtedy ciężar gry spocznie na lewym skrzydle i Sadlok będzie miał więcej miejsca na oskrzydlanie w ofensywie.

s1mone 28.11.2014 22:28

Tak na gorąco to słaby mecz w wykonaniu Wisły, szczególnie od 70 minuty.

Piast cisnął a my wybijaliśmy na oślep, jak najdalej od bramki. Daliśmy się stłamsić i zepchnąć za głęboko.

Na szczęście Buchalik wybronił nam mecz - pierwszy raz od przyjścia do nas. Chyba jedyny pozytyw, może wreszcie złapie trochę pewności siebie, bo spotyka się z dużą krytyką i taki mecz może być dla niego przełomowy.

mitmichael 28.11.2014 22:30

Mecz z serii Nam trafiac nie kazano. Dochodzimy do sytuacji i 100 podan a strzałow zero, tak sie nie dało wygrac tego meczu ale patrzac na porazke Legii i Lecha tutaj remis dobrym rezultatem chociaz spokojnie moglismy to wygrac

ulTraS 28.11.2014 22:34

jak ja nienawidzę takich remisów, tylko się człowiek owku.rwia......

WhiteDoctor 28.11.2014 22:36

kolejny mecz prezentujący jak na tacy, że czarni nie przedstawiają jakiejkolwiek wartości...

South 28.11.2014 22:39

Smuda wraca do formy czyli zmiany okolicy 80 minuty. Stępiński w 10 minut zrobił dwie grożne akcje czyli tyle co dolcegibona77 przez cały mecz. Stilić zupełnie nie w formie, nie czuł podań, strzałów tym bardziej. Boguski powrót do swojej formy. Burliga też bez szału na tej prawej pomocy. Rzuty rożne, pasowałoby mieć może kilka wariantów na ich rozegranie. Najbardziej wkurzające było to drobienie w środku pola z którego nic nie wychodziło.

siemstein 28.11.2014 22:42

Chyba eksperyment z Burligą na skrzydle nie wypalił

pan Dudi 28.11.2014 22:45

Myślałem, że .......ca dostanę patrząc na poczynania naszej formacji ofensywnej dziś. Nie wiem skąd Arek Głowacki bierze siły na opanowanie się, że powiedział w wywiadzie w przerwie tylko, że "brakuje konkretów", bo ja na jego miejscu na pewno nie dałbym rady. .......enie się z podankami na 2 metry, czasem do zawodnika, który ma przeciwnika na plecach, to jest jakiś absurd. Anemiczne strzały to samo. No ....a mać. Dopiero jak Sarki wszedł ktoś się odważył uderzać na bramkę.

Poza tym, po co są zawodnicy na ławce, skoro Smuda i tak ich nie wykorzystuje?! Stilic skończył mecz ok 75- 80 minuty i Smuda widząc to powinien go zmienić choćby ze względu na jego zdrowie. Franek oczywiście problemu nie widział przez co graliśmy w 10.

Ten mecz mógł potoczyć się różnie, ale gdyby Smuda był mądrzejszy, to to "różnie" byłoby na naszą korzyść.

Tominho 28.11.2014 22:47

Mam nadzieję, że Smuda zauważył swój błąd i w kolejnym meczu Burliga zagra na prawej obronie. Dudka i tak będzie przesunięty do środka pola, bo za kartki wyleciał na kolejny mecz Uryga. Liczę na powrót do pierwszego składu Stępińskiego.

Obok Głowackiego, na plus trzeba też zaliczyć występ Buchalika. Pozostali jakoś tak niemrawo. Dosyć ruchliwy był Guerrier, ale korzyści z tego niewiele.

brylant17 29.11.2014 10:12

Brakowało wczoraj dobrego podania jak i dokładnego podania.Bury raczej powinien grać,ale z braku pomocników nie dziwi jego gra.

crazykaro 29.11.2014 11:04

Nie wiem czy Smuda jest ślepy czy może Guerrier to jego syn z lewego łoża, ale dlaczego Guerrier pojawia się w ogóle na boisku a Stępiński wchodzi w 80 min? Przez te 10 min Stępiński stworzył więcej sytuacji niż Guerier przez 80 min.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl