Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Łęczna, 22 listopada, godz. 15:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9383)

WISŁAZWE 18.11.2014 20:11

[16 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Łęczna, 22 listopada, godz. 15:30.
 
Witam,
Za nami już 15 kolejek bieżącego sezonu TM Ekstraklasy, oznacza to, że jesteśmy na półmetku sezonu zasadniczego. Biała Gwiazda na tą chwilę plasuje się w górnej części tabeli, co automatycznie kwalifikuje ją do grupy mistrzowskiej. W naszym przypadku należy jednak powiedzieć, że zapewnia spokojne utrzymanie. Nie ma się, co łudzić, że klub borykający się z olbrzymimi problemami finansowymi jest w stanie powalczyć o mistrzostwo kraju.





Mimo tego, że runda jesienna już dobiegła końca, piłkarze na przerwę w rozgrywkach muszę jeszcze poczekać. W tym roku awansem zostaną rozegrane jeszcze cztery kolejki. W pierwszej z nich Biała Gwiazda podejmie przed własną publicznością Górnik Łęczna, z którym na inaugurację tylko zremisowała 1:1. Spotkanie zaplanowano na sobotnie popołudnie na godzinę 15:30. A transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport. Na dzień dzisiejszy nie jest znany jeszcze główny rozjemca spotkania w Krakowie, spodziewać się jednak można, że po ostatnim nagłośnieniu sprawy przez Franciszka Smudę w sprawie sędziowania, nie dostaniemy sędziego z Mazowieckiego.






Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Łęczna:



Sezon 2007/08 – brak spotkań
Sezon 2008/09 – brak spotkań
Sezon 2009/10 – brak spotkań
Sezon 2010/11 – brak spotkań
Sezon 2011/12 – brak spotkań
Sezon 2012/13 – brak spotkań
Sezon 2013/14 – brak spotkań

Ostatnie spotkanie tych drużyn to rok 2007, kiedy to Wisła pokonała w Krakowie Górnik 2:1, strzelcami bramek w tym spotkaniu byli Piotr Brożek i Jean Paulista. Tamten mecz na pewno pamiętają Dariusz Dudka i Paweł Brożek, którzy grali w tamtym spotkaniu.






Sylwetka Górnika Łęczna.

Nasz najbliższy przeciwnik to aktualnie 13 drużyna w tabeli, nic nie wskazuje na to, aby Łęczna mogła w tym sezonie walczyć o coś więcej niż bezpieczne utrzymanie. Ciężko będzie im wskoczyć do pierwszej ósemki, przede wszystkim przez to, że ich gra nie jest równa, często dobre mecze przeplatają z beznadziejnymi. Ich wyjazdowy dorobek jest jednym z najsłabszych w Ekstraklasie, z wojaży po Polsce górnicy przywieźli tylko cztery punkty. Nie oznacza to jednak, że sobotnie spotkanie będzie łatwym i przyjemnym spacerkiem. Górnicy za pewne zamkną się na swojej połowie i liczyć będą na grę z kontrataku, a każdy punkt wywieziony z Krakowa będzie dla nich dużym sukcesem.






Piłkarze Górnika pod lupą TWSD.


Analizując skład naszych rywali, można znaleźć tam kilka ciekawych nazwisk. Górnik swoją grę opiera na doświadczonych zawodnikach. Dostępu do bramki strzeże Sergiusz Prusak, który początkowo przegrywał rywalizację z Silvio Rodiciem. Linią obrony kieruje Łukasz Miejrzewski oraz Patrik Mraz znany z występów we wrocławskim Śląsku. W drugiej linii pewne miejsce w składzie miał Przemysław Kaźmierczak, jednak kontuzja wyeliminowała go z gry do końca roku. Ważnymi ogniwami w drużynie są Grzegorz Bonin autor trzech bramek oraz Tomasz Nowak. Prawdziwym strzałem w „10” było sprowadzenie do Łęcznej Fedora Cernycha, zawodnik z Litwy strzelił dla swojego nowego klubu już pięć bramek i jest najlepszym strzelcem drużyny.



Wieści z Reymonta.

Wiślacy do spotkania z Górnikiem Łęczna przygotowywali się w lekko okrojony składzie. Emmanuel Sarki oraz Donald Guerrier udali się na zgrupowanie kadry a dla innych był czas na doleczenie urazów czy zregenerowanie organizmów. Wisła w ostatnim czasie nie prezentowała się tak jak na początku sezonu, gra była szarpana, zdarzały się słabsze spotkania, które odbijały się na postawie drużyny. Więc przerwa na mecze reprezentacji spadła podopiecznym Franciszka Smudy z nieba. Czy wyjdzie ona Wiślakom na dobre? O tym przekonamy się już niedługo.







Powrót Sadloka, zmiany w linii defensywnej.


Maciej Sadlok najprawdopodobniej wróci do wyjściowego składu na spotkanie z Górnikiem Łęczna, już chyba zdążył zauważyć, że pozycja lewego obrońcy nie jest pisana Donaldowi. Jego decyzję w obronie i szkolne błędy nie jednego kibica przyprawiły o zawał podczas pojedynku ze Śląskiem Wrocław.

Trener Smuda nadal nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasz Burligi, który nadal musi pauzować za czerwoną kartkę, którą zobaczył w meczu z Koroną Kielce. Jego miejsce zajmie Dariusz Dudka, podobnie jak w poprzedniej kolejce.

Więcej zmian raczej nie należy się spodziewać, nie ze względu na to, że Smuda zbytnio przywiązuje się do nazwisk, ale przede wszystkim przez to, że nie ma zbyt dużego pola manewru. Skromna kadra, kontuzję dają się we znaki i niestety musimy grać tym, co mamy. Należy mieć tylko nadzieję, że pech w postaci kartek czy kontuzji opuścił nas na dłuższy okres i zespół zacznie łapać poprzedni rytm gry.



Uwaga na kartki!

W sobotnim spotkaniu na żółte kartki najbardziej muszę uważać zawodnicy, którzy w tym sezonie już trzykrotnie zostali napomniani przez arbitra. Do tego grona zaliczają się Alan Uryga, Donald Guerrier oraz Łukasz Garguła.





Terminarz XVI Kolejki TM Ekstraklasy:

21 listopada (piątek)

18:00 Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław
20:30 GKS Bełchatów – Legia Warszawa

22 listopada (sobota)

15:30 Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
15:30 Wisła Kraków – Górnik Łęczna
18:00 Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz

23 listopada (niedziela)

15:30 Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
18:00 Piast Gliwice – Lech Poznań

24 listopada (poniedziałek)

18:00 Cracovia Kraków – Górnik Zabrze

mitmichael 18.11.2014 22:33

Mam nadzieje, ze Nasi sobie troche postrzelaja i na moje urodziny wygramy wysoko :D Do zobaczenia przy R22, w koncu mecz o normalnej godzinie

palikot 19.11.2014 01:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1382500)
Mam nadzieje, ze Nasi sobie troche postrzelaja i na moje urodziny wygramy wysoko :D Do zobaczenia przy R22, w koncu mecz o normalnej godzinie

bilet kupuj a nie :P

Gwiaździsty 19.11.2014 08:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1382500)
Mam nadzieje, ze Nasi sobie troche postrzelaja i na moje urodziny wygramy wysoko :D Do zobaczenia przy R22, w koncu mecz o normalnej godzinie

Na jakimś dopingu jesteś ? :) Chyba, ze to był żart ? Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

mitmichael 19.11.2014 08:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1382513)
bilet kupuj a nie :P

Juz dawno mam ;)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1382518)
Na jakimś dopingu jesteś ? :) Chyba, ze to był żart ? Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Mecz jest w sobote 22 listopada a ja w tym dniu mam urodziny - dlatego napisałem, ze fajnie by było gdyby w moje urodziny czyli 22 listopada troche Gornikowi nastrzelali :D

stalsanok1946 19.11.2014 09:18

Spodziewajmy sie ciezkiego meczu ale wygranego. Gornik gdy jedzie na wyjazd zapomina jak sie gra przez co czasem pakuja im po kilka bramek,to druzyna dalej I ligowa wzmocniona kilkoma pilkarzamy z ekstraklasy,wiec powinnismy wygrac

Krav 19.11.2014 10:23

wyjazdy Łęcznej w tej rundzie to:

- zwycięstwo z Ruchem
- remis z Pogonią

Reszta porażki (6) . Z tym, że oprócz wpi.erdolu z Legią 5:0 inne to: 2:1; 2:0; 1:0; 1:0; 2:1

Także zwycięstwo 2:1 i będę zadowolony

KOMINEK 21.11.2014 09:06

Oj widzę że zażarta dyskusja się toczy. Niech będzie choć 1:0 ale jak znam naszych to do przerwy 0:1 a potem może 2;1. Pytanie tylko czy z pustymi kieszeniami będzie się chciało grać

ypeeh 21.11.2014 11:06

Brożek mówił w wywiadzie, że cośtam im wpadło na konta ostatnio.

Co do wyniku - zwycięstwo jedną bramką albo remis.

gypsy 21.11.2014 13:51

Teoretycznie na swoim stadionie z beniaminkiem powinniśmy ugrać komplet punktów, ale niczego nie można być pewnym.

Ja tradycyjnie, przekornie, stawiam na zwycięstwo gości. I oby znowu obróciło się na naszą korzyść.

Ogryzek 21.11.2014 16:41

Liczę na zwycięstwo i kilka strzelonych bramek. Mam nadzieję że się nie przeliczę, ale Łęczna generalnie słabo gra na wyjazdach próbując grać otwarty futbol. Zobaczymy tylko czy nam dopisze skuteczność, bo bez tego nie da się wygrać. W tym meczu powinny być 3 punkty. No bo jak nie z Łęczną to z kim?

Rob_Zombie 22.11.2014 11:49

Mam dobre wieści dotyczące meczu: "od pierwszych minut nie zagrają Emmanuel Sarki oraz Donald Guerrier, którzy późno wrócili ze zgrupowania reprezentacji Haiti i odbyli z drużyną tylko jeden trening."
Daj Boziu by te zgrupowania Haiti były jak najczęściej.

!!IRIVER!! 22.11.2014 13:33

Chciałoby się w końcu takiego łatwego, przekonywującego 3:0 u siebie, bo właściwie każdy mecz na R22 to męki i katusze. Biorąc pod uwagę wyniki Łęcznej na wyjazdach nie ma innej opcji niż nasza wygrana, co da awans na pudło, może nawet na 2.miejsce :-)

qqq_b 22.11.2014 14:27

Hattrick Boguskiego wyczuwam.

mls 22.11.2014 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1382933)
Hattrick Boguskiego wyczuwam.

Oby te Twoje słowa były prorocze ;)

Dzideek 22.11.2014 19:43

W moim odczuciu Gumiś zagrał dzisiaj profesorsko :] dobrze ustawiony w defensywie + kilka bardzo dobrych wejść w ofensywę i uruchomień ataku

PiVoSH92 22.11.2014 19:50

Gumiś nie zagrał dziś jednej złej piłki, po prostu pozamiatał w obronie a i wejścia do ataku miał niesamowite.

ociec Ciemka 22.11.2014 20:04

Ale sam mecz nudny jak flaki z olejem, albo owsianka z mydłem..

donecki 22.11.2014 21:15

Nudny mecz i forma nie wskazuje na 12 pkt w ostatnich meczach.Górnik i tak był lepszy w środku w 1 poł niestety.Z lechem wygrać i dwa remisy to biorę w ciemno tyle punktów

kerim1906 22.11.2014 21:54

Rysiek man of the match

El'kabat 22.11.2014 22:02

Mecz nudnawy,ale najważniejsze 3 pkty. Co do Guzmicsa to jeżeli ustrzeże się głupich błędów to w końcu może zrobi nam się duet prawdziwych stoperów.

Sarki to jest poziom A klasy. Na miejscu Brozia to jakbym widział,że szykuję się gość do dośrodkowania to nie ma sensu dalej biec w pole karne. I tak to wyjebie w trybuny.

PiVoSH92 22.11.2014 22:20

To fakt, ile kontr Sarki zmarnował chujowym podaniem... Inna sprawa jest taka, że Guerrier nawet nie próbował, a jego jedyne uderzenie to był strał gorszą nogą w okolice trybun, który jednak fartownie wyszedł na rożny po rykoszecie. Sadkol oddał jeden strzał gorszą nogą i od razu zrobiło się groźniej, "nasze kochane Ebolki" (sb-master Pychowice) przez tyle czasu w ofensywie zrobiły całego chuja.

Patryko 22.11.2014 22:53

Aż trudno uwierzyć, że Sarki był w szkółce Chelsea (pewnie myśleli, że go "wyrzeźbią" a on do tego dołoży dobrą szybkość). Technicznie dno.

Guzmics - jak tak dalej pójdzie, to w lecie go już u nas nie będzie.

mitmichael 22.11.2014 23:24

Z telewizora jak wygladał mecz? bo z trybun mozna było sie za głowe łapac, zwłaszcza jak przy grze z przewaga o mało co nie stracilismy gol.

dmc 23.11.2014 00:04

A jak wyglądał mecz z trybim z Jagielonią gdy mieliśmy xxxxxx sytuacji 100% a przegraliśmy 0:2 ? Cieszmy się z 3 pkt i tyle.

Emenems81 23.11.2014 11:44

W naszej sytuacji, każde 3 pkt muszą cieszyć bez względu na okoliczności.

mitmichael 23.11.2014 11:52

Chodzi mi bardziej o kolejne mecze bo za 2 tygodnie z Amiką tak zagrac nie mozemy. Zreszta pytam dlatego, ze ten kto oglada przed TV nie zajmuje sie dopingiem wiec ma lepszy wglad na postawe niz kibice znajdujacy sie zwłaszcza na C gdzie zajmuja sie głownie kibicowaniem a nie ogladaniem spotkania czyz nie? 3 punkty oczywiscie bardzo wazne bo dajace nam wicelidera, ktory byc moze utrzyma sie do konca tej kolejki

nemox007 23.11.2014 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1382963)
Z telewizora jak wygladał mecz? bo z trybun mozna było sie za głowe łapac, zwłaszcza jak przy grze z przewaga o mało co nie stracilismy gol.

W drugiej połowie Łęczna miała tylko jedna grożną okazję. Wszyscy chwala Guzmics'a ale obejrzyjcie powtórki i zobaczycie że dzisiaj dwa razy został w dość łatwy sposób ograny i były z tego groźne akcje. Opórcz tego bez zarzutów.

O dziwo po zejściu Stilicia nie wyglądało to gorzej niż z Semirem na boisku. Brożek po zejściu Garguły świetnie wywiązał się z zadań środkowego pomocnika! :) Mecz porywający nie był ale miałem wrażenie że kontrolowaliśmy grę (jak wspomniałem wcześniej, Łęczna miała 2-3 okazje w ciągu całego mecz).

I jeszcze Sarki. Gdybym miał porównywać jego i DG77 to jednak on dużo lepiej wypada. Wczoraj naprawdę pokazał się przywoicie. Jednak dośrodkowania leżą i musi nad tym pracować.

adam_09 23.11.2014 13:35

Z perspektywy trybuny E gra Sarkiego to był poziom A klasy jak już ktoś tutaj słusznie zauważył. Brożek po kolejnej zjeb..nej kontrze przez Sarkiego myślałem, że go naj..bie w szatni. Tragedia. Wrzutki zero. Gdzie on się uchował i co w tej szkółce Chelsea robił to nie mam pojęcia. U mnie 40 letni oldboye lepiej wrzucają.

Prezydentowa 23.11.2014 15:58

Z perspektywy TV mecz wyglądał tak, że zasnęłam.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl