Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [5 kolejka] MECZ PRZYJAŹNI, niedziela 17 sierpnia, godzina 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9329)

WISŁAZWE 15.08.2014 13:02

[5 kolejka] MECZ PRZYJAŹNI, niedziela 17 sierpnia, godzina 18:00
 
http://desmond.imageshack.us/Himg840...png&res=medium VS. http://desmond.imageshack.us/Himg255...png&res=medium







Czas na mecze w ramach 5. Kolejki TM Ekstraklasy. Podobnie jak przed tygodniem Biała Gwiazda zagra na swoim stadionie, tym razem „rywalem” będzie drużyna Lechii Gdańsk. Gdańszczanie mają w tym sezonie wysokie aspiracje, mierzą, bowiem w miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach. Niedzielne spotkanie na Reymonta rozpocznie się o godzinie 18: 00 a transmisję przeprowadzi stacja Canal + Sport. Rozjemcą braterskiego pojedynku będzie pan Paweł Gil z Lublina, który w zeszłym sezonie prowadził cztery spotkania z udziałem Białej Gwiazdy, z czego aż trzy zakończyły się naszym zwycięstwem.











Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk:



Sezon 2007/08 – brak spotkań.

Sezon 2008/09

15 listopada 2008, 18:15, Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 3:0, Patryk Małecki 69 (k), Paweł Brożek 72, 78(k)

Sezon 2009/10

20 marca 2010, 16:00, Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 3:0, Marcelo 65, Tomáš Jirsák 86, Rafał Boguski 87.

Sezon 2010/11

23 października 2010, 18: 15, Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 5: 2, Patryk Małecki 30, Radosław Sobolewski 46, Paweł Brożek 67 (k), Andraž Kirm 69, 83 - Krzysztof Bąk 11, Tomasz Dawidowski 82.


Sezon 2011/12

27 sierpnia 2011, 18: 00, Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 0: 1, Piotr Wiśniewski 54.

Sezon 2012/13

22 września 2012, 18: 00, Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1: 0, Cwetan Genkow 16.

Sezon 2013/14:
24 września 2013, 20: 30, Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 3: 0, Michał Chrapek 70, Paweł Brożek 76,90.





Meldunek z Gdańska.



Gdańszczanie przed startem nowego sezonu byli bardzo aktywni na rynku transferowym, o czym świadczy fakt, że nad morze trafiło 13 nowych zawodników. Czy drogą, którą obrali włodarze Lechii okaże się na tyle skuteczna, że uda się zakwalifikować do europejskich pucharów? Piłkarski świat, już nie takie cuda widział, polscy kibice mają jednak w tyle głowy zakodowane podobne obrazki – tyle, że z marnym efektem końcowym. Przykład Pogoni Szczecin jest chyba tutaj najbardziej porównywalny, sprowadzani do Szczecina Brazylijczycy, spuścili Pogoń do II ligi. Ważne w tym wszystkim jest to, aby sprowadzeni gracze wnosili do gry zespołu- jakość, zaangażowanie ale także przywiązanie do klubu, kibiców i miasta.





Lechia początek sezonu ma średni, widać że maszyna do wygrywania jeszcze nie zaczęła pracować w swoim rytmie. Czy w ogóle zacznie? Przekonamy się w trakcie trwania sezonu. Po czterech kolejach Biało-zieloni plasują się na siódmej pozycji z siedmioma punktami.



Lechia pod lupą TWSD.



Miałem ciężki orzech do zgryzienia, kogo wam tutaj przedstawić. Wybrałem jednak kilka moim zdaniem znaczących nazwisk, odgrywających w zespole Lechii kluczowe role. Zacznę więc od obsady pozycji bramkarza: Dariusz Trela, były zawodnik Piast Gliwice, jest pewnym punktem bloku defensywnego, wygrał rywalizację z Mateuszem Bąkiem o miano pierwszego bramkarza Lechii, jednak trzeba przyznać, że Mateusz na pewno łatwo się nie podda, co pozytywnie wpływa na rywalizację pomiędzy nimi. Drugi ważny punkt zespołu to Stojan Vranjes, etatowy wykonawca rzutów karnych i pewny punkt drugiej linii gdańskiego zespołu. Akcje Biało-zielonych napędza duet skrzydłowych – Bartosz Pawłowski oraz Maciej Makuszewski, obaj cechują się nienaganną techniką, szybkością i dryblingiem. W linii ataku warto przyjrzeć się Piotrowi Wiśniewskiemu, który w tym sezonie już kilka razy znalazł drogę do siatki rywala. W odstawkę poszedł Zaur Sadajew, krnąbrny napastnik z niesamowicie wybuchowym temperamentem, potrafił wyzywać kolegę z zespołu czy w głupi sposób osłabić drużynę w meczu z Lechem. Za karę Czeczen został przesunięty do rezerw.





W tym zestawianiu nie może zabraknąć jeszcze jednej gwiazdy zespołu – Pawła Stolarskiego, którego kariera po przeprowadzce do Gdańska nabrała takiego rozpędu, że nikt w tak krótkim czasie nie wyczyścił tylu krzesełek na trybunach gdańskiego stadionu, co on. Niestety, Paweł z miana wielkiego talentu, stał się ligowym przeciętniakiem, o którym ligowy świat powoli już zapomina.





Kibice Lechii Gdańsk nie przyjadą do Krakowa.




Kolejnymi kibicami po Piaście i Ruchu, którzy odwołali swój przyjazd do Krakowa są zaprzyjaźnieni z krakowską Wisłą kibice Lechii Gdańsk.







Tymczasem w Krakowie..



W Krakowie trwają przygotowania do niedzielnego pojedynku. Wiemy już, że mimo wcześniejszych informacji – Donald Guerrier nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na najbliższy mecz. Co prawda Haitańczyk trenuje z zespołem ale jego występ nie jest brany pod uwagę. Oprócz Donalda wszyscy zawodnicy Białej Gwiazdy są do dyspozycji Franciszka Smudy.
Wiślacy podczas przygotowań do meczu skupią się przede wszystkim an poprawie skuteczności, bo ta w ostatnim czasie znacząco szwankuje. Paweł Brożek i spółka marnują wyśmienite okazje do zdobycia bramki na potęgę. Można by gdybać, że jakbyśmy wykorzystali sytuację z meczu z Piastem i Ruchem to dziś mielibyśmy kilka punktów więcej na koncie. Jednak rzeczywistość była inna i po czterech kolejach mamy na koncie tylko pięć punktów. Miejmy nadzieję, że większa koncentracja w polu karnym przeciwnika przełoży się wreszcie na strzelone bramki i zdobyte punkty.






Przepis na zwycięstwo?




Przede wszystkim poprawa skuteczności, o czym pisałem już wyżej. Na pewno nie będzie można pozwolić gdańszczanom na rozwinięcie swoich skrzydeł dosłownie i w przenośni. Zdecydowanie odciąć od gry należy Pawłowskiego oraz Makuszewskiego. Szczególnie ten drugi dysponuje niesamowitym przyśpieszeniem na kilku metrach, więc Maciej Sadlok nie może pozwolić sobie na chwilę rozluźnienia. Kolejnym ważnym aspektem jest zdominowanie środka pola, to zadanie dla Alana Urygi oraz Łukasza Garguły.





Koszmar Boguskiego powraca.




Rafał Boguski za pewne ma w pamięci pewien mecz z Legią Warszawa, w którym to został brutalnie sfaulowany a jego forma po kontuzji byłą daleko od tej, którą wtedy prezentował. Główny winowajca całego tego zdarzenia wraca teraz na Reymonta 22 tylko, że w koszulce innego klub. O kim mowa? Oczywiście, że o Arielu Borysiuku. Miejmy nadzieję, że w tym meczu nie dojdzie do żadnej scysji i obejdzie się bez kontuzji.











Terminarz V kolejki TM Ekstraklasy:



15 sierpnia (piątek)

18: 00 Korona Kielce – Górnik Zabrze (Canal+ Family HD, NSport)
20: 30 Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa ( Canal + Sport)


16 sierpnia (sobota)

15: 30 Górnik Łęczna – Zawisza Bydgoszcz (NSport)
18: 00 Piast Gliwice – Ruch Chorzów (Canal + Sport)
20: 30 Lech Poznań – Pogoń Szczecin (Canal + Sport)


17 sierpnia ( niedziela)

15: 30 Śląsk Wrocław – Cracovia (Canal+ Sport)
18: 00 Wisła Kraków – Lechia Gdańsk (Canal+ Sport)



18 sierpnia (poniedziałek)

18: 00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Bełchatów (Canal+ Family)






Zapraszam do dyskusji!


LanceTS 15.08.2014 13:41

15 sierpnia to nie jest niedziela ;)

Reserve 15.08.2014 13:46

Z tego co mi wiadomo to gramy 17 sierpnia ;)

buczo1985 15.08.2014 14:02

A już myślałem, że coś się zmieniło i obejrzę sobie Wisełkę za 3 godzinki :D

Co do meczu, to z taką skutecznością raczej nie wygramy ;/

s1mone 15.08.2014 15:03

Mecz meczowi nierówny nie ma co zapeszać buczo :p

Równie dobrze możemy stworzyć jedną sytuację przez cały mecz i wygrać 1:0. Chociaż z drugiej strony to już wolałbym 2:2 przy takiej grze jak z Lechem czy Ruchem :P

PiVoSH92 15.08.2014 15:15

Jeśli Brożek się rozstrzela to może się skończyć goleadą, bo oba zespoły mają spory potencjał w ofensywie i strzelały już bramki w sporej ilości (średnio 1,75 na mecz), biorąc do tego pod uwagę nasze problemy w obronie (jeden i to mało pewny DP) i problemy Lechii (Tiago Valente) spodziewam się po prostu ciekawego meczu. A o wynik się nie martwię.

Mario Nh 16.08.2014 10:14

Stwarzając mnóstwo sytuacji na początku meczu piłkarze Smudy zlekceważyli Ruch w dalszej fazie meczu.
W tym meczu, bez piętek i krzyżaków trzeba kilka razy wpakować piłkę do bramki rywala.

Teoretycznie Lechia mocna, ale w praktyce już nie wygląda to tak kolorowo, grają w słabym stylu.
Mecz, w którym może paść każdy wynik.

mitmichael 16.08.2014 10:37

Jak nie poprawimy skutecznosci juz w tym meczu to znowu bedzie klapa. W ostatnich sezonach jak mielismy sie przełamac to najlepsza była do tego Lechia, nawet Brozek sie z nia przełamywał. Mam nadzieje, ze dzisiaj bedzie podobnie

St Yabol 16.08.2014 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1373011)
Jak nie poprawimy skutecznosci juz w tym meczu to znowu bedzie klapa. W ostatnich sezonach jak mielismy sie przełamac to najlepsza była do tego Lechia, nawet Brozek sie z nia przełamywał. Mam nadzieje, ze dzisiaj bedzie podobnie

jutro ;>

też licze na przełamanie nie tylko Brożka ale całej drużyny

Wisła wygrała z Lechem
Lech wygrał z Lechią to prosta matematyka teraz :D ehh, żeby to takie proste było...

Ogryzek 16.08.2014 10:53

Jeśli nie będziemy szli na klasyczną wymianę ciosów bez defensywnego pomocnika w składzie, a zagramy z asekuracją jak w Poznaniu to możemy spokojnie wygrać. Podstawa to żeby nie postawić się w sytuacji gry na siłę ataku pozycyjnego a z tyłu zostawić Lechii dużo miejsca.

Ja bym zagrał Uryga-Boguski jako 2 defensywnych pomocników i od początku meczu wpuścił Zająca za Gargułę. I nie powinno być źle:)

nairda116 16.08.2014 11:45

Jednak rzeczywistość była inna i po czterech kolejach mamy na koncie tylko pięć punktów. Miejmy nadzieję, że większa koncentracja w polu karnym przeciwnika przełoży się wreszcie na strzelone bramki i zdobyte punkty

Mamy 6 pkt: 3 remisy i zwycięstwo ;)

El'kabat 16.08.2014 11:54

Zapowiada się otwarty mecz i sporo okazji dla obu drużyn. Wszystko się może zdarzyć,ja osobiście takim optymistą nie jestem. Lechia wdg mnie to wygra i to zdecydowanie. Obym się mylił.

skeba 16.08.2014 21:01

Ile można remisować? Takimi wynikami nie zrobimy pierwszej ósemki, bo wiele drużyn punktuje.

Gwiaździsty 16.08.2014 22:29

Powtórki z ubiegłej jesieni nie będzie. Smuda znajdzie winnego tej sytuacji niebawem, a na wiosnę walka w grupie B.

Gwiaździsty 16.08.2014 23:01

Tak patrzę na tą flagę Lechii u góry w zapowiedzi, i brakuje mi literki B.

Fiti 17.08.2014 00:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1373062)
Ile można remisować? Takimi wynikami nie zrobimy pierwszej ósemki, bo wiele drużyn punktuje.

A w zeszłym sezonie mielismy identyczny start, 3 remisy i zwycięstwo, a 8 zrobiliśmy ;)

leyzer87 17.08.2014 08:08

Nie chcę siać fermentu, ale coś czuję 2-2. Mam nadzieję, że Brożek coś strzeli, bo po ostatnich meczach media po nim jadą, aż się przykro robi. Przyda mu się dobry występ, żeby się chłopak nie dołował. Ciekaw jestem też, czy Zając znów dostanie od Smudy trochę czasu w drugiej połowie. Trzeba młodemu dawać jak najwięcej czasu, nawet kosztem punktów. Nie możemy sobie pozwolić na zmarnowanie jego talentu.

Matejas_ 17.08.2014 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1373081)
Tak patrzę na tą flagę Lechii u góry w zapowiedzi, i brakuje mi literki B.

Herb z BKS już nieaktualny

john_doe92 17.08.2014 11:42

Generalnie to chyba będzie mecz który odpowie na dużo pytań. Mocny rywal u siebie, zobaczymy gdzie jesteśmy. Ostatnie mecze spoko ale jak wiele osób pisało wcześniej kluczowa będzie skuteczność, jak poprawimy się w tej kwestii to wszystko powinno być w porządku.
I wydaje się że to najważniejszy test dla Urygi jak na razie w tym sezonie. Będzie miał na przeciw siebie Vranjesa i musi sobie poradzić bo jak nie to źle skończymy w tym meczu (więcej o taktyce tutaj:http://wislakrakowtaktycznie.blogspo...-u-siebie.html)

szprotson 17.08.2014 12:04

mocny rywal ? Rywal z moncymi nazwiskami na papierze owszem, ale czy mocny rywal ? póki co Lechia to zlepek indywidualości które nie są ze soba zgrane. Dodatkowo dzis brakuje Wiśni, wiec zostaja w ofensywie skazani na Pawłowskiego i Makuszewskiego. W ataku tak samo nędza, dzis pewnie debiut Aleksica ktorego nawet zsyłano do rezerw.
Nie wyobrażam sobie innego wyniku niz wygrana ;) To nie jest Lechia Moniza tylko jakiegoś Machado który póki co nie przekonal mnie ze jest trenerem przez duże T

Grantar 17.08.2014 12:14

Ważny mecz: brak 3 punktów posyła nas do 2 ósemki
Kadra prawie optymalna .... Brożek się przełamał ...
Kiedy jak nie teraz.

filemon 17.08.2014 12:15

Coś mi mówi (pewnie nadzieja), że Zając dziś strzeli.

WISŁAZWE 17.08.2014 12:27

Kadra na dziś:

BRAMKARZE:

Michał Buchalik
Gerard Bieszczad

OBROŃCY:

Arkadiusz Głowacki
Piotr Żemło
Dariusz Dudka
Łukasz Burliga
Maciej Sadlok
Michał Czekaj

POMOCNICY:

Łukasz Garguła
Semir Stilič
Emmanuel Sarki
Przemysław Lech
Maciej Jankowski
Alan Uryga
Tomasz Zając

NAPASTNICY:

Paweł Brożek
Rafał Boguski

brylant17 17.08.2014 12:35

Nie wiem co mam napisać najlepiej to nic, bo zwycięstwo jakaś tam szansa jest,ale patrząc na ostanie mecze to powątpiewałbym w to bo na 4 mecze wygrać jeden coś jest nie halo.Biorę remis w ciemno raczej

fialo 17.08.2014 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1373105)
Coś mi mówi (pewnie nadzieja), że Zając dziś strzeli.

Mi coś mówi, że się nie podniesie z ławki, bo abonament na miejsce w składzie ma wynalazek Bednarza, najbardziej bezproduktywny zawodnik w drużynie Maciej Jankowski. Pierwszy do zmiany jest miłośnik Frana, Sarki Emmanuel. Trzy zmiany to dla Franciszka rzecz w tym sezonie nieosiągalna, szkoda tylko młodych, bo to musi być dla nich strasznie w....iające.

Prawda jest taka, że te dwa mecze u siebie można było spokojnie wygrać, ale w grobowej ciszy ciężko im się gra. Oczywiście, żaden nie ma na tyle jaj, żeby publicznie się do tego przyznać, bo to by spowodowało zjazd w liście oczekujących na przelew (celowo nie mówię o "liście płac", bo jak wiadomo za panowania Jacka Bednarza coś takiego nie istnieje).

Wg buków Lechia jest faworytem i każdy inny wynik niż ich 3pkty będzie dużą niespodzianką.


E. To nie dzieje się naprawdę.. Co ten Łysy okupant zrobił z tym klubem..

http://i61.tinypic.com/2uh78ko.png

silver03 17.08.2014 12:49

Remisem pozytywnie mnie zaskoczą.

ślimak 17.08.2014 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt (Post 1373079)
0:4 dla Lechii.

1:4 bo gram OS :D

serek.c2 17.08.2014 13:10

Typuję nasze zwycięstwo 3-1 - i to w dobrym, przekonującym stylu.

sayek89 17.08.2014 13:32

Dostaniemy takie baty że każdy z zawodników nie będzie wiedział jaki numer i nazwisko ma na koszulce.

Karherop 17.08.2014 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 1373115)
Dostaniemy takie baty że każdy z zawodników nie będzie wiedział jaki numer i nazwisko ma na koszulce.

kto przegra mecz? WISŁA! KTO? WISŁA WISŁA WISŁA!

jakich my mamy wiernych kibiców, oj muszą nam zazdrościć..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl