Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [1 kolejka] Górnik Łęczna - WISŁA KRAKÓW, 18 lipca piątek godz. 20:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9312)

WISŁAZWE 14.07.2014 21:56

[1 kolejka] Górnik Łęczna - WISŁA KRAKÓW, 18 lipca piątek godz. 20:30.
 
Witam, wielkimi krokami zbliża się początek nowego sezonu w T-M Ekstraklasie. Już w najbliższy piątek podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem – Górnikiem Łęczna. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja Canal + Sport HD.


Historia spotkań pomiędzy

Górnikiem Łęczna a Wisłą Kraków:




2004.05.21, I Liga, 24. kolejka, Łęczna,Górnik Łęczna – Wisła Kraków 0:1, Maciej Stolarczyk 44.

2005.04.20, Idea Ekstraklasa, 14. kolejka, Łęczna, Górnik Łęczna – Wisła Kraków 2:2, Szałachowski 1, Wędzyński 42 – Baszczyński 36, Żurawski 58.

2005.07.26, Orange Ekstraklasa, 1. kolejka, Łęczna, Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:1, Kubica 33 – Uche 72.

2006.09.17, Orange Ekstraklasa, 7. kolejka, Łęczna, Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:1, Kubica 18 – Dudka 33.



Sylwetka rywala:

Górnik Łęczna to beniaminek Ekstraklasy, który po 7 latach przerwy wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy w naszym kraju. Zespół z Łęcznej założony został w 1979 roku, więc jest to stosunkowo młody klub, którego największym sukcesem było zajęcie 7 miejsca w Ekstraklasie a także dotarcie do 1/4 finału pucharu Polski w 2001 roku. Górnicy pożegnali się z Ekstraklasą po aferze korupcyjnej w której brali udział i za karę zostali zdegradowani do III ligi rozpoczynając nowe rozgrywki z -10 punktami na koncie. Szybko jednak udało im się awansować na zaplecze Ekstraklasy gdzie grali do końca sezonu 2012/13. Duma Lubelszczyzny zakończyła rozgrywki na drugim miejscu ustępując tylko GKS-owi Bełchatów.

Z obozu rywala.



Górnik Łęczna do startu nowego sezonu przygotowywał się na obozie w Boszkowie. Zielono-czarni podczas okresu przygotowawczego rozegrali sześć sparingów:
25 czerwca Górnik Łęczna - Wisła Puławy 5:0
28 czerwca Górnik Łęczna - Dolcan Ząbki 2-2
2 lipca Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 2-2
5 lipca Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 1-1
9 lipca Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1-0
12 lipca Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 3-1






Jak widać podopieczni Jurija Szatałowa nie znaleźli pogromcy podczas letnich sparingów na uwagę w szczególności zasługuje ostatnie zwycięstwo z Jagiellonią Białystok 3:1.
Jak zawsze podczas przedstawiania sylwetki beniaminka nasuwa się pytanie jaką rolę zespół z Łęcznej będzie odgrywał w Ekstraklasie? Czy będzie on dostarczycielem punktów a drużyny z większym stażem pokażą mu miejsce w szeregu czy jednak piłkarzy z Lubelszczyzny stać na kilka niespodzianek i odebranie punktów faworytom? O tym przekonamy się już po początku sezonu, ponieważ oprócz Wisły o sile beniaminka przekonać będzie się mogła Legia Warszawa, Ruch Chorzów czy Pogoń Szczecin.





Piłkarze z Łęcznej pod lupą TWSD.



Łęczna nie poszalała zbytnio na rynku transferowym, jednak udało się jej sprowadzić kilka znanych nazwisk z boisk ekstraklasy. Na pewno pierwszym, którym rzuca się w oczy jest Przemysław Kaźmierczak, który do Górnika trafił na zasadzie wolnego transferu, kolejnym który zasilił szeregi beniaminka jest Paweł Buzała, znany przede wszystkim z występów w Lechii Gdańsk, od nowego sezonu ma strzelać bramki dla swojego nowego klubu. Dostępu do bramki strzec ma pozyskany również w tym okienku transferowym były bramkarz Zagłębia Lubin – Silvio Rodić.
W kadrze Górnika znajdują się również inni zawodnicy z ekstraklasowym doświadczeniem, co może być kluczowe w walce o ligowe punkty. Mowa tu m.in. o takich zawodnikach jak: Łukasz Mierzejewski, Grzegorz Bonin, Miroslav Bożok, Paweł Sasin czy Sebastian Szałachowski. Czy doświadczenie tych zawodników pozwoli Górnikowi na spokojne utrzymanie, czy może na coś więcej? Wszystko przed nami!


Wisła Kraków przed startem nowego sezonu.

Wiślacy do startu nowego sezonu przygotowywali się na własnych obiektach a dokładniej w swojej bazie w Myślenicach. Podczas letnich przygotowań Biała Gwiazda rozegrała siedem spotkań kontrolnych, z których pięć zakończyło się zwycięstwem a dwa remisami. Poniżej dokładne wyniki sparingów:

Wisła Kraków - BKS Bochnia 2:0
Wisła Kraków - Rużomberok 5:0
Wisła Kraków - MSK Karvina 1:1
Wisła Kraków - DAC Dunajska Strada 1:0
Wisła Kraków - MSK Żilina 1:1
Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 6:0
Wisła Kraków - Soła Oświęcim 3:0

Wisła zakontraktowała w letnim okienku do tej pory trzech zawodników: bramkarza Michała Buchalika, obrońcę Macieja Sadloka oraz pomocnika Macieja Jankowskiego- wspólnym mianownikiem, który łączy całą trójkę jest ich poprzedni pracodawca Ruch Chorzów, oraz fakt, że wszyscy na Reymonta trafili z wolnego transferu. Z klubem pożegnali się Michał Chrapek, Michał Miśkiewicz, Daniel Klarić, Fabian Burdenski, Michał Nalepa oraz Michał Szewczyk, Gordan Bunoza, Piotr Brożek i Patryk Fryc. Kadra pierwszego zespołu uzupełniona została młodymi juniorami oraz Lucasem, który jest jednak melodią przyszłości i na początku musi nadrobić zaległości treningowe.





Co się dzieje na Reymonta?



Wg Jacka Bednarza nie dzieje się nic złego, klub wychodzi na prostą a w lipcu tego roku mieliśmy mieć przecież już tylko kłopoty bogactwa. Każdy z nas przecież widzi te kolejki zagranicznych dyrektorów sportowych pytających o nasze gwiazdy. Jeżeli tak dalej pójdzie, to wielce prawdopodobne jest to, że w skrótach spotkań rozgrywanych na R22, oglądać będziemy pełne trybuny i fetujących ludzi bo przecież Jacek Bednarz to mistrz propagandy. Tu się wytnie tam się wklej a lud głupi to wszystko kupi.
Nie zanosi się na zakończenie konfliktu na linii zarząd – kibice, jedna i druga strona, co rusz obrzucają się artykułami i wywiadami. Kibice Wisły postawili warunek unormowania sytuacji, jednak jest on praktycznie (niestety) nie do spełnienia, ponieważ prezes Bednarz nie zamierza się ruszać z ciepłej posadki. A zamiast interesować się tym, co się dzieje w jego miejscu pracy woli odwiedzać stadion Legi na SP czy być gościem na Rajdzie Polski w Mikołajkach. W naszym klubie dzieje się źle, wiele wskazuje na to, że Jacek Bednarz jest osobą, która chce zgasić światło w tym klubie, być może mu się to uda. Nie uda mu się jednak zgasić prawdziwego blasku Białej Gwiazdy, który już nie jedno przezwyciężył.






Cel na nowy sezon?



Jak zawsze przed startem rozgrywek każdy kibic zadaje sobie pytanie, o co będzie walczyć jego drużyna w nadchodzącym sezonie? Przez kilka ostatnich lat odpowiedź była jedna – mistrzostwo Polski! Od kilku sezonów ta odpowiedź już nie jest tak oczywista. Patrząc na skład i potencjał jakim dysponujemy, można powiedzieć, że awans do pierwszej ósemki powinien być dla nas formalnością. Ale czy tak do końca będzie, to zweryfikuje boisko. Wiele zależy również od tego jak zespół został przygotowany do startu rozgrywek, jak dobrze wiemy, poprzednio jesień w wykonaniu podopiecznych Franciszka Smudy była wręcz imponująca. Chyba nikt nie spodziewał się zobaczyć tak grającej Wisły, jednak im głębiej w las tym ciężej. Kontuzje, kartki gra co trzy dni obnażyła wszystkie nasze słabości. Czy tym razem wyciągnięto jakiekolwiek wnioski? Czas pokaże, ale wszystko wskazuje na to, że..






Czas juniorów?



Teraz albo nigdy! Jedyny plus szczupłej kadry i możliwości złapania kontuzji przez podstawowych zawodników jest taki, że Franciszek Smuda musi w końcu zacząć dawać szansę gry naszym juniorom. Nikt oczywiście nie mówi, że nasza podstawowa jedenastka powinna składać się z samych młodych, no ale.. Szansę pokazania się dać trzeba. Na pewno większość z nas zna przynajmniej 4-5 juniorów, którzy powinni dostać realną szansę pokazania swoich umiejętności i przydatności do drużyny. Tomasz Zając, Kamil Kuczak, Przemysław Lech czy Adrian Wójcik –to jest nasza przyszłość, miejmy nadzieję, że w pełni uda się nam wykorzystać potencjał tych młodych chłopców, którzy na tle swoich rówieśników znacząco się wyróżniają.








Poniżej przedstawiam plan 1. Kolejki TM Ekstraklasy:

18 lipca (piątek)

18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
20:30 Górnik Łęczna – Wisła Kraków


19 lipca (sobota)

18:00 Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
20:30 Legia Warszawa – GKS Bełchatów


20 lipca (niedziela)

15:30 Lech Poznań – Piast Gliwice
15:30 Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce
18:00 Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów


21 lipca (poniedziałek)
18:00 Górnik Zabrze – Cracovia









Zapraszam do dyskusji.

ABGwislakABG 14.07.2014 22:02

Ugrać remis.

Valandil 14.07.2014 22:10

Czuję, że wygramy po jakimś farfoclu.

wiesniak84 14.07.2014 22:11

Ale tylko bramkowy bo zem postawil.

St Yabol 14.07.2014 22:29

Wisła w ciągu ostatnich 3 sezonów miała też problem z beniaminkami:
2013/14
Wisła - Zawisza 0-1 i 1-3

2012/13
Wisła - Piast 1-2 i 0-2
Wisła - Pogoń 0-2

2011/12
Wisła - Podbeskidzie 0-1

Już pomijając ten fakt wydaje mi się, że każdy wynik jest możliwy ale liczę na wygraną

Ogryzek 14.07.2014 22:40

Pewnie podobnie jak w zeszłym sezonie wyjazdy dla nas to będzie męka. Ale liczę na wygraną albo przynajmniej remis. Chociaż łatwo nie będzie.

wanciak86 14.07.2014 23:08

Łęczna dokonała ciekawych wzmocnień, zachowując dotychczasowy skład. Ciężko Wam będzie tam wygrać.

buczo1985 14.07.2014 23:10

Ale ten czas zapieprza. Chwila moment i nowy sezon. Przeważnie jestem mega pesymistycznie nastawiony na wyniki naszej drużyny. Zresztą powody ku temu od kilku lat są, ale tym razem byłbym skłonny przypuszczać, że otwarcie sezonu rozpoczniemy od zwycięstwa.

Trzeba te mecz wygrać i zacząć od 3 pkt. bo później to może być różnie....

PiVoSH92 14.07.2014 23:32

Pierwszy skład, nawet bez Ostoi i Donalda (?) powinien spokojnie dać sobie radę z Górnikiem. Na każdej pozycji mamy przewagę, pytanie tylko, czy drugi stoper obok Głowy nie zrobi czegoś absurdalnie głupiego (występ Nalepy z Legią czy Czekaja z Górnikiem) i czy Brożek da radę zagrać. Jeżeli nic z tego się nie stanie to raczej 3 punkty.

El'kabat 14.07.2014 23:34

Dostaniemy raczej w dupe,może remis wyciągniemy. Łęczna to nie są goście do bicia,jak co po niektórym się wydaję.

Wiadomo jak nasze wyjazdy wyglądały w zeszłym sezonie,a mieliśmy i tak sporo szczęścia. Bo albo Misiek miał dzień konia i nas ratował,albo Głowa czyścił koniec końców wszystkie błędy innych.
Teraz Miśka nie ma,a czy Głowa zaliczy następny sezon życia i nam będzie dupsko ratował to życzę mu z całego serca...
Tak jak w obronie jest szansa,ze taki Czekaj i Uryga się przy Arku ogarnie-to w środku pomocy będzie masakra.
Nie ma ani Ostoji i Chrapka,którzy robili czarną robotę w środku i dawali jakikolwiek spokoju w rozegraniu. Zamiast tego będzie Dudka czy Uryga,dwa wolne elektrony Sarki i Guerrier na bokach i jeden wielki chaos.

Zapowiada się identyczny scenariusz jak pod koniec sezonu. Jak ofensywa(duet Stilic-Brożek) strzeli więcej niż stracimy to punkty będziemy ciułać,inaczej zapowiada się ciężki bój o ósemkę

zim zum 15.07.2014 07:42

Brakuje meczu z Łęczną, gdzie Wisła wygrała 4:0 u siebie. Górnik przyjeżdżał wtedy jako....lider i była zajebista mgła na stadionie.

Karherop 15.07.2014 08:00

Wynik jak zawsze - może paść każdy. Wierzę że wygramy, bo... póki co nie mamy aż tyle kontuzji. Walkę z czasem prowadzi Paweł Brożek, ale jeśli jest niedoleczony, niech sobie daruje ten mecz. Sezon jest długi.

Ciekaw jestem czy Smuda postawi twardo na skład który rozpoczynał mecz z Sołą, czy jednak dokona roszad. Ostatnio Zając prezentuje się co najmniej dobrze i o wiele lepiej na lewym skrzydle od Garguły, który ewidentnie jeszcze nie złapał formy. Boguski pewnie z urzędu ma miejsce... .
poza tym Uryga mnie zupełnie nie przekonuje, już wolę Dudkę w środku i o zgrozo - Czekaja w obronie.

typuje 1-2 : bramki Stillicia i Jankowskiego

huberix 15.07.2014 08:19

Na początek sezonu musimy wygrać !
Myślę, że piłkarze wyjdą na gazie i pełnej kur**e i pokażą pazur.
Meczyk typuje na 1-0 po bramce Stilicia :P

WISŁAZWE 15.07.2014 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1367830)
Brakuje meczu z Łęczną, gdzie Wisła wygrała 4:0 u siebie. Górnik przyjeżdżał wtedy jako....lider i była zajebista mgła na stadionie.

Oczywiście, że brakuje. Bo to statystyka spotkań wyjazdowych :)

Kamson 15.07.2014 11:38

10 lat temu... http://www.youtube.com/watch?v=ATcqJOTXO8U

Teraz pozostaje mieć nadzieję na skromną wygraną.

huberix 15.07.2014 12:36

Akurat Łęczna może namieszać. Doświadczenie plus zmotywowani goście z 1 ligi, którzy chcą się pokazać to dobra mieszanka.

4karol4 15.07.2014 14:00

W naszej lidze każdy może namieszać, jeżeli tylko mu się chcę. Ale wątpię żeby Łęczna odegrała w tym sezonie ważną rolę. To jest mecz wyjazdowy, nie interesuje mnie styl, mają być 3 punkty.Jeżeli chodzi o grę to tradycyjnie należy zapytać o formę fizyczną naszych zawodników. Jeżeli złapali tą mityczną "świeżość" to mamy wystarczająco dużo argumentów czysto piłkarskich żeby ten mecz wygrać. Ważne żeby wyjść na boisko z chęcią zwycięstwa i dyktowania własnych warunków gry. Bo brak takiej chęci był główną przyczyną fatalnej postawy na wyjazdach jesienią poprzedniego sezonu (wiosną byliśmy bez formy). Często drużyna wychodziła na taki mecz wystraszona, schowana na swojej połowie, sama oddawała inicjatywę przeciwnikowi licząc na fartowne 0-0. Nauczeni doświadczeniem musimy teraz grać inaczej.
Odrębna sprawa : fajnie, że nasza wąska kadra jest prawie kompletna i chwilowo nie mamy kontuzji/kartek. Ale z biegiem czasu to się zmieni i znowu trzeba będzie grac nieopierzonymi młodzikami. Dlatego trzeba ich ogrywać już teraz. Liczę, że dostaną szansę pokazania się, nawet jeżeli jeszcze nie posiadają umiejętności na TME. Żeby potem znowu nie było, że nagle musimy wstawić 5 juniorów do podstawowego składu, a żaden z nich nie powąchał piłki w tym sezonie.

PhantomRanger 15.07.2014 22:51

Ja bym akurat nie patrzył, że w zeszłym sezonie słabo/beznadziejnie graliśmy na wyjazdach. Teraz mamy nowy sezon, nowe nadzieje i oczekiwania. Liczę na skromne zwycięstwo 1:0 lub 2:1. Liczę również na występ przynajmniej 1 młodego, aby powoli zdobywał ligowe doświadczenie. Dobrze byłoby ujrzeć 3, ale to mało realne.

W pierwszym meczu fajerwerków z naszej strony się nie spodziewam i zapewne będzie jakaś toporna gra jednak mam nadzieje, że tak nie będzie.

mitmichael 17.07.2014 14:57

Dobrze zaczac mecz wyjazdowy w nowym sezonie. W tamtym wyjazdy były straszna bolaczka licze na to, ze teraz bedzie inaczej. Trzeba dobrze wejsc w sezon i ten mecz za wszelka cene wygrac.

mls 17.07.2014 16:24

Tak jak trener powiedział na konferencji trzeba dobrze zacząć sezon zwycięstwem i 3 pkt na dzień dobry , szczęście żę mamy silną 11 bez kontuzji i kartek oraz że Stilić dobrze rozumie się z Brożkiem i Jankowskim :)

Tylko wygrana nie ważne w jakim stylu

mitmichael 18.07.2014 08:09

Z dzisiejszego przegladu sportowego skład na Łeczna:
Buchalik - Burliga, Głowacki, Dudka, Sadlok - Uryga - Boguski, Jankowski, Stilic, Garguła - Paweł Brozek

ławka rezerwowych: Bieszczad, Czekaj, Sarki, Zajac, Kuczak, Zemło, Lech

nie zagraja: Jovanovic (problemy zdrowotne), Guerrier, Stjepanovic (wiadomo kontuzja)

Wisła młoda wałka stoi :D Teraz juz Smuda bedzie musiał dawac szanse młodym i moze w koncu zobaczymy Zajaca czy Lecha w akcji

emailowiec 18.07.2014 08:27

Wisła nie tylko młoda, ale i polska. Tylko jeden obcokrajowiec w pierwszym składzie i jeden na ławce. To cieszy. Chociaż akurat kontuzjowani by się przydali. Cała trójka do pierwszego składu.

orm 18.07.2014 08:44

Taka ciekawostka 1. skład 1. meczu w ubiegłym sezonie: Michał Miśkiewicz - Paweł Stolarski Arkadiusz Głowacki Marko Jovanović Gordan Bunoza - Emmanuel Sarki Michał Nalepa Ostoja Stjepanović Michał Chrapek Patryk Małecki - Łukasz Garguła.
Tylko 2 piłkarzy z obecnego składu wystąpiło na początek ubiegłego sezonu....

iq1000 18.07.2014 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1368427)
Z dzisiejszego przegladu sportowego skład na Łeczna:
Buchalik - Burliga, Głowacki, Dudka, Sadlok - Uryga - Boguski, Jankowski, Stilic, Garguła - Paweł Brozek

ławka rezerwowych: Bieszczad, Czekaj, Sarki, Zajac, Kuczak, Zemło, Lech

nie zagraja: Jovanovic (problemy zdrowotne), Guerrier, Stjepanovic (wiadomo kontuzja)

Wisła młoda wałka stoi :D Teraz juz Smuda bedzie musiał dawac szanse młodym i moze w koncu zobaczymy Zajaca czy Lecha w akcji

Jovanociva i Stjepanovica już w tym sezonie (a przynajmniej w tej rundzie) nie ma sensu wypisywać. Jakby ich nie było w klubie. Jedynie Guerrier wskoczy na ławkę za jakiegoś juniora i tak będzie wyglądała nasza kadra :/ A przecież Boguski już czeka, żeby się połamać... A za nim w kolejce Głowacki, ewentualnie Brożek i Garguła. A nawet Czekaj też lubi sobie coś złamać.

Może się okazać, że z kimś zagramy kadrą:
Buchalik - Burliga, Czekaj, Dudka, Sadlok - Żemło, Uryga - Sarki, Stilic, Guerrier - Zając, a na ławce będzie Bieszczad, Bierzało, Gulczyński, Lech, Kuczak, Wójcik, Kolanko.

A przecież jeszcze Burliga to kolekcjoner kartek ;)

Dlatego trzeba powtórzyć plan z zeszłego sezonu - grać na 200%, by doczłapać do górnej 8, a resztę sezonu jakoś przeżyć :)

Karherop 18.07.2014 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1368427)
Teraz juz Smuda bedzie musiał dawac szanse młodym i moze w koncu zobaczymy Zajaca czy Lecha w akcji

Zając był w większości sparingów pierwszym rezerwowym. Jestem wręcz pewien że Smuda da mu szansę, raz że nie ma wyboru, a dwa to po prostu chłopak ma ogromny talent i zapał do gry.

Myślę że Lech też wejdzie. Z Sołą dał świetną zmianę. Widać u niego dużą pewność gry i słusznie go Smuda chwalił na konferencji - a co ciekawe jeszcze 2 tygodnie temu krytycznie podchodził do jego gry.

szprotson 18.07.2014 11:48

3-0 dla Nas

wszystko w drugiej połowie :)

serek.c2 18.07.2014 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1368478)
3-0 dla Nas

wszystko w drugiej połowie :)

Typuję podobnie, bramki padną po zejściu Orbita :D

wiesniak84 18.07.2014 12:29

Niedobrze dla mojego typu ale snilo mi sie 1:0 dla nas:)

silver03 18.07.2014 13:22

2:0 dla nas. Bramki Brożek i Zajączek :)

dwdx1906 18.07.2014 14:38

Tak na dobry humor, bramki z meczu z Łęczną z jesieni 2004 (5:1 dla naszych):
http://sh.st/rSpn5


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl