Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Które miejsce 2014/15? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9307)

Janusz 22.06.2014 00:17

Które miejsce 2014/15?
 
Jak sądzicie, które miejsce zajmiemy w lidze w nadchodzącym sezonie?

gypsy 22.06.2014 10:21

Obawiam się, że możemy mieć problemy z awansem do pierwszej ósemki. Co prawda przed ostatnim sezonem też chodziły takie głosy, ale przyszłość w klubie nie maluje się niestety kolorowo. Na solidne wzmocnienia się nie zapowiada, brak atmosfery na trybunach, to niestety nie wróży sukcesów.

Może trochę pesymistycznie, ale myślę, że uplasujemy się w drugiej połówce tabeli. Jeśli dodamy do tego słabszą grę na wiosnę, to obstawiam 13. miejsce. Oczywiście mam nadzieje, że będzie znacznie lepiej :)

huberix 22.06.2014 10:54

Myślę, że o ''ósemkę'' problemu nie będzie, ale o pudło jak mówił jacuś :D nie ma najmniejszych szans.
Przypominam, że to Ekstraklasa :P

Valandil 22.06.2014 11:04

4 miejsce.

El'kabat 22.06.2014 11:06

7/8/9 na styk grup

Rustin 22.06.2014 11:11

Będzie ciężko o pierwszą ósemkę, podium "Jacusia" nierealne.

brylant17 22.06.2014 13:19

Ponownie chciałbym widzieć Wisełkę na 5 miejscu a marzeniem jest 3

Lukasz 22.06.2014 15:30

Lech, Legia, Lechia sa poza zasięgiem. Zostawić jeszcze trzeba miejsce na jakiegoś czarnego konia wyścigów - czyli liczę na 5-7 miejsce po sezonie zasadniczym. 5 będzie dobrym wynikiem, 3 kosmicznym. Druga połowa tabeli - rozczarowaniem.

orm 22.06.2014 19:05

Za wcześnie, żeby cokolwiek sensownego powiedzieć: trzeba poczekać i zobaczyć jak będzie wyglądał skład: czy przyjdzie lewy obrońca, Jovanovic dostanie zgodę na treningi, jak będzie ze zdrowiem Głowy, czy odejdzie Sarki itd.

PhantomRanger 22.06.2014 19:33

Ja postawiłem, że będzie to przedział pomiędzy 9, a 12 miejscem, bo liczę na to, że w dobie kryzysu Smuda da pograć dłużej kilku zawodnikom z CLJ niż tylko ogony. Jeżeli będą grać to będą popełniać błędy przez co możemy tracić pkt. Jeżeli przyjdą zapchajdziury na 1 sezon to może uda się ugrać pierwszą 8, ale za rok wrócimy do pkt wyjścia. Kolejny raz będziemy się zastanawiać czy uda nam się awansować do pierwszej 8.

tommiyacht 22.06.2014 19:36

można być pewnym jednego, na pewno nie bedzie to miejsce pucharowe. Ja osobiście bede szcześliwy z grupy z mistrzowskiej i ogrania sąsiadki. A mistrzem bedzie L. Co robić..

Robson30 22.06.2014 19:56

miejsca od 3-6.

MatMario 23.06.2014 12:42

1 zdecydowanie.

W zimie mamy mieć kłopot bogactwa więc w nową rundę wchodzimy samymi zwycięstwami i cześć.

wolfy 23.06.2014 13:33

Chciałbym takie, które daje utrzymanie. Biorąc pod uwagę, że jak przyjdą kontuzję, to będziemy grali juniorami, to nie jest to chyba przejaw skrajnego pesymizmu.

orm 05.07.2014 11:35

Na dzień dzisiejszy IMHO potencjał mamy trochę mniejszy niż przed runda wiosenną i w rundzie jesiennej. Bardzo trudno coś przewidzieć -- nie wiemy co się stanie w przerwie jesiennej, jak będzie z finansowaniem przez Telefonikę. Juniorzy dają nadzieję i może nawet coś wniosą już w tej rundzie?
Tak naprawdę miejsca od 3 do 10 nie będą żadną niespodzianką. ale w sumie to obstawiłbym od 6 do 10 -- ponieważ nie ma takiej opcji wybrałem 4-8.

TRZEBINIAnin 05.07.2014 13:22

Buchalik Burliga Głowacki Dudka Sadlok Stjepanovic Garguła Stilic Sarki Guerrier Jankowski Brożek 12 piłkarzy na niezłym poziomie jak na ekstraklase. Do tego młodzież, chory Jovanovic, Lucas, Uryga , Czekaj.. I Boguski (o matko) . ławkę mamy tragiczną, praktycznie żaden rezerwowy nie kopnął jeszcze prosto piłki w ekstraklasie. Musimy wytrzymać jak najdłużej bez kontuzji, wtedy spokojnie powinniśmy wejść do mistrzowskiej, w innym przypadku nasza młodzież będzie dostawać bęcki jak leci.. Przydały by się jak złoto ze 2-3 wzmocnienia ale to raczej niemożliwe. Szkoda że lysego nie wywalili i mecze tylko w tv, własne dzieci nie pozwoliły jechać na mecz:) bednarz won!!!

Arked 05.07.2014 13:33

Na pierwszą trójkę szanse są minimalne. Legia, Lech i Lechia są teoretycznie poza naszym zasięgiem. Myślę jednak, że to nie jedyne drużyny, które wyprzedzą nas w tym sezonie. Pierwsza ósemka powinna być ale z problemami. Naszym największym problemem będą słaba obrona i skrzydła. Jedyną chyba nadzieją jest przygotowanie fizyczne tych zawodników, którzy po dwóch ciężkich okresach przygotowawczych Smudy mogą doświadczyć efektu kumulacji i być w życiowej formie. Mocno natomiast obawiam się o nowe nabytki i Stilića, którzy mogą zostać przez Franza tradycyjnie zajechani.

Karherop 05.07.2014 15:02

Nie zostaną zajechani. Nie mają kiedy. Ledwo zaczeli przygotowania, a za 2 tygodnie już liga. Smuda dobrze wie że przygotowania ma bardzo krótkie.

Moim zdaniem przystępujemy ze stanem kadrowym mocniejszym niż w tym samym okresie sezonu 13/14. A czy powtórzymy taką jesień jak rok temu? Wątpię. Miejsce 5-6 będzie całkiem dobre. Zimą może z finansami będzie u nas lepiej, niemniej jednak i tak runda wiosenna ( mistrzowska) rozstrzygnie o końcowym miejscu.

A co do miejsca na koniec sezonu. Prorokuję miejsce 4 i zapewniony start w pucharach w sezonie 15/16.

PiVoSH92 05.07.2014 15:06

Bez minimum 2 obrońców na wiosnę nie ma co marzyć o pucharach - może się okazać, że i teraz ta żelazna czwórka Burliga-Czekaj-Głowacki-Sadlok się wykruszy (szklany Głowa, Bury jeździec bez głowy za kartki, Czekaj jako kompletne drewno) i w obronie będzie grał Dudka (błagam, nie) albo Uryga, ewentualnie Żemło... skład w sam raz, na uniknięcie spadku, ale pierwsza 8? Nie ma mowy.

arti 05.07.2014 16:20

O wiele za wcześnie na takie spekulacje.
Wydaje się, że bycie wyżej niż 2xL+1xA(mica) będzie ciężkie, ale jeśli pojawi się jakiś sponsor koszulkowy to kto wie...
Nie wiadomo na czym stoimy i co będzie za 2 tygodnie więc na tym zakończę.

ślimak 05.07.2014 19:56

Tak jest arti. Wygrajmy najpierw z Łęczną.

4karol4 05.07.2014 20:17

Lechia poza naszym zasięgiem? Chyba kierujecie się tylko prywatną sympatią. Te szumne transfery mogą okazać się niewypałem. Jak chodzi o Lecha to w zeszłym sezonie póki nie było plagi byliśmy wyżej od nich w tabeli. wyprzedzili nas dopiero po 27 kolejce. Ale faktycznie mają szerszą,bardziej wyrównaną kadrę niż my. O Legii nawet nie piszę, bo im nikt nie zagrozi. Poziom naszej ligi jest taki, że w zasadzie każda z drużyn poza dwójką Lech-Legia może znaleźć się na podium. Dobrym przykładem jest Ruch, który grając w miarę podobnym składem na przemian walczy raz o puchary, a raz o utrzymanie.Jeżeli chcecie typować nasze miejsce w nadchodzącym sezonie to powiedzcie mi, która Wisła jest prawdziwa? Ta z wiosny, czy ta z jesieni? Ta która ograła Legię, Lecha do zera, czy ta która przegrała z nimi po 0-5 i 0-3? Wydaje mi się, że mamy na tyle dobrym i doświadczonych zawodników, że śmiało można od nich wymagać miejsc 3-5. Ale równie dobrze mogą grać taką padakę jak wiosną i będzie problem z utrzymaniem. Dlatego mnie będzie cieszył każdy zdobyty punkt, nieważne w jakim stylu. Im szybciej zapewnimy sobie górną ósemkę tym lepiej. Pomyślcie co by było gdybyśmy mieli mnij punktów po jesieni i wiosnę trzeba by było się spiąć, a tu przyszła seria 5 porażek z rzędu.

Ps oczywiście jakby ten sezon się nie układał to zwycięstwa w derbach to obowiązek piłkarzy!

Arked 05.07.2014 22:06

Moim zdaniem Lechia zrobiła bardzo dobre transfery (i chyba jeszcze jakieś zrobi). Przypomina mi to nasze wzmocnienia w 1998 roku. Jedyne co może im pokrzyżować plany to brak zgrania lub nietrafiony trener.

Ajax 07.07.2014 11:49

Serce mówi mistrz:)

Ale ten podły realista w środku miejsca 4-8:P

christof20 07.07.2014 12:33

W obecnym składzie to miejsca 4-8 wydają się najbardziej realne. O miejsce w ósemce jestem raczej spokojny, ale walka o pudło wydaje mi się nierealna - mamy po prostu zbyt wąską kadrę.

pan Dudi 07.07.2014 14:26

A może odwrócimy trochę pytanie i zamiast pytać o miejsce Wisły w lidze zapytamy "kto przed nami?". Bardzo mnie interesuje kto kadrowo (bo przecież przed startem sezonu tylko na tej podstawie można oceniać) jest mocniejszy od Wisły. Pytanie kieruję głównie do tych, którzy mówią, że zajmiemy miejsca od czwartego w dół.

Kto jest mocniejszy? Legia, Amica, może Lechia (bo fakt, że kupują hurtowo piłkarzy, nie oznacza, że wszystko im zaskoczy od razu, plus ten trener jest też niewiadomą). Kto jeszcze? Bo wygląda na to, że zapominam o conajmniej kilku zespołach, które mają mocne i wyrównane kadry składające się z ~20 zawodników gwarantujących odpowiedni poziom na e-klasę.

Viper 07.07.2014 14:56

^^ a jakie to zespoły mają kadrę ponad 20 zawodników o poziomie ekstraklasowym?

Legia i Lechia na chwile obecną jak najbardziej. Taki Lech to już niekoniecznie. Tak naprawdę brak szerokiej kadry (czyli po dwóch równorzędnych zawodników na każdą pozycje) to problem większości naszych zespołów. Naszym problemem jest to, że mamy tylko pierwszą jedenastkę i zero zmienników.

pan Dudi 07.07.2014 15:07

Dlatego właśnie pytam, które to kluby są tak daleko przed nami personalnie.

Zero zmienników u nas? Zgadzam się, że pod tym względem mogłoby być lepiej (zwłaszca na bokach obrony, z których z różnych oddaliśmy w ostatnim półroczu kilku piłkarzy (Stolarski, Fryc, Bunoza), ale ZERO?

Cytat:

bramkarze:
Gerard Bieszczad [Polska] 05.02.93 190/83 Warta Międzychód 1-0
Michał Buchalik [Polska] 03.02.89 190/83 Ruch Chorzów 57-0
Jan Kocoń [Polska] 11.02.93 186/82 - 0-0
obrońcy:
Jakub Bartosz [Polska] 13.08.96 183/76 Karpaty Siepraw 1-0
Łukasz Burliga [Polska] 10.05.88 184/78 Ruch Chorzów 73-3
Michał Czekaj [Polska] 13.02.92 195/83 - 26-0
Dariusz Dudka [Polska] 09.12.83 183/80 Birmingham City FC 182-5
Arkadiusz Głowacki [Polska] 13.03.79 186/78 Trabzonspor Kulübü 325-10
Marko Jovanović [Serbia] 26.03.88 189/76 FK Partizan (Belgrad) 48-0
Maciej Sadlok [Polska] 29.06.89 186/80 Ruch Chorzów 118-1
Piotr Żemło [Polska] 10.07.95 190/76 Mamry Giżycko 2-0
pomocnicy:
Łukasz Garguła [Polska] 25.02.81 177/71 GKS Bełchatów 192-30
Wilde-Donald Guerrier [Haiti] 31.03.89 175/72 América des Cayes 30-7
Maciej Jankowski [Polska] 04.01.90 181/68 Ruch Chorzów 111-26
Przemysław Lech [Polska] 05.07.95 180/78 - 0-0
Lucas Guedes [Brazylia] 30.05.96 183/ Cruzeiro EC (Belo Horizonte) 0-0
Emmanuel Sarki [Nigeria] 26.12.87 185/68 Waasland-Beveren 48-1
Semir Štilić [Bośnia i Hercegowina] 08.10.87 183/75 Gaziantepspor Kulübü 122-25
Ostoja Stjepanović [Macedonia] 17.01.85 178/70 FK Vardar (Skopje) 34-0
Alan Uryga [Polska] 19.02.94 191/85 Hutnik Kraków 19-0
napastnicy:
Rafał Boguski [Polska] 09.06.84 173/70 GKS Bełchatów 153-27
Paweł Brożek [Polska] 21.04.83 180/72 RC Recreativo de Huelva 231-103
Dawid Kamiński [Polska] 13.02.95 176/65 TOR Dobrzeń Wielki 3-0
Adrian Wójcik [Polska] 22.02.96 178/69 Wieczysta Kraków 0-0
Tomasz Zając [Polska] 14.07.95 165/56 Kmita Zabierzów 2-0
Dla porównania kadra Ruchu, który w poprzednim sezonie był przed nami.

Cytat:

bramkarze:
Seweryn Derbisz [Polska] 02.04.95 196/93 Korona Kielce 0-0
Krzysztof Kamiński [Polska] 26.11.90 191/81 Wisła Płock 16-0
Kamil Lech [Polska] 15.09.94 190/85 - 0-0
Bartosz Soliński [Polska] 27.06.92 190/83 Rozwój Katowice 0-0
obrońcy:
Bartosz Brodziński [Polska] 08.08.91 185/83 Arka Gdynia 0-0
Daniel Dziwniel [Polska] 19.08.92 178/72 Offenbacher FC Kickers 1901 31-1
Artur Gieraga [Polska] 04.05.88 183/80 Łódzki KS 17-2
Michał Helik [Polska] 09.09.95 191/77 - 8-0
Aleksander Komor [Polska] 24.06.94 190/82 Widok Lublin 0-0
Martin Konczkowski [Polska] 14.09.93 181/74 Wawel Wirek (Ruda Śląska) 25-0
Adrian Mrowiec [Polska] 01.12.83 190/84 Chemnitzer FC 30-1
Piotr Stawarczyk [Polska] 29.09.83 193/88 Widzew Łódź 165-6
Marek Szyndrowski [Polska] 30.10.80 184/75 GKS Bełchatów 157-1
pomocnicy:
Bartłomiej Babiarz [Polska] 03.02.89 171/68 GKS Tychy 29-1
Łukasz Janoszka [Polska] 18.03.87 181/76 GKS Katowice 162-23
Konrad Korczyński [Polska] 26.09.94 174/70 Salos Szczecin 0-0
Jakub Kowalski [Polska] 09.10.87 176/68 Okocimski KS Brzesko 23-1
Patryk Lipski [Polska] 12.06.94 185/74 Salos Szczecin 0-0
Marcin Malinowski [Polska] 06.11.75 179/74 Odra Wodzisław Śląski 436-13
Konrad Mularczyk [Polska] 31.07.94 185/73 Czwórka Wałcz 0-0
Jakub Smektała [Polska] 26.08.87 184/75 Piast Gliwice 97-6
Filip Starzyński [Polska] 27.05.91 184/70 Salos Szczecin 65-13
Łukasz Surma [Polska] 28.06.77 177/70 Lechia Gdańsk 450-24
Miłosz Trojak [Polska] 05.05.94 191/81 Górnik Wałbrzych 0-0
Łukasz Tymiński [Polska] 08.11.90 175/73 Jagiellonia Białystok 63-1
Maciej Urbańczyk [Polska] 02.04.95 173/66 - 1-0
Bartosz Włodarczyk [Polska] 04.06.94 174/70 Gwiazda Ruda Śląska 0-0
Kamil Włodyka [Polska] 11.10.94 180/70 MCKiS Sokół Jaworzno 33-0
Marek Zieńczuk [Polska] 24.09.78 183/75 Lechia Gdańsk 348-70
napastnicy:
Grzegorz Kuświk [Polska] 23.05.87 181/75 KS Polkowice 96-19
Mateusz Kwiatkowski [Polska] 23.11.92 167/60 Bałtyk Koszalin 14-1
Pavel Šultes (*) [Czechy] 15.09.85 180/77 Polonia Warszawa 54-5
Polecam też sprawdzić resztę zespołów tej mega mocnej ligi, w której wg niektórych nie mamy szans na jakikolwiek sukces.

http://www.90minut.pl/liga/0/liga6826.html

Arked 08.07.2014 13:57

Ruch z podobną kadrą dwa sezony temu zajął zaszczytne 15 miejsce. Różnie może być. Wiele zależy od szczęścia, kontuzji kluczowych zawodników i trafienia z formą.

john_doe92 10.07.2014 10:45

Przede wszystkim chodzi o zdrowie kluczowych zawodników. Najprostszy przykład to Brożek, porównajcie sobie jego jesień kiedy był zdrowy (20 meczów i 12 goli) i wiosnę kiedy miał kłopoty (15 i 6). To jest klucz.
Jeśli chodzi o siłę kadry na tle innych to dla zainteresowanych więcej tutaj: http://wislakrakowtaktycznie.blogspo...j-gwiazdy.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl