Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [25 kolejka] WISŁA Kraków - Ruch Chorzów, 8 marca, sobota 18:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9243)

WISŁAZWE 03.03.2014 20:25

[25 kolejka] WISŁA Kraków - Ruch Chorzów, 8 marca, sobota 18:30
 




Witam,
Przed zawodnikami Białej Gwiazdy kolejny ważny mecz w tym sezonie. Tym razem w sobotni wieczór Wiślacy podejmą na własnym stadionie zespół Ruchu Chorzów, który z każdą kolejką wspina się coraz wyżej w ligowej tabeli. Nasz najbliższy rywal w ostatniej kolejce zgarnął komplet punktów pokonując przed własną publicznością walczący o utrzymanie Widzew Łódź 2:1. Aktualnie Niebiescy plasują się na trzeciej pozycji z dorobkiem 41 oczek na koncie. W pierwszym meczu w Chorzowie padł remis 1:1. Teraz przyszedł czas na rewanż. Początek meczu zaplanowano na sobotę na godzinę 18:30.






Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów:





SEZON 2007/08:

5 kwietnia 2008, 20:15 - Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Paweł Brożek 32, Tomas Jirsak 72

SEZON 2008/09


2 listopada 2008, 17:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Paweł Brożek 13, Junior Diaz 44.

SEZON 2009/10*

1 sierpnia 2009, 15:30, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Arkadiusz Głowacki 20, Wojciech Łobodziński 24.

SEZON 2010/11

4 marca 2011, 20:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1, Andraż Kirm 17, Tomas Jirsak 50, Maor Melikson 80 - Wojciech Grzyb 49.

SEZON 2011/12

25 września 2011, 17:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2, Dudu Biton 42, Andraž Kirm 72, Júnior Díaz 82 - Igor Lewczuk 56, Maciej Jankowski 75


SEZON 2012/13:

24 maja 2013, godz. 18:00, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:1, Osman Chavez 14 – Filip Starzyński 2 (karny)









Chorzowianie do pucharów?

Dobra postawa piłkarzy chorzowskiego Ruchu powoduje, że podopieczni Jana Kociana coraz częściej wymieniani są w gronie zespołów, które mogą włączyć się w walkę o europejskie puchary, czy tak naprawdę będzie dowiem się już niedługo. Być może taka dobra postawa Ruchu to tylko przejściowy okres, który ma na celu zapewnienie bezpiecznego utrzymania w Ekstraklasie.

Niebiescy mogą się pochwalić bardzo dobrą passą, ponieważ w ostatnich pięciu spotkaniach nie znaleźli pogromców inkasując komplet 15 oczek co wywindowało ich aż na trzecia pozycję w lidze.

Przypomnę, że Ruch nie tak dawno praktycznie był jednym z kandydatów do spadku po bardzo słabym początku sezonu i upokarzających porażkach jak ta w Białymstoku 6:0. Zmiana trenera wyszła chorzowianom na dobre, udało się w miarę szybko odbudować morale zespołu, tchnąć nowego ducha w zespół, który tworzy kolektyw i jest pozbawiony jakiś większych gwiazd.








Piłkarze Ruchu pod lupą!

Przeglądając kadrę naszego najbliższego przeciwnika nie rzucą nas na kolana nazwiska zawodników występujących przy Cichej 6. Co nie oznacza, że zespół ze Śląska należy zlekceważyć. Wręcz przeciwnie! W Chorzowie swoje piłkarskie kariery kontynuują tacy zawodnicy jak Marek Zieńczuk czy Łukasz Surma oraz Piotr Stawarczyk i Grzegorz Kuświk – najlepszy strzelec zespołu. Do wyżej wymienionych dodać należy kilku młodych zawodników takich jak Filip Starzyński, Kamil Włodyka oraz Daniel Dziwniel – którzy stanowią przyszłość zespołu i już dziś są odważnie prowadzani do pierwszego składu.

Wydawało się, że zespół Ruchu zmieni swoje oblicze po odejściu Łukasza Janoszki, jednak póki co nie widać znaczącego braku w/w piłkarza a gra Ruchu nadal jest taka jak na jesieni.








Byłeś na Derbach na sektorze C? – Nie wejdziesz na Ruch!

Skandaliczna decyzja podjęta przez zarządzających klubem odbiła się szerokim echem wśród kibiców. O tym, że kara za derby będzie nikt nie miał wątpliwości wystarczyło poczekać kilka dni i to czego spodziewaliśmy się stało się faktem. Komisja Ligi zamknęła trybunę C na jeden mecz! W rozporządzeniu brakło jednak wzmianki o nie wpuszczeniu kibiców zasiadających tego dnia na sektorze C na następny mecz. Wiele wskazuje na to, że taka forma kary jest nałożona przez klub – ponieważ świat dowiedział się o niej dwa dni po ogłoszeniu kary przez KL.


Każdy posiadacz karnetu, może starać się odzyskać utracone pieniądze – lecz chyba nie to jest w tym wszystkim najważniejsze.







Meldunek z R22.

Wiślacy na mecz 24. kolejki z Lechią udali się samolotem – aby nie odczuwać trudów podróży i powalczyć o trzy punkty. Nic z tego jednak nie wyszło i podopieczni Franciszka Smudy z nad morza wrócili z jednym punktem. Już w sobotę Biała Gwiazda zmierzy się z Ruchem Chorzów, który zajmuje trzecią pozycję. Będzie to ważne spotkanie dla układu tabeli (drugie, trzecie miejsce) ponieważ oba zespoły dzielą tylko trzy oczka.







Zmiany w linii defensywnej.

Pewne jest, że nasz trener nie będzie mógł skorzystać w sobotę z pauzujących za kartki Arkadiusza Głowackiego i Łukasza Burligi. Ciekawe co przez tydzień jest w stanie wymyślić Smuda, patrząc na to że pozbył się Osmana Chaveza a Marko Jovanović nadal nie jest zdolny do gry. Być może partnerem Bunozy na środku obrony zostanie Michał Nalepa a na bokach obrony zagrają Piotr Brożek i Dariusz Dudka.

Co by nie mówić, zestawienie środka obrony będzie w tym meczu eksperymentem, który albo wypali albo skończy się masakrą. Do zmian dojść może również w drugiej linii, grając na własnym stadionie Wisła przyzwyczaiła do ofensywnej gry, więc do pierwszego składu powinien wrócić Emmanuel Sarki, który ostatni mecz rozpoczął na ławce rezerwowych a jego miejsce zajął Stjepanović.







Uwaga na kartki!

Teraz w szczególności uważać na kartki muszą Piotr Brożek, Ostoja Stjepanović i Donald Guerrier. Każde kolejne napomnienie zawodników powoduje, że nie będą oni mogli zagrać w spotkaniu z Legią Warszawa.







Terminarz XXV kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

7 marca (piątek)

18:00 Korona Kielce – Lechia Gdańsk
20:30 Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze

8 marca (sobota)

15:30 Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
18:30 Wisła Kraków – Ruch Chorzów

9 marca (niedziela)

13:00 Pogoń Szczecin – Cracovia
15:30 Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
18:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

10 marca (poniedziałek)

18:00 Widzew Łódź – Lech Poznań






Tabela TM Ekstraklasy:


http://i58.tinypic.com/6nz5w1.jpg










Zapraszam do dyskusji!

Adenalix 03.03.2014 20:58

Co tu dużo pisać. Mecz o 6 punktów... Uważam, że zwycięstwo jest obowiązkiem. Ruch ma dobrą passę i zapewne wysokie morale, ale w sensie sportowym to klub przeciętny nawet jak na ligę polską. Mam nadzieję, że Pietia i Donald nie dadzą się wykartkować, bo mecz z e7ką ważny ze sportowego, prestiżowego i psychologicznego punktu widzenia.

Ja na mecz z Ruchem ustawiłbym skład tak: Misiek-Dudka, Bunoza, Uryga, Pietia-Sarki, Chrapek, Guła, Semir, Sarki-Brozio.

Mam nadzieję, że to nie stanie się normą, że rywale w 75 minucie zaczynają nam odjeżdżać. Problem będzie bez dopingu. Mam nadzieję, że pozostała część widowni stanie na wysokości zadania.

felipe 03.03.2014 21:14

Brak dopingu, brak Głowy, Ruch na fali. Szykuje się typowy "mecz walki", pewnie padnie jeden, góra dwa gole. Niebiescy mogą tylko się cieszyć - lepszego momentu by przyjechać na Reymonta nie mieli. Reasumując - śmierdzi mi remisem.

Stelio 03.03.2014 21:26

Z tak eksperymentalna obrona (któryś z naszych wspanialych rezerwowych w 1 skladzie) i obecna forma Brożka obawiam się ze może być nieciekawie ale kto wie, jak nie dostaniemy 2 szybkich gongow w 1 polowie to może uda nam się wygrać, ew. Strzelic wiecej od nich :)

4karol4 03.03.2014 21:42

Ruch wygrał w Krakowie ostatni mecz ligowy w 1997 roku (w dodatku w bardzo szczęśliwych okolicznościach). Mają 5 zwycięstw z rzędu, każda passa kiedyś się kończy. U nich to jest bardziej "ponad stan" niż u nas. Zwykle drużyna, na którą nikt nie stawiał, spisująca się powyżej oczekiwań łatwo gromadzi punkty jak nie czuje na sobie presji.Gra na zasadzie jak się uda to wygramy, jak nie to nikt nam łba nie urwie. Jeżeli taki zespół pojawi się w czołówce to zaczyna się problem, jak wzrastają oczekiwania wobec niego. Tyle o Ruchu. Są jak najbardziej do ogrania, nie róbmy z nich jakiegoś Bayernu ;) Gramy u siebie i oni muszą odczuć od pierwszej minuty nasz pressing i twardą grę. Wisła w ostatnich meczach siadała kondycyjnie ok. 70 minuty. Musimy do tego czasu mieć korzystny wynik, inaczej będzie ciężko gonić wynik.. Mój typ to wymęczone 2-1, jak z Pogonią. Musimy wygrać, żeby umocnić się na 2 miejscu.

PS Skoro nie będzie dopingu, a Ruch nie przyjeżdża to może zróbmy młyn w sektorze rodzinnym :D 2 sezonu temu dzieci fajnie dopingowały na meczu z Polonią.

filemon 03.03.2014 22:02

Gdyby to ode mnie zależało, to wyszlibyśmy: Miśkiewicz - Dudka, Stjepanovič, Bunoza, Pietia - Sarki, Garguła, Chrapek, Stilič, Donald - Brożek. Najważniejsze, by Pietia nie złapał kartki. No i fajnie by było wygrać :-)

kristos 03.03.2014 22:43

Zapowiada się trudny mecz ,ale mam nadzieję ,że zwycięski.
Na pewno brak naszego kapitana ,nie ułatwi nam gry ,ale mam nadzieję na dobrą postawę pozostałych i przełamanie Pawła B.

buczo1985 04.03.2014 00:58

Do czego to doszło. Trzeba się obawiać Ruchu. Słowak zrobił z nich niezłą drużynę. Mam nadzieje, że piłkarze staną na rzęsach po rąbance w Gdańsku i pokażą przyzwoitą piłkę. I oby Brozio się odblokował bo czasem może siąść kolejny bezbarwny remis.

WislaFan123 04.03.2014 03:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1351520)
Do czego to doszło. Trzeba się obawiać Ruchu. Słowak zrobił z nich niezłą drużynę. Mam nadzieje, że piłkarze staną na rzęsach po rąbance w Gdańsku i pokażą przyzwoitą piłkę. I oby Brozio się odblokował bo czasem może siąść kolejny bezbarwny remis.

Raczej do czego doszlo że mecz pomiędzy 7 a 15 drużyną tamtego sezonu, powinniśmy nazwać.... hitem kolejki! W końcu gra 2 z 3 drużyną...

No, ale liga nasza tak słaba, że hit to strasznie nie pasuje..

El'kabat 04.03.2014 13:24

Może najlepszą opcją byłoby przesunięcie Ostoji na środek obrony za Głowę,a boki zostawić takie same czyli Dudka-Pietia. Środek pomocy standardowo bez DP,czyli Chrapek Garguła Stilic.. Nalepa,Uryga i inne wynalazki lepiej odstawić na bok.

Cholernie ciężki mecz sie zapowiada,ale nie ma co srać po gaciach tylko siadać na nich od początku i grać swoje.

tommiyacht 05.03.2014 06:38

Mam nadzieje ze strzelimy o jedna bramke wiecej od Ruchu bo tego ze cos dostaniemy do sieci jestem niemal pewien. Baaaaardzo obawiam sie tego meczu jesli chodzi o obrone.

TymonPRO 05.03.2014 15:06

Bardzo ważny i ciężki mecz przed nami


Mecz nr 13 na R22 w tym sezonie
Bilans przed meczem z Ruchem:10 wygranych 2 remisy 0 porażek
Bilans bramkowy:23-3


Tak jak wszyscy się spodziewali nasze problemy zaczną się wtedy gdy ktoś złapie kontuzje bo o ile nasza 1 jedenastka jest bardzo mocna to już o ławce rezerwowych tego nie można powiedzieć

Kontuzje i wykluczenia:Jovanović,Głowacki,Burliga oraz dodatkowo lekkie urazy Garguły,Brożka do tego transfery Fryca i Chaveza i mamy problem

Jak już ktoś wspominał Ruch nie wygrał na Reymonta od 1997 roku ale w tym sezonie grają znakomicie i napewno mają nas czym postraszyć

Marek Zieńczuk,Jankowski,Starzyński,Kuświk z 9 golami w lidze,ale i tak ich siłą jest drużyna
W meczach wyjazdowych zajmują 3 miejsce !!!
Ruch wygrał 2 ostatnie mecze wyjazdowe

Zobaczymy co wymyśli trener Smuda,jak zastąpić Głowackiego,co z Pawłem Brożkiem,który ostatnio jest bez formy na co wpływ ma zapewne uraz,którego nabawił się jeszcze w meczu z Legią


Ważny mecz,który trzeba wygrać za wszelką cenę

Edit/Paweł Brożek ma szanse zagrać 200 ligowy(270 we wszystkich rozgrywkach) mecz w barwach Wisły Kraków

szprotson 05.03.2014 16:16

Fajnie by było jakby murzynki sie odblokowały jakoś, bo na ten moment Donald najsłabszy w druzynie.

Karherop 05.03.2014 16:40

Mam nadzieję że mobilizacja będzie odpowiednia. Braki kadrowe tak nie widoczne, a i Ruch przerwie swoją zwycięską passę - ta się musi kiedyś skończyć. A i my spojrzymy już bardzo odważnie w górę tabeli.

Liczy się tylko zwycięstwo - na to nas stać na pewno. Sami piłkarze też muszą czuć się podrażnieni ostatnim meczem w Gdańsku.

Jeśli Paweł Brożek nie będzie mógł wystąpić to chciałbym zobaczyć skład:

Miśkiewicz - Dudka, Uryga, Bunoza, Pi Brożek- Sarki, Stjepanović, Chrapek, Stillić, Garguła,Guerrier

Jeśli Paweł będzie zdrowy to pewnie odpocznie Sarki lub Donald. Stjepanović ostatnio daje rade, a i w destrukcji warto mieć kogoś dodatkowo - gdyby był Głowacki to można by się było obejść bez defensywnego pomocnika... ale lepiej że teraz pauzuje niż w meczu z Legią.

Chciałbym w końcu zobaczyć Szewczyka na boisku. Teraz Smuda nie wykorzystuje limitu zmian, a potem będzie płacz że wejdzie do gry zawodnik bez ogrania i żadnego przetarcia.. a tak będzie na pewno w kwietniu czy maju.

A i wynik 2-1 dla Wisły. Bramki Stillić i Chrapek

Pedro88 06.03.2014 12:19

Witam, wybieram się na mecz z Ruchem i nie mam zakazu bo byłem na derbach na narożniku i chciałbym się zapytać na jaki sektor najlepiej zakupić bilet by dopingować Wisełkę w tym meczu

PhantomRanger 06.03.2014 16:01

Może i Ruch jest na fali, ale gramy u siebie. Co nie znaczy, że będzie to łatwy mecz, bo jeśli będzie przebiegał jak 2 połowa w derbach to wówczas o wynik można drżeć. Brak Głowackiego z pewnością będzie zauważalny jednak mam nadzieje, że nie pociągnie to za sobą większej niepewności w grze.

PS. To chyba jakieś święto, że nasz mecz jest w sobotę, a nie w piątek czy niedziele.

mitmichael 06.03.2014 16:35

Ruch to na ten moment chyba jedyna druzyna, ktora moze jeszcze pokonac Wisłe na R22. Gramy osłabieni brakiem Głowackiego ale sadze, ze sobie poradzimy. Fajnie by było po 30 kolejkach miec 0 porazek na swoim stadionie :)

markowywislak 06.03.2014 16:41

co do meczu,to będzie pewnie widoczny brak Głowackiego no i czy wgl zagra Brożek. Wyczuwam dużo bramek w okolicy 3-2, 2-2. Oby tylko nie przegrać.

Co do dopingu to nie będzie organizowanego ale napewno na G1,G2 czy na narożnikach coś pośpiewa sie i może cały stadion dołączy.

El'kabat 06.03.2014 20:08

Jeżeli nie zagra oprócz Głowy i Burligi też Paweł to bardzo ciężko to widzę. Ruch wdg mnie to najlepiej obecnie poukładana ekipa w Polsce za sprawą Kociona. I to naprawdę ekipa,a nie stek indywidualności.
Nasze skrzydła obecnie praktycznie nie istnieją.Do tego jedyny napastnik czyli Brozio nie powinien kolejnego meczu grać z blokadą. Niech się chłopak spokojnie na legię wyleczy,a nawet jak jutro stracimy punkty to wdg. mnie Śląsk się ległej też postawi i 3 pkt z Wrocławia nie wywiozą.


Oby tego nie przegrać,remis wezmę w ciemno.

darean 06.03.2014 21:15

mnie też bardziej martwi sędzia z warszawy ten sam co prowadził nasze spotkanie przegrane z zawiszą w bydgoszczy i wywalił Bunoze

St Yabol 06.03.2014 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darean (Post 1351980)
mnie też bardziej martwi sędzia z warszawy ten sam co prowadził nasze spotkanie przegrane z zawiszą w bydgoszczy i wywalił Bunoze

wywalił Bunoze w pełni zasłużenie więc nie wiem w czym problem, jakoś sobie nie przypominam jakiegoś specjalnego gwizdania preciw Wiśle

SharksiK 06.03.2014 23:41

Stilic raz, Garguła dwa, Brozio trzy.

4karol4 07.03.2014 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1351995)
wywalił Bunoze w pełni zasłużenie więc nie wiem w czym problem, jakoś sobie nie przypominam jakiegoś specjalnego gwizdania preciw Wiśle

Nie twierdzę, że sędzia jest podstawiony przez warszawkę, ani, że wypatrzył wynik meczu w Bydgoszczy. Kartka dla Bunozy była słuszna. Mimo wszystko piłkarzom Zawiszy pozwolił na zdecydowanie więcej. W tamtym meczu niemiłosiernie faulowany był Garguła, a sędzia ociągał się z kartkami.To było takie typowe polowanie na nogi przeciwnika. Szczególnie zapamiętałem chamstwo Masłowskiego, który powinien wcześniej wylecieć z boiska. Oby tym razem nie było do niego żadnych zastrzeżeń.

Bóg Trybun (objawion) 07.03.2014 01:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SharksiK (Post 1351997)
Stilic raz, Garguła dwa, Brozio trzy.

sześć do ucha, o cie pierunie

gypsy 07.03.2014 12:50

Jeszcze parę miesięcy temu w ogóle nie obawialibyśmy się meczu z Ruchem u siebie, ale niestety Niebiescy są w gazie i może być różnie. To jedno z tych spotkań, gdzie żaden wynik nie będzie niespodzianką. Jednak mam nadzieję, że 3 punkty zostaną w Krakowie.

canarinhos 07.03.2014 13:20

Sądząc po zdjęciach i żółtych plastronach na ostatnim treningu, to widać, że obrona prawdopodobnie wyjdzie w ustawieniu : Dudka-Nalepa-Bunoza-Brożek.

Elefant 07.03.2014 21:30

Mecz w którym będziemy mogli się realnie przekonać w jakiej dyspozycji jest drużyna.
Bo na razie to słabiaki z nami grały.

Wszyscy zadają sobie pytanie co będzie z obrona pod nieobecność Głowackiego.
A ja się martwię czy Brożek Pa odzyska ową mityczną świeżość.
Najwyższa pora by była.

Ciężki mecz z lekkim wskazaniem na nas.

picasso 07.03.2014 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1352135)
Mecz w którym będziemy mogli się realnie przekonać w jakiej dyspozycji jest drużyna.
Bo na razie to słabiaki z nami grały.

Wszyscy zadają sobie pytanie co będzie z obrona pod nieobecność Głowackiego.
A ja się martwię czy Brożek Pa odzyska ową mityczną świeżość.
Najwyższa pora by była.

Ciężki mecz z lekkim wskazaniem na nas.

niby masz rację tylko,ze przez kartki i chorobe Misia tej drużyny której dyspozycje miałby sprawdzić Ruch to nie mamy.

Elefant 07.03.2014 22:39

To prawda i dlatego nie będę miał pretensji, gdy po błędach obrony bedziemy tracic bramki.

Ale mamy też zawodników pomocy w komplecie, którzy mogą i powinni zdominować środek pola, tak aby obrona miała jak najmniej okazji do popełnienia błędów.

W sumie nie o wynik chodzi, tylko o ogólny obraz gry.

Drozd 07.03.2014 23:45

Nie ma obrony, to trzeba atakować. Jak damy pograć Ruchowi to nas rozklepią.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl