Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [18 kolejka] WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW, 29 listopada godzina 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9183)

WISŁAZWE 26.11.2013 21:17

[18 kolejka] WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW, 29 listopada godzina 20:30
 






Witam,
Przed nami kolejny mecz rundy rewanżowej rozgrywanej już w tym roku. Tym razem pod Wawel zawita zespół Śląska Wrocław. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:30 a transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal + Sport HD, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra HD.







Będzie dogrywka!

Dziś wyjątkowo temat meczowy zacznę od zaproszenia wszystkich Kibiców Wisły Kraków oraz Śląska Wrocław na piątkowe spotkanie. Jak wiecie klub postanowił dać nam kibicom drugą szansę i zorganizował dogrywkę polegającą na tym, że na piątkowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław musi przyjść na stadion 19 501 osób aby promocja bilet za złotówkę na mecz z Pogonią Szczecin weszła w życie.

Nie ma co zwlekać i narzekać na kiepską pogodę, pokaż czym dla Ciebie jest WISŁA! Udowodnij, że klub może liczyć też na Ciebie! Nie ma lepszej rzeczy do zrobienia niż rozpoczęcie weekendu na stadionie Białej Gwiazdy wśród przyjaciół z Krakowa i Wrocławia.

WSZYSCY NA REYMONTA!



http://www.youtube.com/watch?feature...&v=9h7FPUii47E




Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Śląskiem Wrocław:

Sezon 2006/07:

Brak spotkań.

Sezon 2007/08:

Brak spotkań.

Sezon 2008/09:

30 maja 2009 - Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0, Radosław Sobolewski 27, Marek Zieńczuk 82

Sezon 2009/10:

20 kwietnia 2010 (mecz na Suchych Stawach) Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0, Paweł Brożek 31.

Sezon 2010/11:

1 października 2010 - Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:0

Sezon 2011/12:

6 maja 2012 - Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1, Rok Elsner.

Sezon 2012/13:

18 listopada 2012, 17:00 – Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:0, Ivica Iliev 90.






Wybitne Kluby Sportowe

Tworzą Sztamy Wyjątkowe!

W piątkowym wieczór do Krakowa zawita spora grupa zaprzyjaźnionych z nami fanów Śląska Wrocław, niech każdy z nas zadba oto aby nasi bracia czuli się na Reymonta jak u siebie. Przyjaźń ponad wszystko, pamiętajcie o tym i w równym stopniu wspierajmy Wiślaków jak i piłkarzy Śląska Wrocław.






Z obozu braci ze Śląska:


Śląsk Wrocław póki co nie przypomina zespołu, który w ostatnich latach był czołową drużyną ligi. Wydawało się, ze dobra gra w europejskich pucharach będzie procentować w lidze, tak jednak się nie stało i na tą chwilę Wrocławianie zajmują miejsce w drugiej połowie tabeli co skazuje ich na grę o utrzymanie. W dotychczasowych spotkaniach podopieczni Stanislava Levego zainkasowali 21 punktów co daje im 11. pozycję w Ekstraklasie. Być może słabsza postawa zespołu spowodowana jest odejściem z klubu Waldemara Soboty – przebojowy skrzydłowy zamienił Wrocław na Brugię.







Kto rządzi w Śląsku?




Włodarzom Śląska udało zatrzymać się w klubie Sebastiana Milę, który nadal jest głównym reżyserem ich gry. Warto zwrócić uwagę również na najlepszego snajpera ligi Marco Paixăo który w obecnych rozgrywkach ma na swoim koncie już 10 trafień. Ważnym ogniwem zespołu jest również Dudu Paraiba, brazylijski obrońca słynie z ofensywnych wejść i w wielu przypadkach jego zapędy na połowę przeciwnika wprowadzają zamęt w liniach defensywnych rywali. W środku obok Sebastiana Mili rządzi Przemysław Kaźmierczak, popularny Kaz mimo lekkiego spadku formy nadal jest ważną postacią w układance Stanislava Levego. Ważnymi zawodnikami są również Rafał Gikiewicz, Adam Kokoszka czy Mariusz Pawelec.







Wiadomości z Reymonta.

Odnowa po meczu z Koroną i początek przygotowań do następnego ligowego meczu przeprowadzone były bez Franciszka Smudy, który udał się do Portugalii w celu oglądnięcia potencjalnych wzmocnień Wisły. Kogo dokładnie oglądał nasz trener tego niestety jeszcze nie wiemy. Miejmy nadzieję, że będą to owocne poszukiwania i kogoś z obserwowanych graczy uda się na Reymonta sprowadzić.






Zmiany w składzie na piątkowy mecz.


O tym, że Franciszek Smuda będzie musiał dokonać zmian w składzie dowiedzieliśmy się już podczas trwania meczu z Koroną Kielce, kiedy to żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga. Obrońca Białej Gwiazdy zmuszony będzie do pauzowania w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Kto zastąpi Burligę w wyjściowym składzie? Czy będzie to Paweł Stolarski czy może jednak Patryk Fryc – rywalizacja pomiędzy dwoma obrońcami rozstrzygnie się w piątkowy wieczór a zwycięzca rozpocznie mecz w wyjściowym składzie.


Pojedynek snajperów!





Piątkowy mecz można określić pojedynkiem snajperów naprzeciw siebie staną Marco Paixăo aktualny lider strzelców i Paweł Brożek – Wiślak, który ma ochotę wejść do elitarnego klubu stu. Obaj zawodnicy są kluczowymi postaciami w swoich zespołach. Który z nich okaże się zwycięzcą w piątkowym pojedynku? Czy Paweł Brożek zbliży się do Paixăo w klasyfikacji strzelców, czy może jednak Portugalczyk swoimi bramkami poprowadzi zespół z Wrocławia do zwycięstwa.





Terminarz XVIII kolejki T Mobile Ekstraklasy:



28 listopada (czwartek)

16:00 Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

29 listopada (piątek)

18:00 Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz
20:30 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław


30 listopada (sobota)

15:30 Korona Kielce - Widzew Łódź
18:00 Piast Gliwice - Górnik Zabrze
20:30 Lech Poznań - Zagłębie Lubin

1 grudnia (niedziela)

15:30 Ruch Chorzów- Cracovia
18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa



Zapraszam do dyskusji!

Korbit 27.11.2013 00:08

JJJBG!!! na trybunach przyjaźń na boisku walka do ostatniej kropli krwi. mam nadzieje, że przy przynajmniej 20k ludzi i wzajemnym dopingiem dla Śląska i Wisełki moja Biała Gwiazda wygra:D Śląsk gra fajny, odważny futbol więc liczę na wymianę ciosów i 2:0 dla Nas po bramkach Brozia i DG77

KOMINEK 27.11.2013 08:20

A pamiętacie mecz ze Śląskiem w ubiegłym roku. Trzeba przyznać że dużo od tamtego czasu zmieniło się w naszym klubie

crux.a 27.11.2013 09:23

Trwają intensywne prace przy odbudowie twierdzy R22.
Od początku sezonu ligowego :
9 meczów bez porażki,
7 kolejnych zwycięstw,
7 kolejnych meczów bez straty bramki,
Bilans bramkowy: 15-1.
Oczekuję kolejnego zwycięstwa, najlepiej bez straty bramki.

St Yabol 27.11.2013 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1340139)
A pamiętacie mecz ze Śląskiem w ubiegłym roku. Trzeba przyznać że dużo od tamtego czasu zmieniło się w naszym klubie

Myślę, że w Śląsku też dużo się zmieniło tylko w drugą strone. Zobaczymy, boisko wszystkie zmiany zweryfkuje. Ja myślę, że wygramy jedną bramką

mitmichael 27.11.2013 18:00

Slask gra slabo dlatego trzeba to wykorzystac i wygrac bo potem mamy wyjazd a wiadomo jak tam gramy

piotek 27.11.2013 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1340142)
Trwają intensywne prace przy odbudowie twierdzy R22.
Od początku sezonu ligowego :
9 meczów bez porażki,
7 kolejnych zwycięstw,
7 kolejnych meczów bez straty bramki,
Bilans bramkowy: 15-1.
Oczekuję kolejnego zwycięstwa, najlepiej bez straty bramki.

Warto wspomnieć, że jesli nie stracimy bramki to ustanowiony zosdtanie rekord klubu (8 meczów bez straty gola na własnym stadionie) :)

WISŁAZWE 27.11.2013 23:43

Daniel Stefański będzie rozjemcą piątkowego meczu przyjaźni. W tym sezonie arbiter z Bydgoszczy prowadził dwa mecze z udziałem ''Białej Gwiazdy'':

2. kolejka Ekstraklasy - Korona Kielce - Wisła Kraków 2:3
6. kolejka Ekstraklasy - Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 0:0

Stefański miał również przyjemność sędziować spotkania Śląska Wrocław:

9. kolejka Ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3
14. kolejka Ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Podbeskidzie 4:0

jawORWKS 28.11.2013 00:01

Życze Wam i nam dobrej zabawy !!!!!!!!! A wyniki są dla pikników !!!!!!!!!!!!!!!!! ŚWL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BSNT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HEJ ŚLĄSK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hejR22 28.11.2013 08:26

Skoro wg Ciebie wyniki są dla pikników, to pewnie wyjeba-ne masz czy będziemy przed sąsiadką czy też za nią w tabeli? PS zmieńcie gniazdowego, bo jak znajomi mnie się pytają co za debil tak się wydziera to aż mi WSTYD!!!

arti 28.11.2013 19:55

Wygrajmy ten mecz w jakimkolwiek rozmiarze i stylu, amen!:)

@ WISŁAZWE
31 listopada (??) :D

Korbit 28.11.2013 19:58

wyjątkowo tu cicho.. zawsze rozkminy przed meczem Wisły rozciągała się na parę stron a tu jeszcze mecz z Braćmi... dziwne bardzo dziwne

Galonek 28.11.2013 20:52

Oby ta cisza nie przełożyła się niską frekwencję na meczu z WKS. Przewiduję, że "zakład" przegrany jak w banku.

palikot 28.11.2013 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Korbit (Post 1340341)
wyjątkowo tu cicho.. zawsze rozkminy przed meczem Wisły rozciągała się na parę stron a tu jeszcze mecz z Braćmi... dziwne bardzo dziwne

wiesz zimno jest i wogóle choja grają ;)

Zakładam, że jakiegoś cudu nie będzie jutro i kolejek po 100 osób od rana, więc chyba można już stwierdzić, że frekwencja jutro pewnie po raz kolejny oddawać będzie wiele do życzenia.
Naprawdę gramy przyzwoitą piłkę z bardzo przeciętną kadrą, wysokie miejsce w tabeli i totalny brak zainteresowania, który nie wiem z czego się bierze.
Dwa ostatnie sezony były nie dość, że kiepskie, to jeszcze grali jakby łaskę robili, to te 15 000 się średnio uzbierało. Teraz, grają na ambicji, za niektóre mecze można się w nich zakochać i być dumnym jak nigdy i wielu tego nie docenia.
Widać ilu mamy koneserów i prawdziwych pasjonatów na trybunach a ilu udawaczy co się ujawniają, jak jakiś grajek z bajońską techniką się pojawi, bądź jak się trochę modnie zrobi wśród ziomków i nie wypada przegapić czegoś, czego twoi kumple doświadczą. To jest żałosne. Nie odbieram takim prawa do ich dziecinnego moim zdaniem "pojmowania" ducha sportu, ale to co najbardziej jest żenujące, to że potem na meczu IV rundy eliminacji do LM, koło takich trzeba stać i traktować ich jako "Wiślacką Brać", bo sobie roszczą prawo, do wszystkiego, tylko dlatego, że kupił bilet i ubrał koszulkę. Po prostu nie jestem wstanie tego skumać, jakie to jest słabe i powierzchowne i nie ma żadnej siły, żeby temu się temu przeciwstawić, bo jakaś durna ideologia ciągle krąży, że "każdy ma prawo", albo, że "niech przyjdzie jak mu się spodoba, to może wróci". Kto wróci, gdzie? Niby czemu ma wrócić, jak jest - 2 stopnie, wali śniegiem i wiatrem po pysku? Mam wrażenie, że między sobą nikt nie chce dbać o szanowanie wartości które łączą nas kibiców, tylko dajemy w imię jakiś nieadekwatnych zasad doprowadzać do tego, że są przecież ważniejsze rzeczy niż jakaś tam WISŁA... np. że nie gra w niej Melikson, albo komuś dupsko zmarznie, lub poziom gry nie będzie mu odpowiadał.
Gramy w tym sezonie o coś, robimy coś ponad stan nie jest źle, i co tym razem, przeszkadza, żeby przyjść na mecz?
Sektor C ....a jak krew z nosa. E trochę lepiej, ale na taki mecz i taką akcje, to powinno już byś sprzedanych z 17-18 tys a nie gdzieś 12 z dziećmi i Śląskiem dopiero. Z jednej strony potem taki krzyczy ci, że "Wisła to my" a z drugiej, "że na wyjazdy kiedyś jeździli", nie mówiąc o takich, co na wislaportal albo w temacie o transferach są gwiazdami ze swoim przemądrzaniem się na temat wszystkiego czego nie wiedzą, bądź wiedzą z gazet, a nie pomijając jeszcze takich co na onecie udają kibiców zachodnich klubów i toczą boje na inwektywy z fanami "Farsy" bądź są "AntyChelsea"
Dlatego, szacun dla tych co są zawsze z Wisłą.
Choćby nas było 300 ;)

Elefant 28.11.2013 21:46

Jako piknik chętnie przyjmę zwycięstwo.:D


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Korbit (Post 1340341)
wyjątkowo tu cicho.. zawsze rozkminy przed meczem Wisły rozciągała się na parę stron a tu jeszcze mecz z Braćmi... dziwne bardzo dziwne

Zmęczenie materiału. Na wiosnę wszystko wróci do normy.

buczo1985 28.11.2013 21:54

Obym się mylił, ale miałem wizję meczu, w którym padł remis....
Śląsk jest w niezłym dołku i oby przełamanie nie nastąpiło w jutrzejszym meczu.

KrzychooR 28.11.2013 22:45

Jak przegramy ruch będzie większy ;) To taki paradoks...

piotek 28.11.2013 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1340363)
Obym się mylił, ale miałem wizję meczu, w którym padł remis....
Śląsk jest w niezłym dołku i oby przełamanie nie nastąpiło w jutrzejszym meczu.

Ja kiedyś śniłem, ze repra dostała 1:0 z Azerbejdżanem. Skończyło się 8:0 dla nas, więc Twoją wizję traktuję jako dobry omen ;)

FraMat 28.11.2013 22:52

Mecz będzie z pewnością bardzo ciężki.
Śląsk miał ostatnio troche pecha i krótką ławkę, ale i tak, na dzień dzisiejszy jest w stanie wygrać z każdym w polskiej lidze. My zresztą też. Przegrać też.
Jeśli nie stracimy gola jako pierwsi, może byc dobrze.
Mam nadzieję, że Śląsk nie zamuruje sie jak Korona, więc mecz będzie ciekawy i będzie trochę sytuacji.
Jednak jakoś nie obstawiam zwycięstwa.
A jesli coś strzelimy to zrobi to Boguski.

WISŁAZWE 29.11.2013 08:25

Meczowa osiemnastka na dzisiejsze spotkanie:

Bramkarze:

Michał Miśkiewicz, Gerard Bieszczad.

Obrońcy:


Arkadiusz Głowacki, Paweł Stolarski, Patryk Fryc, Marko Jovanović, Gordan Bunoza, Piotr Brożek.

Pomocnicy:

Patryk Małecki, Fabian Burdenski, Michał Nalepa, Łukasz Garguła, Emmanuel Sarki, Michał Chrapek, Donald Guerrier, Ostoja Stjepanović.

Napastnicy:


Paweł Brożek, Rafał Boguski.


W kadrze brakło pauzującego za kartki Łukasza Burligi oraz kontuzjowanego Osmana Chaveza.

wiesniak84 29.11.2013 09:38

Bukmacherzy cos nie bardzo wierza w czyste konto Wisly w dzisiejszym meczu wystawiajac na to dziwnie niski kurs. Idac ich tropem stawiam bramkowy remis lub minimalne zwyciestwo Wisly(np.2:1). Obym sie mylil:)

AS82 29.11.2013 09:41

Ja sie boje o ten mecz, mimo że Slask gra slabo , my nie przegralismy jeszcze u siebie i jestesmy faworytem,to boje się o wynik tego meczu. Najgrozniejszy bedzie zapewne Paixao ,takze nasi stoperzy mimo ,że graj u siebie niemal bezblednie beda dzis mieli trudna przeprawe.

marcinm 29.11.2013 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak84 (Post 1340416)
Bukmacherzy cos nie bardzo wierza w czyste konto Wisly w dzisiejszym meczu wystawiajac na to dziwnie niski kurs. Idac ich tropem stawiam bramkowy remis lub minimalne zwyciestwo Wisly(np.2:1). Obym sie mylil:)


skoro niski kurs to chyba właśnie w to wierzą?:mysli:

hejR22 29.11.2013 12:09

Też mam dziwne myśli o ten dzisiejszy mecz:( Śląsk będzie najtrudniejszym rywalem i każdy wynik jest możliwy...

silver03 29.11.2013 12:34

Wrócił już Mila do Śląska, czy nadal będą grać pozorantem Cetnarskim?

El'kabat 29.11.2013 14:26

Będzie Mila,niestety. Zapowiada sie bardzo cięzka przeprawa-Śląsk może i gra słabo obecnie,ale potencjał dalej ma bardzo duży.
Jeżeli faktycznie będzie otwarty mecz i wymiana ciosów to nasza szansa na 3pkt dużo bardziej wzrasta ze względu na obronę,co jak co ale tu mamy ogromną przewagę nad Śląskiem.
Ostoja dzis bedzie miał ciężkie zadanie z Kazem na środku,oby podołał.

Mati_ 29.11.2013 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1340460)
Będzie Mila,niestety. Zapowiada sie bardzo cięzka przeprawa-Śląsk może i gra słabo obecnie,ale potencjał dalej ma bardzo duży.
Jeżeli faktycznie będzie otwarty mecz i wymiana ciosów to nasza szansa na 3pkt dużo bardziej wzrasta ze względu na obronę,co jak co ale tu mamy ogromną przewagę nad Śląskiem.
Ostoja dzis bedzie miał ciężkie zadanie z Kazem na środku,oby podołał.

Dobrze, w tym meczu mógłby się czuć Sarki, ale pewnie Smuda zdecyduje się na niego, dopiero w II części.

Rob_Zombie 29.11.2013 14:42

Kto nie zgarnia 3 punktów z tak grającym Śląskiem ten frajer. Choć z drugiej strony personalnie to wciąż absolutny top. Ale myślę że nam to tylko pomoże, bo zagrają otwartą piłkę a my takich lubimy (i potrafimy) karcić! No cóż, zobaczymy.

silver03 29.11.2013 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1340463)
Kto nie zgarnia 3 punktów z tak grającym Śląskiem ten frajer. Choć z drugiej strony personalnie to wciąż absolutny top. Ale myślę że nam to tylko pomoże, bo zagrają otwartą piłkę a my takich lubimy (i potrafimy) karcić! No cóż, zobaczymy.

Śląsk z Milą, a bez Mili to 2 różne zespoły. Będzie ciężko.

darean 29.11.2013 15:30

ja myślę ale to moje zdanie że mecz będzie należał do donalda i walnie z 2 bramki ale to moja opinia


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl