Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [4 kolejka] WISŁA Kraków - Jagiellonia Białystok, 9 sierpnia, godzina 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9102)

WISŁAZWE 07.08.2013 15:20

[4 kolejka] WISŁA Kraków - Jagiellonia Białystok, 9 sierpnia, godzina 20:30
 
1 Załącznik(ów)

Trzy kolejki T-Mobile Ekstraklasy już za nami, liderem nadal pozostaje warszawska Legia, która póki co zgromadziła komplet punktów. Wisła z dorobkiem 5 oczek zajmuje aktualnie 7 pozycję, natomiast najbliższy rywal ''Białej Gwiazdy'' - Jagiellonia Białystok z 6 oczkami na koncie plasuje się tuż za podium.

Spotkanie z Jagiellonią Białystok odbędzie się w piątkowy wieczór na Reymonta 22, początek meczu 20:30.



Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią Białystok:



Sezon 2006/07

Brak spotkań.

Sezon 2007/08

6 października 2007, 18:00 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 5:0, Marek Zieńczuk 9,53, Paweł Brożek 36, Jean Paulista 41, Piotr Brożek 72

Sezon 2008/09

11 kwietnia 2009, 17:30 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 1:0, Marcin Baszczyński 3

Sezon 2009/10

29 sierpnia 2009, 16:00 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:1, Júnior Díaz 21, Paweł Brożek 30 - Mariusz Pawełek 82 (s)

Sezon 2010/11

3 kwietnia 2011, 14:45 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 2:0, Andraž Kirm 26, Cwetan Genkow 63

Sezon 2011/12

15 października 2011, 18:00 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3:1, Dudu Biton 79, Cwetan Genkow 87, Andraž Kirm 89 - Jan Pawłowski 57

Sezon 2012/13

20 października 2012, 18:00 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0:0



Zmiany przy Słonecznej.

W przerwie letniej w Białystoku doszło do kilku istotnych zmian. Po pierwsze stadion w Białymstoku nabiera kształtów i z każdym dniem wydaje się być bardziej przyjazny dla oka i tylko czekać aż otwarte zostaną nowe trybuny. Drugą istotną zmianą była zmiana na stanowisku szkoleniowca Tomasz Hajto został zastąpiony przez Piotra Stokowca, którego zadaniem jest odmienić grę Jagiellonii i ukazać kibicom jej lepsze oblicze. Trzecią jakże ważną i istotną zmianą zarówno dla zespołu jak i kibiców w Polsce jest zakończenie kariery przez Tomasza Frankowskiego.

Te wszystkie czynniki składają się w jedną całość, Jagiellonia już nie będzie takim samym zespołem jak do tej pory. Nadchodzi nowe, ale czy lepsze? O tym zadecyduje postawa Jagi w lidze i osiągane przez nią wyniki.


Ten sezon białostoczanie rozpoczynają serią 4 wyjazdowych spotkań, spowodowane jest to w/w remontem stadionu w Białymstoku. Póki co Jaga ma za sobą już 3 wyjazdy z których przywiozła 6 punktów wygrywając na boisku beniaminka z Bydgoszczy 1:0 oraz pokonując we Wrocławiu miejscowego Śląska 3:2. W ostatniej kolejce podopieczni Piotra Stokowca musieli uznać wyższość Lechii Gdańsk przegrywając 0:2.


Przed sezonowe sparingi i transfery:


Jagiellonia Białystok - Nioman Grodno 1:3
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:3
Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 2:1
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 1:0
Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 1:0
Jagiellonia Białystok - Nioman Grodno 1:0
Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:1


Transfery:

Przybyli:

Grzegorz Arłukowicz (P - Kolejarz Stróże),
Bekim Balaj (N - AC Sparta Praga B),
Krzysztof Baran (B - Podbeskidzie Bielsko-Biała),
Martin Baran (O - Polonia Warszawa),
Paweł Drażba (P - zespół ME),
Emil Gajko (N - zespół ME),
Andrzej Niewulis (O - Stomil Olsztyn),
Jan Pawłowski (N - Olimpia Grudziądz),
Mateusz Piątkowski (N - Dolcan Ząbki),
Giorgi Popchadze (O - FK Bakı),
Tomasz Ptak (B - Motor Lublin)
Jakub Tosik (O - Polonia Warszawa)
Mateusz Żebrowski (O - Legia Warszawa (ME))


Ubyli:

Michał Fidziukiewicz (N - Górnik Łęczna, Radomiak Radom),
Tomasz Frankowski (N - koniec kariery),
Ľuboš Hanzel (O - ?),
Kim Min-kyun (P - Fagiano Okayama),
Tomasz Kowalski (P - Widzew Łódź),
Łukasz Skowron (B - Radomiak Radom),
Euzebiusz Smolarek (N - ?)


Z Jagiellonią pożegnało się kilku zawodników dobrze znanych na polskich boiskach, największą stratą białostoczan będzie zapewne utrata Tomasz Frankowskiego, który mimo upływu lat wciąż był postrachem bramkarzy naszej ligi. Krótko natomiast trwała przygoda z Białymstokiem Min-kyuna, który przez kłopoty z aklimatyzacją i wywalczeniem miejsca w składzie rozwiązał umowę.



Pod lupą, czyli komu warto się przyjrzeć.



Jagiellonia o zespół stosunkowo młody, co nie oznacza, że w zespole brakuje bardziej doświadczonych zawodników. Gwiazd może nie ma, ale całość tworzy lub ma tworzyć kolektyw na boisku. Warto zwrócić uwagę na osobę Daniego Quintany, który już na dobre zadomowił się w polskiej lidze i poczyna sobie całkiem dobrze, dzieli i rządzi w środku pola drużyny z Białegostoku. Tomasz Kupisz jest kolejnym zawodnikiem, który jest ważnym ogniwem w zespole, przebojowy skrzydłowy ostatnio trochę zatracił swoją skuteczność ale z biegiem czasu powinien wrócić do swojej dawnej dyspozycji. Po kontuzji do zespołu wraca Nika Dzalamidze, który również powinien być ważną postacią w swoim zespole. Do drużyny Piotra Stokowca dołączył młody napastnik z rezerw Sparty Praga - Bekim Balaj, anonimowy napastnik dla większości kibiców zaczyna spłacać dług wdzięczności za daną mu szansę - jego bramki dawały punkty zarówno w Bydgoszczy jak i we Wrocławiu.

Z biegiem czasu zobaczymy jak maszynka z Białegostoku będzie funkcjonować pod batutą Piotra Stokowca, dowiemy się też czy poprzedni sezon był jednorazowym wyskokiem trenerskim, czy naprawdę były szkoleniowiec Polonii Warszawa ma do tego fachu smykałkę.



Wieści z Reymonta.


Paweł Brożek ma za sobą oficjalny debiut po powrocie do Ekstraklasy, Cezary Wilk nie jest już piłkarzem Wisły a Osman Chavez w końcu dostał pozwolenie na pracę w naszym kraju - tak w skrócie wyglądają pierwsze dni tygodnia, podczas którego podopieczni Franciszka Smudy przygotowują się do kolejnego pojedynku w Ekstraklasie. Po dwóch dobrych wyjazdowych meczach i przywiezieniu z nich 4 punktów, przyszedł czas zdobyć komplet punktów przed własną publicznością. Czy tak się stanie dowiemy się w piątkowy wieczór.

Czy opiekun Wiślaków, po raz kolejny będzie eksperymentował składem i posadzi na ławce piłkarzy, którzy do tej pory mieli (wydawałoby się) pewne miejsce na placu gry?

Wielu zastanawiało się, czego nałykał się trener odsuwając od pierwszego składu Małeckiego i Sarkiego, jak będzie się prezentowała nasza ofensywa w tym meczu.. Jak widać trener Smuda wyżej ceni sobie wypełnianie założeń taktycznych i dyscyplinę zespołu niż indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników, takim ruchem mógł pokazać pozostałym zawodnikom, że mimo wąskiej ławki jest w stanie wymienić ogniwa grające poniżej oczekiwań. Być może taka decyzja Franciszka Smudy wpłynęła pozytywnie i podrażniła ambicję Małeckiego i Sarkiego.

Wiele wskazuje na to, że zarówno Małecki jak i Sarki wrócą do pierwszego składu już na mecz z Jagiellonią, w końcu gramy u siebie i powinniśmy się zaprezentować bardziej ofensywnie niż w meczach wyjazdowych. Z drużyną cały czas zgrywa się Paweł Brożek, który mimo rozbratu z piłką radzi sobie całkiem nieźle wciąż stwarzając zagrożenie pod bramką rywali - oby to zagrożenie przełożyło się jak najszybciej na bramki i asysty.

Do dyspozycji trenera Smudy będzie Osman Chavez, który ma już pozwolenie na pracę w naszym kraju i tylko od jego pracy na treningach i decyzji trenera zależy czy dostanie szansę w piątkowym meczu.


Terminarz IV kolejki T-Mobile Ekstraklasy:





9 sierpnia (piątek)


18:00 Podbeskidzie Bielsko - Biała - Zagłębie Lubin
20:30 Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

10 sierpnia (sobota)

15:30 Widzew Łódź - Górnik Zabrze
18:00 Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków
20:30 Ruch Chorzów - Legia Warszawa

11 sierpnia (niedziela)


15:30 Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
18:00 Lech Poznań - Korona Kielce

12 sierpnia (poniedziałek)

18:00 Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz



ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!

buczo1985 07.08.2013 19:37

Dobrze, że mecz już w piątek bom ciekaw czy Wisła jest w stanie przekonująco wygrać na własnych boisku. Mam nadzieję, że nastąpi to z Jagiellonią.

Swoją drogą pamiętacie kiedy ostatni raz Wisła pewnie i bez zgrzytów wygrała przy R22?

St Yabol 07.08.2013 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1326625)
Dobrze, że mecz już w piątek bom ciekaw czy Wisła jest w stanie przekonująco wygrać na własnych boisku. Mam nadzieję, że nastąpi to z Jagiellonią.

Swoją drogą pamiętacie kiedy ostatni raz Wisła pewnie i bez zgrzytów wygrała przy R22?

daleko szukać nie trzeba Wisla - Korona 3-0 chyba w przed ostatniej kolejce poprzedniej rundy. Szkoda, że tak rzadko ma to miejsce w ostatnich miesiącach.
Obstawiam wygraną dwoma bramkami Wisły

R33 07.08.2013 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1326625)
Swoją drogą pamiętacie kiedy ostatni raz Wisła pewnie i bez zgrzytów wygrała przy R22?

Z Koroną na wiosnę.

Ogryzek 07.08.2013 20:29

Przekonująco wygrać? Wygrajmy nawet 1-0 a będę szczęśliwy:)

Nie popadajmy w jakiś huraoptymizm bo nie mamy podstaw do tego. Mamy skład jaki mamy i każda wygrana będzie z tych wyszarpanych a nie przekonujących.

A wbrew pozorom wcale nie musi być łatwo w piątek.

buczo1985 07.08.2013 20:37

Ogryzek zgadzam się. Jeśli będzie 1:0 to super, ale z drugiej strony czy cały sezon mamy być minimalistami? Wiadomo, mamy zespół jaki mamy, ale jestem przekonany, że jak sezon długi i męczący to kilka spotkań może, a nawet powinno im wyjść. Jeśli nie na własnym boisku, przy swojej publiczności to kiedy? :)
Po cichu liczę, że ten mecz może być właśnie tym, który im wyjdzie.

Gdyby było pewne 2:0, albo 3:1 wcale bym się nie obraził.

filemon 07.08.2013 20:48

Jak dla mnie mogą wygrywać każdy mecz po 1:0 :-)

PhantomRanger 07.08.2013 21:59

Żaden mecz nie będzie dla nas łatwy. Nie spodziewam się finezyjnej gry, jednak w porównaniu do zeszłego sezonu gra nie jest taka zła jakiej spodziewaliśmy się. Spodziewam się, że przez większość meczu będzie to kopanina w środku boiska, ale kilka sutyacji zapewne stworzymy.

kristos 07.08.2013 22:26

Mecz z Jagiellonią nie będzie dla nas spacerkiem o czym świadczą dotychczasowe występy drużyny z Białegostoku w tym sezonie , ale chyba stać nas na wygraną przy Reymonta i tego oczekuję w piątek.
Liczę też ,że Paweł przybliży się do klubu "100" co najmniej o jedno trafienie,

MiroPL 07.08.2013 22:40

Będzie bardzo ciężko ale ostatnio Lechia z nimi wygrała więc myślę, że uda się zdobyć jakieś punkty.

soQlABG 08.08.2013 09:47

Na meczu z Jaga każdy kto się pokusi i wrzuci do puchy min. 5 zł otrzyma taką oto pocztówkę z oryginalnym autografem SOBOLA. Wymiary 15x20, zbiórka na oprawy odbywać się będzie na całym stadionie.
Nie omijamy puszek!

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...04001531_n.jpg

Gwiaździsty 08.08.2013 11:19

Każda wygrana dająca 3 pkt. Strzał może być szpicem w okno, tyłkiem w zamieszaniu podbramkowym, samobóju czy wrzuceniu sobie piłki do brami przez bramkarza (a' la Cabaj). Nam potrzebne sa punkty jak woda dla wędrujacego przez pustynię. Od początku trzeba dobrze cisnąć aby dostać się do grupy 1-8.

Arked 08.08.2013 11:52

No i wypadałoby w każdej kolejce być wyżej niż Cracovia ;) To taki całkiem realny cel na ten sezon. Trzeba się czymś motywować. Liczę na choćby nawet skromne zwycięstwo. Z Jagiellonią będzie ciężko, bo to niestety drużyna lepsza piłkarsko od nas, ale wierzę w pozytywny rezultat.

Dariook 08.08.2013 12:56

Pogonić tego rudego jednosezonowca, miernotę piłkarską co ma więcej szczęścia niż rozumu. Polonia grała nie dzięki niemu a dzieki Królowi. Każdy piłkarz dawał od siebie 110% tylko po to by się pokazać i w pierwszej lepszej okazji s.......ić z tej amatorki.

Ryży nawet do 8 kolejki nie dotrzyma. Wierzę że przyczynimy się do jego kopa w dupę.

Wisła - Jaga 2-0
Brozek
Brozek

FLPman 08.08.2013 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez soQlABG (Post 1326739)
Na meczu z Jaga każdy kto się pokusi i wrzuci do puchy min. 5 zł otrzyma taką oto pocztówkę z oryginalnym autografem SOBOLA. Wymiary 15x20, zbiórka na oprawy odbywać się będzie na całym stadionie.
Nie omijamy puszek!

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...04001531_n.jpg

Wybaczcie offtop - czy byłaby możliwość wpłaty na konto (wraz z pokryciem kosztów przesyłki) i otrzymania tej pocztówki pocztą?

mitmichael 08.08.2013 17:07

Stokowiec powiedział, ze z Wisły Krakow została juz tylko nazwa trzeba mu pokazac jak bardzo sie mylił i po prostu wygrac jutrzejszy mecz.

WISŁAZWE 08.08.2013 17:23

Paweł Pskit poprowadzi jutrzejsze zawody. Arbiter z Łodzi w poprzednim sezonie prowadził jedno spotkanie z udziałem Wisły Kraków, by to pojedynek we Wrocławiu ze Śląskiem przegrany przez Wisłę 2:1.

WISŁAZWE 09.08.2013 09:21

Kadra meczowa Wisły Kraków na dzisiejsze spotkanie z Jagiellonią Białystok:

Bramkarze:
Michał Miśkiewicz
Gerard Bieszczad

Obrońcy:
Gordan Bunoza
Arkadiusz Głowacki
Marko Jovanovič
Łukasz Burliga
Paweł Stolarski
Osman Chavez

Pomocnicy:
Łukasz Garguła
Patryk Małecki
Emmanuel Sarki
Ostoja Stjepanovič
Michał Chrapek
Michał Nalepa
Fabian Burdenski

Napastnicy:

Paweł Brożek
Rafał Boguski
Dawid Kamiński

_ukoL 09.08.2013 09:40

Z optymizmem podchodzę do tego spotkania. Chłopaki coś sobą reprezentują i nie grają tragicznie jak to wielu forumowiczów przewidywało. Skromnie bo skromnie ale liczę na zwycięstwo 1-0. Czym szybciej trafi do siatki Brożek tym więcej będzie z Niego pożytku na Reymonta.

arbuz 09.08.2013 12:22

racja, podpisuje sie pod slowami kolegi wyzej lekki optymizm jest. Druzyna gra lepiej widac zangazowanie chec do gry determinacje jasne ze umiejetnosci sa ograniczone ale wyglada nieze poki co ;)

Kamson 09.08.2013 21:29

Chavez :magisterka:

Ogryzek 09.08.2013 21:30

I pan Chavez w swoim stylu fauluje. Po co go Smuda wpuszcza? To człowiek mina.

Brożek asysta, Małecki gol. Była szansa na wyszarpanie zwycięstwa to "permanentny reprezentant" wrócił i po ptokach. Na szczęście w poniedziałek obieżyświat wyjeżdża znowu na tournee i będzie spokój.

Ale się zdenerwowałem.

Tak jak myślałem był to mecz gdzie mogliśmy wyrwać zwycięstwo 1-0. Mogliśmy gdyby nie cap z Hondurasu...

mitmichael 09.08.2013 21:32

Kurde w koncu wyszedł Nam super mecz, dawno takiego w Naszym wykonaniu nie widziałem, 12 strzałow na bramke 7 celnych i musieli Ci fuksiarze z Białegostoku strzelic pod koniec bo by nie bylo. Smuda fajne zmiany robi a wprowadzajac Chaveza wszystko popsuł. Nastepnym razem takiego błedu na pewno nie popełni. Strasznie szkoda mi tych punktow. Nie jest zle bo mamy 4 miejsce po 4 kolejkach i 6 punktow (do jutra zapewnie) na koncie ale zawsze mogło byc lepiej czyli 2 miejsce i 8 punktow. Ale mam nadzieje, ze uciszylismy Stokowca i juz nie bedzie cwaniaczek mowił, ze z Wisły została juz tylko nazwa

nemox007 09.08.2013 21:32

Piszę teraz bo potem zejdą ze mnie emocje...

Pierwsze 20-25 minut to naprawdę była dobra gra w naszym wykonaniu. Klepa, kombinacje naprawdę przyjemnie się to oglądało. Potem i dalej w mecz tym co raz ciężej przychodziło mi oglądanie naszych wyczynów...

Nie mam pojęcia dlaczego to siadło. Patrząc na te 20-25 minut jestem pełen nadzieji ale patrząc na pozostałą część...

U mnie dzisiaj na duży plus zasłużył Bunoza. Chłop grał solidnie cały mecz i w obronie i w ofensywie. Naprawde dobry mecz Bośniaka.

Nie oglądałem meczu ze Śląskiem ale ten z Jagą pokazuje że Brożek naprawde nie odstaje od drużyny. A to zgranie do Małego (który zagrał słaby mecz) to poezja.

Jaga grała lepiej w drugiej i bądź co bądź należał jej się ten remis. Owszem Chavez jest winny. Ten faul był kompletnie niepotrzebny. Ale ludzie... Miśkiewicz ustawił mur a facet mu strzela w środek bramki... Obaj do spółki z Chavezem są winni. Smuda ma teraz trochę czasu żeby to poskładać do czasu aż przyjadą wykopki. (oczywiście mając na względzie mecz z Sosnowcem)

wolfy 09.08.2013 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1327069)
Tak jak myślałem był to mecz gdzie mogliśmy wyrwać zwycięstwo 1-0. Mogliśmy gdyby nie cap z Hondurasu...

Zapomniałeś chyba o Miśkiewiczu, który generalnie jest takim bramkarzem, jak Osman piłkarzem.

Wsciekly Pies 09.08.2013 21:35

Panowie ZOBACZCIE dokładnie powtórki mur był ustawiony dobrze to Ukach chyba na silę przepchnął dwóch naszych i wtedy zrobiła się dziura.

El'kabat 09.08.2013 21:35

Chavez jedz w .... i nie wracaj. 90 walki i wszystko zmarnowane przez jednego oszołoma...

Na wielki + dzisiaj Brożek,Głowacki i Bunoza.
Sarki poza tym jednym dośrodkowaniem kaszana straszna.W przerwie zimowej chyba znowu zacznie się saga z bramkarzem,bo Miśkiewicz to raczej materiał na 3,maks 2 bramkarza.

Ogryzek 09.08.2013 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1327072)
Zapomniałeś chyba o Miśkiewiczu, który generalnie jest takim bramkarzem, jak Osman piłkarzem.

To prawda, ale przynajmniej się nie szlaja po świecie i zarabia grosze. Za taką kasę jaką bierze Chavez wymagam więcej niż przyzwoitej gry.

Dzideek 09.08.2013 21:37

No i ....a 2 punkty w plecy po parodyjnym zakończeniu meczu. Nie dość, że mamy jakiegoś figuranta Bunderskiego, czy jakoś tak, o którym nic nie wiadomo poza brakiem szacunku do Brożka, to jeszcze grajek, który zlewa na okres przygotowawczy i tok ligi, wchodzi na dogodną dla wyżej wymienionego zawodnika pozycję i popisuje się swoją głupotą w końcówce meczu. A żeby tego było mało Miśkiewicz ustawia tak mur, że odkrywa środek bramki i nie potrafi sparować strzału. Oj będziemy tęsknić za Pareiką

orm 09.08.2013 21:38

Najlepszy mecz Wisły w tym sezonie. A zremisowaliśmy go bo nie mieliśmy na ławce zmiennika dla Boguskiego (był do zmiany już od 60 min.). Inna sprawa że pomysł Smudy ze wstawieniem Chaveza fatalny. Gość prosto z samolotu, mający zerowe predyspozycje do gry na środku. Już lepiej było wpuścić Stolarskiego i przesunąć Burligę do środka.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl