Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [29 kolejka] Górnik Zabrze - Wisła Kraków, 30 maja godz. 18. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9061)

WISŁAZWE 28.05.2013 17:41

[29 kolejka] Górnik Zabrze - Wisła Kraków, 30 maja godz. 18.
 





Dzień dobry,
przed nami jeszcze dwie kolejki do końca rozgrywek ligowych. O tym kto został mistrzem a kto zajmie drugie miejsce dowiedzieliśmy się w poprzedniej kolejce. Walka toczy się jeszcze o utrzymanie i o europejskie puchary. Nasza Wisła oprócz najwyższego miejsca w tabeli nie gra już o nic. Punkt brakujący do utrzymania zdobyliśmy w starciu z Ruchem, natomiast o europejskich pucharach możemy zapomnieć (zresztą z taką grą to chyba nie mam najmniejszego sensu pchać na salony) Strata punktowa do miejsca gwarantującego start w pucharach jest zbyt duża.

W zbliżającej się kolejce ''Biała Gwiazda'' zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z ''walczącym'' jeszcze o puchary Górnikiem Zabrze. Zabrzanie w ostatnim czasie pełnią w lidze funkcję dostarczyciela punktów dla drużyn, które walczą o ligowy byt ( porażka z Bełchatowem, Pogonią Szczecin czy Podbeskidziem Bielsko-Biała mówią same za siebie). Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że Zabrzanie nie chcą zająć miejsca dającego przepustkę do Europy. Czy ta teza znajdzie potwierdzenie w odzwierciedleniu tabeli po 30 kolejkach?


Górniczy sen o ''potędze''

Górnik Zabrze przed startem rundy wiosennej plasował się na trzeciej pozycji z minimalną stratą do drugiego Lecha Poznań i pięciopunktową startą do lidera. Wtedy komentatorzy, specjaliści i futbolowi znawcy widzieli Górnika walczącego na wiosnę może i o mistrza Polski a na pewno o udział w europejskich pucharach. Mówiono, że powstaje solidna drużyna z dobrym trenerem i kilkoma zdolnymi zawodnikami, którzy dzięki Nawałce mogli zaprezentować swoje umiejętności.

Inaczej jednak sytuacje Górnika widział prezes Zabrzan, który w zimie pozwolił odejść czołowemu zawodnikowi zespołu - Arkadiuszowi Milikowi, sprzedając go do Bayeru Leverkusen. Klub opuścili dodatkowo opuścili: Błażej Telichowski oraz Marcin Wodecki.

W ich miejsce Adam Nawałka ściągnął do zespołu Ireneusza Jelenia, Grzegorza Bonina czy Tomasza Zahorskiego.


Kwiek, Magiera, Mączyński, Iwan.

Co łączy wyżej wymienioną czwórkę? Odpowiedź jest prosta = Wisła Kraków. Każdy z tych zawodników w swojej karierze, reprezentował zespół ''Białej Gwiazdy''. Swego czasu lekką ręką pozbyto się Kwieka, Magierę, Iwana czy Mączyńskiego a dziś cała czwórka to podstawowe ogniwa w zespole Adama Nawałki.

Co prawda Magiera stracił miejsce w podstawowej jedenastce zespołu, ale nie ze względu na brak formy, czy zmianę systemu gry zabrzan, ale ze względu na kontuzję - jesienią przeszedł operację złamanego piszczela a w trackie obozu przygotowawczego doznał skręcenia stawu kolanowego. Kiedy wydawało się, że Mariusza opuścił już pech przytrafiła się kolejna kontuzja, która wykluczyła go już z gry do końca sezonu.

Olkowski, Przybylski, Jeleń.

Na kogo zwrócić uwagę oprócz wymienionej czwórki? Na pewno bliżej przyjrzeć należy się Pawłowi Olkowskiemu. 23 -letni pomocnik ma pewne miejsce w wyjściowym składzie, w obecnym sezonie zaliczył dwie asysty. Kolejnym zawodnikiem na którego trzeba uważać i na którego warto zwrócić uwagę jest napastnik Préjuce Nakoulma - który zdobył dla Górnika 5 bramek, nie jest to dorobek imponujący, jednak wystarczający aby być najlepszym strzelcem zespołu (po odejściu Milka autora 7 bramek w rundzie jesiennej). W zespole czarną robotę wykonuje Mariusz Przybylski - można powiedzieć, że Mariusz to młodsza wersja naszego Sobola. W tym sezonie do swojej dobrej gry dołożył 3 bramki. Filarami defensywy ''górników'' są Adam Danch oraz Ołeksandr Szeweluchin obaj zawodnicy rozegrali 2430 minut (pełne 27 spotkań).

Uwagę przykuwa również nazwisko Ireneusza Jelenia, były napastnik Wisły Płock czy francuskiego Auxerre, wrócił do Polski odbudować swoją sportową formę, jego pierwszym przystankiem były walczące o przetrwanie w Ekstraklasie Podbeskidzie. Irek spędził tam całą rundę jesienną jednak nie zdołał wpisać się na listę strzelców marnując nawet rzut karny. W zimie jego usługami zainteresował się właśnie Górnik, szansę dał mu Adam Nawałka i Jeleń.. spłaca kredyt zaufania. Rozegrał tej wiosny 10 spotkań i zdobył dwie bramki, bilans może nie jest imponujący ale.. ( Sikorski 19 spotkań 1 bramka).


Wietrzenie szatni przy Reymonta rozpoczęte!



Sergiej Pareiko nie jest już zawodnikiem Wisły Kraków, dziś za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z doświadczonym bramkarze, oznacza to, że w Zabrzu między słupkami stanie Michał Miśkiewicz a jego zmiennikiem będzie Gerard Bieszczad. Zdradzono również, że z klubem żegna się Kew Jaliens oraz kończący karierę Ivica Iliev. Niepewnie w przyszłość patrzą inni zawodnicy, którym kończą się kontrakty wraz z końcem obecnego sezonu. Jaka będzie przyszłość Wisły Kraków, to pokażą najbliższe tygodnie. Zmiany dosięgną nie tylko piłkarzy ale także ławkę trenerską.


Zdziesiątkowana Wisła pojedzie do Zabrza.


Radosław Sobolewski, Łukasz Burliga, Kamil Kosowski, Paweł Stolarski - to zawodnicy, których na pewno w Zabrzu nie zobaczymy, pierwsza trójka narzeka na urazy natomiast Stolarski dostał powołanie na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej. Szansę powrotu do gry powinni otrzymać Kew Jaliens, Tsvetan Genkov, którzy większość rundy wiosennej spędzili na leczeniu urazów.

Jak tym razem trener Kulawik zestawi linię defensywną? Czy znajdzie się w niej miejsce dla Osmana Chveza, który co prawda znalazł się nawet w jedenastce kolejki ale przez swój głupi faul sprokurował rzut karny? Czy karą dla zawodnika była tylko pogadanka z Kulawikiem czy czeka go przerwa w meczach a w jego miejsce wskoczy Uryga?

Istnieje możliwość, że od pierwszej minuty zagra Kew Jaliens i to nie na swojej nominalnej pozycji tylko na pozycji defensywnego pomocnika zastępując Radosława Sobolewskiego. Po pauzie za żółte kartki wraca Michał Chrapek, czy młody pomocnik zapracował przez tydzień na miejsce w wyjściowym składzie?

Tomasz Kulawik już nie raz zaskakiwał nas dziwnymi decyzjami, więc wypada tylko czekać kogo wybierze do realizacji swojego planu rehabilitacji.


Marcin Borski - złe wspomnienia wracają.

Poznaliśmy arbitra, który poprowadzi nasz czwartkowy mecz. Jest to postać dobrze znana ostatnimi czasy pod Wawelem - Marcin Borski. Ów arbiter wsławił się tym, że w meczu Wisła Kraków - Podbeskidzie nie widział ewidentnego rzutu karnego dla ''Białej Gwiazdy''.

Do tej pory sędzia z Warszawy prowadził cztery spotkania z udziałem Wisły Kraków. Tylko jedno z nich zakończyło się zwycięstwem krakowian:

Ekstraklasa, Kolejka 8 Wisła Kraków 0-0 Jagiellonia Białystok
Ekstraklasa, Kolejka 17 Wisła Kraków 0-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Ekstraklasa, Kolejka 20 Lechia Gdańsk 0-0 Wisła Kraków
Ekstraklasa, Kolejka 24 Wisła Kraków 1-0 Widzew Łódź

Naszym najbliższym rywalom Borski również czterokrotnie sędziował spotkania w tym sezonie TM Ekstraklasy:

Ekstraklasa, Kolejka 2 Jagiellonia Białystok 1-1 Górnik Zabrze
Ekstraklasa, Kolejka 10 Górnik Zabrze 2-0 GKS Bełchatów
Ekstraklasa, Kolejka 22 Górnik Zabrze 0-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Ekstraklasa, Kolejka 25 GKS Bełchatów 2-0 Górnik Zabrze

Historia spotkań pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków:


SEZON 2007/08

2 grudnia 2007, 18:15 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1-3, Jerzy Brzęczek 79 - Jean Paulista 10, Radosław Sobolewski 23, Marek Zieńczuk 39.

SEZON 2008/09

5 października 2008, 14:30 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1-1, Przemysław Pitry 54 - Radosław Sobolewski 84

SEZON 2009/10

Górnik Zabrze grał w I lidze.

SEZON 2010/11

17 października 2010, 17:00 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0, Aleksander Kwiek 83

SEZON 2011/12

3 maja 2012, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0, Mariusz Przybylski 18, Arkadiusz Milik 66.


Terminarz 29 kolejki TM Ekstraklasy:


Wszystkie spotkania rozegrane zostaną 30 maja o godzinie 18:00

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Korona Kielce - Widzew Łódź
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin
Polonia Warszawa - Piast Gliwice
Ruch Chorzów - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk



Zapraszam do dyskusji.

FraMat 28.05.2013 18:49

Ciekawe czy potwierdzi się plotka o tym, że Górnikowi nie wolno awansować do pucharów?
Wtedy jakimś fuksem wygramy, ale czy ma to jakiś sens?

Kole Jorz 28.05.2013 19:01

@FraMat
Żadnego, bo Śląsk dostał licencję na występy w europejskich pucharach.

FraMat 28.05.2013 20:26

Ojtam, ojtam
Chodziło mi o to, że co to za sens wygrywac z kimś kto chce przegrać?
Powinnismy im splatać psikusa i oddac walkowerem :P
Nawałka musiałby wykazać się w LE


No chyba, że coś się w Górniku zmieniło...

wolfy 28.05.2013 21:12

Widziałem ich ostatni mecz z Pogonią oraz jakiś wcześniejszy. Ewidentnie widać, że się podkładają. Garguła przy tym co pokazali to prawdziwy walczak...
Nie wiem, czy nam akurat odpuszczą oraz czy - nawet jeżeli - cokolwiek nam to da. Jesteśmy żenująco słabi, mecz z Ruchem doskonale to uwydatnił.

WiślakMyślenice 28.05.2013 21:21

Co nam to da? Zarobek panowie. Kurs na Wisłę coś koło 3,7. Brać, póki ciepły ;)

wolfy 28.05.2013 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1314734)
Co nam to da? Zarobek panowie. Kurs na Wisłę coś koło 3,7. Brać, póki ciepły ;)

Żebyś się nie przejechał. Odpuścić nam może odpuszczą, ale samobója sobie raczej nie strzelą...

WiślakMyślenice 28.05.2013 21:25

Wolfy, sam znasz cuda polskiej ligi ;) Kto ma wygrać, ten wygra, nie oddając nawet celnego strzału na bramkę.

piter116 28.05.2013 21:31

Śląsk jakimś cudem dostał licencję na puchary. Górnik nie musi zatem dalej odstawiać szopki, puchary im już nie grożą. Spinają się w tej rundzie na ważne dla kibiców, prestiżowe mecze. Ten mecz można do takich zaliczyć. Obstawiam, że kolejny raz wyjedziemy stamtąd bez punktów. Ciekawe czy znowu Szewczyk nie załapie się do 18 i w pierwszym składzie wybiegnie ta oferma z nr 23.

wolfy 28.05.2013 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1314741)
Śląsk jakimś cudem dostał licencję na puchary. Górnik nie musi zatem dalej odstawiać szopki, puchary im już nie grożą. Spinają się w tej rundzie na ważne dla kibiców, prestiżowe mecze. Ten mecz można do takich zaliczyć. Obstawiam, że kolejny raz wyjedziemy stamtąd bez punktów. Ciekawe czy znowu Szewczyk nie załapie się do 18 i w pierwszym składzie wybiegnie ta oferma z nr 23.

Rozumiem, że Szewczyk to nie oferma? Jakimś cudem awansował ostatnio w ME na pozycję pierdoły?

WiślakMyślenice 28.05.2013 21:36

Można zaliczyć? W jakim sensie? Gdyby nie było przebudowy pewnie w sensie kibicowskim. Sportowo już nie jesteśmy (niestety) na tej samej półce. Chyba, że Wiślacki Nawałka ma aż taki posłuch wśród swoich podopiecznych.

piter116 28.05.2013 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1314743)
Rozumiem, że Szewczyk to nie oferma? Jakimś cudem awansował ostatnio w ME na pozycję pierdoły?

Nie wiem. Nie miał jeszcze okazji tego udowodnić lub temu zaprzeczyć. Poza tym za Kulawikiem ciężko ostatnio nadążyć. Naprawdę wolisz w tych dwóch ostatnich meczach oglądać Sikorskiego na szpicy? Masz zdrowie...

Adenalix 28.05.2013 22:27

Franek na trybunach więc jakiś impuls do ganiania dla Nędzników jest. Podobno piłkarze nie wiedzą na czym stoją i czekają na decyzje w sprawie ich ewentualnego pozostania w klubie. Proponuję zamiast czekać zacząć ganiać po boisku, szczególnie dotyczy to młodych, podobno zdolnych i podobno perspektywicznych, którym właśnie kończą się kontrakty.
Jakby Alex Ferguson popatrzył na grę naszych z trybun, mógłby po raz pierwszy od 35 lat zakrztusić się gumą do żucia.

arti 29.05.2013 07:43

Przecież tu w zasadzie wiadomo kto odchodzi,a kogo będziemy próbowali wypchnąć za drzwi. Jak dla mnie to znak zapytania tylko przy Kosie i Sobolu,przy Smudzie wskazówka może się przesunąć na tak.może być jutro obustronne radosny futbol i np. 3-3 albo dostaniemy w pape.

Sialalalala 29.05.2013 22:54

a skoro jest taka mega polityka oszczędności nie taniej by było oddac oba ostatnie mecze walkowerem ?

wie ktoś jakie sa kary ?

thechris 29.05.2013 23:52

Pewnie co najmniej punkty ujemne w następnym sezonie lub nawet relegowanie. Nie ma tak, że grasz kiedy Ci się podoba. W pracy też tak chyba nie masz, co nie? Sponsorzy, telewizja, bilety... nie ma lekko. Nawet jakby Krzoska miał wybiec to by musiał wybiec bo kara finansowa byłaby taka, że łysy to by na jajkach wyłysiał jakby tą kwotę zobaczył. Nie byłoby nawet na zapas Orbitów dla Łukasza.

Swoją drogą w ramach oszczędności Wisła zapłaciła (kary, wpisowego, jeden ch...) 20 tysi za licencje na grę w pucharach europejskich... Hmm... Proponuje postarać się lub ewentualnie wykupić jeszcze licencje na grę w Copa Libertadores, CONCACAF Champions League oraz na występy w lidze NHL oraz w X-Factorze. Jest sposób na sukcesy? Jest. Było ponad 100 lat zdobywać te 13 mistrzostw to teraz w gablocie powiesimy z miejsca z 10 licencji, wszystkie "zdobyte" w sezonie sukcesów 2012/13. A to dopiero początek...

mitmichael 30.05.2013 07:21

Moze w koncu jakims cudem z przypadkowego gola uda Nam sie wygrac z Gornikiem. Moze w koncu nie My bedziemy pieprzyc dobra serie tak jak to było np z Legia na R22 czy 2-3 sezony temu z Gornikiem na R22 a wlasnie na Gorniku odbijemy sobie niemoc wygrywania z tym zespołem. Punkty 2. jezeli na prawde Gornikowi nie zalezy na walce o puchary tak jak wielu tutaj twierdzilo to mamy 3 punkty :P ale bedac w rzeczywistym swiecie pewnie do tego nie dojdzie

arti 30.05.2013 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1314966)
Moze w koncu jakims cudem z przypadkowego gola uda Nam sie wygrac z Gornikiem. Moze w koncu nie My bedziemy pieprzyc dobra serie tak jak to było np z Legia na R22 czy 2-3 sezony temu z Gornikiem na R22 a wlasnie na Gorniku odbijemy sobie niemoc wygrywania z tym zespołem. Punkty 2. jezeli na prawde Gornikowi nie zalezy na walce o puchary tak jak wielu tutaj twierdzilo to mamy 3 punkty :P ale bedac w rzeczywistym swiecie pewnie do tego nie dojdzie

Ale oni przecież już mają po pucharach tzn. 5 pkt straty do nich.
Więc dziś mogą zagrać na luzie żeby ładnie zakończyć sezon u siebie, a w niedzielę nie wygrać jeśli będzie taka potrzeba. Niestety za późno z nimi gramy żeby liczyć na takie prezenty jakie rozdawali od początku roku.

KrzychooR 30.05.2013 19:25

Kiedy ostatnio wygraliśmy w Górnikiem??

FraMat 30.05.2013 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sialalalala (Post 1314949)
a skoro jest taka mega polityka oszczędności nie taniej by było oddac oba ostatnie mecze walkowerem ?

wie ktoś jakie sa kary ?

jakie kary?
Wystarczyło wystawiac nieuprawnionego pilkarza i Górnik mogłby byc zmuszony do gry w pucharach

mitmichael 30.05.2013 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1314966)
Moze w koncu jakims cudem z przypadkowego gola uda Nam sie wygrac z Gornikiem

No i sie udalo :)

Kon®ado 30.05.2013 19:33

W końcu wygrana!
Ładny gol Chrapka, widać że jakiś potencjał w nim drzemie, musi pracować, pracować pracować.
Miśkiewicz ... Napraw te wykopy, bo jest masakra ...
Chavez ! Chłop gra ostatnio świetnie, naprawdę jestem mega zaskoczony, bo robi swoje, i to w dobrym stylu.
Reszta poprawnie, ale bez szału, mecz ogółem słaby, nawet bardzo, ale liczą się 3 punkty z trudnego terenu.

FraMat 30.05.2013 19:33

euforii nie widzę....

piter116 30.05.2013 19:39

Powiem krótko: czapki z głów przed Kulawikiem, jeśli uda mu się tym składem zdobyć 6 miejsce * w lidze.

*sportowo

tommiyacht 30.05.2013 19:52

może być i 5. Nie zapominajmy że po sezonie Polonia ląduje na ostatnim

FraMat 30.05.2013 19:56

Polonia nie zmienia miejsca. Zostanie na tym, które zajęła. Że spada to inna sprawa. W tabeli będzie prawdopodobnie piąta

ArturBarlinek 30.05.2013 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1315085)
Polonia nie zmienia miejsca. Zostanie na tym, które zajęła. Że spada to inna sprawa. W tabeli będzie prawdopodobnie piąta

nie do końca, podobno zostanie przesunięta na ostatnią pozycję w tabeli, więc możemy wskoczyć na 5 miejsce

szamik 30.05.2013 20:25

Albo spaść na 9 :)

El'kabat 30.05.2013 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1315077)
Powiem krótko: czapki z głów przed Kulawikiem, jeśli uda mu się tym składem zdobyć 6 miejsce * w lidze.

*sportowo

A niech skończa sobie cyrkowcy nawet na 3 miejscu. Oglądać tej bandy na trzeźwo się dalej nie da....

kristos 30.05.2013 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1315077)
Powiem krótko: czapki z głów przed Kulawikiem, jeśli uda mu się tym składem zdobyć 6 miejsce * w lidze.

*sportowo

Tak sądzisz ?
Ja nie jestem taki pewny ,że to jak gramy jest winą tylko składu personalnego drużyny.
Jak dla mnie ,ta drużyna jest słabo przygotowana kondycyjnie i taktyczxnie.
Nie potrafimy wymienić między sobą czterech piłek w ataku pozycyjnym , obrona przy stałych fragmentach gry zachowuje się beznadziejnie. Drużyna nie ma opracowanych żadnych schematów gry.
To wszystko praca dla trenera ,którą Kula albo nie wykonał ,lub wykonał żle.
Oczywiście to tylko moje zdanie ,chociaż Kosa też nie ma najlepszego zdania o Kulawiku.
Tak że ja nie będę "czapkował" .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl