Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2012/13 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8799)

WISŁAZWE 26.07.2012 15:06

Wisła Kraków w Pucharze Polski 2012/13
 
Witam, dziś odbyło się losowanie par I rundy PP oraz 1/16.

Wisła Kraków rozpocznie rozgrywki od 1/16 PP, jej rywalem 11 sierpnia będzie zwycięzca pary Luboński KS - GKS Katowice.

Na papierze, faworytem pojedynku I rundy jest I ligowy klub z Katowic. Luboński na co dzień gra w III lidze w grupie uwaga! Kujawsko - pomorsko- wielkopolskiej.

Oto pozostałe pary I rundy i 1/16 PP, za niedługo sylwetki potencjalnych rywali Białej Gwiazdy!


1. Limanovia Limanowa - Piast Gliwice
2. Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
3. Luboński KS - GKS Katowice
4. Sokół Ostróda - Ruch Radzionków
5. Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże
6. Okocimski KS Brzesko - Polonia Bytom
7. Miedź Legnica - Dolcan Ząbki
8. Łysica II Bodzentyn - Wisła Płock
9. Kotwica Kołobrzeg - Warta Poznań
10. Ruch Zdzieszowice - Flota Świnoujście
11. Górnik Wałbrzych - Sandecja Nowy Sącz
12. Sokół Aleksandrów Łódzki - Zawisza Bydgoszcz
13. Legia II Warszawa - KS Polkowice
14. Stomil Olsztyn - Bogdanka Łęczna
15. Olimpia Grudziądz - Pogoń Szczecin
16. Arka Gdynia - Olimpia Elbląg



1/16 PP:

zwycięzca 1 - Widzew Łódź
zwycięzca 2 - GKS Bełchatów
zwycięzca 3 - Wisła Kraków
zwycięzca 4 - Jagiellonia Białystok
zwycięzca 5 - Ruch Chorzów
zwycięzca 6 - Legia Warszawa (5 sierpnia)
zwycięzca 7 - Polonia Warszawa
zwycięzca 8 - Zagłębie Lubin
zwycięzca 9 - Podbeskidzie Bielsko-Biała
zwycięzca 10 - Górnik Zabrze
zwycięzca 11 - Łódzki KS
zwycięzca 12 - Cracovia
zwycięzca 13 - Śląsk Wrocław (4 sierpnia)
zwycięzca 14 - Lechia Gdańsk
zwycięzca 15 - Lech Poznań
zwycięzca 16 - Korona Kielce



Zapraszam do dyskusji.

pan Dudi 26.07.2012 15:21

"Prawdziwi kibice" Wisły nie zauważyli nawet tego faktu, bo byli zbyt zajęci merytoryczną dyskusją nt. transferów? :lol:

Dla mnie losowanie fatalne, bo ani GKS ani pewnie ten Luboń nie wpuszczą kibiców Wisły. Ze sportowego punktu widzenia, to powinien być spacerek.

Kamil17ABG 26.07.2012 15:36

Ja chcę w tej edycji PP dwumecz z cracovia, ale to chyba byloby zbyt piekne by mialo byc realne ;);P

mitmichael 26.07.2012 15:40

Nie lubie jak sie Nam trafia druzyna z nizszej ligi bo z takimi ekipami zawsze sie ciezko gra. No ale coz, nie mozemy sobie pozwolic na wpadke juz w tej rundzie.

WISŁAZWE 26.07.2012 15:49

Zaczniemy od przybliżenia sylwetki beniaminka III ligi - Lubońskiego.

Klub ten założony został w 1943 roku, z siedzibą w Luboniu w województwie wielkopolskim. Swoje mecze rozgrywa na stadionie miejskim ul. Rzeczna 2, obiekt może pomieścić 2000 widzów.

Największymi sukcesami klubu z Lubonia jest m.in gra w III lidze, II runda PP, zdobycie PP na szczeblu poznańskim, wygranie PP WZPN.

W poprzednim sezonie zespół Lubońskiego KS, grał w IV lidze w grupie wielkopolskiej północnej, w 30 meczach zdobył 80 punktów, nie przegrywając spotkania i tylko 5 krotnie remisując.

Naszym potencjalnym rywalem w 1/16 PP może być również zespół występujący na co dzień na zapleczu ekstraklasy GKS Katowice. Klub złożony w 1964 roku, swoje mecze rozgrywa na stadionie położonym przy ulicy Bukowej 1, obiekt mieści 10 tys osób, posiada także oświetlenie.

Na tle swojego rywala wygląda imponująco, zespół z Katowic 4 razy zdobywał vice mistrzostwo Polski, 3 - krotnie świętował zdobycie PP, oraz 2 raz zdobywał superpuchar.
GKS ma także sukcesy na arenie międzynarodowej dwukrotnie zagrał w 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharu, oraz raz w 1/8 Pucharu UEFA.

W poprzednim sezonie zespół z Bukowej bronił się przed spadkiem z I ligi ostatecznie ta sztuka mu się udała i w końcowej klasyfikacji GieKSa zajęła 13 pozycję.


Na papierze zdecydowanym faworytem meczu jest zespół ze Górnego Śląska ale jaki będzie końcowy wynik i z kim zmierzy się Biała Gwiazda w 1/16 PP dowiem się dopiero 1 sierpnia. Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, tu nawet murowani kandydaci do awansu lekceważą przeciwnika i potem zbierają za to sroga lekcję.

Aspekt kibicowski zostawiam do momentu wyjaśnienia z kim zagramy i czy w ogóle dane nam będzie obejrzeć ten mecz na własne oczy.

Miejmy nadzieję, że temat zamkniemy dopiero po 3 maja 2013 roku!

Aby do finału :)

Ajax 26.07.2012 16:18

W pucharze Polski na tym poziomie gra się jeden mecz?

Ja kibicuję mocno Lubońskiemuu KS. W końcu będę miał mniej niż 500km na mecz.

WISŁAZWE 26.07.2012 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1265017)
W pucharze Polski na tym poziomie gra się jeden mecz?

Ja kibicuję mocno Lubońskiemuu KS. W końcu będę miał mniej niż 500km na mecz.


Tak na etapie I rundy i 1/16 PP rozgrywane jest tylko jedno spotkanie, u niżej notowanego przeciwnika.
Rewanże dopiero zaczynają się od 1/8.

Fifiorek 26.07.2012 16:51

A nie od 1/4 finału jak to było ostatnio ?

ciacho 26.07.2012 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1265010)
Nie lubie jak sie Nam trafia druzyna z nizszej ligi bo z takimi ekipami zawsze sie ciezko gra. No ale coz, nie mozemy sobie pozwolic na wpadke juz w tej rundzie.

Niezły jesteś. Możesz wytłumaczyć jak mielibyśmy trafić na kogoś nie z niższej ligi skoro wszystkie drużyny z ekstraklasy są rozstawione?

SZYMEK_TSW 26.07.2012 17:09

GKS Katowice będzie przyjmował kibiców gości ?

WISŁAZWE 26.07.2012 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fifiorek (Post 1265026)
A nie od 1/4 finału jak to było ostatnio ?


Racja! Mój błąd, przepraszam za wprowadzenie w błąd, sugerowałem się 90minut.pl i treścią, że mecze 1/8 PP odbędą się 26 września i 3 października - odebrałem to jako mecz i rewanż. A to za pewne ze względu na europejskie puchary :)

gaudi10 26.07.2012 19:22

Tak 2 terminy do wyboru bo na pewno polskie zespoły opanują LM i LE i w związku z tym trzeba terminy uelastycznić. A co dopiero będzie z następnymi rundami PP to głowa mała
Fajnie by było jakby jedna była w grupie LM a trzy w LE - TAK WIEM MARZENIE ŚCIĘTEJ GŁOWY :-D

WISŁAZWE 01.08.2012 17:02

Po 45 minutach w 1/16 PP jest Luboński KS który prowadzi z GKS-em 2-1.

jacekbum 01.08.2012 17:08

Ja tam wolę mecz z Katowicami bo ci z niższej ligi mogą grać bardzo ostro a kontuzje są nam zbędne,dodatkowo Katowice blisko i lepsze przetarcie przed ligą.

jcts 01.08.2012 18:15

No i gramy z Lubońskim KS, szkoda bo mecz z GKS to mogło być fajne przetarcie przed ligą, a tak to znowu gdzieś na wieś, na murawie podobnej do tej na Widzewie pewnie...

michael 01.08.2012 19:31

Ciekawe czy mają tam sektor gości :mysli:

WISŁAZWE 01.08.2012 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michael (Post 1265911)
Ciekawe czy mają tam sektor gości :mysli:

Proszę:

Cytat:

Decyzją Komendanta Policji mecz Pucharu Polski pomiędzy Lubońskim KS Fogo a GKS Katowice odbędzie się bez udziału kibiców gości. Brak zgody na przyjazd sympatyków z Katowic spowodowany jest kiepską infrastrukturą stadionu w Luboniu przy ul. Rzecznej 2. Rozegranie zawodów z kibicami przyjezdnymi zagrażało by bezpieczeństwu na co nie ma zgody Policji.
Żałujemy, że nie możemy wpuścić kibiców gości, jednak Stadion Miejski w Luboniu nie spełnia standardów do rozgrywania spotkań, a tak uznane firmy jak GKS Katowice mają rzesze wiernych sympatyków. – powiedział w rozmowie z „oficjaką” V-ce Prezes Karol Bąkowski



Za oficjalną stroną Lubońskiego.

RYBA 01.08.2012 22:20

no to pojechaliśmy...

Sylwek1906 01.08.2012 22:26

Teraz pozostaje liczyć na to, że Orange Sport przeprowadzi transmisje ..

mitmichael 02.08.2012 05:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1265975)
Teraz pozostaje liczyć na to, że Orange Sport przeprowadzi transmisje ..

Jezeli Orange Sport nie przeprowadzi transmisji to zostaje jeszcze TVN Turbo i otwarty (przez to bedzie duzo meczy) i nie jest powiedziane, ze pokaza mecze swojej Legii skoro nawet LE ich nie interesowała.

WISŁAZWE 09.08.2012 22:13

Sobotni mecz w Pucharze Polski transmitowany jest w Orange Sport jakby komuś ta informacja umknęła.

pzkwr 11.08.2012 08:40

Z oficjalnej strony LKS:
"Zawodnicy Lubońskiego KS Fogo będą mieli szansę pokazać się szerszemu gronu odbiorców i poczuć co to jest wielka piłka. Natomiast goście będą mieli okazję sobie przypomnieć skąd się tak naprawdę wybili, gdzie i w jakich warunkach zaczynali swoje przygody z piłką nożną."
Ładnie napisane.... i oby tak było.

Sylwek1906 11.08.2012 09:57

jak ktoś nie ma OS w tv to tu jest link, jakoś piękna i nigdy mi nie ścinało http://www.orange.pl/kid,4000181490,...o,article.html

Dariook 11.08.2012 13:18

Obawiam sie ze dzisiaj pilkarska polska da odpoczac Ruçhowi. Juz widze te naglowki...I 1:0 po kontrze pastuchow.
Obym sie mylil.

matysiuk 11.08.2012 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1268088)
Obawiam sie ze dzisiaj pilkarska polska da odpoczac Ruçhowi. Juz widze te naglowki...I 1:0 po kontrze pastuchow.
Obym sie mylil.

jak tak by było to nasze gwiazdki powinni zarabiać tyle ile ci z lubońskiego...

Dariook 11.08.2012 13:54

Tutaj nie problemem sa zarobki. Problemem sa umiejetnosci a raczej ich kompletny brak. Polowa tych pilkarzy nie powinna wogole miec przyjemnosci nawet w naszym klubie trenowac a co dopiero nasz klub reprezentowac.

Sialalalala 11.08.2012 13:57

niektórzy z tych "pastuchów" całkiem dobrze radzą sobie z piłką, co niekoniecznie wychodzi np. wilkowi

wasyl 11.08.2012 14:24

Sikorski nauczył Genkova nowego triku...

pawelwislak 11.08.2012 14:53

ale byśmy byli w dupie gdyby nie ten nasz Żyd. Mecz dzięki Meliksonowi rozklepany... a i swoje buty zebrał

silver03 11.08.2012 14:55

Tak po meczu... Drużyna chyba niezbyt akceptuje Sikorskiego oraz powoli wyłania nam się drugi napastnik Quioto - dał super zmianę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl