![]() |
Wisła Kraków w Pucharze Polski 2012/13
Witam, dziś odbyło się losowanie par I rundy PP oraz 1/16.
Wisła Kraków rozpocznie rozgrywki od 1/16 PP, jej rywalem 11 sierpnia będzie zwycięzca pary Luboński KS - GKS Katowice. Na papierze, faworytem pojedynku I rundy jest I ligowy klub z Katowic. Luboński na co dzień gra w III lidze w grupie uwaga! Kujawsko - pomorsko- wielkopolskiej. Oto pozostałe pary I rundy i 1/16 PP, za niedługo sylwetki potencjalnych rywali Białej Gwiazdy! 1. Limanovia Limanowa - Piast Gliwice 2. Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3. Luboński KS - GKS Katowice 4. Sokół Ostróda - Ruch Radzionków 5. Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 6. Okocimski KS Brzesko - Polonia Bytom 7. Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 8. Łysica II Bodzentyn - Wisła Płock 9. Kotwica Kołobrzeg - Warta Poznań 10. Ruch Zdzieszowice - Flota Świnoujście 11. Górnik Wałbrzych - Sandecja Nowy Sącz 12. Sokół Aleksandrów Łódzki - Zawisza Bydgoszcz 13. Legia II Warszawa - KS Polkowice 14. Stomil Olsztyn - Bogdanka Łęczna 15. Olimpia Grudziądz - Pogoń Szczecin 16. Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 1/16 PP: zwycięzca 1 - Widzew Łódź zwycięzca 2 - GKS Bełchatów zwycięzca 3 - Wisła Kraków zwycięzca 4 - Jagiellonia Białystok zwycięzca 5 - Ruch Chorzów zwycięzca 6 - Legia Warszawa (5 sierpnia) zwycięzca 7 - Polonia Warszawa zwycięzca 8 - Zagłębie Lubin zwycięzca 9 - Podbeskidzie Bielsko-Biała zwycięzca 10 - Górnik Zabrze zwycięzca 11 - Łódzki KS zwycięzca 12 - Cracovia zwycięzca 13 - Śląsk Wrocław (4 sierpnia) zwycięzca 14 - Lechia Gdańsk zwycięzca 15 - Lech Poznań zwycięzca 16 - Korona Kielce Zapraszam do dyskusji. |
"Prawdziwi kibice" Wisły nie zauważyli nawet tego faktu, bo byli zbyt zajęci merytoryczną dyskusją nt. transferów? :lol:
Dla mnie losowanie fatalne, bo ani GKS ani pewnie ten Luboń nie wpuszczą kibiców Wisły. Ze sportowego punktu widzenia, to powinien być spacerek. |
Ja chcę w tej edycji PP dwumecz z cracovia, ale to chyba byloby zbyt piekne by mialo byc realne ;);P
|
Nie lubie jak sie Nam trafia druzyna z nizszej ligi bo z takimi ekipami zawsze sie ciezko gra. No ale coz, nie mozemy sobie pozwolic na wpadke juz w tej rundzie.
|
Zaczniemy od przybliżenia sylwetki beniaminka III ligi - Lubońskiego.
Klub ten założony został w 1943 roku, z siedzibą w Luboniu w województwie wielkopolskim. Swoje mecze rozgrywa na stadionie miejskim ul. Rzeczna 2, obiekt może pomieścić 2000 widzów. Największymi sukcesami klubu z Lubonia jest m.in gra w III lidze, II runda PP, zdobycie PP na szczeblu poznańskim, wygranie PP WZPN. W poprzednim sezonie zespół Lubońskiego KS, grał w IV lidze w grupie wielkopolskiej północnej, w 30 meczach zdobył 80 punktów, nie przegrywając spotkania i tylko 5 krotnie remisując. Naszym potencjalnym rywalem w 1/16 PP może być również zespół występujący na co dzień na zapleczu ekstraklasy GKS Katowice. Klub złożony w 1964 roku, swoje mecze rozgrywa na stadionie położonym przy ulicy Bukowej 1, obiekt mieści 10 tys osób, posiada także oświetlenie. Na tle swojego rywala wygląda imponująco, zespół z Katowic 4 razy zdobywał vice mistrzostwo Polski, 3 - krotnie świętował zdobycie PP, oraz 2 raz zdobywał superpuchar. GKS ma także sukcesy na arenie międzynarodowej dwukrotnie zagrał w 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharu, oraz raz w 1/8 Pucharu UEFA. W poprzednim sezonie zespół z Bukowej bronił się przed spadkiem z I ligi ostatecznie ta sztuka mu się udała i w końcowej klasyfikacji GieKSa zajęła 13 pozycję. Na papierze zdecydowanym faworytem meczu jest zespół ze Górnego Śląska ale jaki będzie końcowy wynik i z kim zmierzy się Biała Gwiazda w 1/16 PP dowiem się dopiero 1 sierpnia. Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, tu nawet murowani kandydaci do awansu lekceważą przeciwnika i potem zbierają za to sroga lekcję. Aspekt kibicowski zostawiam do momentu wyjaśnienia z kim zagramy i czy w ogóle dane nam będzie obejrzeć ten mecz na własne oczy. Miejmy nadzieję, że temat zamkniemy dopiero po 3 maja 2013 roku! Aby do finału :) |
W pucharze Polski na tym poziomie gra się jeden mecz?
Ja kibicuję mocno Lubońskiemuu KS. W końcu będę miał mniej niż 500km na mecz. |
Cytat:
Tak na etapie I rundy i 1/16 PP rozgrywane jest tylko jedno spotkanie, u niżej notowanego przeciwnika. Rewanże dopiero zaczynają się od 1/8. |
A nie od 1/4 finału jak to było ostatnio ?
|
Cytat:
|
GKS Katowice będzie przyjmował kibiców gości ?
|
Cytat:
Racja! Mój błąd, przepraszam za wprowadzenie w błąd, sugerowałem się 90minut.pl i treścią, że mecze 1/8 PP odbędą się 26 września i 3 października - odebrałem to jako mecz i rewanż. A to za pewne ze względu na europejskie puchary :) |
Tak 2 terminy do wyboru bo na pewno polskie zespoły opanują LM i LE i w związku z tym trzeba terminy uelastycznić. A co dopiero będzie z następnymi rundami PP to głowa mała
Fajnie by było jakby jedna była w grupie LM a trzy w LE - TAK WIEM MARZENIE ŚCIĘTEJ GŁOWY :-D |
Po 45 minutach w 1/16 PP jest Luboński KS który prowadzi z GKS-em 2-1.
|
Ja tam wolę mecz z Katowicami bo ci z niższej ligi mogą grać bardzo ostro a kontuzje są nam zbędne,dodatkowo Katowice blisko i lepsze przetarcie przed ligą.
|
No i gramy z Lubońskim KS, szkoda bo mecz z GKS to mogło być fajne przetarcie przed ligą, a tak to znowu gdzieś na wieś, na murawie podobnej do tej na Widzewie pewnie...
|
Ciekawe czy mają tam sektor gości :mysli:
|
Cytat:
Cytat:
Za oficjalną stroną Lubońskiego. |
no to pojechaliśmy...
|
Teraz pozostaje liczyć na to, że Orange Sport przeprowadzi transmisje ..
|
Cytat:
|
Sobotni mecz w Pucharze Polski transmitowany jest w Orange Sport jakby komuś ta informacja umknęła.
|
Z oficjalnej strony LKS:
"Zawodnicy Lubońskiego KS Fogo będą mieli szansę pokazać się szerszemu gronu odbiorców i poczuć co to jest wielka piłka. Natomiast goście będą mieli okazję sobie przypomnieć skąd się tak naprawdę wybili, gdzie i w jakich warunkach zaczynali swoje przygody z piłką nożną." Ładnie napisane.... i oby tak było. |
jak ktoś nie ma OS w tv to tu jest link, jakoś piękna i nigdy mi nie ścinało http://www.orange.pl/kid,4000181490,...o,article.html
|
Obawiam sie ze dzisiaj pilkarska polska da odpoczac Ruçhowi. Juz widze te naglowki...I 1:0 po kontrze pastuchow.
Obym sie mylil. |
Cytat:
|
Tutaj nie problemem sa zarobki. Problemem sa umiejetnosci a raczej ich kompletny brak. Polowa tych pilkarzy nie powinna wogole miec przyjemnosci nawet w naszym klubie trenowac a co dopiero nasz klub reprezentowac.
|
niektórzy z tych "pastuchów" całkiem dobrze radzą sobie z piłką, co niekoniecznie wychodzi np. wilkowi
|
Sikorski nauczył Genkova nowego triku...
|
ale byśmy byli w dupie gdyby nie ten nasz Żyd. Mecz dzięki Meliksonowi rozklepany... a i swoje buty zebrał
|
Tak po meczu... Drużyna chyba niezbyt akceptuje Sikorskiego oraz powoli wyłania nam się drugi napastnik Quioto - dał super zmianę.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl