![]() |
[16 kolejka] Wisła Kraków - Widzew Łódź - niedziela, 4 grudnia, 17:00
Przed nami dwie kolejki rozgrywane awansem. Mistrzem jesieni zostali bracia z Wrocławia, do których ostatnio zmniejszyliśmy stratę - z 10 do 7 punktów. W pierwszym meczu z Widzewem w tym sezonie, w doliczonym czasie gry remis zapewnił nam Dudu Biton. Jak będzie teraz? Zapraszam do dyskusji.
Pozostałe mecze 16. kolejki: Kod:
GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 2 grudnia, 18:00 |
Cóż, wracamy do gry, 7 pkt to Śląska i 5 do Legii to niewiele.
Trzeba wygrać oba mecze do końca i nie będzie tak tragicznie. Liczę, że może wejdzie Melikson i Małecki może zagra coś dłużej, bo na Śląsku zrobił kilka niezłych akcji w krótkim czasie. |
Jak nie wygramy, to będzie tragedia...
Ale jestem optymistycznie nastawiony. Duńczycy nas rozpędzą... |
Z Widzewem na pewno zagra już Małecki ,a i Melikson jezeli nie ujrzymy go już z Odense :)
Szkoda troche Nuneza ktory pauzuje za kartki.. Tak czy siak mam nadzieje ze zobacze Wisłę z pierwszej połowy meczu ze Śląskiem i bedzie 2-0. |
Cóż, wczorajszy mecz powinien być bodźcem, że się DA, że można wygrać i nie ukrywam - liczę na przekonywujące zwycięstwo.
|
Może brak Nuneza zaowocuje takim ustawieniem pomocy:
----------------Wilk Małecki-- Iliev--Melikson--Boguski Nie obraziłbym się na taki wariant, Iliev nie musiałby tyle biegać, co jak wiemy go męczy, Boguś się pokazał niech ma szansę. Ewentualnie: ----------------Wilk Małecki-----Melikson----Iliev --------------Genkov ---------------Biton Co do tego ustawienia jestem bardziej sceptycznie nastawiony, ale czemu by nie ? Takie drużyny jak Widzew wprost musimy atakować, może więc w ten sposób? |
Legia i Śląsk podłamane porażkami mogą przegrać drugi raz, nie ma co skreślać Zagłębia bądź Górnika.
Wisła wygra swój mecz i strata do Legii to będzie tylko 2 punkty, a do Śląska 4! Więc warto wygrać! |
gramy 2 mecze u siebie ..... musimy to wygrac .... nie ma innej mozliwosci ..... i czekac na lepsza wiosne
|
Cytat:
ogarnij ziomek... z takim ustawieniem to przegramy środek pola bankowo Melikson nie wyjdzie od razu, nie ma szans |
Musimy wygrać.
Mam też nadzieję, że Zabrze i Lubin nie przegrają swoich meczy. |
O ile Górnik spokojnie może urwać punkty Śląskowi - Nawałka to dobry taktyk który cały czas, mimo sukcesywnych osłabień wyciska z tej drużyny ponad 100% normy, to nie oszukumy się, że Zagłębie ma cokolwiek do przeciwstawienia podrażnionej Legii.
Co do Wisły - jak nie posypią się kontuzje z Odense to przy poworcie do składu Małeckiego, lepszej formie Genkova czy Boguskiego i zmianie taktyki przez Moskala na bardziej ofensywną i zespołową na prawdę może być dobrze. Widzew to nie ogórki, ale marzy mi się w końcu jakieś przekonywujące zwycięstwo na R22. Na razie, poza Fulham, to największe sukcesy w tym marnym sezonie odnosimy na wyjeździe (Lech, Śąsk) |
Cytat:
|
To jak wyjdziemy na ten mecz , zależy w dużej mierze od meczu z Odense . Nie wiem czy powinniśmy się oszczędzać w meczu z Duńczykami , bo każde z 4 pozostających spotkań trzeba wygrać . Priorytet to jednak liga .
Jedyne co można powiedzieć na dzisiaj o meczu z Widzewem , to że trzeba go wygrać za wszelką cenę . Trzeba gryźć trawę od 1 do ostatniej minuty . |
no więc tak:
w środku obrony Diaz z Czekajem (jeśli nie będzie mógł zagrać z powodu urazu, to w jego miejsce Chavez), z prawej chyba jednak Lamey, z lewej Paljić, bo lepszych niestety nie mamy na defmidzie Wilk z Brudem, pomoc Iliew-Garguła-Małecki, co do snajpera to w sumie nie wiem czy lepszy Genkow czy Biton... na miejscu Moskala rzuciłbym monetą |
Po dobrym meczu Jirsaka i Nuneza chcesz Bruda i Gargułę(który jako kapitan pokazał totalny brak walki i zaangażowania) naprawdę ? Dziękuje że co niektórzy nie decydują o składzie...
|
Wystarczy, że Moskal obejrzy jeszcze jeden raz mecz ze Śląskiem i rzut monetą nie będzie potrzebny. Wybierze Bułgara.
|
A wiadomo ile gości z łodzi będzie na meczu??
|
Dokładnie też miałem wrażenie że nasza ofensywa istniała tylko dzięki świetnemu przyjęciu i zastawianiu się Bułgara który był praktycznie nie omylny przy pojedynkach główkowych.
|
Cytat:
|
Nie mozemy sobie juz pozwolic na przegrywanie spotkan na własnym stadionie. Trzeba zagrac z takim nastawieniem jak w piatek ze Slaskiem
|
3 rzeczy jakie chciałbym zobaczyć w meczu z Widzewem: zaangażowanie takie jak ze Śląskiem, Genkova i Bitona w ataku i Czekaja w obronie (mam nadzieję, że sie wyleczy)
Na prawdę szkoda, ze nie gramy dwójką w ataku, zwłaszcza u siebie, gdzie z definicji powinniśmy cisnąć przeciwnika. Zwłaszcza dobre jest to, że dwóch ww. napastników prezentuje odmienny styl gry: Genkov bardziej pracuje, wraca się, pomaga w obronie, umie się zastawić, zgrać do partnera. Pamiętam w tamtym sezonie kilka razy zdarzało się właśnie tak, że Cwetan skupiał uwagę 2 obrońców, przez co inny nasz gracz miał więcej miejsca. A Biton z kolei ma lepszy strzał, i instynkt - piłka sama go szuka w polu karnym. Co warto podkreślić obydwaj dobrze grają głową. Ciekawy na prawdę jestem jakby ich współpraca wyglądała przez cały mecz. Dużo okazji do gry wspólnie chyba nie mieli, ja pamiętam w meczu z Jagą, jak Genkov wszedł, gra z przodu od razu wyglądała lepiej. |
A ja wam napisze tak: Wygramy to Palcem w dupie :D
|
Genkow z Bitonem w ataku !? Absolutnie tak.
Mój skład od pomocy do ataku: (Wilk, Jirsak)- (Iliew, Boguski) - (Genkow-Biton). Jako def. pomocnik za Jirsaka mógłby i grać Diaz, ale wówczas na środku obrony jest kłopot, a dodatkowo cały czas mamy problem z lewą obroną i fatalną postawą Paljicia. Zagra na bank Małecki może całą II połowę i czas na powrót na ostatni kwadrans w meczu Maora Meliksona. W tym ustawieniu, tak Boguski jak i cofający się Genkow byliby odpowiedzialni również za odbiór piłki. |
Cytat:
|
^^ Jak bys zrozumial ironie to bys wiedzial ze chodzi mu o wygrana walkowerem bo Limanovia wystawila zawodnika ktory nie mogl grac...
Po Uno, trzeba wykorzystac wreszcie to ze gramy u siebie, i caly mecz zagrac tak jak pierwsza polowe ze Slaskiem. Malo osob pewnie zauwazylo ze Genkov odwalil kawal dobrej roboty w meczu z WKSem, sam bylem zdziwiony patrzac na telebim ze gra "Gienek" a nie Biton ale widac Kaziu dobrze sie przygotowal do meczu i wiedzial ze zgrywanie pilek i przytrzymywanie ich przez Genkova bedzie bardzo wazna w kontekscie wygrania meczu i stwarzania sytuacji pod bramka Slaska i utrzymywaniu sie na ich polowie :). Marzy mi sie by zobaczyc wreszcie Wisle ktora rzuci sie na rywala od poczatku i wygra 4-0 :D |
Cytat:
|
Cytat:
|
No fakt zapomniałem o kartkach. Ale co do Guły absolutnie się nie zgodzę że strzał ma co najmniej tak dobry jak Tomek on może miał dobry strzał może kiedyś umiał dobrze dośrodkować było minęło. Jirsak może jakimś dobrym piłkarzem nie jest ale na tą chwilę przerasta Gargułę w każdym elemencie, nawet w zaangażowaniu co jak na mało ruchliwego Czecha jest czymś wybitnym.
|
Co ma ruchliwość do ambicji?
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl