Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [29 kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 25 maja, 19:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8103)

tarantulaw2 21.05.2011 19:07

[29 kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 25 maja, 19:00
 
Mecz z Legią za nami. Wiemy już, że w najbliższym meczu nie zagra Sergiej Pareiko za czerwoną kartkę. Za nadmiar żółtych nie zagrają także Tomas Jirsak oraz Dragan Paljić, nie wiadomo także co będzie dalej z urazem Kewa Jaliensa.

Mecz z KGHMem będzie dla obu drużyn meczem o pietruszkę. Zagłębie jest już pewne utrzymania (co najwyżej mogą grać o wyższą premię), a Wisła jest pewna mistrzostwa.

Dodatkowo, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Nie będzie także transmitowany w Canal+.

Zapraszam do dyskusji.


Pozostałe mecze 29 kolejki (wszystkie są rozgrywane 25 maja o 19):

Arka Gdynia - Legia Warszawa
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Korona Kielce - Górnik Zabrze
Polonia Bytom - Lech Poznań
Polonia Warszawa - GKS Bełchatów
Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk

Karherop 21.05.2011 19:21

Nie zagra nie tylko Pareiko , ale także Paljic i Jirsak (za kartki ) . Dodatkowo moze nie wyleczyć się Jaliens.

Nie mam pojęcia kto zagra za Paljicia , ale obstawiam Burlige .

Na pewno zagramy lepszy mecz niż z Legią , tyle można powiedziec na dzisiaj .

mitmichael 21.05.2011 19:31

Za Dragana musi szanse dostac Burliga a za Jirsaka ponownie Czarek Wilk. Za Pareike powinien zagrac Jovanic a za Jaliensa niestety Kowalski, ktory zawalił dzisiaj przy probie ustawienia pulapki offsidowej (ciekawe czy trener o błedzie zawodnikow własnie Kowalskiego do niej wliczył - mysle, ze tak). Zagłebie gra w kratke, jezeli zagramy jak z Lecha Gdansk powinnismy osiagnac dobry rezultat.

tarantulaw2 21.05.2011 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1097453)
Nie zagra nie tylko Pareiko , ale także Paljic i Jirsak (za kartki ) . Dodatkowo moze nie wyleczyć się Jaliens.

Nie mam pojęcia kto zagra za Paljicia , ale obstawiam Burlige .

Na pewno zagramy lepszy mecz niż z Legią , tyle można powiedziec na dzisiaj .

O Paljiciu nie wiedziałem, natomiast co do Jirsaka nie miałem pewności.

Dzięki za info.

Lysy 21.05.2011 19:51

Szansa na przetestowanie zmienników i chłopaków z młodej ekstraklasy. Robert na wstępie powinien zaznaczyć w szatni , że dla niektórych to mecz o byc albo nie być w Wiśle. Więc albo zobaczymy na boisku pot i łzy, albo pożegnamy się z niektórymi "zawodowcami" . Ja bym widział taki skład:

Kod:

      Jovanić
Burliga-Nalepa-Chavez- Jaliens
--  Sivakov -Garguła
Chrapek-Melikson (Boukhari )-Kirm (Boguski)
          Rios

Kto wie, może zagrają bardziej ambitnie niż pierwszy skład w Warszawie.

Karherop 21.05.2011 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1097480)
Szansa na przetestowanie zmienników i chłopaków z młodej ekstraklasy. Robert na wstępie powinien zaznaczyć w szatni , że dla niektórych to mecz o byc albo nie być w Wiśle. Więc albo zobaczymy na boisku pot i łzy, albo pożegnamy się z niektórymi "zawodowcami" . Ja bym widział taki skład:

Kto wie, może zagrają bardziej ambitnie niż pierwszy skład w Warszawie.

O tym kto zostanie lub odejdzie z Wisły nie może i na pewno nie będzie decydował jeden mecz . Los wiekszości zawodników jest przesądzony i zna go tylko Maaskant .

W szczególności jeśli ktoś widział zawodnika cały rok na treningach i w meczach , zdania nie ma szans zmienić po jednym spotkaniu .

Chyba że to zaznaczenie ma na celu większą mobilizację w zespole to OK .

Poza tym:

Boguski nie zagra w tej rundzie w ekstraklasie słowa Maaskanta - za duże ryzyko

Chrapek będzie na zgrupowaniu kadry U-19 nie ma prawa zagrać w tym meczu , nie mam też pewności czy to samo nie dotyczy Nalepy .

JrQ- 21.05.2011 20:17

dać odpoczac Meliksonowi, reszta niech gra

KOMINEK 21.05.2011 21:23

Może Wisła odwoła się od czerwonej kartki ??

mitmichael 21.05.2011 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1097555)
Może Wisła odwoła się od czerwonej kartki ??

Pareiko i tak zapewne mial po tym meczu nie grac wiec mozliwe, ze w ogole nie bedzie reakcji klubu tylko dadza mu juz wolne od grania

Karherop 21.05.2011 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1097555)
Może Wisła odwoła się od czerwonej kartki ??


komisja dyscyplinarna ekstraklasy czy jak to tam sie zwie , w każdym razie organ odpowiedzialny za analizowanie stykowych sytuacji czy wymierzanie kar za przewinienia zbiera się w każdy czwartek , więc nawet jakby się Wisła chciała odwołać to nic to nie da , bo będzie już po fakcie odbębnienia jednego spotkania przerwy Pareiki

fan01 21.05.2011 21:46

Tak z ciekawości - za żółte i czerwone kartki się coś płaci? W niższych ligach tak chyba jest.. ktoś wie jakie to są kwoty?

visa 21.05.2011 22:05

Nie będę rozstrzygał czy słusznie Pareiko dostał czerwony kartonik czy nie, ale powiem że się nawet cieszę.
Na prawdę, dzięki temu w następnych spotkaniach zagra Milan, niech się ogrywa.
Młody jest, perspektywiczny, nie chciałbym żeby grzał ławę cały rok a występował tylko w paru meczach PP.

I na prawdę nie wiem po co wypuścił Riosa w `82. Ja wiem ,że on wchodzi tylko na te końcówki, ale nie pasuje do taktyki naszej !
W Mesie okej, niech gra i puka hat tricki , ale nie pasuję do naszego ustawienia i w ekstraklasie sobie nie radzi.
Dziwi mnie jednak, dlaczego nikt z Mesy nie wszedł.

Baala 21.05.2011 22:18

TRoche durne że mecz gdzie by mogło pograć paru młodych to PZPN organizuje jakieś konsultacje młodej repry przez co Nalepa nie może grać..

Mój skład:
-----------Jovanic
Cikos-Czekaj-Chavez-Burliga
-------------Wilk
---------Jirsak-Garguła
Brud--------------------Kirm
-------------Genkov

visa 21.05.2011 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1097602)
TRoche durne że mecz gdzie by mogło pograć paru młodych to PZPN organizuje jakieś konsultacje młodej repry przez co Nalepa nie może grać..

Mój skład:
-----------Jovanic
Cikos-Czekaj-Chavez-Burliga
-------------Wilk
---------Jirsak-Garguła
Brud--------------------Kirm
-------------Genkov

no i też bym to widział.
A około 75 za Czarka wchodzi Chrapek :)

Ale chodzi o to, że Maaskant chce pokazać, że zasłużyliśmy na mistrza.
My i tak to wiemy, więc nie wiem czemu by nie wystawić tych młodych.

Bo ja domyślam się jak będzie w przyszłym sezonie - pożegnamy teraz
Kowalskiego, Branco, Bouhkariego, Łobo , Riosa, nie wiadomo co z Chavezem ( cena wykupu ), również nie wiadomo co z Bogusiem czy Gułą, ich powrót do formy to wielka nie wiadoma. No i kogoś trzeba będzie na ich miejsce sprowadzić, wzmocnić się przed el. LM. Wiec załóżmy kupimy z 6 dobrych zawodników i.... jak myślicie, kto będzie na końcówki spotkań wchodzić z ławy ?

Łepek z Mesy, czy rezerwowy z obecnego składu ( załóżmy Jirsak ) , czy nowy nabytek kupiony podczas wakacji ?

W przyszłym sezonie mniejsza szansa będzie na występy młodziaków naszych. Więc teraz dajmy im szansę.
Jak dla mnie, to mecz z KSP moglibyśmy przerżnąć - na prawdę !
Mamy już tytuł, więc dajmy się cieszyć grą młodym Wiślakom.

KaRaSTSW 21.05.2011 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1097602)
TRoche durne że mecz gdzie by mogło pograć paru młodych to PZPN organizuje jakieś konsultacje młodej repry przez co Nalepa nie może grać..

Mój skład:
-----------Jovanic
Cikos-Czekaj-Chavez-Burliga
-------------Wilk
---------Jirsak-Garguła
Brud--------------------Kirm
-------------Genkov

Tomas chyba nie zagra bo dostał zółta kartke a to juz jego czwarta.

gianbuffon 22.05.2011 01:03

A wiecie co? Jak mają tak grać jak z Legią, to chciałbym, aby w dwóch ostatnich meczach zagrał maksymalnie rezerwowy skład. A podstawowi zawodnicy niech sobie pójdą na tydzień urlopu. Zwłaszcza ci, którzy jadą na kadrę.

----------------Jovanic----------------
Branco - Czekaj - Kowalski(Nalepa) - Burliga
-----------------Wilk-----------------
---------Sivakov - Garguła---------
----Rios----Żurawski---(jakiś młodzik)----

A na Polonię w drugiej połowie Boguski i Boukhari :) I Kurto za Jovanica

Sami 22.05.2011 21:53

Przed 29. kolejką...

Korona - Górnik
Pauzują: -
Zagrożeni: Lech (Korona); Bemben, Danch, Kwiek, Wodecki, Zahorski (Górnik);

Polonia - GKS
Pauzują: Brzyski (Polonia)
Zagrożeni: Andreu, Gołębiewski, Pietrasiak, Sadlok (Polonia); Baran, Cetnarski, Fonfara, Mysiak, Popek, Vinicius (GKS)

Zagłębie - Wisła
Pauzują: Jirsak, Paljić, Pareiko (Wisła)
Zagrożeni: Costa, Plizga (Zagłębie); Cikos, Kirm (Wisła)

Ruch - Śląsk
Pauzują: -
Zagrożeni: Bronowicki, Grzyb, Nykiel (Ruch); Celeban, Ćwielong, Fojut, Mila, Sobota, Socha (Śląsk)

Arka - Legia
Pauzują: Bruma (Arka); Wawrzyniak (Legia)
Zagrożeni: Bednarek, Bożok, Czoska, Bruma, Moretto, Noll, Płotka (Arka); Machnowskyj, Rybus (Legia);

Bytom - Lech
Pauzują: Telichowski (Bytom)
Zagrożeni: Chomiuk, Podstawek, Radzewicz (Bytom); Arboleda, Bosacki, Djurdević, Injac, Wilk (Lech)

Cracovia - Jagiellonia
Pauzują: Cionek (Jagiellonia)
Zagrożeni: Boljević, Dudzic, Mierzejewski, Ntibazonkiza, Szeliga (Cracovia); Kascelan, Lato, Norambuena (Jagiellonia);

Widzew - Lechia
Pauzują: Bieniuk (Widzew); Deleu (Lechia)
Zagrożeni: Sernas, Ukah, Szymanek (Widzew); Kożans, Traore, Wiśniewski (Lechia)

filemon 22.05.2011 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1097678)
----------------Jovanic----------------
Branco - Czekaj - Kowalski(Nalepa) - Burliga
-----------------Wilk-----------------
---------Sivakov - Garguła---------
----Rios----Żurawski---(jakiś młodzik)----

np. Daniel Brud? :)

martinius028 22.05.2011 22:09

Ciekawi mnie kto zastąpi Dragana na lewej obronie, ja bym postawił chyba na kogoś z młodej. Może Nalepa?

Karherop 22.05.2011 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1098269)
np. Daniel Brud? :)

w ME jest tylu skrzydłowych , napastników a ci chcą wstawić defensywnego pomocnika na skrzydło




Chrapek , Jeleń , Szewczyk , Czapa , Pawłowski , Uryga i paru innych . Niech Maaskant kogos wylosuje

filemon 22.05.2011 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1098273)
w ME jest tylu skrzydłowych , napastników a ci chcą wstawić defensywnego pomocnika na skrzydło

Myślałem że on jest ofensywny, mój błąd. However, Garguła może pójść na lewo a on do środka ;)

PhantomRanger 23.05.2011 15:21

Może na bramce postawić Kurto, a w obronie dwójkę młodych. Nie ma co ryzykować zdrowia Jaliensa. Meliksonowi także dać odpocząć i niech Garguła pokaże w nadchodzących dwóch meczach czy warto go jeszcze trzymać czy może lepiej gdzieś opchnąć.

Syn Kangura z 1984 23.05.2011 15:29

Powinny zagrać rezerwy i kropka. Niech podstawowa jedenastka odpocznie przed ostatnim meczem, który wypadałoby wygrać ;)

Proud 23.05.2011 15:33

Chodzicie na ME czasami?

Czekaj, Chrapek, może Brud powinni dostać szansę.

Reszta niestety odstaje dość wyraźnie.

WislaFan123 23.05.2011 20:54

Ludzie czy was ku** kompletnie powalilo? Jaki siwakov?! Gosc niech ucieka z Wisly jak najdalej, ma kompletnie w dupie, o ile na Lechi jakims cudem zachcialo mu sie biec i to trzeba przyznac zdobyl kapitalna bramke, ale w calkosztalcie ten gosc wogole sie nie przyklada i nie biega - a mecz z Legia to juz apogeum bylo

http://www.youtube.com/watch?v=-v58LPdV8wY

Kiedys w C+ analizowali gre Iwanskiego - dokladnie tak wygladal pressing siwakova a meczu z Legia. Sorry brak pressingu tylko bieganie truchtem jak zyd po pustym sklepie... Jesli wogole dac szanse zawodnikowi ktoremu sie konczy kontrakt to Rios, jak na tak malo meczow i tak prezentowal sie niezle.. Choc i tak za 1 mln USD u nas nie widze - choc uwazam zeby jakby go wziasc i wpozyczyc na pol roku do naszej ligi to by si gosc rozegral - mlody jest i przestawic sie jest ciezko, zwlaszcza jak sie szans nie ma... Ale i tak powinien dostac szanse Gargula - 2 pelne mecze, jesli nie pokaze niczego wielkiego, to przynajmniej cene sie podbije, a kto moze akurat zaskoczy...

Do tego chlopaki z MESY - jak nie teraz to kiedy maja dostac szanse - ale na swoich pozycjach a nie np Burliga na lewej obronie gdzie on najbardziej na prawa pomoc sie nadaje... do tego Nalepa, Czekaj i moze 2-3

licoo 23.05.2011 22:44

Bardzo bym chciał aby piłkarze przyłączyli się do protestu kibiców. W końcu ten mecz to sparing, bez kibiców, nawet możliwości w tv zobaczenia nie będzie. Jak nie cały mecz, to chociaż pierwsze kilka minut ( oczywiście w porozumieniu z zarządem obu klubów ) takie podawanie sobie nawzajem piłki przez 15 min:). Może to by zwróciło również uwagę innych niezorientowanych w temacie o co tak na prawdę chodzi.

Barti 24.05.2011 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1098731)
Bardzo bym chciał aby piłkarze przyłączyli się do protestu kibiców. W końcu ten mecz to sparing, bez kibiców, nawet możliwości w tv zobaczenia nie będzie. Jak nie cały mecz, to chociaż pierwsze kilka minut ( oczywiście w porozumieniu z zarządem obu klubów ) takie podawanie sobie nawzajem piłki przez 15 min:). Może to by zwróciło również uwagę innych niezorientowanych w temacie o co tak na prawdę chodzi.

Boże chroń naszych piłkarzy przed takimi doradcami. Siądź, spokojnie przeczytaj co napisałeś, i zastanów się jakie mogą być wyciągnięte konsekwencje za coś takiego, w stosunku do Wisły, przez komisję (L)igi czy jakiś tam inny organ. Piłkarzy już w to Waść nie wciągaj i to w takim momencie.

Elefant 24.05.2011 19:45

Widze, że nawet zimowe sparingi cieszyły się większym zainteresowanie P.T. publiczności.:-D

A niesłusznie, bo jutrzejszy mecz może pośrednio zadecydować o kształcie personalnym Wisły w przyszłym sezonie. Zobaczymy zmienioną Wisłę, cudów się nie spodziewam. Tak w nauce jak i w piłce eksperyment nawet zakończony negatywnym wynikiem jest bardzo cenny.

Davss875 25.05.2011 13:03

Skład na Zagłębie
 
:-D

Jovanić-
Cikos-Jaliens-Chavez-Burliga

Malecki- Wilk- Sobol- Kirm

Rios- Żuraw
Ławka: Kurto, Kowal, Siwakow, Nalepa, Chrapek, Melikson, Genkov

Arked 25.05.2011 15:28

Nie ma się co dziwić. Tego meczu prawie nikt nie obejrzy. Ani na stadionie, ani w telewizji.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl