![]() |
[27 kolejka] Wisła - Cracovia - MECZ O MISTRZOSTWO 2010/11 !! 15 maja, 14:45
Już w niedziele najważniejszy mecz sezonu z dwóch powodów - pierwszy to taki, że to derby, drugi - zwycięstwo da Wiśle mistrzostwo Polski 2010/2011. Gramy z przedostatnią drużyną w tabeli - Cracovią. Mecz oczywiście będzie ciężki, jednak mam nadzieje, że już w tym meczu będziemy świętować mistrza.
Pozostałe mecze 27 kol. : Kod:
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 13 maja, 20:00 |
Mielismy miec bardzo trudny terminarz a tutaj wychodzi na to, ze mamy nawet latwy. Trzeba z Cracovia wygrac i na Legie jechac z juz pewnym Mistrzostwem. Bedzie spokojnie do konca, beda mogli troche (moze) pograc zmiennicy. Jezeli zagramy tak jak w ostatnich spotkaniach to wygramy - bez dwoch zdan.
|
To w Niedzielę świętujemy podwójnie :) Mistrzostwo i spadek sąsiadki :D
|
Taka okazja aby zdobyć mistrza i stopić sąsiadów zdarza się chyba nie częściej niż raz na pokolenie. :))))))))))
|
To będzie ciężki mecz panowie , będzie pewnie kopanina tak jak ostanio u Zasrańców , ale to są derby tu trzeba wygrać ! i nie ma chuja we wsi.
Chciałbym zobaczyć minę Zasrańców po naszej wygranej haha Edit: Zasrańce poważnie wierzą w naszą przegraną. |
do naszego zwycięstwa dodam tak jeszcze wisienkę na tort czyli zwycięstwo Polonii Bytom co mocno skomplikuje im sytuację
|
Panowie, dajcie sobie na wstrzymanie. Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a Wy przypisujecie 3 punkty bez niczego. Najpierw na boisko trzeba wyjść i zagrać tam porządnie przez 90 minut. Mam nadzieję, że tak będzie, ale radzę ostudzić entuzjazm, a Mistrzostwo i ewentualna wygrana z Cracovią (w co mocno wierzę) przyjdzie z jeszcze większym smakiem.
Marzy mi się wynik 4-1 :) |
To jest krakowska sprawa. Tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta. W nastrojach i kolorycie Wielkiego Krakowa.
Tu chodzi o duże rzeczy panowie. Powtórzę to, co napisałem przed meczem z Poznaniem. Mają ich wgnieść w glebę, zniszczyć, zanihilować. To ostatnia niedziela... |
Mam nadzieję na bramkę Małego ze specjalną dedykacją i ze dwie Genkova.
|
... a mi się marzy pochód na Rynak jak za dawnych lat po wygranych derbach ...
|
Jak z parchami nie wygramy to mistrzostwo będzie miało dla mnie zupełnie inny smak. Oby Mały, Sobol czy Żuraw dokładnie wytłumaczyli naszym stranierim o co tutaj chodzi i cała drużyna wyjdzie z pianą na pyszczkach. Mam nadzieję że także my - kibice damy z siebie wszystko i po raz kolejny pokażemy kto jest lepszą częścią tego miasta. Tylko zwycięstwo!
|
aby wygrać mecz trzeba zagrać bardziej ofensywnie niż z Lechem.Cracovia najsłabszą ma obronę więc trzeba ich naciskać od 1 do 90 minuty.Według mnie powinniśmy zagrać dwoma ofensywnymi pomocnikami (Jirsak+Melikson) oraz jednym defensywnym (Wilk-który prezentuję się o niebo lepiej od Sobola) po bokach Małecki i Garguła (Kirm według mnie ostatnio nic nie gra) obrona i atak bez zmian.I powinno być dobrze aaa i najważniejsze nie stracić Gola szybko bo skończy się jak z Górnikiem.
|
PRZYPOMINAM !
Temat piłkarski - o muzyce i marzeniach rozmawiamy gdzie indziej ! |
Na mecz przyjeżdża rodzina Meliksona. Życzę jemu i standardowo Małeckiemu strzelenia zwycięskich bramek. Nic tak nie cieszy jak ich bezradność po strzelonym golu przez Małego. Tylko on może doprowadzić do zbiorowego samobójstwa po niewłaściwej stronie Błoń.
|
Wiem że wsadzę kij w mrowisko ale ... chciałbym by był remis ... Cracovia w ekstraklasie się przyda....
Wróg ! oczywiście ! wróg ! " ale swój, na własnej krwi wyhodowany" - jak mawiał Pawlak do Kargula a ponadto: będą 2 mecze dodatkowe w Krakowie .... będą DERBY, które zawsze będą bardziej atrakcyjne niż mecze z ŁKS-em czy, nie daj Boże, z Flotą Świnoujście .... Oczywiście mistrzostwo już mamy zapewnione teraz należy zacząć myśleć o pucharach. A więc, przy założeniu że nie musimy wygrać, w niedzielę dałbym pograć Burlidze, Gargule i Riosowi ..... Pytanko do szanownych kierowników: dlaczego zamknięto temat "Wisła-Lech" ? |
Pierwszy raz widzę takiego oszołoma. Derby to mecz, który PRZEDE WSZYSTKIM trzeba wygrać...
|
Cytat:
|
nie, nie, nie. Jak mają się utrzymać to sami. Za wszelką cenę wygrać, zniszczyć. A potem możemy sobie grać tymi co nie wiadomo co z nimi zrobić. W końcu 3 mecze to zawsze coś żeby rozwiać wątpliwości. Wolę żeby od meczu z Ległą zacząć krystalizować drużynę na puchary, co daje naprawdę sporo czasu na podjęcie decyzji transferowych. Ległą upokorzyliśmy w krakowie i w w-wie rok temu. Jak dla mnie możemy wystawić rezerwy.
|
Mecz z Cracovią obowiązkowo do wygrania. Podejrzewam remis Jagi z Legią, być może nawet eLka tam wygra, dlatego już taki pewny Mistrz będzie w niedzielę. Super scenariusz się nam ułożył, że możemy sobie na Derbach zapewnić Majstra a do tego jeszcze troszkę przeszkodzić Sąsiadce w utrzymaniu.
Nie mniej jednak Arka gra teraz z Koroną i pewnie polegnie, Bytom u siebie więc zakładać można że będą gryźć trawę. Zakładając że Wisła wygra z Cracovią a Korona z Arką, no i Bytom 3 pkt u siebie, wtedy Arka z Cracovią naprawdę się pogrążą, Bytomianie odskoczą. No i to jest moim zdaniem główny czynnik motywacyjny dla piłkarzy Pasów. Moim zdaniem wszystko zależeć będzie od przeciwników Cracovii. Szczególnie Jagii przed ostatnia kolejka i Bełchatów u siebie. Tam teoretycznie powinny być dwie przegrane Cracovii. Ale co tam, my się cieszmy swoim. Takie pytanie na wyrost - bo nie wierze w inny scenariusz niż zwycięstwo w derbach i zapewniony Mistrz Polski - czy marsz na Rynek będzie w niedzielę i również po meczu z Polonią, czy tylko po Polonii ? P.S. Też uważam że najlepiej dla sztabu szkoleniowego i dla klubu byłoby wygrać z Cracovią i ostatnie 3 mecze potraktować sparingowo. Powinni zagrać tacy piłkarze jak Kowalski, Branco, Żurawski, Rios, Garguła no i może już Boguski. Bez tego ostatniego, panowie których wymieniłem powinni udowodnić czy zasługują na zajmowane pozycję w Wiśle, czy trzeba się ich pozbyć a na ich miejsce dokooptować jakąś młodą krew. Jeśli kogoś zgubiłem to dodajcie. P.S 2 - jakby Boguś wrócił na derbach chociaż na parę minut choć to pewnie za wcześnie - trzeba go ciepło przywitać. Naprawdę fajny chłopak, tyle czasu walczy z tą kontuzją i widać że mu się chce, choćby przykład chęci bycia z drużyną jako animator zajęć na zgrupowaniach! Inny by siadł na tyłku w Krakowie stwierdził że tu ma lekarza i miałby głęboko w d.upie. Rafał wracaj do nas! ;) |
Cytat:
Ze swojej strony liczę na super akcje ofensywne naszych zawodników i 3 brameczki. Małecki, Genkov i Melikson. U Maor'a można zauważyć, że zawsze po słabszym meczu przychodzi taki, że ręce same składają się do oklasków, a dodatkowo zmotywuje go rodzina;) |
http://www.malopolskatv.pl/wisla-o-krok-od-mistrzostwa/ - W tym materiale Meliskona słów kilka o derbach, ciesze się, że chłopaki jeszcze czekają z euforią
|
Też jestem zdania że Cracovia w ekstraklasie się 'przyda'. Jest za tym sporo argumentów. Ale cóż... święta wojna to święta wojna. Nie ma dyskusji, nie ma odstępstwa, nie ma litości. Tylko wygrana, tylko dominacja. To przecież walka o prymat w Krakowie.
Jak spadać to z wysokiego konia. Z szacunku dla nich,jeśli mają spadać, to chciałbym aby spadek przypieczętował ich odwieczny rywal niż jakieś ogórki. To jest sport, wrócą do ekstraklasy za rok. Ot, życie. |
Mecz w niedzielę będzie ciężki do momentu strzelenia pierwszej bramki przez Wisłę. Potem już pójdzie. Zależy tez wiele od tego czy będzie doping, bo to wpływa na postawę zawodników. Zoabczymy co zadecydują.
Cracovia po wygranej z Bytomiem na pewno sie utrzyma, bo ma dwa mecze u siebie, które raczej wygra. W sumie sezon bez derbów byłby dziwny ;) Najważniejsze jest to, że to my od ponad 10 lat regularnie zdobywamy tytuł, a oni moga poszczycić się co najwyżej awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej, z której raz spadli, ale wiadomo czemu zostali. Poza tym, nawet jakby Polonia Bytom sie utrzymała kosztem Arki i Cracovi, to wywalą ją z ligi, bo nie spełnia wymogów licencyjnych. "KAŻDY TO POWIE- WISEŁKA RZĄDZI W KRAKOWIE!!!" |
Cytat:
|
Cytat:
Człowieku wez sie ogarnij!! Tacy ludzie jak ty zabijaja sport. Co wg ciebie maja zrobic nasi pilkarze? odpuscic mecz? zagrac na remis? Oszukac wlasnycj kibicow? Oni przyjezdzaj do nas i beda walczyc na 100%, my gramy u siebie i gramy na 100% i to wszystko. Taka jest istota tego sportu. Zero kalkulacji, zero kunktatorstwa, walka do upadlego. Nikt nikomu nie odpuszcza! Niech wygra lepszy!!! I wtedy dopiero zwycieswto smakuje najlepiej jak wiesz ze przeciwnik dal z siebie 100% a mimo tego przegral! To bedzie mecz o dominacje w tym miescie! Jak zasluza dobra gra to sie utrzymaja, a jak nie to spadna. Co mnie to obchodzi? Mamy odpuszczac komus, a kogos innego przycisnac? Nie! kazdego nalezy traktowac tak samo. NIE ODPUSZCZAC I WALCZYC NA 100%. |
Cytat:
|
Bardzo spodobała mi się wypowiedź Maora dotycząca derbów. Boję się, że ten mecz będzie wygladał w stylu: kto pierwszy złamie nogę Wiślakowi.
|
http://kiks.tv/2011/05/malecki-strac...zu-z-cracovia/ nie wiem czy to było czy nie... Mały o derbach
|
Liczy się tylko zwycięstwo i cel jest jeden wpakować tyle bramek ile się da, żeby odzyskać to co nam zabrali rok temu.
|
Cytat:
Co do meczu, to mamy ich zniszczyć, zmielić, rozszarpać i wykończyć 5:0. A potem niech się utrzymają, żeby w przyszłym roku znowu ich zniszczyć, zmielić, rozszarpać, wykończyć i upokorzyć! Derby to derby - bez derbów Ekstraklasa nie smakuje tak samo. Poza tym to dodatkowy topowy mecz i soczyste 30 tys na stadionie. Wolicie zamiast tego Polonie Bytom?! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl