Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [27 kolejka] Wisła - Cracovia - MECZ O MISTRZOSTWO 2010/11 !! 15 maja, 14:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8063)

tarantulaw2 11.05.2011 21:28

[27 kolejka] Wisła - Cracovia - MECZ O MISTRZOSTWO 2010/11 !! 15 maja, 14:45
 
Już w niedziele najważniejszy mecz sezonu z dwóch powodów - pierwszy to taki, że to derby, drugi - zwycięstwo da Wiśle mistrzostwo Polski 2010/2011. Gramy z przedostatnią drużyną w tabeli - Cracovią. Mecz oczywiście będzie ciężki, jednak mam nadzieje, że już w tym meczu będziemy świętować mistrza.

Pozostałe mecze 27 kol. :

Kod:

Jagiellonia Białystok        -        Legia Warszawa        13 maja, 20:00
Korona Kielce                        -        Arka Gdynia                14 maja, 14:45
Lechia Gdańsk                  -        Polonia Warszawa        14 maja, 18:15
Lech Poznań                        -        Ruch Chorzów        14 maja, 19:15
Polonia Bytom                    -        Górnik Zabrze                13 maja, 20:00
Śląsk Wrocław                        -        GKS Bełchatów        14 maja, 17:00
Widzew Łódź                        -        Zagłębie Lubin        15 maja, 17:15

Zapraszam do dyskusji.

mitmichael 11.05.2011 21:37

Mielismy miec bardzo trudny terminarz a tutaj wychodzi na to, ze mamy nawet latwy. Trzeba z Cracovia wygrac i na Legie jechac z juz pewnym Mistrzostwem. Bedzie spokojnie do konca, beda mogli troche (moze) pograc zmiennicy. Jezeli zagramy tak jak w ostatnich spotkaniach to wygramy - bez dwoch zdan.

brylant17 11.05.2011 21:50

To w Niedzielę świętujemy podwójnie :) Mistrzostwo i spadek sąsiadki :D

Kryniu 11.05.2011 21:54

Taka okazja aby zdobyć mistrza i stopić sąsiadów zdarza się chyba nie częściej niż raz na pokolenie. :))))))))))

Teqcontroller 11.05.2011 21:56

To będzie ciężki mecz panowie , będzie pewnie kopanina tak jak ostanio u Zasrańców , ale to są derby tu trzeba wygrać ! i nie ma chuja we wsi.

Chciałbym zobaczyć minę Zasrańców po naszej wygranej haha

Edit: Zasrańce poważnie wierzą w naszą przegraną.

Kryniu 11.05.2011 21:57

do naszego zwycięstwa dodam tak jeszcze wisienkę na tort czyli zwycięstwo Polonii Bytom co mocno skomplikuje im sytuację

Simao1 11.05.2011 22:08

Panowie, dajcie sobie na wstrzymanie. Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a Wy przypisujecie 3 punkty bez niczego. Najpierw na boisko trzeba wyjść i zagrać tam porządnie przez 90 minut. Mam nadzieję, że tak będzie, ale radzę ostudzić entuzjazm, a Mistrzostwo i ewentualna wygrana z Cracovią (w co mocno wierzę) przyjdzie z jeszcze większym smakiem.

Marzy mi się wynik 4-1 :)

murray 11.05.2011 22:19

To jest krakowska sprawa. Tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta. W nastrojach i kolorycie Wielkiego Krakowa.
Tu chodzi o duże rzeczy panowie.

Powtórzę to, co napisałem przed meczem z Poznaniem. Mają ich wgnieść w glebę, zniszczyć, zanihilować.
To ostatnia niedziela...

Vuko 11.05.2011 22:24

Mam nadzieję na bramkę Małego ze specjalną dedykacją i ze dwie Genkova.

Dorda 11.05.2011 23:54

... a mi się marzy pochód na Rynak jak za dawnych lat po wygranych derbach ...

Syn Kangura z 1984 11.05.2011 23:58

Jak z parchami nie wygramy to mistrzostwo będzie miało dla mnie zupełnie inny smak. Oby Mały, Sobol czy Żuraw dokładnie wytłumaczyli naszym stranierim o co tutaj chodzi i cała drużyna wyjdzie z pianą na pyszczkach. Mam nadzieję że także my - kibice damy z siebie wszystko i po raz kolejny pokażemy kto jest lepszą częścią tego miasta. Tylko zwycięstwo!

lordes 12.05.2011 00:00

aby wygrać mecz trzeba zagrać bardziej ofensywnie niż z Lechem.Cracovia najsłabszą ma obronę więc trzeba ich naciskać od 1 do 90 minuty.Według mnie powinniśmy zagrać dwoma ofensywnymi pomocnikami (Jirsak+Melikson) oraz jednym defensywnym (Wilk-który prezentuję się o niebo lepiej od Sobola) po bokach Małecki i Garguła (Kirm według mnie ostatnio nic nie gra) obrona i atak bez zmian.I powinno być dobrze aaa i najważniejsze nie stracić Gola szybko bo skończy się jak z Górnikiem.

TWSD Guard 12.05.2011 01:43

PRZYPOMINAM !
Temat piłkarski - o muzyce i marzeniach rozmawiamy gdzie indziej !

element 12.05.2011 02:00

Na mecz przyjeżdża rodzina Meliksona. Życzę jemu i standardowo Małeckiemu strzelenia zwycięskich bramek. Nic tak nie cieszy jak ich bezradność po strzelonym golu przez Małego. Tylko on może doprowadzić do zbiorowego samobójstwa po niewłaściwej stronie Błoń.

Grantar 12.05.2011 06:53

Wiem że wsadzę kij w mrowisko ale ... chciałbym by był remis ... Cracovia w ekstraklasie się przyda....

Wróg ! oczywiście ! wróg ! " ale swój, na własnej krwi wyhodowany" - jak mawiał Pawlak do Kargula

a ponadto: będą 2 mecze dodatkowe w Krakowie ....
będą DERBY, które zawsze będą bardziej atrakcyjne niż mecze z ŁKS-em czy, nie daj Boże, z Flotą Świnoujście ....

Oczywiście mistrzostwo już mamy zapewnione teraz należy zacząć myśleć o pucharach.

A więc, przy założeniu że nie musimy wygrać, w niedzielę dałbym pograć Burlidze, Gargule i Riosowi .....


Pytanko do szanownych kierowników: dlaczego zamknięto temat "Wisła-Lech" ?

Matijas 12.05.2011 07:31

Pierwszy raz widzę takiego oszołoma. Derby to mecz, który PRZEDE WSZYSTKIM trzeba wygrać...

Telus 12.05.2011 07:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1090410)
Wiem że wsadzę kij w mrowisko ale ... chciałbym by był remis ... Cracovia w ekstraklasie się przyda....

Wróg ! oczywiście ! wróg ! " ale swój, na własnej krwi wyhodowany" - jak mawiał Pawlak do Kargula

a ponadto: będą 2 mecze dodatkowe w Krakowie ....
będą DERBY, które zawsze będą bardziej atrakcyjne niż mecze z ŁKS-em czy, nie daj Boże, z Flotą Świnoujście ....

Oczywiście mistrzostwo już mamy zapewnione teraz należy zacząć myśleć o pucharach.

A więc, przy założeniu że nie musimy wygrać, w niedzielę dałbym pograć Burlidze, Gargule i Riosowi .....


Pytanko do szanownych kierowników: dlaczego zamknięto temat "Wisła-Lech" ?

Pasy mają na tyle korzystny układ spotkań, że porażka z nami jest wkalkulowana!

mee 12.05.2011 07:40

nie, nie, nie. Jak mają się utrzymać to sami. Za wszelką cenę wygrać, zniszczyć. A potem możemy sobie grać tymi co nie wiadomo co z nimi zrobić. W końcu 3 mecze to zawsze coś żeby rozwiać wątpliwości. Wolę żeby od meczu z Ległą zacząć krystalizować drużynę na puchary, co daje naprawdę sporo czasu na podjęcie decyzji transferowych. Ległą upokorzyliśmy w krakowie i w w-wie rok temu. Jak dla mnie możemy wystawić rezerwy.

BronekTS 12.05.2011 07:54

Mecz z Cracovią obowiązkowo do wygrania. Podejrzewam remis Jagi z Legią, być może nawet eLka tam wygra, dlatego już taki pewny Mistrz będzie w niedzielę. Super scenariusz się nam ułożył, że możemy sobie na Derbach zapewnić Majstra a do tego jeszcze troszkę przeszkodzić Sąsiadce w utrzymaniu.

Nie mniej jednak Arka gra teraz z Koroną i pewnie polegnie, Bytom u siebie więc zakładać można że będą gryźć trawę. Zakładając że Wisła wygra z Cracovią a Korona z Arką, no i Bytom 3 pkt u siebie, wtedy Arka z Cracovią naprawdę się pogrążą, Bytomianie odskoczą. No i to jest moim zdaniem główny czynnik motywacyjny dla piłkarzy Pasów.

Moim zdaniem wszystko zależeć będzie od przeciwników Cracovii. Szczególnie Jagii przed ostatnia kolejka i Bełchatów u siebie. Tam teoretycznie powinny być dwie przegrane Cracovii.

Ale co tam, my się cieszmy swoim.

Takie pytanie na wyrost - bo nie wierze w inny scenariusz niż zwycięstwo w derbach i zapewniony Mistrz Polski - czy marsz na Rynek będzie w niedzielę i również po meczu z Polonią, czy tylko po Polonii ?



P.S. Też uważam że najlepiej dla sztabu szkoleniowego i dla klubu byłoby wygrać z Cracovią i ostatnie 3 mecze potraktować sparingowo.

Powinni zagrać tacy piłkarze jak Kowalski, Branco, Żurawski, Rios, Garguła no i może już Boguski. Bez tego ostatniego, panowie których wymieniłem powinni udowodnić czy zasługują na zajmowane pozycję w Wiśle, czy trzeba się ich pozbyć a na ich miejsce dokooptować jakąś młodą krew. Jeśli kogoś zgubiłem to dodajcie.

P.S 2 - jakby Boguś wrócił na derbach chociaż na parę minut choć to pewnie za wcześnie - trzeba go ciepło przywitać. Naprawdę fajny chłopak, tyle czasu walczy z tą kontuzją i widać że mu się chce, choćby przykład chęci bycia z drużyną jako animator zajęć na zgrupowaniach! Inny by siadł na tyłku w Krakowie stwierdził że tu ma lekarza i miałby głęboko w d.upie. Rafał wracaj do nas! ;)

a_r_e_n_a 12.05.2011 07:55

Cytat:

Wiem że wsadzę kij w mrowisko ale ... chciałbym by był remis ... Cracovia w ekstraklasie się przyda....

Wróg ! oczywiście ! wróg ! " ale swój, na własnej krwi wyhodowany" - jak mawiał Pawlak do Kargula

a ponadto: będą 2 mecze dodatkowe w Krakowie ....
będą DERBY, które zawsze będą bardziej atrakcyjne niż mecze z ŁKS-em czy, nie daj Boże, z Flotą Świnoujście ....

Oczywiście mistrzostwo już mamy zapewnione teraz należy zacząć myśleć o pucharach.

A więc, przy założeniu że nie musimy wygrać, w niedzielę dałbym pograć Burlidze, Gargule i Riosowi .....
Ja pie%dole, te forum nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Szkoda, że nie daliśmy wygrać Lechowi, zawsze byłaby szansa, że się dobrze w pucharach zaprezentuje, a w końcu przydadzą nam się pkt. w przyszłym roku, kiedy znów wygramy ligę.

Ze swojej strony liczę na super akcje ofensywne naszych zawodników i 3 brameczki. Małecki, Genkov i Melikson. U Maor'a można zauważyć, że zawsze po słabszym meczu przychodzi taki, że ręce same składają się do oklasków, a dodatkowo zmotywuje go rodzina;)

alberto 12.05.2011 08:03

http://www.malopolskatv.pl/wisla-o-krok-od-mistrzostwa/ - W tym materiale Meliskona słów kilka o derbach, ciesze się, że chłopaki jeszcze czekają z euforią

Lukasz 12.05.2011 08:26

Też jestem zdania że Cracovia w ekstraklasie się 'przyda'. Jest za tym sporo argumentów. Ale cóż... święta wojna to święta wojna. Nie ma dyskusji, nie ma odstępstwa, nie ma litości. Tylko wygrana, tylko dominacja. To przecież walka o prymat w Krakowie.

Jak spadać to z wysokiego konia.
Z szacunku dla nich,jeśli mają spadać, to chciałbym aby spadek przypieczętował ich odwieczny rywal niż jakieś ogórki. To jest sport, wrócą do ekstraklasy za rok. Ot, życie.

michael 12.05.2011 08:40

Mecz w niedzielę będzie ciężki do momentu strzelenia pierwszej bramki przez Wisłę. Potem już pójdzie. Zależy tez wiele od tego czy będzie doping, bo to wpływa na postawę zawodników. Zoabczymy co zadecydują.
Cracovia po wygranej z Bytomiem na pewno sie utrzyma, bo ma dwa mecze u siebie, które raczej wygra. W sumie sezon bez derbów byłby dziwny ;)
Najważniejsze jest to, że to my od ponad 10 lat regularnie zdobywamy tytuł, a oni moga poszczycić się co najwyżej awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej, z której raz spadli, ale wiadomo czemu zostali.
Poza tym, nawet jakby Polonia Bytom sie utrzymała kosztem Arki i Cracovi, to wywalą ją z ligi, bo nie spełnia wymogów licencyjnych.
"KAŻDY TO POWIE- WISEŁKA RZĄDZI W KRAKOWIE!!!"

Charlie 12.05.2011 08:59

Cytat:

Powinni zagrać tacy piłkarze jak Kowalski, Branco, Żurawski, Rios, Garguła no i może już Boguski. Bez tego ostatniego, panowie których wymieniłem powinni udowodnić czy zasługują na zajmowane pozycję w Wiśle, czy trzeba się ich pozbyć a na ich miejsce dokooptować jakąś młodą krew. Jeśli kogoś zgubiłem to dodajcie.
Myśle, że poprzednie spotkania w wykonaniu tych panów dały już nam odpowiedź na pytanie, czy powinni zostać w Wiśle. Kowalski nigdy nie był piłkarzem na nasz klub, Branco z Górnikiem zagrał na poziomie 3 ligi, Żurawski to cień siebie sprzed wyjazdu za granicę, a Rios nie dość, że nie pasuje do taktyki to jeszcze jest drogi. Do tego dochodzi kontuzjowany całą rundę Boukhari, zapewne klub pozbędzie się też Łobo. A Guła i Boguski zostaną, bo mają kontrakty, a wątpliwe, by ktoś ich chciał.

coni 12.05.2011 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1090410)
Wiem że wsadzę kij w mrowisko ale ... chciałbym by był remis ... Cracovia w ekstraklasie się przyda....

Wróg ! oczywiście ! wróg ! " ale swój, na własnej krwi wyhodowany" - jak mawiał Pawlak do Kargula

a ponadto: będą 2 mecze dodatkowe w Krakowie ....
będą DERBY, które zawsze będą bardziej atrakcyjne niż mecze z ŁKS-em czy, nie daj Boże, z Flotą Świnoujście ....

Oczywiście mistrzostwo już mamy zapewnione teraz należy zacząć myśleć o pucharach.

A więc, przy założeniu że nie musimy wygrać, w niedzielę dałbym pograć Burlidze, Gargule i Riosowi .....


Pytanko do szanownych kierowników: dlaczego zamknięto temat "Wisła-Lech" ?


Człowieku wez sie ogarnij!! Tacy ludzie jak ty zabijaja sport.
Co wg ciebie maja zrobic nasi pilkarze? odpuscic mecz? zagrac na remis? Oszukac wlasnycj kibicow?

Oni przyjezdzaj do nas i beda walczyc na 100%, my gramy u siebie i gramy na 100% i to wszystko. Taka jest istota tego sportu. Zero kalkulacji, zero kunktatorstwa, walka do upadlego. Nikt nikomu nie odpuszcza! Niech wygra lepszy!!! I wtedy dopiero zwycieswto smakuje najlepiej jak wiesz ze przeciwnik dal z siebie 100% a mimo tego przegral!
To bedzie mecz o dominacje w tym miescie! Jak zasluza dobra gra to sie utrzymaja, a jak nie to spadna. Co mnie to obchodzi? Mamy odpuszczac komus, a kogos innego przycisnac?


Nie! kazdego nalezy traktowac tak samo. NIE ODPUSZCZAC I WALCZYC NA 100%.

_gilardino_ 12.05.2011 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michael (Post 1090459)
Poza tym, nawet jakby Polonia Bytom sie utrzymała kosztem Arki i Cracovi, to wywalą ją z ligi, bo nie spełnia wymogów licencyjnych.

Ile razy trzeba jeszcze napisać że 15 i 16 miejsce równe jest ze spadkiem? I nie ważne ile zespołów nie dostanie licencji, nawet jak cała siódemka odwoła się nieskutecznie od decyzji licencyjnej to Cracovia spadnie. A kto będzie grał w lidze to już inna sprawa.

xanti1906 12.05.2011 09:11

Bardzo spodobała mi się wypowiedź Maora dotycząca derbów. Boję się, że ten mecz będzie wygladał w stylu: kto pierwszy złamie nogę Wiślakowi.

mrawczu 12.05.2011 09:23

http://kiks.tv/2011/05/malecki-strac...zu-z-cracovia/ nie wiem czy to było czy nie... Mały o derbach

SĘDZIA ZGRED 12.05.2011 09:34

Liczy się tylko zwycięstwo i cel jest jeden wpakować tyle bramek ile się da, żeby odzyskać to co nam zabrali rok temu.

Oldpara 12.05.2011 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 1090482)
Ile razy trzeba jeszcze napisać że 15 i 16 miejsce równe jest ze spadkiem? I nie ważne ile zespołów nie dostanie licencji, nawet jak cała siódemka odwoła się nieskutecznie od decyzji licencyjnej to Cracovia spadnie. A kto będzie grał w lidze to już inna sprawa.

Ile razy trzeba jeszcze napisać że to co powyżej to bzdury. W temacie "Ekstraklasa 2010/2011" w Hyde Parku masz cytat z regulaminu.


Co do meczu, to mamy ich zniszczyć, zmielić, rozszarpać i wykończyć 5:0. A potem niech się utrzymają, żeby w przyszłym roku znowu ich zniszczyć, zmielić, rozszarpać, wykończyć i upokorzyć! Derby to derby - bez derbów Ekstraklasa nie smakuje tak samo. Poza tym to dodatkowy topowy mecz i soczyste 30 tys na stadionie. Wolicie zamiast tego Polonie Bytom?!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl