Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [3. Kolejka] Widzew Łódź - Wisła Kraków 21 sierpnia sobota godz. 16:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7545)

PhantomRanger 16.08.2010 11:44

[3. Kolejka] Widzew Łódź - Wisła Kraków 21 sierpnia sobota godz. 16:00
 
Mecz z Ruchem za nami. Niestety nie zakończył się tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Patrząc na postawę naszych skórokopaczy jakoś trudno mi wierzyć, że uda się im się wygrać na trudnym terenie w Łodzi. Oczywiście serce chce, ale rozum swoje wie. U nas gra w większości niestety, ale piłkarzy dla których gra w Wiśle to tylko miesięczny wyciąg na koncie osiągany jak najmniejszym wysiłkiem w meczu i na treningach. Dlatego, ale remis z Widzewem, którego piłkarze chcą coś osiągnąć brałbym w ciemno. Jedyny pozytyw sobotniego meczu jest taki, że być może jako parę stoperów zobaczymy Chavez-Cleber ewentualnie Chavez-Bunoza. Na ławke zamiast Pawełka dać Kurto. Zapraszam do dyskusji nad naszym nowy rywalem.

mitmichael 16.08.2010 11:55

Po takim meczu jak wczorajszy z Ruchem wynik remisowy w Łodzi bedzie sukcesem. Łodzianie w meczu z Lechem pokazali sie z bardzo dobrej strony i to samo beda chcieli zrobic w meczu z nami. Chavez widze juz wrocil wiec miejmy nadzieje bedzie w wyjsiowej 11-stce. Na pewno nie bedzie latwo ale w koncu nasi kopacze musza sie postarac. Zle sie dzieje ale gorzej chyba juz byc nie moze. Sklad bym wystawił taki:

Jovanic - Cikos, Chavez, Cleber, Diaz - Małecki, Sobolewski, Garguła, Paljic - Rios, Pa.Brozek

qchar90 16.08.2010 11:56

dziś Chavez był na treningu to chyba oznacza że już załatwił pozwolenie na pracę i w sobote wyjdzie na boisko zastepujac Kowalskiego

wolfy 16.08.2010 11:57

Nasze szanse: piłka nożna jest ogólnie nieprzewidywalna, a nasza liga już w szczególności.
Problemy: nie wiadomo kto poprowadzi drużynę, ale to i tak bez znaczenia, bo nie ma komu grać.

Remis biorę w ciemno, po ostatnich wyczynach Widzew na pewno nas się bał nie będzie.

Arturo Qr2nów 16.08.2010 11:57

Mam tylko nadzieję, że będzie to pierwszy mecz już nowego szkoleniowca. Przegrajmy, niech nas rozgromią - byleby nowy trener zaczął pracę. Jak przegrają, niech Basałaj, czy nawet Cupiał we własnej osobie zejdą do szatni i powiedzą, że prędzej wyjebią pół drużyny, niż tego trenera. Ostanie wyniki, a szczególnie gra optymizmem nie napawają, bo trudno by było inaczej. Wydaje się, że gorzej być nie może jednak w lidze do zajęcia jest 16 miejsc...
Skład? Chyba żaden nie gwarantuje dziś jakości. Myślę jednak, że najlepiej byłoby tak: Jovanic - Cikos, Chavez, Cleber, Brożek - Kirm, Wilk, Garguła, Paljic - Brożek, Rios.

jason wiślak 16.08.2010 11:58

Jak nie przyjdzie do tego czasu konkretny trener to kolejna porażka....wg mnie skład: Jovanić-Cikos,Chavez,Cleber,Diaz- Mały,Sobol,Garguła,Pietia- Pawcio, Rios......i ....a gramy....
Kowalskiego,Pawełka,Łobo i Boguskiego to nawet nie chce na tym boisku widzieć....
Przynajmniej remis przydałby się w Łodzi. Cięzki teren.

Wojtator 16.08.2010 12:01

Jak Kowalski dostanie szansę wejścia na boisko to Kulawik jest poje**any :-/ Typek truchta na meczu jak na rozgrzewce :evil:
Oczywiście jeśli Tomek dalej będzie trenerem, a w tym klubie wszystko jest możliwe...

arti 16.08.2010 12:05

A Singlar żyje jeszcze? Jeśli tak to może jego tym razem na prawą obronę. Kirm na prawą pomoc. Mały i Rios - jeden do ataku do klepy z Pawłem, a drugi na ofensywną pomoc. Garguła znów po kontuzji czyli ława.
Maksymalnie zabezpieczyć tyły, a może z przodu coś się uda.
No i trener potrzebny jak tlen.

OPTIMUS_(konto_usunięte) 16.08.2010 12:07

Jakikolwiek punkt będzie sukcesem , ale przy takiej grze jaką prezentują Łodzianie nie za bardzo mi się chce wierzyć że coś ugramy. To już robi się żenujące ja rozumiem gdyby oni zarabiali chu... klub nie dawał by im niezbędnych rzeczy na treningi , regularnej pensji czy innych rzeczy jakie mieli np. w ŁKS-ie przez parę sezonów to można ich zrozumieć że nie chce im sie biegać ale przy tym co mamy przy tym co oni mają powinni zapie... aż miło . A jak jest to każdy wie. Stawiam 2:1 dla Widzewa. Niech się gwiazdy biorą do roboty bo takiego gówna dawno nikt nie prezentował.

szprotson 16.08.2010 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtator (Post 962195)
Jak Kowalski dostanie szansę wejścia na boisko to Kulawik jest poje**any :-/ Typek truchta na meczu jak na rozgrzewce :evil:
Oczywiście jeśli Tomek dalej będzie trenerem, a w tym klubie wszystko jest możliwe...

to nie trucht, tylko jego sprint...

Forza 16.08.2010 12:10

A wg mnie nowy trener nie zdąży poukładać zespółu i w zasadzie skład ustali albo Kulawik albo Kaziu. Ja bym tam dał Żurawia na atak, albo nawet jeszcze lepszy eksperyment - Małeckiego z Riosem na atak ;-) A do składu Paljicia i Kirma



|-----------------Jovanic------------------------|
|--------------------------------------------------|----------------------
|Cikos - - Chavez -- Kleber - - PiBrożek-----|*Manolo Jimenez*|
|--------------------------------------------------|-----------------------
|Kirm - - Soblewski -- Garguła - - Palicj-----|
|--------------------------------------------------|
|--------- Małecki --------- Rios ---------------|

sandomingo 16.08.2010 12:11

Ewentualny nowy trener może być jakimś impulsem dla coniektórych piłkarzyków.
To jest jakaś szansa na sukces w tym meczu.
No i oczywiście ulubione powiedzenie wszystkich kopaczy i treneiros "to tylko piłka" czyli może się zdarzyć że fartem wygramy.
Ale realnie patrząc to szanse niewielkie...
Ale przyszły czasy...

Arturo Qr2nów 16.08.2010 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 962202)
A Singlar żyje jeszcze? Jeśli tak to może jego tym razem na prawą obronę. Kirm na prawą pomoc. Mały i Rios - jeden do ataku do klepy z Pawłem, a drugi na ofensywną pomoc. Garguła znów po kontuzji czyli ława.
Maksymalnie zabezpieczyć tyły, a może z przodu coś się uda.
No i trener potrzebny jak tlen.

Singlar właśnie wrócił do treningów, ale tylko indywidualnych. Zatem jego gra odpada, no chyba, że wejście na 10-15 min. Co do Małego lub Riosa jako ofensywnego pomocnika, to nie widzę tego. Wczoraj mieliśmy namiastkę dziwnej taktyki.

PhantomRanger 16.08.2010 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 962202)
A Singlar żyje jeszcze? Jeśli tak to może jego tym razem na prawą obronę. Kirm na prawą pomoc. Mały i Rios - jeden do ataku do klepy z Pawłem, a drugi na ofensywną pomoc. Garguła znów po kontuzji czyli ława.
Maksymalnie zabezpieczyć tyły, a może z przodu coś się uda.
No i trener potrzebny jak tlen.

Jakiś tydzień temu czy półtora było info, że znowu kontuzjowany. Według mnie zamiast Sobolewskiego powinien zagrać Wilk. Nie można go na boisku trzymać za zasługi z przeszłości. Od kapitana powinno się więcej zaangażowania wymagać. W pucharach przeciwko Karabachowi zagrał bardzo słabo, przeciwko Arce tak sobie, a teraz znowu słabo więc niech Wilk się wykaże.

arti 16.08.2010 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 962213)
Singlar właśnie wrócił do treningów, ale tylko indywidualnych. Zatem jego gra odpada, no chyba, że wejście na 10-15 min. Co do Małego lub Riosa jako ofensywnego pomocnika, to nie widzę tego. Wczoraj mieliśmy namiastkę dziwnej taktyki.

Dzięki za info. Czyli jesteśmy skazani na Cikosa. Niech nas Allach ma w opiece.

szprotson 16.08.2010 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 962229)
Dzięki za info. Czyli jesteśmy skazani na Cikosa. Niech nas Allach ma w opiece.

A co ty muzułmanin?

Kiedyś byliśmy też skazani na Zieńczuka, Głowackiego który nic nie grał, Tomka Kłosa i innych.
Ogarnijcie sie do ch**a.
Widzieliscie na MŚ na przykładzie rep.Francji jaki mieli klimat w druzynie i jak grali. Jak 11 chłopków nie stworzy kolektywu to mimo iz gwiazdek na mase, gry nie ma.

Kula zwalił wszystko na Cikosa, to wy jedziecie z nim, a nikt nie widzi że Kowalski na 100 metrów ma czas 30 sekund, do tego wykonanie obrotu wokół własnej osi trwa sekund 5.

buczo1985 16.08.2010 12:35

Oby Chavez mógł zagrać, bo inaczej będzie bida, a i to nie daje gwarancji, że w pierwszym meczu od razu łyknie specyfikę naszej wspaniałej ligi.

jurukuru 16.08.2010 12:38

Ja bym chciał od początku w składzie zobaczyć Singlara na prawej obronie, Chaveza z Cleberem na środku.

Filippo123321 16.08.2010 13:05

Broncie Cikosa - ja caly czas mam w pamieci slowa forumowych bozkow 'mlody baszczu'.

Ten 'mlody baszczu' podal wczoraj dwa razy bez zadnego pressingu wprost pod nogi przeciwnikow, oczywiscie pod wlasnym polem karnym.

Co do meczu - spodziewam sie niestety oklepu, Widzew jest w dobrej formie, zwlaszcza Sernas.

SĘDZIA ZGRED 16.08.2010 13:21

W tym momencie nawet nowy trener nie pomoże. Za nim nowy szkoleniowiec wprowadzi nowe metody i taktyke dostosuje do potencjalu naszych kopaczy troche czasu minie. Jedyna nadzieja że wraz z przyjściem nowego szkoleniowca przyjdzie też nowy duch drużyny i każdy będzie chciał się pokazać i będzie ciężej trenować. Tak więc w meczu z Widzewem nie ma się co spodziewać rewelacji bo chłopaki nie nadrobią zaległości które zgubili przez pare lat ...będzie porażka, no chyba że wzniosą się na wyżyny i będzie remis....

PhantomRanger 16.08.2010 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SĘDZIA ZGRED (Post 962271)
W tym momencie nawet nowy trener nie pomoże. Za nim nowy szkoleniowiec wprowadzi nowe metody i taktyke dostosuje do potencjalu naszych kopaczy troche czasu minie. Jedyna nadzieja że wraz z przyjściem nowego szkoleniowca przyjdzie też nowy duch drużyny i każdy będzie chciał się pokazać i będzie ciężej trenować. Tak więc w meczu z Widzewem nie ma się co spodziewać rewelacji bo chłopaki nie nadrobią zaległości które zgubili przez pare lat ...będzie porażka, no chyba że wzniosą się na wyżyny i będzie remis....


Prędzej świnie zaczną latać:lol:. Dopóki nie przyjdzie Cupiał i nie powie czegoś w stylu: " Słuchać bando nierobów, prędzej wymienię połowę składu z zawodników nazywających siebie profesjonalistami choć tymczasem są gorsi od amatorów, bo ci chociaż mają jakąś ambicje. Nowy trener dostaje 3 lata na zbudowanie drużyny, a do zimy wybierze z pośród waszej gromadki najbardziej wartościowych. Resztę zaś pożegnamy bez żalu. " Nic na lepsze się nie zmieni.

Markus 16.08.2010 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SĘDZIA ZGRED (Post 962271)
W tym momencie nawet nowy trener nie pomoże. Za nim nowy szkoleniowiec wprowadzi nowe metody i taktyke dostosuje do potencjalu naszych kopaczy troche czasu minie. Jedyna nadzieja że wraz z przyjściem nowego szkoleniowca przyjdzie też nowy duch drużyny i każdy będzie chciał się pokazać i będzie ciężej trenować. Tak więc w meczu z Widzewem nie ma się co spodziewać rewelacji bo chłopaki nie nadrobią zaległości które zgubili przez pare lat ...będzie porażka, no chyba że wzniosą się na wyżyny i będzie remis....

Oczywiście że pomoże - pokaże przynajmniej piłkarzom, co mają grać, ustawi ich na boisku. Nie będzie też forował słabiutkich ulubieńców z ME kosztem lepszych zawodników. Trener, który zostawia w domu Gargułę, a bierze do składu Rado, czym już na wstępie przegrywa batalię o środek pola nawet tylko z Ruchem, dyskwalifikuje się.

tofik 16.08.2010 13:58

Jeśli będzie grał Chavez, to powinnismy zagrać dwoma DP, jeśli znowu Kowalski, trzema.
W każdym razie:
Jovanic - Singlar*, Chavez, Cleber, Piotr Brożek* - Wilk, Sobolewski - Paljić, Rios, Kirm - Małecki
Cikos niech się nauczy kryć, a Piotr Brożek w pierwszym składzie, bo Diaz nie umie kryć.
I powinien wejść Garguła.

bonawentura 16.08.2010 14:03

Diaz powinien grać w środku pomocy, bo tam się chyba najbardziej nadaje. Z Cikosem się zgadzam - zresztą zobaczymy jak Wisła będzie funkcjonować pod okiem nowego trenera, bo myślę, że w tym meczu już nowy trener będzie.

funkykoval 16.08.2010 14:08

Skład (zgodnie z kadrą zespołu) na mecz moim zdaniem powinien wyglądać tak:

Jovanić - Singlar, Cleber, Chavez, Bunoza - Kirm, Wilk, Garguła, Diaz - Rios, Małecki.

Skoro niektórym grać się nie chce - to nikt ich do tego zmuszać nie będzie.

Jednak jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi będzie on wyglądał następująco:

Pawełek - Cikos, Cleber, Kowalski, Diaz - Małecki, Sobolewski, Rado, Piotr Brożek - Rios, Żurawski

Dlaczemu??? A no dlatemu:
Singlar - nie możę bo dopiero po kontuzji
Chavez - nie ma pozwolenia na pracę
Bunoza - na lewej obronie może nie dać rady bo jest lewnonożnym stoperem, a poza tym Diaz jest tam pewniejszy
Kirm - to, że gra w reprentacji nic nie znaczy - prochu nie wymyśli
Garguła - patrz Singlar
Małecki - lepszy na skrzydle - te zajebiste centry a nie z przodu do spółki z Riosem
Diaz - niezawodny lewy obrońca - na defensywnym pomocniku jest niebezpieczny (dla mnie na odwrót)
Rado - Tomek musi wstawić młodego - by dać mu szansę, jeżeli będzie nowy trener - wstawi go bo 2 mecze w lidze zaczynał w I skąłdzie znaczy że dobry jest ;-)

bonawentura 16.08.2010 14:09

Ej, ale czy ja miałem zwidy, czy przypadkiem Chavez nie dostał ostatnio tego pozwolenia na pracę?

arti 16.08.2010 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 962231)
A co ty muzułmanin?
Kiedyś byliśmy też skazani na Zieńczuka, Głowackiego który nic nie grał, Tomka Kłosa i innych.
Ogarnijcie sie do ch**a.
Widzieliscie na MŚ na przykładzie rep.Francji jaki mieli klimat w druzynie i jak grali. Jak 11 chłopków nie stworzy kolektywu to mimo iz gwiazdek na mase, gry nie ma.
Kula zwalił wszystko na Cikosa, to wy jedziecie z nim, a nikt nie widzi że Kowalski na 100 metrów ma czas 30 sekund, do tego wykonanie obrotu wokół własnej osi trwa sekund 5.

A co to za różnica?
Lepiej mieć pole manewru=możliwość wpuszczenia zmiennika za słabo grającego piłkarza niż go nie mieć, nieprawdaż? Szkoda, że nie ma nawet szansy spróbować kogoś innego za EC.
Co do Kowalskiego to jak zagrał parę razy w Wisle przed wyp. do Piasta pisałem, że to nie będzie piłkarz na mistrzowską Wisłę bo nie ma budowy fizycznej na bycie zwrotnym i szybkim piłkarzem. Gość ewidentnie jest fizycznie mocny - możeby miał szanse na większe sukcesy np. w rzucie oszczepem itp. choć tam też potrzeba nie tylko siły.
W celu poprawy gibkości, koordynacji i szybkości polecam MK niektóre sztuki walki choć oczywiście Marcelo po nich nie zostanie.

PhantomRanger 16.08.2010 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 962320)
Ej, ale czy ja miałem zwidy, czy przypadkiem Chavez nie dostał ostatnio tego pozwolenia na pracę?

Taka procedura trwa przeważnie 10 dni. Skoro kontrakt podpisał 9 a załatwiał wszystko 12 to być może we środę lub we czwartek je dostanie :) Patrząc jednak na nasz stan posiadania można by zagrać systemem 3-5-2 z opcją przejścia na 3-4-3. kto wie może na naszą ligę to by wypaliło


===================================Jovanić======== =======

==========================Bunoza===== Chavez===== Cleber=======

==================================Sobolewski====== ========

=================Małecki =======Wilki ==========Paljić======== Kirm=====

==========================Rios ==================Paweł Brożek==========

Na zmianę np: Rado, Garguła i ewentualnie Boguski [ostatnia szansa jeśli ją zmarnuje to do ME]
Do ME: Łobodziński

tormenthor 16.08.2010 14:39

Jovanic

Cikos, Chavez, Cleber, Brożek

Kirm, Sobol, Diaz

Rios, Żurawski, Małecki

Obronę mamy dramatyczną, więc trzeba zabezpieczyć środek na maxa. Pięknej piłki i tak nie ogramy, więc ofensywny pomocnik może wejść na podmęczonego rywala. Należy nastawić się na rąbankę taką jak za czasów Dana, a do tego potrzebny jest środek pola, który będzie potrafił walczyć na maxa. Kirm i Diaz mogą dobrze asekurować Cikosa i Brożka, gdy ci będą się podłączali do akcji ofensywnych.

Markus 16.08.2010 14:46

Na chwilę obecna, naszym jedynym zawodnikiem mogącym robić różnicę w drugiej linii jest Garguła. Dlatego nie powinno go zabraknąć w składzie na Widzew.

Kirm z kolei na skrzydle w Wiśle zupełnie się nie sprawdza. Istnieją jednak mocne podstawy do przekonania, że znacznie lepiej wypadałby na środku, jako defensywny pomocnik. Nie tylko dlatego, że potrafi robić na boisku wiele kilometrów.

Czas też odstawić Sobolewskiego, który obecnie jak pokazuje ma siły jedynie na 30 minut biegania.

Dlatego ja widziałbym to tak:

Jovanić - Singlar, Chavez, Cleber, Piotr Brożek - Kirm, Diaz - Małecki, Garguła, Rios - Paweł Brożek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl