![]() |
[3. Kolejka] Widzew Łódź - Wisła Kraków 21 sierpnia sobota godz. 16:00
Mecz z Ruchem za nami. Niestety nie zakończył się tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Patrząc na postawę naszych skórokopaczy jakoś trudno mi wierzyć, że uda się im się wygrać na trudnym terenie w Łodzi. Oczywiście serce chce, ale rozum swoje wie. U nas gra w większości niestety, ale piłkarzy dla których gra w Wiśle to tylko miesięczny wyciąg na koncie osiągany jak najmniejszym wysiłkiem w meczu i na treningach. Dlatego, ale remis z Widzewem, którego piłkarze chcą coś osiągnąć brałbym w ciemno. Jedyny pozytyw sobotniego meczu jest taki, że być może jako parę stoperów zobaczymy Chavez-Cleber ewentualnie Chavez-Bunoza. Na ławke zamiast Pawełka dać Kurto. Zapraszam do dyskusji nad naszym nowy rywalem.
|
Po takim meczu jak wczorajszy z Ruchem wynik remisowy w Łodzi bedzie sukcesem. Łodzianie w meczu z Lechem pokazali sie z bardzo dobrej strony i to samo beda chcieli zrobic w meczu z nami. Chavez widze juz wrocil wiec miejmy nadzieje bedzie w wyjsiowej 11-stce. Na pewno nie bedzie latwo ale w koncu nasi kopacze musza sie postarac. Zle sie dzieje ale gorzej chyba juz byc nie moze. Sklad bym wystawił taki:
Jovanic - Cikos, Chavez, Cleber, Diaz - Małecki, Sobolewski, Garguła, Paljic - Rios, Pa.Brozek |
dziś Chavez był na treningu to chyba oznacza że już załatwił pozwolenie na pracę i w sobote wyjdzie na boisko zastepujac Kowalskiego
|
Nasze szanse: piłka nożna jest ogólnie nieprzewidywalna, a nasza liga już w szczególności.
Problemy: nie wiadomo kto poprowadzi drużynę, ale to i tak bez znaczenia, bo nie ma komu grać. Remis biorę w ciemno, po ostatnich wyczynach Widzew na pewno nas się bał nie będzie. |
Mam tylko nadzieję, że będzie to pierwszy mecz już nowego szkoleniowca. Przegrajmy, niech nas rozgromią - byleby nowy trener zaczął pracę. Jak przegrają, niech Basałaj, czy nawet Cupiał we własnej osobie zejdą do szatni i powiedzą, że prędzej wyjebią pół drużyny, niż tego trenera. Ostanie wyniki, a szczególnie gra optymizmem nie napawają, bo trudno by było inaczej. Wydaje się, że gorzej być nie może jednak w lidze do zajęcia jest 16 miejsc...
Skład? Chyba żaden nie gwarantuje dziś jakości. Myślę jednak, że najlepiej byłoby tak: Jovanic - Cikos, Chavez, Cleber, Brożek - Kirm, Wilk, Garguła, Paljic - Brożek, Rios. |
Jak nie przyjdzie do tego czasu konkretny trener to kolejna porażka....wg mnie skład: Jovanić-Cikos,Chavez,Cleber,Diaz- Mały,Sobol,Garguła,Pietia- Pawcio, Rios......i ....a gramy....
Kowalskiego,Pawełka,Łobo i Boguskiego to nawet nie chce na tym boisku widzieć.... Przynajmniej remis przydałby się w Łodzi. Cięzki teren. |
Jak Kowalski dostanie szansę wejścia na boisko to Kulawik jest poje**any :-/ Typek truchta na meczu jak na rozgrzewce :evil:
Oczywiście jeśli Tomek dalej będzie trenerem, a w tym klubie wszystko jest możliwe... |
A Singlar żyje jeszcze? Jeśli tak to może jego tym razem na prawą obronę. Kirm na prawą pomoc. Mały i Rios - jeden do ataku do klepy z Pawłem, a drugi na ofensywną pomoc. Garguła znów po kontuzji czyli ława.
Maksymalnie zabezpieczyć tyły, a może z przodu coś się uda. No i trener potrzebny jak tlen. |
Jakikolwiek punkt będzie sukcesem , ale przy takiej grze jaką prezentują Łodzianie nie za bardzo mi się chce wierzyć że coś ugramy. To już robi się żenujące ja rozumiem gdyby oni zarabiali chu... klub nie dawał by im niezbędnych rzeczy na treningi , regularnej pensji czy innych rzeczy jakie mieli np. w ŁKS-ie przez parę sezonów to można ich zrozumieć że nie chce im sie biegać ale przy tym co mamy przy tym co oni mają powinni zapie... aż miło . A jak jest to każdy wie. Stawiam 2:1 dla Widzewa. Niech się gwiazdy biorą do roboty bo takiego gówna dawno nikt nie prezentował.
|
Cytat:
|
A wg mnie nowy trener nie zdąży poukładać zespółu i w zasadzie skład ustali albo Kulawik albo Kaziu. Ja bym tam dał Żurawia na atak, albo nawet jeszcze lepszy eksperyment - Małeckiego z Riosem na atak ;-) A do składu Paljicia i Kirma
|-----------------Jovanic------------------------| |--------------------------------------------------|---------------------- |Cikos - - Chavez -- Kleber - - PiBrożek-----|*Manolo Jimenez*| |--------------------------------------------------|----------------------- |Kirm - - Soblewski -- Garguła - - Palicj-----| |--------------------------------------------------| |--------- Małecki --------- Rios ---------------| |
Ewentualny nowy trener może być jakimś impulsem dla coniektórych piłkarzyków.
To jest jakaś szansa na sukces w tym meczu. No i oczywiście ulubione powiedzenie wszystkich kopaczy i treneiros "to tylko piłka" czyli może się zdarzyć że fartem wygramy. Ale realnie patrząc to szanse niewielkie... Ale przyszły czasy... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Kiedyś byliśmy też skazani na Zieńczuka, Głowackiego który nic nie grał, Tomka Kłosa i innych. Ogarnijcie sie do ch**a. Widzieliscie na MŚ na przykładzie rep.Francji jaki mieli klimat w druzynie i jak grali. Jak 11 chłopków nie stworzy kolektywu to mimo iz gwiazdek na mase, gry nie ma. Kula zwalił wszystko na Cikosa, to wy jedziecie z nim, a nikt nie widzi że Kowalski na 100 metrów ma czas 30 sekund, do tego wykonanie obrotu wokół własnej osi trwa sekund 5. |
Oby Chavez mógł zagrać, bo inaczej będzie bida, a i to nie daje gwarancji, że w pierwszym meczu od razu łyknie specyfikę naszej wspaniałej ligi.
|
Ja bym chciał od początku w składzie zobaczyć Singlara na prawej obronie, Chaveza z Cleberem na środku.
|
Broncie Cikosa - ja caly czas mam w pamieci slowa forumowych bozkow 'mlody baszczu'.
Ten 'mlody baszczu' podal wczoraj dwa razy bez zadnego pressingu wprost pod nogi przeciwnikow, oczywiscie pod wlasnym polem karnym. Co do meczu - spodziewam sie niestety oklepu, Widzew jest w dobrej formie, zwlaszcza Sernas. |
W tym momencie nawet nowy trener nie pomoże. Za nim nowy szkoleniowiec wprowadzi nowe metody i taktyke dostosuje do potencjalu naszych kopaczy troche czasu minie. Jedyna nadzieja że wraz z przyjściem nowego szkoleniowca przyjdzie też nowy duch drużyny i każdy będzie chciał się pokazać i będzie ciężej trenować. Tak więc w meczu z Widzewem nie ma się co spodziewać rewelacji bo chłopaki nie nadrobią zaległości które zgubili przez pare lat ...będzie porażka, no chyba że wzniosą się na wyżyny i będzie remis....
|
Cytat:
Prędzej świnie zaczną latać:lol:. Dopóki nie przyjdzie Cupiał i nie powie czegoś w stylu: " Słuchać bando nierobów, prędzej wymienię połowę składu z zawodników nazywających siebie profesjonalistami choć tymczasem są gorsi od amatorów, bo ci chociaż mają jakąś ambicje. Nowy trener dostaje 3 lata na zbudowanie drużyny, a do zimy wybierze z pośród waszej gromadki najbardziej wartościowych. Resztę zaś pożegnamy bez żalu. " Nic na lepsze się nie zmieni. |
Cytat:
|
Jeśli będzie grał Chavez, to powinnismy zagrać dwoma DP, jeśli znowu Kowalski, trzema.
W każdym razie: Jovanic - Singlar*, Chavez, Cleber, Piotr Brożek* - Wilk, Sobolewski - Paljić, Rios, Kirm - Małecki Cikos niech się nauczy kryć, a Piotr Brożek w pierwszym składzie, bo Diaz nie umie kryć. I powinien wejść Garguła. |
Diaz powinien grać w środku pomocy, bo tam się chyba najbardziej nadaje. Z Cikosem się zgadzam - zresztą zobaczymy jak Wisła będzie funkcjonować pod okiem nowego trenera, bo myślę, że w tym meczu już nowy trener będzie.
|
Skład (zgodnie z kadrą zespołu) na mecz moim zdaniem powinien wyglądać tak:
Jovanić - Singlar, Cleber, Chavez, Bunoza - Kirm, Wilk, Garguła, Diaz - Rios, Małecki. Skoro niektórym grać się nie chce - to nikt ich do tego zmuszać nie będzie. Jednak jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi będzie on wyglądał następująco: Pawełek - Cikos, Cleber, Kowalski, Diaz - Małecki, Sobolewski, Rado, Piotr Brożek - Rios, Żurawski Dlaczemu??? A no dlatemu: Singlar - nie możę bo dopiero po kontuzji Chavez - nie ma pozwolenia na pracę Bunoza - na lewej obronie może nie dać rady bo jest lewnonożnym stoperem, a poza tym Diaz jest tam pewniejszy Kirm - to, że gra w reprentacji nic nie znaczy - prochu nie wymyśli Garguła - patrz Singlar Małecki - lepszy na skrzydle - te zajebiste centry a nie z przodu do spółki z Riosem Diaz - niezawodny lewy obrońca - na defensywnym pomocniku jest niebezpieczny (dla mnie na odwrót) Rado - Tomek musi wstawić młodego - by dać mu szansę, jeżeli będzie nowy trener - wstawi go bo 2 mecze w lidze zaczynał w I skąłdzie znaczy że dobry jest ;-) |
Ej, ale czy ja miałem zwidy, czy przypadkiem Chavez nie dostał ostatnio tego pozwolenia na pracę?
|
Cytat:
Lepiej mieć pole manewru=możliwość wpuszczenia zmiennika za słabo grającego piłkarza niż go nie mieć, nieprawdaż? Szkoda, że nie ma nawet szansy spróbować kogoś innego za EC. Co do Kowalskiego to jak zagrał parę razy w Wisle przed wyp. do Piasta pisałem, że to nie będzie piłkarz na mistrzowską Wisłę bo nie ma budowy fizycznej na bycie zwrotnym i szybkim piłkarzem. Gość ewidentnie jest fizycznie mocny - możeby miał szanse na większe sukcesy np. w rzucie oszczepem itp. choć tam też potrzeba nie tylko siły. W celu poprawy gibkości, koordynacji i szybkości polecam MK niektóre sztuki walki choć oczywiście Marcelo po nich nie zostanie. |
Cytat:
===================================Jovanić======== ======= ==========================Bunoza===== Chavez===== Cleber======= ==================================Sobolewski====== ======== =================Małecki =======Wilki ==========Paljić======== Kirm===== ==========================Rios ==================Paweł Brożek========== Na zmianę np: Rado, Garguła i ewentualnie Boguski [ostatnia szansa jeśli ją zmarnuje to do ME] Do ME: Łobodziński |
Jovanic
Cikos, Chavez, Cleber, Brożek Kirm, Sobol, Diaz Rios, Żurawski, Małecki Obronę mamy dramatyczną, więc trzeba zabezpieczyć środek na maxa. Pięknej piłki i tak nie ogramy, więc ofensywny pomocnik może wejść na podmęczonego rywala. Należy nastawić się na rąbankę taką jak za czasów Dana, a do tego potrzebny jest środek pola, który będzie potrafił walczyć na maxa. Kirm i Diaz mogą dobrze asekurować Cikosa i Brożka, gdy ci będą się podłączali do akcji ofensywnych. |
Na chwilę obecna, naszym jedynym zawodnikiem mogącym robić różnicę w drugiej linii jest Garguła. Dlatego nie powinno go zabraknąć w składzie na Widzew.
Kirm z kolei na skrzydle w Wiśle zupełnie się nie sprawdza. Istnieją jednak mocne podstawy do przekonania, że znacznie lepiej wypadałby na środku, jako defensywny pomocnik. Nie tylko dlatego, że potrafi robić na boisku wiele kilometrów. Czas też odstawić Sobolewskiego, który obecnie jak pokazuje ma siły jedynie na 30 minut biegania. Dlatego ja widziałbym to tak: Jovanić - Singlar, Chavez, Cleber, Piotr Brożek - Kirm, Diaz - Małecki, Garguła, Rios - Paweł Brożek. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl