![]() |
[26. kolejka] PIAST Gliwice - WISŁA Kraków, wtorek 27.04.2010 18:45
24 października w Sosnowcu Wisła wygrała 2:1.
Historia ligowych spotkań w Gliwicach nie jest zbyt bogata. Rok temu był remis 1:1 (wyrównującego gola w 73. minucie strzelił Małecki). Drużyna pod wodzą Kasperczaka jeszcze nie przegrała, w pięciu meczach zdobyła 13 punktów. Aktualna tabela i forma: Kod:
1. Wisła 25 54 33331 |
Nie wyobrażam sobie innego rezultatu niż zwycięstwo Wisły. Po pierwsze dlatego, że z takimi drużynami TRZEBA wygrywać z marszu, po drugie pozostałe 3 drużyny z czołówki są faworytami swoich meczów i powinny je wygrać.Aczkolwiek coś czuję, że Lechia może sprawić niespodziankę :) No i po trzecie - na tym etapie NIE MOŻNA pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów.
|
3 pkt innego scenariuszu nie widzę! Piast zagra bez Nalepy co powinno być naszym atutem zagrać tak jak dzisiaj z Lechem to będzie 0:3 Do składu wraca Głowa i zapewne Issa Ba.
|
Ja mysle ze to powinien byc latwiejszy mecz niz rok temu. Cos mi sie wydaje ze wtedy Piast byl w wyzszej formie. Ale moze byc roznie. Gray teraz co kilka dni, mozemy nie wytrzymac tempa w ktoryms z meczow. Ja bym z tego powodu dał szanse Kirmowi od poczatku meczu i chociazby Hristovowi, niech sie chlopak pokaze bo szczerze mowiac ani Brozio ani Bogus nie wnosza nic specjalnego do ataku... ok rozumiem, trener jest blizej Bułgara, zna lepiej jego dyspozycje ode mnie ale czy zastepujac pilkarza ktory jest w fatalnej formie i wpuszczajac pilkarza ktory jest powiedzmy w takiej samej formie cos ryzykujemy? Raczej niewiele a mozemy sie przekonac czy w meczu rzeczywiscie Hristov bedzie slabszy od Brozka czy Boguskiego
|
Cytat:
albo ten 17latek okaze sie objawieniem.. |
Nasi podejść skoncentrowani ale z kompletnym luzem psychicznym. Teraz dopóki nie przegrają meczu mogą mówić sobie : Jeśli ten mecz przegramy nic sie nie stanie..... mamy 4 punkty przewagi. Poprostu z agresją i zaangażowaniem ale bez spięcia.
|
Cytat:
|
11 w bramce...
piękny mecz k*** :( tu będzie potrzebny ktoś kto prosto umie kopnąć a z formą strzelecką Brożka nadal jest niewesoło |
Najbliższe dwa mecze to Piast i Korona. Później Legia i Cracovia.
Potencjalni zagrożeni kartkowicze na najważniejsze mecze (liczba żółtych kartek - czwarta kartka skutkuje pauzą w kolejnym meczu): Jirsak 3 Marcelo 3 Małecki 2 Alvarez 2 Piotr Brożek 2 Diaz 2 Jop 2 Jeśli Jirsak i Marcelo chcą się kartkować... to powinni wybrać Gliwice ;) |
A mnie ten mecz martwi bardziej, niż dzisiejszy z Lechem.
Po pierwsze, kompletnie nie mamy kogoś, kto potrafi strzelać bramki, a w tym meczu będziemy atakować. Po drugie, oby zaangażowanie i pressing były na poziomie podobnym jak dzisiaj. |
Trzeba pyknąć ich 3-0 i kolejny przestanek w drodze po mistrza za nami ;)
|
To co prezentuje Piast to kpina , nie wygrać z nimi wyraźnie to frajerstwo i brak woli walki. Po dzisiejszym meczu myślę że apetyty wszystkim urosły dojdzie Głowa i Issa Ba więc będzie dobrze.
|
Cytat:
|
Przestrzegam przed pochopnym dopisywaniem Wiśle 3 punktów w tym meczu - nie dzielmy skory na niedźwiedziu. To może być bardzo ciężki bój, gdyż Piast właśnie znalazł się w strefie spadkowej i będzie grał o życie, a nasi mogą go po spotkaniu z Lechem po prostu zlekceważyć.
Oby nie. Trzeba zagrać zdecydowanie i szybko zdobyć gole, a potem kontrolować przebieg meczu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ciężki mecz i nie ma co już dodawać Wiśle 3 punktów bo różnie bywa w piłce nożnej. |
Ktoś się może orientuje, czy będzie bronił ten 17-letni Kasprzik? Bo to jest chyba trzeci bramkarz, a co z rezerwowym?
Dzięki z góry! |
Cytat:
A co do meczu łatwo nie będzie. |
Jeśli mamy zdobyć mistrza to takie mecze po prostu musimy wygrywać i tu nie ma dyskusji. Styl jest dla mnie nie ważny - bo w tym sezonie cudownej gry bym nie oczekiwał już.
Jak dla mnie może być wymęczone 1-0, ale stawiam 2-0 do przodu. |
Piast jest teraz w bardzo słabej dyspozycji, ale w sytuacji w której się znależli będą napewno bardzo zmotywowani. Mecz niestety nie będzie łatwy, ale musi się udać wygrać. Nie możemy stracić tej przewagi w meczach z piastem i koroną bo trzeba mieć jakąś zaliczke punktową nad lechem przed meczem z legią (cracovi nie licze bo nie wyobrażam sobie żebyśmy z nimi teraz nie wygrali). Będzie dobrze. Ciężko ale dobrze :-)
|
o ile pamietam to Boguski nam uratowal remis z pejsami rok temu, ale moge sie mylic, a z piastem to Malecki na stowe.
|
stałe fragmenty gry przy tym niedoświadczonym bramkarzu powinny przynieść brameczki
powinniśmy potrenować ten element gry a szczególnie wrzutki ważne żeby strzelić coś jeszcze w pierwszej połowie a mecz może się fajnie ułożyć na plus że jest taka krótka przerwa bo Piast się tak szybko nie pozbiera i już pewnie zaczęli kalkulować zdobycze pkt w pozostałych kolejkach jest to klub chyba z największymi kłopotami finansowymi w tym sezonie i w dodatku z ogromnymi problemami ze stadionem stąd aż takiego przebicia nie mają na pozostanie w naszej piłkarskiej Elicie |
Cytat:
|
Z Legią zagrali naprawdę dobrze przynajmniej do momentu kiedy nie stracili zawodnika...
|
rok temu w Gliwicach był tylko remis (1-1) wiec ostrożnie.Piast gra z nożem na gardle i zagra jak o życie
|
Piast wcale nie zagrał z Legia tak źle jakby wskazywał wynik. Nie zmienia to faktu, że jeżeli nie wygramy z nimi to będzie frajerstwo. Dzieciak w bramce i beznadziejna reszta w polu. Jedyne czego się boję to syndromu Levadii ( przewaga z której g... wynika) i syndromu "mistrza już mamy". Myślę jednak że nasi dadzą radę. Kasperczak mimo mojej początkowej niechęci do niego jednak coś im do tych łbów wbija powoli. Widać jakieś zalążki taktyki innej niż "świeca" do przodu i się zobaczy plus dosyć przyzwoite zaangażowanie. Może słaby ( w Wiśle) Kirm na ławce, Brozio często motywujący się w rezerwie plus Mączyński który wchodzi na dłużej niż 25 sek. dają innym do myślenia.
|
Cytat:
|
jak nie strzelą bramki 17 latkowi to bedzie skandal!!! 3 - 0 spokojnie musi być.
|
Co wy tak cały czas o tym 17latku? Casillas jak wygrywał Puchar Mistrzów miał 18 lat. Więc spokojnie, młodzi bramkarze też mogą zagrać mecz życia. Odrębną sprawą jest fakt, że z Piastem musimy wygrać i co do tego nie ma najmniejszej wątpiliwości. Jak dla mnie może być brzydkie 1:0 bo i ten sezon będzie już do końca stał pod znakiem, delikatnie mówiąc, mało efektownej gry Wisły.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl