Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [26. kolejka] PIAST Gliwice - WISŁA Kraków, wtorek 27.04.2010 18:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7209)

prober 24.04.2010 17:18

[26. kolejka] PIAST Gliwice - WISŁA Kraków, wtorek 27.04.2010 18:45
 
24 października w Sosnowcu Wisła wygrała 2:1.

Historia ligowych spotkań w Gliwicach nie jest zbyt bogata. Rok temu był remis 1:1 (wyrównującego gola w 73. minucie strzelił Małecki).

Drużyna pod wodzą Kasperczaka jeszcze nie przegrała, w pięciu meczach zdobyła 13 punktów.

Aktualna tabela i forma:
Kod:

1. Wisła  25  54  33331
2. Lech  25  50  31331
3. Legia  25  48  13033
4. Ruch  25  47  33131

W poniedziałek Legia gra w Kielcach. W środę Lech podejmuje Lechię, a Ruch Polonię Bytom.

rafil 24.04.2010 18:44

Nie wyobrażam sobie innego rezultatu niż zwycięstwo Wisły. Po pierwsze dlatego, że z takimi drużynami TRZEBA wygrywać z marszu, po drugie pozostałe 3 drużyny z czołówki są faworytami swoich meczów i powinny je wygrać.Aczkolwiek coś czuję, że Lechia może sprawić niespodziankę :) No i po trzecie - na tym etapie NIE MOŻNA pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów.

brylant17 24.04.2010 19:00

3 pkt innego scenariuszu nie widzę! Piast zagra bez Nalepy co powinno być naszym atutem zagrać tak jak dzisiaj z Lechem to będzie 0:3 Do składu wraca Głowa i zapewne Issa Ba.

Jaroo1 24.04.2010 19:08

Ja mysle ze to powinien byc latwiejszy mecz niz rok temu. Cos mi sie wydaje ze wtedy Piast byl w wyzszej formie. Ale moze byc roznie. Gray teraz co kilka dni, mozemy nie wytrzymac tempa w ktoryms z meczow. Ja bym z tego powodu dał szanse Kirmowi od poczatku meczu i chociazby Hristovowi, niech sie chlopak pokaze bo szczerze mowiac ani Brozio ani Bogus nie wnosza nic specjalnego do ataku... ok rozumiem, trener jest blizej Bułgara, zna lepiej jego dyspozycje ode mnie ale czy zastepujac pilkarza ktory jest w fatalnej formie i wpuszczajac pilkarza ktory jest powiedzmy w takiej samej formie cos ryzykujemy? Raczej niewiele a mozemy sie przekonac czy w meczu rzeczywiscie Hristov bedzie slabszy od Brozka czy Boguskiego

SpoXsteR 24.04.2010 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 888156)
Piast zagra bez Nalepy co powinno być naszym atutem


albo ten 17latek okaze sie objawieniem..

BRTS39 24.04.2010 19:12

Nasi podejść skoncentrowani ale z kompletnym luzem psychicznym. Teraz dopóki nie przegrają meczu mogą mówić sobie : Jeśli ten mecz przegramy nic sie nie stanie..... mamy 4 punkty przewagi. Poprostu z agresją i zaangażowaniem ale bez spięcia.

prober 24.04.2010 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 888163)
albo ten 17latek okaze sie objawieniem..

Niech będzie, przecież objawienia też puszczają co jakiś czas bramki.

szczebrzeszcz 24.04.2010 19:15

11 w bramce...
piękny mecz k*** :(
tu będzie potrzebny ktoś kto prosto umie kopnąć
a z formą strzelecką Brożka nadal jest niewesoło

prober 24.04.2010 19:30

Najbliższe dwa mecze to Piast i Korona. Później Legia i Cracovia.

Potencjalni zagrożeni kartkowicze na najważniejsze mecze (liczba żółtych kartek - czwarta kartka skutkuje pauzą w kolejnym meczu):
Jirsak 3
Marcelo 3

Małecki 2
Alvarez 2
Piotr Brożek 2
Diaz 2
Jop 2

Jeśli Jirsak i Marcelo chcą się kartkować... to powinni wybrać Gliwice ;)

JrQ- 24.04.2010 20:26

A mnie ten mecz martwi bardziej, niż dzisiejszy z Lechem.
Po pierwsze, kompletnie nie mamy kogoś, kto potrafi strzelać bramki, a w tym meczu będziemy atakować.
Po drugie, oby zaangażowanie i pressing były na poziomie podobnym jak dzisiaj.

Syn Kangura z 1984 24.04.2010 20:29

Trzeba pyknąć ich 3-0 i kolejny przestanek w drodze po mistrza za nami ;)

OPTIMUS_(konto_usunięte) 24.04.2010 20:47

To co prezentuje Piast to kpina , nie wygrać z nimi wyraźnie to frajerstwo i brak woli walki. Po dzisiejszym meczu myślę że apetyty wszystkim urosły dojdzie Głowa i Issa Ba więc będzie dobrze.

Sami 24.04.2010 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 888057)
Rok temu był remis 1:1 (wyrównującego gola w 73. minucie strzelił Małecki)

Nie Małecki, a Boguski :-)

Markus 24.04.2010 21:13

Przestrzegam przed pochopnym dopisywaniem Wiśle 3 punktów w tym meczu - nie dzielmy skory na niedźwiedziu. To może być bardzo ciężki bój, gdyż Piast właśnie znalazł się w strefie spadkowej i będzie grał o życie, a nasi mogą go po spotkaniu z Lechem po prostu zlekceważyć.

Oby nie. Trzeba zagrać zdecydowanie i szybko zdobyć gole, a potem kontrolować przebieg meczu.

prober 24.04.2010 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 888223)
Nie Małecki, a Boguski :-)

Podaj źródło, na oficjalnej stronie internetowej Wisły jak i oficjalnej stronie internetowej Piasta figuruje Małecki jako strzelec bramki.

Dean 24.04.2010 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 888223)
Nie Małecki, a Boguski :-)

Małecki. bardzo dobrze pamiętam ten mecz.:)

WISŁAZWE 24.04.2010 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 888162)
Ja mysle ze to powinien byc latwiejszy mecz niz rok temu.

Ja uważam, że mecz będzie cięższy zważywszy na to że Piast jest w kiepskiej sytuacji zajmuje 15 czy 14 miejsce w ekstraklasie i jak powietrza potrzebuje punktów, ja stawiam na wymęczone 1-0 boisko może lepsze niż w Warszawie na Polonii ale zespół też z nożem na gardle i wątpię w to że się otworzy przed nami i będzie atakował, pewnie się nastawią na grę z kontry i murowanie bramki.

Ciężki mecz i nie ma co już dodawać Wiśle 3 punktów bo różnie bywa w piłce nożnej.

gianbuffon 24.04.2010 21:56

Ktoś się może orientuje, czy będzie bronił ten 17-letni Kasprzik? Bo to jest chyba trzeci bramkarz, a co z rezerwowym?
Dzięki z góry!

Ogryzek 24.04.2010 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 888266)
Ktoś się może orientuje, czy będzie bronił ten 17-letni Kasprzik? Bo to jest chyba trzeci bramkarz, a co z rezerwowym?
Dzięki z góry!

Rezerwowy (Kwapisz) podobno lubiał sobie popić i rozwiązali z nim kontrakt dyscyplinarnie. Czy coś w tym stylu:)

A co do meczu łatwo nie będzie.

grzesiek9000 24.04.2010 22:09

Jeśli mamy zdobyć mistrza to takie mecze po prostu musimy wygrywać i tu nie ma dyskusji. Styl jest dla mnie nie ważny - bo w tym sezonie cudownej gry bym nie oczekiwał już.
Jak dla mnie może być wymęczone 1-0, ale stawiam 2-0 do przodu.

kolarz90 24.04.2010 22:37

Piast jest teraz w bardzo słabej dyspozycji, ale w sytuacji w której się znależli będą napewno bardzo zmotywowani. Mecz niestety nie będzie łatwy, ale musi się udać wygrać. Nie możemy stracić tej przewagi w meczach z piastem i koroną bo trzeba mieć jakąś zaliczke punktową nad lechem przed meczem z legią (cracovi nie licze bo nie wyobrażam sobie żebyśmy z nimi teraz nie wygrali). Będzie dobrze. Ciężko ale dobrze :-)

blank_screen 25.04.2010 00:05

o ile pamietam to Boguski nam uratowal remis z pejsami rok temu, ale moge sie mylic, a z piastem to Malecki na stowe.

Hudy 25.04.2010 07:04

stałe fragmenty gry przy tym niedoświadczonym bramkarzu powinny przynieść brameczki
powinniśmy potrenować ten element gry a szczególnie wrzutki
ważne żeby strzelić coś jeszcze w pierwszej połowie a mecz może się fajnie ułożyć
na plus że jest taka krótka przerwa bo Piast się tak szybko nie pozbiera i już pewnie zaczęli kalkulować zdobycze pkt w pozostałych kolejkach
jest to klub chyba z największymi kłopotami finansowymi w tym sezonie i w dodatku z ogromnymi problemami ze stadionem stąd aż takiego przebicia nie mają na pozostanie w naszej piłkarskiej Elicie

Donki 25.04.2010 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolarz90 (Post 888286)
Piast jest teraz w bardzo słabej dyspozycji

A oglądałeś Ich mecz z Legią, że tak uważasz czy tylko po wyniku tak wnoiskujesz??

glob 25.04.2010 08:42

Z Legią zagrali naprawdę dobrze przynajmniej do momentu kiedy nie stracili zawodnika...

AYALA 25.04.2010 09:53

rok temu w Gliwicach był tylko remis (1-1) wiec ostrożnie.Piast gra z nożem na gardle i zagra jak o życie

rafkur 25.04.2010 09:55

Piast wcale nie zagrał z Legia tak źle jakby wskazywał wynik. Nie zmienia to faktu, że jeżeli nie wygramy z nimi to będzie frajerstwo. Dzieciak w bramce i beznadziejna reszta w polu. Jedyne czego się boję to syndromu Levadii ( przewaga z której g... wynika) i syndromu "mistrza już mamy". Myślę jednak że nasi dadzą radę. Kasperczak mimo mojej początkowej niechęci do niego jednak coś im do tych łbów wbija powoli. Widać jakieś zalążki taktyki innej niż "świeca" do przodu i się zobaczy plus dosyć przyzwoite zaangażowanie. Może słaby ( w Wiśle) Kirm na ławce, Brozio często motywujący się w rezerwie plus Mączyński który wchodzi na dłużej niż 25 sek. dają innym do myślenia.

Sami 25.04.2010 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 888244)
Podaj źródło, na oficjalnej stronie internetowej Wisły jak i oficjalnej stronie internetowej Piasta figuruje Małecki jako strzelec bramki.

Tak, przepraszam za wprowadzenie zamieszania. Pomylił mi się ten mecz ze spotkaniem z Polonią Bytom, gdzie wyrównał Boguski też w 73. minucie właśnie.

BRTS39 25.04.2010 11:03

jak nie strzelą bramki 17 latkowi to bedzie skandal!!! 3 - 0 spokojnie musi być.

fialo 25.04.2010 11:29

Co wy tak cały czas o tym 17latku? Casillas jak wygrywał Puchar Mistrzów miał 18 lat. Więc spokojnie, młodzi bramkarze też mogą zagrać mecz życia. Odrębną sprawą jest fakt, że z Piastem musimy wygrać i co do tego nie ma najmniejszej wątpiliwości. Jak dla mnie może być brzydkie 1:0 bo i ten sezon będzie już do końca stał pod znakiem, delikatnie mówiąc, mało efektownej gry Wisły.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl