Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [23. kolejka] POLONIA Warszawa - WISŁA Kraków, sobota 03.04.2010 16:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7166)

prober 27.03.2010 20:16

[23. kolejka] POLONIA Warszawa - WISŁA Kraków, sobota 03.04.2010 16:15
 
Pierwszy z dwóch warszawskich meczów Wisły w tej rundzie, ten łatwiejszy - rywalem jest przedostatnia w tabeli Polonia. Warszawiacy przegrali u siebie aż 5 z 11 meczów tracąc aż 14 bramek. W pierwszej rundzie Wisła w Sosnowcu zwyciężyła 2:1.

W poprzednich latach zawsze wygrywała Biała Gwiazda (5 zwycięstw w 5 meczach!):
sierpień 2008 2:0
wrzesień 2005 1:0
marzec 2005 3:1 (po 15 minutach 0:1)
listopad 2003 5:2
listopad 2002 4:0

Drużyna Kasperczaka do tej pory zaliczyła dwa zwycięstwa w dwóch meczach. Średnia strzelonych bramek podskoczyła (w porównaniu z 20 meczami Skorży) z 1,6 do 3.
Dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od wyniku w Warszawie Wisła na pewno zachowa pozycję lidera (nad drugim Lechem ma 4 punkty przewagi).

Aktualna tabela i forma:
Kod:

1. Wisła  47  00133
2. Lech  43  33131
3. Legia  42  30013
4. Ruch  42  30133

Jednak tym razem ktoś musi zgubić punkty: Lech gra z Legią u siebie. Ruch gości wrocławian.

FredzIo 27.03.2010 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 877384)
Drużyna Kasperczaka do tej pory zaliczyła dwa zwycięstwa w dwóch meczach. Średnia strzelonych bramek podskoczyła (w porównaniu z 20 meczami Skorży) z 1,6 do 3.
.

Druzyna Kasperczaka, zaliczyla 2 zwyciestwa w czterech meczach. I srednia bramek wynosi 1.75

prober 27.03.2010 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FredzIo (Post 877401)
Druzyna Kasperczaka, zaliczyla 2 zwyciestwa w czterech meczach. I srednia bramek wynosi 1.75

Przedmiotem analizy są tylko rozgrywki ligowe, więc rozegraliśmy 2 mecze a średnia wynosi 3 bramki na mecz.

tofik 27.03.2010 20:32

2 mecze to za mała próbka, żeby silić się na jakieś porównania. Rozegrajmy całą rundę.
A co do meczu, to wypadałoby wygrać i zwolnić Bakiero :) No, ale zn aszą formą łatwe to nie będzie. Jesli zwycięstwo to wymęczone.

kondzio500 27.03.2010 20:45

hej, nie wiecie czy jest wyjazd do Warszawy naszych kibicow? Ja mieszkam w Warszawie i chetnie bym sie wybral, na sektor gosci oczywiscie...

JrQ- 27.03.2010 21:16

Na pewno będzie.

brylant17 27.03.2010 21:19

Interesuje mnie zwycięstwo i nic więcej,Polonia jest w dołku po mimo dzisiejszego zwycięstwa.Przed meczem z Polonią Bytom mówiłem, że 0-1 wystarczy mi tym razem myślę,że będzie 0-3 będzie tydzień odpoczynku od meczów powinno być dobrze.

szczebrzeszcz 27.03.2010 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 877451)
Interesuje mnie zwycięstwo i nic więcej,Polonia jest w dołku po mimo dzisiejszego zwycięstwa.Przed meczem z Polonią Bytom mówiłem, że 0-1 wystarczy mi tym razem myślę,że będzie 0-3 będzie tydzień odpoczynku od meczów powinno być dobrze.

ale nie bedzie

przestrzegam przed takim myśleniem

wszyscy piszą ze pojedziemy 3, 4-0 a później kończy się wymęczonym remisem :/

Polonia ma nóż na gardle i właściwie to może wszystko

Jaroo1 27.03.2010 21:34

a ja mysle ze jesli wygralismy z Polonia Bytom to stac na na ogranie Poloni W. Jestem w miare spokojny przed tym meczem. Kasperczak ma tydzien na przygotowanie druzyny, jest to jego pierwszy pelny tydzien na przygotowania od kiedy powrocil do Wisly. Mysle ze pilkarze odpoczna a przez te 7 dni przecwicza wiele schematow gry i wyjda na mecz ze swiezymi glowami i wypoczeci na 100%. A wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby wygrac!

Marszałek 27.03.2010 21:46

Tydzień na przygotowanie, poprawienie niedokładności. Idzie ku lepszemu,czas przy Kasperczaku działa na na sza korzyść. Polonia taktycznie,fizycznie,wszytko beznadziejne. Może do meczu z nami Wojciechowski rozwali drużynę,może dokupi kogoś. Tak czy siak faworytami jesteśmy,

prober 27.03.2010 21:57

Była szansa na walkower, ale Polonia wygrała z Arką, więc nici z darmowych 3 punktów ;)

Cytat:

- Jeśli przegramy z Arką, to wszystkie mecze do końca sezonu mogę oddać walkowerem. Po co się męczyć, to już nie będzie miało sensu. To mecz o wszystko. Jeśli w sobotę polegniemy, to stracimy szansę na utrzymanie w Ekstraklasie. Porażka zresztą oznaczałaby, że jesteśmy słabi i nie zasługujemy na grę w Ekstraklasie - zapowiedział na łamach Przeglądu Sportowego Józef Wojciechowski.
http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...lbo-walkowery/

blanco 29.03.2010 19:14

Mimo tego,że nie gramy porywająco jestem dobrej myśli. Zawodnicy poczuli się pewniej,znowu wiedzą,że są najlepsi w Polsce. Myślę,że wygramy w przekonywującym stylu co przybliży nas do trzeciego z rzędu mistrzostwa i awansu do Ligi Mistrzów ;)

barwa4 29.03.2010 19:48

Ma ktos jakies info odnosnie biletow na mecz? Po ile i od kiedy w sprzedazy?

OPTIMUS_(konto_usunięte) 29.03.2010 22:21

Coś czuję że Mr. Wojciechowski po meczu z nami się załamie i jednak odda resztę meczy walkowerem. hahaha

grzesiek9000 29.03.2010 22:45

Łatwo nie będzie, ale te 2-1 myślę, że wygramy.
Wiadomo może czy Alvarez wyleczy się na mecz z Polonią?

Arturo Qr2nów 29.03.2010 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 877467)
Kasperczak ma tydzien na przygotowanie druzyny, jest to jego pierwszy pelny tydzien na przygotowania od kiedy powrocil do Wisly. Mysle ze pilkarze odpoczna a przez te 7 dni przecwicza wiele schematow gry i wyjda na mecz ze swiezymi glowami i wypoczeci na 100%. A wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby wygrac!

Bardzo trafna uwaga.

Co poniektórzy piszą, że jak ograliśmy na wyjeździe tą lepszą Polonię, to i wygramy z tą słabszą. Taaa... Tylko pamiętajcie, że mecz, meczowi nierówny. Jednak wydaje się, iż Bakero nauczył Polonistów tylko przyjęcia piłki i w miarę prostego podania - taktyki tam jednak za grosz. Ogólnie Polonia, u siebie potrafiła jedynie wymęczyć (z pomocą sędziego) 2:1 ze słabą Arką. Wydaje się, że na rozpędzającą się Wisłę, to za mało. I oby tak było. Inna sprawa, że mają nóż na gardle... Jednak pewnych rzeczy, takich jak np. przygotowanie fizyczne, czy umiejętności nie da się przeskoczyć, a te są po stronie Wisły. Warto też nadmienić ten tydzień na spokojne przygotowanie.

Jak dla mnie zwycięstwo, w nieznanych okolicznościach (nieco wymęczone lub łatwe).

wolfy 30.03.2010 01:40

Polonia Wojciechowska nie gra nic, problem w tym, że i my niewiele. Tak więc nie spodziewałbym się pogromu, a już na pewno łatwego zwycięstwa.
Fizycznie też pewnie nie będzie optymalnie, bo tydzień to chyba jeszcze za mało żeby coś w tej kwestii poprawić. Tak więc zagramy na maksa pewnie 20 - 30 minut. Oby to wystarczyło...

1q2 30.03.2010 01:50

Ja się tylko boje by po tych 2 wysokich zwycięstwach nie pojawiła się lekka olewka - w stylu , gramy z cieniasami to na huki ich weźmiemy.
Polonia nic nie gra ale ma gruby nóż na gardle(w przeciwieństwie do Lechii i P.Bytom) więc nei ma się co spodziewać spacerku.

Proximus 30.03.2010 02:01

Najważniejsza w tym spotkaniu będzie pierwsza bramka. Jeśli my ją trafimy będzie znacznie łatwiej i powinniśmy bez problemu wygrać a być może nawet utrzymać średnią 3 bramek. Natomiast jeśli nie to trzeba będzie liczyć na podobną reakcję jak meczu z drugą Polonią.

Marszałek 30.03.2010 09:07

Nikogo nigdzie nie weźmiemy z rozpędu. Trzeba będzie wyszarpać to zwycięstwo jak kazde dotychczasowe. Może będzie jakiś plus w takstyce i płynności,ale innych rewelacji bym się nie spodziewał. Poza tym spodziewam się Brożka Pawła na ławie,bo nic sobą obecnie nie prezentuje aby zaczynać mecz w pierwszej 11. Za Skorzy była to święta krowa, Kasperczak raczej nie ma takich obiekcji i powinien faceta possadzić na ławie. Nie po to aby go ukarac,ale zwyczajnie z nim mamy mniejszą siłę ognia,jest słaby,ot co. Musi wrócić do pełnej sprawności. Dlatego niech najpierw opłaci sobie leczenie w jakiejś dobrek klinice,niech mu wyleczą pachwiny,kolano itd. Wtedy uważam wróci do dawnej dyspozycji. Przykład Dawidowwskiego i Niedzielana pokazuje,że jest to dla Pawła jedyne wyjście,aby doprowadzić się do pełnej dyspozycji zdrowotnej. Podobnie Garguła,Gołoś,Singlar.

AYALA 30.03.2010 09:16

Polonia ma bardzo nierówną i zniszczoną murawe.Na takiej płycie znacznie łatwiej sie jest bronic niż składnie atakowac.W ciemno przyjąbym skromne jednobramkowe zwycięstwo.
Wierze w przebudzenie Brozia i jego złoty gol.Myśle że jak Paweł wróci do dawnej dyspozycji to zaczną sie efektowne wygrane po ładnej grze

enzo 30.03.2010 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proximus (Post 878500)
Najważniejsza w tym spotkaniu będzie pierwsza bramka. Jeśli my ją trafimy będzie znacznie łatwiej i powinniśmy bez problemu wygrać a być może nawet utrzymać średnią 3 bramek. Natomiast jeśli nie to trzeba będzie liczyć na podobną reakcję jak meczu z drugą Polonią.

Praktycznie większość meczów w naszej lidze jest wyrównanych do pierwszego gola... :P

dynek.pl 30.03.2010 12:19

widze, ze hurraoptymizm jest i doliczanie pewnych 3 punktow czyli pewnie nie wygramy (tfu!)

Zieniu1906 30.03.2010 12:24

Nie wiem czy to dobry temat . Ale zapytam czy będzie organizowany wyjazd do warszawy na mecz?

SpoXsteR 30.03.2010 12:28

tam wchodzi z 300 fanów wiec bilety raczej nie pojda do sprzedazy

co do meczu to bym tak nie skakal i zapisywal juz 3 pkt.. niestety ale z calej trojki mamy najgorszy terminarz

Polonia Wwa
Piast Gliwice
Korona Kielce
Cracovia
Odra Wodzislaw


:shock: az sie przestraszylem i nie robie sobie zartow.. wszyscy oni walcza o utrzymanie i bedzie cholernie ciezko

do tego Slask, Legia i Amika

igortsw 30.03.2010 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 878576)
Polonia Wwa
Piast Gliwice
Korona Kielce
Cracovia
Odra Wodzislaw

Ja bym nie bagatelizował tych zespołów, ale bym też nie przesadzał z ich siłą. Bo nawet jeśli walczą o utrzymanie, to nie znaczy że zagrają lepiej niż mający o wiele większy potencjał Bełchatów, czy dobrze spisujący się w tym sezonie Ruch.

AdiWiślak. 30.03.2010 13:02

Legia , Lech , derby z Cracovią , a na koniec mecz z Odrą - nie będzie lekko. Szczególnie ten ostatni mecz w z Odrą będzie ciekawy, bo dla nas to może być mecz decydujący o MP, a dla nich o utrzymaniu/spadku. Lepiej by było zapewnić sobie mistrza przed meczem z Odrą, czyli wygrać wszystkie mecze. Mamy teraz 4 pkt przewagi , więc jest w zanadrzu jedną porażkę. Lepiej jednak żeby jej nie byo - trzeba się spiąc i JJJBG !

SpoXsteR 30.03.2010 13:29

Zapomnialbym o gownianej murawie ktora bedzie atutem Polonii..
nie ma w takich meczach gadki ze murawa jest taka sama dla obu zespolow.. bo my mamy duzo lepsza technike, indywidualnosci itd.. i czy to deszcz, czy wykopki na murawie to pomagaja tym slabszym, gorzej wyszkolonym technicznie..


Cytat:

Na treningu zabrakło natomiast Radosława Sobolewskiego. Jak się okazuje, jeszcze przed meczem z Polonią Bytom skręcił on sobie kostkę. „Po meczu żartowałem, że jeśli ma grać tak dobrze, to może grać z takimi kontuzjami” – powiedział po zajęciach trener Kasperczak, który dodał, że zawodnik potrzebował jeszcze dnia odpoczynku, żeby dojść do siebie po tym urazie.
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...bronie_rosnie/

DOMEL3 30.03.2010 13:37

to bedzie bardzo ciężki mecz.Na poloni wisi ogromna presja właściciela, a nasza gra jest słaba nawet jesli ostatnio strzelilismy 6 bramek.

_ukoL 30.03.2010 14:21

To będzie chyba ciężki mecz, przynajmniej na papierze być tak powinno ale to co się dzieje w Polonii to woła o pomstę do nieba i wcale się nie zdziwię jak Wisła znów zaaplikuje przeciwnikowi trzy bramki. Atmosfera fatalna w klubie Wojciechowskiego i grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Osobiście wierzę w bramkę Pawła Brożka, może akurat w Warszawie wystrzeli ( z formą :P ).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl