Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   X Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Austrii (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6882)

mcovalski 05.01.2010 18:17

X Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Austrii
 
IX Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbędą się w dniach 19 - 31 stycznia 2010 roku w Austrii w pięciu miastach: Grazu, Linzu, Innsbrucku, Wiener Neustadt i w Wiedniu. W finałach zagra 16 zespołów. 22 czerwca 2007 roku dokonano losowania grup.

W finałach zagra 16 narodowych reprezentacji, które zostaną podzielone na cztery pule. 14 zespołów uzyskało awans po rozegraniu kwalifikacji w grupach. Stawkę finalistów uzupełniają: obrońca tytułu – Dania i gospodarz turnieju Austria, która po raz pierwszy zagra w imprezie tej rangi.

Runda wstępna Euro 2010 odbędzie się Grazu, Linzu, Innsbrucku i Wiener Neustadt. Rundę zasadniczą zaplanowano w Wiedniu i Innsbrucku, a finały w stolicy Austrii.
Poniżej grupy :
Grupa A (Graz)
Chorwacja
Norwegia
Rosja
Ukraina
Grupa B (Linz)
Austria
Dania
Islandia
Serbia
Grupa C (Innsbruck)
Niemcy
Polska
Słowenia
Szwecja
Grupa D (Wiener Neustadt)
Czechy
Francja
Hiszpania
Węgry

Kadra Polaków:
Kadra:
1. Patryk Kuchczyński - KS Vive Targi Kielce
2. Daniel Żółtak - KS Vive Targi Kielce
3. Paweł Piwko - KS Vive Targi Kielce - kontuzja barku i jego występ jest wykluczony
4. Mateusz Jachlewski - KS Vive Targi Kielce
5. Rafał Gliński - KS Vive Targi Kielce
6. Tomasz Rosiński - KS Vive Targi Kielce
7. Arkadiusz Miszka - Wisła Płock SA
8. Adam Malcher - MKS Zagłębie Lubin
9. Piotr Wyszomirski - KS Azoty Puławy
10. Sławomir Szmal - Rhein-Neckar Löwen - Niemcy
11. Karol Bielecki - Rhein-Neckar Löwen - Niemcy
12. Krzysztof Lijewski - HSV Hamburg - Niemcy
13. Marcin Lijewski - HSV Hamburg - Niemcy
14. Artur Siódmiak - TuS N-Lübbecke GmbH - Niemcy
15. Michał Jurecki - TuS N-Lübbecke GmbH - Niemcy
16. Tomasz Tłuczyński - TuS N-Lübbecke GmbH - Niemcy
17. Bartosz Jurecki - S.C. Magdeburg - Niemcy
18. Mariusz Jurkiewicz - Reyno de Navarra San Antonio - Hiszpania
19. Bartłomiej Jaszka - Füsche Berlin - Niemcy

Zawodnicy pozostający w rezerwie:
- Mariusz Jurasik - KS Vive Targi Kielce
- Paweł Podsiadło - KS Vive Targi Kielce
- Kamil Krieger - KS Vive Targi Kielce
- Piotr Grabarczyk - KS Vive Targi Kielce
- Damian Kostrzewa - AZS AWFiS Gdańsk
- Adam Twardo - Wisła Płock SA
- Michał Adamuszek - MMTS Kwidzyn
- Jarosław Paluch - SPR Chrobry Głogów
- Marcin Wichary - Wisła Płock SA

Kadra szkoleniowa:
- Paweł Papaj - kierownik reprezentacji
- Bogdan Wenta - trener główny
- Daniel Waszkiewicz - trener współpracujący
- Maciej Nowak - lekarz
- Jerzy Buczak - fizjoterapeuta
- Krzysztof Rudomina - fizjoterapeuta
- Piotr Zembrzuski - statystyk szkoleniowy

Zapraszam do oglądania i komentowania występów naszych szczypiornistów!! Wink Kto nie pamięta jakie można przeżyć emocje proszę http://www.youtube.com/watch?v=G7SWlyyHN78 albo ile to jedna wenta http://www.youtube.com/watch?v=GYGnsZFaSIg&NR=1

masterlag 05.01.2010 18:47

Która stacja będzie transmitować ME??

EDIT: Dzięki. To niedobrze... :/ Cierpię na brak Polsatu z powodu Cyfry+ ;).

Agnieszka 05.01.2010 18:50

Ta co zwykle :)

Telewizja Polsat pokaże mecze tych rozgrywek w swoich kanałach sportowych. Wszystkie spotkania Polaków zobaczymy również w otwartym Polsacie.

I faza – harmonogram emisji w Polsacie głównym:
• 19 stycznia: Niemcy – Polska, godz. 18:15 (od 18:00 studio przed meczem),
• 20 stycznia: Polska – Szwecja, godz. 20:15 (od 20:00 studio przed meczem),
• 22 stycznia: Polska – Słowenia, godz. 20:00.

dynek.pl 05.01.2010 20:47

ktos sie w ogole wybiera ?
troche drogo
bilety od 40 euro
jedzie autokar z jakiegos biura podrozy za 260 zl
moze wlasnym srodkiem by wyszlo taniej

royalmichael 06.01.2010 01:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Agnieszka (Post 838044)
Ta co zwykle :)

Telewizja Polsat pokaże mecze tych rozgrywek w swoich kanałach sportowych. Wszystkie spotkania Polaków zobaczymy również w otwartym Polsacie.

Rok temu mecze Polaków były na TVP i TVP HD :/

ciacho 06.01.2010 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 838234)
Rok temu mecze Polaków były na TVP i TVP HD :/

I szczerze powiedziawszy żałuję, że tak nie będzie tym razem, bo do czego jak do czego, ale do ręcznej TVP ma niezłych komentatorów ( a przynajmniej miała w tamtym roku na MŚ).

mcovalski 06.01.2010 14:40

Prawa Telewizyjne dla Polsatu niestety następna impreza też w ich rękach.

mcovalski 07.01.2010 22:54

Przychylna Austria

W drugim spotkaniu Węgry zremisowały z Chorwacją. Będzie ciekawie :)

mcovalski 08.01.2010 21:04

Kolejne zwycięstwo !!

Nie ma co ukrywać - JESTEŚMY W FORMIE :D

ciacho 08.01.2010 22:18

Ja bym nie wierzył za bardzo tym wynikom. Poza tym gra wyglądała wg mnie średnio. Liczę jednak, że jak dojdzie Marcin Lijewski i Jurasik i trafimy z formą to powalczymy o medal.

mcovalski 08.01.2010 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 839144)
Ja bym nie wierzył za bardzo tym wynikom. Poza tym gra wyglądała wg mnie średnio. Liczę jednak, że jak dojdzie Marcin Lijewski i Jurasik i trafimy z formą to powalczymy o medal.

Na czym oglądałeś ?

Żmijka 08.01.2010 22:55

Polsat Sport.

felipe 08.01.2010 23:04

Też radzę studzić emocje. Rok temu na Mundialu był sukces, dwa lata temu ten sam skład wypadł słabiutko w Europie.
Ręczna mężczyzn na poziomie europejskim (także światowym, bo w tej dyscpylinie inne kontynenty nie istnieją) charakteryzuje się tym, że jest lekko licząc z 8-10 ekip (tak na szybko: Polska, Hiszpania, Francja, NIemcy, Islandia, Szwecja, Norwegia, Chorwacja, Dania, mimo wszystko zawsze groźna Rosja...), z których każda może zdobyć medal i nie będzie to wielką sensacją. Na pewno nie zaliczaja się do tej grupy jednak ani Austria, ani Węgry, więc te zwycięstwa o niczym nie świadczą. Takich rywali trzeba łykać.

Pan Jotka 09.01.2010 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 839122)
Kolejne zwycięstwo !!

Nie ma co ukrywać - JESTEŚMY W FORMIE :D

Oby nie. W formie maja byc na 19 stycznia a nie teraz. Nie wszytskie akcje im jeszcze wychodzily ale wg mnie Wenta probuje nowych rozwiazan i dlatego tak to wyglada. W meczu z Wegami sporo akcji na koło szło.

mcovalski 14.01.2010 12:12

Cytat:

Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych 2010

19 stycznia
18:25 Niemcy - Polska POLSAT/POLSAT SPORT EXTRA
18:10 Hiszpania - Czechy POLSAT SPORT HD
20:10 Islandia - Serbia POLSAT SPORT HD
20:10 Francja - Węgry POLSAT SPORT EXTRA
22:10 Chorwacja - Norwegia (retransmisja) POLSAT SPORT HD
22:30 Szwecja - Słowenia (retransmisja) POLSAT SPORT EXTRA
20 stycznia
18:25 Słowacja - Niemcy POLSAT SPORT HD
20:25 Polska - Szwecja POLSAT/POLSAT SPORT
20:25 Węgry - Hiszpania POLSAT SPORT HD
22:25 Czechy - Francja (retransmisja) POLSAT SPORT EXTRA

21 stycznia
17:55 Austria - Islandia POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
18:10 Ukraina - Chorwacja POLSAT SPORT EXTRA
20:10 Norwegia - Rosja POLSAT SPORT EXTRA
20:10 Serbia - Dania POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD

22 stycznia
18:10 Niemcy - Szwecja POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
20:10 Polska - Słowenia POLSAT/POLSAT SPORT
20:15 Węgry - Czechy POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
22:20 Francja - Hiszpania (retransmisja) POLSAT SPORT EXTRA

23 stycznia
18:10 Austria - Serbia POLSAT SPORT HD
18:10 Chorwacja - Rosja POLSAT SPORT EXTRA
20:15 Norwegia - Ukraina POLSAT SPORT EXTRA
20:15 Dania - Islandia POLSAT SPORT HD

24 stycznia
16:30 mecz grupy II POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
18:20 mecz grupy II POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
20:30 mecz grupy II POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD

25 stycznia
15:55 mecz grupy I POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
17:55 mecz grupy I POLSAT SPORT EXTRA
20:10 mecz grupy I POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD

26 stycznia
15:55 mecz grupy I POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
16:10 mecz grupy II POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
17:55 mecz grupy I POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
18:10 mecz grupy II POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
20:10 mecz grupy I POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
20:15 mecz grupy II POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD

28 stycznia
15:55 mecz grupy II POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
16:25 mecz grupy I POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
17:55 mecz grupy II POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
18:15 mecz grupy I POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
20:10 mecz grupy II POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
20:25 mecz grupy I POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD

30 stycznia
11:25 mecz o 5 miejsce POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
13:55 Półfinał POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
16:25 Półfinał POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD

31 stycznia
14:55 mecz o 3 miejsce POLSAT SPORT EXTRA/POLSAT SPORT HD
17:30 FINAŁ POLSAT SPORT/POLSAT SPORT HD
zachęcam do oglądania :)

ciacho 15.01.2010 15:46

Kadra Polski na ME:

bramkarze: Sławomir Szmal (Rhein-Neckar Loewen, Niemcy), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy);

rozgrywający: Karol Bielecki (Rhein-Neckar Loewen, Niemcy), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin), Michał Jurecki (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (Reyno de Navarra San Antonio, Hiszpania), Krzysztof Lijewski, Marcin Lijewski (obaj HSV Hamburg, Niemcy), Tomasz Rosiński (Vive Targi Kielce);

skrzydłowi: Mateusz Jachlewski (Vive Targi Kielce), Mariusz Jurasik (Vive Targi Kielce), Patryk Kuchczyński (Vive Targi Kielce), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Luebbecke, Niemcy);

obrotowi: Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg, Niemcy), Artur Siódmiak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Daniel Żółtak (Vive Targi Kielce).

Źródło: onet.pl


Wg mnie to chyba optymalny skład na dzisiaj. Zaskakuje trochę obsada rezerwowego bramkarza, ale może to być strzał w dziesiątkę i wg mnie słabość naszego "koła".

Pan Jotka 15.01.2010 16:38

Nie wiem co zadecydowało, że nie ma w kadrze--a nawet nie był brany pod uwagę-Wojtek Zydroń z Wisły Puławy. W końcu to najlepszy strzelec naszej ekstraklasy, a do tego ma niesamowite umiejetnośći techniczne. Wiek nie tłumaczy-są starsi od niego w kadrze. Wiem, że on akuart dałby z siebie wszystko na takiej imprezie.

mcovalski 15.01.2010 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 841616)
Nie wiem co zadecydowało, że nie ma w kadrze--a nawet nie był brany pod uwagę-Wojtek Zydroń z Wisły Puławy. W końcu to najlepszy strzelec naszej ekstraklasy, a do tego ma niesamowite umiejetnośći techniczne. Wiek nie tłumaczy-są starsi od niego w kadrze. Wiem, że on akuart dałby z siebie wszystko na takiej imprezie.

bo nie gra w Kielcach.

Pan Jotka 16.01.2010 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 841897)
bo nie gra w Kielcach.

Ani w Niemczech :P

konrad1991tsw 16.01.2010 17:01

To że Zydroń w słabej polskiej lidze jest liderem strzelców to nie znaczy że poradziłby sobie z presją tak dużej imprezy, jaką są ME... Bo jakoś nie pamiętam żeby podczas gry w Kielcach doprowadził ich do sukcesów w Europejskich pucharach. Więc nie szukajcie dziury w całym, pozdrawiam!

Pan Jotka 16.01.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad1991tsw (Post 842221)
To że Zydroń w słabej polskiej lidze jest liderem strzelców to nie znaczy że poradziłby sobie z presją tak dużej imprezy, jaką są ME... Bo jakoś nie pamiętam żeby podczas gry w Kielcach doprowadził ich do sukcesów w Europejskich pucharach. Więc nie szukajcie dziury w całym, pozdrawiam!

Jak Janas nie wziął Frankowskiego na MŚ 2006 to też tak mówiłeś?
Jak miałeś 6 lat to Wojtek grał na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata (4 miejsce!) i był wyróżniającym się zawodnikiem.Grał ni etylko w reprezentacji, ale również w LM, kiedy byla jeszcze ISKRA KIELCE. Z presją dałby sobie radę. Nie uważam że powinien jechac na ME, natomiast nie wiem dlaczego nie był brany pod uwagę w szerokiej kadrze. Pytam, bo może ktoś zna jakieś konkrety.

konrad1991tsw 16.01.2010 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 842248)
Jak Janas nie wziął Frankowskiego na MŚ 2006 to też tak mówiłeś?
Jak miałeś 6 lat to Wojtek grał na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata (4 miejsce!) i był wyróżniającym się zawodnikiem.Grał ni etylko w reprezentacji, ale również w LM, kiedy byla jeszcze ISKRA KIELCE. Z presją dałby sobie radę. Nie uważam że powinien jechac na ME, natomiast nie wiem dlaczego nie był brany pod uwagę w szerokiej kadrze. Pytam, bo może ktoś zna jakieś konkrety.

Gdzie ty porównujesz Franka do Zydronia? NA Frankowskim opierała się gra repry w tamtych eliminacjach, a Zydroń nie pamiętam żeby był jakąś ważną postacią w eliminacjach do ME 2010. Zresztą, kadra Wenty opiera się na sprawdzonych nazwiskach i jakoś mnie nie dziwi brak Zydronia, który ma prawie 32 lata i raczej nie rokuje na przyszłość i nie uważam że wprowadzanie go do kadry by nam pomogło.

Pan Jotka 16.01.2010 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad1991tsw (Post 842267)
Gdzie ty porównujesz Franka do Zydronia? NA Frankowskim opierała się gra repry w tamtych eliminacjach, a Zydroń nie pamiętam żeby był jakąś ważną postacią w eliminacjach do ME 2010. Zresztą, kadra Wenty opiera się na sprawdzonych nazwiskach i jakoś mnie nie dziwi brak Zydronia, który ma prawie 32 lata i raczej nie rokuje na przyszłość i nie uważam że wprowadzanie go do kadry by nam pomogło.

Nie porównuje nikogo bo jeden rzuca piłką a drugi ja kopie :D Właśnie mnie to zastanawia , że Zydroń nie dostał szansy od Wenty nawet w eliminacjach.. Ja wiem, ze miał kontuzje w swojej kareierze itd ale akurat to nie przeszkadzało być powolywanym innym zawodnikom. Wg mnie Wenta ma tą samą awersję do Zydronia co do Michała Kubisztala. Także zawodnik Berlin Fuechse długo nie byl powoływany, a jak już został to grał ogony.
PS. Zydroń w tym roku kończy 31 ;-) W kadrze sa starsi od niego....

konrad1991tsw 16.01.2010 22:36

Hmm, no są w kadrze starsi ale to są gracze już będący w reprezentacji po kilka lat :) Zresztą, każdy trener ma graczy których choćby nie wiem co to nie powoła :D (chociażby Leo przez długi czas Jelenia, albo Domenech Piresa:D ). Ale kończę offtop, bardzo mnie cieszy że Polsat ma prawa do transmisji, bo chociaż będzie można obejrzeć trochę ręcznej, a nie tylko mecze naszej reprezentacji. Bo tvp na bank pokazała by tylko mecze Orłów Wenty :) No to cóż, czekamy na pierwszy mecz !

Cetnik 16.01.2010 22:55

Co do Zydronia..niewiadomo czy wytrzymałby trudy i presje takiej imprezy jak ME bo nigdy w takowej nie grał a poza tym nie pasuje pewnie do koncepcji trenera i trzeba to uszanowac. Cieszy natomiast powołanie młodego Wyszomirskiego za dośc drewnianego bramkarza jakim jest Malcher.

mcovalski 17.01.2010 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad1991tsw (Post 842387)
Hmm, no są w kadrze starsi ale to są gracze już będący w reprezentacji po kilka lat :) Zresztą, każdy trener ma graczy których choćby nie wiem co to nie powoła :D (chociażby Leo przez długi czas Jelenia, albo Domenech Piresa:D ). Ale kończę offtop, bardzo mnie cieszy że Polsat ma prawa do transmisji, bo chociaż będzie można obejrzeć trochę ręcznej, a nie tylko mecze naszej reprezentacji. Bo tvp na bank pokazała by tylko mecze Orłów Wenty :) No to cóż, czekamy na pierwszy mecz !

I to poważny błąd

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cetnik (Post 842394)
Co do Zydronia..niewiadomo czy wytrzymałby trudy i presje takiej imprezy jak ME bo nigdy w takowej nie grał a poza tym nie pasuje pewnie do koncepcji trenera i trzeba to uszanowac. Cieszy natomiast powołanie młodego Wyszomirskiego za dośc drewnianego bramkarza jakim jest Malcher.

Grał.
To zapewne jest prawidłowa odpowiedź.
Taki Zydroń to w porównaniu do Jachlewskiego czy Tłuczyńskiego wirtuoz gry n skrzydle. Chłopka miał pecha przez kontuzje.
P.S. Wywodzi się z Tarnowa, i moja wypowiedź czy Pana Jotki (który grał z nim w drużynie) może nie jest w pełni obiektywna, lecz ten kto się zna na piłce ręcznej i obserwuję ją od 15 lat wie na co stać Zydronia. Inny temat to Kubisztal.Lepszy niż Jurecki na rozegraniu. Moim zdaniem.

konrad1991tsw 17.01.2010 11:42

Fakt faktem, że Jachlewski swoją grą potrafi być bardzo irytujący... Ja nie siedzę w piłce ręcznej zbyt dużo, wiem że Zydroń na szczeblu polskiej ligi jest bardzo dobrym graczem, pamiętam go jeszcze z kieleckich czasów. Ale Wenta stawia na swój sprawdzony skład i wyniki go jak najbardziej bronią :)
Swoją drogą to sam nie wiem czego oczekiwać po tych ME, bo Polacy są w stanie powalczyć o medal, ale równie dobrze może być klapa w postaci 7 miejsca (choć patrząc po historii to nie byłby to taki fatalny wynik :)). Pierwsza runda się zapowiada bardzo fajnie, wyrównana grupa i żaden mecz nie będzie spacerkiem. Pozdrawiam

WislaJKG 19.01.2010 16:28

Grupa bardzo trudna, pierwszy mecz z Niemcami wszystko pokaże, jak wygramy to pójdzie z górki..
Z reguły jest tak, że ogrywamy Niemców w grupie, a w meczu o stawke coś się blokuje..
Tak jak już ktoś zauważył, Polaków stać na złoty medal, a równie dobrze mogą zająć 5 czy 6 miejsce, bo jest kilka zespołów z górnej półki, które mogą powalczyć o złoto.

Fuks 19.01.2010 19:14

cos tu spokoj straszny w temacie. Przerwa , 4 bramki do przodu, Bielecki niezle koncowke przycisnal :D

63624 19.01.2010 19:16

No Bielecki wymiatał w końcówce. Miło było też oglądać zwijających się z bólu Niemiaszków, nasi dzisiaj mam wrażenie, górują fizycznie. Przynajmniej na razie. :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl