![]() |
[8. kolejka] Wisła Kraków - Polonia Warszawa, sobota, 26.09.2009 18:15
W sobotę o 18:15 gramy "u siebie" z Polonią Warszawa. Jeśli chcemy dalej w miarę spokojnie być na pozycji lidera to żadna strata punktów nie wchodzi w grę.
Prawdopodobnie na ten mecz będzie już gotowy filar naszej obrony - Marcelo. Inne ciekawe spotkania: Cytat:
|
Wpuszczenie Ćwielonga w wyjściowym składzie to dobry pomysł. Coś w rodzaju nagrody za strzelenie bramki w ostatnim meczu - trzeba motywować zawodników. Przy okazji Małecki może przemyśli trochę spraw siedząc na ławce. Niech poczuje, że jego pozycja w pierwszej 11 nie jest niezagrożona. Może wyjdzie mu to na dobre.
|
Marcelo nasz jedyny atut w ataku przy stałych fragmentach wraca :) Cud miod i orzeszki:)
Licze ze Maciej zacznie cos zmieniac w tej druzynie,bo czas otworzyc okno i troche ja przewietrzyc. Ja tam zaryzykowal bym z Cwielongiem a ataku a ławka i obejrzenie meczu z taiej perspektywy moze pomoze :) Brozkowi czy Maleckiemu ,swiete krowy to nie są i nic sie nie stanie jak nie zagraja od poczatku w koncu nikt ich do pierwszego składu nie przyspawał |
Po dłuższym zastanowieniu można by spróbować ustawienia 3-5-2.
Przykładowo: PAWEŁEK MARCELO JOP GŁOWACKI ŁOBODZIŃSKI DIAZ JIRSAK CANTORO KIRM ĆWIELONG LESZCZAK Niech w końcu trener pokaże, że ma jaja i usadzi gwiazdorków, a może przypomną sobie jak się piłkę przyjmuję. |
PhantomRanger - z Cebanu trochę przesadziłeś - Paweł gra ostatnio całkiem nieźle
|
W lidze taki skład ? o_o i jeszcze zmiana ustawienia w środku sezonu. Bądźmy poważni. Fakt, Polonia na chwilę obecną słaba, ale to jednak nie sparing.
|
Oszalałes, posadzimy najlepszego na boisku Alvareza na lawie, genialnie...
A co do meczu, Polonia przyjedzie po punkty, bo maja noz na gardle - wiec nie powinno byc murowania. |
Polonia to nie zespół piłkarski ale folklorystyczny. Co nie zmienia faktu,że prawdopodobnie nic nie zagramy. Poza tym nawet zwycięstwo nic nie zmieni,tutaj ma być zmiana stylu. No ale będąc konsekwentny nie oczekuje zmiany stylu,bo oni nie potrafią inaczej grać, na klepkę,drybling,pressing są za słabi.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ale Brozka albo Maleckiego bym posadzil na lawie ale nie obu. |
postawiłbym w tym meczu na atak Ćwielong - Małecki.
Niech Paweł troche odpocznie...może złapie świeżość i czucie piłki. a tak to chyba skład standardowy...mam nadzieję że wróci Marcelo, bo Jop szybkością nie grzeszy. w środku raczej Sobolewski z Jirsakiem powinni wystąpić, ale sądzę że Skorża postawi na Diaza. mam nadzieję że Kirm się wreszcie przełamie...bo te poprzeczki i setki niewykorzystane stają się irytujące powoli... |
A ja mam nadzieję że Kirm wreszcie zasiądzie na ławie.Powiem wprost że tęsknie za Zieńczukiem ile mamy dawać mu szans na przełamanie?! Ława może podziała na niego mobilizująco.Diaz równie dobrze może zagrać na lewej pomocy a wtedy zrobi się miejsce w środku dla Jirsaka.Myślę że Brożkowi też dobrze zrobiłaby rezerwa Ci zawodnicy potrzebują świeżości.
|
Gadacie z tym Kirmem. Fakt, chłopak ma szczęście do trafiania w słupki i poprzeczki, ale on ma chyba biegać po skrzydle, tam jego miejsce i tam ma zostawiać obrońców w tyle. Fajnie gdyby Paweł Brożek choć czasem tyle razy do piłki podbiegł ile Kirm próbuje. Co do Małeckiego: po co go na ławkę jak zaczął strzelać. Wiadomo, trochę się szarogęsi, ale jak trzeba to pobiegnie i bramkę strzeli.
|
JA KOCHAM WISŁE! Mimo ze miszkam ok 500 km od Krakowa :) A moje miasto jest fanklubem Zagłebia Muminkowego z Lubina :( Ale mam to gdzies i po calym miescie rozklejam Vlepki Wiselki i Slazeczka :) KOCHAM WISŁE I NIC TEGO NIE ZMIENI! Jezdze na wiselke pociagami i swietnie sie bawie bo zawsze od wrocka jakis kibic slazeczka sie znajdzie i wtedy zawsze jest niezly melanz az do samego Krakowa! :)
|
Po wtopie z Polonia B. ,niezdobycie 3 punktow z Polonia W. bedzie oznaczalo ze mamy maly kryzys formy.
|
Dysko-Polo mimo swoich perturbacjii wewnetrznych na ta chwile wydaje sie byc do ogrania .
Mimo iz sklad maja lepszy niz Bytom ,to tamtych sie bardziej obawialem niz tych farbownych kopaczy z Grodziska. Zagraja pewnie standardowo z Ivanowskim wysunietym i dlugie pily na niego.bo co innego by wymyslili. My musimy zdobyc 3 pkt,bo rywale nieco sie zblizyli i trzeba jakis dystans trzymac. Dobrze ze Marcelo wroci :) |
Małecki niech nie gwiazdorzy, bo to mu nie wyjdzie na dobre. Zamiast bujaka po barach, pubach i innego rodzaju "używki" niech lepiej zapier**la na treningach bardziej, bo coś się ostatnio z niego robi zbytni kozak. Niech wyładuje całą agresję na treningu, przynajmniej przyniesie to pożytek Wiśle. Wpuścić Ćwielonga za Małego, oraz Jirsaka za Diaza, który nie ma formy. Nie można powiedzieć, że Jirsak jest słaby, bo to on strzelił bramkę z Totenhamem na wyjeździe i w sparze z Liverpoolem. Niedługo do gry będą gotowi Boguski i Garguła, myślę, że to znacznie poprawi styl Wisły i będzie ona nie do zatrzymania w lidze.
|
Spełnieniem marzeń byłoby aby w każdej kolejce Wisła wygrywała, a reszta ligi remisowała, bo to zawsze 2 pkt znikają. I mam nadzieje, że tak się już stanie w tej kolejce czego sobie i Wiśle życzę.
|
Na mój gust można by dać odpocząć Diazowi i Małeckiemu, podobnie jak kolega powyżej.
ważne, żeby udało się coś strzelić, bo z tym ostatnio są problemy. z tyłu, jeśli Sobol zagra lepiej niz z Bytomiem nie powinno być problemów. Brożek powinien zagrać, bo coby nie mówić zrobił w tym sezonie 5 asyst co jest najlepszym wynikiem, wraz z Peszką. I może bez pyszczącego się Małeckiego zacznie grać bardziej samolubnie. Ważne jest także, aby wreszcie zaczęli strzelać z dystansu, bo jak pokazał poprzedni mecz, nasi piłkarze są na tyle dobrzy technicznie, żeby celny strzał z dystansu conajmniej narobił kłopotów bramkarzowi. (strzały Jirsaka i Kirma) |
Słusznie niektórzy prawią:D
W ataku Leszczak (0 goli, 0 asyst w lidze) Ćwielong (1 gol 0 asyst) pomoc Kirm (0 goli, 1 asysta) Jirsak (0, 0) Sobolewski (0, 0) Łobodziński (1, 1) Coś czuje że nastrzelamy że hej....:D O wynik jestem "spokojny" A na ławie "pyszczący" Małecki (3+2) i Brożek (2+5) którzy na dzień dzisiejszy robią grę:D Dawno się tak nie ubawiłem.... |
Właściwie jeśli Mały ma dalej strzelać i asystować, to niech drze ryja i kozaczy ile chce :). Małecki i Brożek (ten z braku konkurencji) są nie do ruszenia w składzie. Prędzej zmieniłbym Kirma na Ćwielonga na lewej pomocy. Albo Diaza za Jirsaka.
Albo jeszcze jedna możliwość. Sobola na Jirsaka, defensywnym byłby Diaz. |
Gościowi, który proponuje wystawienie Leszczaka w pierwszym składzie z Dysko-Polo proponuje wybranie się na pierwszy lepszy mecz Młodej Ekstraklasy. A wieczorem, tak rekreacyjnie, dla sportu, do Cienia lub Frantica. Po takiej wycieczce krajoznawczej zweryfikujesz swoje poglądy na temat Leszczaka w wyjściowej jedenastce, zapewniam Cię.
|
Cytat:
Baszczu robil to samo i byl bozyszczem tłumów ,Kaziu Moskal ,Radek Kałuzny czy Kula tez lubili pokrzyczec na kolegow. Tylko widze jeden Maly jest za to samo uwazany za chama i prostaka.To wyscie chyba chama i prostaka na oczy nie widzieli. |
Cytat:
Baszczu i Tata przychodzili do Wisły jako, było nie było, gwiazdy. Początków Moskala i Kuli w Wiśle nie pamiętam, ale przedewszystkim obaj jak startowali w Wiśle byli starsi. Mów co chcesz, ale Małecki jeszcze dwa miesiące temu był nastolatkiem. Powinien znać swoje miejsce w szeregu, bo jak wiadomo co wolno wojewodzie i tak dalej. I mimo wszystko porównywanie Patryka do tej czwórki, jednak jest trochę na wyrost, przynajmniej narazie. |
Byle jakie zwycięstwo mnie ucieszy zważywszy na naszą formę.
Z innej beczki - Jop znów sobie coś naciągnął w Zamościu. Panie Trenerze - tj. napięty, zestresowany fizol - on co chwilę będzie się naciągał i rwał. Na sezon 2010/11 trzeba nam na 3 stopera jakiegoś młodego, silnego byczka typu Marcelo. |
jesli kto inny nie ma jaj, dobrze ze chociarz Malecki ma. Chociarz jest mlody, to i tak robi dla tego zespolu wiecej od innych. Ktos ostatnio sie unosil ze na Jirsaka sie wydarl. I dobrze...Tomas prostej pilki przy kontrze nie potrafil zagrac, taki rewelacyjny trechnik i rozgrywajacy. Nie uwazam Maleckiego za wybitnego zawodnika, ale to i tak wystarcza mu zeby w Wisle byl jednym z lepszych. Druzyna nie moze skladac sie z samych grzecznych chlopcow.
Ktos go kopnie, uderzy to Malecki potrafi mu wyjechac slownie, a Tomas czy inna niedorajda jeszcze by przepraszali. |
Cytat:
Natomiast to, że ten sam gość strzela bramki, stara się i deklaruje przywiązanie do Białej Gwiazdy to inna sprawa. Chwała mu za to i kibice na pewno o tym pamiętają. |
Cytat:
Od nastawienia, agresywności i chęci do biegania naszych piłkarzy będzie zależeć, czy dziś nie przyjdzie nam przerabiać trzeciego. PS. Ciekawi mnie, kiedy w końcu w meczowej osiemnastce znajdą się Boguski z Garguła - ostatnio ciągle słyszymy, że to ostatnia prosta, że niedługo,że za chwile, że już prawie...Tak już od miesiąca. Mam nieodparte wrażenie, że sztab medyczny w Wiśle potrzebuje znacznie głębszych zmian, niż nam się jeszcze niedawno mogło wydawać. Cieżko być zadowolonym z efektywności prac naszych klubowych lekarzy. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl