Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Sport w mediach czyli skąd najlepiej czerpać informacje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6112)

R33 01.08.2009 13:32

Sport w mediach czyli skąd najlepiej czerpać informacje
 
Zakładam ten temat(nie mogłem znaleźć żadnego podobnego), ponieważ chce dowiedzieć się jakie magazyn sportowe oglądacie, jakie serwisy internetowe czytacie aby uzyskać jak najlepsze informacje ze świata sportu. Co możecie polecić, a co jest nie warte poświęcenia czasu.

Kiedyś był podobny temat w dziale piłkarskim(dotyczył magazynów o Ekstraklasie), ale chyba umarł śmiercią naturalną

Jeśli moderatorzy uznają temat za zbędny to proszę o usunięcie go

FredzIo 01.08.2009 13:56

Jeśli chodzi o magazyny telewizyjne to polecam wszystkie na Canal+Sport. Serwisy internetowe to goool.pl, weszlo.com, oficjalna Wisly. Z gazet to nie ma w czym wybierac. Jedynie Dziennik Polski jest na jakimś poziomie.

DominoForza 01.08.2009 13:57

ja polecam gazete - Przeglad Sportowy ,a na necie www.dziennik.pl/sport

IndykTSW 01.08.2009 16:23

A co sądzicie o http://www.11.pl/ ?? Ostatnio zacząłem go przeglądać i wydaje się ok choć szukam czegoś bardziej profesjonalnego. Dodam że od kilku lat wszystkie wyniki sprawdzam na www.90minut.pl .

igortsw 01.08.2009 16:36

Z poza Wiślackich www.90minut.pl , www.ligapolska.pl .

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 772077)
ja polecam gazete - Przeglad Sportowy

Ja zawsze lubię poczytać PS, ale nie zawsze wszytko tam do końca gra.

Awe 01.08.2009 17:10

Ja PS bardzo nie polecam, strasznie tabloidowy styl, zero obiektywności, teksty są zwykle na słabym poziomie. Podoba mi się za to ich piątkowy dodatek, ale to już nie sa newsy i aktualności. Zwykle jest ciekawy główny artykuł (np. o sponsorach klubów piłkarskich, ostatnio było o gościu, który był właścicielem karty Żurawskiego, opisywał jak przebiegał transfer z Lecha do Wisły i okazało się, że formalnie to Żuraw nie był nigdy piłakarzem Lecha :) braciach polskich piłkarskich gwiazd, o derbach na wsiach) + jakiś wywiad, fajnie się to czyta. Z gazet mogę polecić jedynie DP. Ich dział sportowy jest na wiele większym poziomie niż PS.

JackDaniels 01.08.2009 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 772077)
ja polecam gazete - Przeglad Sportowy ,a na necie www.dziennik.pl/sport

OMG tylko nie przegląd sportowy ludzie co wy czytacie, przeciez to jest FAKT firma "Axel Springer Polska" przejela PS i od teraz same bzdury tam pisza niestety. A z serwisow internetowych to polecam" weszło " oraz 90 minut.

DominoForza 01.08.2009 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JackDaniels (Post 772185)
OMG tylko nie przegląd sportowy ludzie co wy czytacie, przeciez to jest FAKT firma "Axel Springer Polska" przejela PS i od teraz same bzdury tam pisza niestety. A z serwisow internetowych to polecam" weszło " oraz 90 minut.

no fakt w bravo sport sa jeszcze plakaty

w PS mozna cos poczytac + jakies dodatki jak m.i skarb kibica

R33 01.08.2009 20:33

A oglądacie jakieś magazyny na C+. Tzn. chodzi mi czy są jakieś magazyny dotyczące danych lig np. angielskiej, hiszpańskiej (wiem, że jest coś w C+) tylko mógłby je ktoś jakoś scharakteryzować.

Znacie może jakiś magazyn dotyczący NBA, oprócz NBA 360 na Orange Sport?

jabadabaryba 01.08.2009 20:52

Na C+ są magazyny z zagranicznej w kilku formach. Magazyny typu Premiership, Serie A itp to zazwyczaj są pokazane skróty plus 2,3 reportaże na jakiś temat konkretniejszy. Dochodzi jeszcze magazyn Sport + gdzie masz wszystkie ligi (oprócz polskiej) ale stoi tam tylko taka pani (przynajmniej stała w tamtym sezonie) i opowiada co się działo w skrócie w ligach i pokazują skróty. Pani tak nie za bardzo ogarnia przynajmniej wg mnie ;d no i jest jeszcze Sport + Extra gdzie masz już omawiane każde ligi po kolei przez ekspertów. Jeszcze jest magazyn o nazwie której dokładnie nie pamiętam, bodajże Premiership + gdzie masz skróty z ligi angielskiej bez żadnego komentarza, tylko szmer z trybun. Eeee no i coś tam chyba jeszcze jest ;d

Marszałek 03.08.2009 10:07

ESPN Sport,to z zagranicy. Polska to weszło.com, 90 minut.pl, wisłakrakow.com, na resztę nawet nie wchodzę. Nic ciekawego, połowa rzeczy zmyślana. Szkoda czasu.

O NBA,w ogóle koszykówce masz bardzo mało programów. FIBA magazyn o koszykówce Europejskiej. . Ale nie ma tam szczerze mówiąc nic ciekawego. Chyba przed meczami Euroligi na C+chodzi magazyn...NBA:).

Bardzo mizerny jest poziom relacji sportowych i programów w Polsce.

GemHZR 03.08.2009 10:29

3 sierpnia, (czyly dziś ;p ) ma wyjść jakiś dziennik tylko o piłce, o którym zawsze marzyłem. Jednak po reklamach w TV wygląda na mega-tabloid, jak kupie to podzielę się wrażeniami.

Poza tym C+ (LigaGra, Liga+, Liga+Extra, teraz jeszcze coś mieli dodać), 90minut.pl(surowe informacje) i strony klubowe jeśli chodzi o ligę.

O NBA (jak był sezon) był zawsze reportaż w C+ przed 21 Minisport+ czy coś takiego. Zawsze mnie wkurzało,że tylko jest o NBA, bo w końcu nazwa o tym nie świadczy :P

SZYMEK_TSW 03.08.2009 10:44

odnoście NBA to w C+ co tydzień jest pół godzinny magazyn NBA Action, a reszta w C+ to po prostu skróty z każdej ligi, genialny był dawnej Sport+ w niedziele gdzie były rzeczowe rozmowy na temat lig europejskich, a teraz Daria Kabała na sztywno rzuca jakieś takie bezsensowne informacje o których i tak każdy wie ;]

a co do gazet: hmmmm dziwne to ze w 38mln kraju nie ma dziennika sportowego, no i z braku laku PS, który skończył się razem z Tempem

Awe 03.08.2009 11:10

To na pewno będzie dziennik? Bo z tego co słyszałem ma wychodzić dwa razy w tygodniu - przed i po kolejnej ligowej kolejce. Sam pomysł bardzo fajny, tylko, żeby to rzeczywiście nie był tabloid.

Marszałek 03.08.2009 12:09

Nowa gazetka całkiem dobre wrażenie robi. Przede wszystkim widać,że raczej gazetka szkolna tak jak PS to to raczej nie będzie.Choć w gazetkach sportowych jest choć minimum rzetelności. Żenujące jest to,że taka gazeta wychodzi. Przecież rynek powinien to zaraz zmieść z kiosków. Babole za babolem. Peany te są na cześć PS. Wracając do nowej gazety. Mocna kadra, stopka redakcyjna robi wrażenie. Są to facecie,którzy mają wiedzę, i mają o czym pisać i dobrze piszą, w sensie warsztatowym. no i konkurencji na rynku nie mają w sumie żadnej . Śmieszy tylko graficzny znak, podobny do France Football:).

GemHZR 03.08.2009 12:49

Taak, na początek tylko przejrzałem a i tak sporo "chochlików" w słowach trafiłem, nie mają worda z autokorektą chyba :) W sumie w poniedziałek, raczej lepiej opłaca się kupić PS, tyle samo o piłce jest, w inne dni można te 1,5zł wydać na nową gazetkę. Plus za komentarz Zarzecznego odnoście rasizmu.

Marszałek 03.08.2009 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 772989)
Taak, na początek tylko przejrzałem a i tak sporo "chochlików" w słowach trafiłem, nie mają worda z autokorektą chyba :) W sumie w poniedziałek, raczej lepiej opłaca się kupić PS, tyle samo o piłce jest, w inne dni można te 1,5zł wydać na nową gazetkę. Plus za komentarz Zarzecznego odnoście rasizmu.

Chochliki chochlikami. Ja ich w każdym razie nie zauważyłem. Ale za to znaczna wartości merytoryczna komentarzy około meczowych.

szprotson 03.08.2009 13:16

jakias nowa gazetka, cos Futbol News ma wyjsc badz wyszla?
Podobno Fakt Piłkarski,ale to podobno

ktos widzial/wie/ opinie?

GemHZR 03.08.2009 13:37

Właśnie powyższe opinie są o nim. Aha ten "dziennik" wychodzi, tylko poniedziałek i czwartek.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 772999)
Chochliki chochlikami. Ja ich w każdym razie nie zauważyłem. Ale za to znaczna wartości merytoryczna komentarzy około meczowych.

Ciężko się nie zgodzić, większość pisana bardziej w tonie sensacyjnym.

_gilardino_ 03.08.2009 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 773003)
jakias nowa gazetka, cos Futbol News ma wyjsc badz wyszla?
Podobno Fakt Piłkarski,ale to podobno

ktos widzial/wie/ opinie?

Żaden fakt. Pierwszy numer oceniam zdecydowanie pozytywnie, ciekawe artykuły nie bazujące na plotkach jak to lubi robić PS ale na faktach . Cena ciekawa tym bardziej że 32 strony i sporo czytania. Zresztą dziennik jest powiązany z miesięcznikiem "Futbol" który jest wg. mnie najlepszą gazetą piłkarską w tym kraju.

Co do Przeglądu to kupowałem jeszcze do wakacji dzień w dzień przez około 8 lat ale niedawno przestałem. Dlaczego? Przede wszystkim cena, w tym momencie to już 2.20 a w piątek 2.50 i czesto niepotrzebne dodatki za które trzeba płacić. We wtorki,środy i czwartki za te 2.20 mamy najczęściej 16 stron z czego 3-4 to reklamy i okładka a reszta to plotki transferowe, praktycznie nie ma już wywiadów czy ciekawszych artykułów,felietonów - drugi fakt tyle że w wydaniu sportowym. A jeszcze pamiętam Tempo po które biegłem codziennie rano :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 773013)
. Aha ten "dziennik" wychodzi, tylko poniedziałek i czwartek.

I bardzo dobrze bo w takim Przeglądzie już nie mają co pisać, lepiej rzadziej ale ciekawie.

szprotson 03.08.2009 16:25

no w sumie wlasnie sam skonczylem czytać te 1.50 PLN
i
pozytywnie zaskoczony jestem
biorac pod uwage ze takie wtorkowe wydanie PS liczyło 4 strony piłki nożej i 2 mega wielkie reklamy

hunter 03.08.2009 16:31

A tę gazetę robi niejaki Pan Stanowski, czyli ta sama osoba która stoi za portalem Weszlo.com.

Młyniu_Miechów 03.08.2009 16:33

http://fanslask.aha.pl

jeszcze się nie pojawiła ta strona, pewnie większość osób zna, ale warto przypomnieć
zawsze trafne komentarze do tego co się wyprawia w naszej 'ekstra'klasie

ypeeh 04.08.2009 11:44

A ja od kilkunastu lat regularnie czytam tygodnik Piłka Nożna i sobie chwalę. Szczególnie jeśli chodzi o informacje zza granicy można się wiele dowiedzieć. Były momenty, że niektóre artykuły miały charakter wybitnie brukowy (szczególnie za czasów Atlasa, dużo o chlaniu, imprezach i innych sprawach pozasportowych), ale teraz jest ciekawie i na poziomie.
Za to miesięcznika Piłka Nożna nie kupuję, od kiedy stał się takim... Bravo Sport Bis.

R33 04.08.2009 16:01

Ja czytam futbol.pl , sport.wp.pl (wszystko oprócz piłki), wislakrakow.com + to co na forum ktoś wrzuci

Co sądzicie o dwóch pierwszych serwisach?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl