Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Stadiony z zapałek (m. in Stadion Wisły) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5544)

Artemis_Fowl 20.03.2009 18:20

Stadiony z zapałek (m. in Stadion Wisły)
 
Witam. Bardzo możliwe że już*słyszeliście o tego typu budowlach, ale jesli nie, to zapewne spodobają wam się*stadiony z zapałek:

http://img.webme.com/pic/w/wyrobyzzapalek/dsci2185.jpg

Stadion Manchesteru United

http://images44.fotosik.pl/64/fb3c91b2e1c92c04med.jpg

http://img118.imageshack.us/img118/964/img0031kf2.jpg

http://images32.fotosik.pl/432/bff7f22829a4d4a1.jpg

stadion Wisły Kraków

http://images36.fotosik.pl/47/9b1926fa9425671c.jpg

Stadion narodowy na Euro 2012


Z tych stadionów tylko jeden jest moim dziełem. Reszta pochodzi z forum którego link mam w podpisie, ale nie mam zamiaru tutaj zasypywać Was*reklamami.

Większość budowli powstaje ze specjalnych zapałek modelarskich.

Jeśli ktoś byłby chętny do wybudowania jakiegoś stadionu, zapraszam do kontaktu. Chętnie służę radą, projektami, wskazówkami, rozwiązaniami technicznymi.

Pozdrawiam

DrewniaQ 20.03.2009 20:00

Ciekawa sprawa. Przyjemnie się patrzy na dzieło wykonywane mozolnie i dokładnie.

Grzegorz z Sanoka 20.03.2009 20:46

Bardzo fajne i ciekawe hobby :)

Kolumbus 20.03.2009 21:28

Masz jakieś projekty, nie koniecznie stadionów ale innych budowli np mostów?

Suszanin 20.03.2009 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kolumbus (Post 695826)
Masz jakieś projekty, nie koniecznie stadionów ale innych budowli np mostów?

Polecam wejść na strone którą autor tematu ma w podpisie ...

Ni_Ma 20.03.2009 23:01

świetne!! ile to wymaga pracy, cierpliwości, dokładności... trzeba mieć wielce wytrenowaną równowagę wewnetrzną :)

piter19 20.03.2009 23:18

naprawde wielki szacunek, czegos takiego jeszcze nie widzialem.

DrewniaQ 21.03.2009 11:04

Chyba kupię sobie zapałki! Od małego lubiłem, ale w innych celach używałem.

_ukoL 21.03.2009 11:07

Wszystkie fajne te projekciki ale Old Trafford normalnie genialny. :-) Narodowy z W-wy też elegancko wyszedł. Pozdrowienia dla budowniczego.

saklak1906 21.03.2009 11:29

Ja wlasnorecznie zrobilem domek z zapalek dosc spory, wlasny projekt.Troche mi to czasu zajelo, blogoslawienstwem dla dudowniczych takich konstrukcji jest klej szybko schnacy.

Cierpliwosci trzeba miec co niemiara, robie przymiarki zeby zrobic stadion Wisly wiec narazie zbieram elemety potrzebne do wykonania.
Najwiekszy problem bede mial z krzeselkami bo chce zrobic najwierniejsza kopie ze wszystkimi strzegolami a nigdzie nie moge ich dostac.

Zrobie zdiecie mojego domku jak wroce z pracy


Temat bardzo fajny

siara 21.03.2009 11:39

innego wymiaru nabiera teraz "stadion Legii pali sie";)

Suszanin 21.03.2009 20:55

Ja buduje stadion Wisły i nie zabardzo mi to wychodzi :( Brak talentu -

Artemis_Fowl 21.03.2009 20:56

Widzę, że zainteresował was ten temat. I słusznie :) Po kolei odpowiem więc na pytania:

Projekt znajdziecie na forum o zapałkach. Jest tam temat o moście, gdzie jest projekt mostu mojego autorstwa.

Stadion narodowy jest w skali chyba 1:300. Reszta porównywalnie.

Co do zapałek do specjalne zapałki są do kupienia na allegro: http://allegro.pl/item585147356_zapa..._euro_dom.html


Budowa takiego stadionu przy zaangażowaniu około godzinki dziennie, ale systematycznie każdego dnia, trwa około 2-3 miesiące. Satysfakcja po wybudowaniu jest większa niż można przewidzieć :)

KamAr 21.03.2009 21:06

Bardzo ładne:) Kilka lat temu mój ojciec zrobił z zapałek szopke^^ baaardzo efektowna była:)

picasso 21.03.2009 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KamAr (Post 696415)
Bardzo ładne:) Kilka lat temu mój ojciec zrobił z zapałek szopke^^ baaardzo efektowna była:)

ja jak kiedyś popiłem to mi żona opowiadała,że też niezłą "szopkę"odstawiłem ;)

SuperWisła 21.03.2009 21:15

Z pewnością ja bym sam czegoś takiego nie zrobił .. Brak talentu + trzęsące się łapska :D To nie na moje nerwy .. Wielki szacun dla autorów tych projektów ..

Kuciel 21.03.2009 21:22

Ja bym musiał przy budowie takich cudów pić żeby mi się ręce nie trzęsły.
Spróbuje - kolejny powód do picia :D

Artemis_Fowl 24.03.2009 19:18

Wiecie, jeśli ktoś się waha nad zbudowaniem stadionu bo się boi że nie da rady to powiem wszystkim, że te stadiony nie są budowane przez jakichś artystów czy zawodowców, tylko zwykłych, często młodych ludzi. Np. trzeci stadion od góry to projekt mojego autorstwa, i byłą to moja pierwsza budowla. Po nim był jeszcze tulipan, wstęga Mobiusa i teraz się most buduje, ale to pokazuje, że każdy może wybudować takie coś i nie trzeba do tego wielkich zdolności. Za to satysfakcja gwarantowana :)

Artemis_Fowl 18.06.2009 15:37

Zbliżają się wakacje i myślę, że warto przypomnieć wszystkim "hardkorom", że czas działać :)

Wybrać się na stragan na allegro po specjalne zapałki modelarskie i budować!

Nie chcę uprawiać reklamy, ale jeśli ktoś potrzebuje pomocy, wskazówek, projektów czy motywacji, zapraszam na 'forum o budowlach z zapałek', albo do kontaktu na PW.

saklak1906 18.06.2009 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Artemis_Fowl (Post 747364)
Zbliżają się wakacje i myślę, że warto przypomnieć wszystkim "hardkorom", że czas działać :)

Wybrać się na stragan na allegro po specjalne zapałki modelarskie i budować!

Nie chcę uprawiać reklamy, ale jeśli ktoś potrzebuje pomocy, wskazówek, projektów czy motywacji, zapraszam na 'forum o budowlach z zapałek', albo do kontaktu na PW.


Owszem mozna kupic zapalki ale i tak najladniejsze sa opalane wlasnorecznie, ja wiem ze nudna robota ale efekt jest lepszy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl