![]() |
Stadiony z zapałek (m. in Stadion Wisły)
Witam. Bardzo możliwe że już*słyszeliście o tego typu budowlach, ale jesli nie, to zapewne spodobają wam się*stadiony z zapałek:
http://img.webme.com/pic/w/wyrobyzzapalek/dsci2185.jpg Stadion Manchesteru United http://images44.fotosik.pl/64/fb3c91b2e1c92c04med.jpg http://img118.imageshack.us/img118/964/img0031kf2.jpg http://images32.fotosik.pl/432/bff7f22829a4d4a1.jpg stadion Wisły Kraków http://images36.fotosik.pl/47/9b1926fa9425671c.jpg Stadion narodowy na Euro 2012 Z tych stadionów tylko jeden jest moim dziełem. Reszta pochodzi z forum którego link mam w podpisie, ale nie mam zamiaru tutaj zasypywać Was*reklamami. Większość budowli powstaje ze specjalnych zapałek modelarskich. Jeśli ktoś byłby chętny do wybudowania jakiegoś stadionu, zapraszam do kontaktu. Chętnie służę radą, projektami, wskazówkami, rozwiązaniami technicznymi. Pozdrawiam |
Ciekawa sprawa. Przyjemnie się patrzy na dzieło wykonywane mozolnie i dokładnie.
|
Bardzo fajne i ciekawe hobby :)
|
Masz jakieś projekty, nie koniecznie stadionów ale innych budowli np mostów?
|
Cytat:
|
świetne!! ile to wymaga pracy, cierpliwości, dokładności... trzeba mieć wielce wytrenowaną równowagę wewnetrzną :)
|
naprawde wielki szacunek, czegos takiego jeszcze nie widzialem.
|
Chyba kupię sobie zapałki! Od małego lubiłem, ale w innych celach używałem.
|
Wszystkie fajne te projekciki ale Old Trafford normalnie genialny. :-) Narodowy z W-wy też elegancko wyszedł. Pozdrowienia dla budowniczego.
|
Ja wlasnorecznie zrobilem domek z zapalek dosc spory, wlasny projekt.Troche mi to czasu zajelo, blogoslawienstwem dla dudowniczych takich konstrukcji jest klej szybko schnacy.
Cierpliwosci trzeba miec co niemiara, robie przymiarki zeby zrobic stadion Wisly wiec narazie zbieram elemety potrzebne do wykonania. Najwiekszy problem bede mial z krzeselkami bo chce zrobic najwierniejsza kopie ze wszystkimi strzegolami a nigdzie nie moge ich dostac. Zrobie zdiecie mojego domku jak wroce z pracy Temat bardzo fajny |
innego wymiaru nabiera teraz "stadion Legii pali sie";)
|
Ja buduje stadion Wisły i nie zabardzo mi to wychodzi :( Brak talentu -
|
Widzę, że zainteresował was ten temat. I słusznie :) Po kolei odpowiem więc na pytania:
Projekt znajdziecie na forum o zapałkach. Jest tam temat o moście, gdzie jest projekt mostu mojego autorstwa. Stadion narodowy jest w skali chyba 1:300. Reszta porównywalnie. Co do zapałek do specjalne zapałki są do kupienia na allegro: http://allegro.pl/item585147356_zapa..._euro_dom.html Budowa takiego stadionu przy zaangażowaniu około godzinki dziennie, ale systematycznie każdego dnia, trwa około 2-3 miesiące. Satysfakcja po wybudowaniu jest większa niż można przewidzieć :) |
Bardzo ładne:) Kilka lat temu mój ojciec zrobił z zapałek szopke^^ baaardzo efektowna była:)
|
Cytat:
|
Z pewnością ja bym sam czegoś takiego nie zrobił .. Brak talentu + trzęsące się łapska :D To nie na moje nerwy .. Wielki szacun dla autorów tych projektów ..
|
Ja bym musiał przy budowie takich cudów pić żeby mi się ręce nie trzęsły.
Spróbuje - kolejny powód do picia :D |
Wiecie, jeśli ktoś się waha nad zbudowaniem stadionu bo się boi że nie da rady to powiem wszystkim, że te stadiony nie są budowane przez jakichś artystów czy zawodowców, tylko zwykłych, często młodych ludzi. Np. trzeci stadion od góry to projekt mojego autorstwa, i byłą to moja pierwsza budowla. Po nim był jeszcze tulipan, wstęga Mobiusa i teraz się most buduje, ale to pokazuje, że każdy może wybudować takie coś i nie trzeba do tego wielkich zdolności. Za to satysfakcja gwarantowana :)
|
Zbliżają się wakacje i myślę, że warto przypomnieć wszystkim "hardkorom", że czas działać :)
Wybrać się na stragan na allegro po specjalne zapałki modelarskie i budować! Nie chcę uprawiać reklamy, ale jeśli ktoś potrzebuje pomocy, wskazówek, projektów czy motywacji, zapraszam na 'forum o budowlach z zapałek', albo do kontaktu na PW. |
Cytat:
Owszem mozna kupic zapalki ale i tak najladniejsze sa opalane wlasnorecznie, ja wiem ze nudna robota ale efekt jest lepszy. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl