Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Skinheads/ Oi! Skinheads/ Street punk (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5176)

MlodyS 15.12.2008 23:19

Skinheads/ Oi! Skinheads/ Street punk
 
Tak jak w temacie czyli wszystko: koncerty, spotkania, stare płytki, pytania, pomoce.

Wiem że podobny temat jest na kibice.net ale niech to miejsce będzie bardziej kameralne. Oczywiście wrzucanie nowych płytek na torrenta ,rapidshare'a itp. jest wysoce niewskazane.
To zaczynam:
Pyt. 1 : Wiadomo coś o jakiś najbliższych koncertach w Krk??
Pyt. 2 : Płytka stara jak świat tak więc prosiłbym o wrzucenie Głosu Słowiańskiej Dumy vol.1

Pozdrawiam !:evil:

bluesinger 15.12.2008 23:41

z pewnością wszystkiego się tutaj dowiesz :]

cpc 16.12.2008 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bluesinger (Post 643162)
z pewnością wszystkiego się tutaj dowiesz :]

ee może nie będzie tak źle :-), warto by się nie ograniczać tylko do polskiej sceny to może temat wtedy ruszy, pozdro

sambo 16.12.2008 14:37

Pytanie moje brzmi - czy Oi! jest bardziej skinheadowskie czy punkowskie? i dlaczego ?

Bóg Trybun (objawion) 16.12.2008 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 643294)
Pytanie moje brzmi - czy Oi! jest bardziej skinheadowskie czy punkowskie? i dlaczego ?

zależy z czym utożsamiasz obydwie subkultury. Jeżeli spojrzysz na nie nie przez polityczne mutacje, które zaczęły przechodzić od lat 80 aż do dzisiaj, to zauważysz, że poza estetyką nie dzieli ich tak wiele.

Zaczęło się od modsów, przyszedł czas na skinhead ( słynne "the spirit of '69"), pod koniec kolejnej dekady pojawia się punk. Wszystkiemu temu towarzyszyła oczw muzyka, od "zapożyczonych" z Jamajki (a konkretniej - od jamajskich brytyjczyków) ska, reagge i dub po "domowej roboty" oi! skończywszy.

Oczywiście napisałem w wielkim skrócie, myślę że zaraz do dysputy podłączy się Król Banicji i temat się rozkręci :) to wejdziemy bardziej w detale. Pzdr

zim zum 16.12.2008 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MlodyS (Post 643151)
.
To zaczynam:
Pyt. 1 : Wiadomo coś o jakiś najbliższych koncertach w Krk??

w niedziele miałeś w lochness i trudno było nie wiedzieć, że jest

pysio 16.12.2008 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 643294)
Pytanie moje brzmi - czy Oi! jest bardziej skinheadowskie czy punkowskie? i dlaczego ?

na początek dwa poglądowe obrazki przedstawiające przedstawicieli obydwóch subkultur :D

skinhead:
http://www.nsm88radio.com/images/skinhead-(1).jpg

punk:
http://www.buckingham-uncovered.co.uk/images/punks.jpg



natomiast Oi składa się ze stylów punków oraz skinheadów. Noszą oni dżinsy, najczęściej podwijane, glany, cockney'e, bądź martensy często z białymi sznurowadłami zawiązanymi w tak zwaną "drabinkę", kurtki "Harringtonki", najczęściej czarne, białe i wiśniowe, skórzane paski z ćwiekami, koszulki polo, szelki t-shirty z hasłami Oi! oraz wszelkie ubrania firm: Lonsdale, Fred Perry. Nie można jednoznacznie określić mody Oi!, gdyż każdy może się różnić w doborze ubrań. Każdy z tego "schematu" wybiera to co mu odpowiada tworząc własny, oryginalny i niepowtarzalny styl.

:D

cpc 16.12.2008 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 643294)
Pytanie moje brzmi - czy Oi! jest bardziej skinheadowskie czy punkowskie? i dlaczego ?

ja bywałem już na koncertach gdzie punki, skinheadzi i hardcorowcy darli razem ryja Oi! :-), także bywa z tym wszystkim różnie w praktyce, ja szczerze tego troche nie ogarniam ale dla mnie akurat jest mniej ważne hehe, fajnie by było jakby ktoś to wszystko usystematyzował

zim zum 16.12.2008 15:44

miłej lektury: Spirit of 69 _ George Marshall.doc :)

I nie ma co patrze na to teraz, bo teraz wszystko jest wymieszane i zdarzają się nawet "agenci", którzy noszą harringtona do dresów

MlodyS 16.12.2008 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 643306)
w niedziele miałeś w lochness i trudno było nie wiedzieć, że jest

Wiem, że miałem bo byłem na nim, ale nie wszystkie koncerty są tak nagłaśniane i czasami można jakies wydarzenie przeoczyć, szczególnie jeśli chodzi o mniej znane kapele.

A tak na marginesie to poraz kolejny się okazało że można wszędzie robić koncerty tylko nie w lochnesie. Pomijając już ochronę która przypierdalała się o wszystko to kończenie całego koncertu o 21.45 to jest lekkie nieporozumienie.

ja_ka_ 16.12.2008 16:42

Ciekawy temat. Kilka latek temu dość często jeździłem na koncerty nawet do Krakowa (mieszkałem prawie 300 km stąd). Dla mnie nie zapomniana Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy w 1998: Bunkier, Zielone Żabki.... To były czasy.
Mam pytanie: ma ktoś jakikolwiek namiar na płytę Fate pt "Tworzę i niszczę"?

rebelyell 19.12.2008 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 643337)
Mam pytanie: ma ktoś jakikolwiek namiar na płytę Fate pt "Tworzę i niszczę"?

http://www.sendspace.pl/file/YQBToG93/
albo(gdyby pierwszy link nie działał)
http://odsiebie.com/pokaz/512373---c6a8.html
http://rapidshare.com/files/14442485..._I_NISZCZE.rar

7 kotów 19.12.2008 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 643307)
natomiast Oi składa się ze stylów punków oraz skinheadów. Noszą oni dżinsy, najczęściej podwijane, glany, cockney'e, bądź martensy często z białymi sznurowadłami zawiązanymi w tak zwaną "drabinkę", kurtki "Harringtonki", najczęściej czarne, białe i wiśniowe, skórzane paski z ćwiekami, koszulki polo, szelki t-shirty z hasłami Oi! oraz wszelkie ubrania firm: Lonsdale, Fred Perry. Nie można jednoznacznie określić mody Oi!, gdyż każdy może się różnić w doborze ubrań. Każdy z tego "schematu" wybiera to co mu odpowiada tworząc własny, oryginalny i niepowtarzalny styl.



Nie mozna rowniez zapomniec ze Barbie kosztuje 19.99 USD, ale w zestawie z Kenem wychodzi taniej!


PS.
Ubierz se Ptysiu z kremem miniowke w krate i bedziesz Szkot!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl