![]() |
Skinheads/ Oi! Skinheads/ Street punk
Tak jak w temacie czyli wszystko: koncerty, spotkania, stare płytki, pytania, pomoce.
Wiem że podobny temat jest na kibice.net ale niech to miejsce będzie bardziej kameralne. Oczywiście wrzucanie nowych płytek na torrenta ,rapidshare'a itp. jest wysoce niewskazane. To zaczynam: Pyt. 1 : Wiadomo coś o jakiś najbliższych koncertach w Krk?? Pyt. 2 : Płytka stara jak świat tak więc prosiłbym o wrzucenie Głosu Słowiańskiej Dumy vol.1 Pozdrawiam !:evil: |
z pewnością wszystkiego się tutaj dowiesz :]
|
Cytat:
|
Pytanie moje brzmi - czy Oi! jest bardziej skinheadowskie czy punkowskie? i dlaczego ?
|
Cytat:
Zaczęło się od modsów, przyszedł czas na skinhead ( słynne "the spirit of '69"), pod koniec kolejnej dekady pojawia się punk. Wszystkiemu temu towarzyszyła oczw muzyka, od "zapożyczonych" z Jamajki (a konkretniej - od jamajskich brytyjczyków) ska, reagge i dub po "domowej roboty" oi! skończywszy. Oczywiście napisałem w wielkim skrócie, myślę że zaraz do dysputy podłączy się Król Banicji i temat się rozkręci :) to wejdziemy bardziej w detale. Pzdr |
Cytat:
|
Cytat:
skinhead: http://www.nsm88radio.com/images/skinhead-(1).jpg punk: http://www.buckingham-uncovered.co.uk/images/punks.jpg natomiast Oi składa się ze stylów punków oraz skinheadów. Noszą oni dżinsy, najczęściej podwijane, glany, cockney'e, bądź martensy często z białymi sznurowadłami zawiązanymi w tak zwaną "drabinkę", kurtki "Harringtonki", najczęściej czarne, białe i wiśniowe, skórzane paski z ćwiekami, koszulki polo, szelki t-shirty z hasłami Oi! oraz wszelkie ubrania firm: Lonsdale, Fred Perry. Nie można jednoznacznie określić mody Oi!, gdyż każdy może się różnić w doborze ubrań. Każdy z tego "schematu" wybiera to co mu odpowiada tworząc własny, oryginalny i niepowtarzalny styl. :D |
Cytat:
|
miłej lektury: Spirit of 69 _ George Marshall.doc :)
I nie ma co patrze na to teraz, bo teraz wszystko jest wymieszane i zdarzają się nawet "agenci", którzy noszą harringtona do dresów |
Cytat:
A tak na marginesie to poraz kolejny się okazało że można wszędzie robić koncerty tylko nie w lochnesie. Pomijając już ochronę która przypierdalała się o wszystko to kończenie całego koncertu o 21.45 to jest lekkie nieporozumienie. |
Ciekawy temat. Kilka latek temu dość często jeździłem na koncerty nawet do Krakowa (mieszkałem prawie 300 km stąd). Dla mnie nie zapomniana Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy w 1998: Bunkier, Zielone Żabki.... To były czasy.
Mam pytanie: ma ktoś jakikolwiek namiar na płytę Fate pt "Tworzę i niszczę"? |
Cytat:
albo(gdyby pierwszy link nie działał) http://odsiebie.com/pokaz/512373---c6a8.html http://rapidshare.com/files/14442485..._I_NISZCZE.rar |
Cytat:
Nie mozna rowniez zapomniec ze Barbie kosztuje 19.99 USD, ale w zestawie z Kenem wychodzi taniej! PS. Ubierz se Ptysiu z kremem miniowke w krate i bedziesz Szkot! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl