Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Straż Miejska (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5116)

M.C (nowy kleparz) 29.11.2008 17:04

Straż Miejska
 
Witam!!
Do założenia tego tematu skłoniły mnie wydarzenia,jakie miały miejsce w ostatnim czasie w moim życiu!!
Mianowicie wielcy i dzielni strażnicy miejescy wlepili mi dwa mandaty na przestrzeni miesiąca.Wstyd się przyzmać,ale jedno za spożywanie piwa w miejscu publicznym,a drugi dzięki fotoradarowi przenośnemu ustawionemu na wjeździe do Krynicy.Dwa mandaciki na łączną kwote 500zł.Z mandatami obydwoma oczywiście się nie zgadzam,ale nie dlatego,że nie przyznaje się do winy,bo fakt spożywałem piwo na ul Królewskiej i jechałem za szybko.Nie zgadzam się z nimi dlatego,bo uważam,że straż miejska nie powinna się takimi rzeczami zajmować. Tak naprawde,tam gdzie są potrzebni,to ich nie ma,bo strach i obleci,jak wchodzą na pierwsze,lepsze osiedle.Moim zdaniem powinni faktycznie zakładać te blokady i pilnować porządku,bo od tego są,a nie wyręczac policje we wszysystkim,bo tego nie potrafią robić...
Dodam tylko,że straż miejska,jako jedyna służba mundurowa,ma pensje uzależnioną od ilości wystawionych mandatów,więc mandat mojego kumpla za wyrzucenie na trawnik peta wcale mnie nie dziwi!!
A Wy jakie macie na ich temat zdanie??

Rybka fan :) 29.11.2008 17:55

z tego co wiem to oni za wystawione mandaty maja premie do podstawy, niemniej jednak w sumie na jedno wychodzi. Faktem jest, ze w ich portfelowym interesie jest wystawiac jak najwieksza liczbe mandatow. Mnie tez to wkurza, ze zajmuja sie pierdółkami zamiast czyms powazniejszym, ale takie sa realia przynajmniej narazie :/

Genio 29.11.2008 18:06

moze i '.......ki' ale nie wyrzucilby peta na trawnik tylko jak kulturalny czlowiek, do kosza to nie mialby powodow do narzekan

jednym slowem, placimy za bledy i slusznie
trzeba wpajac ludziom kulturalne zachowania, rodzice slowem, a spoleczenstwo 'czynem'

Firo 29.11.2008 18:07

Powinni dostawac przydział terenu. Im mniej mandatów, przestępstw itd tym większa premia.
Premia wzrastajaca względem liczby wystawionych mandatów prowadzi do nadużyc, a przynajmniej do jawnego s****ysyństwa osób wystawiających.
Kiedyś u nas pod szkola (centrum miasta) codziennie kogos wylapywali, za uszko i do dyrektorki. Koło 11 był już spokój, pewnie odbębniali swoje i jeździli w kółko bez sensu. Znaczy patrolowali ulice.
Jaki sens ma SM w obecnym wymiarze skoro są "od wszystkiego" ? Wcielic to do policji, zrobic z tego oddziały prewencji...
A tak po za wszystkim to służby mundurowe powinny miec testy wytrzymałościowe co pół roku żeby wyeliminowac leniwych grubasów którym nie chce sie ruszyc dupy na interwencje/wysiasc z samochodu.

WINDEK 29.11.2008 18:44

Czy SM ma prawo dać mandat za przejście na czerwonym świetle?

wisl@k_TS 29.11.2008 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WINDEK (Post 635802)
Czy SM ma prawo dać mandat za przejście na czerwonym świetle?

Tak. (10 znaków)

Zarko 42 29.11.2008 19:11

Mnie ostatnio oglili na ponad tysiaka mundurowe świnie, z czego połowe stanowił mandat za cytuje:
Cytat:

Wejście pod nadjeżdżający radiowóz oraz używanie wulgaryzmów
gdy odmówiłem przyjęcia mandatu postraszyli mnie dołkiem, łyse gnoje co se porządnej roboty nie moga znaleźć ;]

wredny.bardzo 29.11.2008 21:00

Wchodziłeś na przejściu dla pieszych? Radiowóz na sygnale był?

DrewniaQ 29.11.2008 21:20

Straż Miejsca jest gorsza od policji, bo ci drudzy pogrożą palcem, pośmieją się nawet lub postraszą, można z nimi nawet pogadać jak spisują, a straż miejska mandat!
Nie lubię ich :P

Zamiast patrolować i z dziadami na ławkach walczyć, bo dzieci straszą to porządnych ludzi zaczepiąją.

Norek 29.11.2008 21:35

Jak dla mnie to jest instytucja, której jedyny cel to pilnowanie parkingu pod urzędem miasta. Tam ich najczęściej widuje...

piter19 29.11.2008 21:47

A straż miejska ma pistolety czy tylko pałki??bylo cos kiedy cos takiego jak patrol szkolny ale nie wiem czy jest to dalej?

lodecki 29.11.2008 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 635964)
Straż Miejsca jest gorsza od policji, bo ci drudzy pogrożą palcem, pośmieją się nawet lub postraszą, można z nimi nawet pogadać jak spisują, a straż miejska mandat!
Nie lubię ich :P

Zamiast patrolować i z dziadami na ławkach walczyć, bo dzieci straszą to porządnych ludzi zaczepiąją.

dokładnie. nawet we Wrocławiu przed meczem wkladajac na pomnik Fredry szalik przyszedl patrol policji to podowcipkowalismy spisali nas i poszli. a SM tylko mandaty wali.

_ukoL 29.11.2008 21:58

To powinno się zwać Straż Wiejska i tyle w temacie. Największy prowokatorzy, do meneli nie podejdą bo się boją, a chłopaków spokojnych po 15 lat będą legitymować. W ogóle marnowanie pieniędzy na utrzymywanie takiej instytucji, na której istnienie ja nie znajduję ani jednego argumentu.

iiYama 29.11.2008 23:27

Cosik słyszałem ze po 1 stycznia mają się zmienić przepisy i SM ma dostać większe uprawnienia. M.in. odnośnie kontroli przekroczenia prędkości na terenia miasta.

Ale nie mam w ręku potwierdzenia tej wiadomości.

M.C (nowy kleparz) 29.11.2008 23:41

Straż miejska już od jakiegoś czasu może kontrolować prędkość,ale tylko i wyłącznie na terenie miasta.Niestety jestem tego przykładem.W tamtym tygodniu przyszło zdjęcie do firmy z fotoradaru SM.400zł i 8 punktów dostałem.SM jest mistrzem kamuflarzu.Znalazłem strone w necie,gdzie zrobione są zdjęcia patroli,które robią zdjęcia przenośnym fotoradarem i oni biją wszystkich na głowe,głupole!!
Nie widziałem jeszcze,żeby komuś SM pomogła...No może nie wliczając w to pomocy w przeparkowaniu samochodów na lawecie,tacy są pomocni psia krew!!

gse 29.11.2008 23:43

możesz podać link do tej strony ? i czemu mistrze kamuflarzu ?

M.C (nowy kleparz) 30.11.2008 08:46

http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

Jak będziecie mieli chwile czasu,to poszukajcie niebieskich,migających punkcików na mapie,to zobaczycie,czemu są mistrzami kamuflarzu!!

Kocur 01.12.2008 11:30

Niech się strażnicy zajmą właścicielami psów srających na wszystkie trawniki w całym mieście. :evil:

To jest po prostu przegięcie pały że w każdym europejskim mieście w weekendy podczas ładnej pogody ludzie idą do parków na kocyk czy pograć w piłkę czy siatkę a u nas jest średnio 10 gówien na metr kwadratowy.

Snow 01.12.2008 11:46

Kocur, to jeszcze nic.
U nas bardzo mądrzy ludzie wyprowadzają psy na... trawiaste boisko do piłki. Tylko pogratulować.

Wracając do tematu SM, miałem kiedyś z nimi sprawę w sądzie grodzkim. Jako, że moje słowo miało być przeciwstawione słowu Strażnika chciałem lepiej poznać ich obyczaje. Znalazłem więc forum straży miejskiej, gdzie Strażnicy z całej Polski dzielili się doświadczeniami życiowymi. Czytając ich wypociny, dosłownie opadła mi szczęka :) Dość wspomnieć, że najpopularniejszym tematem był (cytowane z pamięci): "Dzieci bawiące się na trawniku - PROBLEM!".

PS: Sprawę w grodzkim - o dziwo - wygrałem, powołując na świadka kumpla. Z drugiej strony, kolejny raz bym się na to nie pisał. Więcej problemów niż to wszystko warte.

Kocur 02.12.2008 08:39

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/929865.html

Cytat:

Przez cały weekend funkcjonariusze straży miejskiej i policja kontrolowali krakowskie Planty i pl. Nowy. W ścisłym centrum miasta mundurowi ujawnili 128 wykroczeń, wystawili mandaty karne na łączną kwotę - 8 250 zł.

Pouczyli 68 kierowców i założyli 95 blokad na koła samochodów. Strażnicy skierowali także dwie sprawy do sądu grodzkiego. Podczas patrolu zatrzymali także nietrzeźwą, nieletnią osobą, która trafiła do izby wytrzeźwień.


Do zakładania blokad to są pierwsi, ale psa srającego na Plantach nie złapali żadnego:foch:

medyk 02.12.2008 20:51

pies psa nie ruszy :)

ale tak serio to rzeczywiscie jest to wielki problem obsrane trawniki i co gorsza chodniki :-/

M.C (nowy kleparz) 02.12.2008 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 637337)
pies psa nie ruszy :)

ale tak serio to rzeczywiscie jest to wielki problem obsrane trawniki i co gorsza chodniki :-/

Jaki pies??Straż miejska co najwyżej jakimś pchlarzem może być,a nie psem...


http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...znikow,1220846

_ukoL 02.12.2008 21:10

Brudna robota, a to w końcu czyścioszki są. Mundury mają i myślą, że to prestiż być SM. Przecież to niewiele lepsza fucha niż Służba Ochrony Parkingów.

puszek06 02.12.2008 21:43

przez 5 lat przemierzania plant podczas studiów utrwalił mi sie obraz staży miejskiej jako instytucja publiczna a) niepotrzebna b)marnująca pieniądze obywateli c) zatrudniająca wyjątkowych pajaców .... - świetna do zakładania blokad i spisywania wystrachanych studnetów z piwkiem w ręku.. w przypadku bezdomnych powyżej 1 sztuki zaczynają sie schody...

Wisła&Lechia 02.12.2008 22:01

Dziwie się wielu wam że dajecie się złapac sm ... Policja to by was może goniła ale sm to by sobie odpuściła nawet jakbyście biegli truchtem :)

wredny.bardzo 02.12.2008 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M.C (nowy kleparz) (Post 637348)

Czy ja dobrze rozumiem, że nie mogę pomalować SWOJEGO auta w takie kolory jak mi się będzie podobało? No **** a co za kraj :lol:

Sensej 03.12.2008 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wredny.bardzo (Post 637431)
Czy ja dobrze rozumiem, że nie mogę pomalować SWOJEGO auta w takie kolory jak mi się będzie podobało? No **** a co za kraj :lol:

Tak samo nie możesz mieć niebieskich postojówek ;) bo są dla pał zarezerwowane

Kocur 03.12.2008 15:03

Tak w temacie Straży - dowcip:

W Krakowie są takie korki, że straż miejska wypisuje mandaty, za brak karty postojowej :D

puchaty1906 03.12.2008 16:06

Jak do tej pory za każdym razem jak miałem z nimi do czynienia to nie było rozmowy, faceci zacinają się na "przyjmuje Pan mandat czy odmawia?". Zero dyskusji! Tak jak ktoś już tu mówił tam gdzie powinni coś robić ich nie ma, bo po co się użerać z obywatelem...

A co do żuli to ich nie tykają, nie dlatego, że się ich boją tylko, że oni są niewypłacalni :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl