Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Turniej "TWSD Literaki 2008" (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4816)

pan_premier 08.09.2008 11:32

Turniej "TWSD Literaki 2008"
 
Regulamin turnieju "TWSD Literaki 2008"

1. Turniej rozgrywany jest na zasadach zasadach gry literaki.nalezy byc swiadomym wszystkich wad i zalet tego rozwiazania ;)
2. Turniej ma charakter rozrywkowy, podchodzenie do niego jak do walki na smierc i zycie, wystawi nadambitnemu sluszna ocene wsrod forumowej braci.
3. Uczestnicy proszeni sa o zachowywanie zasad fair play, czyli nie sprawdzanie w czasie gry slow po slownikach, ukladanie slow, ktorych znaczenie jest im znane lub chociaz , do ktorych nie maja pewnosci ze istnieja. Innymi slowy niemile widziane bedzie 'strzelanie'.
4. Gra odbywac bedzie sie w grupach(A,B,C,D) piecioosobowych systemem kazdy z kazdym. Po zakonczonej partii obydwie strony musza potwierdzic wynik w tym temacie. Jezeli nie bedzie ich zgody co do wyniku, sytuacje beda musieli wyjasnic swiadkowie;) a w razie ich braku i dalszego dziecinnego zachowania zawodnikow, zostanie przyznany obustonny walkower 0:100 .
5. Za zwyciestwo w fazie grupowej przyznawane sa 2 punkty, za remis 1 punkt. Kolejnosc w grupie ustalona zostanie na podstawie liczby zdobytych punktow. W razie rownej ich ilosci decyduje bezposredni pojedynek,a w przypadku remisu, beda rozgrywane dodatkowe mecze, az do skutku, czyli zwyciestwa ktoregos z graczy.
6. Gracze maja czas do niedzieli w nocy na zakonczenie fazy grupowej. Dopuszczane sa wyjatki jesli strony podadza dokladny, nieodlegly termin rozegrania meczu. W razie 'zapadniecia sie pod ziemie' gracza , w niedziele wieczorem za wszystkie nierozegrane mecze zostanie przyznany walkower 100:0 na korzysc 'obecnych' i chetnych do gry zawodnikow.
7. Zawodnicy zostana przydzieleni do grup droga losowania, bez rozstawien.
8. Od poniedzialku rusza faza play-off w parach(zamieszalem parami,gdyby grupy nie byly rowne, zeby szybko sie wszystko wymieszalo...):
g.1A-2B
h.1C-2A
i.1B-2D
j.1D-2C
Gra toczy sie do dwoch zwyciestw jednego z graczy. Tak wiec, minimalna liczba spotkan do rozegrania to 2, maksymalna 3 ;)
9. Polfinaly w parach:
g-j
h-i,
zostana rozegrane po 14.09. Zwyciezca polfinalu bedzie osoba, ktora pokona swojego przeciwnika 3x(min l. meczow 3, maks. l. meczow 5)
10. Zwyciezcy polfinalow zagraja o tytul Forumowego Literaka(lub inny do wyboru), przegrani o 3 miejsce. Jesli wyeliminowani w grupach i cwiercfinalach beda chetni, beda mogli rozegrac mecze o pozycje 9-20, a takze 5-8. Jesli takiej checi nie bedzie kolejnosc zostanie ustalona za pomoca liczby zdobytych punktow w rozegranych meczach.
11. W turnieju udzial wezma:
1 Precel z makiem (pzm1906)
2. pan_premier(tund)
3. michu-kozlowek (kasiaimisiu)
4. marcinarsenal
5. Coach
6. F_A_B (fabgrudziadz)
7. Rocco_1906
8. Elendil (LordRegis)
9. FajQ (fajqabg)
10. Konrad. (konradw4)
11. latarnik (latarniik)
12. PauL89 (dallasstars)
13. cebulka997 (cebul997)
14. White_Star77
15. gris ( griis)
16. Sensej
17. mcovalski
18. TSWISELKA1 (19TSWISELKA06)
19. Prezydentowa (julcia1906)
20. Kurt C.(JaroTS)
w nawiasie nicki osob na kurniku jesli, sa rozne od forumowych.

12. Wszystkie mecze rozgrywane beda w nastepujacy sposob: czas gry 10min, rodzaj stolu: publiczny,rodzaj gry: rankingowa, w pokoju osetnik.
13. Gracze rozgrywaja kolejki dowolnie, preferowana forma kontaktu jest PW miedzy zainteresowanymi, chyba, ze ktos ma czas na kilka pojedynkow, wtedy bardziej wskazane poinformowac cale forum o tym.
14. Mile widzanie sa zapowiedzi meczow w tym temacie. Po kazdym pojedynku strony musza przekazac tu jego wynik. Jedna osoba podaje wynik, druga powierdza.
15. pan_premier bedzie staral sie codziennie wieczorem zamieszczac aktualne tabele ;), jesli ktos chcailby go w tym wyreczyc nie musi sie krepowac.
17. Uzytkownik Flame 'za zaslugi' w historii turnieju, otrzymuje dzika karte i moze dolaczyc do dowolnej grupy jesli zechce, przed rozegraniem jakiegokolwiek meczu.
16. Szanujmy sie.

pan_premier 08.09.2008 11:37

jak sa jakies uwagi do regulaminu to prosze pisac, wielkich emocji nie bylo wiec postaralem sie wyposrodkowac padajace propozycje.

W jaki sposob przeprowadzamy losowanie?

TSWISELKA1 08.09.2008 11:54

W ostatniej chwili wypadł nam wyjazd i nie będzie nas jakiś czas na necie. Postaramy się wrócić pod koniec tygodnia i wtedy możemy rozegrac wszystkie nasze pojedynki. Oczywiście odpada niedziela ze względu na mecz z Lechem i wtedy będzie można nas spotkać, ale raczej w Krakowie ;) Jeśli wrócimy wcześniej to damy znać, a przeciwników prosimy o cierpliwość :) Życzymy wszystkim miłej zabawy w wiślackim gronie :)
Chyba ze losowanie odbędzie się dziś,to mogłybyśmy jakieś partie rozegrać jeszcze dziś.

rocco_1906 08.09.2008 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 599971)
jak sa jakies uwagi do regulaminu to prosze pisac, wielkich emocji nie bylo wiec postaralem sie wyposrodkowac padajace propozycje.

W jaki sposob przeprowadzamy losowanie?

w kwestii grup to moze zamiast kombinowac to po prostu:
grupa A to pierwszych 5ciu z listy
grupa B nastepnych 5ciu itd i mozna juz pojedynki planować na wieczór:)

michu-k 08.09.2008 13:02

Losowanie niech przeprowadzi osoba nie grająca w turnieju. Małe karteczki, na nich nicki, pierwsze 5 jedna grupa, drugie 5 druga grupa, trzecie pięć czwarta, piąte pięć piąta.

Nie ma co kombinować i bawić się w tworzenie skryptów.

Prosto i szybko, co prawda nieco prymitywnie, ale skutecznie.

F_A_B 08.09.2008 13:02

"4. Gra odbywac bedzie sie w grupach(A,B,C,D) piecioosobowych systemem kazdy z kazdym. Po zakonczonej partii obydwie strony musza potwierdzic wynik w tym temacie. Jezeli nie bedzie ich zgody co do wyniku, sytuacje beda musieli wyjasnic swiadkowie;) a w razie ich braku i dalszego dziecinnego zachowania zawodnikow, zostanie przyznany obustonny walkower 0:100 ."

Sprawdzić wynik to nie problem, wystarczy zajrzeć do historii rozegranych partii, także obustronne walkowery były by bezsensu.
Pozdrawiam

Sensej 08.09.2008 13:06

Lepiej wziasc tak
A 1 8 9 16 17
B 2 7 10 15 18
C 3 6 11 14 19
D 4 5 12 13 20

Według zapisów i spokoj ;)

michu-k 08.09.2008 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 600004)
Lepiej wziasc tak
A 1 8 9 16 17
B 2 7 10 15 18
C 3 6 11 14 19
D 4 5 12 13 20

Według zapisów i spokoj ;)

Też dobry pomysł.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez F_A_B (Post 600002)
"4. Gra odbywac bedzie sie w grupach(A,B,C,D) piecioosobowych systemem kazdy z kazdym. Po zakonczonej partii obydwie strony musza potwierdzic wynik w tym temacie. Jezeli nie bedzie ich zgody co do wyniku, sytuacje beda musieli wyjasnic swiadkowie;) a w razie ich braku i dalszego dziecinnego zachowania zawodnikow, zostanie przyznany obustonny walkower 0:100 ."

Jest też opcja PrinScreen, wrzucenia screena na serwer i wklejenia na forum. Nie potrzeba żadnych świadków itd. Wynik byłby ważny wówczas, jeżeli obie strony zamieszczą screena. W przypadku nie zamieszczenia screena przez przeciwnika, sprawę rozstrzygnie historia rozgrywanych partii.

I jeszcze pytanie- jeżeli dwie osoby w danej grupie, zakończą grę z takim samym wynikiem punktowym (zajmują miejsce dające awans), promocję do dalszej rozgrywki rozstrzyga wynik bezpośredniego pojedynku czy różnica punktów we wszystkich rozegranych meczach?

pan_premier 08.09.2008 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 600004)
Lepiej wziasc tak
A 1 8 9 16 17
B 2 7 10 15 18
C 3 6 11 14 19
D 4 5 12 13 20

Według zapisów i spokoj ;)

popieram.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez F_A_B (Post 600004)
"4. Gra odbywac bedzie sie w grupach(A,B,C,D) piecioosobowych systemem kazdy z kazdym. Po zakonczonej partii obydwie strony musza potwierdzic wynik w tym temacie. Jezeli nie bedzie ich zgody co do wyniku, sytuacje beda musieli wyjasnic swiadkowie;) a w razie ich braku i dalszego dziecinnego zachowania zawodnikow, zostanie przyznany obustonny walkower 0:100 ."

Sprawdzić wynik to nie problem, wystarczy zajrzeć do historii rozegranych partii, także obustronne walkowery były by bezsensu.
Pozdrawiam

racja nie pomyslalem o tym.
Niemniej mamy chyba do czycnienia z powaznymi ludzmi i mam nadzieje ze to tylko takie dywagacje...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 600005)
I jeszcze pytanie- jeżeli dwie osoby w danej grupie, zakończą grę z takim samym wynikiem punktowym (zajmują miejsce dające awans), promocję do dalszej rozgrywki rozstrzyga wynik bezpośredniego pojedynku czy różnica punktów we wszystkich rozegranych meczach?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Regulamin (Post 600005)
5. Za zwyciestwo w fazie grupowej przyznawane sa 2 punkty, za remis 1 punkt. Kolejnosc w grupie ustalona zostanie na podstawie liczby zdobytych punktow. W razie rownej ich ilosci decyduje bezposredni pojedynek,a w przypadku remisu, beda rozgrywane dodatkowe mecze, az do skutku, czyli zwyciestwa ktoregos z graczy.

mysale ze to najsprawiedliwsze rozwiazanie

mcovalski 08.09.2008 13:23

Czyli te grupy są obowiązujące ?? Bo ja osobiście uważam że to bardzo dobry pomysł.

pan_premier 08.09.2008 13:40

ok, no to jesli zaden user nie bedzie narzekal na niesprawiedliwosc podzialu grup badz tez regulaminu, to dzis o 20 oficjalny poczatek turnieju.

Grupy:
A

1 Precel z makiem (pzm1906)
8. Elendil (LordRegis)
9. FajQ (fajqabg)
16. Sensej
17. mcovalski

B

2. pan_premier(tund)
7. Rocco_1906
10. Konrad. (konradw4)
15. gris ( griis)
18. TSWISELKA1 (19TSWISELKA06)

C

3. michu-kozlowek (kasiaimisiu)
6. F_A_B (fabgrudziadz)
11. latarnik (latarniik)
14. White_Star77
19. Prezydentowa (julcia1906)

D

4. marcinarsenal
5. Coach
12. PauL89 (dallasstars)
13. cebulka997 (cebul997)
20. Kurt C.(JaroTS)

Kto sie szybciej dogada ten zagra mecz otwarcia :D
Jesli nei bedzie protestow, widzimy sie dzisiaj o 20 w pokoju osetnik.
Jak bedzie tam duzo ludzi 'niewislakow' znajdziemy inny pokoj.

TSWISELKA1 08.09.2008 13:45

Który rywal z grupy B jest chętny na pierwszy pojedynek o 20? :D

PauL 08.09.2008 13:49

Będę koło godziny 20:30, więc proszę, żeby ktoś z mojej grupy poczekał.

Sensej 08.09.2008 13:52

Mecz otwarcia

Sensej 192 - 227 mckovalski

Pisać na priv chetni na wygrana :)

A no fakt sorry ;) Nie doświadczenie :D

mcovalski 08.09.2008 13:53

Grupa A
Sensej vs. mcovalski 179:227

Nieścisłość w punktacji polega na tym że kolega napisał odpisał punkty tuż przed zakończeniem, a wiadomo, że po zakończeniu jeszcze się odejmują. Tak więc to jest mało istotne.

gris 08.09.2008 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez F_A_B (Post 600002)
"4. Gra odbywac bedzie sie w grupach(A,B,C,D) piecioosobowych systemem kazdy z kazdym. Po zakonczonej partii obydwie strony musza potwierdzic wynik w tym temacie. Jezeli nie bedzie ich zgody co do wyniku, sytuacje beda musieli wyjasnic swiadkowie;) a w razie ich braku i dalszego dziecinnego zachowania zawodnikow, zostanie przyznany obustonny walkower 0:100 ."

Sprawdzić wynik to nie problem, wystarczy zajrzeć do historii rozegranych partii, także obustronne walkowery były by bezsensu.
Pozdrawiam


albo wrzucić screena i po sprawie

eh jaką mam grupę, sami rankingowcy :P

PauL 08.09.2008 14:15

Jest ktoś z mojej grupy chętny na mecz teraz ?

gg : 3259823

rocco_1906 08.09.2008 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWISELKA1 (Post 600024)
Który rywal z grupy B jest chętny na pierwszy pojedynek o 20? :D

chetny:)))


ed:normalnie 'grupa śmierci' ;]
ed2:jak ktos chetny teraz niech napisze

Konrad. 08.09.2008 15:41

udało sie ;):

Konrad 303 - 295 pan_premier
Konrad 284 - 232 rocco1906

Także udało się z grupy wyjść :-)

pan_premier 08.09.2008 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 600094)
uda³o sie ;):

Konrad 303 - 295 pan_premier

si :(

pan_premier- rocco_1906 378-231

wieczorem mogê zagrac pozostale spotkania

mcovalski 08.09.2008 16:24

jestem chętny na grę w grupie A. jak coś to gg 4395969

Polly 08.09.2008 16:28

Może Wam pomogę i będę prowadzić tabelę z wynikami ;)

Coach 08.09.2008 16:34

Jakiś chętny z grupy D na pojedynek wieczorem ?

rocco_1906 08.09.2008 17:27

potwierdzam dwie wtopy:) porazki z nie byle kim wiec wstydu nie ma

Polly 08.09.2008 17:49

panie_premierze małe punkty też będą brane pod uwagę czy liczymy tylko te duże ;>??

michu-k 08.09.2008 17:52

Grupa C, czekam na propozycje z wyjątkiem dzisiejszego wieczoru. Zwykle dostępny w godzinach 15:00-19:00 i 22:30-00:00 :-)

Priv lub 5066970.

mcovalski 08.09.2008 18:37

jest ktoś z grupy A ??

Precel z makiem 08.09.2008 18:47

ja moge grać. Grupa A zgłoś się!!! gg 5060624

mcovalski gratuluję zwycięstwa :) dawno nie grałem i sie to odbiło na punktacji :P ale powoli zaczne się ogrywać :)

gris 08.09.2008 18:54

Jak ktoś jest z grupy B to mogę zagrać. Jak coś to piszcie na priv na kurniku bo siedzę w pokoju już.

michu-k 08.09.2008 18:55

Moje marzenie to super zorganizowana liga Literakowa...

Terminarz, tabelki, mniam :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl