![]() |
na nieco zwolnionym tempie widać że laska (a konkretnie jej uniesiona noga) "obraca" się w dwie strony jednocześnie
http://youtube.com/watch?v=i2o5wrUnMyA dla mnie zawsze obraca się w prawo, widocznie jestem stary i głupi. |
co do tej obracającej się babki. Wg mnie to jest jakiś wałek. Zasłońcie sobie cały tulów(czyli od ramion w dół) tej kobiety i patrzcie sie tylko na jej głowę z warkoczem. Kręci się w prawo i nagle przeskakuje w lewo(lub odwrotnie, zależy w jakim momencie zaczniecie oglądać). Więc moim zdaniem ona w pewnym momencie automatycznie po prostu zmienia kierunek obrotu. Gdy się patrzy na całe ciało, jest złudzenie, że nic się nie dzieje. Ale jak wytłumaczyć to, że jak głowa z warkoczem kręci się w prawo i nagle widzę jak przeskakuje obrót w przeciwną stronę?
|
tam nie ma zadnego przeskoku. Zobacz na warkocz...kręci się dalej tak, jakby na to wskazywal kierunek ruchu...po prostu ludzkie oko jest takie "naiwne"
|
Nie ma tu żadnego wała. Nagrywałem. Na nagraniu babka kręci się w prawo podczas gdy u mnie mnie zmieniła kierunek na przeciwny. Zajebiste :-D
|
Cytat:
A gdy już zobaczycie tą opcję z głową, to zwróćcie uwagę na to, że gdy noga kręci się w prawą stronę, to głowa również w prawą. Gdy kręci nogą w lewą, to głowa robi obroty też w lewo. Po prostu ona automatycznie zmienia kierunek obrotu w takim momencie, gdy noga jest na godzinie 12 lub 6 Kolejna sprawa to jej stopy(szczególnie ta, na której stoi). Gdy kręci nogą w prawo, to stopy też obracają sie w prawo, jak noga obraca się w lewo to stopy również w tym kierunku. |
:D
Wkręt roku. Polecam ściągnąć jakikolwiek edytor plików "gif", puścić animację w "nieskończonym powtarzaniu" i zauważycie, że nie ma opcji jakoby baba zmieniła kierunek. Natomiast, gdy klatki będą przesuwane od końca do początku, wówczas lachon zacznie obracać się w kierunku przeciwległym, do ruchu wskazówek zegara. |
Jak to wkręt, ;p to jest niemożliwe bo raz 'spowodowałem' że obracała mi się z częstotliwością minutową a innym razem przez 30 minut mi się nie obracała ;p
Oczywiste jest żę kręci się ona cały czas w lewo, no a człowiek resztę sam sobie wmawia ;) i tak powstaje złudzenie. |
Dla jednych jest oczywiste, że się kręci w lewo, dla innych, że w prawo, więc chyba jednak to nie jest wkręt :)
|
Proponuje zrobić stop-klatkę na 8 sekundzie i zobaczyć na której nodze stoi - a później skoczyć na 17 sekundę i czynność powtórzyć :D
|
ja mam tak, że jak patrze lewym okiem kreci sie w lewo a jak prawym w prawo;d a jak oboma;P:P to zawsze zaczyna od prawego a jak sie skupie na stopie to w lewo:P
|
moze nie jest to zjawisko optyczne ale :).
Spróbójcie prawa noga robic kola w prawa strone(zgodnie ze wskazówkami zegara i jak bedziecie mieli rytm to prawa reka przed siebie narysujcie cyfre 6.Zobaczycie noga zmieni kierunek :) |
Cytat:
A teraz ciekawostka, pozostałe 10% ma odwrotnie. I te osoby potrafią fantastycznie kłamać (ponoć) i w tym przypadku niunia kręci się odwrotnie a zależności od kąta patrzenia. W moim przypadku tak właśnie jest. |
Działa:) Ale fajna lala i nie moge sie skupic/)
|
Jest jeszcze jedno, bardzo proste rozwiązanie tej zagadki.
Wyobraźcie sobie, że kręcąca się sylwetka jest tarczą zegara. Patrzymy od góry. Wskazówka idąc od godziny 12 do 3 i od 9 do 12 obraca się w prawo, natomiast od 3 do 6 i od 6 do 9 w lewo. W taki sposób wydaje się że tancerka obraca się raz w lewo, raz w prawo. Jest to typowa iluzja. |
Nie widzę tutaj żadnego przekrętu. Nagrywając na kamerę jednocześnie wpatrywałem się w monitor. Początkowo poruszały się w jedną stronę, ale po około 2 minutach zaczęły się kręcić w przeciwnych kierunkach i najlepsze jest to, że nie mogłem nad tym zapanować :D musiałem przerwać doświadczeniem w obawie o swoje zdrowie :D
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl