Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Orange Ekstraklasa 2007/2008 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3124)

Pan Jotka 12.06.2008 04:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 549993)
Co do p.Drzymały. Są dwa scenariusze dla tego człowieka. Biorąc pod uwagę ,że formuła 'football na wsi' się wyczerpała musi przenieść kapitał który lokuje w piłce nożnej do dużego miasta (gdzie są ludzie którzy zapełnią stadion na 35 tysięcy ludzi). I teraz scenariusze:

1) Ukierunkowanie kapitału na klub z miasta Łódź , Szczecin bądź jakiś klub w GOP-ie
2) Rozsądne porozumienie z Cupiałem i wejście z całym dobrodziejstwem inwentarza w krakowską Wisłę.
Wiele argumentów za tym przemawia (uznana marka , stadion, perspektywa występów w Europie) a poza tym myślę ,że taki alians stworzy naprawdę silną konkurencję (jeszcze wyżej podniósł poprzeczkę) dla klubów ,chyba wszyscy się tu zgodzimy, które będą jak Wisła , odgrywać wiodącą rolę w najbliższej dekadzie czyli Lech i Legia ( i to widać po wielu symptomach). Takie porozumienie to również większa szansa na stałe zagoszczenie w europejskich pucharach i ciekawe transfery. A tak przy okazji co wy o takim scenariuszu myślicie ???

Dla mnie to jakas paranoja. Facet podchodzi do negocjaji, spelnia rozne warunki postawione przez Slask a nakoniec oni glosuja czy wogole go chca. Przeciez kolejnosc powinna byc odwrotna!!!!!!!
Slask bez pieniedzy nie zaistnieje i nie wiem na co licza radni topiac kase w klub. Chyba na przegrane wybpry samorzadowe, bo wielu ludzi nie pusci im tego plazem. Zgadzam sie z Broneem ze Slask zaprzepaszcza olbrzymia szanse ze pkt widzenia organizacyjno-finansowego.
Co do scenariuszy...Drzymala nie wejdzie do Wisly. Cupial i Drzymala lubia rzadzic, a w tym wypadku powiedzenie- co 2 glowy to nie jedna nie ma racji bytu! A czy bedzie szukal innego miasta??? Raczej Szczecin jezeli juz. Ale czy go beda chcieli? Po takich zawirowaniach to juz w nic nie wierze. Czyli kto gra w koncu w OE????

Zygmunt.Król 12.06.2008 06:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 549998)
Lech niestety nie zrezygnuje, bo już go po pierwsze zgłoszono, a po drugie sam Drzymała licząc się z konsekwencjami z miejsca zrezygnował. Więc raczej sytuacja jest nie do odkręcenia.

Kali dostać nie swoja krowa - dobrze: znaczy się honorowo :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 549998)
Cóż, Legioniści usiłują wszystkim wmówić, że czarne jest białym, normalka, w końcu pojęcie 'honor' i domaganie się mistrza za 1993 rok wzajemnie się u nich nie wykluczają jak u reszty kibiców w Polsce.

Lechu, why?

FOR MONEY!!!

Pablo84 12.06.2008 06:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zygmunt.Król (Post 550008)
Kali dostać nie swoja krowa - dobrze: znaczy się honorowo :D

Poplułem przez Ciebie monitor :rotfl: :rotfl:

flamengista 12.06.2008 07:13

Nie no, Dutkiewicz jest dla mnie skończony. Wydawało się poważny człowiek - a tu taki numer. Facet ma chyba problemy z głową:

Cytat:

Tomasz Hanczarek z PO: - W sprawie fuzji podkreślaliśmy, że poprzemy ją tylko wtedy, gdy prezydent powie, że jest do niej przekonany.
Też odnosiłem podobne wrażenie. Dutkiewicz niby chciał, ale się bał. Nie wiem czego.

Cytat:

Pan Tarasiewicz przedstawił wizję wielkiego Śląska i zapewnił, że wie, jak to uczynić - opowiadał Dutkiewicz. - Dlatego szybko przekażemy klubowi od 5 do 7 mln zł na transfery, aby wzmocnić skład. Chcemy, aby zespół po pierwszej części sezonu zajął miejsce w górnej części tabeli, nie gorsze niż siódme-ósme. Jeśli tak się nie stanie, będziemy chcieli, aby pan Tarasiewicz sam odszedł.
Daje Tarasiewiczowi 5-7 mln z miejskiej kasy i chyba sam nie jest do tego przekonany, bo już mówi o zwalnianiu trenera :shock:

Moim zdaniem to bardzo zła wiadomość dla Śląska - może jeszcze radni przekonają prezydenta. Nowy klub miał grać na licencji Śląska, zrezygnowano z pucharów - Drzymała zrobił wiele, by przekonać do siebie kibiców. I wielu przekonał.

A teraz, gdy sprawy fuzji są zaawansowane, okazuje się że jej nie ma.

To fatalny sygnał nie tylko dla piłkarskiej Polski, ale i dla środowisk biznesowych. Najwyraźniej Wrocławiem rządzą niepoważni ludzie. Najpierw publicznie coś obiecują, a następnie w ostatniej chwili z tego rezygnują. Ciekawe, jak Dutkiewicz zamierza po czymś takim zabiegać o pozyskanie kolejnych prywatnych inwestorów dla Wrocławia.


Jestem też bardzo ciekawy reakcji Drzymały. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby po takiej szopce zwyczajnie się wkurzył i zrezygnował całkowicie z inwestowania w Piłkę. Widać mamy za dużo chętnych do wykładania prywatnych pieniędzy na futbol - skoro władze Wrocławia postępują w ten sposób...

Paweł 12.06.2008 07:20

Bardzo dobrze się stało. Może w dziwnych okolicznościach, ale efekt pozytywny i z tego się trzeba cieszyć. Przynajmniej Śląsk będzie prawdziwym Śląskiem, a Drzymała niech szuka szczęścia gdzie indziej.

Szczurek_PB 12.06.2008 07:32

My tu gadu gadu, a w ekstraklasie jest tylko 15 drużyn. Czyli jeszcze jedna musi do nich dołączyć. Mam nadzieję, że Polonia wróci na swoje miejsce, na co są szanse :)

ToTylkoJa 12.06.2008 07:36

skoro nie będzie fuzji, to co z Widzewem? Leci do 2 ligi sportowo(i ewentualnie jeszcze ligę niżej w razie degradacji)? Tak wynika z tego fragmentu:

Cytat:

Rysuje nam się zatem już skład ekstraklasy na następny sezon. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie ostatecznie spotkań barażowych. Beniaminków będziemy mieć trzech - Lechię, Śląsk i Piasta. Do drugiej ligi tylko spadnie Widzew Łódź. Najbardziej poszkodowany w tym wszystkim będzie jednak Tur Turek, który wskutek braku licencji dla Polonii Bytom ostatecznie wyląduje w nowej II lidze, choć świętował utrzymanie w starej II lidze. Ewentualne rotacje mogą jeszcze powstać chyba jedynie w związku z aferą korupcyjną...

Lemoniadowy Joe 12.06.2008 08:32

jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie o pieniądze, Drzymał dogadał sie z kibicami to może chodzi o to że Wrocław miał kupić obiekty w Grodzisku :) ?


nasza liga to jeden wielki cyrk, Drzymała jest chyba wku... na maksa poszedł na tak duże ustepstwa i teraz jest pośmiewiskiem , tak to jest z politykami

dynek.pl 12.06.2008 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurt C. (Post 549991)
Spokojnie, zagwarantował sobie także że nie będzie kaprysem w rękach bieznessmana, który może go znowu wrzucić w dół... zagwarantował że tradycja będzie utrzymana... Może Solorz, a jak nie to ktoś inny zobaczy tu biznes, Śląsk się utrzyma, jest miasto, jest stadion, sponsor też sie znajdzie. Dół ligi jest tak słaby że Śląsk nie powinien mieć problemów z utrzymaniem.

Pokaz mi klub w Polsce, ktory cos osiagnal nie bedac kaprysem w rekach prywatnego inwestora ? Pomijajac Lubin i Belchatow. My tez jestesmy kaprysem i co, zle jest ? A jakiej to tradycji Slaska zagrazalo przyjscie Drzymaly ?
Chyba tylko takiej, ze Slask nigdy nie mial porzadnego sponsora. A jak przyszedlby Solorz czy ktos inny to Slask nie bedzie ich kaprysem. Zreszta Drzymala mial miec tylko 20%. Pokazal w Grodzisku, ze jest powaznym biznesmenem. Wycofujac sie z pucharow pokazal jak bardzo zalezalo mu na fuzji. Zal mi go. Mam nadzieje, ze polska pilka nie straci kolejnego po Klickim powaznego biznesmena. Mam nadzieje, ze frajerskie wladze Wroclawia beda musialy zaplacic jakas kare. Dzieki takim niepowaznym ludziom tak ciezko namowic kogos na dawanie kasy na polska pilke.

flamengista 12.06.2008 10:26

Cóż.

Po pierwsze - to, czy "dobrze się stało" dla Śląska, to się okaże za kilka lat. Jak drużyna stanie się solidnym ligowym średniakiem z aspiracjami na coś więcej (moim zdaniem absolutne maksimum możliwości w tym momencie) - to można będzie uznać, że płacz po Drzymale nie jest na miejscu. Może jednak się okazać, że Śląsk będzie co chwila bronił się przed spadkiem lub oscylował między I a II ligą. W takiej sytuacji niektórzy może i zatęsknią za Groclinem. Czas pokaże.

Po drugie - bardzo dziwią mnie kategoryczne sądy niektórych forumowiczów, szczególnie że nie są oni kibicami Śląska ani mieszkańcami Wrocławia. Nie wiadomo, jak się sprawy mają i jakie jest nastawienie samych kibiców Śląska do tej sprawy.

Po trzecie - nie wiem, na co liczą niektórzy... Rozumiem, że do Śląska ma przyjść potężny sponsor, rzucić duże pieniądze (5-10 mln zł rocznie) i powiedzieć: "róbta co chceta"? Może klubem mają zarządzać kibice? W takim razie prosta sprawa - niech kibice Śląska wyłożą takie pieniądze i będzie załatwione.

Naprawdę nie wiem, co więcej miał zrobić Drzymała by wkupić się w łaski kapryśnych kibiców WKS. Zgodził się na pakiet mniejszościowy, zgodził się na licencję Śląska, zrezygnował z europejskich pucharów... To naprawdę sporo - w ten sposób chyba powinien przekonać kibiców co do tego, że jego plany wobec Śląska sa poważne, że nie traktuje klubu jak zabawki. W dodatku chyba 10 lat jego działania w profesjonalnej piłce powinno ich do tego przekonać.

Po czwarte - wprawdzie Śląsk to klub zaprzyjaźniony z Wisłą, ale Wrocław konkuruje z Krakowem. Jest więc we mnie pewne rozdarcie - martwi, że Śląsk z winy władz miejskich zaprzepaścił olbrzymią okazję do rozwoju. Z drugiej strony - cieszy potknięcie konkurencji - to na PR Wrocławia wpłynie fatalnie. A zyskać może na tym Kraków.

Dubi 12.06.2008 10:51

co do Widzewa w zwiazku z fuzja Slaska i GRoclinu,a raczej jej brak, nic sie nie zmienia,nie wiem skad ten kawalek tekstu wyrwałes,ale Widzew grac bedzie w nowej pierwszej lidze a jesli PKOL zawiesi decyzje WDPZPN Widzew zagra w ekstraklasie.

Lemoniadowy Joe 12.06.2008 11:20

Wrocław jak zbuduje stadion to ma duzo argumentów aby za niedługo być w czołówce naszej ligi i to Drzymała z roku na rok będzie miał trudniej w Grodzisku utrzymać poziom.

aczkolwiek decyzji Wrocławia nie rozumiem skoro już nawet Drzymała poszedł na ustępstwa a kibice jak rozumiem to zaakceptowali

ale jak mam być szczery to ciesze sie że jednak odejdzie nam konkurent o walkę o MP

Czesław 12.06.2008 11:46

Drzymała to gołodupiec z kredytami na głowie i rozbabraną fabryką na Ukrainie. W długiej perspektywie niewiele Śląskowi by dał i dobrze że to się stało.

kreseq 12.06.2008 12:41

Za dopuszczenie do tego typu sytuacji i ogolna kondycje naszej pilki powinno wyslac sie caly PZPN na dozywocie do kopalni uranu.

skttrbrain 12.06.2008 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zygmunt.Król (Post 550008)
Kali dostać nie swoja krowa - dobrze: znaczy się honorowo :D

Jakbyś chciał się wykazać choć promilem obiektywizmu, to zauważyłbyś na pewno, że za wycofanie sie z pucharów do których zgłoszono już klub są kary i miejsca Dyskobolii zwrócić sie nie da, nawet gdyby klub chciał to zrobić. A że nie chcesz, to piszesz bzdury :) Krzycz dalej za mistrzem z 1993 roku, w końcu 'we wszystkim potrzebna jest odrobina reżyserii', jak to zdaje się mawiał wasz guru Wójcik.

Poza tym, skoro Dyskobolia zrezygnowała sama, ktoś musiał nasza ligę reprezentować. Jak nie czwarty Lech to kto? Zagłębie? Korona? Cracovia? :D

7 kotów 12.06.2008 13:51

Podoba mi sie usmieszek za nazwa "Cracovia".

Widze, ze myslimy podobnie.

skttrbrain 12.06.2008 14:24

Tylko ciii!! ;-)

AYALA 12.06.2008 14:55

troche dziwie sie władzom Wrocławia że tak łatwo zrezygnowali z Drzymały, w Polsce nie ma wielu ludzi z takimi pieniędzmi co chcą inwestować w piłke.

7 kotów 12.06.2008 17:35

Ciekawe czy jakis Iwan Iwanowicz Fortunow prowadzi wikiszachtar.by

to tak w nawiazaniu do nadchodzacego wiekimi krokami preludium przyszlorocznego finalu LM w postaci meczu Lukaszenek z gamoniami zza Blon.



Moze Szachtar wytnie taki numer Cracovii jak swego czasu MU LKS-owi. Co to przyslali do Widzewa zapytanie o zakwaterowanie, bo do glowy im nie przyszlo, ze w Lodzi jest jakis drugi klub.

Zygmunt.Król 12.06.2008 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 550196)
Jakbyś chciał się wykazać choć promilem obiektywizmu, to zauważyłbyś na pewno, że za wycofanie sie z pucharów do których zgłoszono już klub są kary i miejsca Dyskobolii zwrócić sie nie da, nawet gdyby klub chciał to zrobić. A że nie chcesz, to piszesz bzdury :)

Dyskobolia nie chciała, Śląsk nie chciał - całe szczęście że znalazł się ktoś "honorowy"...i chciał :idea: !
W sumie to rozumiem, leżało to miejsce w PU-charze w kącie, więdło, kurzyło się, marniało, no to Lech wziął i podniósł.
Mam w domu parę puszek po piwie, trochę makulatury - zainteresowani?:D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 550196)
Krzycz dalej za mistrzem z 1993 roku, w końcu 'we wszystkim potrzebna jest odrobina reżyserii', jak to zdaje się mawiał wasz guru Wójcik.

A gdzie ja słowem wspomniałem o 93? No chyba że.... kolegę poznaniaka gryzie sumienie:rotfl:

skttrbrain 12.06.2008 22:16

Któryś z Was wspomniał, nie sprawdziłem że to nie Ty.

A Twój komentarz głupi, bo naturalnym jest że jeśli trzecia drużyna rezygnuje z miejsca w pucharze UEFA, to otrzymuje je kolejna, w tym przypadku Lech. I to nie ma nic wspólnego ze słowem którego nadużywasz, a którego chyba nie rozumiesz.
Makulaturę zachowaj dla siebie, żebyś potem na te puszki miał :D

Gabri 12.06.2008 23:17

Ja się w sumie cieszę, że do fuzji nie dojdzie, ale fakt faktem, że Dutkiewicz zachował się jak skończony *****. Jeśli facet nie chciał fuzji to mógł to wcześniej powiedzieć, a nie w sytuacji gdy Groclin stracił prawo do gry w pucharach i nie złożył wniosku o licencję na ligę. Nie dziwię się, że Drzymała się teraz czuje wydymany przez władze Wrocławia. Kolejny dowód, że sensownym sponsorom nie opłaca się inwestować w nasz futbol bo to jedno wielkie bagno bez żadnych norm i zasad obowiązujących strony.

1q2 13.06.2008 02:35

Wyjebano Drzymale - czy to golodupiec czy nie to byl to jeden z niewielu powaznych kolesi zajmujacych sie pilka.
Jak dla mnie do wszystko jest ze szkoda dla Slaska a zamiast mocarstwoeych ambicji pozostanie walka o utrzymanie - szkoda.

A ze Lech bedzie gral w pucharach? -sorry ale za frajerstwo sie placi.Nie prosili sie o to a zeby teraz doborowolnie rezygnowali.....bez jaj....

Pan Jotka 13.06.2008 04:24

To jak to lecialo?? Slask caly bez Drzymaly??? hehehe
Prorocy!!!

Zygmunt.Król 13.06.2008 06:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 550647)
Któryś z Was wspomniał, nie sprawdziłem że to nie Ty.

Aha. Jak w tym starym dowcipie - wszystko Ci się z d..ą kojarzy, to znaczy z 93 :lol:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 550647)
A Twój komentarz głupi, bo naturalnym jest że jeśli trzecia drużyna rezygnuje z miejsca w pucharze UEFA, to otrzymuje je kolejna, w tym przypadku Lech. I to nie ma nic wspólnego ze słowem którego nadużywasz, a którego chyba nie rozumiesz.

W psychologii nazywa się to wyparcie - usunięcie ze świadomości myśli i wspomnień przywołujących bolesne skojarzenia...:arachnofobia:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 550647)
Makulaturę zachowaj dla siebie, żebyś potem na te puszki miał :D

Czyli zainteresowany puszkami - rozumiem, z metali kolorowych powstają lokomotywy...:rotfl:

skttrbrain 13.06.2008 11:33

^^ a w psychiatrii, to co jest wyżej, nazywane jest paranoją.

WrbJohny 13.06.2008 11:42

Wrocław CAŁY bez Drzymały

kreseq 13.06.2008 13:14

Ludzie spokojnie. Groclin rok jeszcze pogra a potem ich "bog" wyjedzie do wiekszego miasta ( byle nie Szczecin...prosze). Lech zagra w pucharach i bedzie jak zwykle :) Nie wazne kto gdzie i za kogo ale wazne to ze do dzisiaj nic nie wiadomo a burdel z dnia na dzien jest coraz wiekszy. Czeski film po prostu.

flamengista 13.06.2008 14:32

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35..._Drzymaly.html

Acha. Zamiast solidnego prezesa z doświadczeniem w futbolu i z pięknym, staropolskim nazwiskiem - będzie facet z agenturalną przeszłością, mający trzy paszporty. Ciekawe, co na to patriotycznie nastawieni kibice Śląska.

Jak się to potwierdzi, będzie pasjonująca rywalizacja Polsat-ITI.

Co nie zmieni obrazu prezesury Dutkiewicza i Wrocławia jako miasta.

AYALA 13.06.2008 14:38

jednym z klubów w jaki chce zainwestować Drzymała jest Polonia Warszawa


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl