Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Zgody w europie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3100)

Jay-Z 13.06.2008 11:52

są jedynie prywatne znajnomosci poszczególnych kibiców

BRTS39 20.06.2008 15:33

a Wisla miala kiedys jakas zagraniczna zgode??

mhl_pl 20.06.2008 16:34

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. OFICJALNIE CELTIC GLASGOW MA ZGODE Z FC LIVERPOOL. Dla niedowiarkow -dowód- wielokrotnie podczas transmisji w tv bylo mowione-- kibice celticu spiewaja hymn you'll never walk alone- taki sam jaki spiewaja zaprzyjaznieni z nimi fani FC Liverpool. wiec nie wiem kto wymyslil ze Celtic ma zgode z MU.

Mario Nh 20.06.2008 16:38

Wie ktoś może dlaczego Spartak Moskwa ma kose z Dynamem Kijów ?

mhl_pl 20.06.2008 16:47

Mario Nh, kiedy w tv byl dokumentalny film o kibolach Dynama Kijów. Grupa KievSpasta to społeczna recydywa, Dynamo to ich cale zycie, to jest typowa kultura wschodnia, alkohol , prostytutki, narkotyki i tak ta grupa hooliganow dziala i z tych wlasnie zrodel czerpie zyski. Sa na kazdym meczu Dynama u siebie i na wyjezdzie. Jesli chodzi o ich konfrontacje z innymi klubami- to sami członkowie hoolsow Dynama stwierdzili ze nie bawia sie w tzw drobne potyczki, jakies zaczepki pobicia itd. Tam idzie gra o to kto wiecej osob zlikwiduje. Potyczki Dynama z rosjanami przypominaja porachunki mafijne. Tam sie leje krew i jest duzo ofiar smiertelnych, co nie ma zbyt wiele wspolnego z tradycyjną hooliganka. Wiem to ze sprawdzonego zrodla, moj kuzyn pisal prace magisterska o kibicach uksztaltowanych wedle wschodniej kultury. pozdrawiam.

RiCo_TSW 20.06.2008 20:19

Celtic z Liverpoolem mają na pewno a któraś z tych ekip ma z Borussia Dortmund.
PAOK Saloniki trzyma z Partizanem Belgrad. Może to być na zasadzie ŚWL-ALC a oni PAOK,Partizan - CZ Belgrad,Olympiacos Pireus.

Tuman 20.06.2008 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mhl_pl (Post 554558)
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. OFICJALNIE CELTIC GLASGOW MA ZGODE Z FC LIVERPOOL. Dla niedowiarkow -dowód- wielokrotnie podczas transmisji w tv bylo mowione-- kibice celticu spiewaja hymn you'll never walk alone- taki sam jaki spiewaja zaprzyjaznieni z nimi fani FC Liverpool. wiec nie wiem kto wymyslil ze Celtic ma zgode z MU.

No to świetny przykład podałeś z hymnem. you'll never walk alone spiewa też feynord i borussia d.

nce 20.06.2008 20:43

Torcida (Hajduk Split) & No Name Boys (Benfica Lisbona)

Są to nazwy całej społeczności kibicowskiej w tych klubach (jak na Wiśle Armia Białej Gwiazdy).

mhl_pl 21.06.2008 10:41

Kacper ABG- a umiesz czytac ze zrozumieniem czy jeszcze zadnej szkoly nie skonczyles?? Napisalem ze gdy kibice Celticu spiewaja swoj hymn to komentatorzy czesto mowią przy tej okazji ze taki sam hymn spiewaja zaprzyjaznieni z nimi fani FC Liverpool, i na odwrót, podczas gdy FC Liverpool spiewa ten hymn to padaja stwierdzenia ze taki sam hymn ma zaprzyjazniony Celtic. Ogladasz ty wogole jakies mecze w TV??

RiCo_TSW 21.06.2008 16:25

Znalazłem stronkę z paroma zgodami polsko-zagranicznymi + fotki m.in. Legii,Arki i Lecha.Reszta opisy.
http://s6.invisionfree.com/UltrasTifosi/ar/t3122.htm

mhl_pl 21.06.2008 16:52

Heh..w tej stronie która wpisal Rico_TSW pisze ze Wisła ma dobry kontakt z Olympiakosem.. To jak to w koncu z tym jest??? Jest jakas prawda w tym czy to tylko ktos kiedys rzucił haslo i poszło w swiat i powstaly niepotrzebne plotki. Ktoś zorientowany da odpowiedź na to pytanie??

WislakWiDoK 21.06.2008 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mhl_pl (Post 554959)
Heh..w tej stronie która wpisal Rico_TSW pisze ze Wisła ma dobry kontakt z Olympiakosem.. To jak to w koncu z tym jest??? Jest jakas prawda w tym czy to tylko ktos kiedys rzucił haslo i poszło w swiat i powstaly niepotrzebne plotki. Ktoś zorientowany da odpowiedź na to pytanie??

Ile można o tym pisać...;/

P26 21.06.2008 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mhl_pl (Post 554959)
Heh..w tej stronie która wpisal Rico_TSW pisze ze Wisła ma dobry kontakt z Olympiakosem.. To jak to w koncu z tym jest??? Jest jakas prawda w tym czy to tylko ktos kiedys rzucił haslo i poszło w swiat i powstaly niepotrzebne plotki. Ktoś zorientowany da odpowiedź na to pytanie??



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jay-Z (Post 550926)
są jedynie prywatne znajnomosci poszczególnych kibiców


I tyle.


(10 znaków)

mhl_pl 21.06.2008 17:58

Znalazłem troche wiadomości o hiszpaskich kibicach wiec ponizej zamieszczam .

Tłumaczenie :
Denominacion- nazwa grupy
Afines- zgoda
Adversarios- kosy
Ultraderecha- faszyści, neonaziści
Ultraizquierda- niepodległosciowcy

REAL MADRID:
Denominación: Ultras Sur, Orgullo Vikingo
Ideología: Ultraderecha (fascistas), Apolíticos
Afines: Brigadas Blanquiazules
Adversarios: Boixos Nois, Frente Atlético, Celtarras, Herri Norte Taldea, Peña Mújika, Riazor Blues, Abertzale Sur
Socios: 500

F.C.BARCELONA:
Denominación: Boixos Nois, Sang Culé, Almogavers
Ideología: de todas
Afines: Peña Mújika, Indar Gorri
Adversarios: Yomus, Ligallo Fondo Norte, Ultras Sur, Brigadas Blanquiazules
Socios: 800

AT.MADRID:

Denominación: Frente Atlético
Ideología: Ultraderecha
Afines: Ligallo Fondo Norte
Adversarios: Yomus, Ultras Sur, Riazor Blues, Celtarras, Herri Norte Taldea
Socios: 2000

REAL ZARAGOZA:

Denominación: Ligallo Fondo Norte, Colectivo 1932
Ideología: Ultraderecha, apolíticos
Afines: Yomus, J.Verdiblancas, Gaunas Sur, Ultra Boys
Adversarios: Boixos Nois, Indar Gorri
Socios: 300

R.C.D.ESPANYOL:

Denominación: Brigadas Blanquiazules, Peña Juvenil Espanyol (Curva)
Ideología: Ultraderecha (nazis), apolíticos
Afines: Ultras Sur
Adversarios: Boixos Nois, Celtarras, Herri Norte Taldea, Abertzale Sur, Peña Mújika
Socios: 300

DEPORTIVO DE LA CORUÑA:

Denominación: Riazor Blues
Ideología: Ultraizquierda
Afines: Tripuslelak Taldea, Biris Norte
Adversarios: Celtarras, Ultras Sur, Txango´s
Socios: 1000

CELTA DE VIGO:
Denominación: Celtarras (Estilo Hooligan)
Ideología: Ultraizquierda (independentistas)
Afines: Herri Norte Taldea, Brigadas Amarillas, Frente Blanquiazul
Adversarios: Riazor Blues, Ultras Sur
Socios: 300

ATHLETIC DE BILBAO:
Denominación: Herri Norte Taldea (Estilo Hooligan - Skinhead), Abertzale Sur, Tripuslelak Taldea
Ideología: Abertzale
Afines: Celtarras, Brigadas Amarillas
Adversarios: Frente Atlético, Ultras Sur
Socios: 200

REAL SOCIEDAD:

Denominación: Peña Mújika
Ideología: Abertzale
Afines: Herri Norte Taldea, Abertzale Sur, Ztanda Norte
Adversarios: Frente Atlético, Ultras Sur
Socios: 150

VALENCIA FUTBOL CLUB

Denominación: Yomus, Gol Gran
Ideología: Ultraderecha, Apolítico
Afines: Gaunas Sur, Ultra Boys
Adversarios: Ligallo, Brigadas Blanquiazules, Herri Norte, Boixos Nois
Socios: 500

R.C.D.MALLORCA:

Denominación: Mallorca Sub
Ideología: Ultraderecha
Afines: -
Adversarios: -
Socios: -

OSASUNA:

Denominación: Indar Gorri
Ideología: Abertzale
Afines: Herri Norte, Peña Mújika
Adversarios: -
Socios: -

VILLARREAL C.F.:
Denominación: Frente Amarillo
Ideología: Apolítico
Afines: -
Adversarios: Yomus
Socios: -


RACING DE SANTANDER:

Denominación: Juventudes Verdiblancas, Cruzada Verdiblanca
Ideología: Apolítico
Afines: Ligallo Fondo Norte
Adversarios: Gaunas Sur, Ultra Boys, Symmachiarii
Socios: 300


REAL BETIS BALOMPIÉ:

Denominación: Supporters Sur
Ideología: Ultraderecha
Afines: Ultravioletas
Adversarios: Biris Norte
Socios: 300

SEVILLA:

Denominación: Biris Norte
Ideología: Ultraizquierda
Afines: Riazor Blues
Adversarios: Supporters Sur
Socios: -

LEVANTE:
Denominación: Força LLevant (Estilo Hooligan)
Ideología: -
Afines:
Adversarios: Yomus, Gol Gran
Socios: -

Pan Jotka 22.06.2008 03:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 370856)
Liverpool ma z Glasgow Rangers a nie z Celtikiem

C>I>P>A R.A.K.I.E.T.A :ppp
Everton ma z Rangersami a Liverpool z Celtic. Zreszta to takie smieszne zgody. Nazwalbym je raczej sympatiami.

KtheF 28.07.2008 13:55

Liverpool nigdy nie miał, i mam nadzieję mieć nie będzie zgody z Glasgow Rangers. Istnieje pewna sympatia do kibiców Celticu prawdopodobnie ze względu na Hillsbrough Tragedy Appeal, i zachowanie tamtejszych kibiców zaraz po tym wydarzeniu, ale myślę że żaden Polak chyba dokładnie całej tej sprawy nie wytłumaczy. Tym bardziej że w większości kibice LFC są protestantami, natomiast Celtowie to katolicy.

Właśnie w związku tragedii na Hilssbrough wywiązała się też inna zgoda kibiców LFC z fanami Borussi Monchengladbach.

Co do kos, to do Manchesteru i Evertonu warto by dopisać Nottingham Forest i Juventus, mimo prob zaprzestania wrogości przez kibiców na The Kop.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl