![]() |
są jedynie prywatne znajnomosci poszczególnych kibiców
|
a Wisla miala kiedys jakas zagraniczna zgode??
|
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. OFICJALNIE CELTIC GLASGOW MA ZGODE Z FC LIVERPOOL. Dla niedowiarkow -dowód- wielokrotnie podczas transmisji w tv bylo mowione-- kibice celticu spiewaja hymn you'll never walk alone- taki sam jaki spiewaja zaprzyjaznieni z nimi fani FC Liverpool. wiec nie wiem kto wymyslil ze Celtic ma zgode z MU.
|
Wie ktoś może dlaczego Spartak Moskwa ma kose z Dynamem Kijów ?
|
Mario Nh, kiedy w tv byl dokumentalny film o kibolach Dynama Kijów. Grupa KievSpasta to społeczna recydywa, Dynamo to ich cale zycie, to jest typowa kultura wschodnia, alkohol , prostytutki, narkotyki i tak ta grupa hooliganow dziala i z tych wlasnie zrodel czerpie zyski. Sa na kazdym meczu Dynama u siebie i na wyjezdzie. Jesli chodzi o ich konfrontacje z innymi klubami- to sami członkowie hoolsow Dynama stwierdzili ze nie bawia sie w tzw drobne potyczki, jakies zaczepki pobicia itd. Tam idzie gra o to kto wiecej osob zlikwiduje. Potyczki Dynama z rosjanami przypominaja porachunki mafijne. Tam sie leje krew i jest duzo ofiar smiertelnych, co nie ma zbyt wiele wspolnego z tradycyjną hooliganka. Wiem to ze sprawdzonego zrodla, moj kuzyn pisal prace magisterska o kibicach uksztaltowanych wedle wschodniej kultury. pozdrawiam.
|
Celtic z Liverpoolem mają na pewno a któraś z tych ekip ma z Borussia Dortmund.
PAOK Saloniki trzyma z Partizanem Belgrad. Może to być na zasadzie ŚWL-ALC a oni PAOK,Partizan - CZ Belgrad,Olympiacos Pireus. |
Cytat:
|
Torcida (Hajduk Split) & No Name Boys (Benfica Lisbona)
Są to nazwy całej społeczności kibicowskiej w tych klubach (jak na Wiśle Armia Białej Gwiazdy). |
Kacper ABG- a umiesz czytac ze zrozumieniem czy jeszcze zadnej szkoly nie skonczyles?? Napisalem ze gdy kibice Celticu spiewaja swoj hymn to komentatorzy czesto mowią przy tej okazji ze taki sam hymn spiewaja zaprzyjaznieni z nimi fani FC Liverpool, i na odwrót, podczas gdy FC Liverpool spiewa ten hymn to padaja stwierdzenia ze taki sam hymn ma zaprzyjazniony Celtic. Ogladasz ty wogole jakies mecze w TV??
|
Znalazłem stronkę z paroma zgodami polsko-zagranicznymi + fotki m.in. Legii,Arki i Lecha.Reszta opisy.
http://s6.invisionfree.com/UltrasTifosi/ar/t3122.htm |
Heh..w tej stronie która wpisal Rico_TSW pisze ze Wisła ma dobry kontakt z Olympiakosem.. To jak to w koncu z tym jest??? Jest jakas prawda w tym czy to tylko ktos kiedys rzucił haslo i poszło w swiat i powstaly niepotrzebne plotki. Ktoś zorientowany da odpowiedź na to pytanie??
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
I tyle. (10 znaków) |
Znalazłem troche wiadomości o hiszpaskich kibicach wiec ponizej zamieszczam .
Tłumaczenie : Denominacion- nazwa grupy Afines- zgoda Adversarios- kosy Ultraderecha- faszyści, neonaziści Ultraizquierda- niepodległosciowcy REAL MADRID: Denominación: Ultras Sur, Orgullo Vikingo Ideología: Ultraderecha (fascistas), Apolíticos Afines: Brigadas Blanquiazules Adversarios: Boixos Nois, Frente Atlético, Celtarras, Herri Norte Taldea, Peña Mújika, Riazor Blues, Abertzale Sur Socios: 500 F.C.BARCELONA: Denominación: Boixos Nois, Sang Culé, Almogavers Ideología: de todas Afines: Peña Mújika, Indar Gorri Adversarios: Yomus, Ligallo Fondo Norte, Ultras Sur, Brigadas Blanquiazules Socios: 800 AT.MADRID: Denominación: Frente Atlético Ideología: Ultraderecha Afines: Ligallo Fondo Norte Adversarios: Yomus, Ultras Sur, Riazor Blues, Celtarras, Herri Norte Taldea Socios: 2000 REAL ZARAGOZA: Denominación: Ligallo Fondo Norte, Colectivo 1932 Ideología: Ultraderecha, apolíticos Afines: Yomus, J.Verdiblancas, Gaunas Sur, Ultra Boys Adversarios: Boixos Nois, Indar Gorri Socios: 300 R.C.D.ESPANYOL: Denominación: Brigadas Blanquiazules, Peña Juvenil Espanyol (Curva) Ideología: Ultraderecha (nazis), apolíticos Afines: Ultras Sur Adversarios: Boixos Nois, Celtarras, Herri Norte Taldea, Abertzale Sur, Peña Mújika Socios: 300 DEPORTIVO DE LA CORUÑA: Denominación: Riazor Blues Ideología: Ultraizquierda Afines: Tripuslelak Taldea, Biris Norte Adversarios: Celtarras, Ultras Sur, Txango´s Socios: 1000 CELTA DE VIGO: Denominación: Celtarras (Estilo Hooligan) Ideología: Ultraizquierda (independentistas) Afines: Herri Norte Taldea, Brigadas Amarillas, Frente Blanquiazul Adversarios: Riazor Blues, Ultras Sur Socios: 300 ATHLETIC DE BILBAO: Denominación: Herri Norte Taldea (Estilo Hooligan - Skinhead), Abertzale Sur, Tripuslelak Taldea Ideología: Abertzale Afines: Celtarras, Brigadas Amarillas Adversarios: Frente Atlético, Ultras Sur Socios: 200 REAL SOCIEDAD: Denominación: Peña Mújika Ideología: Abertzale Afines: Herri Norte Taldea, Abertzale Sur, Ztanda Norte Adversarios: Frente Atlético, Ultras Sur Socios: 150 VALENCIA FUTBOL CLUB Denominación: Yomus, Gol Gran Ideología: Ultraderecha, Apolítico Afines: Gaunas Sur, Ultra Boys Adversarios: Ligallo, Brigadas Blanquiazules, Herri Norte, Boixos Nois Socios: 500 R.C.D.MALLORCA: Denominación: Mallorca Sub Ideología: Ultraderecha Afines: - Adversarios: - Socios: - OSASUNA: Denominación: Indar Gorri Ideología: Abertzale Afines: Herri Norte, Peña Mújika Adversarios: - Socios: - VILLARREAL C.F.: Denominación: Frente Amarillo Ideología: Apolítico Afines: - Adversarios: Yomus Socios: - RACING DE SANTANDER: Denominación: Juventudes Verdiblancas, Cruzada Verdiblanca Ideología: Apolítico Afines: Ligallo Fondo Norte Adversarios: Gaunas Sur, Ultra Boys, Symmachiarii Socios: 300 REAL BETIS BALOMPIÉ: Denominación: Supporters Sur Ideología: Ultraderecha Afines: Ultravioletas Adversarios: Biris Norte Socios: 300 SEVILLA: Denominación: Biris Norte Ideología: Ultraizquierda Afines: Riazor Blues Adversarios: Supporters Sur Socios: - LEVANTE: Denominación: Força LLevant (Estilo Hooligan) Ideología: - Afines: Adversarios: Yomus, Gol Gran Socios: - |
Cytat:
Everton ma z Rangersami a Liverpool z Celtic. Zreszta to takie smieszne zgody. Nazwalbym je raczej sympatiami. |
Liverpool nigdy nie miał, i mam nadzieję mieć nie będzie zgody z Glasgow Rangers. Istnieje pewna sympatia do kibiców Celticu prawdopodobnie ze względu na Hillsbrough Tragedy Appeal, i zachowanie tamtejszych kibiców zaraz po tym wydarzeniu, ale myślę że żaden Polak chyba dokładnie całej tej sprawy nie wytłumaczy. Tym bardziej że w większości kibice LFC są protestantami, natomiast Celtowie to katolicy.
Właśnie w związku tragedii na Hilssbrough wywiązała się też inna zgoda kibiców LFC z fanami Borussi Monchengladbach. Co do kos, to do Manchesteru i Evertonu warto by dopisać Nottingham Forest i Juventus, mimo prob zaprzestania wrogości przez kibiców na The Kop. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl